£3 feesten te Haarlemmermeer. Do ftulonsbioienwoek ie Setera'agsn. Kerkelijke beriehten. Gemengd Nieuws. Telegrammen. Marktberichten. co; Ld, cd» ai O beid te Leeuwarden, den heer D. Bianson H enkemans. Uit het getuigenverhoor bleek, dat do ongelukkige jongeling niets bij de machi— no te maken had, het vliegwiel louter uit aardigheid, toen de machine moest werken, in ooweging heeft willen brengen en dat hij hem, die daarmee was belast, op zij heeft gestooten. De heer Pot verdedigde zich mot te zeg gen, dat hij allen jongens (er zijn er meer bij hem werkzaam) uitdrukkelijk verboden had ooit aan de machine te komen, terwijl de heer Ter Borg zeide, dat de aangege ven veranderingen niet bedoeld waren voor een machine van 3, maar van 6 paarde- krachten. Het Openhaar Ministerie, van meening, dat beklaagden door hun nalatigheid mede schuld dragen aan het ongeluk, eischte voor ieder hunner één maand gevangenisstraf. De verdediger mr. H. Schaap vroeg vrij spraak. Pleiter meende, dat het ongeluk door eigen schuld is veroorzaakt-, dat de beklaagden voor de overtreding van do ar beidswet reeds zijn gestraft en dat men hun voor de roekeloosheid van den jongen geen straf mocht opleggen. Heb O. M. bleef echter bij den eisch. Reeds meer dan een uur voor de aankomst van H- M. de Koningin-Moeder te Hoofd dorp, was de weg naar het terrein bij het raadhuis afgezet. '/cex veel moeite kostte het bij de groote geestdrift dit vrij te houden. Een flink mu ziekkorps gaf reeds van één uur af concert op het Raadhuis, Een algemeen gejubel weerklonk toen het iofrijtuig aankwam. De orde werd voor beeldig gehandhaafd. De oudste dochter van den burgemees Jer bood H. M. een keurige bouquet aan, lio allerminzaamst geaccepteerd werd. Het gemeentehuis was door Aalsmeerder bloemisten van buiten en van binnen keurig versierd. Do Ra-c-.=cual was met eenvoudige groepen van groen en bloemen heel smaak vol getooid en daar wachtte de Gemeente raad de Vorstin op. Do Burgemeester ateldo de Raadsleden voor, waarop H. M. opgewekt met verschillende heeren spnak. Zij toonde belangstelling voor de geschie denis der gemeente, vroeg naar de wel vaart, naar den gang van het landbouwbe drijf en hoor do met genoegen dat Haar lemmermeer reden heeft om opgewekt feest te vieren. Ha de toespraak van den burgemeester kwam H. M. op het balkon. Zij groette van daar de menigte toe. Toon steeg de geestdrift ten top. Zelfs uitte zich de vreugde door een daverend handgeklap. Hierna ging het in matigen draf naar de tentoonstelling. Er werd gereden door do eerepoort die voor heden prijkte met een „Leve onze Kon ingin-Moeder. Hier werd H. M. ontvangen door den heer H. E. Bultman, lid van de Eerste Ka mer en voorzitter van de af deeling Haar lemmermeer van de Hollardsche Maat schappij van Landbouw en verder leden van het bestuur en de commissie van bij stand der tentoonstelling. Hier ontving H. M. bloemen uit handen van moj. Bies heuvel. Met bijzondere belangstelling bezichtig- do H. M. de tentoonstelling en liet zich een en ander door dc inzenders verklaren. Do heeren Bultman en Evelcin geleidden H. M., terwijl de heer Bultman H. M. een keurig gebonden catalogus aanbood van de- z tentoonstelling en eveneens alles ver klaarde. De nieuwe auto-ploeg trok zeer H. M.'s aandacht. Ook een groote inzending prachtige ma chinale en persturf, uit den nieuwen N©b- polder, werd met veel belangstelling be zichtigd. Deze is ingezonden door M. A. Akkerman, te Sloten, en J. H. van Bree- men, te Haarlem, en mag gezien worden. Zoodra H, ia. op de tribune zat, begon het concours hippique. Fiere fokhongsten draafden voor twee- en vierwielige rijtui gen. Dit was nummer één van het programma. V cel meor belang stelde men nog in No. 2, wel 25 spanncD, elk van twee fraaie paar den, wedijver'-'''- hier voor twee- en vier wielige rijtuigen cn moeten te koop rijn voor f 800 het s~_n. De uitslag is als volgt: Aangespannen fokhengsten. lsto prijs O. Biesheuvel, Haarlemmermeer, met „Sultan II" 756; 2de prijs J. van Stolk, Haarlem mermeer, met „Hackney"; 3de prijs J. C. jan der Torren, Waddingsveen, met „Her kan". 9 mededingers. Aangespannen paarden van 800 elk. 1st© pr. 0. Biesheuvel, met „Sultan II" 786; Éde pr. A. Ruighaver, met een bles-merrie; 8de pr. W. F. Meder, met „Oranjebloesem" allen te Haarlemmermeer. 25 mededingers. Tweespannen voor een boerenwagen. 1ste pr. M. J, L. Schram, Bloemenda-al; 2de pr. H F. Bultman, Haarlemmermeer, met „Augusta", no, 2718, N. P. S., en Klaasje, no. 3198; 3de pr. L. Zijlmans, Haarlemmer meer. 13 mededingers. Tuigpaardcn. 1ste pr. 0. W. v. d. Kuy- len, met „Colii-noor"; 2de pr. Al. van Ho boken van Hoedekenskerke, Den Haag, met „Edwalton Wonder"; 3de pr. W. Jo~ cheras, Wassenaar, met „Daeapo". 36 me de dingers. Schoonste, beste rijpaard. 1ste pr. luiten nant J. Jurjans, met „Coquette"; 2de pr. E baron van dor Capellen, Den Haag, met Negro"; 3de pr. E. J. van Everdingen, Den Haag, met „Tos". 15 mededingers. Springconcours. 1st© pr. luitenant J. Jurjans, met „Windsor"; 2de pr. mr. J. van Hoboken, Rotterdam, met „De Dok ter"; 3de pr. luitenant P. H. M. Teupken, Haarlem, met „Piou-Pious". 14 mededin gers. Even vóór het laatste nummer was afge- loopén, omstreeks 5 uur, vertrok H. M., onder algemeen gejubel. Zij betuigde haar ingenomenheid aan de keurmeesters en de leden der regelings- commissie die rij aan zich had laten voor stellen. H. M. ging nu per rijtuig naar het stoomgemaal do „Cruquins", dat door Haar Werd bezichtigd. Hier was een eenspoort opgericht. Na deze te zijn doorgegaan, ge bruikte H. M. in een daarvoor speciaal in gerichte ontvaDgstsalon, met baldakijn, een glas wijn en begaf zich daarop langs den ringmuur over de brug, welke naar de ma chine-kamer leidt. Aan het stoomgemaal was de Vorstin ontvangen door den dijkgraaf van den Haarlemmermeer, mr. G. C. Everwijn Lange, met het voltallige polderbestuur en den oudsten hoofd-ingeland, den heer P. Langer huy zen, De heer Ever wijn Lango sprak een kort maar keurig woord, H. M. gevende in beknopten vorm een geschied- Kundig overzicht van de droogmaking van de meer. Van den ringmuur zag H. M. de zeven pompen in vollo werking. Deze zeven ver plaatsen per slag elk 8 kub. M. water. Elke minuut worden 6 slagen gedaan, zoodat u.j stoomgemaal elke 60 seconden niet minder dan 336,000 K.G. water verplaatst. De pompen zuigen het water uit „Do Meer" op den stortvloer, van waar het door slui zen, welke zich door de waterpersing zelf openen, in de Ringvaart loopt. In de ma chine-kamer zag H. M. vervolgens de ko lossale ijzeren stoomzuigers met een dia meter van niet minder dan 3,66 M. zich op or neer bewegen. De zuiger met den ge- wichtbak heeft een gewicht van niet min der dan 100,000 K.G. Nu wierp de Hoogo Bezoekster nog een blik in het ketelhuis, waarin zich zes kolossale ketels bevinden, van welke vier werden gestookt, terwijl de andore twee in reserve stonden. Nadat het stoomgemaal was bezichtigd, waarbij de Koningin zich grondig liet voor lichten werden de heemraden voorgesteld en keerde. H. M. per automobiel over Slo ten naar Soestdijk terug. Yoor haar vertrek zeide zij den Burge meester dank voor hot genotcne, verklaren- dï dat zij met zeer veel genoegen had ken nis gemaakt met de Haarlemmermeer. Bij het vertrek van de tentoonstelling had H M. den heer Bultman reeds do verzeke ring gegeven dat zij ten hoogste was vol daan over wat haar getoond was. He't bezoek aan de tentoonstelling was ondanks den verdubbelden entreeprijs aan merkelijk grooter dan andere dagen. Na afloop van hot concours hippique liep de tentoon stelling ledig. De feestvie renden verzamelden zich toen in Hoofd dorp, bij de kramen, op het kermisterrein in de uitspanningen. Daar werd het feest voortgezet op blijden toon. Officieel werd het besloten met een vuurwerk, dat prach tig van stapel liep en een schitterende, smaakvolle» vetpotjes-verlichting van het gemeentehuis, maar de laatste vuurpijl had reeds lang geknald en het laatste vetpotje was al uren bezweken, voordat de feest vierders dachten aan naar huis gaan. 'fc Bleef al vToolijkheid tot laat in don nacht. Het is gisteren een schoone en goede dag geweest. Heden, Zaterdag, is het de laatste dag 'der zoo schitterend gcsla&gcta tentoonstel ling. De Haarlemmermeer heeft waardig feest gevierd en een enorm succes gehad. De Nederiandsche Expeditie naar Boei (Celebes). „De De correspondent te Batavia van Tel." seint van gistermiddag: „Do vloot iB begonnen Bodjowe to be schieten." Heden ontving het blad uit Batavia het volgend telegram: Een gevangengenomen Boniër verwondde den luitenant Kepper licht. De Minister-crisis. Men schrijft aan het „Nbl. v. Ned." uit Den Haag: In aansluiting met hetgeen reed3 gemeld is, kan ik nog mededeelen, dat het gemis aan overeenstemming met de oud-liberalen alleen betreft hun aarzeling om in het nieuw te vormen Kabinet zitting te nemen en zulks naar aanleiding der bestaande afspraak tusschen de Vrijzinnig-Democra ten en de Unie-liberalen betreffende het Kiesrecht. Ofsohoon de onderhandelingen nog voort duren, twijfelt men aan het tot stand ko men eener overeenkomst met hen. Yan Vrijzinnig-democratische zijde komt allereerst misschien wel uitsluitend prof. Drucker in aanmerking en wel voor de portefeuille van Justitie. Zijn optreden als minister wordt daarom van zoo groote waarde geacht, omdat hij onmiddellijk met een s -iaal wetsontwerp van groote betee konis, dé regeling van het arbeiderscoh- tracb te berde zou kunnen komen. IntusBchen is de stemming êedert giste ren niet gestegen; de hoop op een spoedige oplossing der crisis is niet toegenomen. Kaïa erverkiezing-Ben Helder. Van welingelichte zljdo vernemen wy, dat in Den Helder als ernstige candidaten der vrij zinnig-democratische partU besproken ztfn de heeren mr. Z. van don Bergh, te Amsterdam, J. H. Dijkman en mr. A. van GUn, te 's-Gravenliage, en mr. Yan Gilse, té Arn hem, doch dat hef thans zoo goed als zeker Is, dat eeratgenoemda de definitieve candldaat van de centrale zal worden. Geiyk men weet, heeft de liberal# kiesvereeniging Helder mr. Yan don Bergh reeds met algemeene stemmen candldaat gesteld. De afdeellng Den Helder der S.-D. A..p. heeft besloten aan do aanstaande Kamerver kiezing niet mee te doen. Het concours Van gisteren (kilometerwed- strijd voor toerist motorrijwiele.i en -wa gens) wertl opnieuw «door het schoonste zo merweder begunstigd. Er waren eenige praktische veranderin gen gemaakt door het aangeven op groote cartouches van de plaats van vertrek en van het eindpunt, terwijl aan de vuurwerk- palissade aan het strand een bord was aan gebracht op hetwelk de stand van de wed strijden werd aangegeven. Het publiek begon na twee uren al tal rijker op te komen. De 10-cts-plaatscn voor Seinpost en el ders waren zeer druk bezet en ook van an dere ruimten waar entree werd geheven werd ruim gebruik gemaakt. Het Kurbau^ terras, waar de muziek der huzaren speel de trok ook tal van bezoekers. De eigenlijke wedstrijden werden voor afgegaan door den herkamp om de coupe van de Belgische Yachtclub tusschen do heeren W. Jochems (Mercêdès), J. F. Ver- wey (F.i.a.t.) en A. Storm de Grave (Peu geot). Winner werd de heer W. Jochems. Do kilometer-wedstrijd en bestonden uit negen categorieën, van welke het eerst aan do beurt was die van de motorrijwielen. Hierop vingen de kilometer-wedstrijden der auto's aan in acht categorieën, waar aan veel buitenlanders vooral Belgen, die in de Semaine d'Ostendo meededen, deel namen. De wedstrijden waren vooral belangwek kend en spannend omdat er telkens twee wagens tegen elkaar reden. Yooral de Belgen lieten zich niet de kaas van het broed eten. De jury had de handen vol, want de strijd was scherp en de jury omtrent de voorwaarden der mededinging zeer streng. De Scheveningsche week heeft gisteren wat ten minste het sportieve gedeelte betreft een einde genomen. Hot saooes ia enorm geweest. Heden om tien uren tentoonstelling dor winnende rijtuigen en om elf uren uitrei king -dor prijzen. De prijsuitdeeling geschiedde in de Kurzaal door den lsten president van het organiseerend comité jhr. mr. H. Sandberg tot Essenburg in tegenwoordigheid van verschillende medeleden van dit en van andere comité's ad hoe. In de Kurzaal hadden de meeste prijswinners, veie be langstellenden, waaronder dames, plaats genomen. Do Haagshe automobiolfi raia Yerwey en Lugard, die do drio der door haar be schikbaar gestolde prijzen voor 't concours d'adross© zelve had genomen, stolde deze weder ter beschikking van hot comité voor de Semaine van het volgende jaar. HaierBWOUde: Gerof. Kerk. Zondag morgen to halftien en 'a avonds te halfzeven, da. M. Elzenpa, predikant ta Zalk (O). Ned.-Herv. Gem. Zondagavond t«halfzeven de heer J. van Vliet, candidaat tot don H. dienst te Oversohie. Weerberlckt Tan 22 Juli. Volgons opgave van het Met. Inatituut te Utrocht. Hoogste barometerstand 771.9 to Horta, laagste 753.6 te Memel. Verwachting: Zwakko wind uit zuid westelijke richting. Licht bewolkte lucht. Dezelfde temperatuur. Be zaak-Vlerliout. De correspondent te Batavia van De Tel." seint: Het hooggerechtshof heeft het vonnnls van den raad van justitie te Semarang, waatfy) het verschooningsmiddel van den beer Vier hout ongeldig is verklaard, bokraohtlgd. De Leidsche kermis neemt Maandag a^s. weer een aanvang. Dan reeds opent dos avonds de Stadazaal haar deu ren, waar een specialiteiten-gezelschap van Frits van Haarlem andermaal zijn voor stellingen zal geven Volgens do bladen te Utrecht, waar het deze week kermis is, ia dat gezolschap goed. Do „Utr. Crt." schrijft: ,,'t Is bij Frits van Haarlem altijd alaof je 't voor niets krijgt. Je begint met vóór halfzeven aan de deur te staan om even halfzeven heb je, als je gelukkig bent een mooi plaatsje gekregen, waarvan je om 8 uren eigenlijk pas begint te profiteeren. En om dan 12 uren te halen... Frits van Haarlem weet daar raad voor. Ook weer dit jaar. Hij heeft voor een nieuw programma ge zorgd, verder bespreekt het blad eenige nummers, waarvan het zegt, dat ze al even aantrekkelijk als mooi zijn. Het nummer: „de inbrekers van Parijs", moet de clou van don avond zijn. Ook volgens het „Utrechtsoh Dagblad'' doet „Frits" dit jaar rijn oude en goode reputatie wederom geen schande aan, en is,wat men te zien en te hooren krijgt, van het eerBte en beste op elk gebied. Het noemt de olou, een komisch-mimisohe tscène, een spektakelstuk van den. eersten rang, dat niet kwaad in elkaar is gezet. In den Schouwburg begint Dinsdagavond een revue- en epeoialifceitongezelschap van den heer Henri ter Hall. Volgens de „Ylissinger Courant" is het programma zeer varioerend. Zoo bestaat „Fata Mor gana" uit groepen levende Beelden, welke in één woord onberispelijk moeten zijn, de kostumee prachtig en frisch, de grime uit muntend en gesoigneerd, zoodat het geheel niet anders dan een grootach effect kan maken en de luide bijvalsbetuigingen wèl- verdiend waren. Ook de Drankwet-revue wordt geroemd en werd to Ylissingcn zei fa beroemd, wegens de groepen dames, re clame makend voor diverse dranksoorten en do lustige kellnerinnen, die in verband met de nieuwe Drankwet, zonder betrekking zijn geraakt. Hot gezelschap viel een over- talrijk bezoek ton deeL De heer Vleugels, die verleden jaar in den Schouwburg met zijn gezelschap zicih gunstig deed kennen, begint ook pas Dinsdagavond, nu echter in hotel „Du Nor©." San do telefoon alhier zijn nog aangesloten No. 657. M. van Riel, Qalgewatcr. No. 658. Melkinrichting „Do Toekomst" Hooigracht. No. 659. P. do Bruin, fietshandelaar, Hcogewocrd. No. 6G0. H. Th. G. Coster, bierhande laar, Kort-ltapenburg. No. 661. H. J. de Groot-, bierhandelaar, Heerengracht. No. 662. Hasselman en Pander, N. Rijn. No. 663. J. C. A. Binnendijk, Boerhaave- straat. No. 665. Dr. A. W. Kroon Jr., Stations weg. No. 666. L. v. d. Meel, algemeen bestel huis, Botermarkt No. 9. No. 667. L. v. d. Meel, Groenesteeg 8S. „Dobbertjesvlag", visscherijartikelen. In den afgeloopen nacht ia aan hot strand tusschen het Ververschingsknnaal te Schoveningen en Kykd(Jn aangespoeld hot in staat van ontbinding verkeerende l\Jk van een manspersoon, vermoedelijk een Engelsch zeeman. Een scheepsramp. Uit San- Diego (Californiö) wordt rid. 21 Juli gaseind Er heeft hedenmiddag een verschrikkelij ke ontploffing plaats gehad aan boord van den kleinen kruiser „Benningtou". Do ke tel sprong. Een groot deel vaa het dok werd hoog door de lucht geslingerd. Van de bemanning van 278 man zijn 27 gedood en 70 gewond. Sleep booten hebben hot wrak- geslagen schip op het strand gezet. LISSABON, 21 Juli. (R. O.) Baron von Laagwerth von Simmem, Duitech zaakge lastigde te Lissabon, vertrekt naar Tanger met hot oog op de ziekte, van den gezant Tattenbach. WARSCHAU, 21 Juli. (R. O.) De sloten maker Okrzeja, die op 24 Juni ter dood werd veroordeeld, omdat hij op 26 Maart op de binnenplaats van het Pragascho po- litdegebouw een bom wierp, waardoor zes personen werden gewond, is heden terecht gesteld. TOKIO, 22 Juli, (R. O.) Officieel wordt gemeld, dat het Russische slagschip „Pol- tawa", voor Port-Arthur gezonken, gisteren word vlot gemaakt. SAN-DIEGO, (Californië), 22 Juli (R. O.) Thans is bekend, dat ten gevolge van de ontploffing aan boord van den kleinen kruiser „Bennington" 39 personen zijn ge dood en 80 gewond, waarvan 24 ernstig. Vermist worden 21 personen. Het vaartuig werd uit elkander geslagen en is waar- sobij olijk geheed verloren. LONDEN, 22 Juli. (R. O.) Een medo- deeling van het Turkscfïo gezantschap be vestigt het bericht over de ontploffing van een bom op het voorplein der moskee, toen de Sultan dozo gisteren verliet, en zegt, dat verscheidene personen werden gedood en gewond en dat de Sultan ongedeerd bleef. KONSTANTINOPEL, 21 Juli. (R. O.) Dn ontploffing der bom had alhier tegen één uur 'e middags plaats. Tot op het oogenblik, waarop dezo mededeeling ge schreven wordt, zes uren des avonds, is het feit nog niet algemeen bekend. De autori teiten zijn er zeer van onder den indruk, daar het hier het eerste van dien aard is. Afgaande op het aantal dooden, mee- rendeels soldaten, die bij de moskee „en haïe" stonden opgesteld door eenigen ge- sohat op een veertigtal, door anderen op een vijftien, alsook op do aangerichte ma- terieeJe schade, moet bet gebruikte projec tiel van bijzonder kwaadaardige soort ge weest zij®. Men neemt aan, dat de dader door de troepen is geslopen en zijn plaats ingenomen heeft om zijn bom te werpen op het oogen blik, dat de afzetting der straten door de soldaten was opgeheven terwijl de Sultan zich binnen de moskee bevond. MOSKOU, 22 Juli (R. O.) KHo gisteren gehouden zitting van vertegenwoordigers op het Zemstwo-congres werd een béfeluït genomen, waarin het hoet, dat met het oog op do dikwijls voorkomende schending der bestaande wetten allen met vreedzame middelen moeten tusschcübeidè komen ter handhaving dér mensch'elijke rechten; eïi verder, dat dit nog niet uitsluit, dat bü zulke wetsovertredingen zoo lïSbcüg ook aan de overheid gehoorzaamheid geweigerd wordt. Daarop werd het ontwerp voor het oe- roep op het volk voorgelezen, waarin het verloop der jongste gebeurtenissen uiteen gezet en van het volk gevraagd wordt zich ter beraadslaging over de aangelegenheid der volksvertegenwoordiging tot groepen te vereenigen. Tegen dit beroep werd aangemerkt, dat het zou kunnen wonden gerekend te be- hooren tot de revolutionaire proclamaties en ook zou kunnen* worden een oorzaak tot het ingrijpen van de autoriteiten tegen volksmassa's. Anderen zagen integendeel in drt beroep een tegenwicht tegen zulke proclamaties. Daarop werd mot algemeene stemmen op vijf na besloten het beroep uit te vaardigen. De aanwezige vertegenwoordigers der pers dienden een protest in tegen de jongst genomen administratieve maatregelen tegen de pers. ST.-.PETERSBURG, 22 Juli. (R. O.) Om trent het bericht van Parijsche bladen, dat Tsaar Nikolaas een vierdaagsche zeireie zou gaan ondernemen, deelt het Potersburgsche Telegraaf-Agentschap mede, dat te St.- Petorsburg van die reis niets bekend is. Utreoht, 21 Juli. Op de kaasmarkt waren heden aangevoerd 188 wagens, te zamen wegende 45,120 kilo. De prjxen waren: lsteqnal. ƒ48.a 1 62.2de qnftl. 40.— a 40—, zwaardere a per 100 kilo. LEIDEN, 22 Juli. Thermomelarstand: Gisteravond om 8 uren 19.6° C. 67.1° F., hodonmorgen pm 8 uren 19° C. 66.2° F., 'smiddag# om 12 ur#n 24.5° 0. 7G.1° F., *s namiddags om 4 ure^ 26° 0. 77° F. Heden elaagd# de beer H. F. A. Mayer, arts, geboren te L#iden, aan de universiteit te Gent tot doctor in d# modicjjuen. Heden is to 's-Q-ravenhage aangeko men de heer Lammasch, de Oostonrijksche koogleeraar, die zal optreden als presi dent van het scheidsgerecht bij de behan deling der zaak-Ma-scale voor het Hof van Arbitrago. De ploegbaas der seiuinrichting Coen- ders, wien te Vcnray een voet word afge reden, is overleden. Het stoomschip Ambon", van Amster dam naar Batavia, arriveerde 22 Juli to Pert-Said; do „Bali", van Batavia naar Amsterdam, arriveerde 22 Juli to Genua; de „Ching Wo" arriveerde 22 Juli van Java te Amsterdam; de, „Flora" arriveerde 21 Juli van Amsterdam te Cuxhavcn; do „Hector" vertrok 17 Juli van Batavia naar Amsterdam; de „Horaog" (uitreis) arri veerde 21 Juli te Aden; do Potsdam" ver trok 22 Juli van Rotterdam naar Nieuw- York, (Aan boord bevinden zioh 9S eerste, £06 tweede en 955 derde klasse passagiers); de „Sarpedon" vertrok 17 Juli van Batavia naar Amsterdam; do „Statendam" arri veerde 22 Juli van Nieuw-York te Rotter dam. Haarlemmermeer. Het 2-jarig dochter tje van A. G. Tromp alhier, is in een sloot geraakt en verdronken Diefstal is gepleegd van vorechillende gouden voorwerpen ten nadeolo van J. Boom alhier. De weduwe Godefroi alhier is nit do bedstede gevallen en aan do gevolgen overleden. Hazerswoudo. Do nieuwe bouw- en wo- ningverordening, thans definitief vastge steld en goedgekeurd, is op de gewone plaats ter lezing gestold. Daar zij uit den aard der zaak zeer belangrijke voorschrif ten bevat, mochten wij niet verzuimen, het publiek op do aanwezigheid van dat stuk opmerkzaam te maken. In den laatsten tijd, in verband mot het warme weer, doen zich in deze ge meente nogal gevallen van vlekziekte bij varkens voor Inenting kan niet genoeg wor den aanbevolen en do veehandelaar W. Smits verschaft gaarne nadere inlicL.in- geu. Katwijk. Ia de afgeloopen week is do' laatste bom ter haringviseoberij vertrok ken, zoodet thans al, wat viseoher en ge zond is, op zee doorbrengt. In verband met het vroege airaren van sommige vaartui gen, wordt de komst der eerstvertrokkenen reikhalzend te gemoet gezien. Leiden, 22 Juli. Granen. Witte Tarwe in vast# stemunnp mat vraag voor da boato soorten. Van Riaawa Wintar-Garat waren enkola par tijtjes aan do markt, waarvan da qaaliteit nogal te woneohoD ovarliat. Witta Tarwa ƒ7.60 a /8.30, lioada /7.60 a ƒ7.80. Walla-Walla a par 80 KG. Roggo 6.40 a 6.76 por 76 KQ. Zoinargarst a Wintar- a Chav&lior a par lib. Havar 3.70 a 4.10 par 60 KG. Groeno Krwtan a p#r HR Paardaaboonan k f par HL. Dnlvanboonan a par IlL. Koolzaad a par liL. Kanariazaad 14.26 a ƒ16.60 par HL. Haonapzoad 7.26 a 7.76 par HL. Botar. Annvoor 6C80 kilagr., lata qaal. par vat ƒ62.— a 66.—, 2da qnal. par vat ƒ40.— a 60.lata qnal. par kflogr. 1A0 a 1.40, Id# quaL par kilogr. ƒ1.16 a 1.26. Lango zwnrto turf, 90,000 stuks, f 2.60 a ƒ2.75 par duizand. Amsterdam, 21 Juli. Aardappelen. Malta'® per kilo a et.r Westlandaeho Zaud f 2.60 a 4. Katwfjlcor liondan ƒ2.80 a ƒ2.80, id. kleinen/1.20 a ƒ1.40, id. Mniajee 2.60 a 2.80, Andtfkoi Muisjes f 2.70 a 8.20, id. kleinen 1.80 n ƒ2.id. blauwen ƒ8.20 a 3.60, Golderacba Kralen a Frieecba Mnisjoa ƒ2.60 a ƒ2.90, Friescbo Borgois 2.40 a ƒ2.60. Aaovoor 11 ladingOD. Alkuiaur, 21 Juli. Kaas. Aangevoerd 860 par tijen, wegende 176,000 KG.; kleine 27.76, com missie 26.60, middolbaro 28,—. llandol goed. Dereutor, 21 Juli. Beter por V* VAt ƒ24.a 24A0, per alw. 22.60 a 23.60, per vut ƒ11.a 12.por KG. 1.10 a 1.20. liiioron ƒ8.60 a 4.25 de 100 stuks. Tafalbonig a per t 1LG. Utrocht, 22 Juli. Op do weekmarkt wareu heden 660 stuko vee aangovoerd. De prijzen waren voor stieren 90 a 180, voor vaarzeu 100 a 146, voor pinkon ƒ46 ft ƒ100, voor inolkkoeien f 216, voor kalfkooieu 176 a 266, voor vaarskooien ƒ110 a ƒ205, voor vette kooien 170 a 260, voor nuchtere kalveren 6 a 16, voormagore kalveren 26 a 66, voor magere varkona 26 a 60, voor biggee 6.a 16. Zivolio, 21 Juli. Boter. Aangevoerd 660/8 en 137/16 v. on 1200 stukken, wegende aameu 18,170 KG. Prye per x/s vat 22.a 24.60, per KG. 1.16 a 1.30. Vee. Aangevoerd 069 Runderen, waarvan op de stallen 100. 119 Kalveren, 164 Schapen, 40 Varkens en 613 Biggen. Men bestoeddo voor vet vee per KG.: Rnndexon 68 a 68 c., Kalvoron 60 a 80 c., Scbapen 10 n 32 c., Vurkens 44 a 40 o. Neurende en kalvende Koeion met goodon baudel, Weide en vetto dito booger in prjs, Kalveren en Stieren met weinig vraag. Advertentien. Geboren HELENA JACOBA, Dochter van F. A. VAN DEUR8EN en C. 8. VAN DEURSEN, Fontbik. Lkiden, 21 JulL 749 8 Algemune kennisgeving. Geboren: COJBNELLA PETBONELLA, Do oh ter van: 724 8 0. P. STOKHUYZEN, gob. v. d. Kamp, en J. L. 8TOKHUYZEN. Leiden, 22 Juli 1905. Algemeene kennisgeving LJ

Leidsch Dagblad | 1905 | | pagina 3