Miemie Raadsels. Goede oplossingen ontvangen van Ingezonden. Schwefzer Co., Luzern H 32 (Zwitserland), i Zydestoffon-Export Koninkl. Hofl. Gemengd Nieuws. Burgert Stand van Lelden. Marktberichten. (Ingez. door Rika Sanders, te Leiden.) I. Het hoofdwoord drukt een voertuig uit Van de allervroegste tijden. Men gaat er nog inee over straat* Maar nooit er mee uit rijden. 3, 4 is een gezochte vruoht, Vooral bij Belg en Fransehen. Ik zag, vijf uur, vóór zijn ontbijt Een Waal. die at een ganschen Een 1, 2, 3, 4, 0 zit Aan alle hooge berg:n, Terwijl elk tncnsch het ook bezit* Hetzij kleinen, reuzen, dwergen. 8, 0, 6, 7 is een plaats Met allerlei gevechten, En worden koopliên daar bekeurd, Dan zetten zij gezichten. 8, 4 is wat een lekk'rc kost, Up allerlei manieren. 1, 2, 3, 4, 1 wordt gevuld Met allerhande bieren. (Ingez. door Nelly Kooreman, to Leiden). II. Noem mij één woord, dat zoowel het voornaamste lichaamsdeel van een dier als een inhoudsmaat of een drinkgereedschap beteekent. (Ingez. door Jacoba en Wilkelmina Bos, te Zoe termeer.) III. Ik ben een mu instrument. Neem do eorste letter weg on ik ben weer een muziekinstrument. Neem weor de eerste letter weg en ik hen niet thuis te vinden. Neem nu do laabsto lebter weg en ik ben een vruoht, die u de tranen langs de wangen doet loopen. Neem nu de laaUrto letter weg, dan zijfc gij het. (Ingez. door Dik Noll, te Leiden.) IV. Denk maar eens na, dan zal het wel lukken. Ik heb een visch en snijdt die in vier stukken. Dan heet elk deel, beproef het maar, Gelijk als een vierde deel van het jaar. (Ingez. door Polly" te Leiden.) V. Links—rechts, rechtelinks gelezen, Mijn naam verandert niet van wezen. Ik heb lang reeds in beschaafde landen Het werk vergemakkelijkt aan de han den. Mij kunnen, dames en heeren, Ja niemand, bij het eten ontberen. Oplossingen der Raadsels. i. Bezint eer gij begint. II. Slang eend. kat hond. IIL Regenboog. IV. Lawi. \i V. Zwammerdam. J. J. Weyers, Jacques van Har te veld, Willem en Abram Teleng, Niesje en Otje Groenendijk, Polly", Nelly Binnendijk, Francina van Stralen, Johan Kooroman, W. Keoreweer, J. Keereweer, Dirkje Slooa, Suzanna Tegelaar, Cornelia Oostveen, Di- na do Langen, Dik en Lina Noll, Dina van don Bosch, J cobu.s Martijn, Willy Brooke, ,,Anna" Henri Beinsen, Maria Meyer, Teunis en Amerik Kulk, Alida cn Cathari- na Warmerdam, Adr. Smit, Betey en Ma rie de Nie, Betsy en Willem Dingjan, Jo hanna Dingjan, Maarten van Dijk, Jan on A. Coobergh, Ario en Martha Boumces- ter, Gerrit Hendriks, Jan en Piet Leye^ naar, Israel Slager, Rens v. Nifterik, Ma rie du Pon, Herman, Jozef en Antoon Bo* kern, Johanna en Willem van der Mey, Cornelia v. d. Veor, Anthonia en Betsy van Wijk, Hendrik Botermans, Jo, Jacob eu Antoon van Gelder, Gerard Paulides, Martha en Jan Stroebei, Dina Verheggen, Dirk Martijn, Jacomina v. d. Berg, Theo Oen-sbra, Marietjo Boers, Mario en Cato van Klaveren, M. do Vrind, Greta Kurrels, Maria, Aletta, Hendrik en Philippus de Nie, Metje do Jong, Maria cn Johanna van den Nieu wend ijk, Anna en Maria 1-ooy, Hermina Huntelman, Marie Uljeë, Oaecilia Paulides, Cato, Anna, Truus en Agnes Jansen, D. C. do Jong, Nelly, Jan en Gerry van Konijnenburg, allen te L e i- den. Hazina Lemmerzaal, Klazina van Nieuwkoop, Gerritje Doe-swijk, Johanna Akerboom, Cornelia Viugt, Johan Mol, Hendrik Los, Leen Loogman, W. Doeswijk, Jo Lemmerzaal, Jacob van Nieuwkoop, Mietje Koek, Sophia Los, Cornelis Spaar garen, te Kaag, Helena Los en Saartje van Eik te Leiderdorp, Jan en Dirk den Elzer, Klaas de Vries, ^intjo van Nieuwkoop, te Haarlemmermeer, Marie den Ouden, eü Lena koningsveld, to Oegstgeest, Kaatje van Nieuwkoop, Jo Bergman, Wilhelm Bergman, te Warmond, Hendrik en Jan B reukink, B. G .Meyling, J. W. en Antje van Til, W. J. en llika, te Voorschoten, Maarten van Donk, Gerritjo Musegaas, Picter, Ario en Neeltj© de Boorder, te Zoeterwoudo, Willem Laterveer, te Zwam. me r dam. De prijzen vielen bij loting ten deel aan Nelly Binnendijk te Leiden, en Jo Bergman, te Warmond. Correspondentie. Dik Noll to Leiden. Het verheugt mij, dat je naar aanleiding van den Onderlinge Correspondentie" voordeelig jo postzegels hebt kunnen ruilen. Ontvang wederom mijn dank voor de toezending van je nieuwe raadsels; ook je zus L. heeft zich verdienste lijk gemaakt door mij in het bezit te stellen van een aardig berijmd raadsel, dat ik zo- ker bij gelegenheid zal plaatsen. Wil haar van mij groeten. Johan Kooreman te Leiden. Ja, je oplossingen waren alle goed. Wat het tweede raadsel van het vorig nummer betreft, heb ik vele goede oplossingen ontvangen, zoodat je er van verzekerd kunt zijn, dat de op gave goed was. Polly" te Leiden. Wel, beste vriend, hoe heb je je in de Pinksteruagen in den Haarlemmermeer geamuseerd? Een volgen de week schrijf je me zeker wel het een en ander over dit tochtje? Ik heb de beide dagen kalmpjes in mijn werkkamer doorge bracht en veel moois gelezen. Dat is ook een genot, niet waar? ,,A n n a" te Leiden. Het doet mij genoe gen je als nieuwe medewerkster te mogen begroeten cn gaarne zal ik op je verzoek alleen je voornaam in dc courant zetten. De mij toegezegde raadsels hoop ik een volgende week te ontvangen. Willy Brooke te Leiden. Ook ik stel mij veel van de maskerade voor, want, te oordeelen naar hetgeen ik er van gehoord heb, zal de stoet schitterend wezen. Vooral de statiekocts, die uit Engeland gekomen is, moet een prachtig stuk werk zijn. Mijn brief heb je zeker ontvangen, ui ik al een3 te Groningen geweest ben? Nog niet, m^r in het najaar ga ik er denkehjK heen. Vele en hartelijke groeten. Jacobus Martijn te Leiden. Litefco- kend, dat je een vriende van mij wilt wor den, Recht aangenaam is mij je verzekering dat je elke week raadsels en anecdotcn zult inzenden. Natuurlijk zal ik niet boos zijn, als je een enkelen keer overslaat! Suzanna Tegelaar te Leiden. Ik heb jé eersten" brief ontvangen. Er stond wel niet veel nieuws in, maar nu wij een maal kennis gemaakt hebben, zal het een volgende keer wel beter gaan, niet waar? Metje do Jong te Leiden, Alet genjq- gen bemerk ik dat je ctezen keer alle raad sels goed opgelost hebt. Je zie- dus dat het raden zoo heel moeilijk niet is en iirop ik je voortaan onder mijn trouwe medewerksters te mogen rekenen. Betsy Boers te Den Haag. Het was mij werkelijk aangenaam uit je lief briefje te zien, dat ge je langzamerhand aan het Haagje gaat gewennen en dat je reeds ver scheidene vriendinnetjes hebt. Hartelijke groeten aan Karei en Marietje. Martha Stroebei te Leiden. Ik heb heusch aan je verzoek voldaan cn den heer uitgever uit jou naam voor het mooie boek werk bedankt. Ik heb het dus niet te druk gehad, maar vond niet bepaald noodig dit nog eens in de correspondentie te vermel den. Begrepen, lieve vriendin? Cornelia v. d. Veer te Leiden. Dank je voor de toezending van de anecdoten. Ik zal ze nazien en als ze geschikt zijn, ze plaatsen. Zoo, hebben Betsy en Tonia je verteld, dat ik raadsels en anecdoten noodig heb? Nu, daar is wel iets van aan. Groet de beide meisjes van mij. MARIE VAN AMSTEL. Geachte Redacteur 1 Mag, hetgeen ik hier inzend, een plaats yinden in uw blad? Het kan wel niet anders of het stuk van prof. L. Knappert in het „Leidsch Dag blad" van 7 Juni, is met belangstelling en instemming gelezen door de vrijzinnige le den der Ned.-Herv. Kerk. In genoemd stuk toch wordt gewezen op het onrecht, door den kerkeraad aan one, vrijzinnigen, gepleegd, door óns wettigen leden der Kerk alle rechten te onthou den; en er wordt in gesproken van het adres, dat ter teekening ligt, waarin wij den Kerkeraad verzoeken dit onrecht te herstellen. Zou de onderstelling te stout zijn, dat men ook onder de rochtzinnigen hier en daar met belangstelling dat stuk las? gaan wij te ver, zoo wij meenen, dat niet alleen belangstelling, maar ook instemming werd opgewekt? Ik geloof het niet; ik vrees, dat wij dc orthodoxie te kort doen zoo wij hot betwijfelen. Hoe velen er mengen rijü die ons smadeü an miskennen en verachten, het gaat niet jtan dit bij de gehcelo groep te onderstel len. Er zijn immers velen onderhen, die, Jr. aanraking komend met vrijzinnigen, telf getuigen eerbied te hebben voor hun loven en him godsdienstzin. (Men zou dien eerbied ook voor hun godsdienst kunnen hebben, indien men zich de moeite wilde geven dien te leeren kennen.) Zouden de zen dan toch zoo weinig ruim in denken en gevoelen zijn, dat zij het kunnen blijveD goedkeuren, dat wij als onwaardigen be handeld worden, zoo verblind, dat zij het door en door slechte niet zien, wat uitgaat vam miskenning en geringnchting Of weten zij misschien niet van dit slechte? Din moge het onderstaande er iete van doen weten. Hoorende tot hen, die door hun werk er mee in aanraking komen, wil ik er iets van doen weten. Welnu, er gaat verwoesting uit van dat volharden bij onrecht, at miskennen van der naasten denken en gelooven. Het komt voor, dat de gehechtheid van een heel gezin aan een persoon van onze rich ting een waime gehechtheid, omdat men -inderdaad in deze heeft erkend godsd _nst, zich uitende in troost en hulp, door wiens optreden men weer eenigszins hot geloof herkreeg in eon God van liefde, nadat jaren lang het leven zoo arm aan dat geloof was geweest het komt voor, dat zulk een ge hechtheid wreed verbroken wordt door de bangmakerij van personen, aan wie zij nu eenmaal gezag toekennen en die bun bij brengen, dat dat toch geen godsdienst was, dat men zijner ziele zaligheid or bij inboet, met aan onzen kant te blijven. Hier wordt verwoest liefde, erkentelijkheid en waar deering. De heele band wordt verbroken; kortweg, met één slag. Die vroeger zoo go- makkelijk en veilig over onzen drempel kwamen ,,zijn nu verhinderd te komen", en het kind, dat kort te voren vertrouwe lijk tot ons opzag, slechts bij ons en van ons wilde leeren, werkelijk van one hield, van dat kind wordt nu gezegd, dat „het niet meer bij ons wil". Vergiftigd worden de kinderharten, wanneer men hen in de jongste jaren al inprent, dat, wat bij ons geleerd wodt, niet anders is dan ongeloof. Welk een verwarring voor het kind, dat ons hoorde spreken van de hoogste dingen, ons gebed vernam, door ons iets begreep van den Ohristus-geeBt, die ons voert tot de Hoogste Liefde, wanneer het hem wordt bezworen, dat dit geen goed geloof is. Welk een verwarring ook voor hèn, die niet zelf, maar door vriendjes of vriendin netjes hooien, hoe het op onze Zondags scholen en oatechisatiea toegaat, eer men hen ten minste verbiedt er over te hooren spreken. Ziehier een paar ervaringen; zij zijn aan te vullen met meerdere, want schade en leed ontmoeten wij telkens door deze starw miskenning en geringuchting. En over deze dingen denkende, komt het bij mij op, dat dit toch niet alleen treft hen, die ons hebben leeren miskennen, èn óns persoonlijk, maar ook hen, die het be drijven of heb helpen bestendigen. Men kan heel lang in blindheid zijn weg gaan, maar eenmaal ziet men, en heb „onwetenu zondigt niet" verliest zijn beteekenis. Men had moeten weten, kunnen weten. Zoo er dan onder de reclitzinnigen per sonen zijn, die een toestand als deze afkeu ren, waarom zouden zij dan niot instem men met een verzoek, dat den weg opent tot het herstellen van onrecht, en tot een opleven van waardeering voor hen, die op andere v/ijze dan zij bevrediging zoeken voor hun godsdienstige behdfcften, behoef ten, die in den diepsten grond dezelfde zijn bij rechtzinnigen on vrijzinnigen. Dat zij het zich ernstig afvragen of er inderdaad grond bestaat, waarop zij hun toezien en stilzwijgen zouden kunnen ver antwoorden. U 'dankend voojr, do verleende plaate ruimte, noem ik mij, hoogachtend, Uw dienstwillige M. M. VIS. Leiden, 13 Juni 1005. M ij nh eer do Redacteurl Uw Briefschrijver, die van voornemen was in zijn OOsten Brief fantasieën over de Maskerade en stembusbespiegelingen te schrijven, daarin door dieD grooten, zwa- ren slager werd gestoord, meent door zijn inlichtingen iete te hebben bijgedragen ,,tot het uit den weg ruimen van misver stand en vooroordeel, dat er nog altijd omtrent" hot Openbaar Slachthuis be staat. Het spijt mij, dat ik hem, ter wille van verkeerde gevolgtrekkingen, die daaruit kunnen voortvloeien nieb in die meening mag laten. Indien op dien Brief geeu kantteekeningen werden gemaakt, zou het misverstand over het verslag en de exploi tatierekening dienstjaar 1901 van het Open baar Slachthuis nog grooter worden. Waar het mij alleen to doen is om de cijfers, zal ik hem in zijn bespiegelingen over de sterke oppositie, die er tegen de oprichting in 1900 bestond, en zijn vraag of die opaet niot wat eenvoudiger had gekund, niet volgen. Voor de op- en inrichting van het Open baar Slachthuis is volgens de gemeentere- kening uitgegeven: iü 1900 7955.18 in 1901 114269.84* in 1902 2^5466.57j in 1903 71732.98* do. 723.30 en, volgens Raadsbe&l. van 25 Aug 1904 nog toegestaan 440147.86* 5560.41* 4-15708.30 De waarde van den grond, waarop het slachthuis is gebouwd, is onder deze som niot begrepen, maar kan gevoeglijk op f 10.000 worden gesteld of 445,700.30 plus 10.000, is 405,708.30, rond ƒ450.000. In verband met andere werken werd voor de op- en inrichting van het Slachthuis bij Raadsbesluit van 24 December 1900 /400.000 b. 4 pCt. en bij Raadsbesluit van 29 Octo ber 1901 500.000 h. 3pCt. (koers 94* is feitelijk 3.7037 pCt.) daarvoor geleehd. Dientengevolge moet 'de rente berekend worden togen een van tusschen de 4 en 3 7/10 pGt. of ongeveer 17000. Volgens heb jaarverslag over de exploi tatie van het Openbaar Slachthuis gedu- ronde 1904 hebben do ontvangsten 13,721.Va meer opgebracht dan de uitgaven. Volgens uw brief schrijver, gebaseerd op de gege vens van den Directeur van heb Slacht huis, zou dit bedrag nog met ƒ3100 kunnen worden verhoogd, daar deze de onkosten waren van den keuringsdienst, vóórdat het Slachthuis werd geopend en aldus in de exploitatie-rekening verdwenen rijn. Beiden zouden hierin gelijk hebben, in dien do ontvangsten van de keurloonen, die io 1900 4,958.60, in 1901 ƒ4,925.41 en in 1902 4,724.18 opbrachten, niet in de ex ploitatie-rekening over 1904 waren opge nomen. Nu dit wel het geval is en een on derdeel uitmaken van do ontvangsten, mogen de 3100 nui. er niet bijgeteld wor den. Bijgevolg blijft het overschot der ontvangsten 13,721.72. Zooals ik hierboven reeds voorrekende^ is voor rente noodig circa 17,000, vermin derd met ƒ13,721.72, geeft een tekort van circa 3 3 0 0. In plaats dus van een overschot vaü pl.m. 2000 voor afschrijving of aflossing, zooals uw bi'iefschrijver ons voorrekende, gaf het Openbaar Slachthuis over 1804 een tekort van pl.m. /3300, ongerekend de aflossing of afschrijving, die zou. moe ten plaats hebben. U, M. d. R., voor de mij verleende plaatsruimte dankzeggend, verblijf ik. Hoogachtend, A. J. VAN HOEKEN J.Jzn. Leiden, 14 Juni 1905. *)In den brief staat pl.m. 400,000 k 3.7ö pCt. is 1500 guldon in pirate van 15000 gulden. Is dit een stel- of drukfout? Waar om dan niet hersteld? Gemeenteraad van Alkemade. Tegenwoordig: 10 leden; afwezig de heer A. J. van der Zon. Voorzitter de heer F. H. van Wichen, burgemeester. Na opening der vergadering door den voorzitter wordt mededecling gedaan van eenige ingekomen etukken, welke voor kenni&goving worden aangenomen. Door burg. en wetlis. wordt aangeboden een ontwerpbesluit tot hot doen van af- en overschrijving op verschil lende posten der bogrooting voor 1904, alsmede een ontwerpbesluit tot het doen van onvoorziene uitgaven op 'de bcgrooting voor 1905, welke na bespreking en toelioh- ting met algemceno stommen worden vast gesteld. Wordt voorgenomen het kohier van den hoofdelijke u omslag voor 1905, welk kohier reeds door commis sion onderzocht zijnde en artikelsgcwijze behandeld ten slotte met algemeene stem men wordt vastgesteld, benevens het ko hier yan. schoolgelden over het 1ste kwar taal en dat der hondenbelasting voor 1905. Alsnu worden, in behandeling genomen de rekeningen der Burgerlijke Armbestu ren over 1904, als: lo. 1 an het Algemeen Burgerlijk Armbestuur van Alkemade; 2o. van het Bestuur der Algemeene Armen van Rijp wetering; 3o. van het Burgerlijk Arm bestuur van Vrije- en Lage Boekhorst. Ai deze rekeningen met bijbehoorende beschei den en verdeelingsstaten worden na onder zoek cn behandeling met algemeene stem men goedgekeurd om aan genoemde Bestu ren te worden teruggezonden. Wordt door B. en Ws. voorgedragen een 'door den ont vanger ingezonden staat van oninbare pos ten als van Hoofd. Omslag, schoolgeld en hondenbelasting, waaromtrent eenparig wordt besloten deze oninbaar te verklaren. Na afloop 'der agenda bespreekt de heer Kokshoorn het richten van een schrijven aan het Gemeentebestuur van Leiden om verbetering to verkrijgen in het onderhoud van dén weg op dén Zijldijk. Do heer Bonda verzoekt inzage van het gemeente verslag, bespreekt do betere voorziening in drinkwater aan de openbare school to Ou'dewötering, zoomede het onderhoud der bazaltglooiing aldaar cn het onderhoud, schoonhouden en toeren der bruggen; ook brengt de heer Bonda nog ter sproke de lantaarns bij donkere avonden eenige da gen langer to laten branden, waaromtrent de vergadering echter goedvindt voorloo- pig niet van de bestaande regeling af te wijken. De heer Straathof vestigt de aandacht op het in orde brengen van het voetpad langs Nieuwewétering en de heer Reyndcrs brengt in het midden, dat het wonsohelijk is ook zoodra mogelijk over te gaan tot herstelling én verbetering van. de bruggen- schoeiingen en den weg te Roelofarends- veen. Nl&cEai 'de heer Vatf Be'rkel de Vraag stelt of de dreggen, in de vorigo vergade ring toegestaan, reeds zijn aangeschaft, welke ten getale van 12 stuks zullon wor den besteld, sluit de voorzitter 'de vergade ring. KECLA31ES. 40 Cents per regel. ZIJDE IS MODE. Vraagt s. v. p. Stalen vao onze j Voorjaars- en Zomor-nouvegutós: Bedrukte Habulai, Badinrn, TafFetna caméléon, llayé, i öuibré, Ecossals, Brodétje I anglaisc, Mousseline 120 cM. breed, van af 60 cents per Meter, voor kostuums en blouses in zwqrt, wit, effen en gekleurd. W(J yerfcpopèn I gegarandeerd solide zijden stoffen direct aan pnrUcnlicreii, Er. vracht en réclateu aan buis. 1950 20 De Duitsche torpedoboot ,,S. 21 beeft den Nederlandschen stoomlrciler „Barendsz" betrapt op visschon in ver boden water on te Wilhelmshaven binnen gebracht. De kapitein is in hechtenis ge nomen, de vangst en het vischtuig zijn in beslag genomen. Tusschen twoe broeders to Watervliet (België) is zoo'n hooggaande twist ontstaan, dat de een den ander in zijn drift doodschoot met een jachtgeweer. De moordenaar, die ziohzelf aanmeldde, is gearresteerd. Onweders hebben geweldige schade aangericht in do wijnbergen langs den Moezel. In de marmergroeven van Car rara (Italic) is de algemeene werkstaking afgekondigd. Zes duizend man loopen leeg. De Itallaanscbe Koningin Margherita zal, naar men zegt, het huis van Romeo en Julia te Vërona aankoopen vcor 7555 lire en het zoo voor slooping be waren. Op de kust voor Brindiai is het Turksche zeilschip ,,Lesnos" in aanvaring geweest met de mailboot ,,Isis". De „LéS- nos" zonk onmiddellijk, van de bemanning is niemand gered. De crimineel e politie te Darmstadt doet onderzoek naar een zonder ling tooval, dat een burger van Offenbach overkomen is. De man had een groot aan tal loten met opeenvolgende nummers in de Hessisch-Turingsche loterij genomen. Alle nummers van de serie konden hem echter niet door den collecteur geleverd werden. Toen de trekkingslijst verscheen, bleek do man enkel nieten te hebben, ter wijl de niet leverbare nummers juist met prijzen waren uitgekomen. Dit» rond hij zoo in strijd met de wiskundige waar schijnlijkheid, dat hij de zaak in handen van de politie heeft gesteld. Er zijn reeds verschelden© ambtenaren gehoord. („N. R, Ct.") Bij schietoefeningen aan Gibraltar geseind wordt, een zesduimsgra- naat in een kanon gesprongen. De ontplof- boord van de Magnificent" is, naar uit fing wondd© achttien man, o.w. een luite nant. Elf zwaar gewonden rijn hier aan wal gebraoht. Zaterdagavond werden te Bou- logne-sur-Ge-sse, bij Toulouse, tijdens eefi zeer zware regenbui, vier aardschokken ge voeld, met tusschenpoozen van een en ee minuten. De schokken duurden eenigo se conden. Öe laatste, welke de ernstigste was, veroorzaakte eenige schade aau hui- Gedurende een concert, d^t Zondagavond jl. werd gegeven in een pavil joen van de Pawlowsk-tuinen te Petere burg, speelde de muziek het duet „Glorie aan den Tsaar", uit Glinka's opera, „Het leven voor den Tsaar", toen opeens de kreet weerklonk: „Weg met den Tsaar." Alle aanwezigen stonden op, er ontstond een heftig tumult, de ééne troep riep: „Le- tö de Tsaar", een andere: „Weg met den Tsaar" en er werd een formeel gevecht geleverd met stoelen, tafels, spiegels en lessenaars, en alles werd kort en klein ge slagen. Daar doze bctooging geheel en al niet voorzien was geweest, was er geen po litie ter plaatse. Maar op een gegeven oogonblik werd geroepen: „De soldaten komen" en de strijdlustige menigte stoof uiteen. Op een vergadering van 2000 arbeiders, die Zaterdag jl. te Moskou werd gehouden, drong de politie plotseling do zaal binnen en gaf aan de menigte bevel uiteen te gaan. Iemand schoot een revol ver af, do menigte begon te schreeuwen en te gillen, zoodat do politie van de blanke sabel gebruik moest maken om de zaal té' ortruimen. Een groot aantal personen werd gevangengenomen. BEVALLEN: E. M. van dor II ei Jo geb. Boe Z. M, Slegtanhorst geb. v. Roy en D. J. C. Sioteur geb. Piket D. C. Lalerveer geb. Weber Z. J. M. Sinteur geb. Ram Z. L. Karremau geb. Regeor Z. J. Uookslra geb. De Buun D. U. S. üverdijk geb. Kliog Z. E. Binnekamp gob. Do Gunst D. M. Teljeur gob, Doorneveld JL). Ch. P. van 't Woud geb. v. d. Wille D. M. v. d. Nat geb. Veijlbnef D. J. M. Mark geb. v. d. Lmdou D. AI. Cossee geb. Braxhoven Z. M. Zanini geb. De Lange Z. M. Zwetsloot geb. Van der Perk Z. -r- tl. M. v. d. liojjdon geb. Pillekers Z. Cb. J. Klein geb. De Graaf Z. J. van Ovost geb. Don Os D. N. Lucas geb. Bosujjen Z. S. Missaar geb. Teljeur D. Verbiest geb. Mark Z. Th. W. Rosdorff gek üuibers D. A. Gorter geb. Meurs Z. J. A. Bognetteau geb. Schut Z. E. J. M. de Jong geb. v. d. Nieuwenhu sen Z. C. v. d. Zeeair geb- Tonninga D. A. v. d. Broek geb. Niosten U. G. (Jrama gob. Couibois D. J. Njjhuia geb. Spanjaardt D. B. Bejj geb. v. d. Burg Z. E. Rjjsborgen geb. Dirkzwager Z. H. 0. M. Weebers geb. Roes Z. li. vau der Veen geb. De Groot Z. GEHUWD: B. J. Kluts jm. on J. van Putter jd. H. Riebeek jm. en S. van Weeilee jd. -\ J. van Gijlik jm. en W. M. A. Kleine jd. OVERLEDEN: E. v. Leeuwen D. 3 nu W. T. Broekhuizen Z. 11 j. A. C- v. Zwieten de Blom D. 20 W. Anneezo Z. 5 m. G. M. P. van Beinmol Z. 3 d. C. P. M. Tushnizw> D. 42 j. I. W. Broekhuizen Z. 4 j. L A Dingjan geb. Castien V. 4-1 j. A. van 't WouS D. 38 j. J. Ligtvoet geb. Sjardjjn V. 68 j. C. H. Le Clerq S. 80 j. M. Vos D. 1 m. HAARLEMMERMEER. Ondertrouwd: 0. Donker en E. Wjjuhout. Gebilwd: P. Hoogland en J. Boon. C. M. Schjjff on L. A. Go.tzak. Bevallen: W. M. van Limpt geb. Vaa An del Z. A. H. Bakker geb. Van Gameren Z. J. C. Voukof gob. Elet Z. H. Kauffraau geb. Franken Z. en D. Ovorledon: J. A. Vink 4 in. G. H. de Jou 11 m. A. van der Voet 5 w. G. Ver meulen 58 j. P. de Baan 11 m. B. Mejjer wed. V. d. Wal 81 j. Amsterdam, 14 Juni. Ter veemarkt waren hedej? aangevoerd: 197 v. Kalv.t late qual. 0.74 a f '2de qual- 70 a e.? 3do qual. 60 c. per KG.; Melk- en Kalf kooien; Graskalf a 63 nnchtere Kalv. 8 a f 15 per gl ukSchaap, lammeren, 461 vette Varkens, Hollandsche late qual. 47 a 48 c-, id. 2de en 3de qual. 45 a 46 a, Óverz. en GeM. 1ste qual. 46 a 48 o., id. 2de en 8de qual. 44 a 45 c. per KG. Vloerden, 14 Juni. Kaas. De aanvoer ter markt op hodon bedroog 499 partjjen. Prijs van Gondsoht lste soort ƒ21.— a f 27.50, id. 2de soort 21.-^ a 23.id. zwaardore 27.a 27.60, Edammer id. lste SQort ƒ26, 2de soort 23.a por 50 KG. Handel matig. Veo- Op de Vee- en Varkeusmarkt waren hed^t do prijzen van Stioren a f nue(ï» teren. Kalveion a Sckapon .-**> a f—.— i Lammeren (pi. m. 12.— a 16,— Varkens ƒ28.— a ƒ32.—, Biggen ƒ9.— a 11—v Zeugen 60.— a 60.— per stak.

Leidsch Dagblad | 1905 | | pagina 6