Sen goed recept! BLANGKAERTS Co., Freewheel met 2 Velgremmen, f IAK SESJ4Ü M. DEE, Stoomtram HAARLEM-LEIDEN. ftronwaterfabriek „Holland". M. A. BOKMA DE BOER, Leeuwarden. Eerste Ned. Verzekering-M''. Koudekerk. GHANEN, MEUBILAIRE GOEDEREN, FEUILLETON. Ingezonden. Verloren: Uerlorens Breestraat 28, LEIDEN. Wegens de ongekend lage prijzen is het vervoer van Bestel- en Vrachtgoederen per Stoomtram het voordeeligst. 87« u Goederen worden vervoerd naar Oegst- geest, Sassenheim, Lisse, Hiüe- Bom, Bennebroek, Heemstede en aarlem om 7 u. 22 en 11 u. 15 v.m. en 3 u. 10 en 7. u. 04 n.m. Amsterd. tijd. Inlichtingen worden verstrekt aan het be- stelkantoor Clarasteeg No. 2 nabij de Mare. Mejuïïr. Piët, Leidsche Melkinrichting, Faillissement. Versche B1BS 8 Grasboter WVijnhanzüel, Breestraat 34. UEIEK8GHE SAMOS WÏTTÜ BESRCtHRAC Gemeenteraad van Hillegom. Voorzitter de heer D. Wentholt, burge meester. Afwezig de heercn Van Wavoren, Gul de- mond, Van der Schc'ot en Kuyk. Gelezen .worden enkele kennisgevingen van aanneming van diverso benoemingen, In vorige Raadszitting gedaan. Uit het proco3-verbaal van! kasopname, dd. 1 Mei blijkt, dat boeken en kas van den gemeente-ontvanger in orde waren. In kas was 5377.49. Tot enkele af- en overschrijvingen op den dienst 1905 wórdt conform het voorstel van B. en Ws. besloten. De Raad vercenigt zich met het praead- vies van B. en Ws. op een verzoek van J. van Wavoren Pzn. en 23 anderen tot het aanbrengen van een waterloozing in do Wil helmin alaan en tot verplaatsing van do turfschuurtjca naar nabij de begraafplaats. Besloten wordt alzco do kanten dier laan af te graven en de groppols in verbinding te brengen met do Beek- en de Langesloot en ten twccdo den gebruiker der turfschuur- tjes aan te schrijven, dat hij die Bohuurtjes vóór Maart 1907 moet opruimen. Op voorstel van de Gascommissie, over genomen door B. en Ws., wordt besloten het salaris van den directeur dor Gemecn- tegasfabrick met 100 gulden te verhoogeü en hem in don vervolgo vrij vuur en licht too te staan, een en nder met Ingang van 1 Juli 1900. Besloten wordt van do Christelijke Sohoolvereeniging „Boag", voor 4 gulden per week te huren „Ons Huis", tijdens de verbcuwing der Gcmeentesohool. Op een verzoek van do firma H. H. van Waveren om do doortrekking der Hoeden- d'oosstraat niot uit te stellen tot haar ter rein in bouwexploitatie komt, zal geant woord worden, dat dc Raad niet zijn eens! 'gienomen besluit terug 'wonsoht te komen. Aangenomen wordt het voorstel van de Gascommissie, om in het vervolg geen ver goeding van 10 gulden per perceel meer uit op liet lieven, tegen Invali diteit en Ongelukken,geves tigd te 's-Graveuliage. DirecteurenJhr, Mr. W. SIX, Mn. H. GOEMAN BORGESIÜS en Mb. Dr. W. P. J. BOK. Inliektingen en Tarieven gratis te verkrijgen bü den Inspecteur Jhr. A. C. VAN HAEFTEN, Bree- straat 134, Lelden, die ook Brand- en Inbraakverzokerlngen sluit. 160 13 Faillissement R. TREUR. «-vv|iuib. De Deurwaarder P. 13. TA-N THIFJL, zal op Dinsdag 22 Hei a.s 's morgens haltelf, ten huize van R. TREUR, te Koudekerk, h contant verkoopen Een aanzienlpke partij als Haïs, Haver, Gerst, Tarwe, Lijnmeel, enz. Voorts: eenige Koloniale Waren, Kaaskleursel en Stremsel, partij Koedekken, Hooikarken en -Torken, Bezems, Klompen. als Pianino, Hahonie Linnen kast, dito Stoelen en Tafels, Spiegels, Regnlateurklok, Glas- en Aardewerk, enz. EINDELIJK 5499 85 1 Werkpaard, 2 nog beste Brikwagens, Bascale, Graan- weger met Gewichten, enz. Eén uur to voren to zien. 18) Kort na zijn terugkeer op Stanham Park had do heer William een cigenaardigo ont moeting. Van een bezoek bij een naburi- gen grondbezitter terugkomende, reed hij togen den avond door het park. In do na- bijhoid van heb heerenhuis steeg hij af, en zond den rijknecht met de paarden naar den stal Plotseling trad, toen hij langs eon bo sell je kwam, een diep in zijn mantel gehulde man op hem too. „Wie rijt gij en wat wilt go?" riep de heer Wil liam, den zwaren knop van zijn rijzweep vaster in de hand vattend. „Scheer jo weg, zoo snel j© knntl Het is hier geen openbare wegl" „Mijnheer William, ik wachtte op u; hebt gij cenig© minuten tijd voor mij?" antwoordde de vreemdeling, den kraag van rijn mantel terugslaande. „Die stem moet ik kennen. Tom ORe- ganbij al wat. heilig is I" De baronet was ten hoogste verrast. „Gij leeft, en maanden geleden stond het bericht van uw dood In do couranten?" „Ik achtto het niet noodig, dat bericht tegen to spreken; ik had er geldige rede tien voor, en het bericht zou spoedig ge noeg herhaald moeten worden." „Maar uw vrienden „Gij bedoelt zeker mijn sohuldeischers Nu, dien bespaarden dat bericht veel on vast... Zeker, ik werd stervend opgenomen, iöijn been was tweemaal gebróken, en het te keeren vóór den aanleg van binnengas- leidingen. Verder worden nog aangenomen de voor stellen der Gascommissie inzake doortrek king, der gasbuizen in de Brouwerlaan, den Loostcrweg III, de Beeklaan on aan de Haven. Die voorstellen luiden om een lantaarn bij te plaatsen in de Brouwer]aan en den Lc'osterwcg, de Beeklaan en de Haven voor- loopig nog niet te voorzien van gasbuizen, waar na de mededeelingen van de Gascom missie, Uaü voortaan geen 10 gulden per perceel meer voor aanlog gegeven zoude worden, een deel der aanvragers zich heeft teruggetrokken. De heer Hagedoorn ver klaarde zijn aanvrage in te trekken. De heer Van Dijk noemde deze bepaling een gróót bezwaar. De heeren Filippo cn Grou- stra verklaarden hun aanvrage gestand te doen. Waar echter de heer Groustra niet kon zeggen hoeveel gas hij zou gebruiken, daar dit veel zou afhangen van veel of wei nig werk en hij des zomers geen gas zou februiken, daar kwam do Commissie tot het ovengenoemde voorstel. Verder komt plaatsing van nog een lantaarn aan de Ha ven de Commissie n:et nóodig voor en zou zij er niet voor zijn om daar ter plaatse het buizennet uit te breiden wijl er kweBtie is tusschen eigenaars en huurders, wie de binnengeleiding bekostigen moet. Niemand meer het woord verlangende, sloot de Voorzitter de vergadering. Examens der Gymnasia. De Minister van Binnenlandsch© Zaken heeft bopaald, dat de eindexamens der openbare gymnasia en der aangewezen bij zondere gymnasia zullen worden afgenomen op de daarbij voor elk gymnasium aange wezen dagen en heeft de volgende gecom mitteerden aangewezen onder wier toezicht bedoelde examens zullen worden afgeno men, te weten o.a. hij de eindexamens van het Gereformeerd gymnasium te Amsterdam (te houden op 15, 16, 18, 19 en 20 Juni), van het openbaar gymnasium te Amersfoort( te houden op 21 paard had mij een paar ribben in de long gedrukt.Maar ik ben taai, en dan gaat het langzaam met het sten-en, doch ook zeiker. Daarbij had ik nog voor een en an der op do wereld te zorgen. Veel ver maak verschaften mij de verschillende doodstijdingen: ik wist werkelijk niet, dat ik zoo'n kranige kerel geweest was." „Waar en hoe hebt gij dan tot nu too geleefd, mijn armo vriend?" ,,Men had mij naar een naburige pacht hoeve gebracht, van daar uit zou ik be graven worden. Mijn makkers hm, dio hadden wel wat belangrijkere te doon; zij reden verder. De pachter was een Ier, en Ieron vórla'ten elkander niet in don nood. Vaji te voren had ik geen geld genoeg bij de wedrennen gewonnen. Zoodra ik weer reizen kon, ging ik naar Londen. Daar vermooado mij niemand, maar ik wist, dat aan een zeker persoon de tijding van mijn dood ingeval zij die ontvangen had, groot verdriet en veel last zou veroorzaken. Ik kwam to laat! Die persoon was verdwenen, spoorloos. Zelfs d'e geheime politie was niet in staat haar te ontdekken. Eindelijk besloot ik naar Wolverton te gaandio persoon, had bepaalde redenen zich daar heen te begeven. Ik vond geen spoor van haar; mijn gezondheid ging echter snel achteruit; lang kan het niet meer duren, mijn long Een vreeselijke hoestbui belette O'Regan voort te gaan. Zijn lichaam trilde onder do inspanning. HaLf hem steunend, half dragend, bracht William hem naar een in de nabijheid staande tuinbank; schier be wusteloos lag do ongelukkige in zijn arm. Eindeloos scheen William do tijd' toe, Voor do doodzieke een weinig bijkwam. 22 en 23 Juni), van het openbaar gymnar sium te Arnheün (te houden op 25, 26 en 27 Juni), van het openbaar gymnasium te Doetinchem (te houden op 28, 29 en 30 Juni en van het openbaar gymnasium te Kampen (te houden op 2, 3 en 4 Juli), dr. C J. Eggink, inspecteur der gymnasia, dr. F. J. L. Kramer, oud-hoogleeraar, direc teur van het Koninklijk Huisarchief, en dr. P. van Geer, oud-hoogleeraar aan de Rijksuniversiteit te Leiden, wonende te Den Haag; bij do eindexamens van het openbaar gymnasium te Utrecht (te houden op 16, 18, 19 en 20 Juni), van het openbaar gym nasium te Den Haag (te houa'en op 21, 22, 23, 25, 26 en 27 Juni), en van het openbaar gymnasium te Ti©l (te houden op 28, 29 en 30 Juni), dr. J. H. Speijer, hoogleeraar aan do Rijksuniversiteit te Leiden, dr. J. H. Gallée, hoogleeraar aan de Rijksuniver siteit te Utrecht, en dr. £F'. H. Schoute, hoogleeraar aun de Rijksuniversiteit te Groningen bij de eindexamens van het openbaar gymnasium te Amsterdam (te houden op 18, 19, 20, 21, 22 en 23 Juni), van heb Roon.sch-Katholiek gymnasium te Amster dam (te houden op 25, 26 en 27 Juni), van het openbaar gymnasium te Haarlem (te houden op 28, 29 en 30 Juni) en van het openbaar gymnasium te Alkmaar (te li ou den op 2, 3 cn 4 Juli), dr. W. L. van Hei- ten, hoogleeraar aan de Rijksuniversiteit te Groningen, dr. J. J. Hartman, hoogleer aar aan de Rijksuniversiteit te Leiden, cn dr. A. A. Nijlanö', hooglecraar aan de Rijksuniversiteit te Utrecht; bij de eindexamens van het openbaar gymnasium te Rotterdam (te houden op 18, 19, 20, 21, 22, 23 en 25 Juni), van het Mar- nix-gynmasium te Rotterdam (te houden op 26 en 27 Juni), van het openbaar gym nasium te Delft (to houden op 28, 29 en 30 Juni) en van de afdeeling gymnasium van het collegie St.-Willebrord te Katwijk aan don Rijn (te houden op 2, 3 cn 4 Juli), dr. J. van Leeuwen Jzn hoogleeraar aan do Rijksuniversiteit te Leiden, dr. J. .to Winkel, hoogleeraar aan de Gemeentelijke Universiteit te Amsterdam, en dr. J. O „Mijn armo vriend," zei de baronet, „laat u naar mijn huis brengen. Gij rijt ernstig ziek. Morgen, wanneer gij den nacht rustend hebt doorgebracht, spreken wij ver der." „Morjgen? Weet ik dan, of er voor mij nog ee<n morgen is? Blijven echter kan ik niet... daar bij het poortje staat het voer tuig, dat mij hier heen bracht. Morgen moet ik, wanneer ik nog leef, in Londen rijn om don geheimen politie-agent. Hoor dus: óte persoon, die ik bedoel, zal in elk geval vroeger of later hierheen ko men; ik weet, dat zij zich tot u zal won den. Help haar dan, dat zij in haar rech ten wordt hersteld, en aanvaard daarvoor den dank van oen stervende." „Dio persoon is dhs een vrouw?" „Zoo is het", fluisterde CVReganu ,,Ik dacht het al; maar wat kan ik doen De zidke haalde een klein pakje uit den borstzak van zijn jas. ,,Hier, neem, het bevat al het noodigie. Eenige banknoten heb ik er bijgevoegd; voor mij zijn ze niet meer noodig. Het zegel verbreekt gij eerst, wanneer die andere hier ia Zeg haar, dat ik lichtzinnig, maar niet slecht ben ge weestGij wilt dus aan mijn verzook vol doen „Mijn woord daaropIk hoop, dat gij spoedig hersteld zult rijn en zelf uw eigen dom zult terughalen. Ik zal het trouw bo waren of naar mijn beste weten hande len." O'Regah stond op. Door den heer Wil liam ondersteufid', bereikte hij met moeite rijn voertuig; uitgeput zonk bij op het bankje neer. „Geef mij uw adres in Londen of schrijf Kapteyn, hoogleeraar aan de Rijks-univer siteit te Groningen; bij de eindexamens van het openbaar gymnasium te Leiden (te houden op 18, 19 en 20 Juni), van het openbaar gymna sium te Schiedam (te houden op 21, 22 en 23 Juni), van het openbaar gymnasium te Dordrecht (te houden op 25, 26 en 27 Juni), van het openhaar gymnasium te Middel burg (te houden op 28, 29 en 30 Juni) cn van het openbaar gymnasium te Breda (te houden op 2 en 3 Juli), dr. A. H. G. P van den Es, oud-hoogleeraar aan de Ge meentelijke Universiteit te Amsterdam, dr, K. H. Th. Bussemaker en dr. P. Zeeman Gzn., hoogleeraar aan de Rijksuniversiteit te Leiden. De Rijksmiddelen. Do stijging in de opbrengst van 's Rijks middelen duurt voort. Ook de afgdoopen maand April bracht een aanzienlijk bodrag meer in de schatkist dan April van 1905- Werd verleden jaar 11,815,107.33 ontvan gen, April van dit jaar leverde 12,338,405.7©i op, dus een "som van 573,298.43^ meer. Op bijna alle rubrieken werd in April van dit jaar meer ontvangen dan verle den jaar, en wel: op de personeel© belas ting f 40,000; de bedrijfsbelasting 97,000; de vermogensbelasting ƒ51,000; de invoer rechten 30,000; de suikeracoijns ƒ174,000; de wijnaccijns 1000; het gedis tilleerd ƒ33,000; de accijns op het ge slacht ƒ44,000; de belasting op gouden- en zilveren werken 3000; do zegelrechten 36,000do registratierechten 25,000; dc hypotheekrechten 4000; de domeinen 12,000; de posterijen 53,000; de Rijkste legraaf 23,000 en de loodsgelden 20,000. Minder brachten op: 3e grondbelasting ƒ46,000; de zoutaccijns 2000; de accijns op bier en azijn 5000 en de successierech ten 12,000, terwijl de ontvangsten op de Staatsloterij en de jacht- en vischakten niet noemenswaardig verschilden. Over de eerste vier maanden van 1906 hebben meer opgeleverd dan in hetzelfde mjj eenige regelen, wanneer gij aangekomen zijt," verzocht do heer William. Een eigenaardig glimlachje speelde om de lippen van den Ier. „Een adres heb ik niet; ik sterf na .mlooe, daarvoor is ge zorgd. Men mag den menschen geen onnoo- dige moeite veroorzaken, en verdere le vensbeschrijvingen mochten eens minder fraai klinken. „Vaarwel, mijnheer, Wil liam I" Lang nog keek de baronet den wagen na, tot deze in de avondschemering verdween. Gaarne had hij de ontmoeting mot den doodgewaande voor een vcrwaiden droom gehouden, maar het pakje in rijn hand bewees hem het tegendeel. Langzaam keer de hij naar huis terug; hij moest zich tijd gunnen om zijn zoo natuurlijke opgewon denheid meester te worden. Hij had O'Regan rijn woord gegeven, Cat hij djeus opdracht nauwgezet zou vervullen, en rijn woord was hem heilig, dubbel heilig eeD belofte, die aan een stervende gedaan whs En O'Regan was stervend, daarvan voelde do heer William zich vast overtuigd Het beste middel om een geheim te bewaren is, niet te laten bomerken, dat men er een be zit. Niemand mooht iets van den zonder lingen gast vernemen. In het heorenhuis aangekomen ging de baronet rechtstreeks naar zijn kabinet on sloot het pakje zorgvuldig in zijn schrijf tafel weg. Eenige dagen later brachten de oouran ten het bericht, dat in de nabijheid van Londen een reiziger, op een tocht per spoor, in den waggon aan een bloedspu wing overleden was. De doode was goed gekleed en van geld voorziendaarentegen werd niets gevonden, wat eenige inlichtirg tijdperk van 1905; de porsoneelo balasting f 113,000; de bedrijfsbelasting 75,003; do. vermogensbelasting 02,000 de invoerrech ten 350,000de suikeraccijns 584,000; d<| wijnaccijns 35,000; de accijns op het gedis tilleerd 193000; de zoubaocijns 21,000; do accijns op bier en azijn 19,000; die op het geslacht 176,000; de belasting op goudeu- en zilveren werken 12,000; de zegelrech ten 31,000; de registratierechten ƒ124,000; de hypotheekrechten ƒ13,000; de posterij en 198,000; de Rijkstelegraaf 83,000 en de loodsgelden 66,000. Minder werd in dat tijdperk ontvan gen nit: de grondbelasting ƒ39,000; het recht op de mijnen 885het successie recht 522,000 en de domeinen 21,000. Niettegenstaande dus het wisselvallige successierecht ruim een half millioen min der in de schatkist bracht dan in de eerste vier maanden van 1905, werd dit jaar toch een som van 45,216,357.47 ontvangen, te gen 43,612,010.19^ in dc eerste vier maan den van verleden jaar, dit is ƒ1,603,374.271 meer. Tot nog toe kan dus van een gunstig jaar voor de Rijksinkomsten gesproken worden. Met belangstelling las ik in het „Leidsofi Dagblad" van 17 Mei j.L het artikel „Wat van Rembrandt's geboortehuis over is"* Ook ik dwaalde eens in de Weddesteeg en zag daar in een stal, foebehoorendo aan den heer Dieben, voorheen Zwaan, het stuk je muur met de paarse oude tegels. Maar ik zag meer: Sohuin daarover, aan de andere zijde d'er steeg, in do gemeentelijke bergplaats, zag ik, gedeeltelijk verborgen onder het aldaar bewaard wordende zand, de cirkelvormige grondïesten van een molen. Zouden die oude steenen ook tot defi molen van Rembrandt hebben behoord? Hoogachtend, Uw Dw. Dn. O. 0. WEIJERS. aangaande rijn persoon had kunnen geven, Do heer William zou dit gekuDd hebbel^ zooals een vergelijking der datums bewees; maar hij meende den laasten wil van d'en overledene te moeten eeren. Hij zweeg dus.: Zoo vond O'Regan een onbekend graf, go- lijk hij gewild had. VIII. Mevrouw Maltbar, de zusoor van den heer William, had om gezondheidsredenen een geruimen tijd in het Zuiden moeten doorbrengen; thans dacht zij er over weer naar Engeland' terug te keeren. De tijding van het huwelijk haars broeders had haar niet bijzonder verheugd; jong weduwe ge worden, met een vermogen, dat anderen meer dan voldoendo zou zijn voorgekomon, doch lang niet aan haar oischen beant woordde, had mevrouw Maltbar er zich' sinds jaren aan gewend de beurs zoowel als het buis haars broeders, als haar on betwist eigendon to beschouwen. Dat dit veranderen zou, zoodra de baronet in het huwelijk trad, wist zij heel goed, en met grootc sluwheid had zij er voor gezorgd, dat verschillende passende partijen, die zich' aan den heer William voordéden, geen' voortgang hadden. Gedurende eenige maan den had de baronet zijn zuster vergezeld toon moest hij naar Engeland terug en bleefdaar, ondanks alle verzool, .n van haar kant. Toen hij naai Stanham iFark vertrok, was mevrouw Maltbar volkorncu gerustgesteld, want daar woonde in den geheelen omtrek geen jonge dame, die zij voor meesteres van Stanham Park geschikt achtte (Worïil vervolgd ©en smal zilveren en verguld© ARMBAND met Mangslootje. Terug te bezorgen (tegen be looning): Rijnsburgerweg 4. 5610 7 een Zilveren Halsketting van 7 snoeren kogoltjos met slot. Tegen goede belooning terug te bezorgen: Mare 60. 5608 0 E H00GEW0ERD 20, 2653 6 Gediplomeerd Coiftense, beveelt zich beleefd aan. Uitnemend adros voor alle eoorton Haarvrerken. In voldoening aan het bepaalde by artikel 88 van het W. v. Kooph., wordt bekend gemaakt, dat by akte 30 Maart 1900, voor den onderge- teekende, Notaris te 's-Gravenhage, verleden is opgericht de te Leiden gevestigde Naamlooze Vennootschap: „DE LANDBOUW". UCili-U- O"1» "ou "u"uia,UA UKJ- sluit van bewilliging iyn goheo) op- 0vlo „NodorJ. Staatscou- rant" ,.n 16 Mei 1906, No. 112, By.oegeel. 6612 17 M. TREÜB. By vonnis van de Arrondissements- Rechtbauk te Haarlem, d.d. 15 Mei 1906, is HENDRIK P1ETER.SE, Timmerman en Metselaar, wonende RUpwetering, gemeente Alkemade, verklaard in staat van Fail lissement, met benoeming van den Edelaohtb. Hoer Mr. J. D. PASTEUR, tot Rochter-Commiasarls en ran den ondergetekende, Advocaat en Pro cureur, wonende te Haarlem, Nieuwe Gracht 41, tot Curator. 6617 17 Do Curator, Mr. C. H. VAN MEUR8. f 1.40 per Kilo. Wed. J. STEENHAXJEB Zn., Mandenmakorseteeg 4 by de Waag. INTERC. TELEFN. 568. Aanbevolen Zoete Wijnent 3543 32 en f 0.90 per flesch. f 1.00 per flesch. VICTORIA 10 Cts. per Literschroefttescli. VorkrUgbaar by HERDING BLANKEN, Apotheek, Hoogewoerd 143, Telcfoonn. 503, Leiden. 6620 20 Zult g'uw koffiie tekker heeten? Bflelk of room dient niet vergeten; Ook cichorei behoort daarbij. ICoopt de beste, die er zijl ICiest „Mokka", ieder roemt ze, 't is een feit, Ais de beste kwaliteit. Overal verkrijgbaar in pakjes van Vi0 kilo h, 3 Otg. H. B. Bestellingen kunnen geschieden bjj mijn Agent, den Heer F. W. DE KONING, Haarlemmerstraat 148. 5618 48

Leidsch Dagblad | 1906 | | pagina 6