N®. 14171 Zaterdag 5 Mei. A°. 1900. fiourant wordt dagelijks, met uitzondering van (§on- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit VIER Bladen. Eerste Blad. Directe Belastingen. FEUILLETON, LEIISCH DAGBLAD PRIJS DEZER COURANT: Voor Leider pei week 9 Oente; pei 3 maanden f L10. Buiten Leiden, per loopei en waai agenten gereitigd aijo L30. Franco per poet1,66. PRIJS DER ADYERTENTIËNt Tan 16 regelt ƒ1.06. Iedere regel meer O.ITJ, Orootere letteie naar plaatiruünte. - Kleine adrertentiën ren 30 woorden 40 Oenta oontant elk tiental woorden meer 10 Oenta.-Voor het inoaaeeeren wordt 0.06 berekend. Belastingschuldigen worden er attent pp gemaakt, dat alle verzoek- en bezwaar schriften wegens de Personeele Belasting en de belasting op bedrijfs- en andere in komsten van heden af moeten worden inge bonden aan den Directeur der Directe Be lastingen, enz. te Utrecht. Da Ontvanger, J. O. BEKKER. Leiden, 1 Mei 1906. Leiden, 5 Mei. Ivf aar men ons mededeelt, ging onze stadgenoot, mr. W. van der Vlugt, in den eersten tijd in zijn tegenwoordige verblijf plaats in Zwitserland goed vooruit, maar luiden do berichten op het oogenblik niet zóó gunstig. Men deelt ons mode: In „Pniël" is gisteravond een Hiervormd Vrouwenkoor opgericht met aanvankelijk 40 leden. De vergadering daartoe gehouden was zeer goed bezocht en had een gunstig ver loop. Het reglement, ontworpen door een Commissie uit de afdeeling Leiden van den Chr. Nation. Werkmansbond, werd na be sproking artikelsgewijze aangenomen. Een bestuur word gekozen, dat onderling de funotiea zal verdoelen Het koor koos als naam „Halleluja", terwijl de keuzo van een directrice zoo Bpoedig mogelijk geschieden zal, opdat de repetities een aanvang kunnen nemen. Dezelfde Commissie zal eerstdaags eon reglement samenstellen tot het oprichten een er Kinderzangschool, waarvan directeur wordt de heer H. J. van Leeuwen, orga nist der Oosterkerk alhier. Voor den afmars*.' naar het exerci tieveld is voor het front der beide batte rijen van de Ilde afdeeling 2de regiment veld-artillerie, alhier in garnizoen, die daartoe aangespannen waren opgesteld op den oour der Doelen-kazerne, door den commandant der afdeeling, den luit.-kolo nel Jhr. Six, de zilvoron medaille voor 24 jaren trouwen dienst uitgereikt aan den adjudant-onderofficier J. H. Quijs dier af deeling. De luitenant-kolonel sprak den jubilaris reoht hartelijk toe, prees hem als een flink onderofficier, die om zijn ijver on plichtsbetrachting als voorbeeld voor anderen kon gesteld worden; waarna de jubilaris door he eren officieren, onderoffi cieren en minderen gelukgewenscht werd. Na afloop der verschillondê oefeningen .werd des namiddags den jubilaris verzocht zich naar het schoollokaal te begeven, waar hem uoor do onderofficieren een verrassing was bereid. Bij monde van zijn collega werd hem namens dc onderofficieren der Afdeeling een prachtig vloerkleed aangebo den, welke aanbieding gepaard ging met, het uitspreken van de betuiging van ka meraadschap en sympathie. Daarna werd namens korporaals en man- sohappen met een toesprak door den korpo raal Van Soherpenseel een studeerlamp aan geboden. Door al deze blijken van vriendschap en achting was de jubilaris zeer getroffen en hij dankte onderofficieren en minderen voor de stoffelijke blijken van belangstelling en voor de vriendschappelijke woorden. Na gehouden examen zijn tot de Evan- geliebediienmg in de Ned.-Herv. Kerk door het Prov. Kerkbestuur van Gelder land toegelaten de heer en F. van der Brug en G. J. Koldewjjn, van de Rijksuniversi teit te Utreohty en S. J. Oh. de Hoest, van die te Leiden. De Schab van Porzië heeft zyn bui tengewonen gezant en gevolmachtigd mi- nistor bij ons Hof, Mirza Ahmod Khan Sadig UI Mulk, benoemd tot zijn gedele geerde op de tweede Vredesconferentie, welke op een nader te bepalen tijcfetip te 's-Gravenhage zal worden gehouden. Het Hoofdbestuur der Hollandscbc Maatschappij van Landbouw besloot inzake de thans bij de Tweede Kamer ingediende wetsvoordraaht tot geheele afschaffing van het tiendrecht, de zustermaatschappijen voor te stellen zich gezamenlijk tot do Tweede Kamer te richten met dringende aanbeveling der voordracht en den wensch to kennen te geven, dat zij spoedig tot wet mogo worden verheven. De Rotterdamsche correspondent van het „Hbl" meldt: Men herinnert zich. wellioht, hoe wij on- geveor een anderhalf jaar geleden konden mededeelcn dat de Raad in geheime zitting zijn goedkeuring had géhecht aan een voor_ stel van B. en Ws. waarbij een oomplex panden werd aangekocht, besloten tusschon Oostvestplein, Hoogstraat en AohtcrklooB- ter, met het dool om daar na amotie en in aanfluiting van ccn groet aantal aan do Hoogstraat zich reeds bevindendo gemeen telijke bureaux een nieuw Raadhuis te doen bouwen. Eenigen tijd later kwam de voordracht! in eon openbare vergadering van den Raad, waarbij zioh het zonder linge geval voctdecd, dat een fractie zich uitsprak tegen het voorstel in zijn geheel en een andere den aankoop uitdrukkelijk losmaakte van de toelichting, terwijl bei- do te zamen de meerderheid der vertegen woordiging voTmden. Waar aan te nemen is, dat de reserve van laatstgenoemd Raadsdeel zeker niet werd ingegeven door ingenomenheid met den nieuwen Stadhuis bouw, scheen dus het voorstel feitelijk van de baan. Dit neemt intusschen niet weg, dat B. en We. rustig zijn doorgegaan met het geven van een opdracht ac.i de tech nische ambtenaren, tot het uitwerken van de noodige plannen. V» ij vernemen thans, dat de benoodigde teokeningen gereed gekomen en voor behan deling in de betrokken commissiën klaar liggen om daarna den Raad te bereiken. Naar het heet, moeten die plannen zooda nig zijn uitgevallen, dat zelfs de directeur van gemeente-werken, die oorspronkelijk geen voorstander van het denkbeeld was, daar hij het nieuwe Stadhuis altijd in het westelijk gedeelte der stad had gedacht, zich daarmede thans heeft verzoend, ter wijl men hoopt, dat die leden van den Raad, die zich indertijd hun stem voorbe hielden, er na inzage, althans vc'or een deel, ook voor te winnen zullen zijn. Zij, die ach van het begin af tegen de plannen hebben gekant, uit overweging, dat de gekozen plaats daarvoor niet geschikt te achten was, kunnen zich dus weer op een warmen strijd voorbereiden. Naar wij vernemen worden te Haar lem thans weder pogingen aangewend tot ineensmelting der drie Gereformeerde Kerken. Eenige jaren geleden waren daartoe ook stappen gedaan en is In bijeenkomsten van leden dor onderschei dene Gemeenten een oonoept-overeenkomst van ineensmelting besproken. Kerk B die van het KI. Heiligland achtte toen, hoowel men het eens was over het beginsel en het wenscholijke van ineensmolting, met het oog op den toen maligen toestand, den tijd tot ineensmelting nog niet rijp. Dit maal moet, naar ons ter oore kwam, een aanzoek inzake veneeniging van kerk B zijn uitgegaan; altham van den raad dier kerk. („O. H. Ct.") Bedankt is voor het beroep naar de Ned.-Herv. Gemeente to IJee]muiden door dB. J. G. Deur, to Gouda, Ds. J. A. P. Sperna Weiland predi kant bij de Ned.-Hervormde Gemeente, te Dongen, (classis Breda) heeft om gezond heidsredenen tegen 1 Juni, a.s. eervol ont slag aangevraagd. Een clienst van 40 ja ren heeft hij op één jaar na volbracht. Do 33ste Al gemeen o Vergadering van den „Volksbond, Vereeniging tegen drank misbruik", zal dit jaar plaats hebben te Deventer op 29 en 30 Augustus. Hr. Ms. panteorsc.iip „Tromp", onder bevel van den kapitein ter zee F. 0. E. L. Koster, is 4 dezer van Dublin vertrokken, ter voortzetting van den oefeningtocht. Het 8toomsohip „Sindoro" vertrok 4 Mei van Padang naar Rotterdam; de „Wi lis" arriveerde 4 Mei van Rotterdam te Batavia; de „Prins der Nederlanden" ar riveerde 4 Mei van W.-Indië te Nieuw-York do „Bayera", van Singapore naar Amster dam, arriveerde 4 Mei te Antwerpen; de „Offenbaoh" vertrok 3 Mei van Batavia naar Amsterdamde jP'rins Hendrik", van Batavia naar Amsterdam, passeerde 4 Moi Point de Galle; de „Besoeki", van Batavia naar Rotterdam, vertrok 4 Mei van Port-Said; de „Niai W-Amsterdam" ar riveerde 4 Mei van New-York te Rotterdam; de „Eemland", van Buenos-Ay res naar Duinkerken en Amsterdam, passeerde 3 Mei Fernando Noronha; de „Burgermeister" (uitreis) arriveerde 8 Mei te Kilindini; de „Gouverneur" (uitreis) vertrok 3 Mei van Zanzibar; de „Hessen" vertrok 4 Mei van Amsterdam naar Java en Australië; de „Kiel", van Batavia naar Amsterdam, ver trok 3 Mei van Marseille; de „Prinz-Ro- genfc" (uitreis) passeerde 3 Mei Oueasant- Alfen. Gistermiddag was het geheele dorp in rep en roer. Allen liepen d-en zelf den kant uit, onder het geroep: houdt hem 1" Een rund nL was op den loop ge gaan. Toen zijn geleider hem een tik op den kop gaf, had hij hot touw' losgerukt en liep in wilde vaart de Brugstraat door de Yan-Borsum-Waalk es-straat, tot het door prikkeldraad zich een weg baande naar het rustig weiland. Daar gekomen, is men het na groote moeite meester geworden zoodat hot naar zijn bestemde plaats kon worden ge bracht. Do menechen gingen nü spoedig huns weegs. Tot het bouwen van oen koe- en paar denstal met wagenhuis voor rekening van den heer D. v. d. Akker alhier, is het timmerwerk aan J. Gesman voor 2399, bet metselwerk aan E. J. Bruggeman, en het Bruidswerk aan P. Oudejan voor f 10750 gegund. Haarlemmermeer. Waar nu alhier tp verbetering van den postdienst zal worden aangedrongen, voor zoover betreft de briof- portbetaling on eon tweede bestelling door de geheele gemeente, zou hot e'. i. ook aanbeveling verdienen, wanneer do vroe ger bestaan hebbende regeling omtrent het vertrek van cte postkar des avonds van Hoofddorp, weder in het leven kon werden goroopen. Toen vertrok deze om halfzes, en konden dus brieven, die omstreeks 5 uren besteld worden, zoo nc'odig, nog be antwoord worden. Dit was voor volen dik wijls een groot gorief. Nu kan dit echter niot meer, daar thans tegelijkertijd met de bestelling de poslkar van hot kantoor af rijdt. Hazerswoudo. Burgomeoster en Wethou- dors maakten por publicatie bekend, dat in den loop der volgende week een schaal- collecte langs cle huizon der ingozetenen zal worden gehouden ten bate der nood lijdenden in Zeeland. 1 liillegom. Door Buig. en Weths. is aan A. Haster vergunning tot opriohting van een slagerij verleend in het pand aan de Meerstraat No. 31- De lotoling J. H Sohrcudor, die 31 Maart j.l. was ingelijfd, is voor don dienst ongeschikt bevonden en door Gedeputeerde Staten afgekeurd. Do inspectie voor de verlofgangers der nationale militie zal dit jaar gehouden worden te Sassenheim op Vrijdag 15 Juni, des voormiddaga te halftien. De hoer Jhr. J. B. van Merlen heeft om gezondheidsredenen ontslag genomen als poldermeester van don Elsbrockcrpol- dor. Lisso. Voor een matig bezette verga dering, in hot gebouw van den Ned. R.-K. Volksbond, sprak gisteravond do hoer U. Broekman van het ^t.-KKm is verbond alhier, over drankmisbruik en drankbe strijding Noordw^k. Er werd begraven, op Vrij dag 4 Mei. Der traditie getrouw, luidde men de Gomcenteklok van elf tot twaalf, ten minste men begon ïc beieren, tot op eenmaal de klokkctonen zwegon. En toch trokken de klokkeluiders nog dapper aan het touw. Zij konden beneden in don toren niet hooron, dater niets meer te hooron was. Men waarschuwde do ijverigo mannon. Wat was er gebeurd? De klopel was doorgeroest en was nu naar beneden gestort door een plank van 1 duim dik, en terechtgekomen in do uurwerkkasfc. Geluk kig naast het uurwerk, zoodat dit niet be schadigd werd. De overledene moest het met driekwartier luiden doen, kwart vóór twaalf zwegen do statige klokketonen. Noordwykerliout. De veiling van tulpen en narcissen-bloembollen, gehouden door het Bloembollenkweckors-Genootschap al hier, is bijzonder goed geslaagd, en over het algemeen zijn hooge prijzen besteed. De volgcndo prijzen zijn beatcod voor bedden tulpen van pl. m. 50 regels: La Reine van 6.60 tot f 7; Mon Trésor vna f 8 tot /10; Witte Due Maximus f 12 tot 14; Thomas Mooro f 12; Salvator Roso f 20 tot f 22; Couronne d'or 18 tot 20; Murillo f 14 tot f 20; Rose Gris-do-lin 0 tot 9; Prinses Wilhelmina f 10; Grand Due (70 regels) 16 tot 18. Voor bedden Darcissen zijn de volgende prijzen besteed: Emperor van f 6 tot t 7; Dubb. Van Sion 6 tot 7; Poötioua Ornn- tus 5 tot 6; Sir Watkin f 6. De opbrengst van de bollen der R.-K. bijzondere school was f 850. Roelofarendsvcon. -A. s- Zondagnamid dag do Roolofarondvcensoh© Wielrij ders-V ereeniging „Hot Stalen Ros" een buitenge wonen ciub'tooht- houden, route: Hoogmade, Leiderdorp, Leidon, enz., waar bij het vaandel, dezen winter door den lieer burgemoester nan de Vereeniging geschon- kon, zal worden meegevoerd. Rynsburg. Do kapitein van het 4do re giment infanterie te Leiden, bokst niet de leiding der sohietoofeningen, zal Maandag avond a.s. in do openbare school alhier, een bespreking houden voor bcknghebbon- de manlijko personen van 16- tot 30-jorigco leoftijd. Vooral zij die waarschijnlijk uog zullen moeten dienen, hebben bij dozo be spreking bijzonder persoonlijk belang. Benoemd is tot onderwijzer aan do sohool der Ned.-Herv. Gemeonto, alhier, hoofd do heer G. J. Vreeswijk, do heer P. Fontoin te Leiden. Tor-Aar. Een tragisch geval deed zioh in deze gemoente voor. Een be del aai-, dia het den v reed zamen burgers zeer lastig maakte, word in beschonken toestand on der grooten toeloop door de politie in be waring gebracht. Do man had bij zich een aanvallig jongetje van zee jaren, voorge vende zijn zoontje to zijn. Do moeder van het knaapje wordt, naar men zegt, reeds eenigo jaren verpleegd in hot Krankzinni- gcngoeticht „Endogcest" to Ocgfitgcost. Naar men verneemt, zal do burgemeester dit geval onder de aandacht brengen van den Voogdijraad, om langs dien weg do ouderlijke macht te ontnemen, hetgeen zeen zeker in hot belang van de opvoeding van het kind wensclielijk is. Voorhout. Op de voordracht voor onder wijzeres aan do O. L. Sohool alhier, zijn geplaatst: No. 1 mej. E. H. M. Landzaat, te Loiden, No. 2 mej. M. van Kampen to Torneuzen eu Nc'. 3 mej. P. C. Marck, to Stolwijk. Door Burgomeoster en Wethouders ij vergunning verleend voor don verkoop van sterken drank in het klein aan P. van der Zon, voor het perceel Wijk I No. 16, alhier^ Waddingsvoaii. Tot onderwijzer met ver plichte hoofdakte aan do Openbare School B is benoemd do heer A. van Vuuro, uit Amsterdam. Donderdag 3 Moi vergaderde de Com missie tot Wering van Schoolverzuim. Er .waren veertion personen opgeroopen, van wie slechts één verscheen. Togen 17 Mol zijn aohtticn personen verwittigd te ko men. Woorden. Gisteren herdacht do com missie voor de Christelijke school nlhiorr don dag, waarop 25 jaren geledon, die school was geopend. Aan de jeugd was 'e morgens een school feest bereid, waar de kinderen ruim wer den onthaald, terwijl ieder nog een ge- Nog hoopte de heer Greville, dat het hem, zoodra hem een zoon geschonken werd gelukken zou, zijn oom met zijn huwelijk te verzoenen. Ook daarin zag hij zioh be drogen. Zijn eerste kind was een meisje, en de aankondiging van Ada's geboorte bleef van „De Olmen" onbeantwoord. In dienzelfden tijd bleek het bovendien, dat Het echtpaar, hoe besohoiden het ook in verhouding tpt de vroegere omstandighe den geleefd had, toch ver zijn middelen had oversohreden. Alle pogingen van den heer Greville, om een hem passende be trekking te vinden, mislukten; mis&chien pok stelde hij in het begin zijn eisohen te hoog. Zijn vroegere zoogenaamde vrienden sagen in hem weldra slechts een las tig en aandringer, dien zij zoo goed zij konden afschudden, en zoo ging het met hem spoe dig achteruit. Tot hun geluk liet een oude tante, die te gauw stierf dan dat zij haar testament had kunnen veranderen, in dien tijd aan den heer Greville een bescheiden lijfrente na, en hiervan, benevens van het overschot van zijn vermogen, leefde het ge- sin jarenlang in omgevingen, die mevrouw Greville vroeger als ver beneden baar be- aohouwd zou hebben. A<k opgroeide en haar schoon heid zioh meer en meer ontwikkelde, hield haar moeder haar alle dagen voor, dat zij verplicht was voornaam en rijk te trouwen, ten einde alsdan de haren bij te staan. Deze lossen gingen niet verloren, want Ada was even trotsch als schoon, en de bekrom pen omstandigheden harer ouders vervul den haar met bitteren wrok. De jongere zuster May leefde nog in de kinderkamer en de school Teen haar ouders Londen verlieten bleef zij daar op een pen- sionnaat, waaruit zij eerst sinds eenige maanden was thuis gekomen. Sedert dien tijd oeret leende zij de huiselijke omstandig heden harer oudera kennen, en 'tooneelen als dat, hetwelk boven geschilderd is, en die hier niet tot de zeldzaamheden behoorden, stuitten haar zeer tegen de borst. May Oht- week haar moeder, terwijl haar hart haar vader aanhing. Om den ziekelijken man vreugde te bereiden, daarvoor ware het meisje geen offer te groot geweest. Laten wij echter de gebeurteniseen niet vooruitloopen. De schoon e Ada had reeds verschillende aanzoeken gehad, doch mevr. Greville wees alle wegens onvoldoende geldmiddelen af. Toen werd een zekere heer Tomkins op het meisje verliefd, de zoon van een gewezen zeepzieder, en deze vond genade in de oogen der moeder, want hij was ontzaglijk rijk. Met ongeduld ver beidde mevrouw Grerville het oogenblik, dat Tomkins zich verklaren zou; toen kwam de tijding, dat de oom van haar echtgenoot gestorven was en dat deze hem zou beër ven. De arme Tomkins werd met eenige scherp© woorden over ongepaste aanmati ging afgescheept. Weldra verhuisden d© Grevilles naar „De Olmen". Maar hun verwachtingen aangaande den omvang der erfenis gingen niet in vervulling. De bij het goed behoo- rend© landerijen waren niet zeer uitge strekt, en over het groote vermogen aan contanten had' de afgestorvene ten bate van liefdadige instellingen en verre bloed verwanten in zoo ruim© mate beschikt, dat de eerste erfgenaam slechts een zeer bescheiden deel kreeg. Bovendien had mevrouw Greville „vergeten" de rekenin gen van verscheidene Londensche kooplie den te vereffenen. Deze menschen hadden echter een beter geheugen dan zij, en zco ontving d© heer Greville onophoudelijk rekeningen, van wier bestaan hij niets vermoedde, totdat hij ten laatste het ge duld verloor en tooneelen volgden als dat van straks. Maar niet alleen de heer Grerville zelf, maar ook zijn echtgenoot© zag :".;h in de verwachtingen, die zij na den dood van den ouden heer gekoesterd had, zeer teleur gesteld. Zoo haar positie ook al veel gun stiger geworden was dan te voren, zij moest zich toch wederom veel meer be krimpen dan zij verwacht had. Ook ten cpziohte van den maatechappelijken om gang bleef do dame onbevredigd. Het stadje Wolverton, waartoe de bezit ting van de Grevilles behoorde, lag name lijk dicht aan den rand van een nijver heid sdia trie t, dat ook kolenmijnen bevat te. Waar echter fabriek sschoorsteenen in de luoht steken, daar verdwijnt de poëti sche bekoorlijkheid van hot landleven; al wie kan, ontvlucht die bedrijvigheid. Buitendien lagen er slechts weinig groote landgoederen in de nabijheid: Stanham Park, het schoonst© van alle, werd door zijn eigenaar zelden of nooit bezocht. Wijz© menschen echter weten zich te helpen, en mevrouw Grerville was wijs, althans in dergelijke zaken. Zeer spoedig waren de Grevilles in druk verkeer met de notabelen van de plaats, zoomede uit den omtrek, meer dan den ziekelijken heer des huizes aangenaam was. Schier dagelijks reden mevrouw Greville en Ada naar het stadje, terwijl May óf haar vader gezel schap hield hf aJleen verre wandelingen ondernam, hetgeen de Engelsche zeden wel toestaan. Op deze tochtjes werd May woldra een wel kome gast in de woningen der arbeiders bevolking; men zag haar overal, waar het gold nood lenigen of in ziekte hulp t© veraohaffeu. Als zij niet helpen kon, daar vond haar goed hart steeds een minzaam, deelnemend wcord. In Wolverton zou eerstdaags een groo te landbouwtentoonstelling gehouden wor den, waarvan men verwachtte, dat ze veel bezoekers zou trekken. Aan het slot der tentoonstelling zou in het Raadhuis een bal plaats vinden, en bij dit feest wilde mevrouw Greville baar jongste dochter in de wereld brengen. Heden waren de toiletten voor dit bal het onderwerp der beraadslagingen en me vrouw Greville wijdde aan deze aangele genheid al de aandacht, die ze volgens haar verdiende. May was daarbij volko men overbodig. Nadat dez© saak tot tevredenheid der dames afgedaan was, brachten moedor en dochter nog eenige bezoeken, dronken bij lady Dixon, een weduwe, thee, en reden naar huis terug, om voor het diner van kloeding te verwisselen. Van dit gebruik week mevrouw Greville nooit af; dat was zij immers ten huize van lord Wilton steeds zoo gewoon geweest l Ada sprong ving de trap op, doch zij wilde in hot voorbijgaan oven haar zuster begroeten, zij had haar immers zooveel te vertollen 1 Maar May's kamer .was loog, evenmin bevond zij zich in de woonkamer. Reeds wilde men aan tafel gaan, toen het meisje verhit cn haastig binnentrad. May verzocht haar moeder haar gebrek aan stipt heid wel te willen vergeven; zij had zich tot haar leedwezen verlaat. ,,'t Doet mij genoegen, dat ge het althans gepast acht je te verontschuldigen," ant woordde mevrouw Greville scherp. „En wat zie jo er uit I Van mij heb je waarlijk niot geleerd met ongewasschen honden cn oa- opgomaakt haar aan tafel te verschijnen." Een lange, onverkwikkelijke pauze volg de. Ada maakte er een eind aan, door haar vader een nieuwtje te vertollen, dat zij in Wolverton gehoord had en waarover zich toen een verder gesprek ontspon. Bij de scherpe terechtwijzing, die May van haar moeder had ontvangen, had zij met moeite haar tranen kunnen bedwin gen; zij zat zwijgend, met neergeslagen' oogen, aan tafel. Toen haar mooder oO haar zuster later de kamer vorliotco, bloei zij achter en zei tot hanx vader: „O papa* het spijt mij zoo, dat ik u en mama roden gegoven bob ontevreden over mij te zijn.* (Wordt vêrvolgëj >1

Leidsch Dagblad | 1906 | | pagina 1