N«. T3888 Vrijdag 2 Juni. A0. 1905 feze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (gon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Onder onze vroede Vaderen. LEIDSCH DA&BLA PH1J8 DEZER COURANTl Voor Leiden pei week 8 Gents; pei 8 maanden f 1,10. Bulten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd i^jn i 1.80. franco per post 1.65. PRIJS DER ADVERTE>TIEN: Van 16 regela /"1.05. Iedere regel meer f 0.17 A. Grootere letters niar plaatsruimte, Kleine advertentiën van 80 woorden 40 Gents contant; elk tiental woorden meer 10 Oents. - Voor het inoasseercn wordt /"0.05 berekond. Woensdagnamiddag te half twee kwamen heeren weder bijeen om de behandeling an het werklieden-reglement te hervatten, j animo was echter niet zoo groot als den origen dag. De voorzitter had moeite dc den om zich heen te verzamelen en toen a gezeten was, bleken cr maar 21 op bet ppèl te zijn. Acht leden hadden zich bij en voorzitter doen verontschuldigen, de ndercn verschenen in deD loop der zit- ig nog aan de groene tafel, zoodat bij laatste stemmingen toch nog 23 stem- ïen uitgebracht werden. Daaruit blijkt weer, dat eon menseh van iet goede te veel kan krijgen en daar de rees vast niet denkbeeldig is, dat het met mze lezers ook zou kunnen gaan als met raadsleden, beloven wij vooraf het niet oo lang te zullen maken, te meer, omdat van de reeksen amendementen zoo goed üs niets is aangenomen en dus het regle- nent grootendeels gelijk gebleven is aan iet ontwerp zelf. De tweede dag vooral is een succes ge- reest voor het College van B. on Ws. Wij regen den indruk, dat de voorzitter daar- >P anders niet al te gerust was. Art. 8, waarin men was blijven steken, )mdat men het niet duidelijk vond, was iu een weinig anders geredigeerd en het ileek nu, dat de heer Bosch het met zijn lan het Blot der vorige vergadering aan gegeven wijziging bij het rechte eind had. Iet ging nu zonder op- of aanmerkingen roder den hamer door. Bij art. 9, bepalende, dat voor eiken tak ran dienst en soort van arbeid een mini- num-bedrag van loon wordt vastgesteld, lad de beer Aalberse het oogenschijnlijk jmscbuldig amendement ingediend om ook bet minimum-bedrag door den gemeente raad te doen vaststellen. Dat klopt beter pet do gemeentewet, zeide de heer Aal- te, die wil dat, "de Raad de koorden der beurs in handen houdt en nu geeft men feitelijk aan de directeuren van dienst blanco-crediet. Voor zoo onschuldig zag de heer Kore vaar het amendement niet aan. Hij zag er In een aanloopje ora tot de invoering van iet loonklasse-stelsel te komen, zooals het io Den Haag 13 ingovoerd. En waarom ïouden we nu nog meer overhoop halen en piisschicn weer verlangens scheppen, die toch niet bevredigd kunnen worden. Zoo ongeveer dacht do heer Pera er ook over, 'die de toepassing van mr. A.'s denkbeeld ook niet uitvoerbaar achtte. De heer Aalberse kon niet zoo goed pra ten, dat men hem geloofde, dat zijn amen dement onschuldig was. Bovendien in Den Haag is het klassen-systeem niet inge- yoerdwil de wethouder dat leeron ken- tien, dan ga liij naar Frankfort. De Raad lachte een beetje om dit voor beeld van verre en do heer Korevaar vroeg niet of Frankfort a/d Main of a/d Oder werd bedoeld, waaruit men de gereede ge volgtrekking kan maken, dat hij geen plan beoft het stelsel daar te bestudecren. Noo- ,dig is dit nu ook niet, want de Raad •ftomdo het amendement met 14 tegen 7 stemmen af. Een opmerking van den heer Witmans omtrent de uitbetaling Aan het loon aan 'de stadswerklieden, die hij anders geregeld wilde hebben, werd door den heer Kore vaar niet beaamd en de voorzitter oor deelde haar bovendien hier niet op haar Art. 10, regelende de betaling van loon bij overuren cn voor Zondagsarbeid, dat tamelijk mild is, ging cr zonder dobat en stemming door. Bij art. 11 namen B. orv Ws. natuurlijk 2onder eenige aarzeling een amendement- Aalberse over, waarbij was bepaald, dat een werkman, indien er over verzuim tus fcchen hem en zijn chef verschil bestaat, in hooger beroep kan komen bij B en Ws. Art. 12 nam weer een hcclen tijd in be klag, al liep het verschil eigenlijk maar over twee letteis. Jaarlijks kan aan iede- ren werkman verlof worden gegeven, aldus de lezing van B. en Ws.; jaarlijks zal, enz., aldus het amendement van den heer 'Aalberse. In de practijk zal het op hetzelfde neer komen, dachten beide partijen. Daarom behoeft het er niet gebiedend te zijn, zei den B. en Ws. en wie met hen gelijk dachten. Daarom moet het cr juist in: een ïeeht moet nu eenmaal ook als een recht Begeven worden, oordeelden Aalberse c.s. D0 heer Paul wilde, behalve een redac tiewijziging, ook niet spreken van ten hoogste 3 of 6 dagen, maaT royaal 3 en 0 dagen geven en aan den werkman over laten of hij hiervan achter elkaar of op Terschillende tijden wil profiteered [De heer Juta wees nog even op dé fi nancieel© gevolgen ten gevolge van loon derving. De maatregel zal de gasfabriek alleen f 1800 per jaar aan loonderving kosten.] Beide amendementen vielen met 12 tegen 9 stemmen, cijfers, die nogal eens terug keerden bij de volgende stemmingen. Wij hopen, dat geen der werklieden, die zich er nogal iets van voorstellen, met vrouw en kroost eens een klein uitstapje te maken, zullen worden teleurgesteld door hen, die er over hebben te beschikken. De mogelijkheid blijft niet buitengesloten, al is, na wat ook van de zijde van den wethouder van fabricage in het debat is gezegd, dit niet waarschijnlijk. Art. 13, dat den werklieden hét reoht geeft minstens eenmaal per week, zooals later werd ingevoegd, op een vastgesteld uur met den directeur van den tak van dienst zaken, zijn persoonlijke belangen rakende, te bespreken. Het woord per soonlijke belangen'' bleek voor den heer Aalberse en die met hem meenden, dat daarmede de besturen van werklieden- voreenigingen werden verhinderd voor de belangen hunner leden op te komen, den steen des aanstoots. Er was bij de algemeen© beschouwing van weerskanten al een en ander over ge zegd en nieuwe gezichtspunten ook nu niet meer geopend. De voorzitter hield vol, dat er niet aan gedacht was de werk lieden-organisaties te miskennen. Men was uitgegaan van het zeer gezonde beginsel, dat ieder het best zijn eigen belangen be pleit, wat do heer Aalberse wéder niet toegaf. Hij herinnerde er enkel maar aan, dat er zijn, dio minder goed het woord kunnen doen. Den werklieden-organisaties blijft het recht opengelaten om te petitio- neeren, liefst aan bet College van B. en Ws., zeide dé voorzitter. Wat wil men nog meer? De heer Sijtsma had wel gehoord, dat de voorzitter den maatregel, door nu*. Aalberse gewenscht, niet noodig, zelfs niet nuttig achtte, doch vroeg of er ook be paalde bezwaren of gevaren van werden gevreesd, waarmede hij zich de beschuldi ging van den voorzitter op den hals haalde van het debat to willen rekken, waartegen hij zijnerzijds protcsteerdo. Eindelijk werd door B. en Ws. een toe voeging, door den heer Pera aangegeven, dat door den directeur van het gesprokene bij het onderhoud mededeeling zal worden gedaan aan de commissie van bijstand of beheer, overgenomen, een maatregel, die wellicht heel wat inkt en papier entijd kan kosten. Mr. Aalbersé's amendement vorcenigde weder de oude 9 stemmen op zich. De artikelen omtrent uitbetaling van zie kengeld, artikelen, waarmede de werklie den tevreden kunnen zijn, gingen er ge makkelijk door. De heer Van Tol had een amendement voorgesteld, beoogendc aan tijdelijke werklieden ook uitkeering van het volle loon te doen. Ziekte is voor het gezin van dén werkman, dio tijdelijk in dienst is, even erg of nog erger dan voor den vast aangestelde, voerde hij aan. Dit ontkende de Wethouder van Fabricage niet, maar men moest niet vergeten, dat do zioktekans bij tijdelijke werklieden grooter is dan bij de vaste, die vooraf ge neeskundig onderzocht worden. Stel eens, redeneerde hij, een ziekelijk werkman wordt na een week in dienst te zijn ge weest, ernstig ziek, dan is het al te veel gevergd van do gtemeenbc-financiën dien man 6 weken lang het volle Iood uit to betalen, al komt het gezin dit uitnemend 'te stade. De heer Yan Tol trok daarop zijn amen dement in. Art. 19 werd weder bestormd met amen dementen. Werklieden, voor de militaire plichten in '8 lands dienst opgeroepen, zullen, in dien zij gehuwd zij of ongehuwd, maar toch kostwinner, 50 pCt. van hun loon ontvan gen, andoren 25 pCt. Hier ging de heer Van der Lip tegen in Hij meende, dat de gemeente hiermede een cadeau doet aan het Rijk. Volgens art. 113bis der Militiewet kunnen de onder de wapenen opgcroepenen requestreeren bij het Rijk om schadeloosstelling. Lat:-n we aan onzo uitkeering deze voorwaarde verbin den en hetgeen zo van het Rijk ontvangen in mindering brengen op de gemeentelijke uitkeering. Daar wilde de vooitsitter niets van weten. Do eer der gemeente brengt mee, dat zij haar werklieden niet als hulpeloozen bij het Rijk kan laten aankloppen. Trouwens bij de wetenschap, dat de gemeente er toch voor zorgt, zal een verzoek aan het Rijk toch worden afgewezen. Arasterdam betaalt het volle loon uit, dat is nog royaler- De heeren Witmans c.s. wilden wel niet zoo royaal, maar toch ietwat royaler wezen zij wilden aan kostwinners in dit geval 75 pCt. garandeeren. Do heer Van Hoeken wilde het volle loon uitbetalen, maar daarvan aftrekken de 85 oent vergoeding per dag, die het Rijk behoort te betalen... maar volgens den voorzitter niet zal betalen, als het weet, dat de gemeente het volle loon toch geeft. Maken we nu niet wat al te veel drukte over een geval, 'dat zich misaohien zeer zeldzaam zal voordoen? vroeg de heer Aalberse. Do vraag was van pas. Immers in al den tijd, dat de heer Korevaar wethouder van fabrioage is geweest, heeft het zich maar tweemaal voorgedaan. Jonge menseh en komen niet zooveel bij de gemeente, zei de wethouder. Dio kunnen bij particulieren meer verdienen. Maar als straks de „landweer" is inge voerd, dan zal het wel anders worden, meende do heer Witmans, wat de voorzitter beaamde. Het amendement^Van Hoeken kreeg maA? 3 stemmen, dat van de hoeren Witmans as. maar 7 en het voorstel-Van der Lip viel met 12 tegen 10 stemmen. Nu kwam men tot het punt, waarop het ingrijpend voorstel tot invoering van een scheidsgerecht was ingediend. De voorzit ter wenschte echter eerst art. 20, waarin do straffen worden bepaald, te behande len, waartegen geen bezwaar bestond. Het verlies van aanspraak op verlof kan nu komen te vervallen. Het amendement van de heeren Wit mans c. b. om niet meer dan f 1 loon te kunnen inhouden, werd sterk bestreden door den heer Juta, die zich eveneens kantte tegen het amendement-AaJberse om bij oplegging der boete nooit méér dan 1/10 van het loon in te houden onj daar door niet te 6terk het gezin te troffen, evenals ook do heer Meulcmao. Het eind was toch, dat B. en Wa het laatste amen- demont wilden overnemen en toen de hoer Meuloman stemming vroeg, dat hot werd aangenomen met 15 tegen 7 stemmen. Het araendcment-Witman8 o.s. werd ver worpen met dezelfde stemmenverhouding. Nu kwam de quaestie van het eohcids- gorceht. Vóór men tot do behandeling van do daaromtrent ingediende artikelen in ging, achtte do heer Van dor Eist beter in beginsel uit te maken of do Raad het scheidsgerecht begeerde en stelde hij, mede namons do andoro heoren, eon motio daar omtrent voor. In zijn toelichting wees hij op de goede werking van een scheidsgerecht elders en meende, dat daarmede aan het rechtmatig verlangen der werklieden zelf werd vol daan. Do Raad, dio den vorigen dag den 10-uren-clag aannam, behoorde nu de kroon op het werk te zetten door 'de aan neming van deze motie. Do voorzitter wilde or niets van weten. Dc heor Sijtsma liad het den vorigen dag doon voorkomen, dat hij tegen een scheids gerecht was en ook in een correspondentie in de ,,N. R. Ct." word dit gezegd. Dit was echter zoo niet, maar hij moet er tegen zijn krachtens de Gemeentewet. Art. 179 verzet zioh beslist togen een beslissend ooilege omtrent schorsing buiten B. en Ws. en overigens is het geheele stelsel in strijd met do economio der Gemeentewet. De heer Sijtsma meendo niet ten onrech te den indruk te hebben gekrogen, dat do voorzitter tegen 'de invoering was, ook om de werking er van, die de voorzitter Dinsdag toch allesbehalve good had ge noemd. Voor hem, als niet^jurlst, is het moeilijk tegen te spreken, dat de Gemeen tewet zich niet met de instelling van een scheidsgerecht verstaat, doch in don Am- sterdamschen cn Haagschen Raad zitten toch ook wel knappe juristen en daar heeft men het toch wel. De heer Van der Lip was evengoed tegen dj commissie van advie*, die B. en Ws. naast zich willen als tegen het scheidsge recht. Het College van B. en Wa. staat hoog genoeg om zelfstandig over do bil lijkheid der straffen te oordeelen. Mr. Aalberse voelde voor do wettob'jke bezwaren niet veel. De juristen zijn het op dit punt niet eens. Minister Kuyper beeft wel een uitspraak gedaan iü den zin, zooals do voorzitter aangaf en hij hoopt, dat dr. Kuyper nog lang minister mag blijven, doch als hij door een ander wordt vervangen, is het best mogelijk, dat die cr weer anders over denkt. Hij is vóór een scheidsgerecht, doch door do wijzigingen, die B. en Ws. zelf hebben aangebracht, ziet hij niet zooveel bezwaren meer in het otelsel van B. en Ws. Eindelijk wordt de motie van de heeren Van der Eist c. s. met 15 tegen 8 stemmen verworpen, waar mede hun amendementen ook van de baan waren. Vóór stemden de heeren Van der Eist, Witmans, Van Tol, Aalberse, Mouleman, Ver gouwen, Van Gruling en Sytsma. AJsnu woruo zonder stemming aangeno men art. 21 na de wijziging door B. en Ws., luidende: ,,Dc werkman, wien een der straffen in art. 20 sub a cn b is opgelegd of die tot een der straffen sub c en d is voorgedra gen, kan binnen drie 'dagen, nadat zoodar- nige straf of zoodanige voordracht tot straf te zijner kennis zijn gebracht, van dio straf in hooger beroep komen of togen die voordracht verzet doen bij Burgemees ter en Wethouders, door een bij dat ooi lege in te dienen schriftelijke verklaring. De behandeling van het verzet tegen zoo danige voordracht 6tuit niet den voorloo- pigen maatregel, in het slot van art. 20, fide lid, vermeld; de straf echter blijft bui ten werking gedurende -on termijn tot en do behandeling van het beroep tegen het besluit, waarbij die ifl opgelegd. Nu was het einde van de behandeling spoedig genaderd. Do heer Pera stelde er hoogen prijs op, dat do Commissie van Advies, die, alvo rens B. cn Wa op een beroep beslissen, zal worden gehoord, niet uit drie, maar uit vijf leden zal bestaan, opdat er ten min ste twee werklieden in zullen zitten. B. en Ws. namen deze verandering over, zoo dat do bedoelde Commissie zal worden sa mengesteld uit twee leden uit en door de vasto worklieden in dienst der gemeente gekozen, twee leden uit de ingezotonen der gemeente, door B. en Wk benoemd on één lid, dat uit en door den Raad wordt benoemd. De overige artikelen werden onveranderd goedgekeurd on het geheele reglement daar na zonder hoofdelijke stemming aangeno men;. Er ging een zucht van verliohting uit den Raad op en de heeren mr. \kton zich gereed heen te gaan, toen de voorzitter nog een belangrijke mededeeling had to doen. Tijdens de audiëntie bij H. M. de Ko ningin te Amsterdam had if. M. aan den Voorzitter als Haar wensoh te kennen go- geven bij he^ hezoek, dat H. M. mot Z. K. H. op 21 Juni aan Lcidon zal brongen, door het gemeentebestuur op het Raad huis zal worden ontvangen. In een nader schrijven van Hr. Ms. par ticulieren secretaris, wat door den Voor zitter word voorgelezen, wordt dit nog be vestigd, hetgeen door den Raad mot tee kenen van goedkeuring werd ontvangen. De Voorzitter zeido tevens, 'dat H. M. onder het gemeentebestuur verstart B. on Ws. en den gehoelen Raad. Hij noodigde daartoo dan ook den Raad uit cn vroeg voor do ontvangst een blanco crediet, dat eveneena met applaus word verleend. Vervolgens ging men na tweo vermoeien de dagen te hebben doorgemaakt, uiteen. Leiden, 2 Juni. De vereniging „SohoolL ndervo-uing" hield onder leiding van den heer A, I. Witmans Mz. haar jaarvergadering in het Nutsgebouw. Dit jaar waren aan de beurt van aftreden de heeren H. de Kier, D. C. Schuit en J. Huge. Deze had voor be stuurslid bedankt en voor hem werd ge kozen de heer P. O. G. A. Wijkmans. Do beiae andero heeren werden herkozen. Voor den heor W. K. Batteljee, dio wegens drukke bezigheden tusschontijds bedankt had, werd gekozen de heor D. P. Weyers. Ten opzichte van de voorzittersvacature werd besloten do benoeming van een voor zitter nog een jaar uit te stellen. De hoer Witmans was bereid om bij zijn functie ook dit jaar die van voorzitter waar te ne men. In het verslag van de werkzaamheden en den toestand der Vereeniging werd het verlies door het overlijden van den voorzit ter ds. Kutsch Lojenga herdacht. Op 5 December kon in de Spijskokerij van de Vincentius-vcrecniging aan den Middel weg een begin met de voeding worden ge maakt. Met 482 kinderen word begonnen Dozen waren als volgt verdeeld: van de school in do Brandcwijnstceg 150, van die in de Gortestraat 72, van die op de Mid delstegracht 24, van de jongensschool Bak- kerssteegö7, van de meisjesschool in de Bakkerssteeg 100 en van de meisjesschool op do Horjewoerd 39 leerlingen. Later werden nog 46 leerlingen van do school in cc Van der Werfstraat en 20 van do school op de Mare toegelaten. Zooals het vorige jaar bestond do voeding uit erwten- en rijstesoep met een snede tarwe brood. Ofschoon do meeste kinderen meer houden van rijstesoep, waarin vlcesch is, dan van erwtensoep met spek, is hot toch zeker verstandig hierin geen verandering te brengen. Verandering van spijs doet eten, mag hierbij wel in gedachte gehouden wor den. Do Vinccntius-vercenigiog leverde de soep tegen 7£ cent het portie, on des Za terdags gaf zeer het tarwebrood gratis bij. Voor deze mildheid verdient zij zeker wel den dank der vereeniging. In het geheel zijn er 44 maaltijden gehouden, waarop 22,790 porties soep cn 1112 brooden genuttigd zijn. Ook dit jaar worden de maaltijden gehou den op Maandag, Donderdag en Zaterdag Met recht komt hier een woord van lof en dank too aan het bestuur der Spijskokerij, die voor smakelijk eten zorgde, aan de dames, die met zooveel toewijding de wel is waar vermoeiende, maar toch dankbare taak der bediening op zich namen en den heeren, die het bestuur zoo flink bij. het toezicht hielpen. Aan deze eendrachtige samenwerking is 't voornamelijk te danken, dat dezo maaltijden een prettigen aanblik geven, en er niet al leen een voedende, maar ook een opvoeden de kracht van uitgaat. Hel bestuur houdt zich voor deze medewerking, waarvan zoo veel afhangt, ten zeerste aanbevolen. In het afgeloopon jaar verloor de vereeni ging door vertre k of overlijden 18 leden en won 22 nieuwe leden. Thans zijn er 322 Door het zeer groot aantal kinderen, die( aan de voeding deelnamen, wer.i zeer veel van de finanoiön gevergd. De uitgaven be droegen 2020.07J. Aan contributie en gif ten, waaronder weer aanzienlijke voorkwa men, alle dankbaarheid in het „Lcidsch Dagblad" vermeld, werd ontvangen 1818.2U. De vereeniging sluit mot een bate van 396.44. Al is bot batig slot aanmerkelijk ge slonken toch kan do Vereeniging, het duro jaar in aanmerking genomen, met dozc uitkomst tevreden zijn. Dank zij den ijverigen bemociingon van den directeur van het Rijks Ktknogr. Museum kwam deze instelling waarin zulk een rijke verzameling van Japauschen kleurendruk aanwezig is, dezer dagen in hot bezit van een volledig stol werktuigen cn gereedschappen, waarvan de JapanBoho drukker zich bedient bij bet vervaardigen der kleur en prent en, benevens een aantal drukplanken, daarbij gebruikt. Een cn ander kwam door tusschenkomst van den Japanschen gezant bij het Noder- lantlsche Hof in het bezit van liet Museum. Donderdagavond heeft do directeur, dr. Schmeltz voor eon klein getal genoodigden in de bibliotheekzaal van het Museum dezo toestellen en werktuigen laton bezichtigen en toegelicht. Ten behoeve vau een good begrip dier toelichting liet hij daaraan eon korte schots omtrent hel ontstaan en de geschiedenis dor Japansche prentkunst voorafgaan. Wij kunnen hieraan toevoegen dat de di recteur Zondag a. 8., 's namiddags to tweo uren, wederom dezelfde toelichting zal go- ven, waarvoor morgenvoormiddag kaarten aan het Museum (Rapenburg 69) verkrijg baar zijn. Do vereeniging Musis Sacrum" heeft haar zomerseizoen gisteravond geopend met een muziekuitvoering door het stafmuziek- korp*3 van het vierde regiment infanterie. Was des middags het weder, na het min der gunstig) van des morgens, bepaald mooi geworden, na den middag veranderde het opnieuw cn viel or zelfs een buitj hetgeen waarschijnlijk van invloed is ge- weest op de opkomst, want, naar wij ver namen, was 'deze uieb in ovenredighoid mot het aanbal leden, welke Musis" nog telt, ongerekend bovendien hun huisgenooteu dio eveneens toegang hebben. Wij wil Ion dus hopen, dat do natuur in het vervolg geen parten, zelfs geen kleine, meer speelt, maar allo leden dio belangstelling in Van Erps 1 apel toonen, waarop zij rocht heeft, zooals op dit eerste concert bleek. Het programma toch beloofde en gaf veel sohoons. Er kwamen naast lichte re, degelijke stukken op voor en niet minder degelijk was tevens do vertolking, van elk nummer op r.Uzelf, en alleen reeds Manns fantasie over Webors „Freischütz" ware een bezoek waardig geweest. In dit werk vooral, dat als vrij nummer op den grooten militairen rauziokwedstrijd op 17, 18 on 19 Juni te Tilburg zal wordon gege ven, toondo 't korps z'n grooto bekwaamhe den en verdienstelijkste krachten onder des directeurs bekwame leiding. De tevreden heidsbetuiging ontbrak trouwens niet. Do muziektent was voor dezen openingsavond feestelijk ook met ballons verliobt. Naar men ons meldt, heeft dc Centra le Liberale Kiesveroeniging voor het dis trict Katwijk als candidaat voor de Tweede Kamer der Staten-Genoraal gesteld Mr. Goeman Borgesius, die dezo candidatuur heeft aanvaard. Volgens ,,De N. Ct." gaat Henri Brandts Buys, die ter herstel van gezond heid na zijn operatie te Eedo vertoeft, ach teruit. Mr. N. de Ridder heeft de Kamcrcan- didatuur voor Wijk-bij-Duurstedc aangeno men. („Stand.") Hr. Ms. instructio3ohip „Nautilus", onder bevel van den kapitein tor zee W. J. Cohen Stuart, is 31 Mei van Invcrgordon vertrokken, ter voortzetting van den oefc- ningstooht. Een detachement suppletietroepen, sterk 3 onderofficieren en 45 minderen, zal 2-1 Juni naar Oo3t-Indië vertrekken onder bevel van den kap. der infanterie L. Swartjes en onder mcdegoleide der 2de luits. D. Slijboom cn W. A. Penard, allen van hot O.-I. leger. Do kapt. van den gencralen staf W. Vosmaor, lecraar aan de hoogero krijgs school, ia benoemd tot ridder der orde van Leopold (België). De officier van gezondheid l3te klasse dr. D. A. Boon, van het leger in Nod.- Indië, zal 15 Juli a.s. met hot stoomschip „Prins Hendrik" naar Indiö terugkceren. De „Amsteldijk" vertrok 1 Judi van Rotterdam naar Ncwport-Ncws; de „Prin ses Sophie", van Amsterdam naar Batavia,

Leidsch Dagblad | 1905 | | pagina 1