Maaiulag 33 April. A0. 1906. i§eze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (§on- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Offloieele Kennisgeving. No. 14160 LEIDSCH DA&BIAD PRIJS DEZER COÜRANTi Voor Leiden per week 9 Cents; per 8 maanden i f L10. Boiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd tijn L80. Franco per poet1.66. PEL'S DUB ADVERTENTIES f.D 1_« regela A 1.05. ledm regel meer 10.17J. - Qroowro letten nsar plaattrnimte. - Kleine nJrertentiéti ran 80 woorden 40 OenU oontant i elk tiental woorden meer 10 Oente. - Voor het Inoaseeeren wordt 0.05 berehend. DRANKWET. Burgemeester en Wethoaiderg vaai Lei- ieu; (Jelet op de artt. 12 en 37 der Drankw-t; Brengen ter algemeene kennis, dat door H. VAN TONGEREN, wonend© te Leiden, een verzoekschrift is ingediend om verlof voor den verkoop van alcoholvrijen drank, voor gebruik ter plaatse van verkoop, in het perceel Haven No. 38b, en door het Bestuur van de St.-Jozefgezellen-Vereeni- ging voor den verkoop van alcoholhouden der, anderen dan aterken dnank voor ge bruik ter plaatse van verkoop in het per ceel Raponburg No. 62 Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE RIDDER, Burgemeester. VAN HEYSTj Secretaris. Leiden, 23 April 1906. Vervroegde Winkelsluiting in „Leideus Belang.'' Het is niet de eerste maal, dat in dit Blad, ook in bet redactioneele gedeelte, over vervroogdo winkelsluiting wordt ge sproken. Hot geldt hier dan ook een maat regel, waarbij alle partijen en standen Blkander kunnen ontmoeten, een maatro- gel, waar op principieel© gronden nie- maend tegen kan zijn. Tot dusverre ging echter de beweging hier ter stede alleen uit van de werklie- den-veroenigingeD, en, het dient dankbaar erkend, de actio van het Nedcrlandsch Werkliedenverbond,. Patrimonium, R.-K. Volksbond en Bestuurdorsbonden, hebben reeds resultaat gehad. Een honderdtal winkoliera, bijna uitsluitend handelaren in kruidenierswaren, hebben met uitzon dering van den Zaterdag de 9-uren-sluiting ingevoerd. En zij hebben gevoeld, dat deze maatregel zeor is in het belang der be dienden en van. henzei ven. Ed het pu bliek ondervond er evenmin schade van. Waarom zou het, nu het 't eenmaal weet, niet ovengoed vóór 9 uren zijn benoodigd- heden kunnen halen, dan vóór 10 of vóór 11 uren in deu avond? In verschillende Landen wij noemen a a. Duitschland bobben de Rijks- en reentowetgevers ingegrepen en er werd de wettelijke invoering menige uiting van vToes voor do gevolgen van den maat regel vernomen, Die vrees bleek echter In de praktijk ongerechtvaardigd. Integen deel dringt daar nu ook in de kringen der kleine neringdoenden grooto magazijn houders hebben dadelijk het voordeel in gezien meer cn meer het inzicht door, dat oen nog meer vorvroegde winkelslui ting mo'gelijk is en heilzaam werkt. Dit BÓhijnt ook in Leiden het geval. Im mers op morgenavond heeft de vereeni- ging ,,Lcidcns Belang", die als hei or gaan van den neringdoenden middenstand in deze gemeente kan worden beschouwd, een cpenbpre vergadering belegd, waarin een der bestuursleden, de heer W. van Rossum du Chattel, het onderwerp zal inleiden: ,,Is wettelijke regeling der win kelsluiting noodzakelijk?" De heer Van Rossum du Chattel is zelf neringdoende, dus belanghebbende; daar door hebben zijn woorden reeds betoeKe- nis. Maar hij heeft door zijn verblijf in Duitschland, Zwitserland, België, enz. den maatregel ook uit do praktijk leeren kennen, wat hem te meer recht geeft tot spreken over deze zaak. Wij kunnen dan ook niet anders dan 'deze vergadering bij Leiden aars, nering doenden, kantoor- en winkelpersoneel en burgrij, met warmte aanbevelen. Naar wij vernomen, zijn Burgemeester en Wethouders, benevens de leden van den Gemeenteraad ook uitgenoodigd. Wij twijfelen niet, of zij zullen van de- te gelegenheid gretig gebruik maken om te hooren hoe in de klingen van den han. deldrijvenden middenstand zelf over deze kwestie wordt gedacht. Vrceger of later zal de zaak ongetwij feld ook komen binnen de muren der Naadszaal en daar zal men toch rekening trillen en moeten houden met het oordeel .van do belanghebbenden zelf. Met dezo opwekking om deze belangrij ke vergadering morgenavond niet te ver zuimen, willen we ditmaal volstaan, ona Voorbehoudende er later misschien nog eens op terug te komen. Dit kunnen we tot besluit neg wel zeg gen, dat het denkbeeld om, hoo dan ook, tot een vervroegde winkelsluiting te ko- roen, ons uit praetisch, sanitair en sc'- ttaal oogpunt zeer sympathiek voorkomt. Leiden, 23 April. Voor de betaling van een door den heer H. E. Bunnik, directeur van den ge meentelijken telefoondienst te 's-Graven- hage, ingediende declaratie wegens een aan hem opgedragen onderzoek van de tele foonkabels en het gehouden toezicht op de telefoon-installatie alhier in 1905, ten be drage van i 866, is op den post der be grooting volgnummer 197 „kosten van rechtskundig of ander deskundig onder zoek", waaruit deze declaratie moet worden gekweten, geen geld beschikbaar. B. en W8. stellen den Raad mitsdien voor te besluiten tot verhooging van dit artikel met /856, te vinden uit de hoogere ont vangsten op de begrootingsposten volgn. 2 „Huur van huizen en andere gebouwen" ad' 62 en volgn. 39 „Uitkeering van het Rijk overeenkomstig are. der Wet van 24 Mei 1897, Stsbl. No. 166, ad f 804. Naar aanleiding van het door W. D. Roosdorp te Haarlem aan den gemeente raad gericht schrijven, waarin deze het per ceel hook Lange Vrouwekerksteeg en Lange Agniotenstraat aan do gemeente te koop aanbiedt voor een som van f 2500, bericht B. en Ws., dat zij, na om'trebt die aanbie ding hot advies der Commissie van Fabri cage te hebben ingewonnen, gecD tenncn hebben kunnen vinden te dier zake een voorstel bij den gemeenteraad in te die nen. Met het voorstel van commissarissen oer stedelijke gasfabriek om den publieken cokesverkoop, welke iedcren Maandagmor gen ten Raadhuize plaats heeft, ai te schaffon, kunnen B. en Ws. zich geheel vexcenigen. Immers, zooals uil dat schrijven blijkt, hebben de zoogenaamde cokes-veilingen op het Stadhuis nagenoeg alle beteekenis ver loren, aangezien nog slechte een zeer klein gedeelte van de door oe gasfabriek afgo- levorde cokes op do veiling komt, terwijl do prijsbepaling nagenoeg geheel door oo directeuren dor vorochillon<Lo rieken onderling wordt geregeld. Togen de afschaifing dezer veilingen kan dan ook, dunkt B. en Ws., thans geen en kol bezwaar meer bestaan, terwijl daan- door veel Last en tijdverlies zal voorkomen worden. Eohter zouden zij omtrent de aischaffing van de belooningen, welke thans voor de door hen bij de veilingen bewezen diensten aan sommige beambten ten Raadhuiz wor den toegekend, een andere regeling willen volgen, dan door commissarissen wordt voorgesteld. Aan deze beambten wordt nu door de gasfabriek jaarlijks 100 uitbetaald. In dien het voorstel tot afschaffing van den publieken verkoop ingang vindt, achten Commissarissen het namelijk dor overwe ging waard, om do uitbetaling vans deze f 100 niot op eenmaal te doen ophouden, maar als overgangsmaatregel het bedrag van 100 uit de kas dor gasfabriek uiter lijk nog tot 31 December 1908 beschikbaar te stellen. B. en Ws. zouden het echter tegenover de betrokken personen hard achten die be looning, waaraan zij nu eenmaal gewend zijn, zij het dan ook eerst over drie jaar, in te trekken. Beter komt het hun daarom voor zo met de betrokken beambten zeiven te doen uitsterven, met dien verstande öhs, dat 'telkens, wanneer een van hen, die thans de belooning geniet, door een ander vervangen wondt, de door hem genoten be looning in het vervolg niet meer zal wor den uitgekeerd. Daarom geven B en Ws. in overweging te besluiten: lo. dat met ingang van 1 Mei a. a de wokelijksche ookes-veiling ten Raadhuize zal worden afgeschaft; 2o. dat de wegens bij die veilingen bewe zen diensten aan beambten ten Raadhuize uitgekeerde belooningen zullen gehand haafd blijven, zoolang de beambten, die than8 die belooning genieten, in hun te- woordigo betrekking bij de gemeente in dienst blijven. Nadat in de gemeenteraadsvergade ring van 16 Februari jl. afwijzend was be schikt op een verzoek van den heer H. Wienoke, te 'a-Gravenhage, om goedkeuring van een door hem ingediend stratenplan ten behoeve van het terrein van de voor malige buitenplaats „Buitenrust" werd door den heer Wiencke een gewijzigd plan ingediend. Met het oog op verschillende dezerzijds tegen dat plan gerezen bedenkingen, waar van de gegrondheid door adressant werd erkend, wena echter ook weder dit pLan door een ander vervangen, dat thans geheel in overeenstemming i« met de van wege B. en Ws aangegeven wijzigingen. Tegen dit plan bestaat thans noch bij de Qommissie van Fabricage noch bij B. en Ws. eenige bedenking. Alleen wensohen B. en We., naar aanlei ding van een in het rapport der Commis sie van Fabricage gemaakte opmerking, er nog 'e Raads aandacht op te vestigen, dat de op het plan geteekende brug over den Vliet tegenover de Hugo-de-Groot straat uitteraard geenerlei beceekenis kan hebbon, althans niet in dien zin, dat thans met do goedkeuring van dit plan tevens in beginsel tot den aanleg dezer brug van gemeentewege zou zijn besloten. Mot de Commissie van Fabricage komt het B. en Ws. voor, dat althans vooralsnog aan zulk een brug geenerlei behoefte bestaat. Niet do dames, maar debeeren H. van Gent en A. Kooymans te Leiden, zijn te Haarlem geslaagd voor het akte-ex amen lager onderwijs. Ta zijn leerlingen geweest van de Christelijke Normaallessen alhier. Men sohrijft aan de „N. R. Ot.": Het archief van het St.-Ursulenoonvent te Ne- der-Elten bevindt rich in de bibliotheek der Maatschappij van NedorLandsche Letter kunde te Leiden, welke het ten geschenke ontving van de weduwe Onderdewijngaart Canzius, geboren Musketier. Haar echtge noot, indertijd te Emmerik woonachtig, had het tegelijk mot het arohief van het St.- Agnesoonvont aldaar voor vernietiging we ten te bewaren. Het St.-Ureulenoonvent te Neder-Elten, in 1613 na do verwoesting zijner gebouwen mot het St.-Agnesoonvent te Emmerik ver- eenigd, bezat in het begin der 16de eeuw uitgebreide goederen. Zijn archief bevat daarom tal van belangrijke stukken voor de geschiedenis van Gelderland on die van Emmerik en Omstreken. Naar wij thans vernemen, zal binnenkort van de hand van den beer P. N. van Door- ninck, te Haarlem, een uitvoerige inventa ris van dit archief het lioht zien. Ds. O. Spoelstra, vroeger predikant bij de Ned.-Herv. Gem. te Zoeterwoude, en die geruimen tijd in Zuid-Afrika door bracht, bevindt zich weer hier te lande eu trad gisteravond op in de Regentcssekerk te 's-Gravcnhage. Do leden van de Tweede Kamer der Staton-Generaal zijn thans tot hervatting dor werkzaamhodon bijeengeroepen tegen Dinsdag 1 Mei, des namiddags te 2 uren. Naar men verneemt, moet de voorzitter der Tweede Kamer voornemens zijn, dan aan do centrale oommissie voor te stellen den volgenden dag (Woensdag 2 Mei) een aanvang te maken met het onderzoek in de aideelingen van de reeds door hem in de vergadering van 6 dezer voor sectie-onder zoek genoemde wetsontwerpen, benevens van de ontwerpen van wet, betrekkelijk! wijziging der Hinderwet; verhooging van de waterataatsbegrooting voor 1906 (brug over de Gouwe), e>n onteigening ten behoe ve van een spoorbrug van Neede naar Hol lendoorn. Naar men verneemt, moet het een punt van overweging uitmaken de openge vallen plaatsen van prounciaal-adjudant in Zuid-Holland en van plaatselijk com mandant te 's-Gravenhage niet meer aan te vullen, maar die betrekkingen voortaan op te dragen respectievelijk aan een dis tricts-commandant van do Landweer en aan een der korps-commandanten van het gar nizoen, een en ander ton bate van de be zuiniging op de leger-uitgaven. Naar aanleiding ^van het bericht van de „Avondpost" inzake do benoeming van een hoogleeraar pan ae Technische Hooge- sohool zegt „L. en V.": „Het is best mogelijk, dat curatoren de voordracht der faculteit nog niet hebben doorgezonden, doch er ia geen enkele reden om aan te nemen, dat van deze voordracht zal worden afgeweken. Het zal spoedig blij ken, dat ons bericht juist was'.' Hortog Adolf van Mecklenburg ver- trok Zaterdagavond te 8.13 weder van Het Loo naar Duitschland. (Prins Hendrik deed zijn broeder uitgeleide tot den trein. De Chineesche gezant bij ons Hof, de heer Lou Tseng Tsiang, is door zijn Rogeering benoemd tot gedelegeerde op do internationale oonforen tie van het Roode Kruis, welke den 16den Juni a. s. te Go- nèvezal worden geopend. De Gezant zal tot dat einde in den aanvang van Juni zich naar de Zwitsersche hoofdstad begeven. Het hoofdbestuur van den NederLand- sohen Vegetariërsbond heeft, gesteund door eenige artsen, aan de direction der H. IJ.- S.-M. en der S.8. een adres gericht, waar in opgemerkt wordt, dat wel de spoorrel- ziger, die dit wenscht, recht heeft op één open raampje aan de van den wind afge keerde zijde, maar dat door den dikwerf actieven tegenstand der medereizigers het in vele gevallen onmogelijk is, dit voor schrift door te voeren. Om nu aan dit euvel een einde ce ma ken, verzoeken adressanten, dat steeds op dezelfde plaats, voor in eiken trein, min stens één ooupé 2de en 3de klasse voorzien worde Tan een bordje, waarop de woorden: „Frissohe luoht." Zoo dit noodig blijkt, zou dan bit aantal coupé'e uitgebreid kun nen worden. Een nieuw voorloopig ontwerp eener Yogelwet ie dezer dagen vanwege de direo- tio van den landbouw bij hoe Ministerie van Landbouw, Nijverheid en Handel, toegezon den aan vereohillende deskundigen in Ne- dorlaod, die reeds vroeger, bij een vorig ontwerp, waren uitgenoodigd om hun mee ning e«i opmerkingen te doen kennen. De „Avondpoet" meldt, dot aan cho lera op 60-jarigen leeftijd te Bangkok (Siam) is overleden de heer A Foe kens, vice-consul der Nederlanden aldaar. Men meldt aan de ,,N. Ot." uit Am sterdam: De Meiningers hebben getriumfeerd zie daar de saamgevotte indruk, dien het Mei- ninger Hoftheater Ensemble hier wol op allen zal hebben achtergelaten, die de op voering van het blijspel „Comtesse Guckeri" van Franz von Schönthan eo Koppel Ellfeld in het Grand Theater bij woonden. Doze eoht goestigo comedio met haar liefdeeduelletjo schonk Jenny Nachbaurcen kostelijk gelegenheid one van haar artistie ke gaven te doen genieten. Wat een heei- lijke zeggingskracht heeft die vrouw en wat aangeboren gratie. Allen medespelers, zoo dames ais heeron, komt grooto lof toe. Naast do elegante wij zo van kleeden trof niet minder de oompositie van elk tooneel, die ons aan de onvergetelijke voorstellingen van het Berüner-Thoater-Gesellachaft de den torngdoqkcD. Wij raden dringend aan van het spel der Meiningers, die ook in Leiden komen, te gaan genieten en wo kunnen het voor do ondernemendo directie Yan Lier en voor do afwezigen slechte betreuren, dat naaav de Duitocho kolonio in de hoofdstad, slechts weinigen naar den schouwburg wa ren opgegaan. Het hartelijk en herhaald applaus mag voor do spelers als tegenwicht voor de to matige belangstelling gelden. Het stoomschip do „Salak" arriveer de 21 April van Rotterdam te Padang; de „Rijndam" veitrok 21 April van Rotterdam naar Nieuw-ïork met 31 lsto klasse, 131 2do klasse en 435 3de klasse passagiers; de „Eemland" vertrok 21 April van Bue- noe-Ayros naar Amsterdamde „Kron- Prina" (uitreis) arrivoerde 20 April to De- lagoabaai; do „Laeisz", van Java naar Am sterdam, vertrok 20 April van Penang. Allen. De oollccte, gehouden voor het godsdienstonderwijs, heoft opgebracht 41.72. Met het oog op de voranderingen, welke de Alfen&che brug zal ondergaan, ia het huis van den heer G. J. Bossemeyer alhier, Zaterdag jl. aangekocht door Ged. Staten. Het aantal kieners in deze gemeente be draagt voor 19061907Tweede Kamer 906; Provinciale Ötaten 89T en Gemeente raad 768, terwijl het aantal kiezers in 1806 reap, was 908, 899 en 724. Kutwyk-uan-Zeo. Zaterdagavond werd de K. W. 130, toebehoorendo aan den heer W. Taat, bij hot aankomen van een andere schuit door deze schuit aangevaren en aan den voorsteven ernstig beschadigd. Per soonlijke ongelukken kwamen niet voor. Wassenaar. Op Woensdag 25 Aprii te kwart over elven zal de Raad der Gemeente bijeenkomen ter behandeling van de vol gende onderwerpen lo. Ingekomen stukken. 2o. Suppletoir kohier van den Hoofdelijken Omslag 1905. 3o. Adres van den heer J. Anjema om bui- tongiowono Vergunning tot verkoop van Btorkcn drank op het terrein van de Ren baan op Duindigt. do1. Af- en overschrijving op de begrooting. 6o. Rioleering van do Kerk laan. Zegwaard. Do Raad dezer gemeente is lb Openbare vergadering bijeengeroepen tegen Dinsdag 24 dezer, des avonds half zeven. Eindelijk is de aanbesteding van het nieuwe station van don Staatsspoorweg onder deze gemeen to uitgeschreven. Het vorig station, waarvan de ruïnen neg steeds aanwezig zijn, werd door brand ver nield in Februari 1906, dus ruim 14 maan den geleden. Zogwaard-Zootennoor. Bij de aanbeate- ding van het schoolwerk worden vier bil jetten ingeleverd. Het laagst werd inge schreven door den timmerman W. van Os alhier voor 145 aan wicn het werk is ge gund. Yoor eenige roparatïcn aan het ge meente-wachthuis woord het laagst inge schreven dooi den timmerman J. Bouman voor 19. De Leidsche verordening op de straatpolitie en op liet wlelrijden. De Motor- en Rijwielwet van 10 Februari 1005, die 1 Januari jl. in werking trad en het op grond van artikel 2 dier wet vast gestelde Motor- en Rijwiel regie ment van 8 November 1905 maken het noodig, dat een tweetal der Leidscho verordeningen op me nig punt wijziging ondergaan. Door de nieuwe wettelijke voorschriften toch moeten tal van bepalingen, voorkomende in de verordening op de straatpolitic en in die op het wielrijden of geheel vervallen, óf belangrijk worden gewijzigd. Aan de gemeentebesturen blijven krach tens artikel 8 der wet in hoofdzaak oog slechts ter regeling over de twee volgende punten a. De aanwijzing van binnen de bebouw de kom dor gemoente gelegen wogen, voor zoover dezo oiet zijn Rijks-, provinciale of voor doorgaand verkeer bestemde wegcu,. welke hetzij voor allo motorrijtuigen on rij wielen, hetzij slechts voor motorrijtuigen op meer dan twoo wielen kunnen worden gesloten verklaard b. Het aangeveu van een maximum-snol heid, waarmede mot motor rij tuigon en -rij wielen over de zooeven genoemde wegon mag wordon gereden terwijl zij bovendien krachtens artikel 7 bevoegd zijn, verordeningen vast tc stellen ter regeling van hot verkeer op de wogen in verbana met het gebruik van motor rijtuigen on -rijwielen, voor zooveel betreft punten, waaromtrent in wet of reglemenb niet ia voorzien. Het gesloten-zijn dor wogen, alsook de in acht to nomen maximum-snelheid moe ten wordon aangeduid door waarschuwings borden van eon door den met de uitvoering dor Motorwet belasten. Minister vastge steld model. Do Leidscho vorordeoing op do stroatpo- litie bovat, wat punt a betreft, voorschrif ten in de artikelen 69 en 71 en ot© op het wielrijden in artikel 6. Deze voorschriften moeten evenwel, ook al zijn ze niet in strijd met do Motorwet of het motorrcglo- ment, opnieuw wordon vastgesteld. Yolgena artikel 20 dor wet toch vervallen bepalin gen van plaatselijko verordeningen, bij of krachtens wolko wegen binnen de bebouw- do kom eener gemeente voor motorrijtuigen of -rijwielen zijn gesloten, van rechtswege op den lston Juli 1900; hernieuwde \ast- atolling vóór dion datum is dus noodig. Aangaande punt b is con voorschrift te vinden in artikel 06, 2de lid der verorde ning op ctc straatpolitic en in ar tik 1 dof verordening op hot wielrijden. Nu do algemeen© wetgever de ratorie van motorrijtuigen en -rijwielen in l n wot heeft geregeld, komt hot de Oommissio voor do Strafverordeningen doelmatig voor, dat d'e gemeentoiijko wetgever hem hierin volge. Uit de verordening op d* straatpo- litio moeten dan al do bepalingen, dio be trekking hebbon op motorrijtuigen en die nio'c van rechtswege door wet of ment rijn vervallen, zooals do artt <jua, 74, 2de lid, 83a en 84 in verband met dc artt. 11 en 9 der wet, 9 en 12, 8 en 9, 10 cn 11 van het reglement in één nieuwe veror dening worden overgebracht, waarin dan tevens do to handhaven bepalingen dor verordening op hot wielrijden dienen te worden opgenomen. In verband met haar mooning hierom trent heeft genoemde Commissie nu ook d# aan den Raad overgelegde conceptverorde ning ontworpen, getiteld: „Verordening op hot rijden met motorrijtuigen cn -rij wielen." Hoewel zij io hoofdzaak bepalingen be vat, welke nu te vinden rijn in de 2do of- deeling der verordening op de etraatpoli tie on in do verordening op het wielrijden,. wil de Commissie toch sommige der artike len nog met een enkel woord nadec. toe» lichten. In artikel 1 worden onder motorrijtuigen verstaan, zoowol automobielen als motor fietsen; het komt de Commissie namelijk gowenscht voor de definitie, zooale die in artikel 1 der wet is aangegeven, te vol gen Artikel 2. De in dit artikel geregelde materie stond vTooger in artikel 66, 2do lid der verordoning op de straatpolitio en in artikel 1 der verordening op hot wielrijden. Toen werd evenwel alleen ge sproken van rijden met grooterc snel* heid, dan die „van een paard in matigen draf" of „met meer dan matige snelheid"^ Nu echter de wet oi&oht een meer bepooH de aanduiding der in acht te nemen maxi mum-snelheid, welko ook op de waarschu wingsborden moet worden aangetcokend, stelt de Commissie voor, in navolging van artikel 20b van het provinciaal reglement op wegen en voetpaden van 3 November 1870, Laatstelijk gewijzigd 19 Juli 190-1, de bepaling in dion zin aan te vullen, dat er aan worde toegevoegd, dat onder de snelheid van een paard In matigen draf verstaan wordt 131 K.M. in het uur of 225 M. in do minuut. Het fdot van artikel 60 is weggelaten, aangezien Het voorzichtig rijden reeds ge regeld is in do artikelen 15 dor Wet en U en 21 van het reglement. Artikelen 3 cn 4. Deze artikelen bevat ten een opsomming thans voorkomende in de artikelen 69 en 71 dor verordening op de etraatpolitie en in artikel 5 sub o en f der rijwiclvcrordening, der wegeni en stegen, welke bf altijd, óf alleen op Zon- on Feestdagen op bepaalde uren ge sloten rijn, hetzij voor alle motorrijtuigen en rijwielen, hetzij alleen voor motorrij- tuigen op meer dan twee wielen. Volgens artikel 8 der wet toch moeten wegen, óf voor alle automobielen, motor fietsen en rijwielen genóten worden, óf cn

Leidsch Dagblad | 1906 | | pagina 1