N«. 14154 Zaterdag; 14 ^Vpi'il. A®. 1906. Courant wordt dagelijksmet uitzondering van <§pn- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit VIJF Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. PASOHEN. LEIISCH DA&BLAB PRIJS DEZER COURANT l Voor Lelden per week 9 Oente; per 8 maanden f L10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd, ijjn I 9 1.30. Franco per post t 1.65. PBI.'S DER ADVERTF.NTIÈN: Van 16 regels f 1.05. Iedere regel meer /0.17J. Qrootere letters naar plaatsruimte. - Kleine advertentiën van 30 woorden 40 Oents oontant elk tiental woorden meer 10 Oenta. -Voor het incasaeeren wordt/" 0.06 berekend. Attestatiën de Vita. Ter kennis van gegageeraën van het O.-I. w wordt gebracht, dat er op Maandag een 16den April, des voormiddags tusschen I negen en elf uren, gelegenheid zal I aijn tot het verkrijgen der attestatiën de I vita. (Bevolking-bureau.) De Burgemeester, DE RIDDER. Leiden, den 12aen April 1906. Kostclooze Inenting. Burgemeester on Wethouders van Leidon brengen ter algemeene kennis, dat op Dinsdag 13 Maart a 8. en tot j nadere aankondiging op eiken vol- gouden Dinsdag, telkens des namid- I dac te 2 uren, in het Elisabethshof aan de I Oude Vest, gelegenheid zal worden gegeven (tot kostelooze inenting van on- en minvermogenden, wordende tevens aan bo- langhebbenden herinnerd, dat zij slechte zul- Ier worden toegelaten op vertoon van een bewijs hunner geboorte-inschrijving. Burgemeester en Wethouders voornoemt', DE RIDDER, Burgemeester. VAN HEYST, Secretaris, Leiden, 7 Maart 1906. Burgemeester en Wetuouders van Leiden; Gezien art. 8, lste alinea, der Hinder wet; Brengen ter algemeene kennis, dat u-or hen vergunning is verleend aan E. VOCKING en rechtverkrijgenden tot het oprichten van een smederij in het perceel Kaardesteeg No. 6a, kadastraal bekend on der Sectie D No. 1385, gemeente Lei don. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE RIDDER, Burgemeester. VAN HEYST, Secretaris. Leiden, den 13den April 1906. Paschen. De Christenen der wereld gaan het Op- B'san din gaf eest vieren. Hoe verschillend de godsdienstige over tuiging, hoe uiteenloop end de uiterlijke Tonnen ook zijn, do kern van aller geloof spreekt in deze week het duidelijkst: het is bet feest van do verlossing, het symbool yan gelouterd eeuwig geestelijk leven. Algemeen ontwaakt nu in de harten der geloovigesn in meer of minder mate dat nniverseele, religieuze gevoel, dat de Chris tenheid in deze lijdensweek, van Jezus tot een groot goheel verbindt. Van deze week Btnaalt een eeuwen trot- seexend, eeuwig-jong licht vertroostend op de Christenheid neer. Op de groote aarde, rondom waar Christenen wonen, valt nu bet licht, het b 1 ij v e n d e licht in de har ten van de geloovigen met vernieuwde hoop en glans. Zooals de lentezon., uit de harde twijgen en vaak bevroren grond hec eeuwig wonder doet gebeuren van de zwellende knopjes en zich ontwikkelend© plantjes: de zomer doet hopentoo valt ook het wonderdoende licht uit de Paaschweek neer in menig schijnbaar iu zorg en gedruktheid of in wanhoop weg gezonken gemoed, om het weer opnieuw te vervullen van hoop op eeuwig leven en het te verlevendigen met den onuitput'ce- lijken troost, dien de Lijdensweek aan ongelukkigen, vermoeiden, teleurgestelóen, zwaar beproefd en schenkt. Wij kunnen niet nalaten te denken nu dan het groote treurspel, waarvan de rouw- maro Europa doorschokte. Aan de mijn ramp van Courrières, aan de rampzalige overgeblevenen van de gevallen slachtof fers. Dat dezen, hoewel do smart nog te ■jeng is, om door velen met berusting te worden gedragen, getroost mogen zijn in bet geloof aan de onsterfelijkheid, waar van de Paaschmorgen is vervuld 1 Ook 'denken wij aan do rampen in Italië, die op dit oogenblik nog niet geëindigd zijn, en om in eigen land te blijven, aan de door den watersnood' in Zeeland van have en land beroofden. Moge het 'Paaschfeest en de ontwakende, zich weer verjongende na buur hen met vernieuwde krachten bezielen De ,,stillo week" is nu ten end. De begindag van deze zeven dagen in het 'jaar is de Palmzondag, de dag, waarop 'Jezus door de schare te Jeruzalem met wuivende palmtakken werd begroet. Van daar, dat de Christenen in do eerste eeuwen na Jezus' bestaan op aarde dien zegetocht van hun Meester herdachten door den Zon dag vóór Paschen met palmtakken in do hand naar het kerkgebouw op to gaan. AJs een overbb'jfsel, een gewijzigde voort zetting van die gebruitr moeten wij de ge wijde takjes op Palmzondag in de Roomsch- Katholieke kerk beschouwen en de met frisoh groen versierde Paaschbrooden, de zoogenaamde palmen", waarmede de kin deren soms dien dag vieren. Door de verschillende gebruiken en ce remoniën, die op Palmzondag plaats gre pen, zijn oudtijds verschillende namen voor dien dag ontstaan. „Zondag der vragen- den" bv. Op dezen dag toch werd den bis schop de „genade van den doop" gevraagd, die den volgenden Zondag dan werd toege diend. Om den vragenden voor te bereiden tot deze plechtigheid, had een ceremonie plaats, die weer oorzaak was, dat nog een andere benaming aan Palmzondag gegeven werd. Opdat de heilige oliën niet op on reine hoofden zoude neerdruppelen, wicsch men op 'Palmzondag tijdens den dienst de hoofden, vandaar dat Palmzondag „eapi- tilavium" of „dag der hoofdwassching" ge noemd word. En eindelijk, omdat aan vele veroordeelden door christelijke vorsten op dien dag genade werd verleend, kreeg hij ook den naam van „Zondag der vergiffe nis." Palmzondag; een dag dus van blijdschap. De begindag van die, voor de christelijke wereld, zoo allerbelangrijkste week, die vroeger, toen het korkeljk-godsdienstige leven meer doorweven was met de uiterlijke vormen in de maatschappij, voorafgegaan werd door een strengen vastentijd (na Asehwoensdag worden ook eieren tot de ver boden spijzen gerekend), en waarvan de eerste aagen in stilte en afzondering gewijd werden aan de voorbereiding tot het her denken der Goede-Vrijdag-smart en van do Paaschmorgen-blijdschap. In deze week ligt de tragedie van Gol gotha: Jezus' kruisiging. Dan volgt we.r een Zonctag, waarop het luidt: „de Heer is opgestaan." Deze Paaschzondag is een dag van" innige plechtige blijdschap, is als een fondament van de Christelijke Kerk te beschouwen. Deze blijdschap is het, die ieder jaar weer opnieuw ontroert, gedachten opwekt aan nieuw leven, eeuwig loven. De lente konaig'c zich aan, do natuur ontwaakt, den winter zijn we ontworsteld. We zijn omgeven door lente-adem, door nieuw-levcn-gedachte en de Paaschmorgen bezielt ons met onsterfelijkhcidsgeloof. Leiden, 14 ApriJ. Uit het verslag van den toestand der voreeniging „Kennis is Macht" over 1905 blijkt, dat op 31 December 1805 waren in geschreven 27 leden en' 25 donateurs. In het bestuur trad als voorzitter op de heer J. E. Keulemans. Tot 2dcn penningmees ter werd benoemd do heer J. P. de Jong. De heeren J. Boohmer en C. J. Verzijden vervingen de heeren W. C. Hemorik en J. P. do Jong als commissarissen. De com missie van financieel© contróle bestond uit de heeren F. T. Blöte, J. W. F- Laman en W. Wiethoff en als plaatsvervangende le den waren aangowezen de heeren P B. Pommee, J. Vies en A. Verhoog. Het afgeloopen jaar bracht geen wijzi ging in het onderwijzend personeel en do algemeene leiding bleef opgedragen aan den beer D. J. M. de Hondt. Op 1 December 1905 waren ingeschre ven 160 leerlingen, waaronder 11 vrouwelij ke. Het onderwijs was verdeeld over 3-1 klassen, met 44 lesuren. Over het algemeen toonden de leerlingen voldoende belang stelling en onwettige afwezigheid wa$ ge ring. Bij de toelatings-examens bleek het weder voor velen noodig, hun de verplich ting op te leggen ook het Nederlandsch to volgenevenzoo konden enkelen voor het vak Boekhouden niet worden vrij gesteld van de lessen in gewoon rekenen. Voor machineschrift, stenografie en han- dels-aardrijkskunde was de aanmelding onvoldoendo ora dien cursus in te stellen. Na voldoend eindexamen werd voor de verschillende vakken aan 21 personen een diploma uitgereikt. Onze wenschen om door ruimer middelen een korteren cursusduur te verkrijgen en een verdere uitbreiding aan het onderwijs te geven, hopen wij zoo heet het m het verelag een volgend jaar vervuld te zien. Hiermede wordt gedacht aan een gunstige beschikking op het verzoekschrift aan den Gemeenteraad, waarin op een belangrijke verh'ooging der subsidie wordt aangedron gen. Dit jaar bedroegen de ontvangsten voor de schoolinrichting aan afdeeling A f 1054.05, aan B 1434.85, subsidie der ge meente f 250. Het nadcelig saldo bedroeg 131.26. Van do vereeniging zelve bedroegen de ontvangsten f 156 en de uitgaven 8.36, zoo- dat het saldo bedroeg /147.64. Naar wy vernemen, is de heer W. C. de Lange, broeder van den heer Danlöl de Lange, voornemens hier ter stede een zang en pianocursus te openen in het begin van Mei a. s. Aan Dirk Hasenoot, loteling voor de lichting der nationale militie van 1905 uit de gemeente Katwijk, ingelijfd bij het 10de regiment infanterie, is ontheffing van den werkelijken dienst voor zijn geheelen dienst tijd verleend. Dit besluit berust op do volgende over wegingen: dat adressant is de jongste van een gezin van tweo zonen, van welke de oudste, Arend Hasenoot, loteling voor de lichting van 1901 uit do gemeente Katwijk, wel op 31 Maart 1904 ter inlijving aan het gebouw van het Provinciaal Bestuur van Zuid-Hol- land is verschenen, doch, door verkeerde inlichtingen, van wien is niet bekend, in den waan gebracht, dat hij, als hebbende uitstel van eorste^oefening gevraagd, niet behoefde te komen, zich niet aan de be trokken autoriteit ter aflevering heeft aan gemeld dat op laatstgenoemden loteling door Ge deputeerde Staten van Zuid-Holland art. 158 der Militiewet 1901 is toegepast en hij, nadat dit College do redenen zijner niet- opkomst als geldig had aangenomen en hij voor den dienst geschikt was bevonden, op 7 Maart 1905 bij de militie is inge lijfd; dat aan adressant door den militieraad geen vrijstelling van dienst op grond van art. 46 dor Militiewet 1901 kon worden ver leend, omdat zijn voormelde broeder op het tijdstip, bedoeld in de eerste zinsnede van art. 52 van vermelde wet, niet in dienst was dat het in dit bijzonder geval niet billijk zou zijn adressant tot werkelijken dienst bij do militie te verplichten, nu zijn broe der in dienst is als loteling voor de lich ting van 1904. H. M. de Koningin heeft aan de Maat schappij van Weldadigheid geschonken een gift van vijfhonderd gulden. Het Kamerlid dt> heer Passtoors, be richt in „De Volksbanior", dat zijn zenuw gestel, na een koudwaterkuur van drie maanden, in zóóverre in orde is gekomen, dat hij hoopt op Tweeden Paoschdag 'te genwoordig to zijn bij de hulde, te bren gen aan den centralen aavismr van den R.-.K. Volksbond, don heer Konings. Vóór hij zijn gewone werkzaamheden kan her vatton, zullen nog enkele weken moeten verloop en. Dr. G. Mindorop te Rotterdam is door Z. H. den Paus benoemd tot ridder in de St-Grcgorius-Oide. De heer L. van do Westelaken, burge meester dor gemeente St.-Miohiels-Gestel, nabij Den Bosch, en lid van de Prov. Sta ten van Noord-Brabant, is overleden. H M. de Koningin-moeder woonde Goeden Vrijdag In de Kloosterkerk te 's-Qra- venhage, onder gehoor van ds, Zeydner, de godsdienstoefening tor voorbereiding tot het H. Avondmaal by. In de Hofkapel van Het Loo is gisteren een godsdienstoefening gehouden voor het Koninkiyk Echtpaar, de hofdignitarissen en genoodlgden. Voorganger wasds. W. J.Meioors, uit Amersfoort. Des voormiddags was er dienst voor het Dultsche personeel en tevens bediening van het H. Avondmaal. De dames, die hare opwachting wenschen te maken by Haro Majesteit do Koningin, of aan H. M. wenschen te worden voorge steld tydens Haar verbiyf in de hoofdstad, worden uitgenoodigd zich daartoe schrifteiyk aan te melden vóór den 26sten April o. k. met opgave van volledig adres te Amster dam, by mevrouw Van Loon, dame du palais van H. M. de Koningin te Amsterdam. De lijsten zullen na 26 April gesloten zyn. Mevrouw Van Loon zal bezoek afwachten op Woensdag en Donderdag 25 en 26 April. Hot bal ten paleizo te Arasterdam zal plaats hebben op Vrijdag 4 Mei. De offlcieele uitslag der In Rotterdam V gehouden herstemming voor den Gemeente raad is als volgt: Aantal kiezers 4878. Aantal uitgebrachte stemmen 2064; van onwaarde 80; geldig 2034. Gekozen de beer W. H. van Oordt H.W.Azn. met 1170 stemmen. De heer Jos. van Steen (r.-k.) had 804 stemmen. De uitslag der eerste stemming op Woens dag 4 April was do volgende: Aantal uitgebrachte stemmen 2580; van onwaarde 14; geldig 2666volstrekte meerder heid 1284. Horstemming tussehen de heeren Jos. van Steen (r.-k.) met 783 en W. H. van Oordt H.W.Azn. met 730 stemmen. Dr. F. D. A. C. van Moll (lib had 729 en de heer L. M. Hormans (soc.-dem.) 874 stemmen. Tegen do herstemming werti protest aan- geteekend door twee kiezers in district V dó hee>ren J. H. H. Rothmeijer en G. de Bruijn op grond, dat aan de eerste stem ming hebben deelgenomen A. D. Ou we jan en J. H. van der Linden, diè beiden wel kiezers waren voor de Tweede Kamer, doch niet voor den Gemeenteraad, welke onregel matig! ie id van invloed had kunnen zijn op den uit-slag der stemmingen, daar bij eerste stemming op drie can did aten resp. waren uitgebracht 733, 730 en 729 stemmen. Door den burgemeester, voorzitter van het hoofdstembureau, werden de protesten in J ontvangst genomen om aan hei prooee-ver- baal t-e worden toegevoegd, waarbij hij constateerde, dat tegen de telling geen be zwaren waren ingebraent. Do Raad moet nu uitspnaak doen. Het bestuur der Letterlievende Vor eeniging „J. J. Cremcr", te Haarlem, deelt mode dat, ingevolge art. 7 der voorwaar den, uit do vier en twintig Nedcrlandscho en vier Belgische rederijkerskamers of Refhebberij-tooneelgezdschappep^ dio zioh hebbon aangemeld tot deelneming aan den in. den winter van 1906/19^7 te houden too- neelwcdstrijd, het volgend achttal tot deelneming is aangewezen, terwijl van de Belgische Kamers of Vcreenigingen, omdat deze bij aanmelding to kennen gavon, on mogelijk zonder tooneelspoelstcrs van be roep te kunnen uitkomen, geeno in aan merking kon komen: Veroeniging „A. D. O.", te 's-Gravenhar ge. Rederijkerskamer „Kennemerland", te Beverwijk. Declamatio-club „Mutua Arni- citia", te Rotterdam. Tooneelvereoniging „Niouwland", to 'srGravenhage. Tooneel- vereeniging „Oefening baart Kunst", to 's-Gravenhage. Rederijkerskamer „Wcst- Frisia," to Hoorn. Tooneel. en Reciteer- club „Willem van Zuylen", te Amsterdam. Rederijkerskamer „Zwolle", te Zwolle. Op hot tweetal voor predikant bij de Ned.^Borv. Gemeente to IJselmuidon komt voor ds. G. J. Deur, te Gouda. Naar men aan het „Ütr. Dbld." mede deelt, moet Utrecht bezocht zijn door dr. Kuyper, dio met ds. Gewin en prof. Vis- schor samenkwam ten huize van eerstge noemde. Men brengt dit bezoek in verband met den weldra op to richten Gereformeer den Bond 'tot vrijmaking der Ned.-Herv. Kerk. Alfon. Donderdagavond hield do werk- lied on vereeniging ,,Patrimor»iun.|'' afdee ling Alfen cn Omstreken, oen vergadering in „Conccrdia". Nadat de ledenbijkomst door den Voorzitter met gebed geopend was, werden de notulen der vorige verga- doring gelezen en onveranderd vastge steld. Daarna .werd t'. m. medegedeeld, dat wederom 6 nieuw o loden waren inge schreven, tevens, dat door het bestuur 34 velschillende corporatiesi zijn uitgenoo digd, om zoo noodig, te komen tot hot oprichten van een Watersnood-Comité, ten hace van dor van havo on goed beroofde medietnenskhen in Zeeland. Venscbiillende corporaties -hadden aan de uitnoodiging van het bestuur gehoor gegeven en in de daartoe gecombineerde bestuursvergade ring word een metie aangenomen, waar in het bestuur van „Patrimonium" werd opgedragen B. en Ws. van Alfen on Aar- 1 an derveen (in Oudshoorn had men daar toe reeds besloten) uit to noodigen, het initiatief to willen nemen tot het oprich ten van een watersnood-oomité. Het be stuur had ook daaraan reeds voldaan, met dit gevolg, dat B. en Ws. van genoemde plaatsen zich daartoe gaarne bereid ver klaarden. De voorzitter zcido niet te weten, wat in Alfen was geschied, daar in Aarlander- vecn reeds een open-schaal-collecte langs de huizen was gehouden. Vervolgens deelde de voorzitter nog me de, dat het bestuur met den heer Do Her tog in de Oudshoornsche Buurt heeft ge- oonferoerd, omdat genoemde heer een zij ner arbeiders met 1 Mei a_s. ontslag had aangezegd, aangezien bedoelde arbeider zijn kinderen niet naar de openbare school wilde zenden. Vervolgens werd na eenigc bespreking besloten den ring „Concordia" welke ge vestigd ia te Alfen, op te doeken, omdat dan aan datgene wat men w'lde bereiken, minder kosten verbonden zijn. In de bestuursvacature, oaitstaan door het bedanken van den heer A. van Oei, werd voorzien door do verkiezing van den heer G. W. Snel. Daarna werft herkozen tot bestuurslid dor Coöperatievc-Bouwver eeniging, do heer J. van Eik. Tevens werd een bespreking gehouden over de Bouwvereeniging. Op verzoek van den Voorzitter gaf de heer Van Oei eenige inlichtingen omtrent het lidmaatschap cn de voorwaarde der Bouwvereeniging, waarop een aangename discussie volgde. Om lid te worden van genoemde vereeni ging meldt men zich aan bij het bestuur en betaalt een contributie van 10 ots per week. Minstens tien leden kunnen een aan vraag indienen bij het bestuur tot het bouwen van woningen, alsdan is het be stuur dier vereeniging gehouden in overleg met de heeren commissarissen zulk een aanvraag in ernstige overweging te ne men. Nog kwam een voorstel van liet bestuur ter sprake om een openbare vergadering te houden, waartoe werd besloten. Sommige sprekers werden genoemd, o dat wanneer een dezer heeren zich daartoe bereid verklaart, de inwoners van Alfen en Omstreken spoedig in de gelegenheid zullen gesteld worden nader met dc begin selen van „Patrjmoninm" kennis te ma ken. Eutreé zal alsdan vrij zijn, terwijl er gelegenheid zal gegeven worden voer de bat. Hiermede was de rijke agenda alge handcld ea sloot do voorzitter de vergade ring, nadat do heer r. Oei in dankgebed was voorgegaan. Met ingang van 16 April a.s. wordt do beer H. Ma--on alhier, klerk der poste rijen en telegrafie, werkzaam gesteld aan het toleg raaf k ante or te Amsterdam. H^t aantal aansluitingen aan de hoogdruk-bronwaterleiding bercikto hot cij fer van 1300. Bodegraven. Bij burgemeester en wet houders dezer gemeente is een verzoek in gekomen van Jan Tcekens, scheepstimmer man alhier, om vergunning tot uitbreiding zijnor beecaando inricht.ag tot hot bouwd en repareenen van schopen. Vrijdag 27 April a.s., des morgens te 11 uren, zal ter ge meente-secretarie gelegenheid bestaan be zwaren tegen dit verzoek in te brengen. Bij den winkelier J. v. d. V. in d'e Kerkstraat, alhier, is Donderdagavond do winkellade gelicht; er worden tevens uit den winkel eenige reepen chocolade vermist. Uazerswoudo. Dcu Tweeden Paaseli- dag, 's avonds^ zal de Ohristclijko Zangver- ccniging „Conoordia" weer een uitvoering gevon in de Gcref. Kerk. Do heer A. ten Hoor zal in do pauzo een orgels tuk ten ge hoord brengen en ac heer Joc. Bol hoopt alsdan voor te dragon zijn gedicht-, getiteld „Het beleg van Samaria". Wo vertrouwen, dat velen zich zullen opmaken om van dezo schoon© gelegenheid to profitecren. Alleen door eon talrijko opkomst on een waardcc- rend gehoor wordt do groote moeite, aan zulk een uitvoering verbonden, eenigermato vergood. Uillegom. >n J. Groustra is vergunning verleend tot hot plaatsen van een zuig gasmotor in het machinegcbouwtjo gelegen bij zijn houtzagerij aan den Loosterweg rVr to Hillegom. Ton huizo van den arbeider F. Jans_.», Aan ad Molenbuurt, heeft zich een geval van besmettel ij ko ziekte, roodvonk, voorge daan. Koudekerk. Ten einde een ieder in do gelegenheid te stellen naar vermogen hot zijno bij te dragen, heeft do burgemeester dezer gemeente enkele heeren leden van den Raad uitgonooaigd, met hem een oom- missio te vormen, tot het houden eoner collecte hier tér plaatse op Woensdag a-s, ten bate van do noodlijdenden door den war tersnood in Zeeland. Door do leerlingon der Christelijk© school h reeds eon bedrag van 11.30 guldon bijeen gebracht, ten behoor© van hetzelfde doel. Aan do ijkpliohtigen ook in deze ge meente worat medegedeeld, dat do herijk voor do periode 1906—1907 zal geschieden in 1907 cn dat zulks in het vervolg steeds in de oneven jaren zal plaats hebbon. Katwijk. Dcor Burgemeester en Web houders dezer gemeente is verlof verleend tct verkoop van alcohohoudenden drank andere dan sterken drank aan Cornells do Jong voor het perceel, Voorstraat Na 5 en Lcondert ParlevlietDz., voor het pand Duinhof No. 6. Katwijk aan >ei Do tentoonstel ling van do teekoningan, vervaardigd door do leerlingen van de Ambachtstcc-kcn- school alhier, mocht zich in een druk be zoek verheugen. Meermalen was het lckaal geheel gevuld met bezoekers, dio mot be langstelling konnis namen van do voort brengselen van den cerstui cursus. Het mag nu zeker wel verwacht worden, dat dezo nuttigo instelling ook den financieelen steun der gegoede ingezetenen zal verwer ven, want steun is in deze zeer noodig. Het algcloopen jaar sluit met ccn batig saldo van ruim 200 gulden. In do afgelc'open week brachten eeni ge bommen alhier haar vangst in afslag met een besomming van 51.65 gld. tot 126.30 gld. Tong bracht op 0,30 tot 0,95, griet f 0,80 tot f 1, tarbot 4 tot f 7 per stuk schol 6.50, braad 5.50, schar 3 pfl® mand. Leiderdorp. De Burgemeester maakt be kend, dat op Tweeden Paaschdag de gemeente secretarie gesloten zal zyn. 'a Morgens te half- negen bostaat gelegenheid tot hot doen van aangiften voor den burgorlyken stand, die niet kunnen worden uitgesteld. Door het Ryk zyn van den landbouwer C. J. M. van der Gooat twee koeien overge nomen, die lydendo bleken aan tuberculose. De dieren zijn ter afmaking naar hot slacht huis te Rotterdam overgebracht. In deze gemeente heeft zich eone com missie van jongedames gevormd om gelden jn te zamelon voor de noodlydende Zeeuwen. De cclfecte zal in de week van 16 tot 22 dezer worden gehouden en wordt ten zeerste door den Burgemeester aanbevolen. Wa(l(lingsvc3n. Tob tijdelijk onderwijze res aan do openbare schoei B iz aange steld mej. J. Rosbergen, van Boskoop. Ds. Abr. do Pecker thans te Gorkum en weleer predikant alhier bij dc Ned. Herv- Gemeente, zal op 1 Juni a.s. zijn 50-jarigo ambstvervulling herdenken.

Leidsch Dagblad | 1906 | | pagina 1