De Tweede-faer-vacalure le Arnhem. Ilcl Engelsclie Kanaal-eskader le llmuiden. Prcgramma van Muziekuitvoeringen, Buitenlajidseh Overzicht. Uit de Rechtzaal. Gemengd Nieuws. De Kamerzetel in Rotterdam V. De correspondent te Rotterdam van het „Hbld." meldt: „Ten vorvolge op en in gedeeltelijke te genspraak met een vroeger bericht verne men wij, dat bij een deel der vrijzinnigen, met name bij hen, die hun orgaan vinden in do vooruitstrevende liberale kiesverceni- ging „Rotterdam", do stelling wordt ver kondigd, dat Rotterdam V niet is een vrij zinnig-democratisch district, maar een voor uitstrevend liberaal, hetwelk mr. E. E. van Kaalte destijds afvaardigde, niettegen staande hij vrijzinnig-democraat was en meer om zich verzekerd te houden van een goede kracht voor de Tweede Kamer. Zij meenen daarom dat, nu de heer Van Kaal te tot hoóger positie is geroepen, de tijd daar is om het district weer voor de voor uitstrevende liberalen te hernemen, waarom raon, naar ons met zekerheid wordt mede gedeeld, voornemens is de candidatuur aan te bicden aan den heer S. van den Bcrgh Jr., ook roods geruimen tijd lid van den Gemeenteraad en als industrieel in dat district bekend en bemind." Volgens ,,Hefc Vaderland" wordt als op volger voor Van Raalto als lid van do Tweede Kamer ook genoemd mr. S. J. L. van Aalten Jr., president der Vrijzin nig-Democratische Kiesvereeniging aldaar, teven8 sinds geruimen tijd lid van den gemeenteraad en als zoodanig bij alle par tijen eveneens zeer gezien om zijn kunde en scherpzinnigheid. Mr. Rink heeft officieel bedankt voor een eventueelo Kamercandi-datuur iu het dis trict Arnhem. Do ,,N. Arnh. Ct." vernam nog, dat door heb comité, hetwelk voor eenige weken de verkiezing van mr. P. Riuk heeft bevor derd, als diens opvolger in de Tweede Ka mer zal worden gesteld de heer K. Eland, te Arnhem. Waarschijnlijk in verband met zijn te nemen ontslag als lid der Tweede Kamer \ertoefde de heer Rink dezer dagen al daar. Het was gisteren weor druk to IJmui- den. De vlaggen wapperden; de zon brand de, parasols en zomertoiletten schitterden. Do drukte was fameus. Was ze den vori- gen dag hoofdzakelijk groot in den morgen toen het eskader verwacht werd, gisteren werd hot in den namiddag het drukst. Equipages rolden aan; automobielen holden tuffend door de straten. Er vVas dus belgerinkel, hoorngeschal, tuffen on puffen. Rijtuiggeratcl, paarden getrappel en „English smoken"; het ru moerde on gonsd© dooreen. Het leek ker mis. Neen, beter. Geen straatgcschreteuw van dronken jongens en meiden. Het was netjes, druk en gezellig. Booten met en zonder muziolc, allo volgeladen met passa giers, voeren aan en af. Spoorwagens ont lasten hun opgepakte menigte. En 'n weertje, wat 'n weertjeEen koel briesje uit het noord-oosten. Stoombootjes, motorbootjes, stoomsloe- pen, groot en klein, maar allo beladen met kijklustigen, wriemelden en krioelden op het water, vlak naast en langs en door ïl kander. Langs den havonweg maakten de mcnschen iarc. Aan het overzetveer, aan het einde der visschershaven, handhaafde rijkspoli- Ho de orde. Een tiental van vletten was Jlog niet voldoende om het opdringend pu bliek geregpld over te zetten. Duizenden fietsen ontlokten wanhoopskreten, aan de voetgangers en scharen zich in het stofop- jagen aan de zijde der automobielen, waar van zij anders zoo groote vijanden zijn. Het zand is bijzonder fijn in deze streken en gelijkt thans, bij de langdurigo droogte, meer dan ooit op stof. Tegen drie uren krijgt do bomanning van do buitenliggende sokopen voor het eerst verlof en in minder dan geen tijd wemelde het van vreemde uniformen door het dorp. Velen verlieten de plaats. Officieren van hoogen cn lageren rang trokken door hun uiterlijk do aandacht. Groot, zeer groot was het aantal stoombootjes, dat passa giers tegen betaling van één gulden of meor, in de gelogenhoid steldo een tochtje te maken naar de Noordzee, om daar aan de Noordpier do tien reusachtige slagsche pen en aan do Zuidpier do niet minder eerbied afdwingende kruisers in oogen- sckouw to nemen. Voor wie nimmer zoo groot oen flotille heeft gezien, was zeer zeker do aanblik treffend. Opmerkingen zonder tal. Ook aanmerkin gen. Want er zijn zelfs mcnschen, wien het niet 1 valt, volgons hun zeggen. Zo meenden op zichzelf prachtige sche pen to zien. Dat zijn ze trouwens dan ook niet-, maar 1. b zijn slechts donkergrijze monster ge vaarten, in de verte gelijkende op reusachtige strijkijzers. Onze „Evert- sonmaakt er een mooi figuur bij. Do „Sapphire", die met de torpcdovloot in de haven ligt, had ontzaglijk veel be zoek. Die torpedovernieler en tevens uit- werpcr kan een massa bezoekers bevatten Enkele oogenblikken waren er honder Je.n en Donderden tegelijk, 'dio voor een dub- beltjo per roeischuitje van den dijt naar het vaartuig zich lieten overzetten om la ter weer een dubbeltje te betalen, ten einde naar den wal terug te keeren, zoodat ook de visschers goede zaken maakten. Officieren on jantjes waren vol attenties voor do bezoekers, onder wie wij ook veel Eeidenaars ontmoetten zelfs om hun al lerlei inlichtingen over de bewapening to geven. Men zag er bijna alles in do bedrij vigheid; zelfs een barbier scheren, kleerma kers met naaimachines werken, ijsmaken, koken in de keukens, vlaggen seinen wis selen, enz. Het geheele schip mocht men, op enkele kamors na, waar wachten ston den, van boven tot beneden en van bene den tot boven doorwandelen. Uitleg werd gegeven van dc bediening der stukken, lan- ceertoestelleii van de torpedo's. Op het dek dansten weer aardig matrozen met el kaar op de tonen van een door een hunner bespeelde harmonica, waaraan eindelijk ook dames gingQp meedoen. Het was een en al leven cn gezelligheid, behalve in het groote logies beneden, waa® matrozen op de brits lagen to slapen of er brieven zaten te schrijven. Een deel der bemanning van de oorlogs schepen bracht een bezoek aan Amsterdam. Bij groepjes kuierden ze langs grachten en straten. Ook officieren en midshipmen, in bnrgerkleeding, de op do vloot verspreide Gids met plattegrond in de hand, wandel den cn reden door de hoofstad. Do disast aan het station te IJmuiden was geheel in de war. De propvolle en lan ge treinen vertrokken in den namiddag en den avond een halfuur, drie kwartier, een uur en sommige nog meer, zelfs wel ander half uur, later dan was aangegeven. Daar door was ook de dienst te Amsterdam en Haarlem in het ongeregelde. Van do ma trozen, dio 's avonds uit Amsterdam terug keerden, moesten er den nacht in do open lucht aan den wal doorbrengen omdat zij de laatste sloepen van hun schepen niet meer vonden en twee gulden te betalen welke gevraagjd werden om hen met een sleepboot er heen te brengen, hun niet con venieerde. Do lunch gisteren door den minister van marine aan admiraal Wilson en diens officieren in het „Pala-co Hotel" tc Sche- veningen, waar o. a. de Britsche vlaggen wapperden, aangeboden droeg een zeer een voudig karakter. De admiraal dronk op do gezondheid der Koningin on der Nedcr- landscho marine, waarop do minister van marine, kapitein ter zee Cohen Stuart, do aangenamo gevoelens onzer zeemacht ver tolkte over het voreerend bezoek van dit gedeelte der Eugelsche vloot aan ons land. Zijnerzijds dankto do Engolscho vloot voogd hierop voor do hoogst aangenamo ontvangst, dio bet eskader bad ondervon den vanwege de Koningin en de Nederland- ache marine. Togen half drie begaven do gasten zich, begeleid door hun gezant, in rijtuigen naar het Holl. Spoorstation, alwaar een extra- trein gereed stond voor Het Loo, waar H. M. aan de officieren een gala-diner aanbiedt. Met denzelfdcn trein vertrokken mede naar Het Loo do ministers van buitenland- sche zaken en van marine, do luitenant- generaal graaf Dumoncoau, de grootmees ter baron Sirtema van Grovestins, de vice- admiraals Ellis en Tadema, de schout bij nacht baron Swecrts en nog enkele andere vlagofficieren, mede aan het diner genoo- cligd. Allen waren in groot kostuum of uni form. Op het perron woonden velen het vertrek van de officieren bij. Do Engclschc zeeofficieren kwamen om 6.10 op Hcfc Loo aan. Op het perron werden zij ontvangen door graaf Dumonceau en ba ron Sirtema van Grovestins. Op het perron was een talrijk publiek aanwezig. Dc fraaie uniformen trokken vee] aandacht. Do officieren wandelden naar het paleis. Op den bassccour van het paleis was dc stafmuziek uit Amersfoort in do tont aan wezig. Do Engelscho vlootvoogd was in klein tenue, do overige officieren in groot tenue. Op het bassccour werden de heeren ont vangen door den Op^er-Hofmaarschalk baron Clifford. Gedurende het diner speelde du muziek van hot 5de regiment infanterie een mooi programma. Tc ruim 9 uren zijn do Engclsehe gasten weder van Het Loo met een extra-trein vertrokken, onder uitgeleide van de ge noemde dignitarissen, alsmede van jhr. Van Geen en den intendant Van Steyn. Er was weder een talrijk publiek. Men meldt aan b^t „Hbl." uit Haarlem: Do Sociëteit ,,Trou' moet Blycken" bood gistermiddag den Engelschen officieren een matinee aan. Om halfvier arriveerden de gasten, die evenals een tiental Holland- scho officieren, in burgertenue gekleed wa ren, per rijtuig. Do Koninklijke Marine kapel uit Den Helder speelde de Engelscho en Nederlandsche volksliederen, die met ontblooten hoofde werden aangehoord. Overval iai Atjeli. Volgens „Het Vaderland" zijn, behalve luitenant Doimer, gesneuveld 1 Europeesch sergeant, vier Europecsche fuseliers, 1 Europeesch ziekenverpleger, 16 inlandscho minderen en 2 dwangarbeiders. Gewond worden 6 inlanv-sohe minderen, waarvan 2 overleden (1 dwangarbeider) en lioht gewond 1 Europeesch fuselier. RECLAMES, 40 Cents per regol. 1057 7 MÜSrS SACRUM. Zntordag. 19 Aug. te halfacht, door hot Stafrouziekkorps dor Koninklijke) Nedorlundfrchft Marine Directeur: Jao. Koning. - lCerêto afdeeltng: o. Volkeliod; b. .Wilhelmus van Nnssauoii", iu da oude toonzetting. Adrianus Valerius; No. I Olympia-Marsch, Jac Koning; 2. Ouverture de Concert, Carl Machte; 3. ,1'Absence", Komaoco tang pnrolos, Bnnlerj Richards; 4. Fantasio originalo, Frans BI urnen- trilt Tweede afdeeliog: No. 5. Ouverture ,Im Roiche de3 India", Paul Lmcke; 6. Waffentanz, M. C'arl; 7. Kin» Coucertreiss, Grosses Potpourri, C. Reckling; 8. Aul Glückes Wogen", Walzer, ICmil W.iidieufel9. Finale. Koninklijke Neder landsche JUanue MarscL', Jac. Koning. Prins von Bülow zal van Berlijn naar Kassei gaan, om met den Keizer overleg te gaan houden. „Aan onderwerpen voor zulk een audiën tie is er thans op het gebied van de bui- tenlandsche politiek geen gebrek", merkt do „Kóln. Ztg." op. „Maar het ligt voor do hand, om aan te nemen, dat de Zuid west-Af rikaansche zaken ook in de gedach- tenwissoling betrokken zuilen worden." To- rugroeping van generaal von Trotha? Do „Kreuzztg." acht het niet onmogelijk, dat do generaal spoedig trugkeert, omdat zijn vrouw in een ziekenhuis te Berlijn dood ziek ligt. Landgraaf Alexis van Hessen is gistermiddag te Herleshausen, bij Eise nach, in den ouderdom van 76 jaar over leden. Men roemt hem als een van do vlijtigste, beminnelijkste leden van het Pruisische Heerenhuis, waarvan hij sedert 1682 deel uitmaakte. Verder was hij gene raal van de cavalerie la suite. Een nota van Havas geeft nauwkeurige inlichtingen over den stand van de onder handelingen tusschen Frankrijk cn Duitschland met betrekking tot M a- r o k k o. In den tijd, dat men bezig was aan de bestudeering van het program, vernam de minister van buitenlandscho zaken van stappen, die graaf Tattonbach te Fez on dernomen had, ten bate van Duitscho fir ma's voor den aanleg van havenwerken te Tanga* en een belangrijke leening aan het Machzen. In den loop van een onderhoud met prins Radolin (den Duitschen gezant) vestigde de minister-president do aandacht op dio stappen en deed hij hem den 28sten e.i 31sten Juli schriftelijke opmerkingen te dien aanzien toekomen. Deze opmerkin gen werden hernieuwd in een brief van 1 Augustus. Dc Fransche gezant te Berlijn sprak tweemaal over deze zaak met den onder staats-see rota ris van buitenlandscho zaken. Een nota van prins Radolin dd. 4 dezer gaf ophelderingen on beloofde bericht, zoo dra do rapporten van Tattenbach ontvan gen waren. De Fransche regeering bleef als rechtstreeksch cn onmiddellijk gevolg van de afspraak van 8 Juli aandringen op de noodzakelijkheid, dat de vertegenwoordi gers van do twee landen te Fez zich voort aan van alle particuliere onderhandelin gen bij het Machzen zouden onthouden. Er is allo reden, om to gelooven, dat de onderhandelingen, dio met betrekking tot deze gebeurtenissen aan den gang zijn, tot een bevredigende regeling zullen leiden en zoo spoedig mogelijk aan den toestand zijn gewono aanzien terug zullen geven. Het onderzoek in Konstantinopol in zake den b o m m o n-a a n s 1 a g op den Sultan steunende op dc bekentenis van den Belg Joris wordt ijverig voortgezet. Do Porto heeft een nota doen tqekomen aan de diplomatieke vertegenwoordigers der mogendheden, waarin gevraagd wordt den vreemden logement-houders to ver plichten inlichtingen in te winnen omtrent het vroegere verblijf van do reizigers. Uit Konstantinopol wordt aan do „Fi garo" geseind, dat to Smyrna bommen ontdekt zijn van denzelfden aard als die, welks gebruikt zijn bij den aanslag op den Sultan. Deze ontdekking zou er op wijzen, dat men hier to doen heeft met een wijd vertakt komplot. De uitvaardiging van hst Russische keizerlijke manifest tot instelling van de Rijksdoema wordt tegen Zaterdag door het geheelo Russische volk met span ning te gomoet gezien. Men zegt, dat bij de verschijning er van een klein getal Pool- sche en om godsdienstigo redenen van hun vrijheid beroofde gevangenen losigelaten zullen worden en dat de verjaardag van de afkondiging voortaan een nationale feest dag zal wezen. In het algemeen zal de vertegenwoordi ging, naar men verzekert, op westersche leest geschoeid zijn., met een hooger- en een lagerhuis, maar er zal dit verschil zijn, dat hoogo ambtenaren met de bevoegdheid bekleed zullen worden, om do uitvoering van do besluiten van de volksvergadering aanmerkelijk te vertragen. De doema krijgt het recht, om den minis ters vragen te stellen. Het aantal afge vaardigden zal 520 zijn, en elk lid zal een kiesdistrict vertegenwoordigen. In bet bin nenland zullen die districten 250,000 bewo ners omvatten, in de grensprovincies 350,000 en in de steden 100,000. Do alge- meene verkiezing is op einde October be paald. Wanneer het manifest verschenen is, zal Boelygin zijn taak als geëindigd beschou wen en ontslag vragen als minister van bin- nenlandsche zaken. Men gelooft nog steeds, dat generaal Trepof hom zal opvolgen. Besloten is, dat bet nieuwe parlement zal zetelen in heb Krimsch^ paleis te St.- Petersburg, dat keizerin Catharina met kwistige pracht liet bouwen en versieren voor haar gunsteling graaf Potemkin. Bij do ontbinding van de unie tusschen Zweden en Noorwegen, moeten do gemeenschappelijke verdragen, die met andere mogendheden zijn aange gaan, herzien worden. Een van de belang rijkste onder deze is dat van November 1855, gesloten tijdens den Krim-oorlog, waarbij Engeland en Frankrijk de landen Zweden en Noorwegen togen een Russischen aanval vrijwaren. De Engelscho regeering zoo staat in Engelscho bladen heeft ten weten, dat dit troctaat met do ont binding van de unie zal ophouden te bo- staan. Op Kreta hebben Engelscho troe pen en opstandelingen samen ge vochten. Een Engclsch soldaat is licht go- wond, een opstandeling gesneuveld. Sedert 15 dezer is ook een ernstige botsing tus schen Russische troepen en insurgenten aan den gang. Bijzonderheden ontbreken. De „Times '-correspondent, die zich be vindt bij het leger van generaal Nogi, heeft bericht gezonden, dat het de laatste twee weken op het oorlogsterrein niet heeft geregend en dat do wegen ver beteren. Do Liau-vallei verkeert evenwel nog steeds in den toestand van modder poel, zoodat do hervatting der krijgs operaties niet to verwachten is vóórdat het droge seizoen zich voorgoed zal hebben ingezet. Dit dan zou de verklaring zijn voor bet talmen en dralen der Japansche en Rus sische legers in Mandsjoerije. De ^pedesonderhandeüingen. De volgende Rcuter-telegrammen zijn gisteren verzonden Portsmouth, 17 Augustus: De mor genvergadering heeft niet tot overeenstem ming geleid inzake artikel 9, betreffende de uitkeering van een schadevergoeding aan Japan. Aan geen van beide 1 anten wilde men ook maar ecu duimbreed toegeven. Het artikel in kwestio werd daarna voorloopig ter zijde gelegd, nadat de gansche morgen was zoekgemaakt met het discuteeren over het onderwerp. Toen de gedelegeerden waren overgegaan tot de bespreking van het volgende artikel, werd de vergadering om halftwee ge schorst, en gingen de onderhandelaars kof fiedrinken. Portsmouth, 17 Augustus: Het is zoo goed al3 zeker, dat de nog overblijvende artikelen zijn: art. 11 betreffende de be- >perkipg d.er Russische zeemacht in[ hot Verre Oosten; art. 12 betreffende uitbrei ding der rcohten van Japan inzake de uitoefening der visschorij op de kusten van het Russische gebied, zich uitstrekkende van Wladiwostok tot de Beringzee; art. 10, betreffende de overgaaf der in verschil lende neutrale havens geïnterneerde oor logsschepen aan Japan. Het wordt steeds 'duidelijker, dat inzake de beide voornaamste punten van geschil het volgende de natuurlijkste manier zou zijn om tot een vergelijk to komen Rusland staat af aan Japan de suzereini- teit over Sachalin, waarbij Japan zich ver bindt dab eiland niet te versterken, noch Het te bezigen voor militaire en strategi sche doeleinden. Aan de onderdanen van beide naties worden gelijke rechten van visschorij en handel toegestaan. Japan ziet af van de oorlogsschatting en stolt zich in plaats daarvan tevreden met con indirecte schadeloosstelling, voort vloeiende uit den f stand van do pachtge- bieden Port-Arthur en Liautoeng en van den Oostchineeschen spoorweg, en verder uit de vergoeding van de kasten van onder houd voor de 100,000 Russischo krijgsge vangenen. Portsmouth, 17 Augustus: De con ferentie is hedenmiddag te halfzeven ver daagd. Portsmouth, 17 AugustusBlijkens een officieele mcdedecling werden heden de artikelen tien cn elf behandeld. Ten aanzien van artikel tien bestond tusschen 'de gevolmachtigden verschil van mconing, zoodat hierover nader zal worden beraad slaagd. Eveneens bestond over artikel elf een verschillende zienswijze, zoodat de gevolmachtigden ook hieromtrent niet tot overeenstemming konden komen. Do behandeling hiervan zal morgen worden hervat. Haagsche rechtbank. Omdat hij een vrouw had, die niet als andere vrouwen; die steeds maar van oordeel is, clat hij, al werkt hij nog zoo hard, volstrekt geen geld genoeg verdient, besloot de loss© werkman W. de K. behoo- rende tot Alfens inwoners, een en ander weg to kapen van lande.i en uit tuinen ten nadcele van mede- Aif en aars en van een persoon uit Boskoop, om dit ten eigen bate aan to wenden en te gebruiken. Het waren verschillende voorwerpen, planken, glasroeden, een baggor^cugel, een schop en een deklior, die hij wegnam, en nog veel meer: hij had een zolder vol gestolen goed. Van het meeste gestolen materiaal fabri ceerde hij veelal hokken voor dieren van ondersoheiden aard, om die hokken 'dan van de hand te doen. Tusschen 1 December 1901 en 3 April 1905 eigende beklaagde zich dit alles toe. Van den burgemeester zijner woonplaats waren gunstige getuigenissen omtrent be klaagde, die ecu blank strafregister heeft-, ingekomen. Do man bekende hcdon ter terechtzitting de hem ten laste gelegde misdrijven, 't Kwam door zijn vrouw; 't was altijd: diq kan dit, een ander kan dat doen, en al werkte hij eiken dag, 't was nooit naar den zin van cle vrouw wat dat werk hem opbracht. Hot speet hem, dat hij zoo ge handeld liad, maar hij was volkomen bereid te ondergaan de straf van drie maanden, welke het O. M. tegen hem eischto tor zake van diefstal, viermalen gepleegd. Al leen, dat hij een vrouw en kinderen had woog hem zwaar bij het vooruitzicht op een verblijf in do gevangenis. Tegen P. L., van Leidon, eischto het O. M. ter zake van weder&pannigheid to gen en beleediging van de politie, zeven dagen gevangenisstraf. In den laten avond van 23 Maart j.l. was L. lastig in zijn huis aan de Michielsstraat, weshalve zich cle politie, gewaarschuwd, met hem bemoeide en hem, nadat hij buiten was gekomen, wilde overbrengen naar het politie-bureel, wijl hij beschonken was. Daartegen verzette zich do man krachtig, tevens scheldwoorden tot de beide agenten richtende. Het O. M. merkte nog op, dat beklaagde reed-s negen keer werd veroordeeld, maar dat zijn gedrag in den iaatsten tijd beter was dan vroeger, hoewel hij zich nog wel te buiten ging aan sterken drank. J. P. 8., van Leiden, stond terecht we gens vernieling van een ruit van een winkel, aan do Middelstegracht. Beklaagde be weerde beschonken geweest te zijn, waar door hij kwam te vallen. Om zich vast to grijpen had hij den arm uitgestrekt en was 'deze door de ruit gegaan. Zonder opzet alzoo. Getuigen hadden echter wel opzet gezien in de ruitverbrijzeling. Het O. M. eischto dan ook tegen beklaag de, reeds meermalen veroordeeld en een liefhebber van borrels, een geldboete van tien gulden, subs, tien dagen hechtenis. Beklaagde deed zijn best om wat van do straf af te krijgen. Dat hij nu weer werk had was zijn vóórnaamste argument om de heeren rechters gunstig voor hem te stem men. Tegen een 56-jarig tuiniersknecht, H. B. geheeten, die reeds meer veroordeeld werd, thans is gedetineerd te 's-Gravenhage, een zwervend leven leidde in deij laatsteu tijd en vroeger woonachtig was te Alfen aan den Rijn, eisclite het O. M. heden ter zake van diefstal van geld uit een winkellade op 13 Juli jl. in het Westeinde te 's-Gravenha^ gie, omtrent welken diefstal beklaagde al zeer weinig inlichtingen kon geven, voorge vende, dat hij erg beschonken v ~s geweest, hetgeen ter terechtzitting in twijfel werd getrokken, zes maanden gevangenisstraf. De verdediger hoopte, dat bij het opleg gen der straf door de rechtbank in aan merking zal worden genomen het luttele van het bedrag, waarvan de diefstal bekl. wordt ten laste g gd, nl. één gulden en vijftig cents. Uitspraak in al deze zaken 25 Augustus- Hot kind-Vormij. Het gerechtshof te Amsterdam heeft aan de weduwe Vermij en haar minderjarige kindoren het verzoek toegestaan in hooger beroep kostelcjs te proocdeeren tegen 'Jen stadsadvocaat mr. J. Kappcyne van de Coppello, in - ppél tegen het vonnis der rechtbank, waarbij werd beslist, dat het veelbesproken meisje in de couveuso va a het Wilhelmina-g&sthuis Let kind is, waar van mejuffrouw Vermij bevallen was. De zaak zal waarschijnlijk in heb laatst van September op dc rol worden ingeschre ven. Een aartsoplichter. cn meldt ons uit Amsterdam: Tegen den 23-jarigen J. S een persoon van goeden huize, werd gisteren door het O. M. bij 'de rechtbank te Amsterdam ge- requireerd 2 jaar gevangenisstraf, wegens oplichting en het verduisteren van een rij wiel, dat hij verkocht voor ƒ20. Do officier deride in zijn requisitoir mee, dat beklaagde zich' reeds had schuldig ge maakt aan ettelijke verduisteringen en aan feiten van flesschentrekkerij en oplichting. Hij zal voor dergelijke feiten nog moeten terechtstaan te Zwolle, Alkmaar en Breda, en in het geheel heeft hij reeds vijf jaar gevangenisstraf ondergaan. Mr. D. E. Lioni vulde als toegevoegd verdediger het door het O. M. opgesomde lijstjo nog aan door u.ee te deolen, dat beklaag .'.o ook nog te Haarlem en te 's-Gra venhage zal moeten terechtstaan. Toen be klaagde indertijd 2 jaar en 6 maanden ge vangenisstraf had ondergaan, kreeg h'j een betrokking als ambtenaar bij de Rijksver zekeringsbank en verloofde hij zich. Doch zijn verleden werd bekend, zijn betrekking raakte hij kwijt, en het engagement ging af. Daarop kocht hij een pistool en wilde zijn gewezen meisje 'doodzriiieten. Doch het goede in hem had de fcxJVënhand en hij be gaf zich naar het Huis van Bewaring, waar hij den reohter-oommissaris zijn voornemen meedeelde. Op grond van een en ander concludeerde de verdediger tot het bevelen van een onderzoek naar betlaagdes geest vermogens, alvorens de rechtbank uit spraak zou doen. De rechtbank besliste, dat er geen termen aanwezig waren om dit verzoek in to wil ligen ,on daarna stond beklaagde weer te recht voor een geval van valschhei'd in ge schrifte. Voor dit feit werd gevorderd 1 jaar gevangenisstraf. Uitspraak over veertien dagen. Voor de rechtbank te Winschoten stonden terecht E. Str. en H. D., -de eerste te Win schoten, de tweede woonachtig to Heiliger- lee, beschuldigd Pieter K., scheepsjager te Stadskanaal, to hebben mishandeld en van zijn geld beroofd Het O. M. eischto tegen Str. 1 jaar en tegen D. 3 jaar gevangenis straf. Fort Chabrol. De rechtbank te Zwolle heeft G. B. van 't Oever, landbouwer te Avereest, schuldig verklaard aan bedreiging ttiot eenig mis drijf tegen het leven gericht en poging tot doodslag, en hem veroordeeld tot twee jaar gevangn i sstraf De eisoh was 4 jaar. Zooals bok.nd is, heeft hij eenige ge weerschoten gelost op de rijksveldwacht, toen een brug, door hem zonder vergunning aangelegd, weder verwijderd werd. Ongecorrigeerd. De gewone rijkskeuringen van tot dekking bestemde hengsten van ten minate 2^ jaar zullen voor Zuid-Holland in het najaar van 1905 worden gehouden to Leiden 24 Octoberto Dordrecht 25 Octo ber; te Rotterdam 26 October; te Heenvliet 27 October; te Dirksland 28 October. Inschrijvingsbiljetten, enz. zullen worden verstrekt door den secretaris der provin ciale regelingscommissie, 'den heer J. H. van der Torren, te Gouda. Gisternacht is bij heb binnen- komen in den Nieuwen Waterweg de logger SCH 232, schipper Haasnoot, van den ree der A. v. 'd. Toorn, nabij Maassluis, op de steenen glooiing gezeild. Do logger heeft»

Leidsch Dagblad | 1905 | | pagina 2