N*. 13559 Donderdag 13 October. A«, 1905. feze (gourant wordt dagelijks, met uitzondering van <§pn- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Uit de „Staatscourant." PRIJ8 DEZER COURANTl Voo? Lridex pa week 9 Oentsi po? 8 maanden I I I I f 1.10. Bult« Lalden, pa loopai es wa&r agenten gevestigd rijs 1.30. franco per post 1.65. PRI.'S DEB ADVERTENTIES I Van 16 regels ,'1.05. Iedere regel meor f0.17£. - Örootere lettere owr plaatsruimte. - Kleine adiertentiëD ran 30 woorden 40 Oenta contant; elk tiental woorden meer 10 Oenta.-Voor het Incasseeron wordt f 0.05 berokend. Het Bestuur der Afdeeling Leiden etS 'Omstreken van de N ederlandscho Auidafri- kaanscho Vereeniging bericht, met betui* ging van hartelijken dank aan dames en heeren collectanten, dat do YVoesdag II October te Leiden gehouden inzameling ten bate van het Christelijk .Nationaal On derwijs in Zuid-Afrika heeft opgebracht de som van /357.42£. Namens het Bestuur voornoemd, de penmr^gmeester D. HES8ELLNG. Leiden, 12 October. Door het Congres voor Openbare Ge- eondheidsregeling is een Commissie be noemd belast de samenstelling van een codex alimenthrius. Deze Commissie be staat uit de volgende heeren: prof. dr. Wijsman, to Leiden; dr. L. Th. Reicher, te Amsterdam; dr. A. Lam, te Rotterdam; dr. J. D. Filippo, te Leidcj.y prof. dr. Ver schaffeit, to Amsterdam; dr. L. van Ital- lic, te Utrecht; dr. F. F. Bruining, te War geningen; B. A. Ketel, te Amsterdam en dr. O- Romijn, to 's-Hertogenbosch. Vrijdag 13 October is het 25 jaren ge leden, dat de heer H. J. G. Heringa, oud- dirigeerend officier van gezondh^d alhier, werd bevorderd tot arts door de genees kundige Staatscommissie. Ds. G. Wisse Jr., zoo vernamen we, moet krachtig in beterschap toenemen, zoodat Z-Eerw. binnen niet al te langen tijd zijn dienstwerk zal kunnen hervatten. 15 October a. s. zal het vijf en twin tig jaar geleden zijn, dat H. Ticle als let terzetter in dienst trad bij de firma D Donner alhier. Aangezien deze datum >p Zondag valt, zal de herdenking van dit feit den daaropvolgenden dag plaats heb ben. Ongetwijfeld zal het den jubilaris alsdan niet aan bewijzen van belangstel ling ontbreken. Bij de Ned.-Herv. gemeente te Heves- kes (Gr.) is beroepen de heer G. Rijkx, candidaat te Leiden De Staatscourant van heden bevat de wijzigingen in dc statuten van den tuin- dersbond „God zij met ons'' te Ter-Aar; alsmede de statuten van de Reeuwijkscho ijsclub „Wilhelmina" to Reeuwijk. De afdeelingen der Tweede Kamer hebben benoemd tot rapporteurs over hoofdstuk V (Binnenlandscho Zaken) der Staatsbegrooting voor 1906, de heeren Ketelaar, Tydeman, Van Veen, Druckor en Limburg. Ter benoeming van een tijdelijke Jcerares in wiskunde aan de Haagsche Hoogere Burgerschool voor meisjes, voor het tijdvak van 4 October 11. tot 4 Novem ber o. k., wegens de ongesteldheid van een leerares in wiskunde aan die school, is aan den Gemeenteraad, aanbevolen mej. M. G. P. Pynaeker Hordijk te 's-Graven- hage. Bij den gemeenteraad van Rotterdam ia een verordening aanhangig, regelende liet uitreiken van voedsel en schoeisel aan behoeftige schoolkinderen. De „Rottcrdamsche Bestuurdersbond" en de afd. Rotterdam van het „Ned. On derwijzersgenootschap'' hebben tihans een adres bij den raad ingediend, waarin zij o. m. vragen: In deze verordening ook het verstrekken yan kleeding op te nemen; niet alleen bij de hoofden van scholen, mar ook bij de klasse-onderwijzers in dezen advies in te winnen; deze zaak te regelen buiten het burger lijk armbestuur; en maatregelen te nemen opdat wanneer eventueel een gesubsidieerde vereeniging die zich met het verstrokken van voedsel, schoeisel of kleeding belast, ophoudt te bestaan, het verstrekken daarvan van ge meentewege verzokerd zij. In verband met een en ander zijn door het raadslid Spiekman een aantal amende menten op deze verordening ingediend. B. en Ws. van Haarlem hebben bij Gedeputeerde Staten van Noord-Holland ingediend een verzoekschrift met de bijla gen, om vergunning tot oprichting van a, een openbaar slachthuis, b. een inrichting tot het opwekken van electriciteit en c. een inrichting tot het voortbrengen van ijs ea koudo lucht, waarbij als beweegkracht, yoor -de sub b. en c. genoemde inrichtin gen, zal worden gebezigd een en^_.ivoudige compound stoommachine met een normaal .vermogen van 55 tot 70 E. P. K. en met een maximaalvermogen van 95 E. P. K., een en ander op een terrein in den Romo- 'lenpolder onder deze gemeente- („O.H.C.") ,r Door den gemeenteraad van Amster dam zyn benoemd by het m.o. tot tijdelijke leeraren in staatswetenschappen en han delsrecht mr. dr. S. Zadoks, in het Rus sisch de heer J. W. Rutten, in de natuur kunde mej. J. M. Graftdijk, allen aldaar. Bij het o. 1. o. tot onderwijzers do heeren Th. C. J. Adrian te Yelp, J. Visser to Zandvoort, B. Nyenhuis to N. Pekela, B. de Boer te Poize, M. do Jong te Heer- Hugowaard en D. Weeshoff to Haarlem. Ook in den aanstaanden winter zullen in de Hollandscho Kerk te Londen (Austin Friars E. C.) door sprekers uit Nederland voordrachten worden gehouden over onderwerpen van godsdienstigen, ze- dekundigem en algemeen maatschappelijken aard* De samenkomsten beginnen des avonds om 6 uren, voor Londen een ge schikt uur van den dag, en duren ongeveer vijf kwartier. Het programma voor 19051906 is als volgt: 14 November: do heor J. Bruinwold Rie del, van Amsterdam, em.-pred- en secreta ris van do maatsch. Tot Nut van 't Alge meen, over: „Godsdienst en Maatschappij." 19 December: prof. dr. L. Knappert, van Leiden, over: „Prins Willem I van Oran- je's godsdienstig leven." 23 Januari: dr. S. Baart do la Faille, pred. der Holl. Gem. to London, over: „Graaf Loo Tolstoi, de Russische profeet onzer dagen." 27 Februari: ds. S. Lulofs, Doopsgezind pred. te '8-Gravenhage, over: „Wat zou Jezus doen? Naar aanleiding van Shcl- dons boek: In his steps." 27 Maart: nrof. dr. S. Cramer, uit Am sterdam, over: „De ontwikkeling van het Protestantisme in do 19do eeuw. („N. v. d. D.") Door de Vereeniging van Gemeente en Volksbelangen to Rotterdam is een adros aan den Raad aldaar gericht, waarin wordt verzocht do aanstelling van schoolartsen voor de scholen van het open baar onderwijs te willen bevorderen. In een Memorio van Toelichting wordt gewezen op do wenschelijkheid van het in stellen van medisch hygiënisch toezicht. Het liefst zou do Vereeniging zien de aan stelling van geneeskundigen, die zich uit sluitend aan het schooltoezicht wijden, maar zij orkent tevens, dat reeds veel ver kregen zou zijn, indien bijwijze van proef aan enkele praktizccrendo artsen een toe lage werd verstrekt, waartegen zij zich verbinden de leerlingen van bepaald aange wezen scholen op gezette tijden aan een geneeskundig onderzoek te onderwerpen en de opmerkingen, waartoe do inrichting van schoollokalen cn schoolmeubelen aanleiding mocht gt^en, te brengen tor plaatse waar dit behoort. De wettelijke verplichting tot schoolbezoek, merkt do Vereeniging nog op, kweekt den zcdelijken plicht te waken tegen de gevanen, die daaruit voor de gezondheid der leerlingen kunnen ontstaan. Bij de familie to Zutfon is nu een telegram uit Indië ontvangen, meldende, dat luitenant Sikman, die te Penampakan verpleegd .wordt, bijna geheel hersteld is. Gisteren herdacht de heer W. J. Ber denis van Borlekom to 's-Hertogenbosch den dag, waarop hij 50 jaren geleden tot on^yangor van do registratie, enz. werd benoemd. De jubilaris werd door hot personeel van kadaster en hypotheken gehuldigd. To Rotterdam vierde in Maison Van der Velde ook do heer J. J. Heerma van Voss, bewaarder der hypotheken en het kadaster, zijn gouden jubileum in rijksdienst. Na mens 58 notarissen in het arrondissement Rotterdam, door oud-leerlingen, ambtgc- nootcn en ambtenaren van hypotheken, ka daster, registratie en domeinen werden velo waardevolle geschenken aangeboden, waaronder een pendule met candalabres, etsen, een serre-ameublement, een ets van Graadt van Roggen, bloemen enz. De mi nister van financiën zond een telegram van gelukwensch. Uit Krakow wordt gemeld: Z. K. H. do Prins der Nederlanden is voornemens zich don 2-Is ten van deze maand naar Eise nach te begeven, om als voorzitter der Vereeniging „Hirschmann", deel te nemen aan do proefnemingen met bloedhonden in het. Groothertogelijk Saksisch-Weimarsclie jachtgebied Eisenach-WilhelmstaJ-Ruhla, die gehouden worden van 25 tot 27 dozcr. Bij beschikking van den minister van koloniën is de heer J. Sint gesteld ter be schikking van den gouverneur van Surina me, om to worden benoemd tob tijdelijk tweedon machinist bij den dienst der kolo niale vaartuigen aldaar. („Stct.") Do „Bred. Ct." verneemt, dat het in do bedoeling van den minister van oorlog ligt over zes maanden de inspectie van het militair onderwijs op te heffen. Generaal- majoor Sabron, die binnenkort als inspec teur van het militair onderwijs zal optre den, zou na do opheffing den luitenant- generaal Campbell opvolgen als inspecteur der infanterie. Te Groenloo is in den ouderdom van 64 jaren plotseling overleden de heer H. Th. Wicgerinck, sedert 1692 lid der Staten van Gelderland in heb kiesdistrict Ruur- loo. (Zw. Ct.) Het stoomschip „Feldmarschall" (thuisreis) arriveerde 10 Oct. to Lissabon; de „König" (uitreis) arriveerde 10 Oct. te Durban; do „Leda", van Patras naar Am sterdam, passeerde 11 Oct. Bevczier; de „Oopack" vertrok 8 Oct. van- Indramayo naar Amsterdam; de „Ulysses" vertrok 7 Oct. van Batavia naar Amsterdam; de „Djocja", va-n Rotterdam naar Bataria, passeerde 10 Oct. Malta; do „Koningin- Regentes", van Amsterdam naar Batavia, passeerde 11 Oct. Ouessant; de „Rotter dam'' vertrok 11 Oct. van Nieuw-York naar Rotterdam; do „Harburg" arriveerde 11 Oct. van Java te Amsterdam. Haarlemmermeer. In hel gezin van Co- kart aan den RiDgdijk nabij Burgerveen, alhier, komt een geval voor van febris ty- phoïdea. Het is ons een aangename taak te kunnen vermelden, dat voor do hulpbo- hoevendo kinderen, met name Vitte, wier vader verleden jaar, en moedor zeer on langs aan het gezin werden ontrukt, op lofwaardige en voorbeeldige wijze is ge zorgd geworden. Het zal hun aan goed on derwijs niet ontbreken, terwijl allen eon zeer goed tehuis hebben gekregen. Den heeren Oosbree te Enkhuizen en Butter to Hoofddorp, komt voorzeker een woord van welverdienden dank toe voor hetgeen door hen in het belang dier kinderen is gedaan. Het aantal tuberculeuze runderen, dat tot heden door het Rijk werd overge nomen is alhier zeer groot. Een tor zako door den landbouwer Hoogschagen gedaan verzoek werd van de hand gewezen, als zijnde het betrokken rund niet aan tuber culose lijdende. liillogom. Tot hulponderwijzer aan de openbare lagere school (hoofd de heer F Engel Pzn.) is met ingan^ van 6 Oct. j.l- benoemd de heer J. van der Ylugfc, onderwij zer to Heemstede. Door den milicien-verlofganger L. J ltus is aan den minister van oorlog ver lenging voor den tijd van één jaar aaT-gc- vraagd van zijn verlof tot verblijf in Noord-Amerika met vrijstelling van op komst in werkclijken dienst voor herhar lir.gsoofeningen en van het jaarlijksch on derzoek. Katwyk aan. don llyn. Hedennaoht is bij don bierhuishoudor J. K., aan den Was- sonaarsohen Weg, ingebroken. Na het stuk duwen of uitrukken van een gedeelte ruit van een der glazen deuren van de gelagka mer, is men daar binnengekomen. Welke plannen men gehad heeft, is niet na to gaao, daar ton gevolgo van het wakker wor den der bewoners de inbroker(s) onmiddel lijk het hazenpad hebben gekozen. Niets wordt vermist. Bij menschenheugenis hcoft iets dergelijks in ons dorp nooit plaats gehad. Op Vrijdag 13 October a. s. zal des avonds in de consistoriekamer een verkie zing plaats hebben voor vier gemachtigden voor bet Kiescollege der Ned.-Hervormde Gemeente te Katwijk aan den Rijn. Aftre dende leden zijn do heeren G. Haasnoot, Jac. Haasnoot, G. B. Wcrther e*n A. Zuy- dorduyn, Oegstceest. Het gemeentebestuur van Voorschoten en de heer G. G, van der Plas, to Beemster, hebben hooger beroep ingesteld tegen het besluit van Burgemeester en Wet houders, waarbij aan G. G. van der Plas voorwaardelijk vergunning wordt verleend tot het oprichten eener smederij met uit breiding van de bestaande soheepsbouw- loods aan den Morscbweg Sectie E. No. 941 944 alhier. Aan L. do Vrijer, aannemer to War mond is als laagst® inschrijver door B. en Ws. de bouw van het post- en telegraafkan toor alhier gegund. Rtynzaterwoude. De Afdeeling Rijnza- tcrwoude der Holl. Maatschappij van Landbouw zal een keuring van stierkalven en kuiskalven (allen geboren in 1905) hou den op Dinsdag 17 October a s., des voor middags te 9 uren, op heb erf van A. Lodo- rus te Rijnzaterwoudé. De deelneming aan de keuring is uit sluitend opengesteld voor leden-landbou wers der Afdeeling „Rijnzaterwoude." Niet-lcden kunnen ter opluistering in zenden; hun dieren blijven buiten mede dinging. Er behoeft geen inleggeld te worden be taald. Ieder mag zooveel stieren inzenden als hem goeddunkt. Iedere inzending van kuiskalven moet bestaan uit 4 stuks, toebehoorende aan één eigenaar. Het is geoorloofd meerdere 4- tallen in te zenden. Er zullen worden uitgeloofd voor iedere rubriek 3 prijzen, te weten a. Stierkalven. Eerste prijs 10, tweede prijs 7.50, dende prijs ƒ2.50. b. Kuiskalven. Eerste prijs ƒ10, tweede prijs T.50, derde prijs 2.50, benevens eenige eervolle vermeldingen, ter beschik king van de jury, bestaande uit 3 leden en 3 plaatsvervangende leden. W assenaar. Gisteravond word bij den Ouden Deyl het zoontje van den heer J. v. d. H, aangereden door een stoomfiets. Het kind kreeg een hevig bloedende hoofdwond en werd aan den Ouden Deyl binnenge bracht. Gelukkig waa juist aan Den Deyl een geneesheer van een andere plaats, die de wond voorloopig verbond. Per rijtuig werd de patiënt naar zijn ouders vervoerd Het ongeluk ontstond doondien het kind den weg wilde oversteken juist toen een stoomfiets passeerde. De bestuurder der fiets, die ook hevig verschrikt was, haalde spoedig aan de apotheek de noodigo ver- bandstoffen cn verleende verder de noodigo hulp. Zwammerdam. Op Dinsdag 10 October werd e.* in het lokaal van „Do Rustende Arend" uitstalling gehouden van de prijzen voor de verloting, georganiseerd door de „Vrouwenvereeniging" alhier. Allerlei voorwerpen, waaronder tal van handwerkjes, waren ingekomen. Van een kransje van een negental dames waren o. m. 34 prijzen alle handwerkjes "inge zonden. Gisteren, Woensdag, had dc ver loting plaats, waarbij ruim 900 prijzen ge trokken werden. Wij twijfelen er niet aan, of deze verloting zal het menschliovond deel der Vereeniging ten goede komen. Bij Kon. besluit is aan den zeercorw. heer J. J. Bruystens, roomsch-katholiok priestt- en pastoor te Wast en aar, verlof vorlcend tot het aannemen van hot licm door Zijne Heiligheid den Paus geschonken kruis Pro Ecclesia et Pontefioo. A. van den Donk, hoofd der openbare Lagere sohool te Heyen, gemeente Bergen (Limburg), benoemd tot ridder in de orde van Oranjc-Nassau. Benoemdmet ingang van 13 dezer, tot burgemeester van Borkel cn Schaft, Tl», van Hout; met 20 dezer, tot burgemeester van Rijsbergen, W. M. F. Gommcrs, secre taris dier gemeente; met 24 dezer, tot burg. van Eerscl, J. Th. van den Boommet 27 dezer tot burg. van Haaksbergen, J. M. Vincent, secretaris dier gemeente; met 24 dezer tot burg. van Wildervank, U. Ugcs; niet 2-1 dezer tot burgemeester van Maas niel L. H. P. Strens, Vereeniging „LcidciiH «clang." Gisteravond opende deze Vereeniging do winterrampagne met het houden van een algemeen e vergadering, waarop verslag werd uitgebracht over de gehcudou Bondsvergadering te Maastricht. (De voorzitter deelde mede, cat het be stuur stappen heeft gedaan, dat dezen winter -Mraige voordrachten zullen worden gehouden, in nauw vL-rband staande met do middenstadsbelangen, waartoe ccnige sprekers zijn uitgenoodigd cn reeds toezeg ging hebben gedaan. Na een lange discussie werd besloten een enquêto in te stellen over het spaarzegel- stelsol, .waartoe eonigo leden bereid waren hun modewerking te verleenen. Voorts werd besloten, dat de Vereeniging „Leidens Belangd zich niet zal doen gel den bij do verkiezingen voor ccn lid van de Kamer van Koophandel, als zijnde dat in strijd met haar statuten. Bij de gebruikelijke rondvraag betreur de de heer Witmans het, dat de opkomst van de leden zoo slecht was en wensen ie het bestuur in overweging te geven een middel te zoeken om daarin verbetering tc brengen. Het bestuur zal dit gaarne doen, omdat het betere opkomst der leden ook van harte zou toejuichen. l)e Eerste-Mamer-candidntuiir van dr. Knyper. Onder de herroeping, die »,Do Standaard" eergisteren gaf van haar tegenspraak van het bericht vaa de „Zut- fensche Ct.'4 betreffende do candidatuur- Kuyper voor de Eerste Kamer, schrijft thans laatstgenoemd blad: „Do verklaring van „De Standaard" was voor ons overbodig, want wij wisten, dat onze medcdeeling op zeer vasten gronu berustte. Wij hadden geen eerherstel noo- dig. Zij was evenmin noodig voor andere bladen en voor het courantenlezend publiek want dit was èn door onze mcdedeelingen, én door do bevestiging van de ,,N. R. Ct.", „Het Vaderland* en „De R-K. Gelder lander"4 al reeds lang overtuigd van do waarheid van ons bericht. Ook komt voor deze beide doeleinden do vei klaring wel wat laat. Rest dus alleen de mogelijkheid, dat zij moet dienen om „De Standaard" zelve te ontlasten van het odium een leugen te heb ben gesproken en die te hebben volgehou den ook toen zij reeds openbaar gebleken was ©en leugen te zijn. Maar ook voor dit doel komt - beken tenis laat genoeg. Zij komt in dat opzicht (do vergelijking is niet eervol, maar wel volkomen waar) overeen met de manier, waarop mr. Sy- brandy indertijd in „N. R. Ct.'1 bekende, gelogen tc hebben. Ook hij deed dat te laat, cn een tweede fout die hij beging, was, dat hij nog do onbeschaamdheid had, anderen op te wek ken, zijn voorbeeld vnn openlijk de waar heid te erkennen, na te volgen. Zéó bont maakt „De Standaard" het in dit laatste opzicht niet. Maar tochals men met een arme- zondaars-gezicht moet komen verklaren: ik heb gelogen, men culpa!, dan is hot niet zeer gepast, anderen tegolijk nog oens de les te lezen." Prof. «eliringH ontdekking;. Een verslaggever van do „Herald" is gisteren professor Behring in het Grand Hotel te Parijs gaan opzoeken, om hem te vragen wat hij dacht van het aanbod, hora door bemiddeling van dat blad gedaan, om voor 50,000 dollars zijn nieuw genees middel tegen de tuberculoso aan een we- tenschappeiMA.0 commissio tor onderzoe king mede te dcelcn en het dan openbaar to maken. Professor Behring verklaarde hot be richt mot belangstelling te hebben gelezen, doch in principe nam hij nimmer zuiko hulp aan van particulieren. Reeds meerdo- re dergelijke aan edingen had hij afge wezen. Bovendien kon hij zijn onderzoe kingen niet aan zulk oen commissio, bw eminent ook, medodeclen, omdat hij niet de zekerheid had, dat do leden voldoend knappe bacteriologen waren Een ander ding zou het zijn, zeido Behring, wanneer het aanbod kwam van do Amorikaanscho rogorenng of eenig erkend wetenschappe lijk lichaam en gedaan .werd do hoog geleerde schijnt dus meor oen vrije gift op het oog te hebben wegens de dien sten, die ik aan do mcnschhcia had bewe zen door mijn ontdekking tegon diphtheli tis cn tetanus cn mijn middel Uoro- vaccine togen vee-tuberculose. Onder zulke omstandigheden heb ik reeds twoo prijzen gekregenvan de Fransche Acade mie van Wetenschappen on den Nobelprijs van de Zweedscho Rogcering. Die heb ik gebruikt voor mijn tegenwoordige onder zoekingen, maar die waren gegeven zonder conigo voorwaarde. Mijn ontdekking, ging do hooggeleerde voort, heb ik volstrekt niet geheim gehou den. Ik heb haar medegedeeld aan perso nen, die ik zelf heb gekozen, cn ik zal do personen persoonlijk blijven kiezen, aan wie ik mijn "vertrouwen schenk. Benoemingen door Juatitie. Over dit onderwerp geeft „Do Tijd" een antwoord aan „Het Vaderland". HefcHaog- soho bla/d had gezegd, dat dorgehjke insinu aties als die van den Haag3Cl)len corres pondent van „Do Tijd" betreffende het huis houden onder de namen, die door minister Loeff op de lijst van voordrachten voor de Rijksverzekeringsbank waren ge plaatst, niet zonder bewijzen mochten wor den neergeschreven. De correspondent van „Dc Tijd" schrijft thans: „Nietwaar, liet is inderdaad roerend zoo'n verdediging van een daad van begunstiging van politieke vriendjes? „Bewijs en nog wel afdoend 'bewijs, vor dert „Hot Vaderland", anders is het „in- sinueeren, lasteren, enz." Tusschen haakjes, waar blijven do bcwijmn, toon indertijd „Het Vaderland" zooveel geheimen wist omtrent „Buitenlandsche Zaken." Die kwa- men maar nooit. „En nu op hoogen toon bewijs vorderen? Men moet maar durven. Alsof „Het Vader lansniet weet, dat dergelijk bewijs niet in het openbaar to geven is 1 Wacht uw beurt aar rustig af, collega. In de toe komst zal het w« l weer blijken, dat alleen oij mannen van liberalen huizo de noodige bekwaamheid to vinden is. „Want andere motieven voor benoemingen kennen vrijzinnige ministers niet, nietwaar „Vaderland"? Spiegel u voor tijdpassccring intusschen aan de veel meer bezadigde hou ding van uw Haagse' en confrater „De Niouwo Courant". „Ook deze schrijft over ons artikeltje. Het opmerkelijkste is nu, dat geen der beide groote Haagsoho organen onze inlichtingen beslist ^gonspxcken. Dit valt to meer op, omdat wij, overigens uiterst toevallig „Do Nieuwe Courant" juist heden een visite op het Plein zagen afleggen." Jubilé Vrij© Universiteit. Naar „De Ned." verneemt, bestaat d« waarschijnlijkheid, dat do 100,000, dirj men aan directeuren der Vrije Universi teit bij gelegenheid van haar 25-jarig be staan hoopte aan te bieden, er zullen ko men. Het bijeengebrachte bedrag nadert reeds de som van 75.000.

Leidsch Dagblad | 1905 | | pagina 1