No. 14153 Donderdag, 13 April. A0. 1906. geze fëourant wordt dagelijks, met uitzondering van <£on- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Biad. Offieieele Kennisgeving. Uit de „Staatscourant." LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DEZER COURANT I Voot Leiden per week 9 Cents; per 8 maanden f L10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd sljn 1.30. Franco per posti 1.65. PRI.'S DER ADVERTENTIÊN: V»o 1—6 regels fl.Ob. Iedere regel meer 0.171. - Orootere letters ntar pik»la raun te. - Kleine tdverteatiëo ren 30 woorden 40 Oente oontant i elk óenul woorden meer 10 Oents.-Voor het incesaeeren wordt70.06 berekend. Op Fnasch-Hnnndag zal het Lcldscli Dagblad niet verschijnen. Aüesiafiën de Vita. Ter kennis van gegageeraen van het O.-I. leger wordt gebracht, dat er op Maandag een 16den April, des voormiddags tusachen negenenelf uren, gelegenheid zal zijn tot het verkrijgen dor attestatiën de vita. (Bevolking-bureau.) Do Burgemeester, DE RIDDER. Leiden, den 12d'en April 1906. Leiden, 82 April. De S taats-C ouran£' van heden be vat de gewijzigde statuten van de vereeni- ging „De Laecken-Halle, thans genaamd „Leidscho Kunstverccniging" te Leiden. In de jongste zitting van den Raad der gemeente Tiel weid ae tijdelijke aan stelling van de heeren E. J. Bomli en P. Voogd, als leeraren aan de H. B.-S. en het Gymnasium, respectievelijk in Fransch cn Duitsch, veranderd in een vaste, beiden op een jaarwedde van 2000 gulaen. Toe directeur van ae ambachtsschool te Oud-Beierland (Zuid-Holland) is be noemd de heer W. van Heyst, leeraar aan de ambachtsschool te Utrecht. De „Avp." verneemt, dat de heer J. L. van Verre, agent van het ministerie van financiën, directeur van de grootboe ken dor Nationale Schuld het voornemen moet hebben 's lands dienst met pensioen te verlaten. Aan den heer Van Vorre is reeds wegens piekte een verlof tot herstel van gezond heid verleend. Do gewono audiënties van de minis ters van marine en van buitenlandsche za ken zullen Vrijdag 13 dezer; en die van de ministers van binnenlandsohe zaken en van ■waterstaat, handel en nijverheid Zaterdag 14 dezer niet plaats hebben. Het stoomschip „Itzehoe", van Bata via naar Amsterdam, vertrok 10 April van Marseille; de „Oanfa", van Batavia naar Amsterdam, arriveerde 10 April te Suez; do „Socmbawa", van Amsterdam naar Ham burg, arriveerde 11 April te Cuxhaven; de „Timor" van Batavia naar Amsterdam, is 10 April Gibraltar gepasseerd. Aalsmeer. In do gisteren gehouden Raadsvergadering werden tot onderwijze ressen aan de o. 1. school Wijk IV (Kudel- staart) met ingang van 14 April 1906 be noemd mej. A. C. Lassing, onderwijzeres te Amsterdam; cn mej. A. Kemp, onderwij zeres te Nieuwpoort. Een adres van mej I van Thiel, onder wijzeres aan de o.L school Wijk II (dorp), om overgeplaatst te worden als zoodanig naar de o. 1. school Wijk I (Oosteinde), werd gezonden naar B. en Ws ter afdoe ning. Voorts werd aangenomen het voorstel van B. en Ws., om het torenuurwerk te doen vernieuwen door de firma Van dor Togt, uurwerkmakers, te Leiden. De kosten zijn begroot op driehonderd gulden. Boskoop. Benoemd is tot onderwijzor aan do Chr. school alhier de heer J. 'Plooy, te Leidon. lliilegozn. Tot onderwijzeres aan de openbare school, hoofd de heer F. Engel Pz., ia in do gistermiddag gehouden ge meenteraadszitting benoemd mejuffrouw J. G. Vcnnekool, te Amsterdam. Aan do firma W. A. Philippo en Zn. is vergunning verleend tot het oprichten van een timmerfabriek door het bijplaatsen van een gasmotor in het perceel, gelegen aan .d'e Meerstraat No. 14 rood, Tot gemeente-opzichter is benoemd de heor J. Breodveld, opzichter te Voorburg. Bij do behandeling van ©enige adressen tot afschaffing van de kermis, werd op voorstel van den heer J. H. M. Balvers be sloten do beslissing omtrent deze zaak over co laten aan de manlijke ingezetenen boven de 21 jaar, en wel door hen door middel van een circulaire in de gelegenheid te stel len tot de keuzo van de kermis, zooals die was of een volksfeest met subsidie van ge meentewege. Lisso. Gistermiddag gingen 2 paarden, bespannen voor een boerenwagen, van den landbouwer Van Leeuwen, van Haarlem mermeer, op den Broekweg alhier, aan de hol, met zoodanig gevolg, dat van een der paarden do borst openvloog 'tegen den Ijzeren hoekstijl der brugleuning van de brug over de Ringvaart, en vervolgens er over heen tuimelde en in de Ringvaart te rechtkwam, waardoor het dier tevens nog een diepe snede van 25 c.M. lengte in het voorbeen kreeg. Door het intijds doormid den snijden van het tuig, word een zelfde lot aan het tweede paard afgewond. De dikke ijzeren hoekstijl was middendoor ge broken, terwijl de ijzeren leuning werd verzet. De berijder kwam met den schrik vrij en do schade aan don wagen was, vreemd genoeg, ook betrekkelijk gering. Van ci'e aangerichte schade werd door den brug wachter proces-verbaal opgemaakt; deze bedroeg volgens schatting lö 20 gulden. De eerstvolgende openbare Raadsver gadering dezer gemeente zal gehouden wor den op Zaterdag 14 April des voormiddage te halfelf. Agenda: 1. Ingekomen stukken. 2. Geld- leening. 3. Af- en. overschrijving. 4. Wijzi ging Bouwverordening. Noordwyfe. By Kon. besluit ia benoemd tot ontvanger der registratie en domeinen alhier de heer R. Weasels Boer, thans ont vanger bij dat dienstvak te Vechel. Valkenburg. Het is ongetwijfeld waar, dat wij hier aan den duinkant guur weer, regen en wind uit de eerste hand' krijgen, dank zij de nabijheid van het groote wa ter, do zee. Dat schijnt onze ooievaar ook te weten, want waar wij uit verschillende plaatsen vernamen, dat „do schatdrager" was aangekomen, daar zagen wij dagen en dagen lang uit naar zijn komst, steeds te vergeefs. Maar nauwelijks hebben wij op 11 April den eersten sohoonen, warmen lentedag, of zie, daar arriveert hij vroolijk klepperend, en neemt weeir bezit van zijn oud nest op „Welgelegen" 1 Het is wel wat later dan gewoonlijk, dochhij is erl Jong en oud neemt daar met genoegen notitie van. Warmond. Op den 2den Paaschdag, des avonds te 8 uren, zal er te Warmond door de „Harmonie", onder leiding van -den di recteur, den heer OostoLaar, de wegens overlijden van den heer C. Viernagel uitgo- steldc-uitvoering plaats hebben. Aangenaam is het ons hierop de aandacht te mogen vestigen, niet alleen op den sohoonen muziek- en voordrachcen-avond, die ons wacht (de uitstekende cn aangena me leiding van den directeur geeft ons allen waarborg), doch ook willen wij niet onopgemerkt voorbij laten gaan het feit, dat dienzelfden avond de geheel verbouwde en opnieuw gerestaureerde ooncertzaal in gewijd zal worden. Deze zaal, voorheen minder geschikt voor dorgebjko uitvoeringen, is nu ruim 1 Meter verhoogd, terwijl bovendien de zolder is verdwenen en daarvoor een sierlijk, hoog, boogvormig plafond in de plaats is ge komen. Tegelijkertijd is nu ook het podium met tooneel aanmerkelijk verhoogd, waardoor het geheel een royaal aanzien heeft gekre gen on dit als vanzelf ten goede moet ko men zoowel voor de spelers als voor het publiek. Als nu alles door het mooie acyteleengiaa verlicht wordt, zooals de eigenaar, de heer Papót, zich voorstelt, dan durven wij ge rust aë verzekering geven, dat het een aangenomen indruk zal geven en wij willen hierbij gaarne den heer Papót geluk wen- sohen met deze verbetering. Ten slotte zij nog vermeld, dat alles is uitgevoerd door en onder loiding van den heer Ferd. Machen, firma de wed. Meiman, bouwkunaige te Warmond, wien alle eer toekomt voor het nette en vlugge werk. Bij Kon. besluit is aan G. J. Morrc, op zijn verzoek, met ingang Vkn 23 dezer, eer vol ontslag verleend als hooglceraar in 'e afdeeling der bouwkunde aan de Techni sche Hoogeschool to Delft, met dankbetui ging voor de door hom gedurende vele ja ren bewezen diensten. Met ingang van 16 dezer, benoem-J tot adjunct^commies bij het Centrale Bureau voor -'e Statistiek, A J. van Gogh, thans eerste klerk bij dat Bureau. Aan C. W. Coenen, eervol ontslagen apo theker 1ste kl. van het Neder].-Indische le ger, te 's-Gravcnhage, de bevoegdheid van apotheker verleend. Benoemd: tot bewaarder der hypotheken, liet kadaster en do scheepsbewijzon te 's-Hertogenbosch, P. H. Yelsen, thans ont vanger der registratie voor de burgerlijke akten en der successierechten te 's-Herto- genbosch; tot ontvanger van het buitenge woon zegel te Rotterdam, F. D. H. Bijl, thans ontvanger der registratie en domei nen te Lochemtot ontvanger der registra tie cn domeinen te Oldeberkoop, J. G Veenenbos, thans surnumerair bij dat dienstvak. C. G. v. Aaken van Schaardenburg, aidc- essaïeur van den waarborg cn de belasting der gouden en zilveren werken te Utrecht, met ingang van 16 dezer, benoemd tot com mies-stempelaar bij genoemd dienstvak, met bepaling dat hij tijdelijk als zoodanig zal worden werkzaam gesteld te Schoon hoven. Harer Maj leits adjudant, de majoor bij den grooten staf R. J. graaf Schimmelpen- ninck, met ingang van 1 Mei a.6., gedetar oheerd bij bet 5de regiment infanterie. Benoemd tot ridder in de erde van Oran- jo-Na&sau, S. Sohuit, te Winsum, secretaris van het waterschap Hunsingo, en ver] eend de eere-medaille, verbonden aan dezelfdo orde, in zilver, aan D. Modderman, te Us- quert, bode van het 7de onderdeel van ge noemd waterschap. Krachtens do artikolen 3a en 9a van de burgerlijke pensioenwet, aan H. J. H. Stempel, gewezen districts-veearts te Utrecht een pensüoen veiieend van 1450; aan F. A. W. Stoinmoijer, opzich ter late klasse voor het stoomwezen, een pensioen verleend van f 813. Met ingang van 1 Mei 1906 benoemd tot burgemeester van do gemeente Schoter- land H. Hebbes, burgemeester der gemeen te Delfzijl, met toekenning van gelijktijdig eervol ontslag uit laatstgenoemde betrek king. Bij do Kon. Marine-reserve, met ingang van 16 April a.s., bevorderd tot luitenant ter zee 2de kl. de adelborsten der lste kl E. M. Swaan, M. G. Brederode, C. W. Koenderink, R. H. Brouwer en R. W Braun. Met ingang van 16 April a.a. bevorderd tot commies der posterijen en telegrafie van de 2de kL, A. P. F. Duynstoe, thans commies der posterijvn en telegrafie van de 3de kl. Met ingang'van 1 Mei a.s., benoemd tot controleorend-geneeskundige bij do Rijks- vezekeringsbank, D. Brocx, arts te Voorst, en A. H. Vossenaar, artB te Hon- tenisso. Gemeenternail van Voorschoten. Tegenwoordig do Voorzitter en alle leden. Do notulen van do vorigo vergadering worden, gelezen en goedgekeurd. De Voorzitter zegt, dat, toen verleden jaar de nieuwe Raadzaal in gebruik werd genomen men algemeen erkende, dat hierdoor was vóórzien in een lang gevoelde behoefte en dat de gemeente met beschei den geldmiddelen een zaal had verkregen voor vergaderingen en huwelijken harer waardig. Toch ontbrak in die zaal nog ieitst, diat er- het eigenaardig cachet aan zou kunnen geven van de Raadzaal der gemeente Voorschoten te zijn. Ook daarin is thans voorzien. Aan den wand toch prijken de portretten van wijlen de burgemeesters Treub en De Kerapenaer. Zij vertegenwoordigen als het ware een tijdvak uit de geschiedenis onzer gemeente, loopende over 53 jaren, van 1842—1895. Waar de meesten der hier aanwezigen beido burgemcesftora hebben gekend in hun leven en streven, daar zal de Voor zitter hier thans niet in den breed© uit weiden jver alles, wat zij voor de gemeen te hebben gedaan. Zij hebben hun besto krachten aan de gen eonte gegeven en hun nagedachtenis verdient in cero te worden gehouden door de leden van den Raad en do ingezetenen. Laat hun voorbeeld ons be zielen om ook onzerzijds te woekeren met de talenten, die ons gegeven zijn en met toewijding cn met inspanning van al onze krachten de belangen te behartigen, die aan onze zorgen zijn toevertrouwd. B. en Ws. stellen voor de schenkingen te aanvaarden onder dankbetuiging aan de heeren Schoor en mevrouw de wed. De Kempenaar, die op zoo welwillende wijze zijn tegemoetgekomen aan het door den Raad uitgedrukt verlangen om voor de nieuwe Raadzaal in het bezit to komen dezer beide portretten. Dit voorstel wordt met algemecne stem men door den Raad aangenomen. Vervolgens wordt door den voorzitter med'edeeling gedaan van eenige ingekomen stukken als: lo. goedkeuring van Raadsbe sluiten. 2o. Mededeeling van God. Staten, dat do rijksvergoeding in de kosten van het lager onderwijs over 1904 is bepaald op 2740 gulden. 3o. Dat do Rijksuitkeering voor de eerste drie kwartalen van 1906 is bepaald op 864 gulden per kwartaal. 4o. Dankbetui ging van de ouderwijzers C. v. d. Graaf, H. K Overdiep, .J H. Rutten en H. M. Do- mée voor de hun toegekende traktements- verhooging in verband met hun pensioen bijdragen. 5o. Dankbetuiging van do Com missie voor do Ambaohtsteekenschool voor het genooten subsidio en uitnoodiging tot bijwoning der prijsui'tdeeling en tentoonstel ling. Ai deze stukken worden aangenomen voor kennisgeving. 6o. Adres van het hoofdbe stuur van het Nederl. Onderwijzersgenoot schap, houdende verzoek, dat de gemeente de pensioensbijdragen der onderwijzers voor haar rekening neme. Aon het Hoofdbestuur zal worden mee gedeeld de gunstige beschikking reeds ge nomen op bet verzoek dër afdeeling Leiden van hetzelfde Genootschap, waarbij de Voorzitter opmerkt, dat meerdere samen werking tusschen hoofd- en .afdeclincbest. besparing van zogelkosten en moeit© ten gevolge zou gehad hebben. 7o. Verzoek van 21 zusters van „Bijdorp" om afschrijving van hoofd, omslag wegons vertrek. Wordt verleend tot een gezamenlijk be drag van 8.23$ gld. 8o. Adressen van L. Vallentgoed te Edam, lste secretaris van don Bond van Kormisvakgenooton „Ons Belang", en van den heer D. K. J. Schoor en 219 andere inwoners der gemeente, hou dende verzoek terug te komen op het be sluit tot afschaffing van do kermis. De Voorzitter zegt, dat B. en Ws. geen voorstel wensohen to doen naar aanleiding van deze adressen. Do Voorzitter stelt derhalve voor zc voor kennisgeving aan te nemen. De heer Schoor zou do adressen in deze of do volgende vergadoring willen behan delen. Do Voorzitter verzoekt den heor Schoor of een ander lid clan eonig voorstel te doen, dat behandeld kan worden. Do heer Schoor stelt daarop voor in te trekken hot Raadsbesluit tot afschaff:ng van do kermis en deze te heratellen in haar ouden vorm. De Voorzitter stelt voor dit voorscol on middellijk in behandeling to nemen, waartoe wordt besloten. Do heer Van Kempen meent, dat de Raad niet mag terugkomen op zijn besluit. Hij herinnert aan den eed, door do Raadsleden afgelegd om do belangen dor gemeente te zullen behartigen. De heer Schoor acht het geen inoonso- quontio, wanneer do Raad, gehoord do stemmen dor eenvoudige menschen, op zijn besluit terugkomt. Men kan bij nader in zien erkennen zioh vergist te hebben. Dd kennis was oorspronkelijk een kerkelijk feest. Het blijkt, dat velen er nog aan hechten haar te houden. Hij is ook zoo'n groot voorstander niet van do kermis. Toch wenscht hij dio oude instelling nog te be- houdon. De hoor De Graaf kan zich gohool met den heer Schoor vereonigen. De voorzitter zegt, dat het hem leed doet die zaak thans alweor te moeten bespreken. Aan allo dingen moet toch eens een einde komen en deze zaak is al zoo dikwijls in den Raad behandold, dat er niets nieuws meer van kan worden gezegd. Door het voorstel van don heer Schoor genoodzaakt, z»al do voorzitter echter nog eens ziju stand punt uiteenzetten. Het adres van den lieer Vailen'cgoed be spreekt hij niet. Dat een secretaris van con Bond van Kermisvakgeuooten vóór de ker mis is spreekt vanzelf en, behoorde spreker tot dien Bond, dan was hij cr natuurlijk ook vóór. Nu het adros der 220 ingezetenen. Dit is zeker een respectabel getal. Op het ad re 9 in 1898 om do kermis af 'ce schaffen, ston den evenwel 231 handteekeningen, dus nog 11 meer en kunnen togenwoordigo adres eanten zich op do handteekoning van den heer pastoor beroepen, onder bet vorigo adres kwam do handteckening van don vo- rigen pastoor voor. Een katholicko zaak is do kermis dus stellig niet, al teckenóen op dit adres ook vele katholieken. Men wecc trouwens hoe gemakkebjk hoe is op dorgc- lijko adressen handteekeningen te verkrij gen. Bij een oppervlakkige beschouwing trof hij reeds acht handteekeningen aan van personen, die in 1898 tegen de kennis wa ren. Er zullen er wel meer op staan. Gaan morgen de tegenstanders dor kermis aan het adresseeren, dan zullen zij stellig even veel handteekeningen verkrijgen. Indien evenwel alle onder teekenaars van het adres vóór de kennis zich bewust wa ren geweest van den loop, die deze zaak hier in den Raad gehad heeft, zouden er zich stellig verscheidenen onttrokken hebbep Het adres is gocolporteord door twee kas teleins, wat begrijpelijk is, want zij strijden voor hun belangen, \.anneer echter waar was, hetgeen is beweerd, dat n.l. op het Wilbelminafeest evenveel wordt gedronken als op de kennis, dan zouden deze kasteleins zich voor do zaak niet warm gemaakt hebben. De Voorzitter stelt nu in het licht hoe in 1898 een adres inkwam, voorzien van 231 handteekeningen, uitgaande van personen van allerlei richtingen, ook liberalen en katholieken, om de kermis af te schaffen. De Raad besloot toen mot algemeene stem men de kermis af te schaffen, indien waar borgen werden gegeven voor een ander jaarlijksch feest. Toen. in 1901 weder adres sen inkwamen, handhaafde de Raad dit be sluit met algemeeno stemmen op óén na (de heer Schoor, die zich buiten stemming hield). De Voorzitter wees er toen uitdruk kelijk op dat wanneer dit besluit werd go- nomen, de Raad zedelijk verplicht was de kermis af te schaffen, zoodra adressanten met een jaarlijksch feest kwamen. Dit dus wetende en volkomen daarmede instemmende, stemden alle leden, op den heer .Schoor na, in beginsel vóór do af schaffing. Toen hadden do voorstandei's van de kermis met een adres móeten ko men, maar alles zweeg, en toen nu de Wil- helmina-Vereeniging was opgericht en reeds tweemalen een welgeslaagd feest had gegeven, stemden 2 leden van don Raad, die in 1901 vóór afschaffing waren, plotse ling tegen het voorstel van B. en Ws., geheel in den geest van do gonomon Raads besluiten, om nu ook do kermis af te eoh&ffen, zondor aanvoering van argumen ten. Wat moot de Voorzitter van zulk een houding zeggonf Wanneer een Collogo, zoo hoog staand als de Gemeenteraad een belofte doet, dan is het vorplicht dit to houden. Gelukkig heeft do meerderheid van den Raad dit Collego bewaard voor hot gegronde verwijt zijn beloften te breken. Zoolang do Wilholmina-Vcroeniging be staat, is de Raad verplicht zijn besluit to handhaven. Zijn do ingezetenen van die Vereeniging niet rneor gediend, spreker zou hot betreuren, maar wanneer do Ver eeniging wordt opgeheven, waarvan thans nog bijna allo ingezetenen lid zijn, eerst dan kan voor den Raad het oogenblik zijn gekomen do kermis weer in cero to hor- stollen. Hij heeft dio Vereeniging gesteund, niet omdat hij kwaad ziet in een poffertjes kraam of een draaimolen dit brengen zijn beginselen niet mede maar omdat hij inzag, dat de Wilholmina-Vereeniging tracht den menschen den gohcelcn dag eon aardig feest to geven, jong en oud, rijk on arm, terwijl do kermis hoe langer hoe mcor ontaardde in een gologenheid om uitslui tend veel to drinken in de horbergen, zon der dat er iets aardigs was, zooals men dat vroeger zag in do grootcre steden. Wanneer er in het Wilhelminafoest nóg ver beteringen kunnen worden aangebracht, waaraan hij niet twijfelt, dan hoopt hij dat aHo loden daartoe zullen medeworken, ook dio leden, die voorstanders van do kermis in theorie, zeggen, dat ze er nooit komen, opdat dit feest ook in de tookomst een gezellig, prettig feest kan blijven, waar aan ieder mot genoegen kan deelnemen, zonder dat drankmisbruik daarbij op den voorgrond staat. De heer Schoor meent in de woorden van don Voorzitter twijfel to hooron omtrent liet voortbestaan dor Wilhelniina-Voreeni- ging; ook meent hij, dat do ondcrtcckenaara van het adros in 1898 niet al Ion belisting- sohuldigen waren, zooals do onderteek©- naars van het tegenwoordig adres. De heer Do Graaf zegt, dat do Voor zitter heeft verklaard, dat do kermis eerst zou worden afgeschaft als de Wilholmina- Vereeniging 10 jaren had bestaan en tracht aldus zijn veranderde houding te verklaren. De heer Van Santen zegt tegen de af schaffing gestemd to hebbon om discussies als dezo to voorkomen. De Voorzitter meent, dat juist het tegen woordige adres bewijst, dat do voorstan ders van do kermis gelooven in do Wil- helmina-Vereeniging, anders hadden zij immers kalm afgewacht, dat dozc haar na tuurlijken dood zou sterven. De onderteekenaars van hot adros van 1898 waren meest allen hoofden van gezin non, belastingschuldigen. Don heer De Graaf geeft hij do stellige verzekering nooit do woorden tó hebben gebruikt, dio deze hem in den mond legt. Ook do heer Schoor gelooft dit niet; hij meent, dat do Voorzitter zoo onvoorzich tig niet zal zijn geweest. Hij blijft zich to gen afschaffing verklaren, omdat hij niet too wil goven aan het streven van hen die door do Wilholmina-Vereeniging do kermis hebben willen dooden. Z. i. kun nen beide feesten naast elkander blijven bestaan. Nadat do voorzitter nog heeft aange toond, dat dit bij den loop, dien do zaak heeft genomen, onmogelijk is cn men dus moet kiezen, wordt met 4 tegen 3 stommen het voorstel van den heer Schoor verwor pen, waardoor het adres dus voor konnis- geving is aangenomen. Tegen stomdon do heeren Stccnoveld, Hooykaaa, v. Kempen en Van Wissen. Vóór do hccrcn Schoor, De Graaf en Van Santen. Nadat nog eenige besluiten zijn genomen in zake comptabiliteit komt aan de orde een voorstel van B. en Ws. tot goedkeuring van een stratenplan en wordt besloten, dat de gewoonte zal overnemen in eigendom en onderhoud een tweetal straten, dio zullen worden aangelegd nabij de Papelaan door de heeren J. Meyer alhier en T. v. d. Kloy to Oegstgeeöt onder do voorwaarden door B. en Ws. voorgesteld. Op de tcekeningen word on door den voorzitter do noodigo aanwijzingen gedaan, waarna met algemeene stemmen hel boven genoemd vooratol wordt aangenomen. Nadat nog is vastgesteld het kohier der Hondenbelasting, deelt bij do gewono rond vraag do heer Schoor mede, dat door een bouwondernemer een adres zal worden go- richt aan den Raad, waarbij hij steun ver zoekt tot een bedrag van 200 n 300 's jaars in do rente-garantie ad 700 a f 800 door hem to verleonen aan de Leidscho Duinwater-Mij., dio alsdan bereid zou zijn haar buizen tot aan de St.-Nicolnas- brug door te trekken, rekeuvi.do genoemde ondernemer op een bedrag van circa 500, to betalen door de belanghebbende bewo ners van huizen.

Leidsch Dagblad | 1906 | | pagina 1