Woensdag al JP elbruaii. feze Qourant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. ÜRAHKWET. N\ r4TT0 A°. 1906. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DEZER COURANT» Tem Eelite pu week S Oeutii per 8 meenden i J S f U-0. Bulten Lelden, per lnopet en veer egenten gerekt)gd ttjn 1 t 1.30. Frence per poet 1 1.65. PRIJS DER ADYERTENTIÊN l Ven 16 regeli ƒ1.06. Iedere regel meer 0.17J. Qroetert lettert oeei pleeumimte. - Kleine edrertentiën ren 30 woorden 40 Oente contant i elk tientel woorden meer 10 Oente. - Voor bet lnoaeseeren wordt f 0.06 beroken A Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gelet op artfc. 12 en 37 der Drankwet; Brengen ter algemeene kennis, dat door P. PIJNAKER, wonende te Leiden, een verzoekschrift is ingediend om verlof voor den verkoop van alcoholhoudenden, ande ren dan sterken drank, voor gebruik ter plaatse van verkoop Nieuwe Beestenmarkt 3o. 18. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE RIDDER, Burgemeester. VAN HEYST, Secretaris. Leiden, 21 Februari 1806. Leiden, 21 Februari. Voor heb examen in de fraai© handwer ken te 's-Gravcnhagè, is geslaagd mej. M. van den Ameele, van Oegstjecst, leer linge van mej. E. C. H. Aewerdonk. De afdeeling Leiden van den S.-D. A.-P. stelde als candidaten voor het Par tijbestuur H. Gorter, F. van der GoeB, Mendela en Spiekman. Gisteravond was er te 's-Gravenhage veel bedrijvigheid in de straten om en na bij het Koninklijk Paleis, door het heen-en weergaan van rijtuigen met gasten voor de danspartij ten Hove. H. M. had ock de prinsesjes van Bent- heim ter soirée genoodigd, die er eenige uren verbleven. De bezoekers, de meesten met hun dames op dit thé-dansant waren voornamelijk de volgende: de leden der Huizen van Konink lijke familie; het corps diplomatique; do ministers; leden van het Kabinet; de mi nisters van staat; vele leden van do Eer ste en Tweedo Kamer der Staten-Goneraal; leden van do Hoogo staatscollegiënRaad van State, Rekenkamer, Hoogen Raad met hun presidenten; de commissaris der Koningin; burgemeester en wethouders van de gemeente; hoofdambtenaren van de de partementen van algemeen bestuur; onder scheidene vlag-, opper- en hoofdofficieren van zee- en landmacht, enevens een groot aantal particulieren. De Koninklijke Militaire Kapel speelde als balorkest op dit hoffeest, dat met een souper eindigde. Op dit thé-dansant heeft H. M. de Ko ningin plaats genomen in twee eere-quo- drilles, in de eerste met den Engelachen gezant, in de tweede met den Minister van Buitenlandeche Zaken. Z. K. H. de Prins was partij, respectievelijk met de Prinses jes van Bentheim. Do laatste gasten verlieten tegen twee uren het Paleis. Op het tweetal voor predikant bij de Geref. Gem. to Axel, komt voor ds. E. H. Broekstra, te Waddingsveen. Naar aanleiding van het feit, dat de burgemeester der gemoente Zandvoort het sluitingsuur van do herbergen op 11 uren beeft bepaald, waar de Raad vroeger 10 uren vaststelde, hebben de heeren M. Ko- oing, wethouder en J. Bos, ontslag geno men als lid van den Raad. Gelijk men zicht herinneren zal, heeft de Ncderlandsche Melkhygiënis<"he Ver- eeniging het vorig jaar een prijsvraag uit geschreven voor een geschrift Ier versprei ding onder het publiek, waarin de voordee- len, voornamelijk uit hygiënisch oogpunt, worden uiteengezet van het bedrijf van do modern ingerichte, goed geleide, groofcere melkinrichtingen, boven het gewone mclk- slijtorsbedrijf .waar meestal slechts in zeer geringe mate waarborgen kunnrn gegeven worden omtrent kwaliteit, hygiënische pro ductie en aflevering. Hieromtrent wordt thans medegedeeld, dat op deze prijsvraag acht antwoorden zijn* ingekomen, cn dat de commissie van beocTdceling, bestaande uit do heeren: Th. J. A. Diephuïs, C. J. Koning en J. F. La- méris, haar taak zal aanvangen, om zoo spoedig mogelijk den uitslag te kunnen melden. De uitslag zal in het Weekblad voor Melkhygiëne" gepubliceerd worden. Op Nieuw-Eik-en-Duinon to 's-Graven. hage is gisteren het stoffelijk overschot van den heer ,T. van Lokhorst, Rijksbouwkundi ge, beUst met het toezicht op de gebouwen van onderwijs, ter aarde besteld. Onder de talrijke aanwezigen werden o.a. opgemerkt de professoren Spronck, Cohen on Went (roctor magnificus), dio met den secreta- ria van het College van Curatoren, jhr. mr. Hooft Graafland de Utreeht cho iToo geschool vertegenwoordigden, prof. Hoo- gewerff, rector-mnsmi ficus der Technische Hoogeschool te Delft, en prof. Ravcnek, ho< gleeraar aan die Hoogeschool, prof. Jan- se, hoogleeraar aan de Universiteit te Lei den, dr. Schmeltz, dir. van het EtHnogra- phisch Museum alhier, dr. Byvanck direc teur der Koninklijke Bibliotheek te 's-Gra- venhage en de architect Joseph Cuypers. Tevens bewees het geheele am-cenaars- personeel van het bureau van den overlede ne hun chef de laatste eer. Toen de kist in de groeve was neergela ten, trad de referendaris, chef der afd. kunst en wetenschappen van het departe ment van binnenlandsche zaken, de heer J. A. Royer, naar voren om namens den minister van binnenlandsche zaken eenige woorden aan de nagedachtenis van den heer Van Lokhorst to wijden. Hij bracht een woord van hulde aan den ontslapen bouwmeester, die was een man van groot talent, een man van karakter, voor wien spr. groote waardeering en achting koesterde. Van Lokhorst had geen universitaire opleiding genoten cn was autodidaat in den goeden zin van het woord iep door zijn aangjeboren gaven wist hij steeds het goede van het minder goedo te ondersohoiden. In de laatste 25 jaren heeft hij gebouwd in een stijl, dien men 't type van een goed Hol|landschen bouwstijl ziou kunnen noe men. Onderscheiden van aard waren de tal rijke opdrachten den overledene gegeven, nu eens moest rekening worden gehouden met allo hygiënische eischen, dan weer met de nieuwste technische inrichtingen, doch steeds wist zijn groot aanpassingsvermogen het juiste te vinden, waarover dikwijls door deskundigen hun bewondering werd uitge sproken. Na den heer Royer bracht de heer Do Haan, ambtenaar vaD administratie aan het bureau van den heer Lokhorst, namens de ambtenaren een laatsten groet aan den door allen geëerden chef. De heer C. W. Valken herdacht ndmens de 's-Gravenhaagsche Ambachtsschool den overledene als bestuurslid dier school. Wel had hij niet veel voor die school kunnen doen maar nocit was een beroep op hem tevergeefs. Zijn plaats laat een leegt© achter die niet-spoedig zal zijn to vervullen. Dr. Schmeltz herdacht den overledene als vriend, die hem in moeilijke tijden met raad had bijgestaan. Een zoon van den overlodene dankte voor de eer zijn vader bewezen. De ,,Haag6oho Courant" deelt mede, dat sedert gisteren de ambtenaren aan het departement van finanoiën des morgens om negen uren kim arbeid aanvangen. Allo ambtenaren beneden de rangen van refe rendaris en inspecteur moeten op dat uur aanwezig zijn. Evenals vroeger wordt om vier uren geëindigd. Heb ,,Vad." verneemt, dat de subcom missie uit de Plaatselijke Commissie voor het Lager Onderwijs in Den Haag reeds in Januari rapport heoft uitgebraoht om trent de wenschelijk geachte veranderingen in do werkwijze der commissie, maar dat door ongesteldheid van den heer Van der Toorn deze zaak nog niet in de volle com missie is behandeld. Naar ,,Het Vad." verneemt, zal hoogstwaarschijnlijk eerst Vrijdag a.s. do uitslag bekend worden van de stemming onder do leden der Diligentia-concertec in Den Haag over de vraag: welk orkest Er moet verbazend druk gestemd wor den. Met beslistheid wordt tegengesproken het bericht van „De Volksbanier", dat mr. P. J. Troelstra zal bedanken als voorzitter van de S.-D. Kamerclub. Do derde jaarlijkschc vergadering van secretarissen of hun plaatsvervangers der af deelingen van den National en Bond voor VreemcL'elingenvieilkeet in Nederland, zal Zondag 4 Maart a-s. te Utrecht worden gehouden. O. a- zullen in deze vergaderingen 'be sprekingen worden gehouden over de re clame in het buitenland, over het orgaan „Vreemdelingenverkeer" en over de eerst volgende algemeene vergadering en de herdenking van het tienjarig bestaan van den Bond. De feestelijke herdenking van het 25- jarig bestaan van het korpB torpeoisten te Brielle, in April e.k., vindt ook bij de bur gerij medewerking. Do heer Joh. H. Been dichtte een feestcantate, door den heer J. de Klerk op muziek gezet. Naar de „Haarl. Ct." verneemt, vor dert do Bilderdijk-oommissie goed met de voorbereiding van de tentoonstelling, in September te Amsterdam te houden. Do heer F. Leeflang, te Utrecht, heeft zijn collectie van meer dan 500 nrs. afgestaan, terwijl ook de heer J. F M. Sterck, te Amsterdam, zijn verzameling heeft disponi bel gesteld en eveneens mr. Bilderdijk, de kleinzoon des diohters. De heer Busken Huet, te Parijs, zal bij de Bonapartisten moeite doen om enkele curiosa uit den tijd van Louis Napoleon af te staan. De commissie hoopt, dat haar voor de tentoon stelling zalen in het Suasso-Museum te Amsterdam zullen worden ingeruimd. Haar plan is verder een feestavond te organi scoren. De gevolgen, schrijft men aan het „HbL" uit Friesland, van de zoo belang rijke wijziging der wet op het lager onder wijs ten voordeele van het bijzonder on derwijs blijven in deze provincie niet uit. Reeds zijn op eenige plaatsen ton platten- lande nieuwe bijzondere scholen opgericht of wordt de oprichting er van voorbereid. Heb eersto is reeds bet geval te Warns, in do gemeente Hemelumer Oldephaart en Noordwolde, waar de meeste Raadsleden tot do kerkelijke partij beüooren. Door een betrekkelijk kleine vermindering van het getal leerlingen op de openbare school te Warns, was nu spoedig voor den Raad de gelegenheid sohoon, om te Besluiten tot het ontslaan van een onderwijzer en van een onderwijzeres. Eerstgenoemde heeft reeds 26 dienstjaren. Het hoofdbestuur van het Nederlandsch Onderwijzersgenootschap moet zich de zaak hebben aangetrokken, om Ged. Staten te verzoeken hot Raadsbesluit niet goed te keuren. Het stoomschip „Bali", van Amster dam naar Batavia, is 20 Febr. Point de Gallo gepasseerd; de „Flores", van Amster dam naar Batavia, is 10 Febr. Kaap Blano gepasseerd; do „Koning Willom I", van Batavia naar Amsterdam, vertrok 19 Febr. van Singapore; de „Madura", van Batavia naar Amsterdam, is 20 Febr. Wight gepas seerd; do „Salak", van Batavia naar Rot terdam, is 20 Febr. Gibraltar gepasseerd; do „Soembawa", van Batavia naar Amster dam, is 20 Fobr. Point de Gallo gepas seerd; do „Harburg", van Java naar Amsterdam, arriveerde 20 Febr. to Suez; de „Amsteldijk" vertrok 19 Febr. van New port-News naar Amsterdam en Rotter dam de „Prasident" (thuisreis) vertrok 19 Febr. van Zanzibar; de „Stentor" van Penang naar Amsterdam, vertrok 18 Febr. van Colombo; do „Gneisonau", van Penang naar Amsterdam, arriveerde 20 Fobr. te Southampton. AJkemado. Togen den winkelier O. al hier ia proces-verbaal opgemaakt wegen» verkoop van sterken drank in het kleiD, zonder vergunning. Door H. C. Grandadam te Kc'elof- arendsveen ia vergunning aangevraagd tot plaatsing van een toestel genaamd Mam moth Brazer tot het soldeeren en heratel len van rijwielen. llillegom. De besturen der verschillen de alhier bestaande R.-K. oorporatiën heb ben beraadslaagd ten einde alhier op te richten een plaatselijk comité dor Katho- lieko sociale actie. Mr. M. T. van Heioma, direoteur der Hillegomsche Bankvereeniging, heeft tegen 1 April e.k. als zoodanig eervol ontslag aangevraagd en zal zich metterwoon te Rot terdam gaan vestigen. Lisso. Naar wij uit goede bron verne men, is de firma Guldemond <Si Zn., te Lisse voornemens een vaarwater te laten schieten, lang plus minus 1175 meter, en breed 12 meter; van af den Korkweg te Noord wijkerhout, tot aan de Haarlemmer- trekvaart. Roordwjjkerhout. Iemand, van buiten deze gemeente, heeft de edelmoedigheid ge had, om aan de Herv. Kerkvoogdij alhier, een vaste jaarlijksohe bijdrage van 25 gulden te verzokeren, waartoe door hem een in schrijving op het Grootboek der Ne*ï. Werk Schuld van 1000 gulden nominaal is gege ven. De bescheiden man wenscht onbekend te blijven, maar dat verhindert mij niet, om in gedachten, don hoed voor hem af te ne men. En ik vertrouw wel dat dit eere-saluut de instemming vaD velen zal hebben. Noordwjjk. Gisteravond vergaderde in café „Het Fortuin" de R.-K. Kiesvoreeni- ging „Kiesrecht is Kiesplicht". De notu len van de vorige vergadering werden gele zen en onveranderd goedgekeurd. Do pen ningmeester gaf een jaaroverzicht over de financiën: saldo f 67.54. Thans was aan de orde: verkiezing be stuursleden. Periodiek moesten aftreden dr. A. Kervel, voorzitter, W. N. Alkemade, vice-voorzitter, en Th. van Went, 2de secre taris. Dr. A. Kei-vel en W. N. Alkemade zijn bovendien sinds de laatste vergadering go- kozen tot leden van den Raad der gemeen te Noordwijk. Het oude reglement der kiesvereeniging gaf aan, dat lidmaatschap van den Raad on bestuurslid van do kies- voreeniging onverecnigbaar zijn. Het nieu we reglement eoliter laat dit punt blanco. Lang en breed werd er gediscussieerd over het al of niet wenschelijke, het al of niet mogelijke, tot men ten slotte besloot, het nieuwe reglement te volgen, waardoor dus de heeren dr. A. Kervel en W. N. Al kemade bestuurslid zouden mogen blijven. Mot algemeene stemmen werden zij herko zen, alsook do heer Th. van Went. Tot afgevaardigden naar de Algemeene Vergadering van do Oentralo Kiesvereeni- ging, welke vergadering dit jaar te Lei den wordt gehouden, werden gekozen do heoren P. Hoogeveen, L. A. Prins en J. do Groot Lzn., en tot afgevaardigden ter ver gadering van den Provincialen Bond, te houden in Den Haag, clo heeren C. Alkema de Sr., J. H. v. d. Werf, L. A. Prins ou P Hoogeveen. Besloten werd do afgevaardigden voor beide vergaderingen restitutie van reis kosten te geven. Daarna bracht de heer L. A. Prins nog ter sprake een verbreed vaarwater, waar door grootere schepen dan tot lieden het geval is, Noordwijk, nog liever Noordwijk- aan-Zee zouden kunnen naderen. Hij be pleitte de wenschelijkheïd, dat do Kiesver- eeniging door een verzoekschrift er bij den gemeenteraad op zou aandringen, dat er, liefst een technische oommissie wordo be noemd, die „goed en verbreed' vaarwater" ir studie nome. Tot een definitief besluit kwam men niet. Do voorzitter, dr. A. Kervel, sloot mot .een kort woord do vergadering. R^Dsbarg. Met veel genoegen hebben wij gisteravond do uitvoering bijgewoond van het Fanfarekorps „Wilhelmina", gegeven aan donateurs en donatrices in het go- bouw, behoorendo by café Gentral". (Terloops zij opgemorkt, dat dit gebouw ze or geschikt is voor dergelijke gelegenhe den.) Hetgeen ten gehcore werd gebracht on vooral de wijze vnn uitvoering, docd dui delijk blijken, dat do beer Yan Ooffelt con waardig opvolger heeft gevonden in den heer W. J. Smolders. Deze nieuwo direc teur heoft blijkbaar met zorg, tact cn toe wijding do verschillende nummers mot zijn luitjes ingestudeerd. Zuiver, goed in do maat, het langzaam zwellen in kracht, ja, do geheele uitvoering was uitstekond en gaf doorslaande bewi.izcD, dat de jonge lieden hun tijd goed hebben besteed. Soms was bun taak zwaar, yooral in „Vmvaudióro", ouverture van Dolfort, maar de moeilijkste gedeelten, do andan tes, werden glansrijk overwonnen. Van de negen muzieknummers, die wer den gespeeld, werden c voor liet eerst uit gevoerd. Tot afwisseling werden eonigo kluchten en voordrachten gegeven, die al niet min der in den smaak vielen. Yooral de heeren v. KI. en Oudsh. verdienen een woord van lof voor de wijze, waarop zij hun rol wis ten te spelen. Dat de Yereeniging vele donateurs telt, was wol uit het talrijk gehoor te consta- teeron; de zaal was flink bezet. Allo aanwezigen zullon zeker een aange name herinnering aan dezen avond behou den, een avond, die hun veel genot heeft verschaft. Voorschoten. Maandagavond gaf Voor- 8chotens Mannenkoor „Door eendracht ver bonden" een uitvoering voor kunstlievende leden en denateurs, dio heden, Woensdag, door een openbare uitvoering wordt ge volgd. Zooals de voorzitter in zijn ope ningswoord constateerde, mag do Vereeni- ging zich in de klimmende belangstelling van de ingezetenen verheugen. Do wijze, waarop de verschillende zangnummers wer den ton gohoore gebracht, bewees, dat do Yereeniging zich den korten tijd van haar bestaan ton nutte had gemaakt, waardoor een geheel werd verkregen, dat om zuiver heid en beschaafdheid van toon en goedo inachtneming der nuanceoringen over het algemeen zeer te loven was. Verdienstelijk was de uitvoering van het concert van We ber (solo voct klarinet) door den heer G. Verhey Jr. die met veel zekerheid en fijn gevoel dit muziekstuk ten gchooro bracht. Ook de solo'8 voor tenor werden door den heer Kuneken zeer loffelijk gezongen, vooral in aanmorking nemende, dat hij „Madelief je" van Emil v. d. Pijnde van den tenor, die had moeten zingen daar die ongesteld was, had overgenomen. De heer K. heeft een aangenaam klinkend' tenorgeluid, dat door voortgaande ontwikke ling zeker nog tot meerdere volmaking kan worden gebracht. Den heer C. A. Bonten, den verdienstelij ken directeur, komt zeker alle lof toe voor de wijze waarop hij hot Yoc'rschotcn.s Man nenkoor leidt. Hij oogstte dan ook met zijn koor veel bijval van het talrijk opge komen publiek, dat dé zaal geheel vulde. Openbare uitvoering; bij gelegenheid vnn het 10-jarig beMtnnn van do Geref.Znngvcreeniglng,,l>e Hnrpe Davids. Men meldt ons: Het is een aangenaam gevoel, als men i_et deze gedachte naar een uitvoering gaat: „Ziezoo, nu kunnen we weer eens iets goed3 booren." Hoewel het weder niet uitlokkend was, waren toch velen opgekomen naar het kerk gebouw aan de Hooigracht, waar dc „Harpc Davids" wederom edn uitvoering zou geven, zocdat het gebouw geheel gevuld was. Het eerste nummer van het programma was een „Feestmarsch" van den heer P. Duyrerman, welke flink gezongen werd. Het fragment uit „Dc Starrenhemel" vol deed zeer goed; de koren werden mot ge voel geeongen, terwijl dc tenoren zich met mannenmoed door de moeilijke passages heensloegen. Bij hot innig-mooi© „Scheiden" voelde het koor wat het zong, terwijl hot „Wan dellied" op prcttig-opgewekto wijze weu voorgedragen. De soliste, moj. P., toonde wederom, dat ze over een uitstokendc stem beschikt. De heer Blommendnal sloot deze bijeen komst. Hij wenschte do jarige Verceniging -geluk, wijzende op do groote moeite, dio een Chr. Zangvereeniging kan hebben, om staande te blijven. Ken woord van dank cn van huldo werd door hem gebracht aan den directeur, den hoer M. v. Wijk, voor do uitstekende wijze, waarop hij dit koer leidt en daar dezj Vereeniging veel te kampen heeft met wisseling van leden, is het wel een bewijs van tactvolle leiding, wanneer er don nog gezongen wordt, zooals nu ge schied is. Mochten daarom nog velen, Voor al jonge mannen, zicli opmaken, om deze Verceniging te versterken, opdat zij met frisschcn moed het volgende 10-jarigo tijd perk, zoo we hopen, moge ingaan. Jaarfeest van ds Broaddepothaudrrs. Wio zou don mannen, dio iedoron mor gen voor dag cn dauw naar do brood fabrieken en particuliere bakkerijen trek ken oui do zwaro met dampende brooden govuldo karren daarna door 's heoren straten to schuiven, zich haastend, opdat do burgerij toch haar gowenschb brood voor het ontbijt op tafel zal krijgen, niet oonoiaal in hot jaar een gczelligen avond met hun familie en vrienden gunnen Nu, daar zorgt do dcpothoudersverccni- ging „Verbetering zij ons Streven" dan ook voor. Gisteravond vierde do vereeni ging in hotel „Du Nord" wedor haar jaar feest. Do zaal stroomde om Uolfnegen wel dra geheel vol zoowel boven als benedon. Plantengroepen on waaierpalmon stonden ook nu weer bij het toonool; alleen hot vaandel ontbrak, docbvoor hoelang nog? Nadat tweo volijverige muzikanten er al stemming in hadden gebracht, ging hot gordijn omhoog cn de voorzitter, do heor K. J. C. van der Staay opendo den feest avond met oen hartelijk woord. Hij heette al do aanwezigen welkom cn sprak er zijn genoegen over wit, dat zoovele leden met hun vrouwen en ook eenige donateurs aan de uitnoodiging gevolg hebben gegeven en dat er in zoo ruime moto gebruik is ge maakt van introductio. Hij riep vorder al ler medewerking in voor do hnndhaving der orde, om zoo de taak dor commissaris sen to vergemakkelijken. In do hoop en in het vertrouwen, dat men na afloop met voldoening op dezen avond terug zou kun nen zien, droeg hij, na eerst nog heeren do nateurs dank to hebben betuigd voor hun fmancieelen steun, den verderen avond over aan het gezelschap onder do leiding van den heer G. van dor Werf. Yooraf wachtte er eohter nog een aan gename verrassing. Eenigo dames, familie leden van leden cn bestuurders, hadden zich tot een comité vercenigd om de Vereeniging een vaandel aan te bieden en waren daarin op schitterende wijzo geslaagd. Toen het kleed nogmaals gehaald werd, stond op den achtergrond een fraai en koötbaar vaandel van rood fluweel, rijk afgewerkt mot goud. In het midden prijkt het wapen onzer stad cn daaromheen als symbool van het brooddepothoudersbedrijf hangen volle gouden korenaren. Do naam der Vereeniging met het jaar en den dag der oprichting zijn in schitterende letters aangebracht. De maker, do heer Van Diemen, uit D or drecht, dio al zoovele vaandels aan Leid- sche Verccnigingen leverde, heeft ook nu weder zijn goeden naam uitmuntend ge handhaafd. Eenigo jongedames stonden tor cene-r zijde, het bestuur ter andero zijde van het vaandel, waarna moj. Van der Blij het woord nam. „Geacht Bestuur, geachte President," zoo begon zij „reeds negen jaren be staat do Brooddepothouders-vorceniging „Verbetering zij ons Streven". Veel beeft zij in dien tijd gedaan tot nut en in het belaag der leden. Koninklijk werd zij in 1904 goedgekeurd en trouw zijn do leden gebleven aan haar bestaan en haar devies. Velen met mij hebben uw streven gadege slagen, uw jaarvergaderingen bijgewoond en zijn overtuigd geworden, dat er nog iets aan dat goedo geheel ontbrak. Wat 6r aan ontbrak volgens ons inzien is: een vaandel. „Velen met mij hebben hiertoe bijgedra gen en namens hen allen bied ik U hierbij dit vaandel aan. Neemt het van ons over en houdt het hoog, zooals gij steeds don naam uwer Vereeniging hoog hebt gehou den." Er ging na deze woorden een daverend applaus op cn toen dit was bedaard, dank- I te do voorzitter in welgekozen woorden

Leidsch Dagblad | 1906 | | pagina 1