MOKKA? Kcureiiiier&IX, Stoomzu velfabriek „Holland", ROOMBOTER, M. A. BQKMA DE BOER, Leeuwarden. LEIDSCH DAGBLAD, VRIJDAG 27 APRIL. - TWEEDE BLAD. Anno 1906. De Tract.seko imbaekUschooL Uit de Rechtzaal. Tweede Kamer. Te Huurs Fédora's Haarhersteller GROND, Schoenwerk DE BEKWAWSE VEEARTS. van H£T VEE, Glashandel W. VAN DAM Co. Naamlooze Vennootschap SASSENHEIM. eerste kwaliteit gepasteuriseerde Zuivere zoete Melk; zoete en zure Room; versche Karnemelk en Wei> ITo. t In het schoolgebouw aan den Haagwcg alhier had gisteravond de j aarlij ksché al gemeen© ledenvergadering plaats van de „Vereeniging de Practische Ambachta- school" te Leiden, (Beschermvrouw H. M. de Koningin-Mceder. De heer G. van Driel, voorzitter van het bestuur, opende deze vergadering, met al len, o.w de burgemeester en de wethou ders, de hoeren J. Korevaar en J A. van Hamel en de directeur van Mathesis," hartelijk welkom te boeten. Voor de 23ate maal werd het jaar lij ksoh verslag uitgebracht, waaraan wij het vol gende ontleen en De Vereeniging heeft in het afgeloopen jaar 20 leden on 4 begunstigers verloren, daarentegen zijn 12 leden en 2 begunsti gers toegetreden. Vermeerdering van hot aantal leden is zeer noodig. Wij bevelen onze leden aan, belangstellenden tot aan vaarding van het lidmaatschap aan te spo ren, zegt het bestuur. In het jaar 1905 heeft het onderwijzend personeel geen verandering ondergaan al leen moest den heer W. O. Lefèber een verlof van vijf maanden worden verleend tot herstel zijner gezondheid. Met de waarneming zijner lessen, onder toezicht van den directeur, is de heer A. Niouwenburg, en daarna de heer Onstenk, oud-leerling der school, voorloopig belast. In het begin van het jaar 1905 telde do eohool 133 leerlingen. Tot en met April 1905 verlieten haar 38 leerlingen, waarvan 32 met einddiploma, z-oodat aan het einde van den cursus 95 leerlingen aanwezig waren. In do maanden April en October werden 00 leerlingen ingeschreven, waarvan 43 voor het toelatingsexamen slaagden. In het ge heel werden, ook van vorige inschrijvin gen, 52 leerlingen gepiaatst. 24 leerlingen wachten nu nog op een plaats in de smederij. In 1905 heoben 147 leerlingen aan het onderwijs deelgenomen, verdeeld als volgt: 51 voor het timmeren22 voor het meu belmaken 51 voor het bankwerken2 voor het huissmeden3 voor het vuursmeden 18 voor het schilderen. Tien leerlingen hebben tussehentijds de school verlaten, waarvan 4 wegens vertrek uit de gemeente, 2 wegens keuze van een ander beroep2 wegens financieele om standigheden en 2 op raad' van den direo- teur. Den 31 sten December 1905 waren alzoo aanwezig 137 leerlingen, waarvan 104 uit de gemeente Leiden en 33 uit andere ge meenten, verdeeld als volgt: 2 uit Zoeterwoude2 uit Hazerswoude; 2 uit Oogstgcest; 1 uit Leiderdorp; 4 uit Voorschoten1 uit Aarlanderveen1 uit Alfen1 uit Oudshoorn, 1 uit Zwammerdam; 1 uit Hoogmade1 uit Voorhout1 uit Warmond, 1 uit Woubrugge; 1 uit Ter- Aar; 1 uit Katwijk2 uit Bodegraven; 1 uit Sohiedam; 1 uit Brielle; 1 uit Tiel; 1 uit Dordrecht; 1 uit Heenvliet; 2 uit Am sterdam; 1 uit Groot-Schermer, en 2 uit [Paramaribo. 19 leerlingen betaalden geen sehoolgeld en wonen in de gemeente Leiden. (3 leerlin- gon voor rekening van de Maatschappij van Weldadigheid, 11 voor die van do Ver eeniging tot bevordering van geregeld Schoolbezoek; 2 voor die van de Vereeni ging tot bevordering der Bouwkunst; 1 voor rekening der Waalsche Diakonie en 2 voor rekening van particulieren). De smidsleeningen bezochten de Kon. Ned. Grofsmederij, de timmer leer ling en het Botanisch Laboratorium in aanbouw. Door de laatsten worden voorts eenige deuren in het nieuwe gedeelte van het aca demiegebouw opgemeten en in teekening gebracht. Op den 13den September werd door al de leerlingen een bezoek gebracht aan de Kon- Ned. Goud- en Zflverfabriek te Voorscho ten. Den 27s'ten September brachten directeur en leeraren een bezoek aan de Ambachts school en eenige fabrieken en werkplaatsen te Haarlem. Het voornemen bestaat, voor zoover do middelen het toelaten, meer dergelijke ex cursies te maken om nader bekend te wor den met den leergang, do werkwijze en de resultaten der. verschillende vakscholen ea op do hoogte te blijven van de vorderin gen in die industrieën waarvoor de Am bachtsschool de eerste opleiding geeft. De sohool werd o. a. dit jaar bonebt door een Commissie uit Gó tri n gen. Van de hoeren Goh roeden Van Sillevoldt uit Oegstgeeot werd ontvangen een prach tige collectie monsters van gebakken scee- nen, pannen, enz., terwijl de beer E. Witte voor de benoodigde bloemen en bladeren ten behoeve van het te eken cm der wijs zorgde. Het jaar 1906 werd, zei de voorzitter, met nieuwen moed ingegaan. De heer Le- fèber wordt echter nog gemist. Hij ia wel langzaam beterend, maar zal misschien als onderwijzer niet meer in do sohool kunnen werkzaam zijn. Bij den aanvang van den nieuwen cursus in het begin dezer maand zijn weer 32 leer lingen geplaatst on een verblijdend ver schijnsel is, dat alle candidaat-leerlingen voor de afdeeling machine-bank werken van vroegere inschrijvingen, 21 jongens, nu kon den geplaatst worden, zoodat nog maar 13 pas ingeschreven leerlingen voor deaen cursus op plaatsing moeten wachten. Hier uit wordt afgeleid, dat er eenige kente ring komt in den grooten toewloed van aanstaande machine-bankwerkers, want het wordt hoe langer boe moeilijker voor den directeur voor de vertrekkende leerlingen plaatsing te xrijgen. Het aantal timmor-leerlingen vermeerdert steeds, zoo dat voor het tweede en derde leerjaar naar een grooter werklokaal zal moeten worden uitgezien. Tevens zal een deel van den grooten houtzolder tot tee kenzaal moeten worden ingericht- Een verblijdend verschijnsel ia, dat on der de ingeschrevenen voor tlmmerleeilin- gen meer en meer zoons van werklied on uit het timmerbedrijf voorkomen, een bewijs toch, dat zij ook inzien hoe noodig het is, dat de jonge aankomende werkman een opleiding aan de Ambachtsschool moet heb ben en deze de opleiding in de werkplaats overtreft. Daarna ging de heer Van Driel de oor zaken na van gebrek aan bekwame timmer lieden: veelal ontbreekt leiding bij het aan- leeren en is de aandacht enkel gevestigd op veel gold verdienen. Hij ried den vertrekkenden leerlingen niet dadelijk in zoogenaamd aangenomen werk te gaan arbeiden, maar voo-l^opig te blijven ieeren. Hij gedacht de gilden van vrosger, toen het handwerk in boogen bloei stond, en vergeleek den toestand van vroeger bij dien van thans, nagaande waarmee m de vak opleiding rekening moet gehouden worden, en uiteenzettende bet doel der Ambachts school: het aanvankelijk opleiden van jon gelieden tot bekwame ambachtslieden. Daarna deelde de voorzitter mede, dat met diploma ontslagen werdende timmer lieden: H. Outshoorn, J. Pel, A. J. Ba- velaar, "W. van Wijk, A. B. Kantebeen, J D. Noest, J. W. Onstenk, A. G. Mulié, J". P. A. Boon en A. A. Barn hoornde huissmid A. van Dam; de bankwerkers: L. Ouwerkerk, J. Th. Waasenaar, S. Jan sen, Lden Hertog, A. 0. den Hertog, W. H- r. Mens, M C. A. A. Dingjan, IL Boot, J. L. van Ark, B. Bollée, J. "Bmittcnaar, W. Smith cn J. van Iterson; en de huisschilder P. A. J. Jansen. Yoorte, dat zijn geplaatst in het dorde leerjaar: W. F. K. Botermans, P. de Kier, F. Musegaas, M. J. Duk, J. G. P. van Kempen, J. van den Nieuwendijk, J. J. Frank, G. A. Th. de Groot, L. H. Klooa, D. Co68ee, B. G. Beuling, M. do Jong, D. J. Wassenaar, P- A. Fraij, J. 0, Es- wilder, J. J. van Bnureo, J. Pannevis, J. P. J. Jansen, 0. de Pru, J. 0. Heymans, H. Drenthen, W. Dirk», M. Gelder, C. J. Nieboer, J. J. van Weerlee ©n J- J. van der Kamp. Voorwaardelijk: F. Kanbier, J. Kremer en L. J Beider; niet overgegaan: 7 leerlingen. In het tweede leerjaar: W. J. Wureer, W D. Th. van Werkhoven, M. A. A. Le- got, M. F. Overdijk, J. C. Wouters, D. L. van den Berg, Chr. J. van Varik, G. S. dé Haan, A. O. Tuinhof jde Moed, A. Dirk», J. M. Aniba, W. F. Fontein, A. J. M. Wag em an s, G. van Dissel, P- Loekeobach, A. Bonsel, A. Theeboom, M. Spek, H. Alting, 0. A. Maartense, N. Z. Veihoog, J. de Boo, P. N. Nieuwenburg, W. J. Zomerdijk, V. J. M. Apon, A. Bree- baort, J. Th. van Lodensteijn, J. G. N. Fraïkin, J. C. M. Campfene, P. D. Hols- wilder, J. Chr. van der Ende, J. Chr. van der Werken, M. van Linden, W. Kooij- mans, H. Bobbe, W. Berkhout, A. W. Christiaanse, G van den Berg, H. van den Berg, P. Klamer en G. A. van de Graaf. Voorwaardelijk: N. Segaar, M- Chr. Schou ten, R. P. Hoff, L. W. F. Keulemans, B. Hassing ©n G. W. Koolloos j niet overge gaan 1 leerling. In het eerste leerjaar: A. Verhoeven, H. M. van Wijk, J. Linschoten, A. J. Leget, 0. J. Bender, J. W. Roodenburg, D. Bak- huijzan, J. van Biezen, W. Kantebeen, 0. den Hertog, A. in 't Hol, G. van Egmond, P Korsman, A. Meyer, G. J. J. Wago- man8, W. J. Plu, J. van der Laaken, 0. van don Boec-h, B. Hoogstraaten, Jt van Ommering, T. J Libot, J. Chr. van Zonne veld, A. Lucas, H. E F Bik, J. van den Dop, A. Horree, E. Cassier, W- J van Kan, M. van Rhccneo, A. Th. B. Smith, Th- van Duuren, E. A. Struijkenkamp, L- O. van Moure, G. Meyer, A. Zegveld, C. Menken, A. J Lankhorst, W. H. Ouds- hoorn, H. Beltman, A. Zirkzee, F. G. Kort- hof, J L. G. van Gelder, D. 0. Brittijn, A. Wogemans, G. J. van der Linden, J- H- Rosier, G Jansen, P. Pillekens, H- H. A. OnBtenk, A. Ressenaar, A. van der Bent, G. Chr. Otto, L. van der Geer, W. F. Flo- risson, H. B Nieuwenhuis, A. Disselveld, J. P arm on tier en L. van Luijken. Toen wenschte de heer Van Driel don jongelui geluk met de verkregen geschen ken, den timmerlieden en schilders, die hun gereedschap mochten meenemen, waarmee zij gewerkt hadoea, oangovuld met een en ander, den machine-bankwerkers en den huissmid met een boekwerk of een reken- liniaal met handleiding; in het bijzonder met de diploma's, hun meegevende goeden raad. Tevens riohtte hij zioh tot oudera en voogden, nadat een vertrekkend leerling bedankt had voor het door hem en zijn kameraden genoten onderwij8- Het speet den voorzitter, dat de direo- teur, de heer Van Achterberg, niet tegen woordig kon rijn wegens ongesteldheid Hij sprak den wensoh uit, dat mj spoedig mogo herstellen, on bracht hem en den onder wijzers namens bestuur, leerlingen en oudera dank voor hetgeen zij deden in den afgeloopen leergang, voor hun toewijding en ijver. Namens bestuur, directeur, onderwijzers en leerlingen werd burgemeester en wet houders en allen belangstellenden dank be tuigd voor hulp, op ondorsoheidene wijzon verleend en do hoop uitgesproken, dat ver der hun zedelijke steun niet moge ontbre ken. Daarna noodigde de heer Van Driel uit tot een bezichtiging der tentoonstelling, die doei aanschouwen de vruchten van het onderwijs in den afgeloopen leergang. Dexe tentoonstelling van teekeoingen en werkstukken, welke veel goeds en moois geeft te zien on ook voor vrouwelijke per sonen veel bezienswaardigs heeft, is voor iedereen toegankelijk en wordt in de Am baohtsschool gehouden op Vrijdag (heden) en Zaterdag (morgen) van 912 en 24 uren en a.s. Zoodag van I4 uren. Haarlomsche Rechtbank. Beleediging to Wormerveer. Gistermiddag te half nor begon de Haar lemsche Rechtbank met de behandeling van een tweede zaak, welke een vcortzet ting der gisteren vermelde tegen Re zee betreffende de aanranding van de eer en den goeden naam van don directeur der Wormerveerscbe gasfabriek kon heeton. Beklaagden in deze zaak waren M. Koper, J. Slcoten on C. Veketr, allen werklieden aan bedoelde gasfabriek. Bij dagvaarding wordt hun teo laste gelegd, dat zij op ol omstreeks 11 Februari te zaaien en in ver eeniging opaettelijk de eer en den goedon naam van den directeur der gasfabriek te Wormerveer P. N. Labrijn hebben aange rand door in het blad „De Zaanstreek" to doen opnemen een artikel, door hen on derteek end, luidende: Ondergeteckenden verklaren door deze, door den directeur der gasfabriek te Wcrmerroer to zijn misleid om oen stuk op zegel te tcckonon, in strijd met hun eerste verklaring aan den gemeenteraad gezon den en zelfs M. Koper, fitter, met gevan genisstraf cn ontslag te zijn bedreigd, on herroepen openlijk bij deze hun handtee- keningon. M. Koper, fitter, H. Slooten, lantaarnopsteker, B. Vekcn, stoker, waar in alzoo dien directeur het bepaalde feit wordt ten la9to gelogd mot het kenlijk dool daaraan ruchtbaarheid to geven, dat hij bij het doen tcckenen van een stuk op zegel door de drie beklaagden, zich aan misleiding heeft schuldig gemaakt en dat hij den eersten beklaagde bij dio gelegen heid met gevangenisstraf en ontslag heeft bedreigd. In deze zaak werden als getuigen van de rijde van het 0. M gehoord P. N. La. brijn en C. Bos, do eerste do directeur, de tweede boekhouder der gasfabriek, ver- dor eenige getuigen k décharge. Bij het verhoor van den eorsten dezer, zokeTen Wildebocr, werd door het O. M rechtsingang on gevangenneming gevraagd op grend van meineed. Wildehoer verklaarde n.1., dat bij den directeur op hot kantoor, dezo hem ook het stuk op zegel had willen doon tee ko nen, en hem daartoe had willen pressen, o. a. door to zeggen: Als jd hot niet tee kent, kan het je 3 jaar gevangenisstraf kosten. De heer Labrijn ontkont het en ook de boekhouder, die achter de deur heeft ge luisterd, verklaart, dat de bovenbedoelde woorden niet zijn gesproken. De Rechtbank trekt zioh in. Raadkamer terug en beslist, dat rechtsingang mot last tct instructie tegen Wildeboer wordt verleend, maar dai niet wordt besloten tct de gevraagde gevangenneming. Verder worden nog gehoord een 7-tal ge tuigen, werklieden dor gasfabriek, die allen verklaren, dat de directeur ben cp 6 Februari op het kantoor hoeft geroepen en heeft willen overhalen het bovoobe- doeldo stuk te toekeren, maar dat ze allen hebben geweigerd. Bij het nemen van zijn requisitoir meent de subat. officier van justitie, dat hier niet een bepaald feit is genoemd; daarom vervalt z. i. de ton-fasto-logging van smaad. Hij eischto wegens eenvoudigo be leediging togen olk der beklaagden 3 gld. boete, subs. 3 dagen hechtenis. De verdodiger, mr. Mendels, debt uit komen, dat hier w o 1 van een bepiuJd feit sprake is, dat zelfs de woorden bepaald feit" in do dagvaarding worden genoemd. Spreker noemt het immoreel, dat de di recteur op allerlei listige manieren de handteekeningen zijner ondergeschikten inzamelde. Het plaatsen van het stukje in do cou rant was voor de beklaagden ter noodza kelijke zelfverdediging en waar dit heb geval is, kunnon de beklaagden niet ver oordeeld worden. Hij dringt aan, evenals in de andere zaak op vrijspraak, terwijl hij er don nadruk op logde, dat een ver- oordeelend vonnis ook dezen beklaagden hun betrekking kan kosten. Uitspraak 7 Mei o. s. Watisoon j aargangï Door iemand was oen overeenkomst ge sloten met de uitgevers van het tweern non- delijioach tijdschrift ,,Do Architect'' tot het plaatsen van advorteotiön in een jaar gang van dat blad. In plaats dat nu iedoro twee maanden een nummer uitkwam, vorsohonon alle zos in een half jaar, en wel in hot tijdvak J uli—December, de twee laatste zelfs op 1 on 30 December. Toen hot op betalen aankwam, zeido do adver teerder, dat do overeenkomst niet was na- gokomen. Hoe langer do tijd van plaatsing duurt, dos te langor werkt do reclame. Nu zijn drie afleveringen op tijd vorachonon cn de daarin geplaatste advertention wil hjj betalen, maar do rest niet. Eischer is van eon andero mecning en zegt: Eon jaar gang is oen jaargang van zes Dommere, en of wij die nu in een half of heel jaar uit geven, dat doet er niet toe De adverten- tiën rijn dus in den jnargang geplaatst on die moeten betaalJ worden. Over drie weken zal do kantonrechter in kanton I te Rotterdam uitspraak doen. N aturalisatie. Tex naturalisatio is voorgedragen H. Christoffcl, lste-luitenont van het leger in Nod.-Indic, wonende te VQravcnhago. Aangezien het voor de zon hoogst ver dienstelijken officior van het leger in No- derlundsch-Indiö van groot belang is, dat hij zoo spoedig mogelijk tot Nederlander wordt genaturaliseerd, ia met do indie ning van het desbetreffend wetsontwerp niet gewacht, totdat die van meerdere wetsvoordraohten tot naturalisatio gelijk tijdig zou kunnen geschieden. Arbeidscontract. Do heer Plato heoft als amendement voor gesteld om in art. 1038e to bepalen, dat, wanneer de gegevens uit des werkgevers boekhouding, waarvan eenig loon afhanke lijk is gesteld, betreffen de winst, in dcc werkgevers ondernoming of oen deel daar van behaald, van de bepalingen van ge- noomd artikel bij schriftelijk aangegane overeenkomst of bij reglement, kan worden afgeweken op andero wijze dan hetgeen in dat artikel is bepaald omtrent mede^t«)ing van bedoelde bewijsstukken aan een groep van arbeiders of aan acoouutanta. Vervolg Advertentiën. Prima Vette Edammerkaasjes. Wed. J. STËENIUULR Zn., Manden makerssteeg 4, by de Waag. Prima adres voor Zuivere Natuur boter, Goudsche, Leidsche en eclite Edammerkaas4654 6 het naar de eiscben des Ulds ver bouwde Winkelhui», Nieuwe Rijn No. 57a. Dagelijks te be zichtigen, onmiddellijk te aanvaarden; het gerieiüjk ingerichte Bo venhuis, Nieuwe Rijn No. 57, bev.: Kamers, vele Kasten, enz. Inlichtingen geeft B. HUUR MAN Dz., Agent der Naaml. V'enn.: Nationaal Grondbezit" liee rengracht No. lO. Telefoon Interc 590. 4690 U h hoofdzakelijk een op bijzondere wijze vervaardigd kinnpreparaat met bijvoeging van planten-ex- trncten. Het hersteit in korten t|Jd bet uitvallen der baren, ver drijft haarroos en geeft een prach- llgen haargroei, succes zeker, per flacon 85 Cts., franco per post 1 Gld. FEBORA'S Dépilateur ver melige onmiddellijk het overtollige baar op aangezicht, han- ®den, enz., onscha delijk zelfs voor de teerste huid Franco tending na ontvangst van 1.25. Te Leideb alleen by J. F. 8U8AN, Vrouwe8tecg 4. En gros Firms FE- ROUA, Groningen. 4723 2? gratis verkrijgbaar aan het werk bi) GEBB8. 9ULDËB, MaredlJk, Leiden. 4708 5 Voor degelijk 4714 5 is het beste adres: Nieuwe Mare 6. Aanbevelend: J. J. v. d. BROEK. Wat is MOKKA ie eon nieuw merk Peekoffie, waarvan het schei kundig onderzoek, dat op elk pakje voorkomt, luidt: Volgens Rapport wtn het Bureau voor chemisch en mikroskopisch onderzoek van de heer en C. J. de Vogel en M. \V. Sonnega Czn. te Leeuwarden, bevat koffiesurrogaat Mokka" WatergthalU 4 32% Aschgehalte 4.16 Extractiefstof 58.90 °/0 van de droge stof. Vreemde biomengseltn niet aangetroffen. Uit boven staande gegevens blijkt, dal Mokka voldoet aan de hoogst gestelde eischen, die van de beste kwaliteit cichorei [peekoffiekunnen worden verlangd. (w. g.) G. J. De Vogel en E. W. Sonnega Czn. MOKKA munt uit door smaakvolle verpakking, die geel is, omdat er zóóvele elechte kwaliteiten peekoffie in blauws zakjes verpakt worden, ten gevolge waarvan er herhaaldelijk afkeuringen te Rotterdam en Leiden plaats hebben, wAAr van gemeentewege streng op de kwaliteit der voedingsartikelen wordt toegezien. MOKKA geeft aan de koffie een betere kleur, heerlijk aroma, groote bezuiniging en maakt deze minder bitter, dan al de andere peekoffiesoorten, door een nieuwe wjjze van labricatie. MOKKA moet een ieder zelf beoordeelen en niet op het advies van anderen afgaan, want die ze eens heeft gebruikt, blyft ze gebruiken. MOKKA is verkrijgbaar by H.H. Grossiers en in eiken dege- HJken winkel. MOKKA kost: het pak van Vio 3 Cents. Neemt een proef volgens de gebruiksaanwijzing, die op elk pakje voorkomt I 4418 88 Bestellingen kunnen geschieden bij mijn Agent de Heer F. W. I>E KONING, Haarlemmerstraat .148, Eeiden. 's-Gravenliage, KORTE VIJVERBERG IB., Incasseeren Wissels op Bin nen- en Buitenland volgens ten kantore verkrygb. tanet. Verleenen op de biilykste voorwaarden Oredieten aan Bandelaren en Industrieelen tegen voldoende zekerheid. Hel kantoor is geopend van 9 lot 3 our. 49S7 18 Groot volledig Handboek der Genees- en Verloskunde een grondig onderricht tot herkennlDg, behandeling en genezing van de ziek ten en gebreken der Paarden, Koeien, Schapen, Varkens, enz. Vermeerderd met een handleiding over bet verblijf, de voeding, de op passing en verzorging der boesten, benevens een Boerentfjdwijzer, om zonder cijferen ie welen het einde van den drachttijd der zoogdieren, by den landbouwer aan gelokt, door Dr. L. WAGENFELD, 4de druk, bijna 600 bladzijden met 9 uitslaande Platen. Prijs f 3.90, voor slechts 2.40. 4724 30 Te bekomen by D. BOJLUE, Bazaar van Goedkoope Boeken, te IJetterdam, franco na ontvangst van Postwissel, waarop vermeld: De bekwame Veearts. ■•cUfr/ns fC.tn Ze^'Stïópctt&n.. Kantoor: Kort-Uapenburg 9. 694 12 Magazijnen: Kort-Rapenburg li en lO. Varkenmarkt 4. Rembrandfslraat 13. Ruime voorraad in alle soorten. Interc. Telefoonnummer 435. Het geëerde publiek wordt bekend gemaakt, dat bovengenoemde fabriek weer geopend is, en dat na bestelling tegen zeer concurreerende prijzen geleverd wordt: (zuiverheid gewaarborgd door het Botercontrólestation in Zuid-Holland). 4632 70 H. GERUITS, Directeur.

Leidsch Dagblad | 1906 | | pagina 5