N#. 14240 [Vrijdag 37 Juli. A0. 1906. feze (Courant wordt dagelijksmet uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. FEUILLETON. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Cents; per 3 maanden I l l f 1.10. Buiten Leiden, per locper en waar agenten gevestigd zijn 1 l 1.30, Franco per post 1-65. PRIJS DER ADVERTENTIES: Van 16 regels ƒ1.05. ledero regel meer ƒ0.171. Grootere letters Danr plaatsruimte. Kleine advertentiën van 30 woorden 40 Oonts contantelk tiental woorden meer 10 Cents, Voor het inoasseeren wordt/"0.05 berekend. Leiden, 27 Ju2i. De wethouder van fabricage, de heer (X Korevaar P. Azn zal op Woensdag 'Augustus a. s. weder zijn gewoon spreekuur ..ten Raadhuize houden. Ter herdenking van het vijfjarig be staan zal het Leidsch muziekgezelschap „Orpheus" op den oprichtingsdatum, 1 Augustus a-s een uitvoering in den tuin Van „Zomerzorg" geven. Een advertentie Sn dit nummer vermeldt do voorwaarden ,yan introductie. Voor het examen hoofdakte zijn ge slaagd de heeren A. D. Baert, van Boskoop en E. van Straaten, van Wilnis. Voor het examen Engelsche taal, lager onderwijs; mej. A. M. Hoek, van Leiden. Men schrijft ons: De muziekvexeeni- ging „Benvenuto" te Voorschoten gaf gisteravond onder leiding van haar di recteur, den heer Verhey, haar eerste zomer- concert in dit seizoen. Het is ons bijzonder aangenaam, te kunnen modedeelcn, dat B. steeds vooruit gaat, vooral dit jaar groote vorderingen heeft gemaakt. Eenheid van klank, betere behandeling der instrumenten in het algemeen, aller aandacht bij den di recteur, ziedaar eenige goede eigenschap pen, die de verecniging in veel grootere raato bezit dan" voorheen. Ook de leiding van den directeur leek ons kernachtiger te zijn dan VToeger. Het een is al een gevolg van het ander. Waar de leden blijk geven van ernst bij de studie, zich geheel geveu aan den leider, met terzijdezetting van eigen opvatting, dan wordt de taak van den directeur gemakkelijker gemaakt, kan hij zich geheel geven, zooals hij dat wil. Dat ernstige en gezette studie veel vermogen, bleek uit de concoursnummers, waarmee B. to Leiden den eersten prijs behaalde. Door groote gelijkheid bij eiken inzet, mooie af ronding en frissohe voordracht was het een genot, die beide nummers tc hooren. Zeer mooi was ook Fantaisie uit de „Woudko ningin" gearrangeerd door den heer Ver- liey. Vooral zy die de lieve kinder-operetto kennen, zullen met genoegen dit nummer gehoord hebben. De muziek bij do woorden ,,Vacantie, vacantic!" klonk pittig en vroo- lijk; Let koortje „zachtjes, zachtjes, heel voorzichtig", klonk ook lief, alleen, dunkt ons, in het begin wat te sterk. De daarop volgende solo werd kranig gespeeld; ook voldeden bijzonder de kleinere klarinet-so lo's. Nummer 3 van het programma maakte na de keurige uitvoering van 2 een eenigs- rins matten indruk. Behoudens een enkele uitzondering, waai de fluiten een oogenblikje minder gelukkig fwaren en de zuiverheid te wenschen overliet, was den geheelen avond do stemming uit stekend. Als do verecniging B. zoo voort blijft gaan, onder leiding van den kundigen en energieken heer Verhey, zal ze zich zeker eenmaal een e ereplaats veroveren onder de beste harmoniegezelschappen. We mogen dit verslag niet eindigen, zon der met 'n enkel woord melding te maken van 't mooi verliphte park. De heer Van 'Kempenontziet werkelijk kosten noch moei te, om een „Benvenuto"-avond tot een feest avond te maken. Eon der zonen van den heer v. K. had bovendien in het midden .van het groote bloemperk, door middel van vetpotjes en ballons een verlichting aange bracht in den vorm van een klein vaartuig, met dwars uitstaand zeil. Het geheel maak te een schoon effect. Dat het concert bezocht was, spreekt haast vanzelf. M. Gisteren heeft de Commissaris dei- Koningin in Zuid-Holland een bezoek ge bracht aan de gemeente L i s s e, alsmede des namiddags om vijf uren aan de ge meente Sassenheim, waar hij ter se- cretarh een en a ider in orde bevond. Van verschillende woningen werd gevlagd. Examens Ned. Toonkunstenaarsver- ceniging. Van do 5 candidaten zijn gisteren ge slaagd; voor piano, lager onderwijs, dp dames A. A. Richer, uit Amersfoort en G. van der Veen, uit Bclsward. Woensdag werd te 's-Gravenhago de 17de jaarlïjksche algemeene vergadering der Nederlandscho Organisten-Vereeniging gehouden. Dit de verslagen bleek, dat do toestand gunstig genoemd mag worden, zoodat aan de ingekomen aanvragen om ondersteuning steed; k<-~> werden voldaan. Het ledental is voortdurend stijgende. Door den heer Jos. A. Verheyen, voorzit ter, werd echter aangedrongen om pogin gen aan te wenden meer donateurs tot de Vereeniging te brengen en meer concerten ten bate van liet ondersteuningsfonda te geven. De aftredende bestuursleden, de voorzit ter en de 2de secretaris, do heer Joh. M. Diedrich, tc 's-Bosch, werden herkozen. De volgende jaarlijksöhe vergadering zal te Rotterdam werden gehouden. Voorts werd besloten opnieuw de Koninklijke goed keuring aan te vragen op de statuten, die het vorige jaar gewijzigd waren en thans voor een deel anders opgesteld, zc'oals noodzakelijk was gebleken. Bijna het geheele gezantschapskorps bij ons Hof heeft aan den minister van buiten landscho zaken belangstelling be* tuigd bij gelegenheid van de teleurstellende tijding jl. Dinsdag van Het Loo bekend gemaakt Do commandant van Hr. Ms. pant serschip „Tromp" is dezer dagen to St.-Se- bastiaan door den Kening van Spanje in bijzonder gehoor ontvangen. Het bericht, aan „Het Vad". ont leend, als zou de Regeering de beschikking hebben verkregen over het huis van staats raad mr. Asser, is, naar „De N. Ct." uit do besto bron verneemt, onjuist of althans vc'orbarig- Naar men verneemt, zullen op de bo- grooting voor 1907 gelden worden aange vraagd voor een nieuwe regeling der trak tementen van directeuren en commiezen bij de posterijen en telegrafie. De Regeering van den Onafhankelij- ken Ganges nat heeft benoemd tot officier der Orde van de Kroon, dr. Treub, direc teur van het Departement van Landbouw in Nederlandsch-Indië. Gisteren was het feest in De Steeg. De „Bond van Christelijke Harmonie- en Fanfarekorpsen" vierde daar op het schoo- no landgoed „Middachten", welwillend af gestaan door graaf W. Bentinck, zijn vier de jaarfeest. Van heinde en verre, schrijft men aan het ,,N. v. d. D.", waren belang stellenden gekomen. In het geheel waren er veertien korpsen met ruim 200 muzikan ten. Een feestrede, die indruk maakte, werd uitgesproken door dr. H. J. van 't Hooft to Oosterbeek, waarna een feest/narsch werd uitgevoerd onder leiding van den heer Leistikow, uit Zutfen, met uitbundig succes. Ock werden er psalmen en gezan gen gezongen met begeleiding van koper, hetgeen plechtig, indrukwekkend klonk in de verrukkelijke, landelijke omgeving. Graaf Bentinck woonde met zijn familie het feest bij. Naar men verneemt, wordt do luit-- kolonel A. van Sobers, van hot 3de reg. ves ting-art. to Gorinchem, overgeplaatst naar het 3de reg. vold-art. Militaire hospitalen lsto klasse zul len voortaan gevestigd zijn te Amsterdam, 's-Gravenhage en Utrecht, die van do 2do klasse te Amersfoort, Arnhem, Assen, Ber- gen-op-Zoom? Breda cn Leiden. Als administrateurs zullen voortaan niet meer bestemd worden gewezen of gepen- sionneerdo officieren, doch steeds onderoffi cieren mot don rang van adjudant-onder officier. Men meldt uit Utrecht: Milicien P. J. B., van hot 1ste reg. veld-art. alhier, die in den laatsten kermisnacht door een poli- lie-agent word doodgeschoten, word giste ren met militaire eer op do algemeene be graafplaats begraven. Een vuurpoloton losto zoowel aan den ingang van 't kerkhof als bij do groeve een salvo. De baar was gedokt door een drietal kransen, w. o. een van de wapen kameraden - Een aantal kameraden van het slachtoffer volgden do baar. Namens de familie werden de aanwezi gen bedankt voor de laatste eer, den over ledene bewezen. Overigens werd aan de groeve niet gesproken. Er was een groote toeloop van volk. Binnenkort zal ons land bezocht wer den door den heer Gustavo Loisel, direc teur van het laboratorium van de school voor hcogero wetenschappen te Parijs. Deze geleerde is door do Franscho regcc- ring belast met een studio van de organi satie dor zoölogische inrichtingen van België/Nederland en Engeland met betoog op hervormingen in het Parijsehe Museum. Het voorzitterschap der Afdeeling van den Raad van State vc'or de Geschillen rhn Bestuur wordt thans waargenomen door den Staatsraad mr. Asser. Do beroepen predikant bij de Geref. Gemeente to Utrecht (in de vacature-ds. Yan Minnen), ds. J. Breukelaar, hoopt den 26sten Augustus a.s. van zijn Gein. te Bodegraven afscheid te nemen. De bevestiging in do gemeente Utrecht zal plaats hebben op Zondag 2 September a.s. in de Oosterkerk dc'or ds. P. J. W Klaarhamer, pred. bij de Geref. Gemeente aldaar. De intredo van den bevestigden predi kant zal plaats hebben eveneens in de Oos terkerk op Donderdag 6 September d. a. v., des avonds te halfacht. Ds. Breukelaar werd in 1832 caiid.'daafc tot ,den H. Dienst aan do Th.-ol. School to Kampen cn aanvaardde clc Evangeliebe diening 17 December 1882 te Arum, ver trok van daar in 1887 naar Leons, in 1SS0 naar Nijmegen, terwijl hij 24 September 1893 zijn intrede deed' te Bodegraven. Het stoomschip „Prinses Sophie" van Batavia naar Amsterdam', is 26 Juli Wight gepasseerd; do „Koningin Wilhelmina" van Batavia naar Amsterdam, arriveerde 26 Juli te Suez; de Ambon" van Batavia naar Amsterdam, is 25 Juli Finis ter re ge passeerd; do „Nestor" van Java naar Am sterdam azTiveerdo 26 Juli te Suez; do Kaiser" (thuisreis) passeerde 25 Juli Sa- gres. (ïoudn. Het vóór cenigon tijd na do bekende ziekenfondsquaestie alhier door do doctoren opgerichte fonds bezit thans een volledig bestuur. Tot onpartijdig voorzitter is dezer dagen gekozen de heer G. G. Spa, die de benoeming aannam. Hillegoiu. Het bericht, dat ds. Meerburg onze gemeente gaat verlaten om zich te Socsklijk te vestigen, heeft in ons dorp velen verrast niet alleen, maar ook met groote teleurstelling vervuld. Gedurende de enkele jaren, dat ds. Meer burg hier het predikambt vervulde, was hij in den waren zin des woords oen herder voor dc leden zijner kerk en do vriend en raadsman van velen. Waar men ook den steun van don geachten predikant inriep voor instellingen van allerlei aard of voor liefdadig doel, steeds was hij bereid met terdaad to helpen, waar het noodig bleek, met milde hand en zijn invloed aan te wenden tot bereiking van een goed doel. Voor de kerk niet alleen, voor de geheele gemeente is het vertrek van ds. Meerburg oen groot verlies, dat niet gemakkelijk kan worden aangevuld. Wij vernomen, dat Z. Eerw. zich op zijn villa te Socsbdijk uit hot predikantenleven terugtrekt. We wenschen hem toe, dat lu'j daar do rust moge vinden, die hij zoekt. („H. N. en A.") Haarlemmermeer. De Gereformeerde Go* meento te Hoofddorp hoeft een zwaar verlies geleden door 't overladen van haar beminden predikant A. de Vlieg, die in den ouderdom van 69 jaar alhier Is overleden. Nu van de woning van Arendsman aan do Hoofdvaart do door do wet vereischte ver klaring „dlphlheritua" verwijderd is, kan dezo ziekte in dit doel der gemeente als gowokon wordon beschouwd. Lissc. Het rfjwiel van den hoer Van Stein to Warmond, dat op 12 Juli 11., staande voor het cafó van den heer Ruigrok van der Worve alhier, is gestolen, met achterlating van oen andere, oude fiets, is door do Leldsche politie opgespoord bJJ don rijwielhandelaar don heor Alt te Lelden, dio hot van eon nog onbekend persoon had gekocht voor f 17.50 on het weer hoeft verkocht voor f 45. Den hoor Van Stoin, die op hot achtor- golatcn rfiwiol huiswaarts keerde en het tot nu in gebruik had, is ook dit ontnomen, want gisteren lieoft do Lisser politie hot laatstgenoemde rfiwiel bi) genoemden Van Stoin in beslag genomen, als zfinde door den vorigen berijder oveneens gestolen, doch te Haarlem, van wolk rUwiol de commissaris van politie aldaar ln hot Politieblad opsporing had verzocht. Noorilwykorliout. Voormiddags, na het ontbijt, levert de Gooi weg oen vroolijk en levendig gezicht van de in grooton getale uit Noordwij k fietsende vreemdelingen, die hier van de schóone omstreek komen go- niotcu. Hun getal kan op een oogenblik zoo groot zijn, als een vlucht zwaluwen* Ik zag een rijtuig op den weg stilhouden uit beleefdheid om een talrijke groep jonge dames te laten passecren. De vreemdelingen zijn van allerlei natio naliteiten. Aan de St.-Elizabeths-Vereeniging alhier is bij Kon. besluit van 17 dezer, toestemming verleend tot het houden van een loterij. Ocgstgcest. Den lsfcen Aug wordt het nieuwe postkantoor alhier, geopend en te- gen denzelfden datum is aan den heer H. L Thiëfry eervol ontslag verleend als brio- vengaarder. Het nieuwe postkantoor voor ziet aan een in de gemeente reeds lang ge- voelde behoefte. Toch zullen velen den heer Th., dio ruim 16 jaren in deze gemeente als ambtenaar aller achting wist te winnen, slechts met leedwezen zien vertrekken. Zoo veel zijn plicht hem zulks veroorloofde, deed hij allee om het publiek to gerieven. Sossenhoim. Do heden alhier i.< „Het Bruine Paaid" verkochte tc veld staaudo haver bracht hoogo prijzen op. Do spits van den dorpstoren, die al cenigen tijd had gedreigd eon reop zink rp do hoofden der kerkgangers to laten vallen, is weer gerepareerd. Voorschoten. Don 29sten Juli a.s. zal do heer D. P. Yperlaan alhier den dag lie denken, waarop hij 25 jaren geleden tut op zichter dezer gemeente werd benoemd. Zegwaard. Do rekening dozer gemoen- te over het dienstjaar 1905 is vastgesteld op 9840,60 in ontvang, in uitgaaf op 8308,19 1/2, good slot alzoo op 1532,401/2. Van den broodbakker C. H., alhier, is in het land een hooischelf van ongeveer 3500 Kilo afgebrand, vermoedelijk doordat een paar zevenjarige jongens in de nabij- heid' met lucifers hadden gespeeld. Assu rantie dekt do schade. Zegwaard-Zootermeor. Op de jaariijri-oho algemeene vergadering van de „Oranjo- vereeniging" alhier, waar door den secre taris en den penningmeester verslag werd uitgebracht ovor het afgeloopcn jaar, bleek dat de ontvangsten haddon bedragen f 839.01, do uitgaven 706.7*1, goed slot alzoo 132.27. Dezo rekening door een commissie nagezien, werd in volkomen orde bevonden. Do heide aftredende b.?-, stuursleden, de heeron Do Vries en Nooidi.ik werden bij acclamatie herkozen. Verschil- lendo voorstellen om Koninginnedag t$ vieren, kwamen ter tafel, totdat werd beslo ten des middags con harddraverij van paarden onder den man te houden en doé avonds een kincmatograaf-voorstelling lo geven; des morgeus, als gewoonlijk, wee?, con kinderfeest voor de leerlingen van all© scholen. Do feestdag werd bepaald ui» Vrijdag 31 Augustus a.s. doch later door het bestuur vastgesteld op Dinsdag 4 Sep tember d.a.v., danr tegen ccrstgonoemden datum verschillende bezwaren bestonden. Do landweer. De Minister van Oorlog, in de dagbla den tal van ingezonden stukken cn artike len gelezen hebbende, dio beschouwingen bevatten cn bepaalde feiten inhielden, wel ke meestijds een ongunstig licht wjerpcit op do knijgjstuchtjolijke toestanden, enz., in verschillende landweerkampcn, heeft tor zake volledige inlichtingen verzocht aan de autoriteiten, dio met hot algemeen toe zicht op do lnndweeroefeningcn zijn belast geweest. 22) O, hoe kwam alles in haar in opstand bij dit zorgelooze, lachende gelaat, dat zij eens boven alles had liefgehadSlechts zij alleen wist, hoe rij van af het eerste uur van haar ongeluk tegen de verbittering had gestre den. Zij wilde hem begrijpen, wilde zijn handelwijze begrijpen, om die te kunnen billijken, al had die ook haar hart gebroken Het was zoo ellendig, zoo erbarmelijk, zoo vernederend, te moeten denken, dat zij hem slechts tot speeltuig had gediend, dat hij een gewetenlooze hofmaker was. Bij zijn bezoek voor eenige weken was hij een ander geweest dan nu. Hij had er niet .uitgezien als iemand, die berouw of ver driet heeft, maar haar eigen smart was plotseling verstomd als in hangen schroom voor iets duisters, iets onbegrepens in zijn ziel- Het schuchtere tasten van een vaag ver moeden loste zich nu op in hevige, woeste pijn. Hij kon lachen, haar in het gezicht zien; liij kon spelen met de herinneringen, welke haar heilig waren! Na - het avondeten sprak de jonge me vrouw Eggers het jonge meisje aan. Zij stonden samen in een kleine zijkamer, waar het raam was geopend, om de hitte van de andere vertrekken wat af te leiden. Else was hier heengegaan, om haar pijnlijk hoofd in do frissche lucht af te koelen. Het was ook met haar zelfbeheersching gedaan; rij kon geen lichten en menschen meer zien. Onder de vriendelijkheid- van Wolfs niets vermoedende vrouw stond zij folteringen uit. Zij bedacht niet, dat de jonge mevrouw Eggers algemeen vcor leclijk doorging; zij wist niet meer, dat men elkaar lachend al lerlei onbeholpenheden van haar vertelde. Zij zog alleen voorrechten, louter stralende voorrechten 1 Elke beweging was gratie, elk woord vol aristocratische kalmte. En zij was een dom, onnoozel ding, wel licht alleen gced om zich voor tijdverdrijf mee te amuseeren. Met verbijsterde oogen keek rij de een weinig grootere vrouw in de zwarte kanten japon aan. ,,Ja, ik heb hoofdpijn," zeide zij op baar vraag. „Ik kan den wijn niet goed verdragen." Mevrouw Marianne had hier niet veel menschen aangetroffen, tot wie zij rich da delijk voelde aangetrokken; maar dit schu we kind oefende een zonderlinge macht op haar uit. Zij was liet gezegde van haar man nog niet vergeten; „Zij is niet van ijzer en wil nu ook naar zee." Zij voelde zich bezorgd en als verant woordelijk. Maar dit jonge meisje was moeilijk te genaken. „Zoudt gij ons eens dikwijls willen be zoeken1?" vroeg zij. „Als mijn man weg is, ben ik veel aÜcen en zou het heerlijk vin den, als gij mij dan gezelschap wildot hou den." ,,Dat zal moeilijk gaan, bij ons met het rijden", zeide Else met een afgewend gelaat. „Vader moet den boer voor eiken rit af zonderlijk betalen. Maar als mijn ouders het goedvinden, u is zeer vriendelijk." Zij dacht bij zichzelve: Ik moet immers doen, alsof ik het gaarïie doe. Ik moet immers voor „hem" zoo deen 1 Wolf verscheen plotseling in de opening der deur. Hij was nog boos op Else en vol angst haar weer in een troosteloozen toestand aan to treffen. Marianne keerde zich naar hem toe. „Ach, Wolf, overreed' juffrouw Else toch ook eens, dat zij ons wat vaker bezoekt." Zij was opgewekt en zelfbewust en Elses houding viel daarbij wel ai. En nu trad rij op haar man toe, vlijde zich vluchtig tegen hem aan (dit kon zij sinds korten tijd, sinds den dag van de eerste sneeuwklokjes) en verwijderde zich. „Ik laat u beiden daarvoor alleen!'' zei- de zij, tevens hopend', dat hij haar nu ook als geneesheer onder handen zou nemen. De portièro viel achter haar dicht. Else beefde. Met hem alleen 1 Zcu hij iets zeggen, zijn handelwijze verklaren? Ach, hij behoefde immers slechts te verklaren, Blechts aan fce duiden, dat zou genoeg, dat zou alles zijn, waarnaar zij nog verlangde 1 Dan wilde zij haar leed verder dragen, of neen: het moedig bestrijden, het met Gods hulp te boven komen. Slechts niet deze vreesdijko onzekerheid, deze verbittering in haar Begreep hij waarom haar groote, angstige oogen hom smeekten1? Zij dacht er nu niet aan zich to beheerschen. Hij wist immers, dat zij hem liefhad, waarom nu nog veinzen- Spreok nu. Laat mij nu niet zoo akelig al leen 1 v Hij ging langs haar heen en trok het raam met een harden ruk toe. „Zijt gij zoo ver langend naar een verkoudheid?" vroeg hij op spottenden toon. Zij stond midden in do kamer met in een geklemde handen in haar grijs toiletje cn met haar blond haar, als een beeld van aandoenlijke berusting. Hij bleef voor haar staan, zijn oogen gleden over haar heen, zij sloeg de haro daarvoor neer. „Mijn vrouw heeft u verzocht", zeide hij. „Gij zult dus natuurlijk eens komen." O, hoe haatte zij de wen toonWaarom was hij zoo tegen haar Wat had zij hem gedaan „Neen", zeide zij met moeite, haar tranen krampachtig inhoudend. Zij wist niet, dat zij hem zeide, duide lijker dan dit met duizend woorden ware geschied: „Ik kan immers niet komen, om- d'at ik je liefheb". Zij meende in haar on schuld, nu do trotsche, koel afwerende te zijn. „Gij zoudt goed doen, mejuffrouw Beren temmer" zeide hij koel, „als gij u een meer onverschilligen blik a an we n de t". Zij keek hem aan ontsteld; ret bloed vloog haar naar het hoofd. Wat wilde hij? Wilde hij haar belcedigen? O, hoe haatte zij hem! O, dat hij dood ware l Dat zij ook dood' ware 1 Hoe kon men na dit nog verder leven Zij keerde zich, als vluchtend, naar den uitgang. Hij tilde de portière voor haar op. Toen zij zich e enigszins moest bukken, ten einde- onder zijn arm door te gaan, greep het hem nog eens aan, voor het laatst, zoodat hij zijn tanden op elkaar klemde, zoodat zijn hart ineenkromp. Toen ging hij er na haar door, liet dc stof vallen en keek haar na met emstigen blik. Ga heen in toorn, kind; het is het beste. Wat wilt gij van mij? Dat ik je zal troos ten? Ik, jou? X. Wat of dokter Eggers toch aan zijn vrouw kan vinden, vroegen do menschen elkaar. Zij heeft hem niet eens geld aangebracht cn hij heeft nu haar liedërlijken broedei nog op den koop tod Het was inderdaad zoo ver gekomen. Op een heerlijken morgen in Mei, toen Ma rianne blijgemoed naar haar tuintje wildo gaan om den gebruikelijken bouquet voor de middagtafel to plukken, stond in voordeur haar broeder Otto voor haar. Dc schrik voer haar zoo in de leden, dat zij zich aan do trapleuning moest vast. houden. „Gij? Otto? Droom ik?" „Neen, lieve zuster, Hoe maakt go het] Zooals ik merk goed. En onze goede mama heeft ons verlaten. Gij kunt je niet voorstel len, hoezeer mij dat bericht getroffen heeft. Maar men moet rich in het geval schikken. Zeg mij nu echter eerst of gij gelukkig rijt". „Kom binnen, Otto", zeide Marianne, nog altijd half in een droom. Zij duld'clo heb dat hij haar kusto, zonder blijdschap over dit weerzien to gevoelen. Wat zou Wolf zoggen? moest zij voortdurend denken. 1 „Waar zijt ge nu, Otto? Hebt go ecu Le~ trekking?" „Hier? Nu reeds? Hij lachte luid, maar wao zenuwachtig. „Beste Ma, gij verlangt een beetje te veel van mij. Ik ben namelijk pas sinds gisteren in Duitschland." óWordt vervolgd).

Leidsch Dagblad | 1906 | | pagina 1