A. ALT, SGALA. Tentoonstelling Dames- en Kinderhoeden. de laatste NOUVEAUTÉS Isadora "^8 Duncan. GRACIEUSE. Intel. ZONDAG I OCTOBER: nüAüx, Men zie de Etalages! WISBHDN on LIFF1MN, Leidsciie Schouwburg. TEGELPLATEB. Kerkelijke berichten. Aeademienieuws. Gemengd Nieuws. Advertentiên. 13 Janvossensteeg 13, Van al Heden Nieuw Attractie- H. A. TIMMERMAN, Nieuwe Rijn 40. gesloten zijn. Fluweeien, Zijden Stoffen, Bro deries, Leken ©alons, alsook een zeer ruime keuze in Pelterijen en WoEfien BSouses. LEIDEN. Woensdag 18 Oct. 1905. „De Algemeens Muziekhandel", Calorifères of Vulkachels Lange Mare 78-80. TULPEN, Telegrammen. WEENEN, 29 September (R. O.) :Be Kamer gaat voort met de beraadslaging over de verklaring der Regeering. Een aautal sprekers spraken hun voldoening uij over liet voornemen der Regeering, om de grondwet van 1867 te herzien. De Duitscho partijen spraken zich uib ten gunste van een economische scheiding yan Hongarije. De minister-president wees onder toejuichingen de aanvallen terug op de dynastie, zonder welke de monar chie niet kan blijven bestaan. De Regee ring zou dankbaar zijn, indien de Kamer de begrooting wilde in-behandeling-nemen en beraadslagen over de herziening dor jvetten van 1867.. De Minister is ovc.tuigd', dat men een vorm zal weten te vinden" voor het bijeen- blijven van de tweo deeïen der monarchie, waarbij elk do rechten behoucm, die door do wetten zijn gewaarborgd en vollo vrij heid van beslissing. Indien beu Oostenrijk- eche parlement een deputatie zal benoe men, wil cle Regeering haar werk in allo mogelijke opzichten steunen. Do Regee ring zal trachten haar moeilijke taak on der vollo verantwoordelijkheid ten einde te brengen. Maandag is er weer zitting. ST.-PETERSBURG, 29 Sept. (R. O.) Het Pctcrsburgscho Telegraafagentschap meldt, dat het Fransch-Russischo handels verdrag hedennamiddag is onderteekend. Hel 5 Maart in werkUng getreden ver bod tot uitvoer van paarden is bij Keizer lijk decreet van 24 dezer opgeheven. CHRI3TIANIA, 29 Sept, (R. O.) Het bijzondero comité van het Storting besloot met 12 tegen 6 stemmen voor te stellen bet llegcerings-ontwerp betreffende de overeenkomst van Karlstad goed te keu- yen. Do meerderheid formuleerde haar voorstel zeer kort; de minderheid heeft baar voorstel nog n'iet gereed. LONDEN, 29 Sept. („N. R. Ct.") Do /apanscho pers begroet, volgens de berich ten, het nieuwe verdrag nut Engeland algbmeen mjet geestdrift^ ofschoon zij jenig voorbehoud maakt nopens Japans verplichtingen in Britsch-Indiö en de kost bare vlootvorsterking, die zij er van ver dacht. De correspondent van dc Daily Tele graph" to Kaapstad spreekt de hellichten pver de oproerigheid onder Basoeto's en Pondo's tegen. ST.-PETERSBURG, 30 Sept. (R. 0.). De beor Witte is in den Gravenstand verheven. LEIDEN, 30 September. H. M. de Koningin zal zich den 2den October a.s. bij de plechtige opening van de Nederlandsche Zendingsschool to Rotter dam doen vertegenwoordigen 'door den Hof kapelaan dr. Yan der Flier. Do Minister van Landbouw, Nijverheid cn Handel, mr. Veegens, bracht heden eeD bezoek aam de tentoonstelling van electro- tcchnische industrie te Delft. Kwart over zessen hedenochtend zijn H. M. de Koningin en Z. K. H. de Prins per Staatsspoor van Den Haag naar het Lustslot to Dobbin vertrokken. Hedenmorgen om halftien zijn do deel nemers aan den vaoantie-cursus aan de universiteit to Leiden maar Zuid-Nederland .vertrokken. Onderweg bezochten ze Delft. Baron Michiels van Verduynen heeft heden zijn ontslag als lid der Twcode Ka mer voor Breda bij den Voorzitter der Ka mer ingediend'. Maandag a.s. aanvaardt hij zijn nieuwo functie alst secretaris-generaal vam het Hof van Arbitrage. Ten behoeve van do voorgenomen ver bouwing van het gebouw der Al gem een e Landedrukkerij zal op de begrooting voor 1906 een eerste termijn ad 60,000 worden aangevraagd. De heer J. Th. E. Canneel, hoofd commies bij het Bureau voor den Inaus- trieelen Eigendom, oud-vice-consul dor Zuiii-AfrilTaansche Republiek, herdenkt morgen den dagt waarop hij vóór 40 jaar als ambtenaar in 's Rijks dienst trad. Het stoomschip „Flores", van Am sterdam naar Batavia, passeerde 29 Sept. Kaap del Armi; de „Noordam" arriveerde 30 Sept. van Nieuw-York in den Nieuwe Waterweg; do Potsdam" vertrok 30 Sept. van Rotterdam naar Nieuw-York; de „Oranje" vertrok 28 Sept. van Batavia naar Amsterdam; do „Konig Willem III", van Batavia naar Amsterdam, is 29 Sept. Kaap Roca gepasseerd; dc „Prometheus van Java naar Amsterdam, passeerde 29 Sept. Gibraltar; de „Tantalus" vertrok 26 Sept. van Batavia naar Amsterdam, Zooterwoude. Op de algcrueene verga dering van do Harddraverij-Yerecniging, gehoudn Vrijdagavond od 7 uren, bij den heer <J. Angenent, werd na een woord van welkom door den 2cien (woarnemenden) voorzitter, den heer G. Belt, de agenda in behandeling genomen. Uit het verslag over het afgeloopen jaar en de rekening en verantwoording blijkt, dat het aantal leden 291 bedraagt., do ontvangsten 637,21, do uitgaven 592,92 bedragen en er dus een batig saldo wordt opgeleverd van f 44.29. D© verecniging bloeit en de belangstel ling blijft groot, getuige deze bijeenkomst, waar volgens de presentielijst 103 leden te genwoordig waren, al moet worden toege geven, dat d verloting, die na afloop plaats had, tot deze groote opkomst ook het hare bijdragen. Alsnu had de verkiezing van een nieuwen voorzitter plaats, omdat do president, de heer A. A. van Gils, in verband met zijn benoeming to burgemeester was afgetre den. De waarnemende voorzitter,, do heer G. Belt, werd met 73 stemmen gekozen. Deze nam onder applaus zijn benoeming aan. Voor den heer Belt moest een nieuw bestuurslid in de plaats worden gekozen, en de heer Q. Doeswijk moest aftreden. De laatste echter word mot acclamatie herko zen cn nam die verkiezing aan. Van fle ver schillende zijden gestelde candidaten do heeren M. Karens, J. Menting (reeds com missaris), M. Compier (insgelijks commis saris) en C. Dolle werd de heer J. Menting gekozen. Deze liet zich die keuze welge vallen. Het bestuur benoemde nu den heer La- gerberg (Vliet) tot commissaris in de plaats van den heer Menting. Bij de rondvraag verzocht do heer Van Rijn een gratificatie voor Bertus Klein (uit do gemeente), dio altijd met do hard draverijen meedoet, maar tot nu z-nder een prijs te winnen. Do vergadering wilde dergelijke antecedenten niet scheppen en verwierp het voorstel. De burgemeester-eerevoorzitter sprak nu een woord vn waardeering voor den nieuwbenoemden voorzitter, die de feeste lijkheden in het begin van September zoo uitnemend leidde, cn wenschto de verecni ging onder zijn bestuur alles goeds too. Nog werd het woord gevraagd door den heer Witaenberg, die er zijn misnoegen over te kennen gaf, dat de stemming door enkelen misbruikt wordt-, door achter de namen toevoegingen te plaatsen, dio voor de betrokken personen onaangenaam, ja soms kwetsend en beleedigend zijn. Spre ker betreurt zulks en vindt het do Vereeni- ging onwaardig. De voorzitter antwoordde dat het be stuur het met hem eens is, on het in het vervolg zal beletten. Hierna sloot de voorzitter met een woord van dank aan allen, bijzonder ook aan den cere-voorzitter voor diens tegenwoordig heid, aan den onvermoeiden secretaris, den heer C. Slootweg, en aan bestuur en com missarissen in het algemeen do vergade ring en ging men tot do loting over, dio onder veel hilariteit plaats had. Voor de vacature-J. Pieterse in den gemeenteraad is op Vrijdag 29 Sept. bij den burgemeester als candidaat ingediend de heer ÊP. Paardckooper. Als zijnde de eenigo candidaat, is deze dus docr den burgemeoster als Raadslid benoemd verklaard. De algemeen© vergadering van deel nemers der Brandwaarborg-Mij. alhier is bepaald op "Woensdag 4 Oct. a. s., dea voormiddags te 10 uren bij C. Angenent. In die vergadering geschiedt rekening en verantwoording over het afgeloopen jaar. In dit jaar z'Jn herbenoemd als lid van het bestuur van den kleinen Crone- steinschen polder, L. Paardekoopor. H. van Teylingen als lid van den Oost- en Westbroekpolder; N. Duinisvcld als lid en voorzitter van den Geerpolder; P. J. M. Boonekamp als lid en voorzitter van den Hofpolder; G. den Haan als lid van den Rodenburgcrpolder. Al deze personen waren in 1905 aan de beurt van aftreding. UITLOTINGEN Turkscho spoorwegloton 1870 72 van fr. 400. Trekking an 28 Septem ber 1905. (Voorloopjge opgaaf). No. 41696 Ir. 300,000; No. 147366 fr. 25,000; Nos. 1294392 en 1824919 elk fr. 10,000. Bodegraven. In de Ned.-Herv. Gem. alhier, treedt Zondagmorgen op us. J. G. Verhoeff, em.-pred.ctes avonds do heer Chr. Muller. 2 NoordwijkerhoUjt. Zondagavond halfzeven ds. Boeke. Geen Zonadgsschool. Ou dowoterinjg. Komonstrantsche Kerk. Zondag: ds. T. Kielstra, em.-pred. te Oogstgeest. Valkenburg. Ned.-Herv. Gem. Zon dagmorgen zal er godsdiensocfening gehou den worden op den gewonen tijd. 's Avonds geen dienst. Woubrugge. Herv. Gemeente. Zon dagvoormiddag halftien (doopsbediening) on 's namiddags halfzeven ds. A. U. La- grand. Geref. Kerk. Zondagvoorm. te halftien, ds. Schoemakers, uit Alfen. Bevestiging van den nieuwen leeraar. 'a Namiddags te halfzeven, ds. H. KajaD, intrede. Leiden. Geslaagd is voor hot oand. examen theologie, 2de gedeelte, de heer H. T. Oberman (cum laudo). CORRESPONDENTIE. - Het verslag Bouwkunst moest blijven liggen. Weerbericht ran 30 September* Yolgouo opg.ito van hok Hot. Instituut to Utrecht, Hoogste barometerstand 767.8 to Valen tin, laagste 745.3 te Skagën. Verwachting: Toenemende Noor delijke wind. Betrokken lucht. Dezelfde temperatuur. ThermometerstandGisteravond om 8 uron 18.5° 0. 56.3° F., hedenmorgen om8uren 11° C. 51.8° F., 's middags om 12 uren 133 C. 55 4° F., '8 namiddags om 4 uren 12.5° 0. 54.5° F. De heer J. Duindam Jr. heeft in do Korenbrugateeg bij do Breestraat» een spekslagerij en handel in fijne vleesch- waren geopend.. Die winkel, geheel ver nieuwd, ziet er net en helder uit; tweo voor al voor zulk een zkak voorname eigen schappen. Een groote spiegelruit geeft een ruim gezicht in den winkel, met de fris- scihe witte en fraai afgezette wandbetege- ling, den practiscben parketvloer, de mooi met marmer voorziene toonbank, do nieuwo snijmachine on op uo artikelen zei ven, die er in veel verscheidenheid zijn geëtaleerd. Veel sucocs valle den beer Duin dam ten deel 1 De Katwijk8oho stoombootjes, die zoolang velon een genoeglijke vaart naar Katwijk hebben bezorgd, zullen aanstaan den Doensdag voor het laatst de reis heen en weer doen. Sedert 22 dezer wordt to Rijs- wijk vermist de 28-jarige houtzaagmole naar V., wonende aan den Delftsehen Trck- vliet. Dien dag heeft hij zich naar Den Haag begeven, om zijn verloofde een be zoek to brengen. Daar hij evenwel aldaar niet is aangekomen, vreest men, dat hem een ongeluk is overkomen. Eerbied voor do wet! Voor den kantonrechter to Rotterdam was zoo moldit, het „N. v. d. D.", een man gedag vaard tot ontruiming van zijn woning. Ge daagde kon niet verschijnen, omdat hij zooals zijn weduwe mededeelde reeds li jaar dood is. Alsnu werd verstek tegen hem verleend met zijn veroordeeling om binnen acht da gen zijn woning te verlaten, zoo noodig met behulp van den sterken arm. Een onzer nieuwe Kamerle den, zoo schrijft „Het Volk", heeft eens het papier gewogen, dat hij tot dusver reeds in huis gekregen heeft. Het was 33 kilo I Hij is nu bozig dat to lezen. Met de tram, die 's avonds to 7.55 van Jouro naar Sneck vertrekt, had Donderdagavond een treurig ongeluk plaats. Even buiten Joure, maakte zekere Minne K., van Leeuwarden, dio van de jaarmarkt te Joure terugkcorde, ruzie met in ede-pas sagiers en wel zoo erg, dat hij met een ves begon te zwaaien. Mede-passagiers varen o. m. de familio U. van der Loij, van Op- penhuizen, dio van een bezoek bij familie te Langezwaag terugkeerden. Do G3-jarige vrouw van den heer v. d. Loij mot haar kleindochter van 5 jaar werd het to angstig in den wagen, waarom zij en ook anderen een goed heenkomen zochten op het balkon van don tramwagen. De conducteur had het sein tot stoppon gegeven, toen eens klaps met angst werd vernomen, dat do vrouw van den heer Van der Ley met haar kleindochter van het balkon onder do tram waren gevallen. Het meisjo werd go lukkig ongedeerd onder de tram wegge haald, maar met do vrouw was het treu riger gesteld, zij was zwaar aan liet hoofd gewand. Het gouden oorijzer was totaal verbrijzeld, terwijl het eene oor er bijna af was. De politie van Jouro was spoedig ter plaatse en legdo do hand op K. Hij werd uit de tram verwijderd en maakte do reis natuurlijk niet verder mede. Do zwaar go- kwetste vrouw ging met de tram mede naar Snoek, waar zij per brancard werd ver voord naar het Sk-Antonio-Ziekenhuis. Hier verleende dr. Bouma spoedig heelkun dig© hulp. De toestand van do bojaar do viouw is zorgwekkend. („Leeuw. Ot.") Van 28 tot 29 September word in Pruisen slechts één geval van cholera aangegeven. In de Weichsclprovinciën (Rusland) zijn van 21 tot 27 September 47 gevallen van cholera geconstateerd, waarvan 25 met' doodelijkcn afloop. In het geheel zijn thans 50 gevallen voorgekomen en bezweken 28 lijders. De uitsluiting in Berlijn. Nadat het centraio comité dor stakers in de clectriciteitswcrken do tusschcnkomsti van het „Gewerbegericht" had ingeroepen, hebben do betrokken firma's verklaard^ dat zij deze tuaschenkomst niet aannamen, maar bereid waren den toestand to bo- spreken met do arbeiders-comités onder persoonlijk voorzitterschap van den presi dent van het „Gewerbegericht". Rechtzaak P. J. van Eyk. P. J. v. Eyk, die Donderdag door hot Gerechtshof Co VGravenhage tot drio jaar gevangenisstraf word veroordeelwegens verduistering van gelden, heeft cassatie aangeteokend. Deventer, '29 Sept. Boter per V« rat ƒ28.a f '27.—, per afw. 26.— a f *6.60, per l/„ rat ƒ12.60 a ƒ18.60, per KG. ƒ1.26 a ƒ1.40. Eioren 6.a f 6.do 100 stuke, Tofelhonig 0.36 a 0.46 por K.G. Leeuwarden, *8 Sept. Vee. De aanroer bestond lieden uit 4780 stuks, als: *405 Runderen, 1194 Sebapeu, 1096 Varkens, 4 Dokken en Geiton, 31 Paarden, Veulens, vrunryon de ooteoring ie nis volgt bliereu, ontor- 05 lol ƒ30, l wonier- ƒ126 tot ƒ270, Usssu ƒ176 tot ƒ220, rette Koeien ƒ245 tot ƒ266, melk eu kulikuoiou ƒ180 tel ƒ260, Pinken ƒ60 tot 80, vetle Kalreren 20 tok ƒ46, GraskuWeren 40 tot 76, nuchtere dito 6 tot 10, vette Sohnpeu 23 tot 26, weide id. 21 tot 23, Lammeren ƒ16 tot ƒ20, rotte Varkens *0 a 90, magere dito '20 tot 46, rette Biggen '20 tot 36, magere dito ƒ6 tot ƒ9, Püürden ƒ75 tet 125, Vette Koeien late qual. tot o., 2do quaL tet o., 3de qual. tot o., stieren per bout tot o., rette kalveren tot o., vetto Behapon tot o., vetto Varkeus 23 lot 26| o., Varkens Lendenacho markt '22| tot 23 e. per KG. In de meeste soorten Rundvoe was do handel bepaald coed. Vele Fransche handelaren koohten aan de hand van ilollandaeho commiesie-hando- laara de beste Kalveren voor hoogen pr|js. In Welreo ook meerdere bedrqrixhoid en in Varkons, vooral voor export, geed govrild, hoewel in Slacht- varkees trage omzot en lage prezen. Zutfen, 29 Sept. Eiereu 4.fru ƒ6 per 100 8t. Boter per kg. ƒ1.24 a ƒ1.36. Varkensvl. per Ned. pond 68 a bd, per kg. 38 ik -ia, dito dood 48 a 68, verscho (luimt en n - e.i iwilverea 38 a 40 c. per M- Bricvcn voor 1M. Af. dc JKuuingin* Op last van H. M. do Koningin brengt de directeur van heb Kabinet der Ko ningin tor kennis, dat, gedurendo H. M. verblijf in het buitenland, do aan Haar ge richte brieven in gesloten omslagen,; voorzien van een adres aan H. M. 0p de gewone wijze per post kunnen worden inge zonden; of bezorgd bij hot Kabinet dor Koningin te 's-Gravcnhage. („8t.-Ct.")j 14 October a. s. hopen onze ge liefde Ouders PETRUS v. D. ZWET WIJNANDA KOEK hun Jé5-jarige Echtvereeni- ging to herdenken. 3085 10 Namens hun dankbare Kinderen Behuwden Kleinkinderen. Oüdiwzterikq, 1 October 1905. Heden overleed in het Gesticht „Endegeest" te Oogstgeest, odzo geliefde Dochter, Zustor en Be huwdzuster HENRIËTTE WILHELMINA ALIDA, in den ouderdom van 38 jaren. Uit aller naam: P. J. 003TVEEN. Lriden, Nieuws teeg 11. Eenige en algemes we kennisgeving. 3066 13 Heden overleed, tot onze bit- tore droefheid, onze teerbeminde Echtgenoot© en Moeder MARIA BOEKE, in den ouderdom van 72 jaren. Uit allor naam, Prof. J. M. VAN BEMMELEN. Leiden, 28 Sept. 1905. Bezoeken kunnen niet worden afgewacht. 3011 12 Voor de vele bewijzen van deel- nomlng, ontvangen gedurende de ziekte en na het overlijden onz6r lieve Doch ter en Zuster, WIJNANDA, betuigen wU onzen hartelyken dank. Mede namens Broeders en Zustere, M. VAN ESSEN. M. M. VAN ESSEN, Spierenburg. Leiden, 30 Sept. 1905. (Breestraat 87). 3080 12 Voor de vele bewijzen van deel noming, ondervonden gedurende do ziekte en het overlijden ran onzen onvergeteiyken ©enigen Zoon, Broeder en Neef JACOBUS PIETER, betuigen wij onzen hartelyken daDk. P. DE JONG. A. B. DE JONG—Van der Voort. Leiden, 80 September 1906. (Oude Vest 173). 3078 10 Voor de vele bowyzen van deel neming, ontvangen na het overlyden van onze geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, Behuwdzuster en Tante Wed. A. MIEREMET, geboren Sander, betuigen wy ODzen harte lyken dank. J. GIJZEN. E. v. GIJZEN, geb. Mikremet. Leiden, 30 September 1905. P. 8, 1>© zaak zal op den- zelfden voet worden voort gezet. 3071 14 Ondergeteekende betuigt by deze zyn oprechten, hartelyken dank aan de Weled. Zeergel. Heeren Dr. HEL- LEMA te Voorschoten en Dr. MEU- LEMAN te Leidon, voor de flinke en zorgvolle behandeling gedurende de ziekte en verlossing zyner vrouw, waardoor hy, naast God, aan hen het behoud van haar loven dankt. 3072 14 J. WAAIJER. Voorschoten, 30 September 1905' by de Onde Vest. Ruime keuze. Lage pryzon. Alléén solide kwaliteiten*. Voor elk paar wordt ingestaan. Ziclitzondingen spoedig. Aanbevelend, W. WAGEMANS. N.B. Let a.v.p. op No. 13, 8093 14 by de Oude Vest. Pracht-Programma, W.O.M. Mr. ROMANUS, de onverschrokken Leeuwentemmer. Moderne Hercules (Wereldkampioen). „Hel MeisjB mei liet Gouden Haar". Electr. Pracht-Act met Zang. Aanvang 8 uren. Einde ca. 11.15 uron. 3092 21 wan de NIEUWSTE modellen Hofleverancier H. M. de Koningin. 3102 32 Jnterc. Telefoon 142. Wegens begra fenis zal de WIN- KJEL voorheen A. C. M1L1KAN, Levendaal 132, Itlaandag van af halfelf tot Jé aren 3021 8 IN 3097 60 3095 20 CONCERT-DIRECTIE: v|b. Sluiupff Koning, Amsterdam. Geen grooter keuzo In Tegel platen dan Lange Mare 78. Togelplaten, 60 X 60 c^-> yan af f3.75, voorzien van massiére Notenhouten Lyeten on origi neel© Engelsche Tegels. Do hoe ken der Platen zyn op byxon- dero manier gemaakt, zoodat los laten der verstekken onmogelUk is. Vergeiyk prys en afwerking by die der concurrentie. Aanbevelend, 3100 20 o. ALT, JLanse Hare 78 - 80. met geémaillcerden romp en losse JBinnenkachol. Wy verkoopen alleen het merk „Godin". De reordeolen van dit lsto klasso fabrikaat zyn, dat het prima gietyzer ls, waar door het springen der binnen- kachel tot een minimum ls ge- reducaerd, ook dat de kwaliteit émail en nikkel ver dio der concurrentie overtreft en de prys niet hooger ls. Do pryzen zyn In geheel zwart émail van af 7.50, dito met nikkelen rand, voet en kop /O.Jé5 contant. 3099 80 Aanbevelend: 19^5. üelangrijke te Rijnsbupg, iu het Velllngslokaal van bet Café „Central", op Woensdag 4 Oct. I905t des 's morgens te 10 uren precies, door de Directeuren A. DE M00IJ Ja. en A. VAN DEN EIJKEL, vau groote partijen zoowel leverbaar ala per Hoct., waar onder do meest gevraagde soorten. N.B. Op deze Veiling zal nog worden gepresenteerd een extra partij 8C1100LI1LKS- TEH-AARDAPPELKN, van pl.m. IOO H. Lu, van de zware klei. 8098 30 Betaaldag I Aug. I90G. CATALOGUS klgils verkrijgbaar.

Leidsch Dagblad | 1905 | | pagina 3