N°. 13923 Zaterdag 15 JTnli. A0. 1905. Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (§on- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit VIER Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. IDSCH PRIJS DEZER COURANT I Voor Leiden per week 9 Cents j per 8 maanden I I I I 1,10. Bniten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd rijn 1.30. Franco per post1.66. PRIJS DER ADYERTENTIËN: Van 16 regels 1.05. Iedere regel meer ƒ0.171. Grootere letters naar plaatsruimte. Kleine adyertentiën van 30 woorden 40 Oonts contantelk tiental woorden moer 10 Cents. Voor het inoasseeren wordt 0.05 berekend. Burgemeester en Wethouders van Leidon, Gelet op Art. 98 der Kieswet, Brengen ter algemeeno kennis, dat het proces-verbaal van de zitting van het hoofd- Btenibureau, bedoeld bij Art. 93 der Kies wet, tot het vaststellen van den uitslag der herstemming ter verkiezing van een lid van den Gemeenteraad in het derde kiesdistrict der gemeente Leiden, op de pers van het Raadhuis is aangeplakt en voor een ieder ter Secretarie dezer gemeente ter inzage ia nedergeiegcL Burgemeester cn Wethouders voornoemd, DE RIDDER, Burgemeester. VAN HEYST, Secretaris. Leiden, 15 Juli 1905. Burgemeester en "rethouders van Leiden, Gezien het adres van de firma J. J. KRANTZ en ZOON, houdende verzoek om vergunning tot uitbreiding van haar fa briek van lakens en wollen stoffen aan de Langegracht Nos. 729, kadastraal bekend Sectio B. No. 2684, door bijtrekking van 3e perceelen Oude Singel No. 88, 90 en 92. Golet op de artt. 6 en 7 dor Hinderwet; Geven bij deze kennis aan het publiek, dat genoemd verzoek, met de bijlagen op de Secretarie dezer gemeente ter visie geleed is; alsmede dat op Zaterdag 29 Juli rv.a. 's voormiddags te elf uren, op het Raadhuis, gelegenheid zal woiden gegeven om Dezwaren togen dat verzoek in te bren gen Burgemeester en Wethouders voornocmdt DE RIDDER, Burgemeester. VAN HEYST, Secretaris. Leiden, 15 Juli 1905. Burgemeester en Wethouders der gemeen te Leiden; Brengen ter algemeone kennis, dat de passage langs de Hoogowoerd, van de Rijnstraat tot de Plantage wegens het vernieuwen van de tramrails, gedurende enkele dagen, aanvangende Maandag 17 Juli en volgende dagen voor rij- en voer tuigen zal zijn afgesloten. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE RIDDER, Burgemeester. VAN HEYST, Secretaris, leiden, 15 Juli 1905. Leiden, 15 Juli. „Zou het bestuur, om de leden te lokken, soms tot andere attracties 'de toevlucht moeten nemen V' Zoo schreven wij gister avond aan het slot van ons bericht over de muziekuitvoering door do kapel der dd. schutterij op Musis Sacrum" van Donder dagavond. En nu vernemen wij, dat het bestuur werkelijk bezig is voor meerdere attractie te zorgen. A,s. Donderdagavond bijv. zal aldaar een concert worden gegeven door het Haarjlemsoh Muziekkorps onder lei ding van den luitenant-directeur C. P. W. Kriens. De leden zullen nu door trouwe opkomst het bestuur moeten bewijzen, dat zij de pogingen van dat bestuur om variatie in do gewone sleur te brengen, op prijs stel len 'dan zal het zeker op dien weg voort gaan en nog wel eens met iets anders ko men. De tuin zal a la Giorno verlicht worden en dan kan er bij mooi weer onder de inooie boomen op Musis" werkelijk ge noten worden. Het Haarlemsch muziek korps waarborgt zeker wel een goed ver zorgde uitvoering. Naar wij vernemen, zullen de loden van Musis", voor deze buitengewone uitvoe- rnig een bagatel moeten bijpassen, 25 cent por gezin, en zal er tevens gelegenheid zijn voor n iet-leden om dit concert bij te wonen tegen betaling van 50 cent per per- iBoon. Mogen velen zich aangetrokken gevoelen om van deze gelegenheid een keurig programma is toegezegd te komen genie ten einddiploma van de school voor kunstnijverheid te Haarlem werd heden toegekend aan den heer L. La Brëe, alhier. Do 1ste luitenants W. Dozy en K. W. ;ÖEL Jeltes, van het 4de reg. inf., zijn bel 'ïioemd tot adjudant, resp. bij het 1ste bat. iï Delft en bij het 3de bat. te Leiden. Na examen heeft de commissie voor 'de Kweekschool voor Bewaarschoolhoudo i fessen te Leiden, het diploma voor de hoofdakte voor bewaarschoolhouderee uit- gereikt aan de dames J. C. Baars, van (Hillegom; H. Bosman, van Haarlem; F. yan Braem Morris, van Batavia; E. C JSte, van Haarlem; L. Freidonck, van Am barawa; M. Koorenhoff, van Leiden; P. S. iPaulides, van Heerenveen; M. Scheepma kers, van Toeloeng Agoeng; D. van der Yeer, van Leiden; G. M. Welbergen, van Hoorn, en H. O. F. Mingelen, van Leiden. Mej. A. M. Bongers, te Hoofddorp, is bonoemd tot onderwijzeres aan de school Eemnesserweg te Baarn. Aan het te Amsterdam door leerlin gen der Rijksnormaalsahool voor teekenon derwijzers afgelegd eindexamen namen 12 candidaten deel, te weten 9 dames on 1 heer, voor aideeling A, en 2 heeren voor af deeling B. Het diploma is toegekend aan alle candidaten, o -a. in Afdeeling A. aan mej. L. E. Beyerman, geb. to Leiden. Een vijftal assitenten bij het Hoofd bestuur der Posterijen en Telegrafie, die eerder den lande als onderofficier bij het leger hier te lande cn bij dat in Nedor- landsch-Indië jaren hebben gediend, waar voor zij een militair pensioen genieten, hebben zich met een verzoekschrift tot den heer directeur-generaal der posterijen en telegrafio gewend, waarin zij verzoeken hun jaarwedde zoo spoedig mogelij'c de 1000 te doen overschrijden. Op 19 October 1.1. besloot de Raad van Haarlem, dat zou worden overgegaan tot stichting van een nieuw gebouw voor de Hoogero Burgerschool met ö-jarigen cursufl. B. en Ws. stellen thans voor deze school te bouwen op een gedeelte van het voorma lig gasfabrickterrein aan de Zijlvest, waar zij aan drie zijden vrij zal staan en geen hinder zal hebben van het straatverkeer. Voor don bouw wordt een krediet van 170,000, voor de meubiloering een van hoogstens 25,000 aangevraagd. De school zal dienen voor hoogstens driehonderd leer lingen. Bij het notarieel Staatsexamen, op 1014 Juli, zijn geslaagd: 1ste gedeelte: E. J. Brouwer, Den Haag; Q. A. Verkade, Rotterdam; E. B. H. M. Groes, Breda; T. J. M. van Aalst, Breda; A. W. de Bruijn Ouboter, 's-Hertogenbosch; J. J." Pettinga, On derden dam. 2de gedeelte: P. K. W. Lakeman, Amster dam; H. Vriesendorp, Bergen-op-Z.; Ant. van Helbergen, Bergen-op-ZoomW. H. van Arkel, Teteringen; G. J. Lunenburg, Zieriksee; J. A. van dc Velde, Zwo.le; I. Nijda-m, Onderdendam. In de pers duiken berichten op, als zou dr. Blooker, onlangs in district VII, te Amsterdam, tot volksvertegenwoordiger gekozen, het voornemen koesteren, niet alleen het wethouderschap in onze hoofd stad neer te leggen, doch ook zijn mandaat als Raadslid ter beschikking te stellen van de kiezers. Wij zijn gemachtigd dit laatste tegen te spreken. Dat dr. Blooker de ambten van volksvertegenwoordiger en wethouder van Amsterdam onvereenigbaar acht, is door hem openlijk medegedeeld, en van te voren. Dr. Blooker is van plan tenzij do practijk van het Kamerlidschap hem later tot andere gedachten mocht brengen ingezetene van Amsterdam te blijven en lid van den Raad. („Tel.") De heer Roodbuyzen, lid der Tweedo Kamer, heeft een adres ingediend bij den Raad van Enkhuizen, om verlof als leeraar aan de H. B.-S., tijdens den duur dor Kamerzitting. Ten gevolge van de 1 Juli jl. in wer king getreden legerorganisatie zijn er de volgende vacatures: sergeant 22, korporaal- fourier 16, korporaal 44. Dit kwam in ruim twintig jaar nieti voor. Eenige jaren geleden nog moest een korporaal twee k drie jaar op bevorde ring wachten. Aan de dagteeken- en kunstambachts- echool voor meisjes, Groeneburgwal 24 to Amsterdam, werd voor het eerst, na vol brachte studie van drie jaren, in afd. F (Opleiding voor kunstambachten), het einddiploma uitgereikt aan de damos M. C. Doornaar en A. A. M. Willerase. Deze beide dames gaan zioh nu verder in het houtsnijden bekwamen. Naar de „Winsch. Courant" mededeelt is dr. L. Bcins voornemens met 1 Januari 1908 ontslag te nemen als rector van het gymnasium te Winschoten. Do Sloetprijs, die ieder jaar wordt toegekend aan den leerling der Rijks Land bouwschool, die eindexamen der tweede klasse aflegt en zich zulks mede door ijver en gedrag het meest heeft waardig ge maakt, is dit jaar uitgereikt aan J. S. Bruins, te Baflo. Do minister van koloniën maakt in de „Staatscourant" bekend, dat in dit jaar ze ventien doctoren in d,e rechtswetenschap, öu geslaagd zijn in het examen, bedoeld bij art. 92, 2do lid, der wet op het hooger onderwijs, ter beschikking van den gouver neur-generaal van Ncderlandsch-Indië ge stold kunnen worden, om in rechterlijke betrekkingen daar te lande to worden ge plaatst. Men zie bijzonderheden in de „Sts.-Ct." No. 164. Dezelfde minister maakt bekend, dat in dit jaar veertig personen, die hier te lande ia het groot-ambtenaars-ex amen voor den Lodischen dienst geslaagd zijn, tor beschik king van den gouverneur-generaal van Nederlandsch-Indië kunnen worden gesteld, om geplaatst te wordea in administratieve betrekkingen daar te lande. Onder de dezer dagen verschijnende reiskaarten is thaas te vermolden een uit gaven van den heer H. ten Brink, te Mep- pel. In vijf kaarten, afzonderlijk verkrijg baar, is hier voornamelijk ten dienste van automobilisten, motor en wielrijders, een plattegrond van Nederland gegeven, met aanduiding van d^ verschillende soort we gen, afstanden in K.M. enz. De kaarten zijn mooi uitgevoerd, duidelijk en niet duur, terwijl het formaat handig is. Hr. Ms. pantserschepen „Piet Hein" en „Evortsen", respectievelijk onder 1 -el van de kapiteins ter (zee H. Backer en P. C Swaan, zijn 13 dfezer Ouessant gepas seerd. Het stoomschip „Ardjocno" vertrok 14 Juli van Padang naar Rotterdam; de „Oen- garan", van Batavia naar Rotterdam, ver trok 14 Juli van Perim; de „Prins Willem I", van Amsterdam naar Paramaribo, pas seerde 14 Juli Ouessant; eb „Bürgermeis- ter" (uitreis) arriveerde 13 Juli te Delagoa- baai; de „Cachas", van Singapore naar Amsterdam, passeerde 14 Juli Perim; de „Kentuck", van Singapore naar Amster dam, passeerde 14 Juli Suez; de „Mark graf" (uitreis) vertrok 13 Juli van Dover; de „Noordam", van Nicuw-York raar Rot terdam, passeerde 14 Juli Bevczier; de „Prinz-Regent" (uitreis) arriveerde 13 Juli to Durban. Alkemado. De collecte in dze gemeente gehouden, ten behoeve van het fonds tot aanmoediging en ondersteuning van den gewapenden dienst, heeft circa 34 opge bracht. BodogruYen. Ouders of voogden, dio hun kinderen of pupillen op do openbare school voor m. u. 1. o. alhier wenschen ge plaatst te zien, moeten zich voor 20 Juli a. s. daarvoor wenden tot het hoofd der ge noemde school. Het toelatingsexamen ia bepaald op 28 Juli, des middags te 2 uren. Voor het voorbereidend militair onder richt heeft zich alhier een onvoldoend aan tal deelnemers aangemeld. Er wordt nu nog gelegenheid gegeven zich vóór 10 Juli a. s. aan to melden. Na dien tijd wordt, al gaat dc cursus door, niemand nieer toego- latcn. Hazorswoudo. Gisteren legde de heer P. den Hooglander Jr., alhier, met goed go- volg het examen af in de beginselen der mu ziekleer, omschreven in art. 2, alinea 1 van het huishoudelijk reglement der „Har monie." Katwjjk aan den Ryu. Onze vioegere dorpsgenoot, de heer J. W. Bokhorst, is to Weltevreden (Ned.-Indië) geslaagd voor 3den stuurman groote stoomvaart en treedt ais officier in dienst bij de Koninklijke Pa- kctvaart-Maatschappij. Door den gemeenteveldwachter L. al- hicr is proces-verbaal opgemaakt tegen zokeren H., een ruim veertigjarigen Haag shen meneer, die aan een jongetje van tien jaar een geïllustreerd werkje liet zien en daaraan gesprekken vasbknoopte, ongetwijfeld in strijd met de goede zeden. Hoewel eerst ontkennende en een verkeer den naam opgevende, bleef de bekentenis niet lang achterwege. Het knaapje her kende te goed den persoon, al was het reeds ruim eeD weck geleden, en wist te goed alles weer te geven wat er geschied was on hoe „meneer" hem aangesproken had. Do Chr. Jongelingsvcreeniging alhier, die 2 Juli jl. 25 jaren heeft bestaan, zal ter herinnering aan dit feit op Woensdag 19 Juli a. s, een boottocht ondernemen naar Amsterdam. Aan dezen tovht nemen deel do door haar opgerichte vercenigin- gen, als: de Christelijke Jongedochters-Ver- ecniging „Bidt en Werk", de Christelijke Zangvereeniging „Looft den Heer" en de Christelijke Knapenvereeniging. Aan de be gunstigers werd een kaart tot deelneming uitgereikt, terwijl voor de huisgenooten meerdere kaarten ad 1 verkrijgbaar zijn gesteld. Bovendien werden do zusterver- eenigingen in den omtrek uitgenoodigd ieder door het zenden van 2 leden in de féestvreugdo to deelen. Bij gunstig weder belooft dit alzoo een aangenaam toohtje t-o worden, een afwisseling met de gewoon lijk gehouden jaarfeesten. Onze vroegere dorpsgenoot J. W. Bok horst, thans leerling-officier lyj de Kon. Paketvaartmaatsohappij, heeft met goed gevolg to Batavia examen afgelegd als 3den officier. Katwyk. Do jaarlijke beproeving der brandhlusohmiddelen zal plaats hebben to Katwijk aan den Rijn op Dinsdag 18 Juli a.s. en to Katwijk aan Zee op Woens dag 19 Juli d. a. v., beide dagen des avonds te halfzeven. Voor deelneming aan het voobereidend militair onderricht hebben zich in deze gemeente aangemeld 39 jongelieden, waar onder 15 leerlingen van het R.-K. gymna sium alhier, en alzoo slechts 24 Katwijkers, daar evenbedoeld vijftiental in het gym nasium zolf het onderricht ontvangt Het groote nut van dit onderricht wordt tot heden nog niet ingezien, daar anders in een plaats met een bevolking van meer dan 9000 inwoners, ongetwijfeld het aantal niet 24, maar minst gonomen driemaal 24 moest zijn. In de laatste dagen komt het nogal eens voor, dat de politie alhier zich ge noodzaakt ziet proces-verbaal op temaken wegens hot harde rijden door heeren wiel rijders. In verband hiermede kan het wol- licht niet ondienstig zijn to wijzen op het bepaalde bij de Politie-verordeniug voor deze gemeente. En deze bepaling van die verordening luidt als volgt: Art. 6. Het is den bestuurder van een motorrijtuig en rijwiel verboden, daarmede op een weg, zioh uitstrekkende binnen de kommen der gemeente en niet vallende on der do bepalingen van het reglement op de wegen en voetpaden in deze provincie, tc rijden op zoodanige wijze en met zoo danige snelheid, dat de vrijheid of de veiligheid van het verkeer op dien weg wordt belemmerd of in gevaar gebracht. Dezo bepaling is ook van toepassing op de voetpaden waarop motorrijwielen wor den toegelaten. Een maximum-snelheid is dus niet be paald. Zoodra de vrijheid of de veiligheid van het verkeer op Jen weg belemmerd wordt, kan overtreding worden geconsta teerd. Loiderdorp. P. Duyverman, die in April 11. een poging deed tot moord op zijn vrouw, is ontoerekenbaar verklaard en naar het krankzinnigengesticht te Medemblik overgebracht. Noordwykorhout. Konden we in het nummer van Woensdag nog iets vermolden van de den vorigen avond door cn Tuin- dersbond te Piet-Gijzenbrug gehouden groentenveiling we vernamen nog dat de toen aangevoerde partij erwten, hoewel van mooie kwaliteit den aanwezigen Haagscben opkoopers te klein was van gisteravond is absoluut niets to zeggen, wijl niets was aangevoerd. Do verwachtingen zijn nu ge steld op de ontzaglijke hoeveelheden snij- eu hecrenboonen, die hier te void staan e:i waarvan verscheidene tuinders geen contracten tot levering hebben gesloten. Maar met den pluk er van zal men waar schijnlijk nog wel veertien dagen moeten wachten. Nu, dan zullen we weer eens ko men kijken. De volgende milicien-verlofgangers uit deze gemeente, zijn in werkclijken dienst op geroepen, tegen 18 Juli a. s. G. Musogaas; togen 8 Augustus H. Geerliugs, G. C. Bar- neveld, F. Turcnhout, L. P. van Denzen en P J. van der Klaauw, en tegen 4 Septem ber: J. Turenhout, F. van Roode, A. Vreo- Burg en L. Meeuwenoord. De eerste moet te Haarlem opkomen, de overigen te Leiden. SM60Bh«lflL De heeren J. J. Kruyff, R. P. Roest en W. Warnaar hebben hun benoe ming tot leden van den raad aangenomen. Woubruggo. Tot diaken in de Hervorm de Kerk alhier is benoemd do heer C. Mo lenaar Dzn. Een inwoner uit Leiden reed vrij kalm per stoomfiets naar hier, toen eensklaps te Ofwegen een hond in een der wielen sprong. D.e berijder kwam vrij onzacht met den grindweg in aanraking en moest de reis naar hier verder te voet vervolgen, daar zijn fiets defect was. liet malheur is alzoo goed .afgeloopen, zoo hier en daar had de berijder verwondingen opgeloopen. Gemeenteraad van Ondshoorn. Voorzitter de Burgemeester. Afwezig de heer van der Kloot Meyburg De Voorzitter opent dc vergadering. Do notulen der vorige vergadering worden ge lezen en goedgekeurd Wordt aangeboden het verslag omtrent den toestand der gemeente over 1904, welk* verslag op de secretarie ter inzage zal worden gelegd. Ingekomen zijn: Een dankbetuiging van de afdeeling „Het Groene Kruis" voor de ondervonden me dewerking inzake het geven van een cursus in de verbandleer; een adres van de Vereeniging van Rijn- steenfabrikanten, waarin zij verzocht do bouwverordening zoodanig vast tc stellen of te wijzigen dat bet gebruik van Rijn- etecn geoorloofd is. De Voorzitter merkt op, dat de bouw- en bewoningsverordening bevat datgene, wat in het verzoek wordt gevraagd; een missive van B. en Ws. van Alfen en een tweetal missiven van B. en Ws. van Aarlandervcen, inzake benoemingen krach tons bepalingen der gemeenschappelijke regeling op het beheer der gasfabriek; Een en ander wordt voor kennisgeving aangenomen. Voorts deelt c1 Voorzitter mede een mis sive van het bestuur dor Vereeniging van IJselsteenfabrikanten, waarin zij verzoeken do bouwverordening zoodanig vast to stet- lon of te wijzigen, dat het gebruik van IJselsteeu geoorloofd is. Wordt ais zijnde ongczcgcld ter zijde ge» legd. Geschiedt mededeeling van het proces-ver baal van kasopneming van 19 Mei 1L waar uit blijkt, dat een saldo van f 1918.83 in kas aanwezig was. Boeken o kas werden in orde bevonden. Vervolgens worden aan den Raad over gelegd de rekening der gemeente cn die van het Algemeen Armbestuur, beide over 190-1. Gesteld in handen der financieelc com missie ter fine van onderzoo! cn rappoit. Daarna deelt de Voorzitter mede, dat B. en Ws. hebben overlegd op welke wijze do bewoners van de Ridderbuurt van drinkwa ter uit do Alfensche waterleiding zouden kunnen voorzien worden. Het meest afdoen de zou zijn het buizennet uit to breiden, doch dit bleek veel te kostbaar te zijn. Om te weten of de Buurtbewoners prijs stellen op do verkrijging van dit water, hebben B. en Ws. zich met hen in, contract g stcld door tusschcnkomst van het raadslid den heer Den Hertog, waarvoor hij hein thans nog dank zegt. Uit een door enkele bewo ners van dc Ridderbuurt ingekomen schrij ven bleek, dat zij zeer zouden zij i ingeno men met het plaatsen van een standpijp aan den Heeren weg, terwijl zij tevens ver klaren jaarlijks dc achter hun liandtceko nin vcrmoldo bedragen aan do gemeente te willen afdragen ter tegemoetkoming in do ie maken kosten. Ook B. en Ws. mcenen dat het plaatsen van ccn standpijp het annge- wozen middel is, maar zij vermcencn, dat watervcrspilling niet zou uitblijven. Daarom zou dagclijksch toezicht noodzakelijk zijn en dit maakt do zaak weer duur. Door informatie echter is hun gebleken, dat er standpijpen werden vervaardigd met auto matische inrichting, waarna dc Voorzitter mededeelt ccne door ccn Dordtsehe Maatschappij ingezonden aanbie<ting met teekening. Ook uit dc ter tafel gebrachte briefwisseling met den Burg. van Middel burg blijkt, dat de aldaar in gebruik zijnde automatische standpijpen voluoen. De kos ten van aankoop van dergelijke inrichting wordt geraamd op 260 a 385, terwijl do kosten van exploitatie worden geraamd op pl. 12-1. Tegenover deze uitgaaf staat een geraamde ontvangst van pL 108, zoodat een bedrag van pl. 16 voor rekening der gemeente zou blijven. De Voorzitter stelt daarom namens B. en Ws. voor: lo. voor aan den Hccrenweg tegenover perc> 1 Wijk 2 No. 85 te plaatsen een auto matische standpijp; 2o. daarvoor te aanvaarden de aanbieding van de Maatschappij tot vervaardiging van gasmeters to Dordrecht; 3o. de prijs van hot water vast te stellen op een cent per emmer; 4o. de uitgaven voortvloeiende uit do uit voering sub. 1 en 2 te voldoen uit den post onvoorziene uitgaven. Do hocr Van Vliet vraagt of de prijs van het water niet door Alfen wordt bepaald, waarop do voorzitter antwoordt, dat Alfen het water per meter levert tegen dcu daar voor gestelden prijs en het door dc gemeen te tegen don voorgesteldcn prijs voor dc in woners wordt verkrijgbaar gesteld. Op een vraag van den heer Van Vliet of de kostende prijs ccnigszins verband houdt met den prijs, die door de ingezetenen wordt betaald, antwoordt do voorzitter dat de prijs zoo is gesteld, dat do gemeen te ongeveer voor de te maken kosten zal worden schadeloos gesteld. De heer Van Voorthuyseu vindt het wel wat bezwarend, dat do buurtbewoners zelf het water moeten halen. Er is toch wel eens sprake geweest om het per schuit te brengen. Togen het vervoer per schuit bestaat dit bezwaar, zoo merkt voorzitter op, dat do bewoners van de Buurt daarmede slechts voor een gedeelte bereikbaar zijn. Het ver voer per as zou nog de voorkeur verdienen, docb om de hoogc kosten meenden B. en Ws. in dien geest geen vo rptel tc inogen doen. Bewoners van de Lage Waard kunnen met gelijk verzoek komen en dan behoort aan hen ook het water onder dezelfde voovwaarden te worden verstrekt als aan de bewoners van de Ridderbuurt. Dr. Van Waasbergen wijst er op, dat het op de voorgestelde manier voor do arbei ders bezwaarlijk zal worden om aan water tc komen, waarop de voorzitter antwoordt, dat de landbouwers hun wel behulpzaam hierin zullen zijn. De heer Den Hertog vindt het aanbren gen van een gewone standpijp gewcnsch- ter, waarop dc voorzitter opmerkt dat B. en Ws. in dit opzicl.t met den beer Den Hei tog in gevoelen verschillen. Ook wijst de heer Den Hertog op het groote bezwaar, dat volgens het voorstel het water met emmers op den wagen moet worden ge bracht cn zou gaarne zien, dat 01. bezwaar werd ondervangen. Do heer Glant merkt cp, dat eerst bij B, en Ws. is ter sprake gebracht het plaatsen

Leidsch Dagblad | 1905 | | pagina 1