<§eze our ant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. No. 14157 JDonderdag 10 April. A0. 1900. LEIISCH DAGBLAD PRIJS DEZER COURANT: Toor L«ld«n pe: week 9 Oentij pei 3 maanden f 1.10. Buiten Leiden, pe> looper en naar agenten gevestigd rijn 1.30. France per post1.66. PRIJS DER ADYERTENTIEN: Van 16 regels 7L06. Iedere regöl meer f 0.17J. Qrootere letten near plaat8mimte. - Kleine advertentiën ran 30 woorden 40 Gents oontantj elk tiental woorden meer 10 Gents.-Voor het inoasseeren wordt/"0.05borehend. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Leiden, 19 April. Aan den 30sten verjaardag van Z. K. H. Prins Hendrikj Gemaal van H. M. Ko- ningin Wilhelmina, werd heden alhier ge dacht door het uitstéken der driekleur van de openbare en enkele particuliere gebou wen; door het houden om twaalf uren van een parade door het garnizoen op het Schuttersveld en door het bespelen van het carillon van den Stadhuistoren. Hedenavond van halfacht 'oot halftien cal de kapol van de dd. schutterij op de Korenbeursbrug een marschuitvoering geven. Ten bate van het fonds tot herstelling van de Pieterskerk zal op Donderdagavond 3 Mei in genoemde kerk, een orgelbespe ling gegeven worden door den organist O. B. Duyster. Bereids hebben hun modewerking welwil lend toegezegd mej. Joh. Klippink, so praan, uit Amsterdam en de heer N. E. van Thienen, organist van do Doopsgezinde Gemeente alhier. Behalve de uit te voeren orgel- en zang werken zullen ook een paar fluitsolo's door den heer Duyster worden voorgedra gen met orgelbegeleiding door den heer Van Thienen. De reorganisatie van het Rijksmuseum van Oudheden alhier, waarop wij ook reeds vroeger hebben gewezen, wordt nog altijd voortgezet. Wij werden dezer dagen in do gelegen heid gesteld een nieuwe zaal, die over een paar weken zal worden geopend, te beziel® Ügen, waarin een verzameling mummiekis- ten en Egyptische klein-kunst; kostbare edelgesteenten, gouden sieraden en voor worpen. van kunst en voor godsdienstig en huiselijk gebruik is thuis gebracht. Deze zaal vroeger een hooizolder is geres taureerd, geheel in overeenstemming met de kostbare verzameling, die ze bevat. Door vorm en kleur der beachildering vooral, heeft men het doel om de zaal kooger te doen schijnen dan zij in werke lijkheid is, volkomen bereikt. De belichting is uitnemend, waardoor de fijne teekeningen en beschildering op de raummiekisten goed uitkomen, wat vooral voel waarde heeft voor do beoefenaren van hot kunstambacht. Doch ook de leek, die alleen uit belangstelling een wandeling door het Museum maakt, krijgt door hot tentoongestelde een aanschouwelijk beeld van de wijze, waarop do oude Egyptena- ren hun dooden behandelden. Er zijn echter nog ingrijpender veran deringen in wording. Sedert geruimen tijd hield reeds de con servator dr. J. H. Holwerda zich bezig met het bijeenbrengen, ordenen en rangsohik- ken der zeer belangrijke Nederlandsche afdceling, die tot dusverre hier en daar verspreid was, sommige gedeelten zelfs In het perceel Papengracht, dat voor korten tijd ook bij het Museum behoorde. Voor deze verzamelingen worden nu zalen in gereedheid gebracht. Dientengevolge is alles wat tot de admi nistratie behoort, benevens de werkkamers van den hoogleeraar-directeur cn de conser vatoren, alsook de restauratie- en ontvang kamer overgebracht naar perceel Bree- straat 22, zoodat het oude Museumgebouw, gevestigd in de perceelen Brecstraat 18 en Boommarkt 6, voortaan geheel aan zijn ware bestemming, d-i. voor Museum, zal kunnen worden gebruikt. Zoo worden er ingericht voer do reeds gerk/emde Nederlandsche afdeeling één vóórhistorisch^ zaal, één Romeinsche zaal, twee zalen voor Romeinsch aardewerk, één voor Romeinsch ijzerwerk, één voor bronzen voorwerpen uit dit tijdperk en één voor Romeinsche grafsteen en. Dat voor het maken van zc'ovecl zalen met de aanwezige ruimte moest worden gewoekerd, is licht te begrijpen. Eveneens is het duidelijk, dat het een groote voor uitgang zal zijn als de Nederlandsche Oudheden in verschillende afdeelingen ge scheiden hier zoo in elkanders onmiddel lijke nabijheid men komt van de eene zaal in de andere worden 1 ij con gebracht. Het zal echter nog wel een jaar duren eer alles gereed gekomen zal zijn. Oc'k deze ingrijpende verandering ge schiedt onder persoonlijke leiding van den hoogleeraar-directcur. De leerlingen van de Volkszangschool gaven gisteravond in de groote Stads- zaal een uitvoering. De benedenzaal was door de ouders of andere familie-betrek kingen der kinderen bijna geheel bezet, Het platform, waarop zich de ongeveer 170 jeugdige zangers en zangeressen in hun Zondagsche pakjes gestoken, bevonden, was met palmen en andere planten ver sierd. Het was er dan ook feest voor de kleinen, wat nu en dan ten overvloede wel bleek uit de opgewekte stemming tusschen verschillende zang-gedeelten, waarbij de zen en genen niet schroomden met zich in de zaal bevindende goede bekenden door handengewuif draad looze telegrafische gemeenschap te onderhouden, waarop dan op dezelfde wijze het antwoord niet uit bleef. Ten gehoore gebracht werd de kinder cantate ,,Nova Zembla", muziek van A. Lijsen en woorden, van W. H. Hassel- bach, twee namen, die hier door andere kinder-cantates van dezelfde personen, geen onbekende meer zijn. Menigmaal klonk de zang inderdaad niet onaardig en verdienstelijk maakten zich daarbij mej. G. O. van Tertholen en de heer J. van der Harst, dcor de ver vulling dor voornaamste solo-partijen. De begeleiding werd gevormd door een piano en cenige strijkinstrumenten, waar- tce cenige heeren zich welwillend bereid hadden verklaard. Uitbundig waren de toejuichingen, als daartoe in de kleine pauzen gelegenheid werd gegeven, torwijl van de groote pauze tusschen de tweede en derde afdeeling door de leerlingen werd gebruik gemaakt om namens de drie klassen, welke ditmaal gezamenlijk zongen, den directeur, den heer J. J. van Tertholen, een tegclplaat naar Du Chattel, in notenhouten lijst, den mede-onderwijzer, den heer E. Peters, een salonlampje, en den piano-acoompagna- teur, c'ok tijdens de gewone oefeningen, den heer J. Henri Berkeljon, een vrouwen beeld als een blijk hunner erkentelijkheid aan te bieden. In do pauze werden do leerlingen .p gebakjes en limonade onthaald, wwrbij eenige onderwijzers en onderwijzeressen hun hulp boden, voor welke welwillend heid hun na afloop in de receptie-kamer hulde werd gebracht door don voorzitter van commissarissen, mr. G. J. Bisschop, die ds. M. v. Kleeff, voorz. van 'b Nut, waar van do school oen onderafdëeling is, dank bracht voor diens tegenwoordigheid, zoo mede den heer A. D. Vijgh, als voorzitter dor Leidsche Maatschappij voor Toon kunst, die wederkeerig de beste wensohen uitspraken voor den verderen bloei der school, waarvan nu over het algemeen zulke bevredigende resultaten gebleken waren. Natuurlijk bleven ook de directeur, de mede-onderwijzer, de solisten en ver dere bereidwillig medewerkenden in dé dankbetuigingen bij dit kort samenzijn niet onherdaoht. Voor het akte-examen L. O. zijn te Haarlem geslaagd de dames M. J. L. van Wensen en N. Bader, beiden van Leiden. Z. K. H. de Prins dcx Nederlandeu heeft verleend vergunning tot het voeren van Zijn Wapen aan de firma's Boucher, papierhandel, en Bouman, zadelmaker, in Den Haag, on Groene wegen en Zoon, boom kweekers to De Bilt. De majoor van den Geuen&len Staf van het Duitscho leger, von Bülow Stolle, tijdelijk toegevoegd aan Z. K. H. den Prins der Nederlanden, Hertog van Mecklenburg heeft op zijn verzoek een eervol ontslag uit den militairen dienst bekomen en is thans voorgoed in den persoonlijken dienst van Zijn Koninklijke Hoogheid overgegaan. Z. K. H. de Groothertog van Mccklen- burg-Schwerin heeft den majoor von Bü low Stollc benoemd tot Kamerheer met den titel van Hausmarachall". Do Kamerheer „HausmarsohaU" von Bülow, meer in het bijzonder belast met de geldelijke aangolegenhedon van Z. K. H. den Prins dor Nederlanden, on met het beheer van 's Prinsen goederen in Mecklen burg, zal zich metterwoon in Mecklenburg vestigen. Sedert de laatste boriobten ia de toe stand van den Minister van Staat, den heer Gleichman niet vooruitgegaan. De patiënt blijft zwak en kan slechts kor ten tijd peT dag het bed verlaten. Bij gelegenheid van den verjaardag van Z. K. H. den Prins der Nederlanden wappert heden in Den Haag in vele stra ten de driekleur. Op het Voorhout wordt do kermis gehouden en hedenavond zal het geheel verlicht worden, evenals alle De partementsgebouwen. De parade ging wegens het ongunstige weder niet door. Hedenmorgen is met den eersten Duitschen trein op Het Loo aangekomen een broeder van Prins Hendrik, Hertog Adolf van Mecklenburg. Tot de wetsontwerpen, die heden in de Afdeelingen der Eerste Kamer worden onderzocht, behooren de wetsontwerpen tol wijziging van de Arbeidswet en de paar denbelasting in Noord-Brabant. Do openbare behandeling van de thans in de secties onderzochte wetsontwerpen is gesteld in de volgende week, ten einds de openbare beraadslaging met minder over haasting voor to bereiden als tot dusver vaak moest gebeuren. Men meldt ons heden uit Den Haag, dat het aantal ingezonden ontwerpen voor het Vredespaleis thans ruim 200 beloopt. De Staatscourant" van heden bevat de wijzigingen in de statuten van de Christel ijko vereeniging tot verkrijging van een fonds ter stiohting eenor sohool met den Bijbel, to Ncordwijk, provincie Zuid-Holland. Do Ooinmissaris tier Koningin in Zuid-Holland, mr. Patijn, wien op 7 dezer ter gelegenheid van zijn 70stcn verjaardag mede ruim 1000 word ter hand gestold tot bestemming voor een liefdadig doel, heeft aan do Vereeniging tot bestrijding der tu berculose te Rotterdam en aan de 's-Gra- venhaagsche vereeniging tot bestrijding der tuberouloso ieder 500 doen toekomen. Do nieuwe Rembrandt, dio ontdekt is onder do familieportretten van den heer J. van Wagcningen thoe Dekema te Jolsum, is thans in het Kaiser Friodrich Museum te Berlijn. Men weet uit do beschrijvingen on uit de afbeelding, die in Eigen Haard voorkwam, dat do schilderij Saskia-, des schilders vtouw voorstelt. Zij zit bij een tafel, waar op een metalen bord en schenkkan staan, en zij is gehuld in een mantel van brocaat. Paarlsnoeren zijn door hot los afhangond haar en om den hals gewikkeld. Zij houdt een groot blad papier in de hand. Professor Hauscr tc Berlijn heeft de res tauratie van het doek op zioh genomen; do retouches heeft hij reeds verwijderd. Daar door heeft het paneeltje reeds zêer veel gewonnen. Het wordt prachtig van tinte lend leven. De oude verf blijkt nog gaaf te zijn; do schilderij is goed bewaard geblo- ven. Dr. Bodo cn andere Rembrandtkenncrs hebben haar gezien on bewonderd. Bij gelegenheid van hot Rembrandt-ju- leum zal deze Saskia op de tentoonstelling te Leiden worden geëxposeerd. („Leeuw. Ct.") De Isle luitenant H. K. Hardcnbcrg, van het 4de reg. inf., wordt met Novem ber werkzaam gesteld onder de bevelen van den chef van den general en staf. Naar de „Frankfurter Zeitung" be richt, wordt de Koningin-Moeder der Ne derlanden den 9den Mei te Honnef ver wacht, om daar eenigen tijd verblijf te houden. H. M. zal haar intrek nemen in het stedelijk „Kurhaus". De Algemeeno Vereeniging voor Bloembollencultuur te Haarlem heeft bij den Minister aangedrongen op, hot tot stand komen van telefoon-districtsnetten met tarief-abonnement ten üiensto van de bloembollenstreken, zooals tusschen Haar lem en Leiden, het Westland en Beverwijk, met aanmerkelijke vermindering van ta rief voor plaatselijke verbindingen. In de to Haarlem gehouden Raadszit ting kwam in een schrijven van mr. M. Ph. Pahud de Mortangcs, waarin hij ontslag noemt als lid van den Gemeenteraad. Voorts was ingekomen een verzoek om eervol ontslag tegen 16 Juli a.s. van den heer O. Gunning, adjunct-directeur der Gemeentewerken. Dit ontslag werd ver leend. Het voorstel van B. en Ws. om ter stond een oproeping te doen op een jaar weddo van f 2600, overeenkomstig het ad vies van don directeur van openbaars werken, vond veel tegenkanting. De Raad besloet het voorstel thans niet tc behan delen Gisternacht is in don leeftijd van CT jaar te Leeuwarden overleden mr. Tieto van Hettinga Tromp, advocaat-procureur, deken der ordo van advocaten, sedert 1875 lid der Provinciale Staten van Friesland on suppletoir lid van Gedeputeerde Star ton. De overledene was ook voorzitter dot oommissie van toezicht op hot middelbaar onderwijs cn voorzitter dor- Maatschappij voor Schilder- en Teekonkunst in Fries land. De Bildordijk-comraissie bericht, dat dr. A. Kuyper zich bereid hoeft verklaard tot hot houden van de feestrede, waar schijnlijk op den avond van den 6don Sep. tomber. Voor het houden der redevoeringen op de andere gedenkdagen zijn uitgonoodigd mr. W. H. do Beaufort en prof. dr. J. Te Winkel. Do gisteren te Amsterdam» gehoudon jaarvergadering van aandeelhouders der Maatschappij tct exploitatie van do onder, noming „Krasnapolsky" keurde 3e b&lana, enz. goed en bepaalde, na afschrijving van 47,000, waaronder het gohcele be drag voor den inventaris, het dividend op 8 pCt. Uitgeloot werden 21 obligatiën dor goldleening van 1886. In do buitengewone algemeeno vergade ring werd tot verlenging van den duur der vennootschap met 25 jaar, eindigende 31 December 1931, besloten. Het stoomschip „Ardjoeno", van Rot terdam naar Batavia, vertrok 17 April van Southampton; de ,,Gedó'' vertrok 18 April van Batavia naar Rotterdam; do „Wilis", van Rotterdam naar Batavia, vertrok 18 April van Suez; de „Noordam" vertrok 18 April van Nieuw-York naar Rotterdam; do „Prins Willem II" vertrok 18 April vaa Amsterdam naar Paramaribo; de „Delf land", van Buenos-Ayres naar Duinkerken én Amsterdam, passeerde 15 April Fer nando Noronha; do „Achilles", van Pe- nang naar Amsterdam, is 17 April Malta gepasseerdde „Bürgermeister" (uitreis) vertrok 16 April van Napels; do „König" (uitreis) arriveerde 17 April te Kaapstad'; de „Lacisz", van Java naar Amsterdam, arriveerde 15 April to Singapore; do „PrêasidenV vertrok 18 April van Rotter dam naar Oost-Afrika; do „Kronprinz" (uitreis) arriveerde 17 April te Dclagoo- baai; de „Koningin-Regentes", van Bata via naar Amsterdam, arrivoera'o 17 April tc Suez. Bodegraven. Bij Kon. besluit is, met ingang van 16 Mei 1900, benoemd tót di recteur van hot post- cn telegraafkantoor te Bodegraven, do heer J. Waalo Jr., than» in gelijke betrekking to Mijdrecht. Gouda. Bjj de gisteren in hot 3do kies district gehouden stemming ter verkiezing van een lid van den gemeenteraad (vacar ture-Noothoven van Goor) werd gekozen do heer R. U. Jongenburger (a.-r.) met 332 stemmen. Op den heer A. H. Teopo (lib.) werden 296 steramen uitgebracht. De vrijzinnigon hebben door deze verkie- FEUILLETON, 3D© Prinses. 63) „Behalve jezelf; drie: Dagmar, Quinnox en kapitein Dangloss. Do abt zal het later vernemen, en ik huiver als ik daaraan denk. De koetsier en de man, die in uw cel kwam, Oghot, weten van uw vlucht, maar ze weten niet, «a'c ik hier ben. Allode, je herinnert je hem wel, is onze koetsier." „Allode? Is d-at niet de man, die zag, hm die in do troonzaal was?" „Het is de man dit niets zag, mijnheer". „Ik herinner mij zijn gehoorzaamheid," zeide hij, ondanks zijn smart lachend. „Zal ik in het klooster mijn vrijheid hebben?" „Je zult je gedragen zooals do abt of de prior voorschrijft. En ik mag niet vergo ten, dat Quinnox je van tijd tot tijd zal bezoeken. Als de tijd daar is, zal hij je uit hec klooster naar de grenzen geleiden." „Helaas! Ik vrees, dat hij mijn moorde naar zal zijn. Yetive, je gelooft toch niet, dat ik Lorenz vermoord heb? Ik weet, dat de meesten liet denken, maar ik zweer je, dat ik dio lafhartige misdaad evenmin be gaan heb als gij. God kent mijn onschuld- •Zeg, dat je mij niet voor een moordenaar houdt." „Eerst was ik er bang vc'or, neen, wees niet boos, ik was bang, dat je het om mijnentwil gedaan hodt, maar nu ben ik zeker van je onschuld." Maar al te spoedig hield het rijtdig stil, ©n Quinnox^ deed het portier open. Het ^as nog altijd even donker, maar de stort- uien hadden plaats gemaakt voor een on- aangenamen, kouden, doordringenden stofregen. „Wij zijn aan de plaats, waar wij zou den uitstappen," zeido Quinnox. „En van hier tot de poort zullen wij loopen," zeide de Prinses weer m°t haar schorre mannenstem. Terwijl zij hun regenjassen aantrokken, fluisterde zij Lorry in het oor: „Ik bid je, laat hem niet bemerken, dat je ontdekt heb wie ik ben." Hij beloofde het en kuste haar even, wat bijna noodlottige gevolgen had ge had. De duisternis vergetend, gaf zij een afwerend gilletje, uit vrees, dat de kapi tein iets gezien had. Lachend sprong Lor ry uit het rijtuig en keerde zich om, ten einde haar te helpen uitstappen. Zij zag heb gevaar van zijn galanterie en wendde het snel af door te doen alsof zij zijn uit gestrekte hand niet zag, en flinkweg op den grond te springen. De koetsier kreeg bevel, te wachten totdat zij zouden terug komen. M?t Lorry in het midden stapten zij snel voort in de duisternis, Lorry met het gevoel van angst, dat blinden hebben. In do verte wees een lichtje, waar de poort was en daarheen begaven zij zich, Lorry en Quinnox zacht samen pratend, do Prin ses zwijgend er naast, Lorry bij de hand houdend. Bij de poort gekomen, klopto do kapitein krachtig aan, en een slaperige monnik keek door het kleine raampje. „Wij moeten den abt spreken over ge wichtige zaken, uit naam van Hare Hoog heid, Prinses Yetive", antwoordde Quin nox op zijn vraa£ in de Graustarksche taal. Een deur naast de groote poort werd geopend, en de monnik, met de lantaarn in de hand, verzocht hun, binnen te ko men. „Wacht mij hier, kapitein", beval de slanke soldaat, met het gelaat van bot licht afgewend. Een oogenblik daarna werd dc deur go- sloten en Lorry was binnen do muren van het klooster van St.-Yalentijnopnieuw een gevangene. Do monnik ging hun vóór over het donkere voorplein. De twee gas ten volgden hem; de grootste had zijn arm om het middel van de andere geslagen en boog zijn hoofd tot het hare ncdor. „Zal dit een vaarwel zijn, liefste?" vroeg hij. „Een vaarwel voor altijd?" „Dat kan ik niet zeggen. Dat zou zijn alsof ik naar Je dood verlangde. En toch is er geen hoop. Neen, neenWij nemen geen -afscheid voor altijd," zeide zij wan hopig. „Je bb'jft hier totdat Quinnox je komt halen. Dan moet je doorreizen totdat Je in je eigen land bent. Mogelijk komen wij nog eens bij elkander...." „Ja, dat zweer ik, wij komen nog eens bij elkander! Ik zal alles doen, wat je mij Beveelt, maar ik kom terug als ik het niet meer kan uithouden. Ga naar je kasteel, en waoht totdat je mij opnieuw aan je voeten ziet. Die dag moet komen. Maar hoe kom jij nu vannacht weer ongedeerd en zonder vrees voor ontdekking in jc kasteel? Heb je daar wel over gedacht?" „Ben ik dan een kind? Binnen drie uren lig ik veilig in mijn bed en sleohts één mensch in het kasteel zal iets vernemen van mijn afwezigheid. Hier is de poort". Zij gingen de zware deuren binnen en ble ven staan. „Je moet hier wachten, totdat ik den prior gesproken heb", zeide zij, zo- nuwaohtig lachende en naar do laarzen kij kend, die onder de lange jas te voorschijn kwamen. Haastig volgde zij den monnik en ver dween in do kloostergang. Binnen tien minuten, die Lorry wel tien uren toesche nen, kwamen zij met haar gids terug. „Hij zal u naar uw kanier brengen," zei de zij buiten adem cn blijkbaar verlegen. „De prior vond het werkelijk ongepast. Vaarwel, en God zij met u. Vergeet niet, dat ik u liefheb I" De monnik stond met den rug naar hen toe, en de nieuwe kluizenaar trok dc slan ke gestalte tot zich. „Tot wanneer?" 'fluisterde hij. Zij gaf geen antwoord, doch hij liet haar niet los, eer zij knikte. XX. „De Amerikaan is ontsnapt l" was het gerucht, dat zich den volgenden morgen door Edelweiss verspreidde. Duizenden gezichten klaarden op; nie mand verweet baron Dangloss zijn onbe grijpelijk© achteloosheid. Nooit was cr nog een gevangene uit den toren ontsnapt. Do eenige verontschuldiging op klagenden toon geuit, was, dat dc gevangenis niet gebouwd was voor zulke handige schol- men als de Yankees zijn. Deze verklaring werd voor goeden munt opgenomen, en de stad was heimelijk in blijdschap. Natuur lijk begreep niemand, waar de gevangene ken gebleven zijndo mecsten waren bang, dat hij toch in handen van do agenten zou vallen, terwijl anderen met een fijnen glim lach als hun meening te kennen gaven, dat zulk een behendig heer zich niet zou laten vangen. Zijn stoutmoedigheid, zijn slim heid cn zijn vastberadenheid werden alge meen bewonderd. Eer het twaalf uren had geslagen, was do vlucht door de geheele stad bekend. Baron Dangloss, dio niet had kunnen be grijpen, waar de bewaker zoolang bleet was des morgens vro'ég zelf naar de c°l van den gevangene gegaan. D deur was gesloten, doch binnen hooiden men schreeu wen en kermen. De kapitein liet den twee den sleutel halen en ging de cel binnen. Daar vond hij Qgbot 1. Ipeloos, aan handen on voeten gebonden, en bijna deed door bloedverlies. De klcederen van den Ameri kaan lagen op den grond, terwijl do gevan gene die van den bewaker had meegenomen. Zoodra Ogbot kon, vertelde hij wat hem '6 nachts overkomen was. Togen midder- nacht, bij het doen van zijn ronde, hooide hij gekerm in de cel. Uit medelijden open» de hij do deur en vroeg of de gevangene ziek was. Deze lag op bed cn liad blijkbaar j pijn. Hij zeido iets, wat de bewaker niet verstond, doch wat hij opvattt© als ccn be de om hulp. Geen kwaad vermocdendo, opende de bewaker ook do tweede deur cn ging naar het bod; opeens aloog de zieke op en gaf hem een verraderlijken slag op het lnoofd met den zworen stoel, dien nij achter zich verborgen had. De slag was zóó gewei- lig aangekomen, dat Ogbot niets wist van wat er daarna gebeurd was. Toon hij weer L.t bewustzijn kwam, lag hij op bed, juist zooals de kapitein hem gevonden had. De arme kerel, verbijsterd door de grootheid van zijn fout, smeekte Dangloss hem maar dadelijk dood to schieten. .Maar Dangloti had hem naar het hospitaal laten brengen en behoorlijk doen verzorgen. 'Wordt tervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1906 | | pagina 1