NV 13946 Vrijdag IX Augustus. A°. 1905. <§ourant wordt dagelijks, met uitzondering van (§on- en feestdagen, uitgegeven. FEUILLETON. ^i|ii ]>3Loecleï-. LEIISCH DAGBLAD PRIJS DEZER COURANTI Vooi Lelden pe? week 9 Oente per 3 maanden I i 1.10. Bulten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd rijn i t 1.30, Franco per post1.65. PRIJS DER ADTERTENTIËN: Van 10 regels ƒ1.05. Iedere regel meer 0.17£. Grootere lettere n&ar plaatsruimte. Kleine adyertentiën van 30 woorden 40 Oents contant elk tiental woorden meer 10 Oonts.-Voor het inoaaseeren wordt/"0.05 berekond. Leiden, II Augustus. Maandag 14 Augustus a.s. hoopt de heer J. H. Landwehr alhier te herdenken, dat hij vijftig jaar onafgebr ken de Gere formeerde Kerk to dezer stede heeft ge diend. In 1855 gekozen tot c-.aken,. werd hij na drie jaren tot ouderling benoemd en tot heden arbeidt de heer Landwehr met onver- flauwden ijver en toewijding in het midden der Gereformeerde Kerk alhier. Kaar wij vernemen, zal deze dag niet on opgemerkt voorbijgaan. Aanstaanden Zon dag hoopt de jubilaris zelf 's avonds te 5 uren in het Kerkgebouw aan do Hooigracht op te treden, terwijl den daarop volgen den Maandag niet alleen voor de leden van genoemde Gemeente, maar ook voor allo belangstellenden, gelegenheid wezen zal, 's avonds van 7 tot 9 uren in dé consistorie kamer der kerk aan de Hooigracht den ju bilaris geluk te wensckcn. In verband met het vorig bericht in zake de agitatie voor schoolartsen door de S--D. A.-P. hier ter stede, deelt men ons nader mede, dat niet bedoeld is, dat het aanstellen van één schoolarts onvoldoende zou zijn, maar dat de aanstelling van 'n schoolarts in deze zeer weinig zal baten. He 1ste luitenant der huzaren B. W. baron van Hedem, wordt verplaatst van Amersfoort naar Leiden Het 1ste en 2de bataljon van het reg. grenadiers en jagers, en het 1ste en 3de bataljon van het 4de regiment infanterie, resp. uit Delft en uit Gouda, die onder be vel van den kolonel D. F. H. Helbach schietoefeningen hielden in do legerplaats bij Harskamp, zijn naar do resp. garni zoenen teruggekeerd. Alzoo is ook de staf- muziek weer te Leiden terug. Bij den Gemeenteraad van Rotterdam zijn ingekomen voorstellen, om ƒ57,000 toe te staan voor doortrekking van do He negouwerslaan, cn ƒ40,000 voor uitbreiding van het buizennet der waterleiding op Feyenoord. Beide zijn in de zitting van gisteren toegestaan. Benoemd zijntot leeraar aan het Gym nasium R. Jacobsen, tijdelijk leeraar aan de H B.-S. te Deventer; tot assistent bij den geneeskundigen dienst, de arts J. H. Croockowit, te Leiden; en tot assistent- geneesheer herbenoemd dr. J. Loopuit. Van het 4-de regiment infanterie, dat in deze en de volgende maand de leger plaats bij Zeist zal betrekken tot het hou den van oefeningen, zullen aldaar de vol gende onderdeelen aankomen: op 18 dezer een voor-detachement sterk 30 officieren cn minderen, op 26 dezer idem 130 officieren on minderen en op 15 September a.s., onge veer 1650 officieren en minderen. Deze troe pen zullen tot 28 September in de leger plaats kampeeren en daarna naar hun gar nizoenen terugkeeren, met uitzondering van een detachement sterk 130 officieren en min deren, dat tot 12 October aldaar verblijft, tot het opruimen van de legerplaats. He luit. ter zee 1ste klasse W. J. Tijl on P. Kruys zijn geplaatst bij het Militaire Huis van H. M. do Koningin. Tot adjunct-directeur van de stichting „Mettray" te Gorssel is benoemd de heer G. J. F. van Tricht, thans opziohter-maga- zijnmeester aldaar. Het stoomschip ,,Altona", van Bata via naar Amsterdam, vertrok 8 Aug. van Singapore; de „Merapi", van Rotterdam naar Batavia, is 10 Aug. Ouessant gepas seerd; de „Potsdam" is 9 Aug. van Nicuw- York naar Rotterdam vertrokken; de „Kanzier" vertrok 10 Aug. van Rotterdam naar Oost-Afrika; de „Kediri", van Rotterdam naar Batavia, is 10 Aug. Kaap Blanc gepasseerd. Haarlemmermeer. Aan mej, I. van Limborgh, onderwijzeres alhier, is vergun ning verleend te Lisse te mogen wonen. P. Spaargaren alhier werd op heeter- daad betrapt, terwijl hij zich bezig hield met het bemachtigen van visch in verbodea vischwater. Een van tuberculose verdacht rund van J. Verkuijl alh'er is gestorven, alvo rens de betrekkelijke ministerieel© beschik king tot overneming was genomen. De arbeider Dankorman van den land bouwer Avis alhier, die het ongeluk had bij het stellen van een viorschmachino zijn reohterpink af te knellen, werd eerst hier door dr. Nanninga verbonden, om ter ver dere behandeling in een gasthuis te wor den opgenomen. Hazorswoudo. De Unie-colleote heeft hier opgebracht ƒ300.20. Katwyk-aan-Zee. In het Badhotel ,,De Zwaan" had gisteravond voor een talrijk publiek het concert plaats van de Delftsohe mandolineclub „Cléaudohru", met welwil lende medewerking van de hceren W. Nienhuis ea G. v. d. Werf. De heer N, deed zich aan ons kennen als bas-zanger met een volle en fraaie stem, die tevens over een gevoelvolle voordracht be schikt. Jammer was, viat de localiteit zich voor dergelijken solozang in het geheel niet leont, waardoor veel van het schoone verlo ren ging, hetgeen misschien ook wel de oorzaak was voor het aanzienlijk inkorten van het programma, waar het den zang be trof. We hopen den heer Nienhuis ander maal in betere omstandigheden to hooren, en zullen tot zoo lang ons jordeol opschor ten. Van den heer G. van der Werf is het voldoende te zeggen, dat hij, zooals altijd „zichzelf" was, wat voot het publiek oogen- blikken van veel genoegen beteekent. Zeiden we in een opwekking, om dit concert te gaan bijwonen, dat deze mando lineclub het menschelijk volmaakte bijna bereikt heeft, onze verwachtingen werden niet teleurgesteld. Het samenspel was in één woord uitne mend, de vaak zeer moeilijke guitaar-par tijen werden uitnemend vervuld, en wat bij een mandoline-orkest van geen geringe be- tcokenis is, geen oogenblik werden de tee- kens verwaarloosd. Sterken indruk maakte op ons vooral de romance van Marzuttini, en het buitenge woon mooie Mestitia van denzelfden. Vooral bij het laatst genoemde, toen het buiten, door het vergevorderde uur, dood stil geworden was, en de zee in rythmi- schen cadans daar doorheen ruischte, kwam de zacht trillende muziek goed tot zijn reoht. Het overgebleven publiek, (enkelen, die schijnbaar kwamen, omdat er een concert gegeven werd, maar niet omdat er muziek to hooren was, waren gelukkig verdwenen), genoot dan ook zeer wat zioh duidelijk uitte in, na het eindigen, een oogenblik van stille, en daarna het warm uitbarstend applaus. We zijn den Delvenaars en allen, die tot het slagen van dezen avond medegewerkt hebben, dan ook icedankbaar voor het genot, ou5 geschonken. Voorhout. Ds. G. van Wijhe, sedert 20 September 1896 predikant bij de Ned.- Herv. Gem, (ring Alfen) alhier, heeft, zoo als wij reeds meldden, tegen 1 Oct. a. a. corvol emeritaat aangevraagd. Ds. Van Wijhe diendo achtereenvolgens de Gemeen ten te Hoofdplaat, Willemsoord, N.JDor- d rechts Grolloo, Maasdam, O.- en N,- Asselt, Oosterdijk en Arkcl. Warmond. Den 9den j.l. vergaderde do Feestcommissie voor Koninginnedag en kermis alhier. Er werd bêsloten gelden te collecteeren om bij voldoende inteekening op waardige wijze den 25sten geboortedag van H. M. te vieren en de gebruikelijke volks- en kinderspelen op 6 en harddraverij op 7 September te geven. Naar gelang van do inkomende gelden, stelde de commissie zich voor die festiviteiten te geven in deze volgorde: lo. Kinderfeest in den voormid dag van 10 tot 12 uren2o. een lichtstoefc des nam. te 8 uren, beide op 31 Augustus; 3o- de harddraverij4o. volksspelen, beide in do kermisweek. De lichtstoet, een qouveauté alhier, zal befctaan uit allen, die zich opgeven met lo. voertuigen, getrokken door een of meer paarden, 2o. tweewielige handkarren, 3o. kruiwagens, 4o. sportkarren, 5o. fiotsen, alle versierd' on verlicht, 6o. gedragen transparanten, waarbij prijzen zullen wor den uitgeloofd voor de verschillende cate gorieën, zoo voor de fraaiste als voor de geestigste nummers. De „Harmonio van Warmond" zal worden uitgenoodigd den stoet te begeleiden, welke door het dorp zal trekken, vervolgens naar hot Warmon derhek zal gaan, waar een uurtje zal wor den gepauzeerd en muziek zal worden geno ten, ten einde vervolgens weder door het dorp te trekken en daarna to worden ont bonden. Eon en ander zal later voldoende worden geadverteerd en gepubliceerd. Wassenaar. In de algomcene vergade ring dier '„Koningin Wilhelmina-.vereeni- ging", welke gisteravond gehouden werd in de zaal van den heer Schrama, deelde de voorzitter, dr. F. van Praag, o.a. mede, dat dè heer v. Wassenaar het Beschermheer schap der nieuwe Vereeniging niet heeft aanvaard en dat de Burgemeester het eere voorzitterschap heeft aangenomen. Op de statuten der Vereeniging is de Koninklijke goedkeuring verkregen. Een woord van dank werd hierbij gebracht aan den hoor J. Schiff voor diens bemoeiingen. Door het Bestuur is het volgende „Plan" gemaakt voor het feest, dat op 6 September zal worden gehouden. Des morgens Koraal- muziek. Van 9—12 uren kinderfeest aan het „Meoklenburgerhof" voor kinderen van de leden. Na den middag: wedstrijd voor de mooiste versiering van fietsen en tilbu ry's. Optocht der versierde rijtuigen door het dorp met muziek. Ringrijderij en ring steken op de fiets voor jongens en meisjes. Des avonds van 810 uren voorstellingen in de café's der heeren Schrama, Van der Zalm en Beyersbergen, uitsluitend toegan kelijk voor leden mot één dame. Dat dit „plan" met applaus werd begroet, behoeft niet te worden vermeld. Verder vernamen we nog, dat het fanfarekorps „Excelsior" geheel belangloos zal zorgen voor muziek. Een zeer groot aantal nieuwe leden lieten zich inschrijven. De voorzitter hoopte, dat ieder in eigen kring zal medewerken om zooveel mogelijk leden te werven. Koninginnedag; te Leiden. Evenals vorige jaren zal ook dit jaar op 31 Aug. «us. de verjaardag van H. M. onze geëerbiedigde Koningin feestelijk worden herdacht door do leerlingen der Jjpogste klassen van alle openbare en bijzondere scholen. Door den Raad dozer gemeente werd ook weder op do begrooting van het loopendo jaar een bedrag van 1000 be schikbaar gesteld voor het geven van een Kinderfeest, terwijl door B. cn Ws. dozelfdo commissie van vorige jaren word uitgenoo digd daarvan de leiding op zioh te nemen. Voorzitter en Secretaris dier oommissio zijn de hoeren A, Van der Harst en G de Jong Ezn. Het feest zal bestaan in een uit stapje naar Katwijk en terug per boot, met kleine wandeling langs het strand. De af vaart zal aan do Haven plaats hebben, on geveer elf uren. Het aantal leerlingen van 23 soholen bedraagt ongeveer 1200. Waarom voeren wij oorlog tegen Boni? Toen do vorstin van Boni (de dochter van Aroe Palakka) in 1895 overleed, waren er twee candidaton voor den opengevalion troon: haar dochter en de rijksbestierder, die sinds 1871 die functie vervulde. Tot de overtuiging gekomen, dat de le den van de Hadat, 1) en met hen geheel Boni, don rijksbestierder tot vorst verlang den, werd deze door onze regeering tob leenvorst aangewezen, onder den naam Lapapawooi Kraeng Segeri. Aanvankelijk herwees de nieuwe vorst ons goede diensten, o.a. tijdens do expeditie van I860, on in 1898, bij gelegenheid van do troonsbestijging van onze Koningin, werd hem zelfs de gouden ster van verdiensten toegekend, maar weldra veranderde dit geheel en al. In het oontract mot hem, bij zijn troons bestijging gesloten, werd bepaald o.m., dat •hij gehoudon was vrede en vriendschap te onderhouden met do naburigo landschap pen en zonder onze toestemming geen vijan delijkheden mooht plegen tegen zoodanige landschappendat l et Bonischo bestuur zioK onderwerpt aan alle regelingen, welke het gouvernement van Ned.-Indiö mocht goedvinden vast te stollen omtrent dc ex- 1) Do Hadat is do rijksraad, bestaande uit zeven inlandsche vorston. De rijksbe stierder, die den titel voort van to-marila- lang (do man, die binnen is), is don vorBt van Boni toegevoegd. Hij is hot hoofd van den Hadat cn, als aroeng adjoeng of to- mari-lalang gewoonlijk ook het hoofd der vazallen, aan wie hij alle bevelen van den vorst overbrengt. Zooals gisteren gemeld, hebben 5 van de 7 Hadat-lcden zich reeds onderworpen. De naam Hadat is in het Bocgincosch Aroempitoe, 6aomgesteld uit „aroe", vorst of hoofd, en „pitoo" zeven. ploitatio van paoliterï cn omtrent het hof- ien van rechten van do vaartuigen, die Bo ni's haven aandoen, zoomede van \ie aldaar in. en uitgevoerd wordende goodoron. Do vorst van Boni d .cl nu eenvoudig alsof dat contract niet hestond. Hij maakte zioh schuldig aan rooftochten, tegenwer king van het gouvernement, hot heffen van liooge belastingen, zoodat velen zijner on derdanen hot land verlieten, en woigerdo mede te werken tob het overdragen van hot heffen van tolrechten aan het gouverne ment, cn dit, niettegenstaande in art. 21 van liet oontract is bepaald, dat liet gou vernement zich het recht voorbehoudt om „de bestaande belastingen ton allen tijde togen sohadovergoeding over te nemen." Deze schadevorgocding werd zóó ruim genomen, dat 's vorsten in- komston door het afstaan der in. en uit voerrechten (die tot de belastingen behoo- ren), eer zonden vermeerderen dan vermin deren. Deze maatregel was een govolg van dc wot van 30 Dec. 1899, tob opheffing van hob vrijhavenstelsel in het oostelijk g'.ideclto van don Archipel. Aldus trad Boni's vorst, die van ous hot rijk na de verovering inlootf kreog, zijn contract met voeten, verzette zioh aanvankelijk lijdelijk, weigerde ten slotte pertinent en wapende zich tegen one., Men zal toestemmen, dat krachtig ingrij pen hier noodig is geworden cn dat voor stellingen, alsof wij weer eens, zonder gel dige reden, een oorlogje gaan voeren bezij den de waarheid zijn. Dit alles cn nog meer over Boni is te lezen in een artikel in de „Indische Gids" van Augustus. Boni. Dc correspondent van „Do N. Ct." te Batavia seint, dat met den rijksbestuurder van Boni zioh oo'. de hoofden der Tjenra- nastrcek onderworpen hebben, en dat dó zesdaagscho marsch in liet binnenland geen' tegenstand ondervond. Naar aan het „Hdbl." wordt geseind, hebben hoofden der Tjonrana-streek non boord van dc „Zeeland" hun onderwerping aangeboden. Koninklijk bezoek aan FricHland. Bij hot hoofd van do gemeente Bolsward is bericht gekomen, dat H. M. de Koningin on de Prins-Gemaal Maandag 2j Septem ber van halftweo tot halfvior, Bolsward denken te bezoeken. Over do geheele stad Leeuwarden zija de buurtcommissiën reeds in de wcor, cm gel den bijeen te zaraeien voor do versiering dor straten en voor do algemeene illumiaali® ter gelegenheid van het door het Koninklijk Echtpaar ook aan die stad te brengen be zoek. Het programma van do feestelijkheden is echter nog niet vastgesteld, evenmin ala nog definitief al do overige plaatsen zijn be paald, die door hot Koninklijk Echtpaar zullen worden bezocht. Weerbericht van II Augustan. Volgou» opgiivo van hot Met. Instituut to Utrooht. Hoogsto barometerstand 767.3 te Vale» tia, laagste 744.4 te Hernoscnd. Verwachting: Zwakke tot mati gen westelijken wind. Bewolkto luchfcL Waarschijnlijk droog wcor. Iets warmer. 29) De beide aan tafel zittende heeren zagen yerrast naar Just, die de rol van den zwij genden toehoorder scheen te willen opge- yen. Teil lachte bitter: „De naam eener vrouw wordt er niet op verbeterd, als haar samen komsten met een intiemen vriend bekend worden." „En toch heeft mevrouw uw moeder het oordeel der wereld nooit behoeven te schu wen," zeide Just min of meer heftig. „Ik beroep mij op hem, die in deze zaak de eenige competente rechter kan zijn." Hij wees op den vrijheer, alsof hij dezen uit- noodigde het voor do eer van mrs. Teil op te nemen. Brank krabde in zijn baard en bromde goedkeurend: „De Amerikaan heeft gelijk volkomen gelijk." En zich tot Teil wen dend: „Houd mij niet voor indiscreet, als ik over deze zaak herhaaldelijk met den heer Just gesproken heb; het was mij een weldaad, daar hij ook die vrouw gekend, vereerd en bewonderd heeft. Maar ik geef u toe, dat het gebrca aan piëteit zou zijn, wanneer u onnoodig den naam van mevrouw uw moeder tot het onderwerp van het stadsgebazel maaktet." Just heeft de plaats aan het raam verla ten; hij treedt op den officier toe en vraagt hem op zachten, hoewel min of meer ver wijtenden toon: „Meent u dan nog altijd, dat u zich over mevrouw uw moeder hebt te schamen? Ik heb u toch herhaaldelijk gezegd cn ook den heer von Brank hier be vestigt het u, dat..." Teil valt hem kortaf in de rede: „Latei wij dat, goede Just; er zijn dingen, welker aanraking pijn veroorzaakt." „Veroordeelt u duB mrs. Tell? Zijt u boos op haar?" vraagt Just opgewonden en het is moeilijk te beslissen, of onwil over do hardheid van den onverzoenlijke of alleen slechts het weemoedig aandenken aan de vroegero vriendin cn kameraad zijn stem doet beven. De officier zwijgt; na een pooa zegt hij bits: „Het zou beter geweest zijn, dat mijn moeder nooit roden gegeven had tot het go- bazel dor lasteraars." Den braven Just stijgt i.st bloed naar het hoofd, hij wil heftig antwoorden, maar hij beheerscht zich, en na een meer droeven dan verwijtenden blik op den officier, wendt hij zich weder naar zijn plaatsje, waar hij zwijgend gaat zitten. „U neemt de zaak veel te tragisch op, beste Teil," zegt Brank hoofdschuddend. „Laat toch het verleden rustengeeD ver standig mensch zal u ooit daarvoor verant woordelijk maken." „Jawel," zegt Teil, „do maatschappij doet het; zij pleegt ieder barer leden te vra gen: wie was uw vader, wie uw moeder?" Hij lacht, dan zegt hij: „Goddank, ik heb die maatschappij niet noodig; als ik uit den staatsdienst ga, breek ik ook alle be trekkingen met haar af. O, u vermoedt niet. hoe mij dat goed zou doen, weder een vrij mensch te zijn, weder het recht te hebben op mijn wijze te kunnen leven, en dat te verkrijgen, wat mij Staat en maatschappij elk oogenblik willen ontrooven: de eigen, vrijo persoonlijkheid. Ik wil mij niet langer laten voorschrijven, wat ik, overeenkomstig een willekeurige gewoonte, een banale tra ditie, te doen of te laten heb, ik wil mijzelf de wet geven cn als zelfstandig denkend mensch mijn eigen weg gaan." De vrijheer schudt het hoofd: „Zoolang u met andere meusehen dezelfde lucht inademt, zoolang u niet op een eenzaam ei land in den oceaan leeft, zoolang zult u ook het juk van een maatschappelijken dwang moeten dragen." „Ik zal mij niet voegen naar dit juk, want als particulier zal ik geen égards meer behoeven te hebben." „Wat wilt u dan beginnen?" „Komt tijd, komt rand. Men heeft mij onlangs als rechtsgeleerd adviseur bij een verzekeringsmaatschapppij trachten te win nen, het beste zou zijn", voegdo hij er spot tend bij, „dat men boer werd en in uitslui tend verkeer leefde met de Almoeder Nar tuur." „Hoor eens, daar 6laat u don spijker op den kop", zegt de vrijheer. „Ik heb er reeds-dikwijls over nagedacht of een hervor ming van onzeü gebeelen economisehen toestand niet daardoor mogelijk ware, dat de hoogere standen, in plaats van do amb tenaarsloop har.n, veder de bebouwing van den grond ter hand namen; een beBci afd man achter den ploeg, dat zou een terug keer zijn naar den omvang van onze cul tuur, alleen met dit onderscheid, dat de nieuwe Adam iets mc^r in het hoofd zou hebben dan de oude." De bediende brengt den door Just bestel den wijn, maar Teil bedankt; hij verzoekt verlof zich bij de dames te laten aandie- Na een poes treedt hij met den orchideeën- ruiker, dien hij in de vestibule had laten liggen, over den drempel van de tuinkamer, en nadat hij de vrouw des huizes do hand gekust heeft, wendt hij zich tot Ellen en biedt deze den bouquet aan. „J'y p^nse, freule I" Ellen neemt vriendelijk dankzeggend den bcuquet aan, maar in haar diepe, donker blauwe oogen ligt een onuitgesproken vraag, en de glimlach om haar mond is geen oprechte. Althans dit komt den offi cier zoo voor, en de bange gedachte, dat zij weet, dat hij de tegenstander van haar vader is geweest, werpt weder donkere schaduwen in zijn ziel. Maar hij speelt, zoo goed hij kan, den onbevangene, haalt uit den zak zijn pakketje en zegt: „Het zoete aan do zoete I Deze pralines smachten er naar in uw mond te smelten." Hij ergert zich, dat 'hem niets beters te binnen valt dan deze gewone galanterie. Ellen opent het pakje, proeft een stukjo chocolade, houdt dan haar moeder hefc pakje voor en noodigt ten slotte den gever uit zelf te proeven. „Wat hebt u wel gezegd van hot ongeluk van mijn man 1" vraagt mevrouw von Brank, „U kunt denken hoe wij geschrok ken zijn," „Ik 'heb het met de grootste deelneming vernomen," verzekert Teil en weder is hij in stilte boos op zichzelf, dat hij geen war mer, natuurlijker woorden kan vinden, „ik zou ook dadelijk hier gekomen zijn, maar die nare ambtsplichten hielden mij vast, ec-rst heden kon ik mij vrij maken." Hij komt zich als een betrapte dief voor. Zou men hem niet de leugen op zijn gezicht kunnen lezen? Do beide dames zagen hem ook zoo eigenaardig vragend aan. Was hij hier maar niet gekomen I In welk licht moet hij deze vrouw voorkomen, aan wie hij haar, man zoo noode heeft willen ontnemen? Maar zijn vermoedens zijn zeker ongegroncL Mevrouw von Brank meldt nu, mot welke toewijding do goede Just haar echtgenoot verzorgd heeft; deze man was werkelijk een parel; het geheele huis had zich reeds aan hem gewend, zoodat men aan zijn waarschijnlijk spoedigen terugkeer naar Berlijn haast niet wilde denken. Kan men zoo onbevangen met iemand praten, tegen wien men een zwaar verwijt op het barb heeft? Neen I Tot zulk een komedie is me- vouw von Brank niot in staat. Teil vindtf zijn zelfvertrouwen meer en meer terug; hij schudt allen dwang en alle onzekerheid van zich af en is aan tafel een vroolijk cn! beminnelijk kameraad; alleen Ellen zieti naar hem, als zij zich onbespied waant dit althans meent bij te bespeuren met heimelijk monsterende blikken; maar ook zij neemt deel aan het algemeen onderhoud en zij lacht, als Teil een grap vertelt oê Just een koddig avontuur uit zijn Ameri- kaanscb nomadenleven ten beste geeft. Nai den maaltijd vergezelt de officier don vrij heer op een tocht over het landgoed, naar destallen en de plantenkassen. Jusf) is op het slot gebleven, om, zooals hij schertsend verzekert, den dames zijn dien sten te wijden. De officier bespeurt tot zijn; verrassing hoe bereidwillig cn eerbiedig dó heer 'dos huizes door zijn knechts en meiden begroet wordt, en hij maakt daaromtrent een opmerking. (Wordi v*rvolg&J

Leidsch Dagblad | 1905 | | pagina 1