N\ 13945 Donderdag lO Augustus. A0. 1905. i Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. <§eze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van <§on- en feestdagen, uitgegeven. Uit de „Staatscourant." FEUILLETON. Zijn Moeder. LEIDSCH T)Aim AT) PRIJS DEZER COURANT I y%n Leiden pei week 0 Cents per 8 maanden I I I I J 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd sijn 1 2 't 1.80. Xranco per post 1,65. Hoogere Enrgerschool voor Meisjes. Burgemeester eu Wethouders vu Leiden brengen ter algemeeno kennis, dat tot het .doen inschrijven van leerlingen voor het 2de toelatingsexamen tot do Hoogere Bur gerschool voor Meisjes gelegenheid wordt gegeven op Maandag 28 Augustus 1905, des namiddags van 2 tot b uren in het school gebouw aan do Garenmarkb, en dat het toe latingsexamen zal aanvangen op Zaterdag 2 September daaraanvolgende, doj voor- 'jniddags te 9 uren. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE RIDDER, Burgemeester. VAN HEYST, Secretaris. Leiden, 19 Juli 1905. Leiden, fiö Augustus. Naar wij vernemen, zal in verband met het voorstel van B. en Ws. tot aanstelling van een schoolarts, vanwege do afdecling Leiden der S.-D. A.-P. een openbare .vergadering worden belegd, waarin waar schijnlijk de heer A. H Gerhard, uit Am sterdam, dit vraagstuk vari sociaal-demo cratisch standpunt zal beschoiiwen en trachten aan te toonen, dat de aanstelling -yan één schoolarts over zooveel scholen geheel onvoldoende is. Dr. mr. J. A. Eigeman, to Leiden, leeraar in de Staatsinrichting en de Staat huishoudkunde aan de H. B.-S. te Delft, heeft tegen 1 September eervol ontslag uit die. betrokking verzocht. Op us voordracht aan den Haagschen Gemeenteraad, tor benoeming van onder wijzer 1ste klasse aan de openbare school voor gewoon lager onderwijs der tweede klasse, aan de Bleekcrslaan, is o. a. ge plaatst de heer K. v. d. Helden, onderwij zer te Hillegom, Op de voordracht van onderwijzer 1ste klas sa aan 'de openbare burgerschool aan de Van Hoornbeekstraat staat o, a. de heer J. Th.: Rinkema, onderwijzer te Leiden. Hedenmiddag ontvingen wij per [Fransch© mail de Bataviaanscbe bladen van 12 en 13 Juli. Na hun bezoek aan Leiden, zijn giste ren te Leeuwarden onder geleide van dr. Swaving, directeur van het rijkslandbouw proefstation. en baron Collo t d'Escury, voorzitter van den Ned. Zuivclbond, aan gekomen de heeren dr. H. Ricard, voor zitter, en Troude, secretaris van het in October van dit jaar te Parijs te houden 2do internationaal zuivelcongres, tot het bezichtigen van de boterfabriek aan het Nieuwe Kanaal te Leeuwarden en van die to Marssum, bij die stad, en van het Land- bouwhuis, afdeeling zuivelbereiding. D© Nederlandsohe Slagersgezellenbond heeft zich tot den Minister van Oorlog gewend met een schrijven, waarin wordt medegedeeld, dat het '3e aandacht heeft getrokken, dat de vleei Invaren voor het garnizoen te Haarlem, benoodigd vt or 3eu PRIJS DER ADVERTENTIKNl Van 1—8 regel# ƒ1.05. Iedere regel meer ƒ0.171. Grootere letters n&ar plaatsruimte. Kleine advertentiën van 30 woorden 40 Gents oontantj elk tiental woorden meer 10 Gents. Voor hot inoasseoren wordt 0.05 berekend. Zondag steeds op Zondag worden inge kocht, In verband hiermede verzoekt bet hoofdbestuur van een Bond den Minister het daarheen to leiden, dat het ibvragecven op Zondag wordt afgeschaft en in den vervolge plaats zal hebben des Zaterdags. Do 26ste jaarlijksche examens der Ne- dcrlandsche Toonkunstenaarsvereeniging zijn gisteren to 's-Gravenhage voortgezet en geëindigd. Na dc vorige opgaven zijn nog geslaagd: mejuffrouw M. Heineken, uit Amsterdam, en de heer H. H. Krenning, uit Weesp. In het geheel hadden zich aangemeld 53 voor piano (lager onderwijs), 5 voor piano (middelbaar onderwijs), 4 voor viool (la ger onderwijs), 1 voor orgel (lager onder wijs), 1 voor theorie,. 21 voor koorzang (onderwijskunst), 12 voor solozang (onder wijskunst), te zamen 97 ca-ndidaten, te we ten 12 heeren en 85 dames, waarvan ge slaagd 23 voor piano (lager onderwijs), 3 viool (lager onderwijs), 14 voor koorzang voor piano (middelbaar onderwijs), 2 voor (onderwijskunst) en 7 voor solozang (on derwijskunst). Het vaandel, bestemd voor het 11de reg, inf. zal op 4 September a. s. door H. M. de Koningin aan den regiments commandant, kolonel D. L. Hoogkamer in de legerplaats to Millige-n op plechtige wijze worden uitgereikt. Heb regiment zal daarbij door een detachement van 100 man vertegenwoordigd worden. Volgens het Volksdagblad" zou de mogelijkheid nist zijn uitgesloten, dat de geloofsbrieven van het te 's-Gravenhage nieuw gekozen raadslid K. ter Laan niet worden goedgekeurd, op grond dat de heer Ter Laan in zijn hoedanigheid van leeraar bij den cursus voor do hoofdakte aldaar kan worden aangemerkt ais onderwijzer bij het lager onderwijs, en het lidmaatschap van den Raad onvereenigbaar is met de betrekking van onderwijzer. Verschenen is de gemeenterekening van Amsterdam over 1901. Daaruit blijkt-, dat de ontvang6tpn in het afgeloopen jaar bedroegen ƒ31,022.574, de uitg. ƒ23,928,012, zoodat het dienstjaar een voordeelig saldo oplevert van 2,094,562. Er waa nog te be talen op 1 Januari 1905 7,088,477, en nog te ontvangen 6,056,629, nadeelig verschil f 1,031,8-18, zoodat het dienstjaar met een batig saldo sluit van 1,062,714. Hiervan moet op den dienst 1905 worden overge bracht 146,553; blijft 916,161. Onze gezant to Berlijn, jhr. mr. Van Tets van Goudriaan, vertoefde dezer dagen in de Residentie. In het- begin van November 1905 zal een vergelijkend onderzoek worden gehou den voor de betrekking van adspirant- opzichter der telegrafie, waarvoor 5 plaat sen worden opengesteld. (Voor bijzonder heden zie men de ,,Stct." No. 186). Bij beschikking van den minister van koloniën zijn hij dat departement bevor derd tot lsten klerk, de heeren C. J. W. van der Boon, J. J. M. Groenemeijer, J. O. Mulder en L. J. van Dijk, thans allen 2do klerk, en is de heer E. de Kruyff gesteld ter beschikking van den gouverneur- generaal van Nederlandsch-Indië, om te worden benoemd tot afdeelingschcf-bacte- rioloog bij het departement van landbouw daar tc lande. Men meldt uit 's-Gravenhage: Binnenkort kan de aanstelling van een tweede serie klerken der posterijen en te legrafie tot commies-titulair worden ver wacht. Do desbetreffende beschikking is bij bet hoofdbestuur in voorbereiding. Naast het stoffelijk hulsel van zijn echtgenoote, mevr. Elise van Calcar, werd gistervoormiddag te 's-GravenhUge onder veel betoon van belangstelling het stoffelijk overschot bijgezet van den heer H. C. van Calcar. Aan de groeve werd een woord van af scheid gesproken door mr. Van Holfche tot Echten on dr. De Jong. Verscheidene kransen dekten de kist. Herv. Gemeente. Bedankt is voor Waddingsveen door ds. O. J. Leenmans te Bennokom, die ook bedankte voor IJsel- muiden. Het voornemen bestaat, om op Zater dag 23 September en beide volgende dagen een reünie te houden van ou'd-kweokelingon der Rijkskweekschool te Maastricht ter herdenking van heb 25-jarig bestaan dier onderwijsinrichting. Do officier-machinist 1ste klasse S. Taaie, uit Oost-Indie rii Nederland terug gekeerd, wordt op non-activiteit gesteld. Hi'. Ms. pantserschip „Evertsen", onder bevel van den kapitein ter zee P. C. Swaan, is 9 dezer van Lerwick vertrok ken. De kapitein der genie H. W. Forbes, thans op non-activiteit, heeft eervol ont slag gevraagd. De 1ste luit. P. H. J. van der Heem, die met October wordt overgeplaatst van het 2de naar het 4de reg. inf., komt dan te Leiden in garnizoen. Do uit Oost-Indië teruggekeerde 1ste luit.-kwartierm. J. Stroband zal h. t. 1. worden ingedeeld bij het 8ste reg. infante rie. Den 4den September zal ook de nieuwe standaard van het -lde (thans 1ste) regi ment huzaren door H .M. d© Koningin in de legerplaats te Milligen worden uit gereikt. Zondags te voren zal een deputatie van dat regiment bij do godsdienstoefening in de Ned.-Herv. Kerk te Apeldoorn aan wezig moeten zijn. Het stoomschip Scottish Monarch", van Batavia naar Amsterdam, vertr. 8 Aug. van - Padang; de „Eemland", van Amster dam naar Buenos-Ayres, passeerde 6 Aug. Fernando Noronha; de „Offenbach", van Batavia naar Amsterdam, passeerde 7 Aug. Peniche; de „Potsdam" vertrok 9 Aug. van Nieuw-York naar Rotterdam; de „Bogor" vertrok 9 Augustus van Shanghen naai' Kobe; de „Goentoer", van Java naar Rotterdam passeerde 9 Aug. Pcrimde „Lawoe" vertrok 9 Augustus van Batavia na r Rotterdam; de „Sindoro" van Rotter dam naar Batavia, vertrok 9 Aug. van Suez; de „Feldmarscball" (uitreis) vertrok 8 Aug. van Napels; do „Herzog'' (uitreis) vertrok 8 Aug. van Beira; de „Prinz Re gent" (thuisreis) vertrok 7 Aug. van Zan zibar, Bodegraven. D© heer Boersma, 14 jaar stationschef alhier, en die om zijn wijze van optreden de achting van het Bodegraven- scho publiek heeft verworven, wordt met September verplaatst naar liet station Maarssen. Do burgemeester dezer gemeente heeft tegen Zaterdag 12 Augustus des morgens te 11 uren een openbare Raadsvergadering uitgeschreven, Gouda* Bij den Raad is ingekomen een schrijven van den burgemeester, be treffende verhooging der jaarwedden van het politiepersoneel, In verband hiermede leggen B. en Ws. aan 'den Raad een ont- werp-verordening voor, regelende do sa menstelling en de bezoldiging der gemeente politie, waarin o. a. wordt bepaald, dat voor dezen dienst zullen werkzaam zijn onder den commissaris: 1 inspecteur, 3 hoofdagenten, 8 agenten 1ste klasse en 12 agenten 2de klasse. De jaarwedden zijn in de verordening bepaald: voor den inspec teur op 1000, voor een hoofdagent op ƒ700, voor een agent 1st© klasse op ƒ600 en voor een agent 2de klasse op ƒ550, allen met verhooging na een zeker aantal dienstjaren. Verder vragen B en Ws, machtiging aan H. M. de Koningin te verzoeken de jaar wedde van den commissaris van politie nader te bepalen op 2200. Katwyk-atin-Zee. Gaarno vestigen wij nog eens de aandacht op het te geven con cert van hedenavond door de Delftsche Mandoline-Club „Cldaudohru" in het bad hotel „De Zwaan." Welwillende medewerking verleenen de heeren G. v. d. Werf, die zich in eenige voordrachten zal laten hooren, en W. Nien- huis, die eenige bassolo's ten beste geven zal. Naar wat wij van het Mandoline gezel schap weten, staat het ons borg, op man- dolinegebied het bijna volmaakte le zullen geven. D© lage toegangsprijs kan ook geen mensch weerhouden dit mooie concert te gaan bijwonen. Lisso. Tot predikant bij dc Chr. Ger. Kerk alhier is beroepen ds. M. Schouten van Bunschoten. Voorhout. Ds. G. van Wijhc, ored. al- 'hier, heeft tegen 1 October eervol emeri taat aangevraagd. Zwammerdam. Toen de agent van ons blad Groenheydcn zich Woensdag jl. (9 Aug.) met zijn broodkar langs de Lage Zij de bevond, zag hij uit de verte con to water liggend kind, dat op haar kleertjes rond dreef. Door hard geschreeuw wist hij de aandacht dor huisgenooten te trekken ©q spoedig gelukte het dan ook den zoon van den landbouwer v. D. zijn zesjarig zusje uit haar benarde positie to redden. Ware hij enkele oogenblikken later gekomen dan had het kind vermoedelijk in gevaar van verdrinken verkeerd, 'daar de huisgenooten, met de gewone werkzaamheden bezig, de afwezigheid der kleine niet hadden opge merkt. Bij Kon. besluit zijn bonoemd: tot ontvanger der registratie en domeinen te Enkhuizen M. P. Goedhart, eervol ont slagen ontvanger der registratie on domei nen to Raalto; tot ontvanger dor registratie en domeinen te Nijkerk, E. baron van Dedem, thans ont vanger bij dat dienstvak te Oirachot; tot ontvanger der registratie en domei nen te Oirachot, W. Smits, thans surnu merair bij dat dienstvak. Aan J. W. F. baron van Utenhovo to Utrecht ontslag verleend als lid der com missie van hot examen voor essaiour, be doeld sub a van het Kou. besluit van 14 Juli 1903 No. 30, en zijn in die commissie benoemd tot lid: dr. W. J. van Hetercn to Utrecht, eerste scheikundige der generalo contróle van 's ltyks Munt; tot plaatsver vangend lid: J. W. A. Haagen Smit, to Utrecht, cssaieur der directie van 's llijks Munt. Met ingang van 1 September, aan den adjunct-inspecteur der posterijen A. J„ A. baron Mulert, to Utrecht, op zijn ver zoek, wegens lichaamsgebreken, als zooda nig, op zijn verzoek, eervol ontslag ver leend Met ingang van 1 October, aan den di recteur van het post- cn telegraafkantoor te Terborg, J. J K. E. Heringa, als zoo danig, op rijn verzoek, eervol ontslag ver leend. Benoemd tot broeder in do ordo van don Nederlandschen Leeuw, do gewezen brie vengaarder A. B. Vuyk, te Strijen. Aan den Oostindischcn ambtenaar W. J. F. de Rijk, vergunning verleend tot hot aannomen van don titel van „Officier d'Académie", hem door den minister van openbaar onderwijs en schoono kunsten der Fransche republiek verleend. Bij Kou. besluit van 7 dozer is alsnog, ter zake van zijn gedrag op 29 September 1903 bij de overvalling van do ladang Panfcej Tjcrmin (Atjeh), benoemd tot ridder 4do klasse in de Militaire Willemsorde, de tam- boer der infanterie van het leger in No- dorïandsch-Indiö P. Slagter (algemeen stamboek no. 39133). Bij resolutie van den minister van ko- loniën dd. 8 dezer zijn do heeren K. Baart, E, J. Keizer, W. Keizer, K. .A Piek, H. Groen, H\ T. de Yries, P. A. E. Junod, F. Buis, W. W. Hakkcrt, J. Keizer, J. P. J* van den Heuvel, C. Swarts, H. J. J. Borg man, J. H. Groenewout cn J. Woudstra!J gesteld ter beschikking van don gouverneur,- generaal van Nederlandsch-Indië, om to worden benoemd tot onderwijzer 3do klasse bij het openbaar Europeeach lager onder wijs daar te lande. Staatsexamen. Aan het Staatsexamen tot toelating aan de Universiteit namen van 7 tot 9 Augs. to Utrecht deel negen can did aten voor do faculteiten der godgeleerdheid, enz. Toege laten zijn: do heeren G. C. van 't Hoog, W., L. A. de Neeff en de dames: A. O Kap- tcyn, O. G. Wicbman en M. Wijnhoff. Voor 3c faculteiten der geneeskunde, enz^ zijn 6 candidatcn geöxan 'neerd. Toegelaten zijn de heeren: A. M. Valeton, E. W. de' Vries en A. van der Groen; verder mej'., E. J. Smid en mej, A. A. J. Steenhuizon. Eén candidaat trok zich gedurende 't exa men terug. Het examen wordt voortgezet met twee candidaten. Na voortzetting van het exa- men is van do vorige groep alsnog ge slaagd de heer F. Blauwkuip, voor diplo- ma A. en mejuffrouw N. L. Iscbree Moona voor 'diploma B. 28) Dat de rit niet sneller ging vond' hij niet ongeschikt want als hij eerlijk tegenover zichzelf wilde zijn dan moest hij toegeven dat hij met eenige vrees naar zijn doel ging. In de hand hield l.ij zorgvuldig een in zijde papier gewikkelden orchideeën-ruiker en in den zak van zijn jas had nij een sierlijk bui deltje gevuld met de fijnste pralines en fondants. Met deze beide gaven wilde hij zijn philippine bij Ellen afdoen. Hoe zou zij echter die kleine scherts opnemen 1 Ver moedde of wist zij soms dat hij het was, die haar vader gewond had? Do gedachte alleen aan zulk een mogelijkheid deed hem het hart ineenkrimpen, want als zijn vree# bewaarheid werd, dan moest hij haar als een van schuld bewuste schooljongen, neen, erger, als een misdadiger voorkomen. Het rijtuig had eindelijk bet plein bereikt, de wielen knarsten over het grind, en Tyras, de Newfoundlander, die anders den offi cier zoo vriendelijk begroet had, begint nij dig te blaffen. Zelfs Juno, de bruine pa trijshond, die iedereen zoo vriendelijk pleegt tegemoet te komen, houat zich wan trouwend op een afstand en neemt uit Je yerte waar en zonder eenige uiting van vreugde hoe de aangekomene van het vóór het portaal stilhoudende voertuig afklimt. Is dat een slecht voorteeken zoo vraagt de officier zich in stilte afruiken die honden in u den gewezen vijand van den slotheer? Maar hij heeft geen" tijd langer over de houding der dieren na te denkenin het portaal verschijnt Just, die het rijtuig heeft hooren voorrijden ,en begroet met stra- lenden blik den vurig verwachte. „Dat is goed, mijnheer do officier, dat u daar zijt; ik haast mij u bij den heer von Brank aan te dienen." Mc .ouw von Brank Ellen, die beiden nog in morgentoilet zijn, blijven voorloopig onzichtbaar; zij hebben zich teruggetrok ken om zich te kleeden. Just komt met de boodschap terug, dat de heer von Brank zich buitengewoon ver heugt; hij schuift zijn arm onder dien vaa den officier cn leidt hem naar de met ta baksrook gevulde kamer van den slotheer. Brank is opgestaan, gaat den gast eenige passen te gemoet en geeft hem hartelijk de rechterhand: „Wees welkom op Giesdorf, mijnheer de officier 1 Ik kan u slechts de eene baud gevende andere vleugel is nog niet geheel in orde; maar des te dankbaar der ben ik u, dat u mij een bezoek brengt, en moet mij nu echter cok den geheelen dag schenken en mij den tijd helpen verdrijven het stilzitten is zoo weinig naar mijn smaak evenals 1 -t te-voet-gaan; op het paard ben ik wegens dit duivelsch verband met ge stegen." „De genezing vordc .t anders naar wensch, mijnheer von Brank?" vroeg Teil. „Geheel naar wensch! Ik heb altijd een best genezende huid gehad en deze hier (hij ld; pt met deze woorden op den schou der van zijn verpleger Just) heeft zijn best gedaan mijn herstel te verhaasten." „U kunt denken met welke gevoelens ik tegenover u sta, mijnbeer von Brank", zegt de officier; „indien ik het gebeurde onge daan kon maken dan zou ik een jaar van mijn leven daarvoor geven.' „Niet een uur, mijn waardel Wie zou zoo verkwistend en lichtvaardig met den tijd willen omspringen? De zaak is verge ten, laten wij God danken, dat alles zoo goed afgeloopen is." Hij noodigt zijn gast uit te gaan zitten en verzoekt Just voor sigaren en een flesch wijn te willen zorgen, 'i'ocn Just zich daarvoor verwij derde, zegt Tell met gedemp te stem: „Beantwoord mij eerlijk één vraag mijnheer von Brank, waarom hebt u on langs met opzot misgeschoten?" Brank fronste de wenkbrauwen: „Maar in mijn plaats zoudt u hetzelfde gedaau hebben. Mocht ik als gentleman iemand kwaad doen, tegenover wien ik mij schul dig gevoelde „U liadt mij in het geheel niet belecdigd. Volgens uw eigen verzekering is tüsschen u en mijn moeder niets voorgevallen, dat op schrkl geleek." „Op dc nagedachtenis van mevrouw uw moeder kleeft niet het minste verwijt, dat herhaal ik u plechtig; maar, wat mij be treftHij houdt op, want Just keert juist met een kist sigaren in do kamer te rug en meldt, dat de wijn dadelijk volgen zai, maar ri _ds na korte pauze bezint hij zich en gaat voort: „Allo ciuivelsOnze Amerikaan mag het ook wel hooren, bij weet toch wat er aan de hand geweest is; ook heeft hij de dame, van wie wij spreken, beter en langer gekend dan wij beiden sa men. Dus ter zake. Al kan ik ook zonder be rouw aan uw moeder terugdenken zoo is dat tegenover u toch een andere zaak; mijn ondoordachte handelwijze, dat ik, nog een jong officier, c der de bekoring van die mij onvergetelijke 'dame was, had toch alleen aanleiding gegeven tot een ze kere compromitteering van deze en daar over was ik u voldoening schuldig; het zou evenwel weinig ridderlijk geweest zijn, als ik mijnerzijds het wapen tegen hem had opgeheven, dien ik onbewust eu zonder opzet gekrenkt had." De officier knikt peinzend met het hoofd; dan zucht hij en antwoordt: „Zulk een tweegevecht moet aan het leven van beide deelen een einde maken, anders is het een dom redmiddel, dat den toestand verergert, in plaats van dien te verbete ren." En als do heer von Brank iets ant woorden wil, voorkomt hij hem met do woorden: „Ik weet wat u zeggen wilt, maar ik heb toch gelijk, ik neem geen andere meening aan. In de Laatste slapeloozo nachten heb ik onophoudelijk over de zaak nagedacht. Het duel heeft slechts zin, als men onder dezen het geweten in slaap eus- senden vorm den 'dood des tegenstanders en den eigen dood zoekt cn vindt; in elk ander geval is het een klucht, de overleven de maakt niets ongedaan. Al 6chudt u het hoofd, het is zoo 1 Men kan niet twee hee ren dienen, niet de paragraaf van 3e on buigzame wet en te gelijk do overleverin gen der zoogenaamde goede kringen, maar ik zal aan de tweespalt een einde maken en uit den staatsdienst treden." Just, die bescheiden aan het raam zit en zich van elke inmenging in dit gesprek ver houdt, spitst bij deze woorden het oor en richt een vragenden blik op den officier. Dc vrijheer zegt echter op afkeurenden toon: „Neem mij niet kwalijk, u zijt een dweper en een virtuoos in zelfkwelling. U zult toch wegens zulk een onbeduidend voorval niet uit uw schitterend© carrière troden 1" „Noem dit geval niet onbeduidend; het ligt mij als ccn centcnaarslast op het gewe- ten. Ik ben ccn b .oepen handhaver dec wet, een ambtenaar van het Openbaar Mi- nisterie, die elke misdaad, welke te zijnor kennis komt, verplicht is aan to geven." „Misdaad I Hier is geen sprake van miö- daad." „Naar mijn mccning heb ik getracht eon f misdaad te begaanja, ik heb dio begaan, want ik heb een man naar bet leven ga- staan, dien ik als man van eer moet hoog- achten cn dio mij persoonlijk niets gedaan, i heeft. Als conscientious rechterlijk ambte naar moest ik mij nu zelf aangeven../' „Als uw geweten zoo overgevoelig is, doo- het dan." 1 „Ik zal 't niet doen, laar ik het al.-; lid van die zoogenaamde goede kringen fatsoenlijk*, heidshalve niet doen mag. Indien ik onii tweegevecht aangaf, dan zou ik ook u, als' mijn tegenstander, aan bestraffing bLoofcV stelleneen bestraffing daarvoor, dat u mij, den dwarskop grootmoedig ontzied1, hebt. Foei, dat zou te gelijk een niisdiad' zijn aan do nagedachtenis van wijlen mijn^ moeder, want elke openbare behandeling; van onze zaak moest don naam van dien vrouw nog meer bezoedelen." ,,Dc naam van wijlen mrs. Teil kan door,£ de waarheid niet besmet worden," klonk* het van den kant yan het raam. (Wordi vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1905 | | pagina 1