N». 14107 <§curant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit VIER Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. Zaterdag 17 Februari. A°. 1906. IEIDSCH PRIJS DEZER COURANTl ?M» UUra per week 9 Oodü por 8 maanden i i I i f UO. Bnlten Lelden, pei tooper en wo&i agenten gevestigd ifln 2 1.30. France pel post L66. FRÏJ8 DEB ADTEUTENTIEN Van 10 regels 71-05. Iedere regel mee? 70.17$. Grootera letters naar plaatsruimte. - Kleine advertentiën van 30 woorden 40 Oents contant i elk tiental woorden meer 10 Oents.-Voor het Inoasaoeren wordtf 0.05 borekend. Vordering en keuring van paarden ten behoeve van den krijgsdienst. De Burgemeester der gemeen to Leiden maakt bij deze bekend, dat do ingevolge art 17 van het Koninklijk besluit van 16 December 1902 (Stsbl. Jlo. 222) opgemaiaktc alphabetische naamlijst der in deze gemeente gevestigde eigenaars of behoorders van één of meor paarden tot en met 20 Februari a. s. ter gemeente-secretarie (af deeling Militaire Zaken, kamer No 9) al hier voor belanghebbenden ter inzage ligt. De Burgemeester voornobmd, DE RIDDER. Leiden, 17 Februari 190G. Burgemeester cn Wethouders van Leiden, Gezien de adressen van; lo. H. VAN WEEREN, houdende ver- Eoek om vergunning tot het oprichten vau een bewaarplaats van lompen in het per ceel Bakkerssteeg No. 16, kad. bekend in Sectie F No. 618; 2c. Jbs. VAN WEEEEN, houdende ver zoek om vergunning tot het oprichten van een bewaarplaats van lompen in het per ceel Raamstecg No. 85, hoek Zijdgracht, kad. bekend in Sectie E No. 343; 3o. J. VAN DEN ENDE, wonend© Nieu we Rijn No. 112, houdende verzoek om vergunning tot het oprichten van een tim mermanswerkplaats met gasmotor van 8 p.k. in het perceel Uiterstegracht No. 107, kad. bekend in Sectie I No. 1995j Gelet op de artt. 6 en 7 der Hinderwet; Geven bij deze konnis aan het publiek, dat genoemde verzoeken met de bijlagen op do Secretarie dezer gemeente ter visie gelegd zijn; alsmede dat op Zaterdag 3 Maart aanstaande des voormiddags te elf uren, op hot Raadhuis, gelegenheid zal worden gege ven om bozwaren tegen deze verzoeken in te brengen. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE RIDDER, Burgemeester. VAN HEYFr, Secretaris. Leiden, 17 FeTJruari 1906. Leiden, 17 Februari. Door het Kiescollege der Ned.-Herv. Qem. alhier werd gisteravond in de Pie terskerk geformeerd het volgende drietal predikanten, ter voorziening in de vae.-ds. Van Herwaarden; dr. B. van Meer, te Slijk-Ewijk; dr J. Willemze, te Sloten ({Friesland), en ds. G. A. Slagmolen, te Hedel. Op 2 Maart zal de beroepskeuze worden gedaan. In de ochtendgodsdienstoefoning op morgen in de Pieterskerk alhier hoopt ds J. Hoogenraad zijn vijf-en-twintigjarige Evangeliebediening to herdenken. Geslaagd zijn voor het examen nuttige handwerken: mej. C. H. do Sauvage, van Leiden, en mej. W. J. C. Beumer, van Bassenheim, (leerlinge van mej. G. Kool haas). Do heer J. van Lokhorst, te 's-Gra- venhage, sedert 1878 Rijksbouwkundige, is overleden. De overlodene word 8 Juni 1S44 te Utrecht geboren on 1 April 1878 benoemd tot Rijks- bouwkundige voor de gebouwen van onder Wijs enz. aan het Departement van Binnen- landsche Zaken. Als zoodanig heeft hy vele laboratoria, scholen enz. ontworpen en uitge voerd, o. a. de laboratoria te Leiden, Utrecht, Groningen en Delft, aldaar ook het Geodesie gebouw. Ook do Rykstuinbouwscliool on het Rykslandbouwproefstation te Wageningen zyn naar ontworpen van den heer Van Lokhorst gebouwd, evenals het Ryk6Ziüvelstation to Lelden, de Rykshoogere burgerscholen te Venloo en Wagonlngen, de Rykskweekechool voor vroedvrouwen te Amsterdam 6n nog vele andere ryksinstellingen, o. a. het zie kenhuis te Groningen. Eenlge jaren geleden werd begonnen met do door hem ontworpen groote klinieken voor gynaecologie, obstetrie en chirurgie lo Utrecht, welker voltooiing hy echter niet heeft mogen beloven, evenmin als van het nieuwe gymna sium te 's Gravenhoge. Ook is de heer Van Lokhorst de bouwer geweest van het Algemoen Ryksarchief, dat in Ï903 in gebruik Is genomen, nadat in 1896 met den bouw was aangevangen. Doch maakte de heer Van Lokhorst voor vele gebouwen de ontwerpen, zoo zyn ook verschillende restau raties van belangryke oude gebouwen en .monumenten onder zyn leiding uitgevoerd. Toen de thans ontslapene in 1903 zyn tóvoien ambtsfeest vierde, werd hem met een porkonde, waarin hulde werd gebracht aan ®l)n bekwaamheid en talenten, een gedenk schrift mot fotografleön van de voornaamste ryksgebouweD, onder zyn leiding uitgevoerd, aangeboden. Namens een comité van belangstellenden bood jhr. mr. J. Roöll, in hoedanigheid van president-curator der universiteit te Utrecht, den jubilaris toen een album aan, benovens drie plaquettos in goud, zilver en brons. Dr. A. Kuyper, toen minister van binnen- landscho zakoo, hield by doze gelegenheid een redevoering, waarin hy vooral deed uit komen, dat Van Lokhorst er naar streefde to bouwen in een nationalen goed-Holland- schen atyi, waardoor hy als ware plastisch onderwijs gaf en veel bydroeg tot de ont wikkeling van ons volk. Zijn verdiensten voor do bouwkunst wer den vroeger gehuldigd door zijn benoeming tot Ridder in de Orde van den Nederland- schen Leeuw. De ter aarde bestelling van hot stoffeiyk over schot zal plaats hebben Dinsdag 20 Februari a. s., uit het R.-K. Ziekenhuis aan het West- Einde te 's Gravenhago, naar Nieuw Eik en- Duinen, des namiddags te 1 uur. De heer H. C. Ruys, proponent te Oegstgeest, heeft toezegging van beroep ontvangen naar Etersheim. De heer J. H. F. Gangel Cr., School opziener in het arrondissement Harderwyk, vierde zyn zevontigsten verjaardag. Onder leiding van een daartoe gevormd comitié wonschten de openbare en byzondere onder- wyzers van het arrondissement hem hun hulde te bieden. Begeleid door een commissie kwamen do heer en mevrouw Gangel 's avonds in de concertzaal te Harderwyk, waar de jubelaris en zyn ochtgenoote in byzyn van een belangryk getal onderwijzers geluk wen- scben werdon aangeboden door de heoren Beumer, voorzitter van het comité, en Heyman, als den tolk van het arrondissement, door den inspecteur, Jhr. tlichiels van Kessenlch, die den jubelaris het bericht bracht van zyn benoeming door den H. M. de Koningin tot ridder in do orde van Oranj9-Nassau; door don heer Ferworda, zich speciaal richtende tot mevrouw Gangel; den heer Verveen, oud lid van het plaatselijk schooltoezicht; don burgemeeator van Harderwyk; den heer OnvJeo van Baarn, oud-leerling van den jubilaris; den heer Versluya, voorzitter van het bestuur dor christelyke school te Harderwyk en den lieer Van der Waals, meer by zonder als Chr. onderwyzer. Een en ander ging vergezeld van het aanbieden van prachtige cadeaux. Dr. C. A. Scheltoma, hooglcoraar in do toegepaste wiskunde en do mechanica aan dc Technische Hoogeschool, zal in dit jaar zijn ontslag als zoodanig nemen we gens redenen van gezondheid. Prof. Scheltoma werd in 1883 benoemd tot leeraar aan do Polytechnische School cn in 1885 tot hoogleeraar. In 1001 werd hem eveneens wegens ge zondheidsredenen een jaar verlof verleend, en werden zijn colleges waargenomen door den civicl-ingenieur J. Klopper, thans hoog leeraar aan d© Technische Hoogeschool. Bij de opening der Technische Hooge school werd prof. Scheltoma benoemd tot Ridder in de Orde van den Nederlandschen Leeuw. Het moet thans zeker zijn, dat de heer De Bosch Kemper, secretaris-generaal van het dopartement van waterstaat, handel en nijverheid, in het najaar zijn ambt zal neerleggen. („Vad.") Tot predikant bij de Geref. Gemeente te Utrecht is in d'e vacature ds. Van Min nen beroepen ds. J. L. Schouten, pred. bij de Geref. Gemeente te Watergraafsmeer. De beroepen predikant heeft d:n leeftijd van 33 jaren en is candidaat van de Thcol- School te Kampen. Zijn eerste standplaats was Hazerswoude, alwaar hij 17 Dcc. 1899 werd bevestigd. In de zitting van den gemeenteraad van Loosdrecht, deelde do voorzitter, do heer F. C. H. Roijaards mede, dat hij met ingang van 1 Maart a. s. ontslag geno men heeft als burgemeester dier gemeente. Te Oldenzaal is overleden de heer B. L. G. Phlippeau in den ouderdom van circa 68 jaar. De heer Phlippeau was van de oprichting af tot heden directeur der gasfabriek aldaar. Door de studeerenden aan de Rijks H. Land-, Tuin. en Boschbouwschool te Wage- geningen werd gisteravond een serenade gebracht aan prof. dr. J. Ritzema Bos, als huldebetuiging bij zijn terugkeer to Wage- ningen. Tevens word de beer J. Paul Strieker gehuldigd, die gisteren 25 jaar als assistent aan do Rijks Landbouwschool was verbonden. In een te Almeloo gehouden vergade ring van voorstanders van bijzonder onder wijs is besloten, pogingen aan to wenden tot het stichten van een christelijke nor maalschool, hetzjj te Almeloo of elders in Twente. Door B. en Ws. van Delft wordt aan den Gemeenteraad voorgesteld hot muziek korps der d.d. schutterij op te heffen en te doen overgaan in een stedelijk muziek korps. Als uitgave zal dit per jaar vorde ren f 1725, het bedrag dat tot nu aan d© schutterij-muziek werd uitgekeerd met in begrip der subsidie voor do volksconcerten. Naar de ,,N. R. Ct." verneemt, is ds. H. Metz, predikant bij do Ned.-Hervormde Gemeente te Rotterdam, om gezondheids redenen voornemens tegen Mei a. s. zijn emeritaat aan to vragen. Te Nijmegen is overleden de oud-kolo nel F. baron van Aerssen Beyeren van Vos hol, Ridder Militaire Willemsorde 4de klasse, in den ouderdom van 73 jaren. Men meldt ons: In de Rotonde van het Museum van Kunstnijverheid te Haar lem zal Zondag 18 Maart een tentoonstel ling van Japanscho Kunstnijverheid ge opend worden, die alleszins zeer belangrijk is. De tentoongestelde verzameling werd voor het grootste gedeelte korten tijd geleden door de firma Kleykamp, te Rotterdam, uit Japan geïmporteerd en bevat bronzen, email, ivoor en houtsnijwerken, porselein en aardewerk, kakemono's en prenten, en vormt een zeer artistiek en aantekkelijk geheel. Tot gemeente-secretaris en ontvanger van Breskens is door den gemeenteraad met algemeen© stemmen benoemd do heer C. E. A. Niermans, te Ouderkerk aan den IJseL De Nederlandsche Maatsohappij tot Bevordering der Geneeskunst zal een bui tengowono algemeen© vergadering houden op Zondag 25 Maart 1906, te 1 uur, te Utrecht, ter bespreking van wettolijko rege ling der ziektcveraekering. („T. v. G.") De heer H. O. Ruys, proponent te Oegstgeest, heeft toezegging van beroep ontvangen naar Etersheim. Het was reeds geruimen tijd bekend, dat de heer F. B. s' Jacob voornemens was dit jaar zijn ontslag te vragen als burge meester der gemeente Rotterdam. Thans verneemt de „N. 11. C." dat dit inderdaad is geschied en dat het ontslag is aange vraagd tegen 1 Mei van dit jaar. Een feit," dat zéker door zeer velen in do gemeente, dio weten, op welk een uitnemende wijzo do heer s' Jacob met volle toewijding eteech» zijn gewichtige taak heeft vervuld, met leedwezen zal worden vernomen. Uit een mcdedeeling van het ,,Hbld." blijkt, dat zich te Amsterdam slechts aan gegeven hebben 1085 nieuwe kiezerB, tegen 3982 het vorige jaar. Een secretaris van een kiesvereeniging vervoegde zich giste ren ten Btadhuizo met een lijst, waarop u.j een groot aantal nieuwe aangiften verza meld waren, maar moest natuurlijk afge wezen worden, daar Woensdag do laatst o dag voor de aangifte was. De minister van waterstaat heeft aan den Nederlandschen Bond van post- en telegraaf beambten „De Post" te kennen gegeven, dat er geen aanleiding bestaat voor don twijfel, cf de vrijhedon en rech ten van de leden der Voreeniging, na al- loop van den diensttijd en buiten do dienstlokalen, wol geëerbiedigd zullen wor den. Do minister van landbouw heeft tot do Kamers van Koophandel en Fabrieken het volgende schrijven gericht: Met belangstelling heb ik kennis geno men van een bericht in dc dagbladen, vol gens hetwelxdo Nederlandsche Kamer van Koophandel te Londen tot - j Kamers van Koophandel en Fabrieken in Nederland het verzoek heeft gericht, haar een volle dige lijst toe te zenden van de namen van handelaren cn fabrikanten in haar res sorten. Aan de commissie van do handelspolitiek is dotor mij opgedragen, nu een algemeeno bedrijfsstelling wel niet spoedig zal plaats hebben, uit de aanwezige administratieve gegevens een overzicht van de Nederland sche nijverheid samen te stellen, waar door althans voorloopig eenigseïns kan wor den voorzien in de behoefte aan beter in zicht in Tien omvang en do verspreiding dier nijverheid. Met het oog hierop zal ik gaarne van de door uw Kamer aan de Nederlandsche Kamer van Koophandel te Londen ver strekte of te verstrekken opgaven af schrift ontvangen. Sommige districts-commandantcn der landweer hebben den minister van oorlog machtiging verzocht, lanaweerplichtigen, van wie vermoed wordt, dat zij wellicht lichamelijk ongeschikt zijn voor de vervul ling van hun dienst bij do landweer, voor een geneeskundigo commissie te brengen. Do minister heeft echter te kennen gege ven, dat hij die machtiging niet wenscht te veriecnen, doch heeft bepaald, dat bij het verslag wegens het jaarlijksch onder zoek een lijst hunner namen kan worden toegevoegd, zullende dan door hem wor den overwogen in hoever er aanleiding bestaat den inspecteur van den genees kundigen dienst der landmacht uifc te noo- dige, hen aan een geneeskundig onderzoek te Onderwerpen. Bij het jaarlijksch onderzoek der landweerplichtigen werd door velen hun ner verzocht wegens tijdverzuim een gel delijke vergoeding to ontvangen. Dit ver zoek is door den minister van oorlog af gewezen, omdat ook den verlofgangers der militie geen vergoeding wordt toegekend. Het stoomschip „Chemnitz" vertrok 14 Febr. van Macassar naar Amsterdam do „Eemland", van Amsterdam naar Buc- nos-Ayres, vertrok 15 Febr. van Hull; do „Flensburg", van Java naar Amsterdam, vertrok 15 Fobr. van Marseille; do „Prins Maurits" arriv. 16 Febr. van W.-Indi ter reede van Havre; de „Prinz-Regent" (uib- roi6i vertrok 14 Febr. van Swakopmunci de „Wellgunde", van Amsterdam naar Ja va en Australië, vertrok 16 Febr. van Ant werpen; de „Djocjn", van Rotterdam naar Java-, passeerde 15 Feb$\ Bcvezier; do „Kaisow", van Amsterdam naar Java, ar riveerde 15 Febr. te Liverpool; de „Ceram", van Batavia naar Amsterdam, passeerde 15 Febr. Kaap del Armi. Alfon. Donderdagavond had de vcr- ceniging „Volksonderwijs', afdeeling Alien Oudshoom en Aarlandervcen een gezellige bijeenkomst in het hotel „St.-Joris" alhier. De voorzitter, de heer v. d. Kloot Mey- burtj, riop den talrijken aanwezigen een hartelijk welkom toe. Het afwerken van het programma was voor do toehoorders een aaneenschakeling van gcnotvollo oogenblik- ken, want zoowel de zangstukken, welke onder leiding van den heer Regt ten gchoo- ro werden gebracht als de voordrachten, vielen in den smaak van allen, waarvan het luide applaudisseeren het duidelijkst bewijs leverde. Deze avond zal dan wel in aller herinnering blijven voortleven. Donderdag a.s. 22 Februari des voor middags te tien uren zal alhier een Raads vergadering gehouden worden. Benoemd is tot hoofd der 2de Chr. school, in wijk Hoorn alhier, do Tioer G. Kamphorst, hoofd der Chr. School to Tict jerk. De groote zaal der „Martha-stichting" .alkier was geheel bezet toen do gymnas tiek-voreeniging Sparta" een uitvoering gaf. Do zaal, doch vooral het tooncel was op fraaie wijzo met groen en vlaggendoek versierdhet geheel maakt© een recht aan genomen indruk. Geen wonder ook, dat do zaal nu sierlijker was dan andoro jaren, want Sparta" vierde haar 4do jaardag, hetgeen bleek uit het openingswoord van den heer O. Geel Sr., directeur der Mar- thastichting, die tevens mededeelde, dat Sparta" wel eens ziek was geweest doch thans in gezonden staat vrkeerde, hetgeen zij vooral te danL.n had aan do uitsteken de leiding van haar leermeester, den heer H. Wensing, van Utrecht. Na het ope ningswoord werd ons gehoor gestreeld door do pianomuziek van mej. A. Markx: Het „Fruhlingsrauschen" en „Jagdliod" vonden algemeen bijval. Thans kwam do beurt aan Sparta". In witte pakjes gestoken met een riem om de lendenen en hun vaandel In het midden houdende, al zoo' vertoonden de leden iïor Vereeniging zich. Aardig was liet om te zien hoe vlug en lenig zij daarna allen, zc'o- iwcl grooten als kleinen de oefeningen uit voerden. Het applaus was dan ook groot. De muziekverccniging „Euphonia" onder directie van den heer A. J. Markx gaf ceni- go keurige stukken hoornrauziek ten beste, afgewisseld door het zingen yan het zang koor de Stichting, onder leiding van den heer Bijlsma. Aangenaam werden wij ver rast door een dubbel quartet, een extra stuk. De muziek zoowel als do zangstukken voldeden uitstekend, zooals do aanwezigen duidelijk deden blijken. Mèj. A. Markx nam ons weder in beslag door het spelen van t muziekstuk „Rondcau Brillant". Dat echter do gymnastiek als een der hoofdzaken werd beschouwd, bleek uit het kranige werken aan brug en rek, welke oefeningen voortdurend werden begeleid door pianomuziek. Dan het vormen der pyramiden In onbegrijpelijk korten tijd stonden allen op hun plaats, tot groot ver maak der toeschouwers. Riep het vormen der pyramiden reeds een lach op het gelaat, de lachlust werd nog meer opgewekt door do tablcaux-vivants, voorstellende „Een ge kozen koning der Germanen"„De strijd om de banier" en „Overwinningsfeest". Door deze tableaux kregen wij een komi- 8chen blik op de zoden, gewoonten en kleo- ding der oude Germanen. Hot was dan ook een genotvolle avond en van ganscher harte hopen wij, dat Sparta" nog jaren met vrucht zal arbeiden, zoodat wij haar een tot weeziens, kunnen toeroepen Bodegraven. Donderdagavond hield do afdeeling „Bodegraven en Omstrek V' van de Hollandscho Maatschappij van Land bouw een openbare vergadering, waarin als spreker optrad de heer I. van Klaveren, rijks-veearts te Utrecht. Te betreuren was bet dat de vergadering niet druk bezocht was. Waarom bleven zoovele varkensfok kers en -mesters uit onze gemeen e dien avond thuis, nu zij gelegenheid hadden om zoovele nuttige wenken voor hun bedrijf to ontvangen? jJ© heer Van Klaveren zette helder uiteen hoe de landbouwer zijn var kens moet behandelen, wil hij er zooveel mogelijk voordcel van treason. De rneeni g, dat een varkeu in het vuil het bcsto groeit, werd door hem bestreden cn ten zeerste werd reinheid in do varkenshokkou aanbe volen. Verder besprak de heer Van Klave ren de wijzo van het voederen. Na do pauze werd door hem uitvoerig gesproken over do ziekten der varkens en over do middelen om deze te voorkomen. Do Raad dezer gemeente zal Maandag 19 Februari a. s., des morgens lo halfcli een openbare vergadering houden. In het gezin van G. do V., alhier, lig gen op dit oogenblik drie kinderen ziek aan febris typhoïdoa. Hillegoni. Do kiezerslijsten voor do Kamer van Arbeid voor de Bloembollen cultuur zijn op 15 Februari 1906 vastgesteld en bevatten 101 kiezers-patroons cn 392 kiezers-werklieden. Do verkiezing van eon lid van den ge meenteraad, ter voorziening in de vacatur© ontstaan door hot bodanken van den wet houder H. H. van Wavoren, zal plaats heb ben op Donderdag 8 Maart, cn do stem ming cn herstemming zoo noodig, respec tievelijk op Woensdag 21 Maart en op Dinsdag 3 April a. s. Ten huizo van den arbeider Th. Polak, aan do Meerstraat No. 30, alwaar zich een geval van besmettclijko ziekto diphtheritis heeft voorgedaan, is do lijder, een jongea van vijf jaren, aan do gevolgen van dio ziekto overleden. Lisso. Ulstermiddag is van den Ring« dijk alhier vertrokken, tot groot genoegen van den huisbaas on omwonende personen, een gezin, waarvan de man bekend was onder den naam „oosterling" en waarvoor blijkbaar nogal ocnigo redenon bestonden,, om verheugd te zijn over hun vertrek. Want na bijna een jaar in een huis van zekeren L. gewoond to hebben, en slechts een paar weken te hebben betaald, heeft hij ten slotte nog een som van zes gulden moe ten betalen om van hen verlost to wonleu< doordat hij alleen onder die voorwaar der* wildo vertrekken. Het seheen, dat o. a. do vrouw niet hotj minsto begrip bad van het „mijn en dijn", zooals zeer vele malen is gebleken. Nog slechts een paar dagen geleden had een der buren, zekcro D., een varken geslacht, waar do vrouw op klaarliohten dag mot een mes op af ging cn een stuk afsneed en natuurlijk medonam, hetgeen echten; door een zoon van D. ontdekt werd. Dergelijke gevallen bicken schering en inslag to zijn, dus over oen zoodanig af scheid wordt niet geweend. Gisteren heeft een van zijn vrouw, gescheiden en bij zijn schoonzoon inwonend man, van omstreeks tachtig jaren, D. ge naamd, eveneens aan den Ringdijk, een ze ker soort poeder door de koffie van zijn schoonzoon vermengd, waavan deze, na even hiervan geproefd lo hebben, vcrklaardo deze wegens don vreemden smaak niet to lusten. Men schijnt hioromtrent kwade ver moedens gehad te hobbon, want de zakken van den ouden inan worden nagezocht en daarin werd gevonden een zakjo met ge noemd poeder. Men heeft dit door een go neesliecr laten onderzoeken, die verklaarde, dat het gebruik vm dit gocdio wel niet direct dun dood ten gevolge zou hebben ge had, maar wel een verbazende diarrhec benevens een ziekte. Het gevolg hiervan was, dat hot niet te vortrouwen oudje, door zijn zoon en doch ter begrijpt Kcr wijzo direct buiten do deur is gezet. Of dit zaakje nog een gorcchtelijko ver volging zal hebben, is ons nog niet bo- kend. Op Vrijdag 23 Februari a. s. zal in het gebouw van den Ncd. li -K. Volksbond alhier, een openbare vergaderiug gehouden worden, om te geraken tot do oprichting van een afdeeling Lisse van de Christol.jko erklicdenverceniging „Patrimonium" Een voorloopig comité van vijf leden heeft zich reeds eenigen tijd geleden gevormj dat het bestuur der afdeeling Ilillegom van dien Bond, verzocht heeft, de leiding, a.'s- medo do werkzaamheden hiervan cp zich to willen nemen, hetgeen zich gaarne clanrtoo bereid heeft verklaard. Noord w\jk. Do reciteerclub „Amïcitia", aangemoedigd door bet groote succes, dat zij bchaaldo op 13 en 14 dezer, toen zij uitvoeringen gaf om dc jaarlijkscho feest avonden van het Sint-Jcroensgiklo op to luisteren, is voornemens, op Donderdag 22 Februari in café „Het Fortuin" ccn open bare uitvoering to geven n:cü hctzelfdo pro gramma. Waren op 13 cn 11 dezer alleen de leden van het Sint-Jerocnsgilde toegela ten, op Donderdag a.s. hebben allo inwo ners van Noord wijk cn Omstreken tegen be taling toegang. In haar vergadering van Donderdag avond besloot de afdeeling Noordwijk van het Hollandsch Blc'emkweckers-Genoot- schap, op dezelfde wijze als het vorig jaar groeno veilingen te organisccron onder do vlag van het Genootschap. Het succes van vorige veilingen is een waarborg voor do toekomst.

Leidsch Dagblad | 1906 | | pagina 1