N°. KI43 Zaterdag Si Maart. A0. 1906. geze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van gon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit VIJF Bladen. Eerste Blad. Het gouden feest Kweekschool voor Zeevaart LEIISCH DAGBLAD PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per week 9 Oeots; per 8 maanden f 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd xijn t 1.30. Franco per poet 1.65. PRIJS DER ADYERTENTIËN: Vu 1—6 regtls fl.06. Ieders regel meer 10.17 j. - Grootere lettere mar plan te ruimte. Kleine edvertentiën ran 30 woorden 40 Oents contant; elk tiental woorden meer 10 Oenta. - Voor het Inoasaeeren wordt/O.00 berekend. VAN DE II. Onze Kweekschool is ondanks haar vijftig jaren nog in vol'e kraohfc, en heden op het gouden teest heefc zij vooral het beste been voorgezet. Dat geldt allereerst voor het flinke, L.agwerpig vierkant gebouw, een iieraad voo. het Noordeinde, dat daar ataat om eeuwen te trotseeren. Voor van daag hebben allen, die aan de inrichting verbonden zijn, met den heer Pander alhier, samengewerkt, om het inwendig zoowel als uitwendig een feestelijk aanzien te ge ven. Het dundoek in oranje- en nationale kleuren wapperc buiten en wedijvert van binnen in smaakvolle schikking met groene plantengroepen en kleurige voorjaarsbloe men, waartussohen wapentropeeën het doel en de beteekenis der inrichting aoen uit komen. Inzonderheid vermeloen wij de ver siering in de groote speelzaal, waar heden de gymnastische oefeningen zullen worden gehouden, waarin aan hec einde heb levens groot portret sta \'t van xi. M onze Koning in, omringd met ó'e beeltenissen van zoo vele zeehelden, die Neerlands grootheid op zee weder verlevendigen. Ook de directie kamer is, hoewel sober, keurig versierd. De andere zalen hebben alle maar een extra beurt gehad, doch mogen ook gezien wor den door de hooge gasten, dio straks zul len komen. Het oorlogsvaartuig, de kanon neerboot No. 3 in het Galgewatcr is voor vandaag gepavoiseerd en trekt daardoor ook van buiten de aandacht. Vele gaston zijn overgekomen, waarvan we noemen den Minister van Marine, den oud-directeur, luitenant ter zee 1ste klasse den heer Boelen, voorzitter en le den der sub-oommissiën, om niet te verge ten de vele reünisten, oud-leerlingen der Kweekschool, waaronder oude, verweerde zeerobben, in 's lands dienst vergrijsd. Vanmorgen om tien uren stonden-'dezen met de bemanning der Kweekschool in blij de verwachting op het voorplein geschaard. H. M. de Koningin en Z. K. H. Prins Hendrik der Nederlanden zouden komen Dat uad ook honderden menschen naar het breede Noordeinasplein getrokken. Men wilde do Vorstelijke Gasten zien, voor het minst hun een warm gevoeld hoezee I wij den. Tegen halfelf kwam de Koninklijke stoet, die bij Raaphorst" was omgespannen, langs den Haag.veg aangereden. H. K. Hooglieden waren vergezeld van de hofdames Jonkvrouwe Van Haerama de With en Baronesse Sloet van Marxveld; den vice-admiraal Jhr. Roëll, adjudant i. b. d.kapitein Van Hoogstraten, adju dant, luitenant ter zee 1ste klasse Jhr. Van Geon, adjudant en particulier secretaris van H. M., luitenant ter zee 1ste kl. Jhr Hooft Graafland, adjudant van Z. K, H. den Prins, en lsben luitenant Baron van Hardenbroek van Lookhorst, ordonnans-of ficier van H. M. Een warme huldebetooging ging uit de menigte op voor H. M, Koningin, die dit met minzaam groet: i beantwoordde. Bij do Kweekschool aangekomen, waar het Koninklijk -Paar met militaire eer werd begroet, werd na ontvangst door de Com missie en Directie door H. M. cn den Prins inspectie over de bemanning en de reunis- ten gehouden, waarna de Vorstelijke Gas ten naar de Directiekamer werden geleid, waar de voorzitter der Commissio van Op pertoezicht en Beheer prof. dr. M. J. de Goeje de volgende toespraak hield: Mevrouw, Do dag, die thans door de tegenwoor digheid van Uwe Majesteit en van Z. K. H. den Prins der Nederlanden tot een onver, getelijken dag voor de Kweekschool van Zeevaart gewijd wordt, verdient wel een feestelijke herdenking. Vijftig jaren geleden ontstond zij, aanvankelijk alleen bestemd om (verwaarloosde Leidsche knapen aan orde cn tucht t© gewennen en tot den zeedienst bruikbaar tc maken en had tot baar beschikking aan den wal niets dan een armoedig gebouwtje, haar door het Gemeentebestuur in bruikleen afgestaan en een klein gehuurd vertrekje; thans ont vangen alle voor 's Rijks zeedienst be stemde jongens hier hun eerste opleiding en bezit zij doeltreffende gebouwen voor onderwijs en verpleging, met een fraai ter rein cn een goede woning voor den com- mandant-directeur. Wel een bewijs, wat men met een goed doel voor oogen én door volharding en toewijding bereiken kan. Van elko onderneming levert het begin de grc'otste moeilijkheden en daarom ver dienen de drie mannen, die deze zoo geluk kig te boven gekomen zijn: do waardige predikant Rutgers van der Loeff en de twee oud-zeeofficieren Kluit en Sandi- fort, dat hun namen hier voor Uwe Ma jesteit vermeld worden. Doch zonder dat dit aan hun verdienste iets te kort doet, misschien zouden zij niet of niet zoo goed geslaagd zijn, indien niet de Hooge Regee- ring van den aanvang af met raad cn daad had geholpen en hun den steun van het Koninklijk Huis niet was ten deel ge vallen. Vier jaren na de stichting der Kweekschool verklaarde Z. M. Uw door luchtige vader zich bereid het Bescherm heerschap der Kweekschool op zich te ne men cn do tiende verjaardag der stichting, 3 April 1866, werd door Z. K. H. Prins Hendrik als ee re-voorzitter bijgewoond. Het is Uwer Majesteit niet onbekend, hoe veel de Kweekschool aan dezen hooggeëer- den en beminden Vorst te danken heeft gehad. Toen de onverbiddelijke dood ons van hem beroefd had, stemde Z, K. H. Prins Alex ander, Prins van Oranje, er goedgunstig in toe de opengevallen plaats te vervullen, ma x ook hem moesten we in 1884 verliezen, In het laatst van 1890 verloor de Kweek school ook haar Koninklijken Beschermheer. Den 13den April 1899 viel de Kweek school het groote geluk te beurt, dat het Uwe Majesteit behaagde, als Bescherm vrouw dezer inrichting op te treden, twee jaren later had Z. K. H, Prins Hendrik der Nederlanden de welwillendheid op ver zoek der Commissie 't Eero-voorzitterschap te aanvaarden. Daardoor waren de verlie zen der Kweekschool ruimsohoots vergoed. En dit bezoek van Uwe Majesteit en Z. K. H. Prins Hendrik dor Nederlanden, Uwen Doorluchtigen Gemaal, iB van alles de be kroning. Door Uwe Majesteit werd op dien ge- denkwaardigen dag te Vlissingen in herin nering gebracht, dat de oorlogsvloot een overwegend aandeel heeft gehad aan de wording en do grootheid van het Nedor- land8che volk en de overtuiging is uitge sproken, dat de roemvolle tradition onzer zeehelden en hun geest van gehoorzaamheid voortvarendheid en moed nog in onze schepelingen voortleven. De Commissie heeft steeds getracht dit roemrijk verle den aan haar kweekelingen voor oogen te stellen en de deugdelijke beginselen van moed en trouw door Uwe Majesteit ge noemd, bij hen aan te kweeken. Zij hoopt dit bezoek te mogen beschouwen als een bewijs van goedkeuring en grooter beloo- niug kan zij zich niet wensehen. Uwo Ma jesteit en Uw Koninklijke Hoogheid gelie ven daarvoor onzen eerbiedigen en diep- gevoelden dank aan te nemen. H. M. de Koningin beantwoordde deze toespraak volgenderwijs: „Hooggeleerde Heer, Voor do woorden, waarmede U Ons be groet hebt, ter gelegenheid van het bezoek, dat Wij heden brengen aan de Kweekschool voor Zeevaart, betuig ik U Mijne oprech te erkentelijkheid. Wij hebben gaarne gevolg gegeven aan het verzoek der Commissi© van Oppertoe zicht cn Beheer, het feest ter herdenking van het 50-jarig bestaan der Kweekschool bij te wonen, als bewijs van Onze warme ingenomenheid met het streven dezer in stelling. Reeds bij haar oprichting beloofde zij veel bij te dragen tot degelijke opleiding van knapen 'cot matroos bij de Koninklijke Marine en is haar in ruime mate waar deering en steun, zoowel van de zijde van Mijn Huis, als van die der Regeering ten deel gevallen. Aan do verwachtingen, welke men van haar koesterde, heeft de Kweekscnool ten volle beantwoord; immers, zij zocht on verkreeg de zoo zeer ge mschte aansluiting aan de oorlogsvloot en sohonk gewaardeer- den steun, zoowel aan do Gouvemements- Marine, als aan andere takken van dienst. Kortom, zij legde een onvermoeiden ijver aan den dag, de belangen der vloot naar haar beste krachten 'te dienen. De gunstige uitkomsten door haar voor Onze Zeemacht verkregen, zijn zoovele sprekende bewijzen van het groote nut, dat a'e Koninklijke Marine van de Kweek school voor Zeevaart trekt. Waar op deze instelling knapen op jeug digen leeftijd worden ingeleid in een maat schappij, welke zich hierdoor kenmerkt, dat niet ieder voor zijn eigen belangen behoeft op 'ce komen, maar waar ieders belang met toewijding door meerderen wordt behartigd en daardoor de, voor Mijne Marine onont beerlijke kameraadschappelijke geest in alle rangen worde versterkt, en waar hier in het gemoed der jongens liefde voor het Vaderland, de Zeemacht en haar roemvolle traditiën wordt aangekweekt, benevens do begrippen van gehoorzaamheid, orde en tucht worden geleerd, zijn hier de grond slagen gelegd voor een eervolle, ja, vaak roemrijke loopbaan, voor mannen, op welker trouw en plichtsbetrachting het Vaderland trotsch ma-g zijn. Moge de Kkweekschool voor Zeevaart, getrouw aan haar verleden, ook in de toe komst haar sohoone doel nastrevend, die deugden blijven aankweek en, waardoor On ze Zeemacht groot is geworden." Hierna werden de leden van de Commis sie van Oppertoozioht en Beheer en de voorzitter der Sub-Commissiën aan H. M. en den Prins voorgesteld, waarna de voor zitter de aandacht der hooge gasten ves tigde op den roeiwedstrijd in het Galge water, waarop men van uit de Directieka mer een mooi gezicht had. H. M. stelde veel belang in dezen interessanten wedstrijd. Vervolgens weerd een rondgang gemaakt door het gebouw. Allo localiteiten werden in oogenschouw genomen, ook de eet- en slaapzalen. Militaire en gymnastische oefe ningen weiden door de jongens gehouden en in het schoollokaal werden H. M. eenige liederen toegezongen. Het zingen van ae liederen geschiedde onder leiding van den heer O. B. Duyster. Achtereenvolgen* wer den gezongen: Vlaggelied', Hou Zee, Een draaiersj on gen en het Liedje van Koppe- stok. Tijdens a'eze wandeling vond H. M. do Koningin nog gelegenheid, met eenige vriendelijke woorden de prijzen voor den roeiwedstrijd uit te reiken. Eer sten prijs verkreeg de bootsman Hemelrijk, don tweeden prijs do kwartiermeester Ver schoor. Het Vorst. Echtpaar nam blijkbaar met groote belangstelling kennis van doKweek- sohool en haar inrichting. Na den rondgang keerde men in de Directiekamer terug, waar eenige verversohingen werden rondgediend en waarbij de Koningin zich met onder scheiden aanwezigen onderhield. Intusschen was de tiK van vertrek weer aangebroken. Het hooge gezelschap begaf zich weder naar beneden. Op hot plein stonaen do be manning en de reünisten weder geschaard zooals bij de aankomst. De Koningin en de Prins onderhielden zioh met eenige dor oudste reünisten. Een „Leve de Koningin" en „Leve de dFrina" weerklonken luide over het plein, gevolgd door een geestdriftig hoezee. De rijtuigen stonden voor het hek gereed, terwijl meer nog dan bij de aankomst hot publiek in grooton getale stond te wach ten. Het weer was dan ook veel mooier ge worden. Het zonnetje scheen zelfs warm. Al de drukte scheen zich nu om do Kweek school heen 'te oentraliseerenop de Visch- markt toch was het bijna dood ach en als uitgestorven. Een marktdag verstaat zich slecht met een Koninklijk bezoek. De Commissie van Oppertoezicht on Be heer deed het gezelschap uitgeleide naar hot hek, waar onder geestdriftig gejuich der Leidenaars, ae rijtuigen werden beste gen. Langzaam zette de stoet zioh weder in beweging in de richting van den Haag- weg. Zoolang de rijtuigen in het gezicht waren, hield het gejuich aan. Daarna be woog zich do menigte weder in verschillen de richtingen. Naar wij vernamen, heeft het Vorstelijk Echtpaar Zijn hooge ingenomenheid be tuigd mot de Kweekschool en haar inrich ting; bijzonder was Het ook getroffen door do werkelijk smaakvolle versiering. Als blijk van Hare tevredenheid schonk H. M. een belangrijke gift ten behoeve van de uitgangskas der kweekelingen. De volgende Koninklijke onderscheidin gen werden daarna verleend: do kapitein- luit. ter zee A. L. Boelen werd Ridder in de Orde van den Nederlandschen Leouw de heeren mr. J. A. F. Coehergh, dr. A. W. Kroon Jr., leden der Commissio van Oppertoezicht en Beheer, en F. A. Baron Verschuer, voorzitter der sub-commissie te Arnhem, werden Officier in do Ordo van Oranje-Nassau. Verder verkregen de opperschipper Buursma, de gouden; de opperschipper Eisma on schipper Steen, de zilverenen korporaal-constabel Van Loo en do matroos lste klasse Flink, do bronzen medaille in do Orde van Oranjo-Nassau. Inmiddels hadden de leden der Commis sio van Oppertoezicht en Beheer, de leden der sub-commissie, de familieleden van de oprichters en verdere genoodigden zich we der naar de directiekamer begeven, waar toen de eerewijn rondging. De reünisten begaven zich naar de Stads gehoorzaal, waar een feestdisch voor hen gereed stond, terwijl de jongens op de Kweekschool een feestmaaltijd genoten. Na dezen maaltijd maakten zij een mili taire wandeling door de stad, voorafgegaan door de Stafmuziek der Marine uit Den Helder, dat ook op het terrein op verdien stelijke wijze een aantal nummers uitvoer de en veel tot do verhooging der feestelijke stemming bijdroeg. Te drie uren had do algemeeno vergade ring in het gebouw plaats, die ditmaal zeer talrijk bezocht was en waar do voorzitter, prof. dr. M. J. de Goeje, ae feestrede hield, waarin hij o. a. de lotgevallen der Kweekschool gedurende haar vijftigjarig bestaan herdacht. Heden te halfzes zal een feestmaaltijd worden gehouden voor de Oommissie van Oppertoezicht en Beheer, de leden dei- sub-oommissiën en genoodigden, waaraan ook do<*- den Minister van Marine zal worden deelgenomen. Van avond zal een concert en voorstel ling in do groote Stadszoal de feestelijk heden besluiten, terwijl het gebouw dor Kweekschool electrisch zal worden verlicht. Zoo zal kunnen worden getuigd, dat onze Kweekschool op waardigo wijze haar gou den jubileum heeft gevierd. Door den opperstuurman Duursma is na mens do vereenigde reünisten aan den feestmaaltijd in de Stadszaal oen telegram van eerbiedige hulde gezonden aan H. M de Koningin. De versiering der zaal was opgedragen aan de firma Hasselman en Pander; do bloemen waren van do firma Kors. Hun komt alle eer toe voor de wijze, waarop zij zich van hun taak kweten. Do heer Heins, pachter der buffetten, had eveneens voor een en and or op zijn gebied, uitstekend zorg gedragen. Leiden, 31 ttiïaart. Bij beschikking van den minister van binnenlandscho zaken is, voor het tijdvak van 1 April tot cn met 31 December 1906, benoemd tot assistent -oor do geneesmid delleer aan de Rijks-universiteit te Leiden, do heer F. M. G. de Feyfer, arts, te Eiber gen. Benoemd voor het tijdvak van 1 April 1906 tot en met 31 Maart 1909, tot assis tent voor hot onderwijs en voor de behan deling van kraamvrouwen aan 's Rijks kweekschool voor vroedvrouwen te Amster dam, de heer J. G. J. Blaisse, arts te Am sterdam. Voor het tijdvak van 1 April 1906 tot cn met 31 Maart 1909, benoemd tx>t h.ofdvcr- pleegster aan 's Rijks kweekschool voor vroedvrouwen te Rotterdam, mej. H. de Boer, aldaar. Op zijn verzoek, ingetrokken de aan dr. M. Snellen, verleende toelating als privaat docent in de faculteit der wis- cn natuur kunde aan de RijkB-imiversiteit tc Utrecht, met ingang van 1 April 1000. H. M. de Koningin, vergezeld van freule Van Haersma do With, Hoiuamo, bracht gistermorgen te kwart over tienen een bezoek aan den Groo.on Koninklijken Bazar dor firma D. Boer en Zonen in de Zeestraat te 's-Gravenhago. Ontvangen en rondgeleid door de directie, bezichtig do H. M. met groote belangstelling do tentoon stelling van Ncdcriandsch Kunstaardewerk der fabrieken „Haga" te Purmerend en van Brouwer te Leiderdorp. H. M. de Koningin-Moeder hoeft den dezer dagen geacrediteerdcn gezant van China in audiëntie ontvangen. H. M. do Koningin-Moeder ia voorne mens ook de Woldadigheidsvoo retelling ten bate van de noodlijdenden door den waters nood in Zeeland, te geven door de officieren van het regiment grenadiers en jagers, do Kon. Mil. Kapel en do onderofficicrs-ver- ccniging „Door Eendracht Blooiend" op 18 April a.s. te 's-Gravenhago bij te wonen. Do minister van buitenlondscho za ken gaf gisteravond een gastmaal, waar op genoodigd waren de gezanten van Rus land en van China, de oud-min. De Marez Oyens, do gepens. gen.-majoor der cavalerie Juckema van Burmania Baron Rengers, de oud-stalmeester Baron Bentinck, de secre taris der Algemeeno Rekenkamer ©n ando ren, ook eenige dames. De heeren Pop, directeur-generaal der Pesterijen en Telegrafie, en Kymmell, hoofdcommies der Posterijen, afdeelings- chef bij het Hoofdbestuur der P. en T., hebben zich gisterochtend per St.-Sp. naar Rome begeven cm ons land te verte genwoordigen op hot internationaal post- congres aldaar, aan wolk congres ook, ge lijk gemeld, de heer Perk, referendaris aan het Departement van Koloniën, voor onze koloniën zal deelnemen. Tijdens do afwezigheid van den heer Pop neemt do heer M. G, de Bloemc, admini strateur plaatsvervangend directeur-gene raal, diens functiën waar. Do heer Pop zal vermoedelijk tot half Mei afwezig zijn. Naar wij vernemen, zal dr. J. do Jong, redacteur van „Het Vaderland" voor het kunstnieuws, speciaal wat do muziek be treft, a.s. Zondag dertig jaren als zoodanig werkzaam zijn geweest. Gisteravond is Frits Tartaud, bij de vertooning van „Weldoeners der Menschheid" ook te Delft gehuldigd. Uit de abonné's van den schouwburg had zich een oommissie gevormd ten einde Tartaud bij zijn zilveren jubileum een tast baar bewijs van waardeering te schenken, voor de door hem geboden avonden van kunstgenot. Na het tweede bedrijf werd deze huldo aangeboden. De heer J. Post van der Burg, herinnerde aan wat Tartaud voor het too- neel beteekent, bood namens de abonné's een krans aan, benovens een schoorstcou- garnituur van blauw Delftschen namen® de afdeeliug Delft van het Nederl. Tooneel- verbond een grooten krans. Ook do studenten huldigden Tartaud dooi4 aanbieding van een krans en Delftsch tegeltableau. Tartaud dankte met enkele woorden, ter wijl het publiek dat den Schouwburg ge heel vuldo, door herhaalde en geestdriftige bijvalsbetuigingen van zijn ingenomonheid deed blijken. Z. H. de Paus hooft den bisschop van Roermond, mgr Drohm&n, ter gelegenheid van zfjn veertigjarig priesterschap, benoemd tot as8l8tont-bi88chop bf) den pausolfjkon troon. (Huisgezin.) Naar do „Arnb. Crt." van doorgaans goed ingelichte zUd® verneemt, hoeft mr. 0. A. W. baron van Haorsolto aan H. M. eervol ontslag verzocht als rechtor in do arrondisse- menta-rechtbank te Arnhem, mot ingang van 1 Juli a. 8. H. M. do Koningin besloot heden do reeks van gastmaaltijden, gedurende het verblijf van het Hof in de Residentie ge- goven, met een diner, waaraan do volgen de genoodigden luiten an t^genero&l Jhr. Den Beor Poortu- gael, lid van den Raad van State; Jhr. mr. W. Six, oud-minister; do heer Havclacr, oud-minister; mr. Cort van der Linden, oud-minister cn lid van den Raa i van Sta te; Jhr. mr. Humalda van Eysinga, lid van den Raad van State; Jhr. Van dor Wijck, lid van den Raad van State, en mevrouw; A. C. Baron Bentinck, kamerheer i.b.d.; Jhr. v. d. Wijck en Baron Van Heemstra, ordonnance-officiercn van H. M.; Baron J- W. J. Taets van Araerongen, Kamerjonker, en de Baronesse; Jhr. mr. H. A. Van Kar- nebeek, Kamerjonker, on mevrouw; mevr. do Baronesse Van Hardenbroeok van Lok horst. Gedurende do eerste maand van het verblijf van H. M. de Koningin cn Z. K. H. den Prins ten palelze Het Loo zullen van dionst zijn kolonel, Baron Van Tuyll van Seroo8kerken, adjudant van H. M. do Koningin, graaf Van Bylandt, kamerheer, van H. M. do Koningin, kapitein Jhr. Van Suohtelen van de Haere, adjudant van Z. K. H. den Prins on de luitenant Jhr. Van der Wijck, ordonnancc-officier van H. M. de Koningin. De cnd-ministcr Kuyper is gister avond met den trein van negen uren, Hol- landsche Spoor, van zijn langdurige rei® in het buitenland te 's-Gravonhage terug gekeerd, aan het station hartelijk verwel komd door zijn dochter en zijn zoon, don predikant da. A. Kuyper. Do reiziger zog er goed uit mot zijn cenigszins gebruind gelaat. Hij droeg nog een knevel. Een voordracht is te Amsterdam ver schenen, waarbij B. on Ws. den Raad vragon good te keuren den aankoop van 8 perceel en aan den Overtoom, voor een be drag van 52,266 gld. Het bezit van deze percoelen is voor do gemeente van belang in verband met de verdere exploitatie der z. g. Burgcrweeshuisgronden, in de nabij heid daarvan. De „Dordrcchtscho Ct." schrijft over mr. Zimmerman, de nieuwe burgemeester van Rotterdam: Van het begin af moet hot ieder, die met den buitengewonen man in aanraking kwam, duidelijk zijn geweest, dat do se cretaris geen secretaris, do burgemeester van Dordrecht niet in lengte van dagen burgemeester dier gemeente zou blijven. Alfred Rudolf Zimmerman werd op 19 Januari 1869 te Amsterdam geboren. Na zijn studie aan de Leidsche hoogcschool te hebben voltooid, kwam de jonge meester iü de rechten op do provinciale griffio van Zuid-Holland. Op 28 April 1896 werd hij toen adjunct-commies eerste klasse, secre taris van Dordrecht en trad 16 Juni d a.v. in dienst. Burgemeester Sterling had veel aan don jeudigen opvolger van mr. de Swart. Do werkkring van secretaris hield hem echter uit den aard der zaak van het premier plan af, al was het aandeel, dat hij toen reeds nam in het verlichten der taak van ons stadsbestuur, niet gering. Reeds op 4 Mei 1899 volgde zijn benoeming tot burgemees ter; op den eersten Juli daarna trad hij als zoodanig in functie. Nog geen zeven jaar dus heeft zijn regce- ring geduurd cn dat er geregeerd is in dien tijd, wie zal het ontkennen? Do over zichten, welk© het blad elk Nieuwjaar den lezers aanbiedt, getuigen telkens weer van reorganisaties en nieuwe plannon en die vermeldden alleen nog maar wat publiek, domein was of het aanstonds worden zou. Moge mr. Zimmerman in den breederen werkkring, die zich thans voor hem opent, de voldoening vinden, waarop een man als hij recht heeft. Moge ook mevrouw Zlm- raerman-Maris de overtuiging medenemen, dat men haar hooggewaardeerde persoon, ook in de verschillende besturen, waarvoor zij nog steeds tijd wist te vinden, zéér zal missen-

Leidsch Dagblad | 1906 | | pagina 1