Wat de lieden van Hiflegom zeggen. genoemde vergadering kwamen echter ree- 'dors, dus mannen van de praetijk, met niet gering te schatten bezwaren aandra gen, waarvan wel het voornaamste is de moeilijkheid1 om voor een aldus opgeleiden jongen een passende betrekking to vinden. Dat de bestaande opleidingsschepen niet geslaagd zijn om een bepaald soort jongens tot bruikbare menschen te maken, werd ook ah bezwaar aangevoerd, maar men bleef yan anderen kant niet in gebreko op to merken, dab bedoelde schepen daarop niet «waren ingericht. Wat op met jongens van allerlei slag bemande opleidingssschopen niet te boreiken is, is het missohiera wel op öahepen met meer speciaal personeel en meer speciaal op verwaarloosde of mis dadige jongens gericht 'doel. En wat do kansen betreft om voor de jongens een plaat-si. g cj schepen buitengaats to krij gen, zeker mag men daarvan geen al to hoog gespannen verwachtingen koesteren, maar men bedenke dat do opleiding op oen eohip tot 18 A 20-jarigen leeftijd, ook vaar digheid en redzaamheid leert, waardoor de jonge man, al is hij niet voor een ander ambacho bekwaam, voor heel wat min of meer unskilled labour" geschikt ia Ook werd van bevoegde zijde medegedeeld, dab bij 'do oorlogsnr no voor jongens, bij wio gocdo resultaten zullen zijn bereikt, plaat sing zal zijn to vinden. Werden dus <'o kansen en do bezwaren tegen elkaar opgewogen, algemeen was men van den wensch doordrongen om voor idio jongens, voor wie de opleiding to land piet deugt, maar voor wio het varen juist ,vaak do weg tot verbetering is gebleken, in 'd: richting Goh een poging te doen. Mr. Van Hamel besluit zijD overzicht van ido besprekingen aldus: „Wat is dus na de gr ->uden besprekin gen de stand van de vraag, of een oplei dingsschep zal »rdcu opgericht? Het ant woord is tot een duidelijke formule terug 'te brengenals opvoedingsmiddel bestaat er bepaald behoefteals vakopleiding niet. Pébouchó zal slechts moeilijk gevonden gunnen worden. Weet mon echter hiervoor uitwegen to vinden, dan mag men op veler medewerking rekenen. Bij de recders zullen uit het oogpunt van hun bedrijf geen over wegende bezwaren aangetroffen worden. ,,Ecn laatsto, niet do minst bclangrijko vraag, zal n.i die zijn van de kosten. Staat het benoodigdo 1 -drag in evenredigheid tot do resultaten welke men verwachten mag, en de behoeften, waarin men wil «voorzien Wij zouden hierop het antwoord ,wcl willen uitstellen, totdat de op do bij- conkomst benoemdo commissie, dio statuten heeft to ontworpen, en een kostenbereke ning to maken, haar slotsom heeft bekend gemaakt. Het oordeel of de oprichting van eep opleiding chip ook metterdaad dient bevorderd te worden, is hiervan stellig ook afhankelijk. Een slecht teeken is het zeker, dab heb Engelsche opleidingsschip de „Shaftesbury" juist oidangs is opgeheven inct 15,000 pd, st. schul „Do plannen zullen allereerst worden jopgemaokt voor do huisvesting op een Bchip. Dio op een gebouw zou vermoedelijk goedkoopcr, Joch naar veler meening ook minder deugdelijk zijn hoewel hierover geen eenstemmigheid bestaat." üe koels voor de o. s. Lefdsclie maskerade. Men schrijft aan „De N. Ct." uit Londen fl.d. 22 dezer: Vanmorgen las ik in uw courant de be freh rijving van do staatsiekoets, waarmee ^Willem III te Leiden zijn intocht zal doen. Mijn eerste gedachte was, dat het nieton- jaardig zou wezon als de Leidsche jongelui 'don optocht ook hier in Londen eens ver- Jfcoonden. Willem III ie een zeer populair toan gebleven in de volksverbeelding en toen zou zeer zekor een dankbaar publiek hebben. Onder de voorname leden der Ne- 'derlandsche kolonie zijn zeer invloedrijke 'Iconen der Leddsche hoogeschool, zooals pnze gezant en lord Reay (baron Mackay Van Ophemert), om maar geen anderen te taoomon en met hun raad en hulp zou de *aak wel to bolwerken wezen. Maar dit is misschien een al te dichter lijke vluohb voor een pen als de mijne en 'daarom laat ik er maar een doodnuchtere tweede gedachte op volgen, nl. om de koets na gebruik over t» doen aan de vroedschap der City. Die vroedschap heeft ook een 'Btaatsiekoets, waarin do Lord Mayor zijn plechtigen intocht in de stad houdt, bij net begin van zijn dénjarig bestuur. Ik zie geen kans haar voldoende te beschrijven, maar de wildste fantasieën van een over spannen Asschepoes worden door die koets overtroffen. Enk/cl is zij al erg oud, eën paar honderd jaar of zoo, zóó oud, dat zij elk jaar van 1000 tob 4000 gulden aan repa- ra tie kost. Van het jaar staat er weer 285 ond voor op de stadsbegrooting on men ccft verzekerd, dat het vorig jaar de rij tuigmaker, die haar had gerepareerd, haar had teruggestuurd, met de vroolijke ver klaring, dat hij or niet voor instond, dat /vóór- en achterstuk ondor alle omstandig heden bij elkaar zouden blijven I Wie ooit in de gelegenheid was, de opge blazen zwaarlijvigheid van s Lord Mayors koetsier to bevvondoren, houdt zijn hart yast. Vroeger, nu een 100 jaar geleden, werden 'de reparaties door de wethouders betaald, 'dezen legden botje bij botje, elk 60 pond, met uitzondering van den nieuwgekozen (Lord Mayor, die er 100 moest offeren. Maar die tijden van zelfopoffering zijn yoorbij. Het gaat nu uit de gemeentekas. Ik wou dan met het oog op den bouwval- ligen toestand van do Londensche koets maar opperen, dat do City do Leidsohe misschien wel wil overnemen. Willen de heeren haar in plechtigen staat komen af leveren, dan is dat altijd nog een interes- tante reis voor hen. De firma Van der ïiCye Co., te Midilelbnrg. Do pasisva dor to Middelburg gevestig de firma Van <1 v Leyo Co., effecten- On sfceenkolenhandelaars, welke firma haar betalingen heeft gestaakt, worden opgege ven als zijnde f 280,000. Dc activa bedra gen totaal SO,735 met inbegrip der du bieuze vorderingen a 43,825. De vorde ringen van 'Je familieleden van den eeni- gen firmant bcloopen 119,000. De vergadering van crediteuren zal Donderdag a.s. plaats vinden. Naar go- meld wordt, zijn de familieleden bereid af stand te 'doen van hun vorderingen ten voordeelo der overige crediteuren, wan neer in de ergaderinj besloten zal wor den geen faillissement aan te vragen. ltUiHLAJIES, k 40 CeDts per regel. De verklaring van een inwoner van Hil- legom zal immer van grooter gewicht zijn hier in deze stad dan die van vreemdelingen, die ver van hier verwijderd wonen, omdat wij de inwoners van Hillegom als onze bu ren beschouwen. Buitendien gaan wij zoo dikwijls naar deze plaats, dat het ons ge makkelijk zal zijn, om zelf naar de waarheid hiervan te informeeren. Mejuffrouw W. Bartels, wonende Middel straat 15, te Hillegom, meldt ons: Ruim drie jaar ben ik aangedaan geweest met een nierkwaal, waardoor ik onophoudelijk een hevige pijn in den rug en de lendenen to doorstaan had. De pijn kwam dikwijls op tot in de schouderbladen; ik had ook veel last van hoofdpijn on zonder aanleiding had ik duizelingen en schemeringen voor de oogen. Veeltijds was ik zeer vermoeid, loom en afgemat, vooral 's morgens, wanneer ik opstond. Ik beklaagde mij menigmaal over dik opgeloopen voeten, waardoor ik groote moeite had, mijn schoenen aan te trekken. Mijn slaap liet veel te wenschen over, even als mijn eetlust en ik was zeer blij, toen ik op aanraden van mijn vriendin een proef nam met Fosters Rugpijn Nieren Pillen, waarmede ik dadelijk verlichting bekwam en in veertien dagen tijd was ik geheel van mijn lijden verloBt. De pillen zijn wer kelijk voor mij een zegen geweest. Ik, ondergoteekende, verklaar, dat het bo venstaande waar is en machtig U het pu bliek te maken op elke wijze, die U goed dunkt. De ziekten der nieren zijn te meer ernstig en ellendig, daar zij gewoonlijk niet begre pen worden; het is slechts aan weinig men- aohen bekend wat de nieren zijn, waar zij zich bevinden en wat haar werking is. Bij gevolg, wanneer zich een teeken van nier ziekte voordoet, (zooals rugpijn, troebel wa ter, gezwollen voeten en handen, blazen on der de oogen, enz.) wordt dit zeer dikwijls voor een andere kwaal gehouden, wat in- tusschen de nierziekte tijd geeft zich te onb wikkelen in rheumatiek, waterzucht, suiker ziekte, eiwitverlies, enz. Verzeker u, dat men u do echte Foster's Rugpijn Nierenpillen geeft, dezelfde, die Mejuffrouw Bartels gehad heeft. Zij zijn t-o Leiden verkrijgbaar bij de Hecrcn D. W. E. F. DE "WAAL, Mare 56, D. M. KRUI- SINGA Ezn., Nieuw© Rijn 33, en REYST KRAK, Steenstraat 41. Toezending ge schiedt franco na ontvangst van postwis sel k f 1.76 voor éón of 10 voor zes doozen 5447 60 Koloniën. BATAVIA, 15—28 April. De „Deli-Courant" meldt, dat te Batavia is overleden de oud-kapitein Kruyt en dat tot kapitein is bevorderd de luitenant Bre wer. Onder het opsohrift: „De eerste?" meldt hot „Bat. NbltL", dat tot kassier bij den algemeenen ontvanger van 's lands kas te Menado benoemd is mejuffrouw 6. W. Weintró, thans klerk op het residentie kantoor te Menado. De eerste luitenant dor infanterie T. K. Roqué heeft wegens ongeschiktheid voor allo militaire diensten eervol ontslag uit Hr. Mb, militairen dienst gevraagd. De assistent-resident-secretaris ter Sumatra's Westkust J. W. Tamson, gaat wegens ziekte met Luitenlandsch verlof. Do civiel-geneesheer te Loemadj ang Oh. Beokor gaat met een jaar verlof naar Europa. De onderwijzer der eerste klasse G. R, le Bruyn gaat wegens langdurigon dienst mot een jaar verlof naar Europa* De assistent-resident van Kendangan L. M. Vonok is belast met het bestuur der afdeeding Bandjermasin en Ommelanden. De adspirant-oontroleur J. R. F. Verschoor van Nisse is toegevoegd aan den assistent-resident van Indragiri. De leeraar aan de hoogere burger school te Soerabaia M. F. Onnen gaat we gens langdurigen dienst met een jaar ver lof naar Europa. Machtiging is verleend om den gewe zen opziener dor derde klasse bij het boschwezen op Java en Madoera R. Bloem weder in 'a lands dienst op te nomen. Do onderwijzer der tweede klasse I. Mooi wordt benoemd tot onderwijzer dor eerste klas so. De opziener der derde klasso bij het mijnwezen A. O. Gijsbors is bonoemd tot opziener der tweede klasso. Do zendeling leeraar Ph. Zimmer- mann is toegelaten tot uitoefening van zijn dienstwerk in de Dajaklanden. ATJEH. Do volgende berichten zijn ohtleend aan telegrammen door het „Bat. Nbld." ont vangen 17 ApriL De tamboer Mulder alg. st. no. 42992 pleegde zelfmoord door middel van een revolverschot Een meerdaagsohe patrouille onder ser geant De Boef kwam in beneden Tadoe in aanraking met den vijand. Veertien vijan den sneuvelden. Teukoe Moeda, 'de jongere broeder vaM wijlen Toekoe Oernar, heeft rich onderwor pen. 18 ApriL Een patrouille van Loeóng Poetoe, onder eergeant Snaauw, beeft in gampong Beureneh, Pidië, een ontmoeting met den vijand gehad. Tien vijanden sneu velden. Vier Beaumont-gcweren, een karabijn, een voorlaad-geweer, munitie cn blanke wapens werden buit gemaakt. Onzerzijds werden zwaar gewond dc fu selier Mulder, alg. st. no. 54777, licht ge wond sergeant Snaauw, alg. st. no. 58203, en de fuselier Van Hassel, alg. et. no. 65278. 20 April. Panglima mocda Tjoet Bin van Peutoe in Lbo Seumawe, gewezen Panglima van Toekoe Oesin Oèlee Gadjah, heeft zich onderworpen met 25 manlijke volgelingen. Hij leverde zeven voorLadcrs in. Een patrouille in Lho Seukoen legde neer Panglima Prang Rejeu, die vroeger het stoomschip „Pegu" heeft afgeloopen. Do sergeant-majoor stafschrijver Wol- tera, no. 51470 pleegde zelfmoord door middel van een revolverschot door het hoofd. MAKASSAR. Maandag 16 April vertrekt een compag nie Ambonnceaen, afkomstig van Willem I, naar Makasser en van daar per gou- vernementsstoomer naar Pareparo, waar een benteng bezet wordt. Hier ia het noo- dige gedaan voor een feestelijke ontvangst en een uitgeleide der compagnie, die on- 'dcr bevel staat van kapitein Goldman met de luitenants Wompe, Meyer, Van Helsdin- gen en dokter Ligtenstein. In de genie-wcrkplaatsen alhier worden gereed gemaakt pontons, stormladders en barakken. („B. Nbld.") POELOE LAÜT. Onder dagteekening van den 20sten April seinde do resident der Zuider- on Ooster- afdeeling van Boni o als volgt: Wegens ontvangen bericht beraamde on geregeldheden Boegineezen op Poeloo Laut, vertrok ik met Flo res" 'derwaarts. Van don resident der Zuider- en Ooster- afdeeling van Borneo is onder dagteekeniDg van 25 April het volgend telegram ont vangen betreffende de beraamde ongere geldheden to. Poeloe Laut: Gisteren per „Flores" van Poeloe Laut teruggekeerd. Rustverstoring heeft niet plaats gehad, ontvangen berichten overdreven. Alleen bestond eenige ontevredenheid over benoeming van een districtshoofd on had men aanvankelijk plan om gezamenlijk diens vervanging te verzoeken door keuze van een persoon uit familie van het af getreden erfelijk hoofd van Poeloe Daut, die door controleur ongeschikt geacht werd. („B. N.") BORNEO. „Do Jav-a-Bode" vsn 20 April meldt: Heden is de benoemde civiele cn militai re residcf.it der Zuider- cn Oosterafdeeling, majoor H. N. A. Swart, met den gouver neur-generaal van Buitenzorg hier terugge keerd, na ginds het te volgen beleid in breede trekken te hebben besproken. Do nieuwe resident zal van hier uit eerst de passage voor zijn gezin haar Ne derland regelen, om vervolgens, over Soe- baia, rijn bestemming te volgen. Als assistent-resident-secretarie zal hem te Bandjermasin ter zijde staan de tegen woordige assistent-resident van Kendan gan, L. M. Vol. - BADOENG. Uit Soerabaia schrijft men dd. 24 April aan „Do Java^Bode": Heden werd1 hier bericht ontvangen, dat eergisteren do heer Liefrinck, lid van den Raad van Indiö, met den controleur voor do politieke aangelegenheden Schwarznaar Badoong is vortrokken, om den vorst van dat rijkje zoo goed als een ultimatum te stellen. De eisch luidt: vijf duidend gulden boete betalen en een strafexpeditie. Do vorst zeide bij een vorige gelegenheid, dat hij het gouvernement graag 5000 dollars wilde leenen, dooh de boete zou hij niet betalon. "Voorts bestond het plan een half batal- on van het vijftiende te Banjoe Biroo don 5den dezer naar Badoong te zenden, maar dat is blijkbaar uitgesteld in verband mot het vertrok van den heer Liefrinck naar Bali. De houding van den vorst bij dif laatste onderhoud beheeraoht de vraag, of al dan niet tot een expeditie overgegaan wordt. [De oorrespondent t$ Batavia van do ,,N. R. Ct." seint van 22 Mei: Do zending van het lid van den Raad van Nederlandsch-Indiö, den heer Lief rinck, naar Bali, is zonder resultaat ge bleven.] DJAMBI. Uit Soenoelangoen seinde de resident van Palembang onder dagteekening van den 2fisten April als volgt: Controleur Boven-Batang-Hari kreeg te Tandjong stellig bericht Pangernn Ratoo 0. s. uitgeweken naar Padang-Lawas, waar hij zich schuil houdt bij riju zuster Toemas Ketoet, nabij Tepoengkoar. Patrouillesin Bovon-Soemai, Rloempang-Besar en Lang- sisip troffen geen kwaadwilligen aan. Ra den Mat Tahir trok door Djoedjoehan naar Boven-Tebo. („JnvarCt.") Gnjo- on Alaslanden. Volgens do „N. Soer. Courant*' worden de resident van Tapanooli, L. 0. Wdlsink en de kapitein van den generalen staf H. Colijn belast met de invoering van het burgerlijk bestuur in de Gajo- en AlasLan- den, dezer dagen te Buitenzorg verwacht om met den gouverneur-generaal persoon lijk overleg te plegen. Cholera te Batavia. Dato 26 April wordt uit Batavia aan de „Deli-Ot." geseind: Twee gevallen van cholera met doodelij- keu afloop hebben zich te Batavia voorge daan. Onveiligheid in Boven-Singkel en de Fak-JPak-landen. Uit Kotta-Radja wordt aan „De Suma tra-Post." geseind: Op 26 April arriveerde te Moeara-Batoo- Batoo de heer Otto en twee gewonden van de Medan-patrouille tot dekking van de wetenschappelijke expeditie van professor Yolfcz. Badende soldaten zijn door Batakkers in de Pak-Pak-landen aangevallen. Volgens bericht prediken de Radja van Batoe-Batoe en Singa Maharadja verzet. Do marechaussee zijn onder luitenant Roukens derwaarts opgerukt. Personalia. Het „Bat. Nbld." schrijft: Men bericht ons, dat de eerste secretaris, van het gouvernement, oir. J. Paulua, zijn verzoek om buitenlandsch verlof, ingaande Mei, heeft ingediend. In verband biermede verdient opmer king, dat, blijkens do officieele berichten, de controleur S. de Graaff, toegevoegd aan den directeur van binncnlandsch bestuur, benoemd is tot inspecteur voor agrarische zaken. De heer De Graaff, gelijk bekend, werd algemeen aangowezon als aanstaand gou- vcrncments-secretaris onder den heer Van Rees, die de aanvaarding van het ambt van algemeene secretarie afhankelijk ge steld zou hebben van een benoeming van den heer De Graaff in bovenbedoelden zin. Bezainigiug op onderwijzers in Indië. Een der correspondenten van de „N. R. C." zendt het volgende extract uit een door hem dezer dagen uit Indië ontvangen schrij ven „Ze zijn hier in de Oost op alle mogelijke manieren bezig om te bezuinigeü; en nu ko men volgens een bericht yan enkele dagen geleden, ook wij, schoolmeesters, aan de beurt. Er moeten nl. plannen bestaan om het aantal eerste-klassers met 50 te ver minderen dio plaatsen (aan het hoofd van z.g. 2de klasscholen) worden dan voortaan door onderwijzers 2de klasse vervuld. Dat zou dus beteekenen dat alle lui, die het nog niet tot de 1ste klasse gebracht hebben een corvée, waar tegenwoordig ongeveer 19 jaar dienst voor noodig is ineens 50 num mers op de ranglijst achteruitgezet zouden worden, 'n Mooie boelAls ze zóó gaan be ginnen, dan wordt niemand meer 1ste klasse binnen de 20 jaar." Koffie. Uit '"odiri schrijft men aan 'et „Soer. H-bld.", oat de J offiepluk in vollen gang is en er op enkele ondernemingen zelfs handen te kort komen. Dank zij de gunstige weersgesteldheid in de afgeloopen groeiperiode, heeft do bes zich goed ontv ïükdd en is zij voller dan gewoonlijk, zoodat vlo boon in het algemeen grover is en daarmede de oogst zoowel kwantitatief als kwalitatief zal meevallen. Tegen m(jnbonwzwen«iel. Wel wat laat, maar nog niet te laat, overweegt de regeering thans het denk beeld der oprichting van een kamer voor mijnen, in den geest als in Canada bestaat, welko kamer zich bezig zou hebben te houden met de controle van prospectussen van mijnbouwruaatschappijen, om te zien, of de zaak op een gezonde basis berust. Het denkbeeld, zooals men weet, werd in de Tweede Kamer der Staten-Genoraal geopperd. En hot was de minister van koloniën, die het der Indische regeering in overweging gaf. („Bat. Nbld.") CIVIEL DEPARTEMENT. Ver leend: wegens langdurigen dienst een jaar verlof naar Europa aan den leeraar m de wis- en natuurkundige wetenschappen bij do aideeling hoogere burgerschool van het gymnasium Willem III te Batavia H. M. van Haften; met bepaling, dat hij zijn betrekking den 6den Juni 1905 zal nedor- leggen. Bonoom dtot adspirant-controleur bij het binncnlandsch bestuur op Java cn Ma- idbcro, do waarnemende adspirant-contro- leurs P. J. van Gulik, H. L R. Schilling; C. E. Croes, O. Schlüssler; G. J. Koot; Ch. J. I. M. Weiter; F. Th. J. Weiffenbach en A. van der Lee. Tot adjunct-ingenieur bij do exploitatie van Staatsspoorwegen op Java, A. TomF B. H. Asselbergs; J. F. van Weelderen; A. A. de Jager en H. E. Laf f man; allen thans met de waarneming van dio betrekking be last en A. Korving ter beschikking gesteld van den gouverneur-generaal van Neder- landsch-Indio om tot die betrekking te wer den benoemd. B e 1 a s tmet ingang van 5 Mei 1905 met de waarneming der betrokking van chef der tweed© aideeling bij de exploitatie van Staatsspoorwegen op Java do adjunct-chef der tweede afdeeling K. J. Ligtvoet. Voor den duur van het aan den leeraar in do wis- en natuurkundige wetenschappen bij de afdeeling hoogere burgerschool van het gymnasium idem III te Batavia H. M. van Haften wegens langdurigen dienst verleend eenjarig verlof naar Europa met ingang van 6 Juni 1905 met de waarneming der betrekking van leeraar in de wiskunde bij genoemde afdeeling do eerste luitenant dor artillerio J. J. F. A. Beusch, met be paling, dat hij gedurende den tijd dezer waarneming bij het leger wordt gevoerd „voor memorie." Ver 1 e e n d: wegens langdurigen dienst een jaar verlof naar Europa, aan den con troleur bij het Binnenlandsch Bestnur op Java en Madoera, D. Radersma; met bepar ling, dat hij zijn betrekking zal nederleg^cn, op 3 Juli 1905. Ontslagen: wegens ziekte eervol uit rijn betrekking, de Controleur bij het Bin nenlandsch Bestuur op Java en Madoera J. A. van Blommestein. Benoemd: tot controleur bij liet Bin nen! Bestuur op Java en Mad< -ra, de adspirant-controleur L. C. W. Berrettij; tot adspirant-controleur bij het Binnen! Bestuur op Java en Madoera J. Th. Jar man, thans gesteld ter beschikking van den directeur van Binnenlandsch Bestuur. Ontslagen: eervol als notaris te Ba tavia J D. de Riemer. Benoemd: tot schout in de residen tie Soerabaia> de onderschout te Semarang A. G. Calmer; tot onderschout te Semarang, residentie van dien naam, de schout te Djokjakarta A. Ch. van Eckelen. Bij het kadaster in Ned.-Indië. Verplaatst: van de kadastrale be waring te Batavia, naar het kadastraal bu reau te Pasoeroean, dc benoemde adjunct- landmeter der tweede klasse J. W. Julsing; van het kadastraal bureau te Pasoeroean, naar do kadastrale bewaring te Batavia, de adjunct-landmeter der tweede klasse J. Jansen. MILITAIR DEPARTEMENT. Inge trokken: de overplaatsing bij het rech- terhalf zevende bat., van den luit.-kolonel eervol ontheven militair-commandant der Zuider- en Ooster-afdeeling van Borneo S. A. Drijber. Overgeplaatst: bij het subsistenten- kader tc Batavia, de luit.-kolonel in Atjeh en Onderhoorighcden B. T. G'. F. Schmidt; bij het rech!terhalf 15de bat., de majoor bij de troepenmacht in Atjeh P. A. H. Hei dens; bij de troepenmacht in Atjeh ter nadere indeeling, de onderluitenant bij het vierdo depotbat. C. de Vries; bij de troepenmacht ter Sumatra's West kust ter nadere indeeling, de onderluitenant bij het subsistenlenkader te Koetaradja H. Kruithof. Overgeplaatst: bij den topografl- scben dienst en in verband daarmede k la suite gevoerd van zijn wapen de 1ste luite nant der infanterie N. W. van Gelder, blij vende bij werkzaam bij de triangulatiebri gade, waarbij hij thans gedetacheerd is. Verleend: wegens ziekte een tweejarig verlof naar Europa aan den kap. der art. G. 0. A. Dijk. Bij het wapen der infanterie. Bevorderd: tot kapitein de eerste luit. H- J. W. G. Aussems en L. K. Har makers; tot eersten luit., de tweede luits. W. van Holst Pellekaan en R. M. C. d'Engelbron nen. Hersteld: in activiteit, de eerste luit. op non-activiteit E. Sieburgh cn H. M. Lu- chinger en geplaatst bij de troepenmacht ter Sumatra's Westkust ter nadere indee ling en bij het negentiende bataljon. Overgeplaatst: bij het rechtorhalf 15de bat., de tweede luit. bij het 18de bat. D. van Schreven. Verleend: wegens riekte een tweeja rig verlof naar Europa, aan ctan off. vatf gez. der eerse klasse J. J. Koumans. Overgeplaatst: de eerste luit. der artillerie J. Groenhof van de eerste oom- pagnio artillerie (eerste veldbatterij) te Batavia naar de 18de comp. artillerie (eer ste bergbafcterij) te Banjoe Biroo; de eersto luit. der artillerie D. A. J. Sa- velle van de 4do comp. artillerio (viordo bergbatterij) te Batoe Djadjar naar do divisie veld-artillerie te Batavia. Nederlandsche Bond van fiarmnio- en Fanfarekorpsen, uitsluitend bestaande nit dilettanten. In een op Zondag 21 Mei in café „Do Pool", Damrak, Amsterdam, gehouden ver gadering werd besloten tot oprichtiug van een Ncderlandschen Bond van Harmonie- en Fanfarekorpsen, uitsluitend bestaand© uit dilettanten. Ongeveer 50 Vereenigingen traden tot den Bond toe. Alg eerste punt op zijn Agenda heeft do Bond gezet: het uitgeven van een eigen orgaan; als punt 2, het stichten van een centrale muzick-bibliotheek. Een bestuur, bestaande uit zeven leden, werd gekozen. Uit zijn midden koos dit zich tot lsten secretaris 'Jen heer J. G. Miirckelbach, Kaperitrvat 19, Bussum. Burgerlijke Stand. ALFEN. Bevallen: C. P. Scholliugerhoat geb. Van der Graaf D. W. van der Kwaak geb. Van Leeuwon Z. Overleden: II. de Knegt Z. 5 j. A ARL ANDER VEEN. Bevallen: G. van Le«uwen geb. Vo» D. N. Raaphorst geb. Griffioeu Z. Overleden: F. Rooda D. 13 m. HAZERSW0UDE. Bevallen: P. Oppelaar geb- Noordam Z. G. van Klavereu geb. Tor- horst levenl. D. Ovorloden: A. ET. v. d. Haren D. 5 m. - M. N. Tom, humvr. van L Ooldberg, 43 j. Gehuwd: P. G. v. d. SteeD, wedn- van J. W. Knoop, '24 j. en M. Pont jd. 20 j. HAARLEMMERMEER. Ondertrouwd: J. van dor Roe en J. S. van der Hout. L. Bozemer en N. bootsman. D Blom en H. Biesheuvel. J. J. Rietkerk on E. Tanis. N. Haspels en D. Broekhuizen. G. E. Nederveld en A. Spaan. G. vau Zijvorden en N. Kavestijn. 0. Bakker en S. WUdeiom. Gehuwd: J. Gorier en M Rietveld. C. de Blaoij en D. Honcoop. A. van Nieuwkoop en A. Middelkoop. G. H. Hermans en M. C. ltau. L. JohaDuisso eu S. de Smit. H. F. Schouten on J. L- boer3. C. J. Meuzelaar en J. vau der Walt. T. van Garsse eu P. M. van Keulen. Bevallen: J. W. F. Warnors gob. Niemann Z. A. M. Mesman geb. Van Doorn Z. G. van Wijk geb. Visser Z. J. C. de Groot geb. Kempenaar D. T. Hamelmk geb. Kietvuld D. A. van der Walt geb. Van Splunter D. E. W. Loogman geb. Post D. M. Smit geb. Stander s. j. Berghoef geb. Van Lier Z. J. P. CleraoD» geb, hfouwens D. Overleden: J. Visser 55"j. J. Ket geb. Klaverstyn 72 j. S. C. Kardol C9 j. M. J. Leestomaker 5 w. D. J. Koole IS ni. VALKENBURG. Overleden: M2ti», 6k D. van A. Oosterlee en wplen A. Peet. WARMOND. Geboren: Martina, D. van Cor nelia Wilbrink en Mar t o van Dam. Antonioi Maria, Z. van Antonius Cornells do Vroomea en Agatha Maria van Went. Overleden: Albertus Adnanus de Haas oo j. Fetrus Theodorua Dongelmans 3 j.

Leidsch Dagblad | 1905 | | pagina 6