f HE BERLITZ SCHOOL, Keurenner&IX, Uitverkoop tot spotprijzen J. J. Lips, Dordredit, GEBR. STRAATSBURG n OPENBARE PROEFLESSEN TWEEDE MEID, Wegens de verbouwing in onze Maga zijnen Hoogstraat 4 nog een korten tijd van alle voorhanden zijnde goederen voor Luxe- en Huishoudelijk gebruik. Hanglampen, Spie gels, Schilderijen, enz., enz. 1770 eo NOG SLECHTS EEN KORTEN TIJD. Nieuwe Rijn 1. KASTEN van BC.oHapeaiÜB., 16. Waagt Catalogus. Gemengd Nieuws. Electricien FEUILLETON» drongen het bureel binnen en eischten, dat ■do kassier hun het geld uit do brandkast tor hand zoude stellen, terwijl zij intus- schen do personen, die sommen bij do bank inbrachten, dwongen dezo aan hen ter hand to stellen. Een politie-officier, medegeko- men met zijn echtgenoote, die eenig geld wilde beleggen,, deed moeite hen te arres teeren, maar werd op de plaats neerge schoten, terwijl zijn vrouw zwaar werd ge kwetst. De kassier werd intusschen door een der aanranders beetgepakt en door slagen neer geveld. Het gelukte een der beambten te ontko men en de hulp der bereden politie in te roepen. Toen deze aankwam vluchtten de misdadigers, behalve een hunner, die door de politie werd ingerekend. Ook uit andere steden, Warschau, Kief, Odessa, Wilna, Simferopol, worden derge lijke invallen gemeldvele winkels en ho tels werden daar geplunderd. Te Moskou, is in een der hoogescholen een bom ontploft. Niemand werd gekwetst. Men vat het op als een protest tegen do door den gouverneur genomen maatregeler om do orde te herstellen. Te Rad ooi ontplofte een bom in de lea rner van den beheerder der domeinen. Het heele huis werd vernield. Zonder vorm van proces. D© wijze waarop in de Oostzee-provincies zon der onderzoek of verhoor door de troepen „recht" wordt gedaan loodde naar aan de „Frankfurter Ztg." geschreven wordt tot het volgende jammerlijke drama. Het werd den correspondent door eeD broeder van een der Lijflandsehe barons medegedeeld, op wiens goed het gebeurd is. Een patrouille komt op het landgoed esn vraagt naar een knecht die Johanson heet en deze blijkt te bestaan. Voornaam en va ders naam blijken overeen te stemmen met het bevelschrift, dat het hoofd der patrouil le in üe hand houdt. Doch de bewoners van het landgoed waren niet weinig verbaasd te hooren, dat Jan Janowitsj Johanson ter dood is veroordeeld, want hij was altijd een der meest getrouwe dienaren en had bij het plundering van het landgoed zelfs zijn le ven voor do familie van zijn heer op het spel gezet. Maar al deze verklaringen hiel pen niets; slechts met moeite krijgt de ba ron een paar uur uitstel, laat inspannen en rijdt zoo hard de paarden loopen kunnen naar de stad, waar het veldgereoht zitting houdt. Eerst wilde men daar nergens van Eooren, daar de namen uitkwamen, doch ten slotte blijkt de vergissing. Joganson is bedoeld, doch Johanson en Joganson wor den in het Russisch bijna gelijkluidend uit gesproken; dat de zoon meestal naar den vader heet, had de verwisseling des te ge makkelijker gemaakt. Met een bevel van vrijlating rent de baron in zijn rijtuig huiswaarts om zijn trouwen knecht het le ven te redden, maar do wegen zijn niet te best en het veldgerecht had hem lang opgehouden; do baron komt enkele uren later dan hij gehoopt had en thuis geko men vindt hij liet vonnis voltrokken. Do patrouille had meer vonnissen te voltrek ken en had niet langer kunnen wachten. Nederland Ier Blarokka-conferenfle. Het Haagscho correspondentieburea^ bericht ons, dat het volgende wordt medé gedeeld In sommige buitenlandsche bladen wordï de veronderstelling geuit, dat Nederlamf ter Marokko'-conferentie met Duitsch*? land zal medegaan. Dergelijke mededee*-» lingen, waarvan wij do beteekenis in h&6-, midden zullen laten, kunnen verkeerde, i vooratellingen doen postvatten. Wij mee-»} nen daarom de op zichzelv© overbodigö! opmerking niet te moeten achterwege lar« ten, dat nog onlangs bij de begroetings^ discussie in het Nederlandsche Parlement! de lijnen der 'buitenlandsche politiek van. Nederland duidelijk zijn aangegeven. Aart haar beginselen getrouw zal de Nederland- sche Regeering er zeker niet aan denken, haar gedragslijn te laten bepalen dooiï eenige met de groote politiek verband houdende overweging. Het standpunt van Nederland als han- delsmogendheid, die trouwens in de N.-W, hoek van Afrika geen bijzondere belangen! heeft, wordt vanzelf bepaald door het feit van zijn mede-onderteekening van het verdrag van Madrid'. De Nederlandsche Regeering zal echten natuurlijk bereid zijn, om met handhaving der uit dit verdrag voor Nederland voort* vloeiende rechten, te doen wat zij vermag in het belang dor eenstemmigheid teij conferentie. 8 Turfmarkt 8. Het ia in den tegenwoordigen tjjd een behoefte en bjjna een plicht talen te leoren. De in meer dan 300 plaatsen bestaande JBEKILITi2 SCHOLEN komen deze tüdvereischte te gemoet, door haar wereldbekende en dikwijls bekroonde 55 Berlitz m©tli©si©"E Deze Is een nabootsing van het proces, waardoor de natuur een kind de moedertaal leert, en heeft met het oude systeem van vertalon geheel en al gebroken. De leerling hoort van de eerste les af uitsluitend de taal, die hy wenscht te leeren. Buitengewoon gunstige resultaten in Oen Haag werden sn 1905 bijna 85@©0 Bessen gegeven. spreken het best voor School en Methode. Om iedereen in de gelegenheid to stellen kennis to makon mot onzo Methodo, die de taalstudie, die meestal als vervelend en inspannend beschouwd wordt, tot een waar genoegen maakt, noodigen wij vriendelijk uit tot een bezoek aan een der onderstaando Voor bolanghobbendon in liet „BUITSCH" Yoor belangliebbonden in bet „ENGEESCH" Maandag 19 Febr. Woensdag 21 Febr. Vrijdag 23 Febr. 1112 'b morg. 3^ 44 'b midd. 8 9 'sav. 84 44 's midd. 1112 '8 morg. 8 4 'smidd. 8 9 's av. Dinsdag 20 Febr. Donderdag 22 Febr. Zaterdag 24 Fobr. 11-12 'om, 8 4 's midd. 910 'sav. 11 12 'b morg. 8 9 's av. 8 4 'smidd. 89 'e av. Vorplichting tot nemen van lessen bestaat niet. Prospectussen en brochures over organisatie der Berlitz Scholen en hare Methode worden gaarne vorstrokt. 8 TURFMARKT 8. vA'V.-A.. :,v 'f- KoffieSiuis^itspanning, Speeltuin. Wegens ernstige ziekte te koop of over te nemen. De Zaak is reeds 50 jaren met suoces gedreven. Gelegen op een welvarend dorp tusschen twee groote steden, Z.-H. Stoomtram en Spoorverbinding. Vergunning ver zekerd. HmSs te huur of te koop. Brieven A 3586, Bur. BHaagscbe Courant", Den Raag. 1767 15 's-Gravenhage, KORTE VIJVERBERG BB., Incasseeren Wissels op Bin nen- en Buitenland volgens ten kantore verkrijgb. tarief. Verleenen op de billijkste voorwaarden Oredieten aan Bandelaren en Industriöelen tegen voldoende zekerheid. Het kantoor is geopend van 9 Int 5 uur. 4927 18 iiiiiiiiiiaiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii HEERLIJKE SOEP. CARTONS SOEPGROENTEN „Eden" 10 cents. 4068 14 CARTONS GROENTEN voor Erwten- eoop 15 cents. Eiacht op elk carton den naam „Eden". Verkrijgbaar ln alle goede winkels. fl. J. POLAK, Fabrikant, GRONINGEN. Bouwterrein. Op aannemelijke voorwaarden wor den tot billeken prijs te koop aangebodenverschillende perceelen Bouwterrein, aan de fiiaarlcmmertrekvaart te JLeiden, naast „Groenoord", van de Bouwmaatscliappy „Lentart". Adres by den Architect W. A. v. LITE, Do-Laat-de-Kanter8traat 1, te Leiden. 956 11 üaeuw® Ü5jn t Hoogstraat 4. mij Hoogstraat 4. nu- geven de grootste zekerheid tegen Brand en Inbraak. Steeds voorradig bij de Agenten voor Leiden en Omstreken 9 DE GRACSEUSE, f1.3772 per kwartaal. e s Hot ongeluk metdeelectri- sche tram bij Keulen is, volgens een mede- deeling van do directio, volkomen onbe grijpelijk. Om 3 uren 's middags was de .wissel nog door een beambte schoonge maakt, gesmeerd en in orde bevonden. Ook na het ongeluk was er niets bijzonders aan den wissel te bemerken. Een automatische verlegging van do wisseltong is onmogelijk, omdat het gewicht aan den hefboom zoo groot i8, dat bet alleen door mechanische kracht bewogen kan worden. Er blijft dus niets anders over dan aan te nemen, dat do een of andere boosaardige persoon den wissel moedwillig verzet had. Te Munchen is een tweege vecht op het pistool geleverd. De aanlei ding was geweest, dat de een het meisje van den ander beleedigd had. Bij do tweede wisseling van schoten werd de uitdager door een schot in de hartstreek ernstig ge wond. Het zou stellig doodelijk geweest zijn, als niet een klein medaillon, waarin hij een haarlok van zijn meisje droeg, den kogel een andere richting had gegeven. Do gewonde viel met een schreeuw op den grond en word dadolijk naar het gasthuis gebracht. Werd de automobiele n-ten- toonstelling te Berlijn Zondag j.l. door 20,000 personen bezocht, die te Chicago overtreft dit cijfer nog. Daar zijn n.l. in do afgeloopen week 263,000 bezoekers ge weest, terwijl reeds voor een waarde van 7,000,000 dollar aan auto's verkocht is. Eerste M. Usrzskering-NI11. ©p Ine! Ijevem, tegen Invali diteit eii Ongelukken,geves tigd te 's-OravcuIijige. DirecteurenJhr. Mr. w. SIX, Mr. H. GOEMAN BORGESIUS en MB. Dr. W. P. J. BOK. Inlichtingen en Tarieven gratie te verkrijgen by don Inspecteur Jhr. A. C. YAN HAEFTEN, Bree- straat 131, Lelden, die ook Brand- en Inbraakverzekeringen sluit. 160 13 gevraagd, voor zwakstroom. Zy, die eonigszins met liet Rywielrepa- reeren op de hoogte, zijn, genieten de voorkeur. Zonder g. get. onnoodig aan te melden. A. v. VLIET, ValoriuB8traat 7, Den Haag. 1775 8 JONSMENSCH b.z.a. tegen 1 April, op handcis- ©f fa bricks kantoor, in boz. dipl. H. 13. S. m. 3 j. c., bekend m. admi nistratie, mod. talen, spec. Eng. Type- wrlton, «nz. G. ref. Brioven lott. T\» Ann.-Bur. S M. YAN DELDEN, Weimarstraat 16a, Don Haag. 1776 0 H.R FABRIKANTEN! lomand, van onbesproken gedrag, gehuwd, en één kind zoekt langs dezon weg: een Betrekking als Reizigei*. Bekend met Granen, Meel, Koek en aanverwante artikelen. Ook genegen oen Filiaal te aan vaarden. 10 Brieven Bur. v/d.Bl. onder No. 1783. Mevr. VAN BEK BOEVEN, Nieuwsteeg 81, vraagt wegens ziekte der togenwoordigo dienstbode, zoo spoedig mogelijk een voor noodhulp of voor vast, P. G. en van goede getuigen voorzien. 1777 9 ËSir&ssseSsGÊa L©©f 11 Cents per pond, en extra mooio Bloemkool, by: 1774 7 C. VAN DER ZEEUW, VARKENMARKT 15. "Vixen en Sr&oi'ie. 66) „Dan zal uw dwaasheid u berouwen, miss Tempest; en ik hoop, dat uw berouw bitter zal zijn. Onder duizend vrouwen is er niet één, dio zulk een goede partij kon cioen. Wie en wat zijt gij, dat ge uw geluk vergooit?" ,,Ik ben een vrouw, die onder geen voor waarde zou willen trouwen met een man, dien ik niet oprecht beminnen kan", ant woordde Yixen mot onwrikbare vastheid. ,,Ik geloof uw beweegredenen to begrij pen", hernam kapitein Winstanloy. „Lord Mallow heeft nooit kans bij u gehad. De plaats was al ingenomen vóórdat hij kwam. Ge zijt een groote zottin, dat go zulk een aanzoek afwijst om den galant van een ander meisje." „Hoe durft ge zoo iets tegen mij zeggen?" riep Vixen. „Gij hebt mijns vaders plaats overweldigd; gij hebt mij het hart mijner moeder ontroofd. Is dat geen reden genoeg om u te haten? Slechts één vriend is mij op do wereld overgebleven; Roderick Yawdrey. En gij durft mij beboste ren, omdat ik aan die oude vriendschap, het laatste overblijf sel van mijn gelukkige kindsheid, gehbcht ben 1" „Ge zoudt wel twaalf zulke vrienden kun nen hebben, als vriendschap alles is, wat ge verlangt, en toch lady Mallow zijn," sprak de kapitein smadelijk. „Ge zijt een domme gans dat go zulk een mar. wanho pig wegzendt. Maar het zal wel nutteloos Naar de,,Petit Bleu" verte 1 t, heeft te Warschau een gewapende bende in een brandewijnwinkel een som van duizend roebel gestolen. De gouverneur-generaal heeft daarop een order uitgevaardigd, waarbij der ^eyoLring van de voorstad, waar de diefstal gepleegd is, do verplich ting wordt opgelegd deze som te resabu- eeren. Dinsdag zooleest de ,,N. R. Ct." in de „Daily Express" is te Lon den Angus Montour, het opperhoofd der Indianen, die ook hier te lande vertoond zijn, in het huwelijk verbonden met me vrouw de wed. Van Dommelen uit ons land. De bruidegom is 53 jaar, de bruid 34. Het opperhoofd' moest er zijn vertrek naar Canada, waar hij tuis hoort, om uit stellen. Do overige Indianen gingen Maan dagavond met de boot. De jonggehuwden gingen gisteren naar Nieuw-York scheep. Met den trein wondt de reis naar Canada voortgezet. Het einddoel is het dorp Caughnawaga, waar Montour een hoeve heeft. De „Daily Express" geeft een portret van hot echtpaar. Do aanslagen op Russische banken en kredietinstellingen, die tot dus ver beperkt bloven tot de provincie, zijn thans ook in St.-Petersburg in zwang ge komen, schrijft de heer Leroux aan deu Matin" uit St.-Petersburg dd. 13 Febr. Hedenochtend is bijv. in het centrum van do stad een ongehoord brutale aanslag ge pleegd op het bureel van do spaarkas Ze- balkansky-prospect No. 19. Een tiental gemaskerde gewapend en zijn u te verzoeken rede te verstaan. Ik beu uw vader niet-, en al was ik die, dan zoudt go toch zeker uw eigen zin volgeo." „Mijn vader zou nooit van mij verlangd hebben, dat. ik met een man zou trouwen, dien ik niet beminde," antwoordde Vixen trotsoh, terwijl bij do gedachte aan den ge liefden doode haar oog en door tranen bene veld werden, „en hij zou aan lord Mallows rang en rijkdom even weinig waarde hebben gehecht als ik. Maar gij houdt veel van een koop sluiten," liet ze er op volgen, terwijl haar oogen fonkelden en ze haar lip optrok van toorn. „Eerst hebt go Bullfinch vei- kocht en nu wilt ge mij verkoopen." „Bij den hemel, juffertje, ik beklaag den man, die zoo dwaas is u te koopen l" riep do kapitein, van zijn onaangeroerd ontbijt opstaande en Vixen meester van bet veld latende. XXXI. In het begin van Juni waren zij allen, na een verblijf van zes weken in Mayfair, op Abbcy-Housé terug, en Yixen haalde weder vrijer adem in de frissche lucht van haar geboorteplaats. Hoe dierbaar, hoe dubbel schoon scheen alles haar too na haar korte ballingschap 1 Maai* het was jammer, d3 appelbloesems en do klokjes gemist te heb ben. D© bosschen namen hun rijpe zomer- schoonhedd aan; de beukon en eiken had den de eerste frischheid van het jonge groen verloren; de laatste der sleutelbloe men was verwelkt; sneeuwwitte hagedoorn- bloosems blonken uit, te midden der don kere schaduwen van het bosch; boonen, velden in vollen bloei vervulden do lucht mot liefelijke geuren; de zomerkoelte streek over het lange gras in do weiden, zoo schoon met haar gedurige afwisselingen van licht en schaduwen; in de diepten van het bosch was het op den middag donker onder het dichte bladerengewelf. Vixen genoot volop van het zomerweder. Zij was van den ochtend tot den avond uit, te voet of te paard, cn zat op een een zame plek van het bosch schetsen te maken of een roman te lezen, met Argus tot ge zelschap en beschermer. Dat was ongetwij feld een werkeloos, doelloos bestaan voor een jong meisje; maar Violet Tempest wist niets beters te doen. Noch haar moeder, noch kapitein Win stanloy belemmerde haar in haar vrijheid. De kapitein had zijn eigen bezigheden on uitspanningen, en zijn vpouw was to zeer vervuld, yan allerlei zaken, dan dat het haar in de gedachten kwam bezorgd te zijn over haar eenige dochter. Zoolang Violet er aan de ontbijttafel maar frisch en lief uitzag en des avonds net gekleed was, meende mevrouw Winsfcanley, dat ,#lles goea was. Dus ging Vixen haar eigen weg en niemand bekommerdoj zich over haar. Zij scheen een hartstochtelijke voorliefdo voor de eenzaamheid opgevat te hebben, en vermeed zelfs haar vrienden. Vixen had omstreeks veertien dagen haar oude zwerftochten heiwat, toen zij op een bijzonder schoonen ochtend, dadelijk na het ontbijt, uitreed, door den getrouwen Bateg vergezeld, om hekken open te maken, of baar, als het noodig mocht zijn, uit moe rassen te helpen. Op dat punt was me vrouw Winstanley streng. Violet mocht rijden wanneer en waarheen zij maar wil de, omdat die omzwervingen in het bosch nu eenmaal zulk een groot genoegen voor haar waren maar zij mocht nooit rijden zonder groom. Dat was voor den ouden Bates juist een kolfje naar zijn hand. Hij hield afgodisch veel van zijn jonge meesteres en had het grootste gedeelte van zijn leven in den za del doorgebracht. Geen grooter genot voor hem dan op een dor jachtpaarden van don kapitein op een sukkeldrafje in den zonneschijn te rijden, zonder dat trij zich zwaarder behoefde to vermoèïen dan om nu en dan een vlieg van zijn paard af te slaan, of zioh to bukken om met den haalt van zijn stevige rijzweep het hek van een plantsoen te openen. Bates deed menig dutje in die warmo bosschages, waar de lucht vervuld was van den geur de. den nen, en het gegons der zomervhegen een aanhoudend slaaplied was, In zulk een dutje was een heerlijk gevoel van rust, maar minder aangenaam was het eens klaps wakker geschud te worden, als het. paard, door het steken van een vlieg tot razernij gedreven, nijdig achteruitsloeg. Op dezen ochtend wan Vixen in een pein zende stemming en Arion lui. Zij liet hem op zijn gemak stappen onder de beuketak- ken van Gretnam Wood en langs do stille paden van het New-P ark-plantsoen. Lang zaam kwam hij uit Queen's Bower, zijn weJgevormden kop schuddende en de zo merlucht opsnuivende De beekjes kabbel den vroolijk in de middagzonin do verte zat een eenzame hengelaar op den kant van een weide: een zeldzaam gezicht in dat stille landschap. Een heerlijke, droomeri- ge kalmte heerschto overal. Vixen was in gepeins verzonken en Bates druilde, toen een paard stcelsgewijze Arion op zijde kwam en een mannelijke stem do stilto afbrak. „De hooge hoed heeft voor dit jaar af gedaan en ik ben mij zelf weer," zeide da stem, en een for sche bruine hand werd opt Vixens handschoen gelegd, en omvattej ha-ar tengere vingers met een hartelijker! greep. „Wanneer zijt go teruggekomen V' vroeg zij, zoodra hun vriendelijke begroeting w&a afgeloopen, en Arion zioh met het gezel-. scliap van Vawdrey' paard had verzoend.. „Gisteravond." „En kunt gij nu werkelijk een maand lang doen wat gij wilt?" riep Vixen naïef uit. „Arme Rorie, wat moet gij blijdel zijn 1" „Mijn vacantio duurt nog langer. Ik ben, vrij tot het midden van Augustus, wan. neer ik in Schotland weer bij de Dovedaleai kom." „En dan komt er zeker een huwelijk?'5 zeido Violet. Zij gevoelde, dat zij iets dergelijks moest zeggen; Rorie, moest weten, dat zij zijn, positie als een geëngageerd man erkende* Zij sprak er wel niet gaarne over, raaius' zij aeütto zich daartoe verplicht „Ik denk het wel," antwoordde Roriej' „eenmaal moet het er toch toe komen, en' hoe eer de plechtigheid dan maar achter f den rug is, hoe beter. Mijn engagement) heeft 7.00 iets oudbakkens. Wij hebben geen van beiden haast, Mabel heeft zooveel in het hoofd, en zooveel, dat haar berig-j houdt." (W.Ofüi

Leidsch Dagblad | 1906 | | pagina 6