N°. 14018 A". 1905. feze (Courant wordt dagelijksmet uitzondering van fan- en feestdagen, uitgegeven. Een Heldin. [Vrydag 3 November, LEIISCH DAGBLAD PRIJS DEZER COURANT I Voor Leiden per week 9 Cents j per 8 maanden I S S f 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd sQn 1 f 1.30. Franco per post 1.65. PRIJS DER ADYERTENTIEN: Van 1—6 regels ƒ1.05. Iedere regel meer /0.17J. Orootere lettors naar plaatsruimte. Kleine advertentiën van 30 woorden 40 Oents contantelk tiental woorden meer 10 Oents.-Voor het inoasseeron wordt/-0.05 berekend. Leiden, 3 November. De oud-hoogleeraar prof. dr. J. M. van IBemmelen viert heden zijn 75st-en verjaar dag- Men. meldt uit Don Haag: Hr. Ms gezant te St.-Potersburg, jhr. mr. H. van IWeede, die zich sedert eenigen tijd hier te lande bevindt, zal ten spoedigste met onderbreking van zijn verlof, naar St.-Pe- teisburg terugkeeren, in verband met de daar heerschende toestanden. De heer J. M. A. Beek is gesteld ter beschikking van den gouverneur-genraal yan Nederlandsch Indië, om te worden be noemd tot onderwijzer 3de klasse bij het openbaar Europeosch lager onderwijs daar te lande. Door de Zuidhollandsche Electrische Spoorwegmaatschappij is te 's-G raven li age aanbesteed: het maken van de grondwerken' kunst- en overgangswerken, tusschen do Ceintuurbaan bij Rotterdam cn ongeveer piket 120 plus 70, aansluitende aan do werken van bestek No. U, het leggen van sporen en wissels cn het leveren en ver werken van grindballast, alsmede ecnige met den spoorweg in verband staande wer ken. Begrooting 936,000. Ingeschreven was door M. J. van Hattum te Beverwijk en W. Blankevoort te Haar lem voor f 1,262,000; G. L. Buve te Haarlem yoor 1,088,900; A, Prins Tlizn. te Slie- drecht voor 1,06-1,00; C. de Grc-t te Gor- kum en K. L. Kalis tc Sliedrecht voor f 997,000; Van d. Elshout Gzn. te Schevc- uingen voor 971,000; A. Korteweg tc Den Haag en E. Wicnhoven te Schiedam voor f 948,000. Onder grootc belangstelling had gis termiddag te Dordrecht dc begrafenis plaats van den Zondag op 66-jarigen leef tijd overleden predikant bij de Ncd.-Hcrv. Gemeente, ds. J. Kromsigt aldaar. De lijk baar werd gedragen door den korkeraad, terwijl predikanten, kiescollego en ouder lingen in den stoet volgdon; ook de burge meester werd daar opgemerkt. Aan dc groe ve werd o.a- het woord gevoerd door do predikanten Keiler van Hoorn en Feykes, door ds. Ten Kate namens de Vereeniging tot Evangelisatie te Sliedrecht, door den beer J. P. van Ameyde namens de ouderlin gen, door den heer J. C. Revers namens diakenen. De kinderen der Christelijke lage re school waren op het kerkhof aanwezig en zongen een Psalmook door de andere belangstellenden werden Psalmen gezongen De zoon van don overledene, predikant te Rotterdam, dankte voor de bewezen eer. Men wijst er hot ,,Hbl.'' op, dat do voordracht van hoogleeraar te Amsterdam, in de plaats van prof. mr. Treub, volstrekt nog niet vast staat. Er worden nog andere namen dan de reeds vermelde genoemd en curatoren hebben nog geen beslissing ge nomen. De minister van oorlog, het wenschelijk achtende de administratie van den stof van een regiment infanterie afzonden.^ te doen voeren cn het personeel boneden den rang van officier van den staf van oen ba taljon infanterie in onderhoud te doen stel le u bij een der compagnieën van het batal jon, heeft bepaald, dat met ingang van 1 Januari a. s.lo. de onderofficieren en soldaten van den staf van een bataljon infanterie en van een afd. veld-aitillcrie in administratie (onderhoud) zullen worden gevoerd bij een der compagnieën of batte rijen van het bataljon of de afdeeling, daartoe bij toerbeurt' door den comman deerenden officier van laatstgenoemde on- derdeelen aan to wijzen; 2o. het personeel beneden den rang van officier van den staf van een regiment veld-artillorie, van het korps rijdende artillerie, het korps ponton niers cn het korps torpedisten eveneens in onderhoud kan worden gevoerd bij oen der onderdoelen van hot korps, daartoe door den commandeerenden officier van 't korps aan te wijzen- Do minister van oorlog heeft bepaald dat, met ingang van 30 Ootober jl-, hot Militair Hospital to Groningen opgeheven zal zijn, en aldaar een ziekenzaal gevestigd. Het stoomschip Koning Willem I", van Batavia naar Amsterdam, vertrok 30 Oct. van Sabang; do „Pcleus", van Singa pore naar Amsterdam, passeerde 31 Oct. Perim; de „Amstelland", van Buenos-Ayree naar Amsterdam, arriveerde 2 Nov. te Duinkerken; de Coram", van Amsterdam r.aar Java, arriveerde 2 Nov. te La Pallioe; de Franken", van Amsterdam naar Java en Australië, vertrok 31 Oct. van Genua dc ,,Djocja" arriveerde 2 Nov. van Rotter dam te Padang; do Herzog'' (uitreis) vertrok 31 Oct. van Napels; de „Ixion" vertrok 2 Nov. van Amsterdam via Liver pool naar Java; de „Patroclus" arriveerde 2 Nov. van Java te Amsterdam; de „Som- merfeld", van Java naar Amsterdam, arri veerde 1 Nov. te Suez; do Statendam", 1 Nov. van Nieuw-York naar Rotterdam, heeft aan boord 34 lato kL, 40 2de kl. en 23-i 3de kl. passagiers; do „Tjiliwong", van Amsterdam naar Java, arriveerde 2 Nov. to Port-Said; de „Bogor", van Java naar Rotterdam, vertrok 2 Nov. van Porim; de „Ulysseö", van Java naar Amsterdam, ver trok 31 Oot. van Port-Said; de Sand hurst", van Batavia naar Amaterdam, ar riveerde 2 Nov. te Suez. ALkemade. B. en Ws. dezer gemeente hebben aan 17 ingezetenen verlof verleend voor denverkoop vanalcoholhoudinJen, an deren dan sterken drank. Op een aanvrage van den landbouwer Bontje, tot overname van twee naar zijn meening tuberouleuzo rundoren, is beschik'; tot overname door het Rijk van een rund, daar bij onderzoek is gebleken, dat het andere rund niet aan clinische tuberculose lijdende was. Haarlemmermeer. Een verzoek van den landbouwer Ran om overname van een tu berculeus rund is ingewilligd, terwijl een der gelijk verzoek van Sliggers werd afgewezen, als bestaande voor de overneming gee a termen. D« loting voor do militie is alhier dit maal niet zonder ongeregeldheden afgeloo- pen. Meermalen zag de politie zich genood zaakt handelend op te treden. Een persoon, ■die in do uitgelatenheid van enkele lotelin- gen deelde, werd wegens dronkenschap op gesloten. Een elders woonachtig persoon, P. K., werd alhier op heoterdaad bofcrapt, terwijl Hij zioh zonder do veneischt© vergunning in jagende houding op eens anders jachtveld bovoud. Sussenhciin. Do wintertuinbouwour&ae zal alhier worden gegeven Dinsdags, Woens dags en Vrijdags, dee avonds te zeven uren. De lessen beginnen 3 November. Hiliogom. De uitslag van de loting voor do nationale militie is als volgt: No. 1 J. van Zanten, 2 J. v. d. Jagt, 3 A. Tempel- nian (gebreken),, 4 W. Bruin, 5 J. W. Kroon (broederdienst), 6 A. van Dooren, 7 B. Peters (gebreken), 8 L. Schrama (broe- derdienst) 9 J. van Bemmelen, 10 J. Koot (eagend.). 11 F. J. C. Berkhout, 12 P. Baum, 13 H. J. Deen (broederdienst), 14 O- de Klerk, 16 J. J. Eland, 16 J. v. d- Schrier, 17 F. Holman (broederdienst), 18 O. Waasdorp, 19 L. A. Boogerd, 20 P. Yer- bruggen, 21 H. Krdsschell, 22 J. van Til (gebreken), 23 P. Freeke, 24 L. C. Gou- looze, 25 W. Marinus, 28 J. S. Spierenburg, 27 J. H. v. Dricl (broederdienst), 28 D. v. Wijnen (te klein), 29 H. J. v. dL Wcrff (broederdienst), 30 P. F. Scheepmaker, 31 J. G. Out (broederdienst), 32 W. Dekkers, 83 L. Blokker, 3-1 J. Y. Meyer (gebreken), 3ó J. H, Schreucjor (gebreken), 36 C. Gal- jaard, 37 G.van der Moer, 38 A. Spio- rings (gebreken), 39 J. P. Kelder, 40 Th. v. Lierop, 41 L. J. A. van Heerde (broe derdienst), 42 H. Opotal, 43 F. J. Scholten, 44 J. G- van Lierop, 45 H. Warmerdam, 46 M v. d. Westen, 47 A. Th. Kroone (gebr 43 J. P. Avé, 40 F. 0. Meyboom, 60 H. de Graaff, 61 J. Woutorlood, 52 L. van Ast (broederdienst), 63 C. Uytendaal (broe derdienst), 54 J. Hopman (gebreken), 55 W. v. d. Voorn (broederdienst), 66 J. H. Telkamp (broederdienst), 57 P. L. v. d. Geest, 58 Th. Rijkelijkhuizen, 59 J. Trouwen, 60 W. Schipper, 61 J. Rusman, 62 J. Moyer, 63 J. K. Berkhout, 6-4 J. v. d. Vossen, 65 M. J. Brouwer, 66 P. J. Onsander, 67 D. Walraven, 68 0- v. d. Mey, 69 J. Mcs- kere, 70 Th. L. Obten, 71 B. M. v. Zome ren, 72 W. Ras (brd.), 73 J. W. Kasteel (brd.?), 74 H. L. Zweegeman (brd.), 75 J. Borger. De besmettelijke ziekte Roodvonk", ton huize van T. O., aan do Haven, kan als geweken worden becchouwd. Op Dinsdag 7 November a. zal in do zaal van het hotel Sistormans do corate uitvoering in dit seizoen worden gegeven door de tooneol-verceniging ,,1'Amitió" alhier. Alsdan za-1 worden opgevoerd Simon Turohi of de Italianen te Antwerpen", treurspel in 6 bedrijven, gevolgd door het blijspel „JocK?m Stumpol als Koning He rodes of wanneer men zich mot Studenten inlaat". Warmond. Den 12den Nov. a. s. hoopt mej. A. M. Bader, weduwe Van Leeuwen, den dag te herdenken dat zij als onderwij zeres in de nuttige handwerken alhier in 'dienst der gemeente trad. Uit de „Staatscourant." Bij Kon. besluit zijn, mrt ingang van 15 December;: lo. benoemd tot buitengewoon gezant en gevolmachtigd minister te Rome, jhr. mr. H. van Wcede, thans in gelijke hoedanigheid te St--Pctereburg; tot buiten gewoon gezant en gevolmachtigd minister te St.-Petersburg, mr. A. M. D. baron Sweerts de Landas Wyborgh, thans minister-resi dent mot den persoonlijken titel van buiten gewoon gezant en gevolmachtigd minister to Tokio, en tot minister-resident met den por soonlijken titel van buitengewoon gezanten gevolmachtigd minister to Tokio, jhr. dr. J. Loudon, thans gezantschapsraad te Parijs; 2o. bevorderd tot buitengewoon gezant en gevolmachtigd minister to Konstantinc pri mr. dr. L. graaf van Bylandt, thans mi nister-resident mot don persoonlijken oitcl van buitengewoon gezant en govolmaohtigd minister aldaar3o. benoemd tot gezant- schapsraad te Konstantinopel, de gezant- ecbapsraad mr. J. P. graaf van Limburg Stirum, thans ohef van het kabinet van den minister van ouitenlandsoho zaken; 4o. in zijn rang overgeplaatst naar Londen, do gezantsdhapsraad te Konstantinopel, mr. J. H. van Royen, en in zijn rang oven-geplaatst naar Parijs, de gezantschapssecretaris der 2de klasse te Londen D. baron van Asbeck. Benoemd tot ambtenaar van het openbaar ministerie bij do kantongerechten in hot arrondissement s'-Hertogenbosdh, voor het kan bon 's-Hertogonbosch, tor standplaats 's-Hortogenhosch, mr. C. W. Star Busmann, advooaat en procurour te Amsterdam, tevens beëedigd klerk bij de instructie van straf zaken bij do arrondissements-rechtbank aldaar. Benoemd tot ambtenaar van hot openbaar ministerie bij de kantongerechten in het arrondissement Rotterdam, voor de kantons Schiedam, Brielle en Sommelsdijk, ter standplaats Schiedam, mr. E. H. Hijmans, thans kantonrechter-plaatsvervanger te Tiol advooaat en procureur aldaar. H. J. Wiöhers, te Winschoten, met ingang van 16 dezer, benoemd tot schoolopziener iu het arrondissement Slochteren. Goedgekeurd, dat J. Buis Pzn., bu/ge- mecator der gemeente Obdam, met ingang van 1 Januari 1906 is benoemd tot eecreta ris dier gemeente. In hun rang overgeplaatst: bij het wapen dor artillerie en wel bij heb 2de regiment vold-artillerie, de kapitein M. 0. van der Hoog, van den generalen staf; bij den genoralon staf, do kapiteins H M. J. Sa rk van het 9do regiment infanterie en P. Hui- zer, van het 2d© regiment- vesting-ar tiller ie. Benoemd: bij het wapen der infanterie, tot kapitein: bij hot lsto reg de 1st© luit. W. Moll, van het 11de reg.; bij het 3de rog. do lsto luit. A. C. Couvóe, van het 5de reg-: bij liet 9de reg., de 1ste luitenant J. G. Haas, van het korps. Mot ingang van 1 dezer, aan den oom mies der posterijen 2de klasse A. I. J. Sohuial- hauson, als zoodanig, op zijn verzoek, eer vol ontslag verleend, wegens lichaamsgcbr 3 ken. Met ingang van 16 dezer, benoemd tot lid van den raad van toezicht op do spoor wegdiensten, mr- J. B. Poyrot-, te 's-Graven- hago, referendaris, ohcf dor afdeeling Ar beid van het departemont van Landbouw, Nijverheid en Handel. Gemeenteraad van Noordwijk. Vervolg.) Hot voorstel van B. en Ws., om 'net sala ris van den administrateur van do gasfa briek to verhoogen, werd door den heer De Groot bestreden, omdat de titularis als gemeente-ontvanger reeds 160 is verhoogd. Wordt eene vorhooging toegestaan, dan is vorhooging dor wedde van den baasfitter het eerst aan vb beurt. De heer Van dor Weyden is voor verhooging in 1907. Met algemeone stemmen werd besloten thans do verhooging niet toe tc kennen- Een post van f 25 voor schoolbibliotheek stolde de heer Van dor Meer voor te schrap pen. Men kan boeken aan hot Nut en do Bibliotheek verkrijgeu. Do heer Do Groot steuude liet voorstel. De wet schrijft dezen post niet voor. Wil men do uitgave intussohen toch, dan be- hooron ook de bijzondere scholen er van to profiteoren. De onderwijzers zeggen, dat do boekjes mee naar huis worden genomen en dat ook de Inusgonooten er van kunncu profiteoren. Maar waar is dan het oinde aLs wij ook reeds voor do huisgenooten van schoolgaande kindoren moct-en zorgen1? De voorzitter wilde er niet over redetwisten en bnaoht het voorstel van don heer Van der Meer tot schrapping in stemming, dat werd aangenomon mot 8 tegen 2 stemmen. Alsnu kwam aan do orde do vorhooging van den post: jaarwedden der onderwij zers mot f 225, om daaruit to restitueerca het bedrag der premiön, door do onderwij zers te betalen voor het Weduwen- on Woo- zenfonds. Do voorzitter vondedigdo hot uit een oog punt van billijkheid. De salarissen zijn evon boven do vastgestelde wettelijk© minima. Do heer Van der Mcor verklaarde zioh togen do vergoeding. De onderwijaors zijn verplicht tot toot.c..en. Hij neemt hot den onderwijzers niet kwalijk, dat zij heb vragen, doch hij acht hun salaris niet zóó sloolit, dat zij heb niet zoudon kunnen betalen. Dr. Kervel deod een vooratol, om alleon die onderwijzers do vergoeding to geven, welke thans 550 genieten, waarop de voorzitter antwoordde dat hot hoofd der school, die f 1200 geniet, f 60 moet betalen, wat hem zwaar valt. Do heer C. ALkomado was van mconing dat, waar het Rijk dezm dwang heeft opgc. legd, dc onderwijzers zich ook tot do Regee ring hebben te wondonwaarom zal do ge meente voor eens andors gekheden betalen 1 Het voorstel tot sohrapping werd met 7 begon 3 stemmen aangenomen. Hot voorstel van dr. Kervel om aan de onderwijzers mot een salaris van f 550, f 25 te vergoeden, werd eveneens met 7 tegen 3 stemmen verworpen. Den post ,,Wn itgeldon" tot een bedrag van 327.15 hadden B. en Ws. op de bogroo- ting gebracht, omdat na Januari er door verlies van ruim 100 kindoren er twee on derwijzeressen vermoedelijk op wachtgeld zullen worden gesteld. Do heer Alkemad© zou met het oog daarop in do vervulling van de bestaande vacature niet definitief willen voorzien. Hij wensoht© een tijdelijl? onderwijzer aan te stellen, waarop o. voorzitter Antwoordde, dat dit bezwaarlijk kon, omdat de benoemde in hot bez^t moet ziijn va-n cefn nXfco voor het Franso.'i en men 'et gemakkelijk een tijde lijke 11 onderwijzer met die akte kan krijgen. Dr. Kervel meende dat deze post geen verband uoudt m.b do bestaande vacature. Zijn do uitgetrokken gelden niet ooodig, zooveel te beter. Zoo bleef eindelijk dc post gehandhaafd. Mep kwam hierop tot do buitengewone uitgaven. Met de intrekking van do Waag, waar voor B< en Ws. een post hadden uitgetrok ken, wilde de heer Van der Meer wat wachten. De daarvoor aangewezen plaats achtte hij minder gesohikt. FEUILLETON. 22. „Nepn, dat zullen wij niet doen!" ant woordde ik haastig. „Zegt u toch niet zul ke afschuwelijke dingen. Het is echter geen wonder als iemand in dit eeuwige sche merlicht zonder werk en beweging sombere gedachten krijgt; dat is de uitwerking van de bitbe, niets anders. Weet u wat"? Wij zullen tot aan de thee nog een speLlotje bézique doen. Daarna komt immers mrs. Connon de vrouw van een kommies bij ons?" „Gij drijft dus den spot met voorgevoe lens V' ,,Ik heb u tot dusver voor een zeer ver standige en hoogbeschaafde vrouw gehou den," antwoordde ik schertsend. „Werkelijk? Eigenlijk moc6t ik het ook zijn. Nu, er moge komc wat wil, ik ben voorbereid. 1:1 mijn schrijfportefeuille ligt een papier met eenige beschikkingen, waarbij ik ook u niet heb vergoten. Mrs. Benncra, een vriendin van mij in Punah, heeft mij Onlangs per brief beloofd, dat gij bij haar zoudt <..:ïinen logeorcn en zij je aan een aangename betrokking zou helpen. Het fichijnt mij bijna toe alsof de Voorzienig heid mij je tot troost heeft gezonden. Gij ,weet niet welk een weldaad uw gezelschap voor mijn man en voor mij is geweest en als mijn voorgevoelens zich mochten verwe zenlijken, dan zult gij in den treurigsten tijd een onschatbare steun voor Robbie lijn. Nietwaar? Belooft gij mij dat?" En zij keek mij angstig vragend aan. „Ik beloof u alles, wat gij wilt, als gij mij van uw kant maar belooft, dezo sombe re gedachten van u af to zetten." „Goed, ik zal mijn best doon," zeido zij, mij haar hand toestekend. „Dat is dus af gesproken." Oogenschijnlijk gelukte h©t mrs. Evans ook do sombere stemming op de vlucht to jagen; zij kwam er in elk geval nooit weer op terug. Intussch©n was de regenmoesson ingetreden mot huilende, ijskoude winden, reusachtige, donkere wolkenmassa's, blik semstralen en krakende donderslagen, tot dat eindelijk do hemel zijn sluizen opende cu do vurig verlangde regen in stroomen neerviel. Ach, on hoe welkom wa^ toen de reuk van do vochtige aarde, hot verwonderlijk spoedig ontluiken dor planten, ja, zelfs het kwaken van den kikvorach werd met vreug de begroet. Eindelijk was de hitte voorbij Mcnschen en dieren voelden zich in even groote mate verruimd en verlicht. Ook mrs. Evans' levensmoed keerde da delijk terug. Zij leefde even spoedig weer op aJs een van haar vcrwolkte geraniums en wij waren veel in den tuin bezig, terwijl ik mij tevens met tennissen amuseerde. Als ik eens een toespeling maakte mijn ver trek, dan werd ik tot stilzwijgen gebracht met de woorden: „Onze afspraak gaat tot den volgenden winter. Zoo ver zijn wij achter nog niet. Met Kerstmis is het, zoo noodig, nog altijd tijd genoeg om plannen te maken. "Wat ons betreft, wij zouden je het liefst altijd bij ons bahouden." „Ik zou ook maar al te gaarne blijven, doch Ik heb zulk een vermoeden", ging ik lachend voort, „dat uw eigen dochter spoe dig zal komen en ik moet nu toch eindelijk eens leeren, een erastigo onderwijzeres te worden, in plaats van maar altijd do ver wend© gast te spelen." Mijn vermoeden bleek niet juist te zijn, doch met mrs. Evans' voorgevoelens was dit wel het geval. Het was in de maand October en wij maakten onze toebereidse len voor een uitstapje naar de „vlakte," zooals wij de boeechcn beneden ons noem den. airs. Eva: i had zich een nieuw paard aangeschaft, mrs. Evans een groote bestel ling van levensmiddelen aan een bekende firma in Bombay godaan cn wij waren al len vol ondernemingslust en plannen. Op een avond keerde ik met de tennis schoenen in de hand cn heb raket over den schouder van hot tennisveld terug en zag reeds van verre mrs- Evans vast ingesla pen onder den tamarindeboom zitten. De post was gekomen; couranten lagen op het tuintafeltje, ook ongeopende brieven en een Lag opengevouwen in haar schoot, een brief mot zwarten rand. Een ontzettende gedachte schoot mij door het hoofd, toen ik haar marmerbleek gezicht zag. Ik legde de hand op haar schouder, om haar te wekken. Sliep zij werkelijk zoo vast! Ik sprak op luiden toon tegen baar, schudde haar aan den arm deze voelde zonderling strak en stijf aan. Zou dit de slaap zijn, waarop geen ontwa ken meer volgt? Ja, zoo was hot. Do schrik had mij bijna verlamd, zoodat ik ecnige oogenblikken noch spreken noch mij bowegen kon. Eindelijk riep ik de be dienden, die de ontslapene in den bunga low droegen. De geneesheer kwam buiten adem toegesneld, maar kon slechts nog constateeren, dat mrs. Evans sinds onge veer een uur dood was. De brief in haar hand, welke aan haar echtgenoot was ge richt, bevatte de tijding, dat haar jong3te zoontje uit het raam was gevallen en on middellijk dood was geweest. Deze onver wacht© slag had de moeder gedood. Zoolang ik leef zal ik die vre selijke uren niet vergoten, die mij, zooals ik vast overtuigd ben, jaren onder maakten Ik moest mr. Evans, die dezen dag vol van allerlei plannen thuis kwam, de vreoselij- ke tijding van twee sterfgevallen mcedcc- len. Bij de eerste toespeling hield hij mij bepaald niet voor geheel toerekenbaar, en loch: waar bleef zij, die anders altijd de eerste was om hem te verwelkomen Ik greep zijn hand en geleidde hem naar het vertrek, waar zij met gevouwen han den onder witte bloemen op haar bed lag. Zij zag er vreedzaam ©n gelukkig uit, niet meer het „treurige wrak", zooals gij zich- zelve had genoemd. Mr. Evans was als ver suft door dit dubbele verlies, zoodat ik alle maatregelen moest nomen, welke zulk een treurig geval meebrengt. Ik moest tele grammen afzenden, condoleantiebezoekon ontvangen en brieven schrijven. D© begrafenis vond den volgenden mor gen plaats. Als door een tooverslag opge roepen, stroomden de inboorlingen in mas sa's toe, om de „boschvrouw" naar haar laatste aardsche rustplaats te geleiden. En daar, op het kleine kerkhof, werd zij nu ook, zooads zij voorspeld had, alleen gelaten. De omstandigheden dwongen mr. Evans dadelijk naar Engeland terug te keeren. Wat mij zelve betreft, ik vond <le gemelde schriftelijke beschikking van dc overledene en daaronder ook het adres vai. mrs. Berners to Punah, aan wie cara. Evans mij 'lad oanbevoleu Op mijn aan haar gericht telegram kwam per om gaand© de vriendelijke uitnoodiging, zoo spoedig mogelijk bij haar te komen, en ik besloot daaraan govolj to gevon, zoodra mr. Evans naar Engeland zou zijn vertrok ken. Het was mijn taak alles in te pak ken, dc meubelen op een veilige plaats te brengen en de dienstboden te ontahian; mijn hand moest de klcino, mij ook zoo lief geworden woning, onttak.ien. Geon wonder dus, dat ik mijzelvo bij do verant woording, wclko op mij rustte, als ccn oudo, ernstige vrouw voorkwam. VI. In mrs. Evans' beschikkingen was mot nadruk aangegeven, dat Mary-Ann, haar ajah, die reeds jarenlang bij haar in dionst was, mee naar Pi nah zou vergezellen, daar dezo stad op weg naar Madras, haar ge boorteplaats, lag. De goede Mary-Ann, die met een diep bedroefd hart naar haar fa milie moest terugkeeren, was een mooie Indioansch© vrouw van middelbaren leef tijd, die do schilderachtige dracht van haar stam, de zoogeoaamden sarco droeg, een smalle reep stof van ecnige meters lang, waarin de inboorlingen van Madras zicb met groote handigheid weten to hullen. Wor'di vwvolffd.)

Leidsch Dagblad | 1905 | | pagina 1