A°. 1906. feze <§ourant wordt dagelijks, met uitzonde ring van fon- en feestdagen, uitgegeven. N\ 14109 X>iusdag 20 Februai-i. LEIBSCH DA&BLAD PRIJS DEZER COURAUTl Too Lri3n week 9 Oeatii pei 8 m&anden i I J f L10. Bulten Lelden, pa loopei en wau egeatea gevestigd rijs i L80. francs pa past.Ill 1.65. PRIJS DEB ADVERTENTIES I Ven 1—8 regoli /105. Iedere regel meer 0.171. Orootere letten neer plaatsruimte. - Kleine advertontiêa van 30 woorden 40 Oente oontant 1 elk tiental woorden meer 10 Oenta. - Voor hot lnoaaeeeren wordt/0.05 berekond. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. SJe Stofplaag. In onzen tijd, nu aan de hygiene terecht veel meer aandacht wordt gewijd dan vroe ger, wordt ook herhaaldelijk gewezen op den overlast en de ernstige gevaren voor de gezonaneid, door de stof plaag veroor- xaakt. Do stof bestrijding, vooral op openbare wegen en pleinen en ook in lokalen, eerst in het buitenland een ernstig ondenwerp van verschillende hygiënisten, is dit ook reeds in ons Land geworden. In 1904 wer den, op initiatief en voor i-ekening van den Algemeen Nederlandschcn Wielrijdersbond, uitgebreide proeven genomen met het stof werend middel westrumito .De uit komst was gunstig, alleen het kostenbe- zwaar zou een toepassing in het groot in den weg staan. Een veel goedkooper en blijkbaar even deugdzaam middel is het bewerken met kool teer, waarmede eerst in den omtrex van Parijs, waar het verkeer zoo groot en de stof-opj agendo automobielen aan dat verkeer zulk een belangrijk aandeel opleve ren, proeven zijn genomen. Do koolteer werd uit de gasfabrieken naar het werk vervoerd, daar in ketels verwarmd, de war me massa in een gieter gedaan en do wo gen er mee besproeid. Voordat de teer er werd opgebracht, werd de weg zorgvuldig gereinigd, opdat hij geheel vrij zou zijn van 8traatvuïl, en zooveel mogelijk van stof. Over de teerlaag werd grof zand ge strooid. Deze teerbepleisteriug leverde bevredi gende resultaten op, uit hygiënisch oog punt in de eerste plaats door het onder drukken, in elk geval sterk verminderen >-aij do 6tofplaag, en verder uit een econo misch oogpunt, omdat het besproeien van de wegen kan worden nagelaten of inge krompen en do omring van modder in den regentijd wondt vertraagd. Ook in Neder land bleef men niet achter bij het doen van proeven om de stof- en want dit schijnt er ook door te worden verkregen mod- derplaag met koolteer te bestrijden. Ver leden najaar heeft do Leidsche Briefschrij ver al een en ander medegedeeld in dit blad naar aanleiding van een bezoek aan Delft, waar deze proeven ook waren ge nomen en het middel voor onze Singels aanbovolen. Do hoofdingenieur van den Prov. Water staat in Zuid-Holland deelt nu mede, dat een proef werd genomen op een wegvak van 500 meter en is met de resultaten zeer te vreden. De kosten bedroegen slechts 20 ets. per vierkanten meter, terwijl de gewone onderhoudskosten er aanzienlijk door wor den verminderd. Het gemeentebestuur van Arnhem heeft na eenige mislukte proeven met een meng sel van petroleum en koolteer ook op de bui tensingels met uitsluitend verwarmde teer de proef genomen en wij lozen daaromtrent dat de slikvorming in den afgeloopen win ter aanmerkelijk geringer was dan op de overige singels en bij droog weer zag do weg er als geasphaltecrd uit. De Gezondheidscommissie te Arnhem schreef: „Het resultaat is bijzonder gun stig; van stof was niets te merken en lang zamerhand kreeg de weg het aanzien van asphaltbestrating. Ook uit andere deelen van ons land lazen wij van welgeslaagde proeven. Wij zullen, om niet in herhalingen te ver vallen, er echter niet meer van mededee- len. Het is zoo voldoende om de aandacht van ons gemeentebestuur op deze wijze van stofbestrijding te vestigen. Nu wij straks weer het jaargetijde na deren, waarin de stofpLaag zich geducht kan doen gelden, bevelen wij een beschei den proef op een onzer singels met warmte aan. Zooals men boven heeft kunnen zien, behoeven de kosten niet af te schrikken. Leiden, 20 Februari. In het „Volkshuis" is deze week een tentoonstelling, waaraan velen vreugde zullen hebben en waarvan misschien even velen zullen zeggen „Is het anders niets 1" Men vindt er ongeveer alles, wat op het oogenblik buiten bloeit, neen toch niets, want wij missen de roode dovenctel en het gemeene kruiskruid. Maar er is veel. Bloei ende iepentakken, rijpe katjes van berk, els, populier, overrijpo van den hazelaar. Naast overbloeide wintcr-lentebloemen, le verkruidjes, die pas hun leven beginnen. Nieskruid is er in vier soorten, de haast onbekende adonis, natuurlijk sneeuwklok jes in soorten, maar ook bucojum. Hamane- chis cn caragana vertegenwoordigen de vroegbloeiers onder de Japansche heesters, dio zich ten onzent gedragen, alsof ze er geboren en getogen waren. Madeliefje en speenkruid, ja zelfs al scheef kelk ziet men er, en wat misschien in bekoorlijkheid de kroon spant, er zijn oranje-crc cussen van tusschen het gras. En er ïs nog meer. Het spreekt alles van „een nieuwo lente en een nieuw geluid" in Februari. Gisteravond werd door het bestuur van dï afdeeling Leiden van do Koninklijke Vorceniging van gepensionneerdo Onder officieren en Minderen van het Noderland- scho leger aan 7 hulpbehoevende leden en 6 weduwen van leden van bovengenoemde Vereeniging weder een bedrag van 415 uitgekeerd. Naar wij vernomen hebben, is de heer Henri J. van den Akkor, alhier, door hee- ren notarissen voor vast als vencfumeoster van het Notarishuis aangesteld. Aan „Land en Volk" ontleenden wij gisteren het bericht, dat, ter vervanging van den heer F. B. s' Jacob, als burgemees ter van Rotterdam, genoemd wordt mr. A. R. Zimmerman, burgemeester van Dor drecht. Thans wordt ons tevens, als uit goede bron komende, gemeld', dat in dit geval tot burgemeester van Dordrecht benoemd zal worden mr. -M G. De Vries van Heyst, gemeente-secretaris van Leiden. De Fransche mail wordt hedenavond alhier verwacht. Do datum tier uitvoering van de zang- vereeniging „Arti et Religioni" is nader vastgesteld op Donderdag 22 Februari, en niet op Vrijdag a. s. De tentoonstelling van Japansche kunstvoorwerpen in het Museum van Kunst nijverheid te Haarlem werd Zondag 18 Februari met het bezoek van talrijke be langstellenden geopend. De uitgezochte ver zameling noodigt liefhebbers van Oud- Japansche kunst en artiesten tot een veel vuldig bezoek uit. De tentoonstelling blijft geopend tot 11 Maart. Beroepen is bij de Gcrof. Gem. te Bre-da ds. J. H. Donner, to Niouwdorp. Do arrondissements-rechtbank te Rot terdam, heeft, ter vervulling eener vaca ture van rechter in dat ooileges opgemaakt de navolgende alphabetischo lijst van aan bevoling: mr. A. D. H. Quintes, substituut griffier bij de ar rondissements-rechtbank te Arnhem; mr. A. Rietema, rechter in de arrondissements-rechtbank te Heerenveen, en mr. H. W. B. Thomas, substituut griffier bij do arrondissements-rechtbank to Rotterdam. Te Utrecht is overleden do heer J. P- Bol, oud-directeur van de levensverzeke ringmaatschappij „Utrecht". Gistermiddag om halfvijf kwamen in de Residentie aan do Prinsesjes Elisabeth cn Victoria van Bentheim, do twee oudste dochters van den Vorst en de Vorstin van Bentheim en Steinfürt, ten einde, evenals verleden jaar, cenigen tijd daar tor stede door te brengen als logees ten Paleizo van H M de Koningin-Moedor, haar tante. H. M. gaat, al wandelt Zij overdag, des avonds nog niet uit en zal uit dien hoofde het thé-dansant ten Hove hedenavond niet bijwonen. De prinsesjes van Bentheim werden aan het Staatsspoorstation, namens H. M. de Koningin-Moeder, door een Hofdame cn eon Kamerheer verwelkomd, cn brachten des avonds een bezoek aan H. M. do Ko ningin. Do nichtjes zullen hedenavond wel op hof thé dansant ten Hove kernen. H. M. de Koningin en Z. K. H. do Prins waren heden bij H. M de Koningin-Moe der te dojeuneeren. Het voornemen bestaat, vermoedelijk op 13 Maart, ten bate van het fonds tot oprichting van een standbeeld voor Koning St-adhcuder Willem III, in hot Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen to 's-Gra- venhago op te voeren „Het Kind van Staat", door eenigo officieren uit Haar lem en elders. Er heeft zich voor Den Haag een commis sie van voorbereiding gevormd, die be staat uit F. Tonnet, luitenant-kolonel bij het regiment grenadiers en jagers; L. Op ten Noort, kapitein bij het 2de regiment veldartillerie; A. B. van Tienhoven, rit meester bij het 3db regiment huzarenJ. F B. Kalff, kapitein bij het 4de regiment vesting-artillerie; J. A. Keeman, 1ste luit. bij het regiment grenadiers en jagers. Gisteren is, onder voorzitterschap van den Staatsraad1, commissaris der Koningin in de provincie Friesland, een tweede sa menkomst gehouden van commission uit de Gedoputeerde Staten van Friesland en Groningen en uit de Lauwerzee-commissie, ter behan.deling van het plan tot indijking der Lauwerzee. (,,L. Ot.") Onder het voorzitterschap van den pre sident-commissaris der onderlinge brand waarborg-maatschappij „Necrlandia", te Leeuwarden, is gisternamiddag een buiten gewone algemeene vergadering van aan deelhouders dier Maatschappij geKtrnden, ten einde een commissie te benoemen tot het onderzoeken van een voorstel van com missarissen, strekkendo tot wijziging van het reglement, in dezen zin, dat de zetel der Maatschappij, thans te Leeuwarden, worde overgebracht naar 's-Gravcnhage. In een binnen een maand te houden alge meene vergadering heeft de commissie ad vies uib te brengen. Do ,,'s-Hert. Crt." meldt» dat aan den kunstschilder Frans Slager te 's-Her- togenbosch voor de derdo maal de Konink lijke subsidie is toegekend. In het O. L. Vr.-gasthuis te Amster dam is, naar „Do Tijd" meldt, na con ziek bed van 'n halfjaar, overleden do zeereenv. heer A. H. W. Kaag, pastoor te Duiven- drocht, in den ouderaom van bijna 62 ja ren. Hij werd geboren to Hoorn, genoot zijn opleiding in de fecjirinarieen te Kuilen- berg, Voorhout en Warmond cn werd in 1869 tot priester gewijd. Na als kapelaan te hebben gewerkt te Delfshavcn, Leidon, Amsterdam (H. Willi- brordus, buiten) en Alkmaar, en na eenige jaren pastoor to zijn geweest te Oude Schild, op Tesscl, werd hij in 1888 benoemd tot pastoor to Duivondrecht. Behalve met zijn priesterlijken arbeid hield hij zich gaarne bezig met tbeologi- soho studie, letterkunde en journalistiek. Hij schreef een boek over de Godsdienst leer en een onder den titel „Lu tb er door Luther boetreden", werkte mede (enkele raaien) aan „De Tijd", aan „Het Cen trum", van welk blad hij ook een paar jaar hoofdredacteur geweest is, aan do „De Kath. Illustratie", waarin hij een in teressante beschrijving gaf van zijn reis naar het Heilige Land, en aan het Week blad „Do Amsterdammer". Gaarno Lewoog hij zich op het gebied van de politiek cn mot groot gemak op den politiekcn kathe der voor de leden van kath. Kiesvereenigin- gen en in verkiezingsdagen in openbare vergaderingen. Hij las on reisdo voel en nam ij vorig deel I aan hot gemeenschapsleven, voornamelijk op het gebied van do kunst, was een kundig muziekliefhebber, had kennis van letter kunde en beeldende kunst. Bij zijn parochianen was hij zegt „De Tijd" zeer bemind en bij velen zal de herinnering aan pastoor Kaag als dio van een rondborstig vriend, mot aangenamen, weiwillenden omgang en grooto gevatheid van taal, lang voortleven. Naar „Het Centrum" verneemt, zullen Woensdag te halfzeven do metten worden gezongen in de paroohiekerk van Duiven- drocht en Donderdag te halftien do Lau den. Om tien uren heoft do uitvaartdienst plaats en daarna de begrafenis to Abooude. Te 'fl-Gravenhage Is overleden dt oud- rector van het gymnasium te Winschoten dr. W. Doorenbo8, alsmede op 68-jarlgen leeftyd de oudofflcler van administratie lsto kl. bfi de Kon. Marino J. 0. Coops, die in 1864 tegenwoordig was by hot gevecht voor Simonosoki. Naar wij vernemen, zal op 6 Maart te Hellovoeteluis aan d'en luitenant ter zee F. A. Folkertsma het" Ridderkruis van de Militaire Willemsorde 4de klasse wor den uitgereikt door den schout-bij-nacht, commandant der marine aldaar. Na afloop van do plechtigheid wordt ti'on nieuwen ridder een dejeuner aangeboden op de „Reynicr Claeszen", op welk schip do heer Folkertsma op het oogenblik geplaatst i8- Een feestmaaltijd wordt bovendien aan gericht in het gebouw van do marine can- tine, waarbij allo officieren van zee- cn landmacht uit Hcllevootsluis zullen aan zitten. Naar allo waarschijnlijkheid zal ook nog een feesteliiko torpedo tocht georgani seerd worden. Do uitreiking zal ook bijgewoond worden door luitenant H. Christoffcl, ridder der Militaire Willemsorde 3do klasse, die gcrui- mon tija' met luitenant Folkertsma is sa/- men geweest in do binnenlanden van Bor neo. Luitenant Christoffol was toen, in do eerste helft van het vorige jaar, civiel cn militair gezagvoerder in do Boven Docsoen- cn Dajaklandcn. Luitenant Folkortsma had in dien tijd do leiding en het politie toezicht over het geheelo verkeer to wa ter in deze toen nog niot geheel tot rust gebrachte streken. Luitenant Christoffol, die in den laat- sten tija' in het buitenland heoft vertoefd, keert binnenkort uit Tirol terug. („N. v. d. D.") Op de meest eervolle wijze en onder dankbetuiging voor do volo bowozen dien sten, word gisteren door den gemeente raad van Zutfcn, met ingang van 1 April, ontslag vorleond aan dr. B. C. Goudsmit, directeur der Hoogero Burgerschool, te vens leoraar aan bet Gymnasium aldaar. Als maatregel van bezuiniging is met ingang van 19 dezer do projectielen fabriek aan do Hembrug opgeheven en vereenigd mot do afdeeling „Vuurwcrkerij". Do ka pitein-hoofdopzichtor dor opgohoven fa briek is benoemd tot magazijnmeester dor artillerie-magazijnen to Gorkum. („Yad.") Blijkens ontvangen bericht van den commandant van Hr. Ma. schoener „Zee hond", is op 10 dezer oen reddingsboei van genoomden bodem verloren geraakt. Het vinden van dit voorwerp behoeft derhalve geen aanleiding te geven tot oo- gcrustheid. Hr. Ms. pantscrdokbchip „Holland", onder bevel van den kapitein ter zee H. P. Net6cher, is in stede van 17 eerst 18 dezer van Algiers vortrokkon, ter voortzetting van de terugreis naar Nederland. Het sa. Ambon", van Batav'a naar Amsterdam, arriv. 19 Febr. to Suez; do „Amstelland" arriv. 18 Febr. van Buenos Ayres te Amsterdam; a'o „Coram", van Batavia naar Amsterdam, vertrok 18 Febr. van Genua; de „Eemland", van Amster dam naar Buenos-Ayres, is 18 Fobr. Ouoe- eant gepasseerd; do „Flensburg", van Java naar Amsterdam, passeerde 18 Febr. Gi braltar; do „Flores", van Amsterdam naar Batavia, is 17 Febr. Gibraltar gepas seerd; ao „Gedé", van Rotterdam naar Batavia, arriveerdo 18 Febr. te South hampton; do „Ixion" arriveerdo 18 Febr. van Java to Amsterdam; do „Java" arri veerde 19 Fobr. van Hamburg te Amster dam; do „Koningin-Regentes", van Am sterdam naar Batavia, is 18 Febr. Perim gepasseerd; do „Koning Willem II", van Batavia naar Amsteraam, arriveerdo 18 Febr te Suez; do „Noordara" arriveerdo 19 Febr. van Nieuw-York te Rotterdam; FEUILLETON. "Vixen en Rorie. 75) Phoebe wischto haar tranen af en haast te zich met het inpakken, meenende, dat miss Tempest voor pleizier op reis ging en dat zij, Fnoebe, het eenige slachtoffer van het noodlot was. Do dag verliep snel, onder allerlei be droevende bezigheden. Vixen had veel in haar kamer te doen; papieren na te zien, oude brieven, pen-en-inktschetsen en ge krabbel van allerlei aard te vernietigen, boeken en photographieën in te pakken. Er waren sommige dingen die zij niet kon achterlaten. Daarna bracht zij een wee moedig uurtje in den stal door met Arion te voeren en te liefkoozen cn over hem te weencn, terwijl het paard op zijn vriende lijkste manier hinnikte en haar handen lik te, bijna alsof het lieve dier wist, dat zij moesten scheiden, meende Vixen. Het laatst van alles kwam het afscheid- nemen van haar stiefmoeder. Dat had Vi xen zoo lang mogelijk uitgesteld, omdat zij bevreesd was voor een scène, waarbij zij misschien haar geduld zou verliezen cn zich bittere woorden zou laten ontvallen, die rij later met nutteloos berouw zou betreu ren. Het was bijna vier uren, toen Paulino bij Violet kwam, met een boodschap van me vrouw Winstanley. Mevrouw had den ge- heelen ochtend zware zenuwhoofdpijn ge had en in een donker gemaakte kamer moe ten liggen, zeide Pauline. „Dan moet zij mij ook maar niet spre ken," antwoordde Vixen; „ik'kan haareen briefje schrijven om haar vaarwel te zeg gen. Dat is misschien nog beter. Zeg mama, dat ik haar schrijven zal, Pauline." Paulino ging met desze boodschap heen en kwam binnen vijf minuten met een bedroefd gezicht terug. „O juffrouw 1" riep zij uit, „uw bood schap heeft uw arme mama heelemaal van streek gemaakt." „Ik kom dadelijk," sprak Vixen. Mevrouw Win Stanley lag op een sofa bij een open venster, waarvoor do jaloezieën waren neergelaten, die do namiddagzon buiten sloteD, maar de geuren uit den tuin, die op den adem der zachte zomerkoelte zweefden, binnenlieten. „Violet, hoe hebt gij mij zulk een bood schap kunnen zenden 1" voegde haar moe der haar wrevelig toe. „Liove mama, ik wilde u niet lastig val len. Ik weet, dat gij geen smartelijke aan doeningen kunt verdragen; en zulk een scheiding als de onze kan niet anders dan smartelijk wezen. Zou het daarom niet be ter geweest zijn, het afscheid-nemen maar te vermijden?" „Als go cenig hartelijk gevoel hadt, zou zoo iets u nio^ in de gedachten gekomen zijn." „Dan heb ik misschien nooit hartelijk ge voel gehad," zeide Violet, met bedwongen bitterheid. „Gc zijt altijd goed, lief en toegevend voor mij geweest, en wij zouden gelukkig met elkaar geleefd hebben, als het lot ons gunstiger was geweest-." „Gij behoeft niet op die manier over ons te spreken, Violet," zeide haar moeder. „Ik weet, aat gij Conrad bedoelt." „Misschien wel, mama; maar laten wij hem er nu buiten laten. Wij worden het toch nooit over hem eens. Als ik weg ben, kunt gij gelukkig met hem zijn. Lieve, goe de onschuldige mama, zoo vol vertrouwen 1" nop Vixen, naast den stoel van haar moe der knielende on hoar armen teeder om haar heen slaande; „moge uw levenspad effen eo met bloemen bestrooid zijn als ik niet meer bij u ben." Zij bleef naast haar meoder geknield lig gen en troostte haar zoo goed als ze kon, totdat mevrouw Winstanley bekomen was van <le wonde, die de onbedachte woorden harer dochter haar hadden toegebracht, en nu begon Violet afscheid van haar te ne men. „Gij zult mij soms schrijven, nietwaar, mama, hoe het hier gaat, en van do oude lieden, die gestorven zijn die goede, wel bekende grijze hoofden, die ik nimmer zal wederzien en van do jongelieden, die getrouwd, en do kinderen, dio geboren zijn Gij zult mij dikwijls schrijven, nietwaar, mama?" „Ja, lieve, zoo dikwijls als mijn kracht het mij vergunt." „En, lieve mama, als gij het kunt verhin deren, laat dan niet meer van do oude dienstboden wegzenden. Als zij één voor één heengaan, zal hier eindelijk alles vreemd worden. Bedenk hoeveel ze van mijn lieven vader hielden, hoe trouw en gehecht zij al tijd aan ons geweest zijn. Het is alsof zo ons eigen vleesch en bloed zijn." „Ik zou bij verkiezing nooit dienstboden wegzenden, die mijn gewoonten kennen, Violet. Maar wat het ontslag van Bates hé. treft, er zijn dingen, waarover ik liever niet mot u wil spreken ben ik zeker, dat Conrad met de beste cn edelste bedoelingen gehandeld heeft." „Weet ge ieta van de plaats, waar ik heen ga, mama?" vroeg Violet, zonder «p het laatste gezegde harcr raos l ^r eenige aanmerking to maken; „of van do dame, dio mijn duenna zal rijn?" „Uw toekomst is breedvoerig tusschen Conrad en mij besproken, Violet. Hij heeft mij gezegd, dat het oude Landgoed op Jersey een verrukkelijke plaats is, cn miss Skipwith, wie het toebehoort, is een kundi ge, nauwgezette damo en zeer godsdien stig." „Zijt go voornemens mij daar voor altijd to laten wonen, mama?" „Voor altijd Welk een dwaze vraag I Over zes jaren zult ge meerderjarig cn uw eigen meesteres zijn I" „Zes jaren, zes jaren op een landgoed op Jersey, vindt go niet, dat hot er veel van heeft alsof dat voor altijd is, mama?" vroeg Vixen op ernstigen toon. „Mijn liovo Violet, noch Conrad noch ik willen u uit uw ouderlijke woning verban nen.* We willen u alleen wijsheid leeren. Als mijnheer Vawdrey getrouwd is, en gij ge loerd hebt gunstiger over mijn lieven man te denken „Dat laatste zal ik nimmer leeren. Neen, mama, wij moeten elkaar liever vaarwel zeggen zonder ons eenigo voorspiegeling van de toekomst te maken. Vergeten wij al wat droevig is bij ons afscheid, en denkon wij slechts, dat wij voor een korten tijd scheidce." Menigmaal in later dagen dacht Violet Tempest aan do laatste ernstigo woorden dia^zij gesproken had. Het overige van haar gesprek met haar moedor was over beuze- lingon, over do koffers en hocdcndoozen, dio zij zou meenemen, en do klccding, dio zij in haar ballingschap zou dragen. „Op een afgelegen oud kasteel op Jersey, bij een bejaarde, ongohuwdo dame, zult gij natuurlijk niet veel gezelchap zien," zeido mevrouw Winstanley, „maar mis3 Skipwith heoft toch haar bekenden, en ik zou mot gaarno willen, dat gij niet netjes voor de«i dag kwaamt. Zijt gij bepaald zeker, dat gij kleeren genoog hebt om don wmtor ineo door to komen 1" „Meer dan genoeg, mama." „Neem vooral mantels en doeken op de stoomboot mee. Do zomernachten zijn dik wijls zoo kil." „Kom nu op dat lago stoeltje bij mij zitten, en drink een kopje thee, lieve", zei mevrouw Winstanley, hoe langer hoo tco- derder wordende, naarmate het uur van soheiden naderde. „Laten wij voor do laatste maal samen theedrinken totdat gij bij ons terugkomt." „Voor do laatste maal, mamal" herhaaldo Violet weemoedig. Zij zat haar kopje thee te drinken, en luisterde terwijl haar moeder blijmoedig over do toekomst sprak; zij scheen zelfs met haar in to stemmen, maar haar hart was zoo zwaar als lood. Zoo werd er een uur verbeuzeld, en toen begon mevrouw Winstanley cr over to den ken toilet voor het diner to maken cn Vixcn ging weder aan het pakken van haar reisbagage. Zij verontschuldigde zich, dat zij niet aan tafel kwam, onder voorwendsel van tc veel te doen te hebben. (Wordt tsrvolffd.)

Leidsch Dagblad | 1906 | | pagina 1