Elixer J. J. POLLMANN. Inventaris-Opruiming COUPON MAGAZIJN, LHOP. MUNDHHIH en Go. JAARBOEKJE „HACAJO-Elixer", Leiden en Rijnland, MACHINALE KOFFIEBRANDERIJ. Helder Wascligoed. Metaaldraaiers Holl. Wafelen, 84 Gts. per dozijn. 30ito S. P. HM, Haarlemmerstraat 143. i)e Uracküse, Friispcr kwartaal UÏVa Centrale Hypotheekbank. Openbare Vrijwillige Verkooping De perceelen 4-8 worden niet verkocht. Stoomwasscherij „Oe Valk". VAN DER STEEN's Luxe-Bakkerij, DE HAAN's Groninger Koekfabriek, A. J. DE HAAN Co. m ONZE BEBDE WI1MELS, Sleeuwe Rijsa 'i. Hoogstraat 4. Leiden, Haarlemmerstraat 45. tegen Inventarisprijzen. BEUZEaAKER Co., Wassenaar. GESCHIEDEB83S EN OUDHEBDKUNDE JHollandsclie Hypotheekbank. De jongste dochter van wijlen don heer J. M. Dijkmans, oprichter van "do Hol- landsche Hypotheekbank, verzoekt aan het „Hbl." mede te deelen, ,,dat de malversa- tien pao begonnen zijn na Ifét overlijden van haar vader." In ons vorig nummer werd aan het „N v. N." ontleend het bericht, dat bij onder zoek door de justitie zou gebleken zijn, dat jhr. De Geer een levensverzekering van 100,000 had gesloten bij de Internatio nale", die zich had verbonden ook in ge val van zelfmoord het verzekerde bedrag uit te keeren. De particuliere directeur voor Neder land van de Internationale Verzekerings- JMaabschappij tegen ongelukken, deelt aan de „N. It. O." mede, dat dit bericht, zoo wel wat het bedrag als de voorwaarde be treft, eiken grond van waarheid mist. Hij voegt er bij, dat niet ééne Maatschappij tot Verzekering tegen Ongelukken, noch bimnenlandsehc, noch buitenlandsche, ooit tegen zelfmoord verzekert. Het „N. v. N." meldt verdeT: De heer Le Fèvre de Montigny ia deze week onder geleide op het kantoor der Hypotheekbank geweest, om daar eenigo aanwijzingen te doen. Naar wij vernemen, kon hij echter alle nummers der wederrechtelijk beleende pandbrieven uit zijn zakboekje aangeven; hij had zeer nauwkeurig aanteekenimg go houden en deze voorzichtigheid is hoogst waarschijnlijk van buitengewoon gewicht voor den loop der berechting zijner zaak. De door hot bestuur van den Bond voor 'den Geld- en Effectenhandel in de pro vincie uitgeschreven vergadering van pandbriefhouders der Hollandsch© Hypotheekbank heoft te Utrecht plaats ge had. De ,,N. It. O." geeft daarvan het vol gende verslag: Do voorzitter, do heer D F. Scheurleer, deeldo in zijn openingswoord mede, dat het bestuur van den zooeven genoemden Bond deze vergadering belegd had, daar het van meening was, dat de pandbrief- houders door samenwerking meer kunnen uitrichten dan elk pandbriefhouder afzon derlijk, vooral als er voorstellen worden gedaan tob reconstructie van de Bank, en z. i. de pandbriefhouders cenige mannen van vertrouwen dienden te benoemen, om in aanraking met het bestuur van de HoU. Hypotheekbank te komen. Hij deelde ver der nog mede, dat in de, vóór deze vergade ring, gehouden bijeenkomst van aandeel houders der Hollandsoho Hypotheekbank, heb beetuur van den Bond uitgenoodigd was een oommissie van advies te benoemen om zich op de hoogte van zaken te stellen en van advies to dienen, als er ten aanzien der Bank gewichtige besluiten genomen worden. Hij gaf daarna aan de talrijk aanwezi gen naar schatting een 80- of 80-tal per sonen, gelegenheid tot bespreking. Gevraagd werd of het bestuur zich reeds in verbinding gesteld had met de commis sarissen der Hollandsch© Hypotheekbank. Yan het bestuur word daarop geantwooro, dat er nog in dien zin geen stappen ge daan waren, daar het bestuur van don Bond het beter vond, dat dit geschiedt door vertrouwsmairaen der pandbriefhou ders. Een der aanwezigen stelde do vraag, of do Btatuten der Bank den pandbriefhou ders het recht geven om op te treden; zoo niet, dan blijft het welwillendheid als commissarissen der Bank met een te be noemen commissio vanwege do pandbrief houders, in aanraking willen treden. Dien aangaande werd van bestuurszijde opge merkt, dat het welwillendheid van commis sarissen zoude zijn, en de commissio voor- Joopig alleen zou dienen om advies te ge ven, om to hebben een lichaam, dat met het bestuur van de Bank kan spreken. Voorgesteld werd door een ander, om het comité van advies eerst te benoemen, nadat een algemeene vergadering van aandeel houders der Hollandsche Hypotheekbank heeft plaats gehad. Daartegen werd van andere zijde opgekomen; volgens deze heb ben do aandeelhouders op do algemeene vergadering alle gelegenheid hun grieven te luchten, voor de pandbriofhouders be staat die gelegenheid niet. Zeer natuurlijk werd het dan ook van laatstgenoemde zijde gevonden, dat een comité benoemd wordt, en werd het een moreelo plicht van den Bond geaoht om op te komen voor de obli ge fciehoudera. Nog werd de benoeming van een com missie verdedigd, op grond van do weusche. lijkheid, -.at de pandbriefhouders een zeke re oontróle zullen krijgen op de handelin gen dor Bank, en in de hoop, dat maatre gelen zullen getroffen worden, dat do pandbrieven Holl. Hypotheekbank weer lste klasse papieren zullen worden. De heer Do Vries van Rotterdam stelde zioh de vraag, of do belangen van aandeel houders en van pandbriefhouders wel ge lijk zijn. Hij gelooft dit niet, en zou het ook moreel onmogelijk achten, dat commis sarissen der Bank niets to maken zouden willen hebben met een oommissie vanwege de pandbriefhouders. De heer Van Oss uit Den Haag was van meening, dat de belangen van aandeelhou ders en van obligatiehouders niet genoeg samen gaan. Aandeelhouders zijn deelen ie» zekeren zin van het lichaam der Bank; pandbriefhouders daarentegen zijn schuio- eisohers der Bank. Z. L is de zwendel al vijf jaren lang gepleegd, hoewel commis sarissen toezicht hadden dienen te hcuocrti Hij vindt de commissie, zooals die voorge steld wordt, een slappe oommissie en zou die krachtiger wenschen. Z. i. moeten do commissionnairs in effecten er niet bij gaan neerzitten, doch voor het publiek optreden tegenover commissarissen der Bank. Door het bestuur werd opgemerkt, dat in elk van do twee comité"a die van aan deelhouders on die van pandbriefhouders verschillende personen zullen benoemd worden; wel zullen die twee comité's zomj noodig en gewenscht voeling met elkaar kunnen houden. De leden der commissie van de pandbriefhouders zullen natuurlijk tegenover de commissarissen der Bank do belangen der obligatiehouders verdedigen. Het bestuur vindt het echter niet wensche- lijk dadelijk een scherpo houding aan te ne men, z. i. is door een verzoenende houding wellicht meer, en gemakkelijker, voor obli gate ehouders te bereiken. Daarna werd door het bestuur een mo tie voorgesteld, waarin de vergadering, met het oog op do bekend geworden mal versatiën aan de Holl. Hypotheekbank, den wensoh uitspreekt, dat de Bond voor den Geld- en Effectenhandel in do provin cie er toe zal oveigaan, om, zoo mogelijk in samenwerking met de vereenigingen voor den Effectenhandel te Amsterdam en to Rotterdam, de oprichting van een oo» mité van advies voor de pandbriefhouderi to bevorderen. Een der aanwezigen wilde onderscheid gemaakt zien tusschen houders van goed^ pandbrieven en houders van pandbrieven, waarvan de waarde twijfelachtig is, boven-' dien vroeg deze of er reeds afgesproken is met de Vereenigingen voor den Effecten handel te Amsterdam en te Rotterdam. Heti bestuur deelde hierop mede, dat het be doelt houders van goede pandbrieven, van gezonde pandbrieven, om dit woord inaar eens to gebruiken. Daar de Bond prijs stelt op goede verstandhouding met d* Vereenigingen voor den Effectenhandel te Amsterdam en te Rotterdam, hoeft he& bestuur aan genoemde vereenigingen ge vraagd of zij eventueel zitting zoud -x willen nemen in een comité. D© vereeni- ging te Amsterdam heoft daarop geant woord, dat zij do zaak nog te prematuur achtte, terwijl die to Rotterdam voorloo- pig een afwachtende houding wenschte aan to nemen. Als do motie aangenomen wordt, zal de Bond zijn verzoek aan genoemde vereenigingen herhaler. De heer Van Oss vroeg, wat de toe komst zal zijn van de HolL Hypotheek bank. Z. i. zal het aandcelenkapitaal weg zijn, maar niet alleen dat. doch ook de reserve en datgene wat commissarissen nog beschikbaar zullen stellen. Naar zijn meening, zunen in geen jaren de pand brieven de achting van het pubiek genie ten. De voorzitter merkte hiertegen op, dab hem uit goede bron verzekerd is, dab het reservefonds niet op zaJ zijn en dat do genoemde bedragen overdreven zijn_ Het ROTTERDAM, verstrekt op billijke voorwaarden Geld op flste Hypotheek. Inlichtingen to bekomen bij den Agent der Bank 423 12 J. J. DE CLER, Ilcercngrnclit 132. TELEF. IHTEUC. 638. in het Notarishuis aan Den Burcht te Loiden, bj) opbod Zaterdag ÏO Januari, by afslag Zaterdag 27 Januari 1900, beide dagen dea avonds te zeven uren, ten overstaan van Mr. C. H. P. KLAVERWIJDEN, Notaris te Leiden, van: No. 1. Het goed onderhouden HEERENHUIS en ERF te Leiden, aan den Ouden Singel, No. 76, groot 99 centlaren, bevattende gelijk vloors: Vestibule met wit marmer bevloerd, Tochtdeur, Gang met Kelderkast en bouten lambrlzeering, Yoorkamer, Alkoof, Binnenkamer, open Plaats, Achterkamer en Kouken; lste étage voorzijde: eikenhouten Trap, Gang, groote Voorkamer, Alkoof, Achter kamer en nog twee Kamers, waarvan een als Keukon la Ingericht; 2de étage voorzijde: Zolder, Dienstboden- kamer on Vliering; achterzijde: Zolder en Vliering. De Kamers zUn behangen, gepla fonneerd of gestukeerd, voorzien van Kasten, Stookplaatsen, eenige met marmeren mantels, en verdere gemakken. Het perceel heeft Gas- en Duin waterleiding. Boven in eigen gebruik geweest en beneden verhuurd voor f 180 'a jaara tot 1 Mei 1906. No. 2. Het goed onderhouden HUIS en ERF met afzonderlijke BOVENWONING te Lelden, aan de Van-der-Werfstraat, Nos. 48 en 43a, groot 51 centiaren, bevattende beneden: Voorkamer, Binnenkamer, Keuken on Plaats en boven; Voor kamer, Achterkamer, Kouken en Bolder. De Kamers zijn behangen, voorzion Van Kasten, Stookplaatsen, Slaap plaatsen en verdere gemakken. Het peroeel haeft Duinwaterleiding. Verhuurd per week beneden Voor f2. en boven voor f 2.20. No. 8. Het goed onderhouden HUIS Bn ERF, met Bovenwoning te Leidon, In de Bouwelouwesteeg No. 15^ groot 83 Centiaren, bevattende boneden: Voorkamer, Binnenkamer, Keuken, Plaats en Tuintje, en boven: Voor kamer, Achterkamer, Kouken en Zolder. De Kamers zijn Behangen, voorzien van Kasten, Stookplaatsen, Slaap plaatsen en verdere gemakken. Het perceel hoeft Duinwaterleiding. Verhuurd per week beneden voor f 2 en boven verhuurd geweost voor 2.26. De perceelen zyn to bezichtigen: No. 1 des Maandags en des Woens dags van 2 4 uren en de overige perceelen daags vóór en op de dagen van veiling en afslag van 10 2 uren. Te aanvaarden bij de betaling der kooppenningen den laten Maart 1906 onder geatanddoening der loopende huur voor wat betreft het perceel No. 1. 274 90 Meerdere inlichtingen zijn te bekomen ten Kantore van genoemden Notaris KLAVERWIJDEN, Plantsoen 45, alwaar op lederen werkdag tusschen de velling en den afslag van 10 2 uren, verhoogingen kunnen worden gedaan tegen genot van één vijfde gedeelte van elke verhoogsom. TELEF00NN. 193. 12877 8 Aloëlaan 2. Bekwame kunnen direct geplaatst worden by de Ned. Maatschappij tot het ver richten van MUnbouwkundige werken te Heerlen. 469 8 van de Elixerfabriek „Haoajo" te Oegstgeest, overtreft alle bekende Elixers door zuivere bereiding en aroma- tischen smaak. 393 14 Catz- CSTZ&ZOON VAN PEKELJ GRONINGEN. Niets pleit beter voor de qualiteit dan het steeds toenemend debiet. Alle soorten dagelijks versch gebrand. AMSTERDAM. H.H. Winkeliers wordt hiermede bokend gemaakt, dat onze prima soorten Groninger Kandij, Sukade, Gemberkoek, etc. verkrijgbaar zijn by onzen eeuigen Agent, deu Heer J. G. FRANKHUIZEN, Morsch- straat 33, Leiden. Aanbevelend: 492 20 F. Al onzo Koeksoorten worden onder rabbinaal toezicht bereidt. tegen taxatie-prijzen, van alle nog voorhanden zijnde GOEDEREN van het afgeloopen jaar: Porselein, Kristal, Aardewerk, Luxe- en Gebruiks-artikelen, alsmede nog een grooten voorraad Hanglampen, (rang- lantaarns, enz., enz., alles tegen onge kend lage prijzen v v V v v v v N.B. Wij maken U attent op een partij echte lederen» City-Bags en Reistasschen, iets door étaleeren geleden, die wij voor de helft dei- waarde aanbieden. 859 70 FILIALEN AMSTERDAM,' Nieuwendijk 229, leEtage. HAARLEM, Koningstraat 4. DEN HAAG, Hofspui 9a, le Eiage. GRONINGEN, A' Kerkhof 41. Gedurende de maand Januari verkoopen wij ALLE VOORRADIGE STOFFEN, bestaande uit: Stoffen voor Mantelkostuums. Stoffen voor Voorjaarskostuums. Bal- en Gelegenheidsstoffen. Zwarte Stoffen voor Aanneem- japonnen. Zijden Stoffen, Fluweelen, Katoenen, Molton, enz., m door HH. Doctoren aanbevolen, voorkomt het voorover loo- pen en ronde ruggen by Kin deren en Vol- waesenen, versterkt de longen en ver ruimt de borat. 14 a 15 jaar. Dames. Heeren. 6 3.50. Franco na ontv. van postw. 2086 21 13. VISCH.tlAIMiT. 13. Notarie BROEK- SMIT te Wassenaar, zal by veiling en afslag, op Donder dagen 25 Januari en 1 Februari 1906, beide dagen des morgens om 11 uren, in het Kof fiehuis van A. W. bEIJERSBERQEN, aldaar, in het openbaar veilen en verkoopeu: 20U 32 N°. 1. Feu Hui», get. N°. 4, JBloembollenhuist, öehuur en Erf, alsmede»een party uitmuntend Teeiland, aan het Dominees laantje, groot 22 aren, 60 oentiaren. N°. .2. Een perceel best Teei land, op het Zevenakker, naast hot vorig perceel, groot 17 aren. Aanvaarding: Het Huis 1 Mei 1906, hot beplant Teeiland né het opnemen der Bloembollen, on het onboplante Teeiland 20 Maart 1906. Betaling der Kooppenningen 19 April 1006. Na afzonderlijken afslag worden beide perceelen gecombineerd. Het Huis kan worden bezichtigd 's Woensdags en 's Donderdags van 1012 uren. Nadere informatiên ten Kantore van voormelden Notaris BR0EKBMIT te Wassenaar. A. W. SIJTHOFF, te Leiden, heeft beden uitgege ven en bij alle boekhandelaren verkrijgbaar gesteld: voor van t&vkns Orgaan der Vereeniging „Ond-Leiden" 1906. Derde Jaargang. Prijs 1.50. De inhoud van den derden jaargang is buitengewoon belangrijk, hetgeen blijkt uit onderstaande lijst van bijdragen; Een levensschets door Mr. Dr. J. O. Overvoorde. Archief8prokkelingen door Mr. J. H. de Sitter. Rembrandt door Joief Iaraöls, Verslag Een woord vooraf. Vereeniging „Oud-Leiden". over het jaar 1905. Korte kroniek van Leidon en Rynland. In Memoriam: Dr. F. L. Muller. A. G. Heasel8. 0. J. baron Leembruggon. Dr. H. W. van der Mey. Dr. W. C. van Manon. A. J van Hoeken. J. Goedeljee. Dr. J. C. Th. Scheffer. Inlichtingen omtrent enkele openbare inriohtingen en besturen. Peter Ludwlg Carl Drlessen door Fel. Drlessen. Rembrandt door H. W. Mesdag. Rembrandt en zyn tyd door Dr. P. J. Blok. Kembrandt A Leyde door Emile Mlohet. Rembrandt zoon van Mahomet door E. W. Moes. Rembrandt als Verzamelaar door Dr. A. Bredius. Rembrandt8 Emaus-Btlder door Dr. W. Bode. Rembrandts Hanna en Samuel In de Ermitage te St.-Peteraburg en de Bridge water-gallery te Londen door Dr. Johs. Dyeerlnck. Rembrandt und Lucas van Leyden door Dr. Franz Dülberg, Zoekgeraakte Rembrandts door Dr. C. Hofstede de Groot Rembrandt door GeorR° Moneatre.

Leidsch Dagblad | 1906 | | pagina 14