111. T F. ROLLANDET. Hartesteeg 2. BEWAARKLUIS BOERENKNECHT, P.G., ABR. CORTS „De Stad laastrichf Finals Uitverkoop, Anekdoten. Nieuwe XLaadLsels. Goede oplossingen ontvangen van: Wepfouisd s Haarlemmerstraat 130, dagelijks groote Uitverkoop Alles tegen zeer lage prijzen. J. HENRI BERKELJON. Lange lare 40, LEIDEN. ËEBiANDER 379ste Staatsloterij. C. J. HEINTZ Zn., Nieuwe Rijn 6. F. VAN ROMBURGH, Haarlemmerstraat 53a. Spoed1 AFBRAAK. Spoed Adres: Hooge Rijndijk, Villa „Cornelia", Zosterwoude. GELD VERKRIJGBAAR Keur van NIEUWE RIJN 11 Bewaarkluis. Contant 30 pCt Korting. L. P. KNAGE. Rijn- en WBoezelwijnen. Voorradig bij - -- -- -- -- -- -- - Firma M. A. KLUIT. 5886 20 Assm^antie-Kantoor. P. F. ROLLANDET. langs de kust om een visch to zoeken, maar "was genoodzaakt zich to behelpen met een paar bladen en beziën van daar in de na bijheid groeiende struiken. Den volgenden dag gelukte het hem een rob te vangen, wiens lever hij als een wilde verslond, wat hij met hevige pijnen bekocht. Nog ter nauwcrnood hersteld, zette hij zijn zwerf tochten voort tot hij een schildpad vond; .waaruit hij zich een gooden maaltijd bereid de, die hom moed gaf om den rob weer op te zoeken en kracht om het dier behoorlijk uit te halen en op het zand te droogen te leggen. Dit nu strekte hem dagen lang tot .voedsel; des nachts sliep hij in het bosch en zwierf bij dag langs het strand. Vaak haa hij wonderlijke slaapgenooten nu eens zag hij bij zijn ontwaken een slang naast zich uitgestrekt; een ander maal vond hij vlak bij zijn hoofd den kop van een reusaehtigen rob, met wien hij, in de hoop op nieuwen levensvoorraad, aan stonds een kansje waagde. Hij omklemde het dier met allo macht, wentelde met hem in het zand om en om, maar moest het ten laatste opgeven en God danken dat hij nog kracht genoeg had om weder op do been to komen. Den 22stcn dag van zijn kluize naarsschap beklom hij nogmaals den berg, met een zeer flauwe hoop er ooit weder te zullen afkomen: maar nauw durfde hij zijn oogen vertrouwen, toen hij op den oceaan een donker punt ontdekte dat langzamer hand den vorm aannam van oen groot vaartuig, koers houdend naar het eiland. Met allen spoed snelde hij naar beneden, en toen hij schier uitgeput op het strand ar akwam, zag hij hoo het schip de baai binnenliep, het anker liet vallen en een boot aan land zette toen viel hij bewus teloos neder. Weder tot bewustzijn geko men, zag hij zich door deelnemende matro zen omringd, dio hom op zijn bede„Wa ter, water 1" een kan reikten, waaruit hij dronk tot hij weer onmachtig nederzecg. Voorzichtig tilden zijn bevrijders hem op en droegen hem aan boord, juist nog ter gocdor ure, om zijn leven to redden en hem later liet toeval te doen zegenen, dat ka pitein Coke juist op die plaats moest bren gen. 35e oolijke conducteur. Een opgewekte jonge conducteur stond aan den ingang van een slaap waggon van den sneltrein, die van Amsterdam naar Parijs vertrekt, toen een bedrijvige, driftigo oude heer binnenstapte. Hij bleet een oogenblik hijgend cn blazend staan en eoodra hij weder op adem was gekomen, keerde hij zich tot den jongen man in uniform. „Conducteur,'» zcido hij, „ik ga naar Parijs en ik wil, dat men goed naar mij omkijken zal. Ik zal or voor betalen. Heb je mij verstaan 1" „Ja, mijnheer, maar..." „Ik verkies geen „maar'» te hooren. Dat is het leolijkste woord, dat ooit ter werold werd bedacht en ik hdb het mijn omgeving clan ook al sedert lang afgeloerd. Wat ik wil, moet zonder tegenspraak geschieden, daar betaal ik voor. Luister zwijgend naar wat ik je zeg. Je zult eiken anderen pas sagier uit mijn compartiment houden. Ik wcnsch alleen te zijn. Geef mij een extra- cleken en maak mij niet wakker voordat wij aankomen. Ik wil, dat je..." „Maar, mijnheer, ik moet u toch zeggen, dat ik..." „Jongmenseh," klonk hot, met dreigend gefronste wenkbrauwen, „ik heb je al een maal gowaarschuwd. Laat dat niet voor den 3dcn keer moe-ton gebeuren. Als ik mijn be velen geef, verlang ik alleen aan het woord t-? zijn. Je hebt eenvoudig te doen wat 'k jo zeg. O ja, ik wil ook nog een xussei» meer hebben. Het bloed gaat mij na\r het hoofd, als het te laag rust en dat is heel nadeelig voor me. Zorg ook kinderen uit do buurt to houden. Als zij in de nabijheid schreeuwen, kan ik geen oog toedocu. En aan de douanen zul jo zeggen, dat ik geel' handbagage bij mij heb. De koffer* wowftn te Parijs nagezien. Ik wil njet gestoord worden. Hier heb je een gulden en ik wil dan ook goed bediend worden „Maar, mijnheer..." „Geen woord meer, ik..." riep de drifti ge heer, vuurrood wordende. De locomotief floot en de conducteur haastto zich van den wagen te springen Terwijl do trein zich in beweging zette, riep hij den reiziger lachond toe: „Het spijt mij, mijnheer, dat u mij niet uit liet spreken. Ik ga niet mee 1" Een kiesclie daad. Do maarschalk De Turenno had bemerkt, dat een der officieren van zijn leger, een man van goeden hui/.e, maar die zeer arm was, slechts een oud mager paard bezat, terwijl al zijn kameraden verscheidene mooie, flinke krijgsrossen hadden. Hij noo- digde hem ten eten en na tafel nam hij hem ter zijde en sprak op vertrouwclijken toon: Ik heb u een vriendelijk verzoek te doen, mijnheer. Gij zult het misschien een weinig indiscreet vinden, maar gij kunt daarmee een grooton dienst bewijzen aan uw bevel hebber. Ik ben oud en soms een weinig lijdend, een beetje stram. Lastige paarden vermoeien mij en ik zag er u een berijden, waarop ik geloof meer op mijn gemak te zullen zijn. Indien ik niet vreesde onbe scheiden te zijn, zou ik u gaarne vragen mij het dior af te willen staan. De officier antwoordde eleohte door een diepe buiging en ging onmiddellijk zijn paard halen, dat hij zelf naar Turenne's stal bracht. Den volgenden morgen zond do maarschalk hem in ruil een der prach tigste, beste paarden, die men zie.i kon. Maar, ©n dit is wol het rocrendste, om hem zelfs nu nog in zijn gevoelens to spar ren, vertoonde de grijzo held zich voortaan op het magere paard. Laat on3 er bijvoe gen, dat, ofschoon er natuurlijk geen prachtexemplaar van kon groeien, het dier verder zoo goed gevoed werd en verzorgd, dat het flink cn gevuld en bijna mooi werd. Turenno was, door zijn moeder, klein zoon van onzen grooten Willem den Zwij- go». (Ingez. door Oornelia Key te Zoeterwoude.) Bij den apotheker. Iemand bracht bij den apotheker een recept tegen doofheid, hetwelk deze met zorg gereed maakte. Toen do doove naar den prijs vroeg, ont wikkelde zich het volgend gesprek: Apotheker (op zijn toonbank leunende, op den meest vriendclijken toon): „De prijs is drie gulden vijftig cents. Doove klant: „Vijftig cents. Hier zijn twee kwartjes". Apotheker (iets luider): „Drie gulden vijftig." Doovo klant: „Wel, daar zijn immers twee kwartjes". Apotheker (met zeer sterke 6tem en zoo brutaal mogelijk): „Ik zeg drie gulden vijftig cents". Doove klant (nijdig)„Wat betcekent dat tcch, ik heb immers twee kwartjes gege ven V' Apotheker (voor zichzelf): „Nu, ga je gang maar. Ik verdien toch nog een kwartje". (Ingez. door Clara Hakkaart te Leiden.) Papa: „Ik weet niet wat er aan mijn horloge hapert, ik denk, het zal schoonge maakt moeten worden". Kinderen: „O, neen papa, het behoeft niet schoongemaakt te worden; wij hebben het vanmorgen met zeep gewasschen." (Ingez. door Cornclis Oudshoorn te Leiden.) Sloddervos 1" zeide een vader, „daar heb je. nu een jas, die ik al 25 jaren gedra gen heb en jij hebt hem nu pas veertien dagen en reeds hangt hij als flarden aan je lijf". (Ingez. door Cato Oenstra, te Leiden). Snugger. Een knecht moest voor zijn heer dikwijls een boek uit de leesbibliotheek halen. Dit begon hem to vervelen, en bij den boekhan delaar komende, zei hij: „Och, mijnheer, doo me een pleizier en geef mij nu toch het juiste boek." „Heb ik jo dan den vorigen keer het -verkeerde gegeven?" „Ik geloof, dat dit nogal duidelijk is," antwoordde de bediende, anders zou mijn heer me niet telkens om een ander boek hierheen zenden." (Ingez. door Cato Oenstra, to Leiden). I. Verborgen diernamen. Aan dien "wal vischt een jongen. Ik ben er erg nieuwsgierig naar. Do jongens waren druk aan het kegelen. Wat is die Koenraad took sliml lk heb de lijst er afgonomen. (Ingez. door Piet Leycnaar, te Leiden.) II. Mijn geheel is een boot en bestaat uit 4 letters. Een 4. 2. 3. is een wagen. Een 3. 2. is op elk schip to vinden. Een 2. 3. ri een voertuig. 2. 3. 4. ia een schip. (Ingoz. door Jacoba en Wilhelmina Bos te Leiden.) III. Ik ben met of zondor „soh" een beest. Mot „soh" ziet men mij in Drente het meest. Ik ben zonder „sok" een leelijk dier, Maar geef den menschcn vaak pleizier. (Ingez. door Johanna. Itoar ,to Leiden). IV. Welke plaatsnaam in de provincie Utrecht wordt door hot weglaten van een letter een onontbeerlijk landbouwwerktuigf (Ingez. door Arie vie Boordor, te Zoetex- wouae.) V. Hot woord, door mij voorgesteld, Wordt met vier lettors maar gespeld. Hot boteekont iets, dat dagelijks keetc, En dat gij vaat met graag ©utbcerfc. 1. 2. is doorgaans het eorste woord, Dat gij uit den mond van kinderen hoort. 4 kan, al hoeft het weinig schijn, Ofschoon het allc.n is. vijftig zijn. Daar het, wat wonderlijk geval, Kan gelden voor een duizendtal. Ik beklaag hem zeer, die 4. 2. 1. gewor den is. Aan arm of been. Hebt gij in het hen gelen pieizier? Dan kent gij zeker 2. 3. 4. Zijt gij 1. 2. 4., dan zijt gij mal. Raadt gij 2. 4., dan raadt gij het al. Oplossingen der Raadsels. i. Zuurkool. II. Aanvang. III. Bosokwachter. IV. Aap paard uil slang adder. V. Mario Anna Jan. H. Maas, Sophie en Jo Ca tin, Dina de Langen, J. J. Weijers, M. A. de Graaf f, Piet en Hendrik Kempers, Paulina van den Heuvel, Suzanna Tegelaar, Dina van den Bcodh, Marie de Vrind, Jansjo de Boer, Hendrika en Corrie van der Meer, Cato van Leeuwen, Cecilia, Barbara en Gerard Paulides, Cato, Anna, Truus en Agnes Jansen, Willem Laterveer, Johanna van Dissel, M. v. Dijk, Mario Uljéo, Ton- ny Dingjan, Clara Hakkaart, Agnes van Halderen, Botsy en Marie de Nie, Catootje Peetere, Maria, Aletta, Hendrik cn Philip- pus do Nie, Johanna en Maria van den Nieuwen dijk, Wilhelmina, Greta Kurrels Marie van den Heuvel, J. v. d. Mey, Polly, Suze Dekker, Suzanna Voorbij, Piet Leye- naar, Gerrit en Sofia Hendriks, Henri Bcxnsen, Dina Verheggen, Jacobus, Mat- fcheu, Berren-dina, Pieter en Willy van der Voort, Cornelia v. d. Veer, Maria, Catha- rina en Martina Verhoeven, Betsy en Anthonia van Wijk, Jacques van Harto- veild, Lina en Dik Noll, Jeano en Jan Hoo- geveen, Nelly Binnendijk, Jan Devilec, Mario Jansen, H. do Pree, Jacques Kra- neveld, Niesje en Otje Groenendijk, Alida cn Catharina Warmerdam, Rika Sanders, Anna en Marie Mooy, Teunis en Amerik Kulk, Johanna Raar, Antjo J. Stafleu, Johan Bey, Martha en Jan Stroebei, allen te L e i d o n. Betsy, Karei en Marietje Boer, te 's-Gra- venknge, Cornelia van Nieuwkoop, Gerrit de Vries, Frans en Piet den Elzen, Hazina Lemmerzaal, Klazina van Niouwkoop, So phia en Hendrik Los, Mietje Koek, Johan na Akerboom, Cornelia Koek, Cornelia Vlugt, C. Spaargaren, Jo Lemmerzaal, Jo han en Jana Mol, Jacob van Nieuwkoop, Gerritje en Willem Doeswijk, Lena Loog- man, allen to Kaag, Cor en Geertje, Hele- na Los en Marijtje van Eik allen te Lei derdorp, ±J. Grullemans, te Lisse, Marie den Ouden, So_ Zwaan, Lena Konings- vold, to Oeg6tgeest, T. Markus, to Sassen- heim, Gerard, Wilholm e.i Jo Bergman, Piet, Jan en Jana van der Geest, allen te Warmond, Betsy Peereboom, te Wassenaar, B. G. Mey ling, te Voorschoten, Margje van Donk, Piet, Arie en NeeJtjo de Boor dor, Johanna v. d. Rook, Marietje Humme, Nel, Jan cn Gerry van Konijnenburg, allen te Zoeterwoude, Marie, Arie, Anna, Jana, Cato, Jacoba en Wilhelmina Bos, te Zoo- te rmeer. Prijzen vielen bij loting ten deel aan: Botsyen Marie de Nie, te Loiden, Betsy Pcereboom, te Wasse naar. Correspondentie. Willy Brooke, te Leiden. Evenals altijd heb ik weor met genoegen je brief gelezen en ben benieuwd spoedig de „toe gezegde" nadere bijzonderheden te verne men. Aardig van jo om mijn correspondentie aan Marie Helge op to zendenik dacht heu8ch dat ze bij je gelogeerd was. Wat je mij omtrent jo tanto Dina mededeelt, vind ik zeer treurig en hoop, zoodra er betere berichten zijn, die van je te mogen verne- mon. Vele hartelijke groeten, ook aan je Ma. Piet Leycnaar, te Leiden. Dank voor je mooie prentbriefkaart met een af beelding van do Kweekschool voor Zee vaart. Zeker zal ik niet verzuimen den heer uitgever uit jouw naam voor het gewonnen boekwerk te bedanken. Clara Hakkaart, te Leiden. J e al lerliefste dankbetuiging kwam in mijn bezit en ik zal er den heer uitgever gaarne in kennis mede stellen. Ik kan me best be grijpen, dat Pa den prijs haast te mooi vond, maar de uitgever is op dit gebied bijzonder vrijgevig en zorgt er voor, dat da uitgeloofde prijzen steeds uit fraaie boek- werken bestaan 1 Agnes van Haldereh, te Leiden. Wil jo nu voortaan ook aan de rubriek meedoen omdat je vriendinnetje Clara zulk een mooicn prijs gewonnen heeft. Natuur lijk vind ik het zeer aangenaam, dat het getal raadselkinderen zich voortdurend uit breidt en zie ik gaarne elke week jb oplos singen te gemoet. Betsy en Mario de Nie, te Leiden. Ik kan mij be6t begrijpen, dat jullie door het bezoek van tante en nichtje weinig ge legenheid hebt gehad om de antwoorden der raadsels in te zenden. Dan kwamen daarbij nog de feesten, zoodat ik je stil zwijgen heusch niet kwalijk neem. Maar.., nn alles achter den rug is, reken ik weer op jullie aller krachtdadige medewerking 1 Greta Kurrels, te Leiden. Het ver heugt mij, dat je op je voornemen bent teruggekomen en je, aangemoedigd door het prijsje, dat aan jo vriendinnetje Clara is ten deel gevallen, besloten hebt met frisschen moed aan den gang te gaan. Zoo mag ik het hooren, beste Greta en van ganscher harte hoop ik, nog dikwijls met je in deze courant te mogen correspon- deeren 1 Dik Noll, te Leiden. Deze week heb ik niet verzuimd jullie namen onder de goede oplossers te vermelden. De groeten aan Lina en wil haar zeggen, dat ik het berijmde raadsel, als het goed gekeurd wordt, spoedig hoop te plaatsen. Hendrika cn Corriov, d. Meer, te Leiden. Jullie belooft mij in je lieven brief zoo plechtig, om voortaan weder ge regeld de oplossingen ia te zenden, dat ik er van overtuigd ben, dat jullie woord zult houden. Dank voor de nieuwe raadsels. „Wilhelmina", te Leiden. Zooals je ziet, heb ik gaarne aan je verzoek voldaan, maar wil er nu voortaan ook om denken jb brieven met den naam van „Wilhelmina" te onderteekenenanders raak ik in de war. Betsy, Karei, Marietje Boer, te Den Haag. Vriendelijk dank voor de mooie prentbriefkaart met een afbeelding van de „Witte Brug". Ja, er zijn in Den Haag heel wat fraaie plokjes en zoo lang zamerhand zult jullie wel aan de Residen tiestad gewennen. Jullie gaat zeker dikwijls naar Scheveningen Vele groeten. Botsy en Anthonia van Wijk, te Leiden. Jammer, dat je de oplossing van het tweede raadsel niet hebt kunnen vin den. Gemakkelijk was do opgave niet, maar, toch hebben vele kinderen het juiste ant woord ingezonden. Corneliavan dor Voor, te Leiden. Ook al de oplossing van het tweede raadsel niet kunnen vinden? Wat je buurmeisje betreft, zou ik het allesbehalve aardig van Anthonia vinden, wanneer zij niet meer mo- dedoet... omdat zij nog geen prijsje heeft gehad 1 Er zijn meer kinderen, die na lang wach ten 'n prijsje deelachtig werden en mij daar. na schreven, dat zij nooit meer zouden verzuimen om elke week de oplossingen in te zenden. Welnu, laat Anthonia ook nog een poosjo geduld hebben; dan zal ook zij wel aan de beurt komen 1 Johanna v. d. Reek, te Zooterwou- de. Dank voor de prentbriefkaart, 'die ik gaarne een plaatsje in mijn album zal ge ven. MARIE VAN AMSTEL. Gevraagd togen 1 Aug.: eon 1£5 7 goed kunnende molkon en met hoo ren werk bekend, by D. VER. KAGEN, Hazerswoude a/d. Kyn. naai1 PLANTSOEN No. I. Leiden, 6 Juli 1905. 183 8 MAGAZIJN LEIDEN. VAN 183 23 Graniet Tafelgoed, Waschs tellen, Messen, Lepels, "Vorken, Wijn-, Bier-, Limonadeglazen. Leeraar voor Piano. 3625 5 gevraagd bij J. VAN DER MEER, te Sassenheim. 187 4 Trekking dep Iste Klasse, baandag 24 Juli 1905. Loten verkrijgbaar bij de Collecteurs 0496 20 Solide Afbraak te koop, afkomstig van 4 groote Houtloodson, onlangs door my gesloopt, als: Blnton on Moerbinten In verschillende maton en lengton, waarby van 10 tot 12 M. Voorts: Ribhout, Battems, Planken, enz., onz. Stood s voorhanden: Raam-, Deurkozijnen, marmoren Tegels en Platen, Hardsteenen, alsmedo esn groote sorteering Gootsteenen (naar ver kiezing opgehakt, zoo good als nieuw) oude, nieuwe 3teen, Pannen, enz enz. Stophout voor H.H. Schoepsbouwers. Aonbovolend6380 44 iumjivUAW, AASX'KMKU VAN SLOOPWERKEN. zonder borgen. Direct van particulier, tegen nader overeen te komen voor waarden. Br. fr. onder lott. U P aan het Advert.-Bur. D. Y. ALTA, Amsterdam. 186 7 Assurantiekantoor, Kastjes te huur in een uitstekende 7190 11 zonder ziekt, 6670 a Opgericht A°. 1825. Langebrug 4, LEIDEN. Nieuwe Rijn No. 11. Brand- en Enbraakvrije Bewaarplaats van Effecten en andere waarden. 6747 24 117 80 Likeuren Grenadine Jenever Brandewijn Nieuw Rood Per Liter. f 0.45 .0.50 ,0.70 0.72 0.70 PunchÖ.80 19-1 11 Cognac Boerenjongens Oude Klare 0.90 0.90 Bessenwijn f Meiwijn. »s Roode Wijn Roode Port Witte Port Malaga Advocaat 1» Vermouth. II Per Flesclu 0.35 0.45 0.50 0.50 0.55 0.60 O.BO 0.30 0.8Q 71 per kwartaal.

Leidsch Dagblad | 1905 | | pagina 6