Ingezonden. Gemeenteraad van flarlanderveen. Voorzitter: de Burgemeester. Aanwezig: alle leden. Medegedeeld en voor kennisgeving aan genomen eenige sedert de vorige vergade ring ingekomen stukken. Aan de orde komt liet onderzoek van de geloofsbrieven van de nieuw gekozen Raads leden, de heeren M. van Muiswinkel, van Muiswinkel, J. H. Buting en J. van der Knijff. Tot dit onderzoek stelt de voorzitter de stukken in handen eener commissie, be staande uit de heeren C. van Egmond, J. Rijlaarsdam en A. van Dam en wordt de vergadering eenige oogenblikken geschorst. Na heropening der vergadering brengt de commissie bij monde van den heer C. v. Egmond haar rapport uit en adviseert zij tot toelating als lid van den itaad van alle gekozenen. Nadat de voorzitter heeft gevraagd of iemand het woord verlangt over de geloofs brieven of de verkiezing zelve of stemming wenscht over het voorstel tot toelating en niemand het woord vraagt, wordt zonder hoofdelijke stemming tot de toelating be sloten. De voorzitter biedt den Baad, namens B. en Ws. aan de rekening der gemeente over 1904, aanwijzende een batig saldo van ruim f 1500. Op zijn voorstel besluit de Raad de re kening met haar bescheiden te stellen in handen der financieel© commissie tot on derzoek en rapport. Mededeeling wordt gedaan, dat ingeko men is de begrooting der gasfabriek, dienst 1906. Besloten wordt ook dit stuk te stellen in handen der financieele commissie tot on derzoek en rapport. Vastgesteld de schutterij-begrooting dienst 1906, zooals zij door den Schutters raad is ingediend. Voorgelezen een adres van A. van Dam, timmerman alhier, houdende verzoek om dispensatie van het bepaalde bij art. 32 der bouw- en woningverordening dezer gemeen te. De Raad, die reeds kennis heeft gemaakt met tcekeningen en beschrijving en bot ad vies van B. en Ws. besluit zonder hoofde lijke stemming de gevraagde dispeusatie te verleenen. Voorgelezen een adres van II de Vries, tioodbakker alhier .houdende verzoek om dispensatie van het bepaalde bij art. 32 d'er bcuw- en woningverordening dezer ge meente. B. en Wö. adviseeren den Raad het yer- zoek niet toe te staan, omdat door de yoorgenomen bouw de toetreding van lioht en lucht in een nabij gelegen woning wordt belemmerd. De voorzitter zegt, dat een der omwonen den van het te bouwen perceel bij B. en [Wb. mondeling bezwaren heeft ingebracht te^en de voorgenomen stichting, omdat het bij zijn huis behoorend stukje grond voor een belangrijk gedeelte zal worden in beslag genomen door R. de Vries. Nadat de leden kennis hobben genomen van bijbehoorendo situatie teekening en be- sohryving wordt zonder hoofdelijke stem ming besloten op het adres van R. de Vriea afwijzend te besohikken. In verband met ingekomen missives van de Ged. Staten en van de Gezondheids commissie stellen B. en Ws. den Raad voor do schoolverordening opnieuw vast te stel len met wijziging van den termijn in artikel 0 van 3 maanden in 8 dagen en in artikel 21 van 3 maanden in 8 weken met weglating van de laatste zinsnede in dat artikel. De eerste wijziging wordt eenparig goed gekeurd, maar de tweede wijziging vond bedenking bij do heeren J. van Borssum Waalkes en M. van Muiswinkel; beiden stelden een ander© redactie voor. Op voor stel van den heer M. van Muiswinkel wórdt besloten in plaats van 3 maanden, te lezen 2 maanden en de laatste zinsnede te behou den. Hierna wordt de verordening in haar ge heel opnieuw gesteld'. Aan do orde komt het laatste punt van de agenda: verbouwing openbaro school De voorzitter deelt mede, dat is ingeko men het bestek en do teekening en raming van kosten voor den verbouw opgemaakt door den gemeente-architect, aan welke Jtukktu de diatricts-schoolopziener zijn joedkeuring zal kunnen hechten volgens een van hem ontvangen mededeeling. De verbouw zal ongeveer 4 maanden du- yen en wanneer nu tot den bouw wordt be sloten, zal, voordat de aanbesteding en gunning plaats hebben gehad de bouw niet anders kunnen geschieden dan in den herfst en den winter. B. en Ws. achten dien tijd voor de ver bouwing niet geschikt en daarom stelt de voorzitter namens B. en Ws. voor do ver bouwing uit te stellen tot voorjaar 1906, en 3ver eonigen tijd bestek en teekening defi nitief vast te stellen. De heer mr. C. van der Lee kan zich met het voorstel wel voreenigon. De winter is voor verbouw vt, 1 minder geschikt dan voorjaar of zomer en dit zo merseizoen is reeds te ver gevorderd om nu nog tot de verandering over te gaan. De heer M. van Muiswinkel vraagt of ïl3 tegenwoordige toestand van dien aard is, dat niet langer met den bouw kan wor den gewacht zonder in strijd te komen met wettelijke bepalingen, waarop de voorzit ter antwoordt, dat deswege de bouw wel kan worden uitgesteld, omdat nog niets wordt overtreden. De heer M. van Muiswinkel zegt, dat, wanneer dan de behoefte aan ruimte niet zoo dringend is, de voorgenomen bouw eener verdieping wel kan worden uitge steld, maar aanbeveling verdient het plan- Qnartel, t.w. betere verdeeling der be staande schoollokalen. Do voorzitter zegt, dat bedoeld plan de goedkeuring van den schoolopziener niet kon wegdragen en daarom niet in behande ling is gebracht. Hij doet nu voorlezing van den laatst ingekomen brief van den schoolopziener, waaruit blijkt dat d© bouw eener verdieping wordt goedgekeurd, en de wenschelijkheid wordt uitgesproken nu reeds tot den verbouw over te gaan, maar daarmede niet to wadi ten tot het voorjaar 1906. De heer J. van Borssum Waalkes wil den verbouw niet uitstellen. Waar de gemeente architect den duur opgeeft op vier maan den, meent hij, dat, wanneer vooruit zoo veel mogelijk wordt klaar gemaakt, de bouw maand a 2 maanden zal duren, en dat dan het schilderwerk tot bet voorjaar kan worden uitgesteld. Op dit oogenblik kan een geschikt lokaal voor hulpschool worden gehuurd én men dient van de gelegenheid gebruik te ma ken. Spr. acht de verbouwing dringend nood zakelijk met het oog op de zomervacantie. In het schoollokaal van de onderwijzeres ia de ruimte zeer goed, maar in -heb lokaal dor onderwijzers Tolk en Bolwerk iB de ruimte onvoldoende. Vooral in het lokaal van eerstgenoemde. Daar zitten de kinde ren tegen de muren en worden do looppa den bezet. De voorzitter zegt, dat hulp schoollokalen te zijner tijd wel beschikbaar zullen zijn, hij weet nu al drie geschikte gelegenheden, waarom behoeft de verbou wing niet te worden vervroegd. De heer M. van Muiswinkel pcht het gelukkig, dat er nu ook een bouwkundige in het midden van den Raad is en is daar om in dejze zeer gesteld op het advies van het lid Van Dam. Hij wil wellicht op zich nemen het on derzoek van teekening en bestek en voor waarden en den Raad dienen van advies. De heer A. van Dam zegt wel bereid te zijn te zijner tijd na onderzoek zijn oordeel mede te deelen. Thans is hij van gevoelen, dat de ver bouw dient te worden uitgesteld tot het voorjaar. In het najaar of don winter kan dap de aanbesteding plaats hebben en hebben dp ambachtslieden een zeer geechikten tijd het materieel vooruit in ordo te maken; dan ?al de verbouw, vermoedt hij, 2 24 maand duren. Het voorjaar is voor yerbouw zeer ge schikt. De muren zijn veel spoediger droog en de schilder kan regelmatig zijn werk af doen. De heer Waalkee repliceert en stelt daarna voor den verbouw niet tot het voorjaar uit te stellem. Met den voorsteller stemden voor de heeren P. N. de Kwaasteniefc, J. H. P.uting en 0. van Muiswinkel. Zeven stemmen wa ren tegen het voorstel, dat alzoo werd ver worpen. Hierna werd de vergadering gesloten. Gemeenteraad van Haarlemmermeer. Voorzitter de Burgemeester. Tegenwoor dig 15 leden. Er zijn 2 vaoaturen. De no tulen dpr yorige vergadering werden goed gekeurd. Aan ae vergadering werd medegedeeld, lo. dat de heer Scholten zijn ontslag heeft ingezonden als raadslid; 2o. proces-ver baal van kasopneming; 3o. dat van het Ge meentebestuur van Bennebroek een felici tatie is ontvangen met het 50-jarig bestaan dezer gemeente, en 4o. de uitslag der ver kiezing van Raadsleden. Aangeboden werd de gemcenterekening over 1904. Aan mej. R. Westra werd met ingang van 1 September a.s. eervol ontslag ver leend als vroedvrouw en besloten, dat de nieuw te bonoemon vroedvrouw te Nieuw- vonnep gestationneord zal zijn. Aan mej. A. M. Bongers werd eervol ont slag verleend als onderwijzeres aan school 4, met ingang van 1 September a.s. Op voorstel van B. en Ws. werden na on derzoek der geloofsbrieven, toegelaten de nieuwbenoemde leden, de heeren 't Hooft, Los, Verkuijl, Rombout en Van dor Laan. Besloten werd te voldoen aan het adres van J. Molenaar e.a. inzake de Drankwet om ontheffing te vragen van de verbodsbe paling tot het toelaten van personen bene den 16 jaar. Vastgesteld werd do Bouwverordening dezer gemeente. Besloten werd' de behandeling van het kohier van den hoofdelijken omslag uit to stellen tot een volgende, daarvoor expres te beleggen vergadering, De Voorzitter sloot hierop de openbare vergadering en veranderde die in een met gesloten deuren. SemeeHteraad van Noordwijkerhout. Voorzitter do heer J. P. J. M. Sweens, burgemeester. Nadat de voorzitter dezo vergadering heeft geopend en de notulen der vorige zijn gelezen en goedgekeurd, doet hij mededee ling van: de overeenstemming van de boeken en de kas van den gemeente-ontvanger d.d. 15 Juli j.L; van de goedkeuring van Ged. Staten tot het aangaan eener geldleening door de ge meente met de Raiffeisenbank alhier en tot het verhoogen en het af- en over schrijven van posten op de Begrootingen voor 1004 en 1905. Hierna noodigt de voorzitter <_e heeren H. Oostdam Ez., J. van Schio en G. Bouw meester uit de commissie te vormen voor het onderzoek van de geloofsbrieven der herkozen raadsleden. Terwijl dit onderzoek plaats vindt, wordt de vergadering geschorst. Nadat de commissie met haar taak ge reed en weer binnengetreden is, wordt de vergadering voortgezet en adviseert d© commissie tot toelating van de herkozenen, zijnde de heeren S. Pennings, G. Warmer dam en J. Warmerdam, waartoe zonder stemming wordt besloten. Alsnu biedt de voorzitter den Raad de Rekening van Inkomsten en Uitgaven der gemeente over 1904 aan en benoemt hij de heeren G. Warmerdam, J. van Schie ón G. Bouwmeester als leden eener commissie tot het nazien dier rekening en noodigt deze uit binnen zekeren tijd haar rapport uit te brengen. Ten slotte gaat de openbare vergadering over in een met gesloten deuren, ter behan deling van een paar reclames in den hoofdelijken omslag. liijnhoer de Redacteur! Vergun mij een kleine ruimte in uw blad. De nuttigheid der historie (.dit staat bij ons vast) is groot, dewijl zij de gebeurtenis sen, die anders in de eeuwige vergetelheid zouden gedompeld worden, bewaart en ons tijdgenooten van alle eeuwen maakt. Kennen wij nu goed onze geschiedenis, die immers ons, nazaten, verplichtingen op legt, dan worden wij daardoor aangegre pen, om al onze krachten in to spannen en mede te werken aan do bevordering van de belangen van ons volk en in het bijzonder van de plaats onzer inwoning op alle ge bied. Uit dorre kronieken en archieven een be zielend beeld te krijgen van de oudheid, den tijd onzer vaderen, wa9 altijd ons ide aal en daartoe behoorde ook het oprichten van een eenvoudig monument op de plaats, waar .lange jaren gcleên" onder deze ge meente het dorp Jacobswoude met zijn pa rochiekerk en kasteel ,,Ter Woude" stond. Dit opgericht teeken, dat een beeld der vergankelijkheid zou moeten voorstellen, zou er toe kunnen medewerken, dat ons op komend geslacht telkens zal vragen naar de historie; het zou oen historischen zin bij hen bevorderen en liefde opwekken voor de plaats hunner geboorte of woning. De tijd, tot het oprichten van zoo een monument zou, naar onze bescheiden mee ning, de volgende maand kunnen zijnim mers, dan is het 400 jaar geleden, dat de eerste bewoners van ons dorp zich langs de woudwatering vestigden. Ik hoop, M. de R. 1 dat dit schrijven mo ge medewerken tot het bereiken van dit doel. Aanvaard de betuiging mijner oprechte hoogachting. Uw dw. Dn. p. 0. VAN HEMESSEN. Woubrugge, Juli 1905. Koloniën. BATAVIA, 24-29 Juni. De luitenant-kolonel der artillerio H. O. Kronouer heeft wegens langdurigen dienst één jaar verlof naar E.uropa gevraagd. De lste-luitenant der infanterie P. H. L- Roskes, in garnizoen te Maiang, heeft we gens ziekte twee jaren verlof naar Europa gevraagd. (.Bat. Nbld.) Boni. Gaan er genoeg troepen naar Boni! Ziedaar een vraag, door het ,,Soer. Hbid." die haar aan de orde stelde, beslist ontken nend, door do „Java-bode" echter even be slist bevestigend beantwoord. Wij hebben zegt het ,,Bat. Nbkl." de vraag aan verschillende, tot oordeelen bevoegde personen voorgelegd. Hun ant woorden samenvattend, zouden wij zeggen dat de waarheid ook ditmaal in het midden ligt. Maar een midden, dat dichter bij do zijde van het ,,Soer. Hbld.' dan die der „Javarbode" ligt. Antwoorden als: ,,er gaan net genoeg" of ,,nu, het is op het kantje af', illustreeren dit genoegzaam. Want men vergeto niet dat wij het niet te gen Boni alleen hebben. In het dezer dagen tor Landsdrukkerij verschenen werkje Ge gevens betreffende Boni en aangrenzende Rijkjes", een officieel© uitgaaf dus, leest men toch „Was in het begin van het vorige jaar f1904) de verhouding van Boni tot de overi ge staatjes van Zuid Celebes van dien aard dat dit land bij een expeditie onzerzijds weinig op steun dier staatjes kon rekenen, sedert zijn evenwel de toestanden veran derd en heeft Lapaw„wooi getoond, genoeg invloed te bezitten om zich de hulp van ve le dier staatjes te verzekeren. Voor zoover thans beke-d is, zullen vermoedelijk Wadjo, Soppeng, Sidenreng en Loewoe zich aan de zijde van Boni tegenover ons scharen." En in een bijgeschreven noot: ,,Het is te verwachten dat ook Gowa de zijde van Bo ni zal kiezen." Het gaat dus tegen een groot deel van Zuid-Celebes en dan is twee-en-een-half bataillon zeker niet overdadig. Soerabaja, 27 Juni. Eergistermorgcn vroeg had de inscheping plaats van de twee de compagnie. Het zesde bataillon van Wil lem I is Zaterdag hier aangekomen en werd met muziek naar de ,,Van den Bosch" (niet de ,,'s Jacob") gebracht. Eergisteren kwart over twaalven kwam de eerste compagnie Europeanen van het zesde bataillon van Willem I aan het sta tion Soerabaja Gocbeng aan en ging onmid- delijk door naar deKleine Boom. Er was veel belangstelling, vooral de of ficieren gingen tot de inscheping mede. De „Van den Bosch" vertrok om drie uren naar Makassar. Een feestelijk onthaal heeft niet plaats gehad, wel werd door den ijsfabrikant Olie, den mineraalwaterfabrikant van „Voor waarts" en de Hoop en Stevadore cham pagne en bier gezonden. Tot heden heeft zich nog geen commissie gevormd tot uitgeleide der troepen. Kaar Zuidwest Celebes. Uit Ambarawa schrijft men aan het „Bat. Nbld." Vrijdagmorgen vertrokken van Willem I de staf en een compagnie Amboneezen van het zesde bataillon Zaterdagmorgen de nog overgebleven Europeesche compagnie. Do staf en de Amboneezen zijn bestemd tot aanvulling onzer bezetting te Pare Pa re; de Europeanen, om het garnizoen te Makassar te versterken. In eerstgenoemde plaats zullen dus van het zesde bataillon behalve de staf twee compagnieën zijn go- legend. Het bataillon staat onder commando van den majoor Van Bennekom (luitenant-ad judant Bartelds). Bij de vertrekkende oom- pagnieën waren resp. ingedeeld de volgende officieren: kapitein Blok, luitenants Poat- ma, Van Riemsdijk, onderluitenant Wio- land; en kapitein Hamakers, luitenants Voute, De Groot en onderluitenant Ren esse van Duivenbode. Een talrijke menigte vrienden en beken- don bracht den vertrekkenden troepen een vaarwel atn het station, zoowel van Wil lem I als van Banjoe Biroe. Ook al de aan wezige kameraden der artillerie waren op gekomen. De stemming onder de man schappen was uitmuntend en een krachtig hoezee vergezelde den .wegstoomenden trein. Atjeh. Van don gouverneur van Atjeh en onder- hoorigheden zijn onder dagteekening van 23 en 26 Juni de volgende telegrammen ontvangen: Infanterie patrouille luitenant Van Oor schot overviel bij Toendjong (Gajoelanden) kwaadwilligen. Onzerzijds zwaar gewond fuselier Yenema, alg. st. no. 50728, nadere berichten ontbreken. Bij huisonderzoek Langga (P-idië) sneu velde klein bendehoofd met twee volgelin gen; buit donderbus, revolver, prociosa. Onzerzijds gesneuveld een Amboneesch ma rechaussee. Bij patrouille Tandjong (Pidië) licht ge wond lste luitenant B. W. A. Koopman, aanrander sneuveldo. Van 27 dezer is het volgende tolcgram ontvangen Luitenant van Oerschot patrouillecronde van 3 tot 19 Juni noordelijk Laut Tawar, had bij Toendjong een gevecht met een deel der bende Teungkoe di Barafc. Tien vijan den gesneuveld, onder wie fcwoo ondcraan- voerders. Buit twee voorlaadgowercn. Zwaar gewond weid de fuselier Vonema no. 50728. Op een anderen dag werden twee vijanden neergelegd en con gevangene ge maakt. Patrouille luitenant Mathol legde bij Koeala Seumanjam neer Keutji Oesocih van Poelo Kajee met twee volgoliugeu, buit twee donderbussen. Op Keudo Souman- jam werd een vijand neergelegd. Do zaak-Vierhout. De oorrespondent te Batavia van do „N. R. C." seint: De heer Vierhout heeft, door don berichti-, gever van het geïncrimineerde entrefilet gemachtigd^ diens naam genoemd. CIVIEL DEPARTEMENT. Verleend; wegens langdurigen dienst een jaar verlof naar Europa aan mej. E. M. Binnendijk, hulponderwijzcres bij hst openbaar Eur. lager onderwijs en aan mr. E. 'van Nool, voorzitter van do landraden te anBjoemai on Tjilatjap. Ontslagen: op verzoek eervol uit 's lands dienst L. H. Leijting, griffier van den landraad te Pocrworedjo (Kedoe) en F. H. J. Mess, klerk bij het Departement van Ondorwijs, Eercdienst en Nijverheid; eer vol uit 's lands dienst J. W. C. van Thiel tweede klerk op het assistent-residentie bureau to Ngandjoek; uit 's lands dienst J P. Kuhnen, amanuensis bij het gymna sium Willem III te Batavia. Benoemdtot voorzitter van de landradon te Tegal en Pemalang Pekalongan') mr. R. H Kleye, lid van den Raad van Justitie te Padang; tot lid in den Raad van Justitie to Pa dang (.Sumatra's Westkust) mr. J. C. Heij- ning, voorzitter van de landraden te Tegal en Pemalang. Bij het Departement van Binnenlandscb Bestuur. Tot referendaris G. J. Pool, thans hoofd commies; tot tijdelijk eersten commies J. M. Swart Sutherland, thans tijdelijk tweede ccmmiee; tot eereten commies, J. Olivier, thans tijdelijk tweede commies; tot tijdelijk derden commies F. G. A. Demaison, thans klerk bij dat departement. Gesteld: ter beschikking van den waarne- menden direotour van Binnenlandscb Be stuur N. Groen, thans eerste commies bij dat departement. Benoemd: tot hulppriester buiten he rwaar van den lande te Cheribon P. J. Hoevonaars, apostolisch missionaris te Mendoet (.Kedoe.) Overgeplaatst: Th. M. Rouppe van der Vcorfc, hulppriester buiten bezwaar van den lande te Larantoeka naar Maumeri (.Timor.) Bij het BinnenL Bestuur op Java en Madoera. Verplaatst: naar de residentie Kediri de oontroleur J. A. E. van Deventer, thans geplaatst te Pasooroean; naar de res. Paaoeroean, de oontroleur N Scheltema, thans geplaatst te Wlingi (residentie Kediri.) Benoemd: bij de exploitatie van Staats spoorwegen op Java tot opzichter van de werkplaateen der tweedo klasse, T. W. Groot* thans tijdelijk mot de waarneming van die betrekking belast. Verleend: wegens langdurigen dienst een jaar verlof naar Europa aan J. W. H. Lehnkring, commies der lste klasse bij den post- en telegraafdienst en 0. J. Brook- man, opzichter van de werkplaatsen der eerste klasse bij de exploitatie van Staats spoorwegen op Java. Belast: tijdelijk met de waarneming der betrekking van leeraar in de wis- on nar tuurkunde by de Hoogere Burgerschool te Scmarang H. L. Vernhout, laatstelijk be last geweest met het geven van onderwij's in de wiskunde bij die school. Ontheven: op verzoek, eervol van de waarnoming der betrekking van adjunct- houtvester tweede klasse bij het boschwe zen in N.-I., J. J. Vodderman. Bij het Bosch wezen op Java en Modoora, belast met het beheor over de houtvesterij Oost-Tegal, do adjunct-houtvester J. C. Claasen, thans geplaatst in genoemde hout. vcstorij. Bij liet openbaar Eur. lager ondorwijs. Onthoven: op verzoek, eervol van haar tijdelijke werkzaamstelling als hulpondor- wijzores, mej. L. L. M. Hanjoel, onderwij zeres aan de school te Tjilatjap (Banjoo- mas.) Benoemd: tot onderwijzer eersto klasse, G Valk, van verlof uit Europa terugver wacht, laatstelijk die betrekking bekleed hebbende; tot onderwijzer tweedo klasse S. A. Bioekliuijzen, van verlof uit Europa te rugverwacht, laatstelijk die betrekking bo bleed hebbende; tot hulpondcrwijzeres, mej. A. G. G. Wijthoff van verlof uit Europa terugver wacht, laatstelijk dio betrekking bekleed hebbende. Geplaatst: aan do derde school to Soo- rabaia, als hoofd der school, do herbe noemde onderwijzer eerste klasse G. Valk; aan do tc openen school to Sabang (Atjeh on Ondorhoorigheden), als hoofd der school, de herbenoemde onderwijzer tweede klasse S. A. Brookhuijzon; aan do eerste school to Padang, do her benoemde hulponderwijzeres A. C. G. Wijt hoff. Verleendwegens ziekte twee jaren ver lof naar Europa aan P. A. Oudomans, con troleur bij het Binnenlandscb Bestuur op de bezittingen buiten Java en Madoera. Ontslagen: op verzoek eervol uit 's lands dienst L. A. Arends, assisteut^resident voor do politic tc Soerabaia; wegens ziekte eervol uit zijn betrekking H. (J. A. Elenbaas, adspiranb-oontrolour bij het binnenlandscb Bestuur op dc bezit tingen buiten Java en Madoera. Benoemd: tot raadsheer in het ho ge rechtshof van Ned.-Indiö mr. B. H. P. van der Zwaan, rechterlijk hoofdambtenaar op non-activiteit, laatstelijk dat ambt be kleed hebbende; tob onderwijzer eersto klasso, by hot openbaar Europeesch lager ondorwijs R. O. Dauvillier, van verlof uit Europa terugver wacht, laatstelijk ondcrwijzer der tweede klasse; tot buitengewoon voorzitter van den landraad te Sidoardjo (Soerabaia) mr. P. H. Schneider, thans buitengowoon voorzit ter van do landraden te Pamokassan en Sam pang, Verleend: wegens ziekte tweo jaren ver lof naar Europa aan M, H. Knooh, off. van gezondheid eersto klasso. Ontslagen: wegens volbrachten diensttijd eervol ©n met behoud van recht op pensioen ui:, Hr. Ms. militairen dienst, dj dir. off van gezondheid eerste klass© J. C. Huys- man. Benoemd: tot griffier van do Landraden to Medan en Bindje (Oostkust van Suma tra) J. M. Steevensz, thans griffier van den Landraad to Soerabaia. Tot griffier van den Landraad te Soera baia F. Stjvensz, thans griffier van de Landraden tc Medan en Bindjei. Bij het binnonlandsch bestuur op Java en Madoera. Verplaatst: naar do residentie Semarang de benoemde controleur W. H. P thbedor, thans geplaatst te Ngawi, reoidentio Mn- dioen. Bij den Landraad tc Kediri. Eervol ontslagen: wegens vertrok als lid Raden Pndmobroto, laatstelijk assistent wo- dono von Grogol, district Modjoroto, afdeo ling Kediri, thans van Genrljong, district en afdeeling Brebek. Benoemd: tot lid Raden Sastrososdirdjo, assistent wedono van Grogol, district Modjoroto, afdeeling KodirL MILITAIR DEPARTEMENT. Overge plaatst van Soerabaia naar Batavia, do kapitein der genie D. Merens. Ingetrokken: de overplaatsing bij do troepenmacht in Atjeh ter nadere indeo- ling, van den kapitein bij hot twintigste bat. K. F. E. Gerth van Wijk. Overgeplaatst: bij de troepenmacht ia Atjeh ter nadere indeeling, do kap&cda bl] het eerste depotbat. B. H. Franssen Her derschee en do eerste luit. bfj hot vierdo bat. M, I. Velsing. Verleend: wegens langdurigen dionsfl een jaar verlof naar Europa aan T. J, Baorveldt. kapitein der infanterie. Bevorderd: bij hot wapen der genie toK eersten luiti, do 2do luite. S. van Extor, W- P van Vliet, W N. A. van Es, W. R. H„ van Aalderen. Geplaatst te Batavia op hot bureau vod den go'westelijken intendant, de oenrtè luit.-kwartiermeester W. T. H. Verhoeff. Heden is het de Tierde Amstest damsche Beurs-vacantie-dag, aoodaf de noteeringén ontbreken. Berichten over Rijnland's boezem, gedurende de week van 16—22 Juli 1008. Stand van den boezem te Leiden. Idem te Oudewetering Werking der stoomgemalen Wat erloozmg langs natuurlijk, weg. Waterinlating Regenval in Mm 16 Juli 17 Juli 18 Juli 19 Juli 20 Juli 21 Juli 22 Juli 54 58 68 61 52 58 50 et.-AA 54 64 61 60 61 58 60 am.—AA Spaarndam 12 u^ Hal f weg Goudau., Katwjjku. Spaamdam u., Halfweg u., Gouda 11 u^ Katwijk 2&5Q* Door de sluis té Gouda 141,50 u. 0-5

Leidsch Dagblad | 1905 | | pagina 13