N». 13877 "Vrijdag 19 Mei. A®. 1905. feze Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Officieele Kennisgeving. Onder onze vroede Vaderen. FEUILLETON. lie iJaimeling. LEIISCH M6BIAJ F RIJS DEZER COÜRANTt Voor Leiden per week 8 Oentsi pei 8 maanden i "t f 1JL0. Buiten Leiden, per iooper en waar agenten gevestigd rijn 1.30. Franco per poBt L65. PIÏIJS DER A-DVERTENTIEN: Van 16 regels /"1.05. Iedere regel meer 0.171. Grootore letters naar plaateruimte. - Kleine odvertentiën van 30 woorden 40 Oents oontantelk tiental woorden meer 10 Oents.-Voor het incasseoren wordt/"0.05 berekend. Burgemeester en YVotüouders van Leiden; Gezien art. 8, 1ste alinea, der Hinder wet; Brengen ter algemeene kennis, dat door "hen a -rgunning is verleend aan A. H. 1 .VISSER en rechtverkrijgenden tot het op richten van een Rookerij en Zouter ij in het perceel Haarlemmerstraat No. 272, kar daslraal bekend Sectie H. No. 2818. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE 11IDDER, Burgemeester. ^AN HEYST, Secretaris. Leiden, 19 Mei 1905. Wanneer het gewoonte wordt, zooals nu reeds voor de tweede maal is geschied, dat de Raad om de vier weken wordt bij eengeroepen, dan kan het niet anders of men moet m den regel voor een lange agenda komen te staan. Dezen keer bevat te zij 27 punten, waaronder er zeer belang rijke waren, die, zooals is gebleken, tot uitvoerige gedachtenwisseling aanleiding gaven. Nu zal men zeggen: maar de heeren mogen ook wel een achternamiddag inge spannen werkzaam zijnl Natuurlijk en ook nog een avond er bij, voegen wij er aan toe. Maar daar zit hem de kneep niet. Willen de Raadsleden met kennis van za ken ter vergadering komen, dan dienon ze studie van de onderwerpen te maken en hebben daarvoor behalve de „Ingekomen Stukken", die gemeenlijk den Zondag er niet bijgeteld 3 a 4 dagen vóór do ver gadering dfen leden wordeii thuisgezonden, nog heel wat rapporten en bescheiden op de Leeskamer te doorworstelen. Dat is te veel voor mannen, die allen ook andere bezigheden heboen en eigen za ken niet kunnen en mogen opofferen aan hun vroedschap. Een niet te lang agenda bevordert mede een rustige, kalme behandeling dor onder werpen. We hopen dan ook, dat wij weder zullen terugkeeren tot de oudo beproefde traditie, dat om de twee uiterlijk drie weken de Raad worde bijeengeroepen. Nu deze ontboezeming uit do pen is, moeten we ons haasten om kort, zeer kort de behandelde punten na te gaan. Wilden we eenigszins uitvoerig de beraadslagingen weergeven, wij zouden op het gehecle Vrij dagnummers met de pagina's, voor de ad vertenties bestemd, incluis, beslag moeten leggen. En dat gaat niet aan om velerlei De opson ïinp; van de ingekomen stuk ken viel gelukkig nogal mee. l et voorstel- Witmans, beoogend do aanstelling van een controleur der gemeentebelastingen kon vlug passeerende heeren kenden het reeds uit do dagbladen en ze krijgen het later toch met het prae-advies van B. en Ws. on der de oogen. Het tot B. en Ws. gericht verzoek van de Veroeniging tot bevordering van het Vreem delingenverkeer om voor de versiering der Breestraat tijdens de lustrumfeesten, waar aan een aa-tal gemeontegebouwen staan, van gemeentewege subsidie te verleeneu, werd om het spoedeischende der zaak cp voorstel van den voorzitter nu onmiddel lijk behandeld. B. en Ws. wilden 933 geven, een be drag, dat den heer Sijtsma wat hoog voor kwam. Het bleek echter uit de inlichtingen van den voorzitter, dat 't niet meer was dan hetgeen door particulieren vergoed wordt, nl. 2 per M. gevelbreedte. Vroeger kostte het de gemeente 1 per M. en nu belooft de versiering zooveel mooier en ar tistieker te worden, terwijl het geld groo- tendeels worden verdiend door Leidsche nij- veren en werklieden. Het bleef dan ook bij deze enkele opmerking. Met de benoemingen liep het vlot af. De heer Hibma werd zelfs met op één na alge- meene stemmen tot hoofd dor school 3de kl. No. 1 benoemd, een eenstemmigheid, waaraan wo ten opzichte van dat soort be noemingen in den laatsten tijd niet meer gewend zijn. Alleen bij de benoeming van een stads- gonees- en heelkundige had er een korte gedachtenwisseling plaats tusschen dr. Meu- leman en den voorzitter. De heer M. vroeg blijkbaar naar den bekenden weg, toen hij van den voorzitter kwam te weten, dat voor de eerste maal ditmaal het Collego van Stadsgeneesheeren een aanbevoling had in gediend. Vroeger was het de gewoonte uit de sollicitanten don oudste in anciënniteit te benoemen. De voorzitter achtte het niet meer dan natuurlijk, dat het College in vloed op de keuze trachtte uit te oefenen. Zij moeten met elkander samenwerken. Na dat de heer M. de aandacht der leden op do beide andere sollicitanten had gevestigd, werd, zooals gemeld is, de heer Schrouder benoemd met 14 stommen. De heer Van Wijk verkreeg 6, de heer Heringa 5 stem men. Een voorstel van B. en Ws. om op ver zoek van den inspecteur van het Middel baar onderwijs do vacantio aan de Hoogere Burgerscholen te doen samenvallen met die aan de Rijks-Hoogere Burgerscholen en zulks met het oog op de examens vond op zichzelf geen bestrijding1. Er was echter ingekomen een verzoek van de leeraren, do heeren De Jossolin de Jong, Verver en Kunst, die reeds vacantioplannen schenen te hebben vastgesteld, om dit jaar den ouden toestand nog te bestendigen. De heer De Goeje nam het voor de heeren, waarbij zich ook de directrice der Hoogere Burger school voor Meisjes had gevoegd, die mede namens verschillende ouders van leerlin gen had gesproken, op. De Voorzitter kantte zich er sterk tegen. Het gold hier do beslissing tusschen een algemeen en een particulier belang. Hij zou, als het hem gold, liever zijn reis een dag of vijf verzetten. Maar de heer Do Goeje hield vol, dat het algemeen belang er niet door geschaad zou worden. De eindexamens H. B.-S. vangen aan 17 Juli. Of nu de vacantie begint 10 of 15 Juli, dat zal daarop van geen invloed zijn. Do heer De Vries viel prof. De Goejo bij en de meerderheid ook, zoodat de oude toestand dit jaar nog bestendigd blijft. De disussie gehoord, zien we daar aan ook niet het minste bezwaar. Bij het voorstel tot machtiging aan Com missarissen der Sted. Gasfabriek tot een uitgave van 10,000 voor het ontwerpen der plannen voor de oprichting van een elec- trische centrale, waartoe, zooals de Voorzit ter verduidelijkte, ook behoort het aanstel len van een ingenieur, kwam de heer De Goejo ietwat schuchter opmerken, dat men in Groningen met de centrale niet zoo ingenomen is als indertijd was voorgesteld, wat de heer Van Hoeken met een goedkeu rend glimlachje bezegelde. De Voorzitter merkt© terecht op, dat dit de merite van het voorstel niet trof. Tot de opriohting was nu eenmaal in beginsel besloten en om tot een uitvoeriDg te komen, moesten voorbereidende maatregelen wor den genomen. De 10,000 werd toegestaan. Nu zullen wij er wel spoedig meer van hooren. Door B. en Ws. waren indertijd drie des kiindigen uitgenoodigd om de bezittingen der Leidsche Duinwatormaatschappij te schatten, omdat het kennen dor octueelo waarde daarvan B. en Ws. nogal eens te pas komt. De kosten van dat onderzoek hebben bedragen 874, die moeten worden betaald en daarvoor moest post 197 der be grooting nu mot 575 worden verhoogd. De Raad stemde daarin stilzwijgend toe, doch werd niet gewaar, wie als deskundigen zijn opgetreden en hoe groot het bedrag der totale waarde van de bezittingen is. Dat zullen de heeron eerst bij de eerstvolgende gomeentebcgrooting hooren. Een voorstel om in beginsel te besluiten tot do aanstelling van een ass.-geneesheer aan het Sanatorium „Rhyngeest", ging er ook met een hamerslag door. Uit de toe lichting bleek dat men tot de aanstelling wil overgaan zoodra het aantal patiënten, dat thans 56 bedraagt, tot 60 is gestegen. Men had kunnen vragen, waarom men met het voorstel niet had kunnen wachten totdat dit maximum was bereikt, doch opprecieer- de zeker deze wijze van vlug werken te veel, om er een cnkolo opmerking aan te verbinden. Hoewel de werkng van do biologische rei nigingsinrichting aan hot Slachthuis ook thans niet onbevredigend is, kan zo, zooala alle onvolmaakte oodermaansche dingen, nog worden verbeterd. Dat schijnt bij een onderzoek van Rijkswege gebleken en nu wil men die verbeteringen aanbrengen wat f 250 zal koeten. Als dat werkelijk verbeteringen waren, zou de heer Pera dit bedrag gaarne toe staan, maar wat hij daarover ter zijde ge hoord heeft, versterkt hem niet in dat ge voelen. Positieve zekerheid scheen de Voorzitter ook niet te kunnen geven, maar ook als het meeloopt, zou het wel een vcrbeteTïng zijn, die den algemeenen gezondheidstoestand zal verbeteren. De heer Van Hoeken scheen to vreezen, dat, wat nu geschiedt, een proef is en al ge lukt deze, dat de gemeente dan voor een volledige vorbetering nog beter over de brug zal moeten komen. Dit maakt de heer Sijts ma huiverig om voor te stemmen. De Voor zitter van de Commissie van het Slacht huis, de heer Kerstens, trachtte nog wat licht te ontsteken cn de heer Korevaar voegde'daaraan zijn wetenschap toe en zoo ging het voorstel er nog juist met 13 tegen 12 8temmen ^oor. Nu kwam aan de orde het verzoek van de vereeniging Volksspeeltuinen" om een stuk grond liefst van het Raamland of aan den Zooterwoudschen Singel van de gemeente in bruikleen te ontvangen voor het inrichten van een speeltuin. Het voorstel van B. on Ws. was hot ver zoek af te wijzen. Wel heeft dit college groo- to sympathie voor 't denkbeeld dat de ver eeniging propageert, maar de meerderheid heeft vooral bezwaren en wel principieelo om grond af te staan, waarbij zich dan ook nog practische voegen. De heer Juta was vooral de woordvoerder dier meerderheid, waarbij zich de Voorzitter ook nog voegdo. Wij geven nu een stuk land, maar over .1 jaar wil men op een ander deel der stad ook weer een speeltuin oprich ten; waar zal dat heen als dc gemeente op deze wijze do particuliere liefdadigheid te gemoet komt. Een subsidie is al wel cn die gunde hij die vereeniging gaarne. De heer Korevaar, de minderhoio in het College van B. en Ws., plaatste zich op een geheel andor standpunt. Waar ae gemeente do jeugd het spelen op openbare straten en pleinen verbiedt, is zij aan den anderen kant verplicht daarvoor do gelegenheid te openen en daarom wilde hij goarno op deze wijzo de hand reiken aan de vereeniging. De heer Van der Eist, die Voorzitter ia van do vereeniging „Volksspeeltuinen", had vooraf reeds met klem van redenon en op verschillende gronden het verzoek verde digd. Hij wees daarbij een bcotje ondeugend op een circulairo van den Minister van Binncnlandsche Zaken aan de gemeentebe sturen in Nederland, waarbij op dit groote volksbelang wordt gewezen en der gemeente de bevordering er van .bevolen. Hij hoopto, uat B. on Ws. deze circulaire ook hadden ontvangen Hij had het geven van grond voor dit doel een zedelijke verplich ting genoemd van do gemeente, wat hem nogal werd betwist. De heer Sijtsma merkte dan ook terloops op, dat allo voorstemmers dit niet behoefden te beamen. De heer Van der Eist kwam ton slotte met een zeer bepaald voorstel, waarin een stuk van hot Raamland werd aangewezen, evenals ook de heer Pera, die zoor duidelijk en voor allen sympathie met het plan aan don dag legde. Do voorzitter meende, dat deze voorstel len ontijdig kwamen. Men had eerst te be slissen over het verzoekwerd dit toe gestaan dan kon men praten over het hoe. Het behoefde niet te gebouren, want het verzoek word afgewezen met 14 tegen 11 stemmen. Vóór stemden do heeren: v. d. Eist, Van Tol, Sijtsma, Le Poolo.Van Gruting, TTit- man8, De Goeje, Van Hoeken, Pera, Kore vaar on A. Mulder. Tegen de heeren: Van der Lip, Bots, Ker stens, Vergouwen, Bosch, Driessen, Timp, Meuleman, P J. mulder, Hasselbach, Ju ta, Do Vries, Paul en Van Hamel. Prof. Do Goeje wilde nu dadelijk doen aannemen een voorstel om een ruime subsi die bijv. tot een bedrag van f 400 te ver- leenen, dat echter werd ingetrokken, nadat de voorzitter de toezegging deed, dat B. en Ws. zouden overwegen in hoeverre men de vereeniging zou kunnen steunen on in do eerstvolgende zitting met een voorstel zou den komen. Het verzoek der afdeoling Zoeterwoudo van den Boerenbond óm dc kosten van de bediening der weegschalen op do vctte-var- kens-markt voor rekening van de gemeente te nemen en om vermindering van de markt en weeglooncn werd gcdceltelij'k toegestaan. Het weegloon, 15 cents per varken, zal vanwege de gemeente worden betaald en de waagworkers mogen geen fooien vor deren en aannemen Tegen het laatste verzetten zich de heeren Witmans cn Van Gruting; wanneer iemand dezen lieden een fooi wilde geven dan behoefde die niet te worden geweigerd. De voorzitter was daar sterk tegende maatregel zou daardoor een wassen neus worden. Hij voelde wel het bo- zwaar, dat er voor de waagwerkers in gelo gen is en dat het best zou kunnen worden opgeheven door deze lieden tot gemeente ambtenaren te maken, waartegen echter do leeftijd van sommigen hunner weder pleit mot het oog op het pensioenfonds. De heer Sijtsma zou koopmanschap willen gebruiken en bij wijze van reclamo, die men voor alle nieuwe zaken aanwendt, de markt goheol vrij willen laten. Do heer Korstcns bestreed dit denkbeeld, evenals ook do heer Van Gruting, uie opmerkto dat do druk, die sommige handelaren, geen voorstanders der markt, op de veehouders uitoefenen, hoofd zakelijk do oorzaak van uon kwijnenden toestand der markt is. Daa iu zal echter op den duur wol verbetering komon. Zoo werd ton slotto het praoadvics van B. en Ws. zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Toen kwam aan de orde het bekendo ver zoek van do Leidsche Tuinders-Patroonsvor- eeniging, dat eigenlijk hierop neerkomt, dat op het marktterrein waar het veilingsgebouw staat op uren als bedoelde voreeniging er haar veilingen houdt do overige marktcra er geen zaken mogen doen. Ook ten opzicht© van deze qusettio waren er in het Collogo van hot Dagclijkscli Be stuur verschillende stroomingen. Dc heer Kerstens, tovenB voorzitter der Marktcom- missio verdedigde zeer uitvoerig hot stand punt der Tuinders-PatroonsvorecDiging, waarbij hij de geschiedenis der zaak wel wat heel diep ophaalde, waardoor zijn pleidooi veel aan kracht verloor. De heer Juta nam den tegenwoordigen toestand in bescherming en waarschuwde krachtig togen een onbillijke bevoorrech ting dor Tuinder8-patroons-vcreeniging. Hij vestigde er do aandacht op, dat het adres feitelijk niet van do vereeniging uitgaat, maar van den voorzitter en secretaris en wees vorder op de verschillende tegenadrca- 8en; met do belangen van dezo monschcn heeft do gemeente ook rekening to houden. Men moet loeren elkanders rechten to eer biedigen, dan zal de harmonie tusschen vrije markten en do vereeniging wel terug keeren. De heer Witmans schaarde zich aan do zijde van don heer Juta, toonde zich een nog sterker tegenstander van eonigo protectie en bleek nog grootor voorstander voor volkomen vrijen handel. Wil dc Tuut- der s-Patroons-vereeniging de veilingen buiten de gemeente verplaatsen, hij zal er niet om treuren. Het schoen ons toe, dat dc meening van den voorzitter zoo wat hot midden vormde tusschen die van do heeren Juba cn Ker stens, voor een verplaatsing dor vrije markt naar den Ouden Singel. Wegens het uur, waarop hob ,,L. D." ter perse moet, kon in hot vorig nummer het verdere verloop van het debat niet meer worden opgenomen. Men debatteerde toen echter nog uit den treurc, zonder elkander te overtuigen, zoo- 17) Ik zou boos op je zijn? Weet ik dan niet, «_cvt ge mij uw grootste verdriet te wijten hebt?" Hij viTukte do lippen op haar donker blonde haren en omarmde haar. Zoo had den vader en dochter, die in moeilijke foogenblikkui elkaar vreemd waren gewor den, elkander in een ander moeilijk oogen- blik teruggevonden. Er lag te veel geluk in den weemood van dit oogonblik, dan dat do man met het liefdevolle vadorhart daardoor niet enkele mi uten de dringen de zorg zou hebben vergeten. Elli was het, die het eerst weder over bet tegenwoordige sprak. Zij wilde het nutteloos bejammeren over begane 'dwaas- beden door een beslist handelen herstel len. „Maar laat mij nu alles weten, Papa!" eeide zij, zich uit zijn armon wringendo en opstaande. j zult zie- dat ik sterk ben en a-oor niets terugdeins. Wat kan er ge beuren, als dien ongolukkigen wissel niet zult oetalcn?" Stromholt maakte een troosteloos gebaar en zweeg. „Zou dat uw volkomen ondergang zijn?' „Ja" „Zoudt g.'j den bezitter van dion wissel iniet om uitstel aran betaling kunnen vra gen „Het zou niet baton, want dab is reeds feonmaal gebeurd, en ik kan als eerlijk mam volstrekt geen waarborg aanbieden, dat ik den wissel op een lateron tijd zal honoreoren." „Maar als gij u eens op de barmhartig heid van uw sohuldeischer boriept...?" „Menschelijke barmhartigheid Kind, gij weet niet Avat zaken zijn en welke beteeke- nis hot gold heeft. Gevoeligheid, gemoeds bewegingen, medelijden zijn geen factoren, die behooron bij een wisselschuld. Doch bo vendien is het hier ook nog een bijzonder geval. Mijn krediet bij 'do Bank is reeds lang uitgeput; in d n nood heb ik toen tot een stap moeten besluiten, die, zocdra hij wereldkundig wordt, mijn wanhopigen toestand voor allo handelsvrienden moet blootleggen. Men mag niet weten, dat ik mij reeds in de handen van woekeraars bevind on mij slechts nog met den laatsten ademtocht boven water houd." „Een woekeraar ie uw hardvochtige sohuldeischer, Papa?" Elli wist van een woekeraar slechts, dat deze een vorschrikke .x, hardvochtig mcnsch was, ja, zelfs een misdadiger moest zijn, omdat do wet hem bestrafte, en de gedach te, dat haar papa met zulk een man in ver binding stond, vervulde haar met grooten afsohrik. „Eigenlijk een woekeraarstor, om hot juis ter to zeggn." „Wat, oen vrouw? Hoe is het mogelijk?" Van een vrouwelijke - ookeraar had zij nog nooiü gehoord. „Ja, de a rouwen houden zich zelden met geldelijke aangelegenheden bezig, maar wan neer zij het doen, 'dan kan haar nauwelijks de beste makelaar overtreffen, en de dame, die ik bedoel, is misschien het uitgezochtsto exemplaar van haar soort; de naam Natha lie Beljuscheff heeft in do Petersburger koopmanswereld een kwaden naam. Wee den ongelukkige, die in betrekking tot haar ge noemd wordt. Het is even goed, als wordt voor hem daarmede do doodsklok geluid." „Nathalie ueljuschsff", herhaalde Elli langzaam in zichzelve, alsof zij zich dezen naam, die zoo berucht was, iu het geheu gen wildo prenten. „Begrijpt gij nu misschien, dat het be lachelijk is, om van deze vrouw medelijden te verlangen en aan haar uitstel van beter ling te vragen?" „En toch kan ±x. niet denken, kan ik niet gelooven, dat een vrouw voor een zachter© gemoedsaandoening niet vatbaai zou zijn." Stromholt lachte pijnlijk. „Als ge haar van aangezicht tot aange zicht zaagt, dan zcrndt ge het wel kunnen denken 1 De duivel heeft niet voor niets zijn Btempel op haar voorhoofd gedrukt en er moet iets waars zijn in het spreekwoord van ons volk, dat zegt, dat een onmen- achelijk hart het liefst kruipt onder een vrouwenkeurab'jf." Elli liep vol gedachten op en neer, aan haar vingers trekkende, alsof deze haar een reddende gedachte moesten geven. Haar vader volgde haar met een treurigen blik. Het berouwde hom du, haar zoo diep in zijn zorgen te hebben ingewijd. Waar lijk, had hij geweten, dat zij die kostbaar heden niet meer in haar bezit had, dan zou hij, als tot nu toe, gezwegen hebben. „Wat plaagt ge er u meo, een middel tot uitkomst t© vinden?'' zeido hij toen zacht, terwijl hij naar haar toeging en den arm om haar schouder legde. „Dat komt mij alleen toe. Gy kunt niets daarvoor doen. Laat dat vorgeefsche denke i na en laten wij hopen, dat het ergste toch nog altijd te overkomen is... I" Dat waren wel woorden van hoop, maar de toon, die ze alleen geloofAvaardig ge maakt zou heben, liet zich niet hooren. Elli barstte aan zijn borst opnieuw uit in een vloed van tranen. Zijn pogingen, om haar den pijnlijken toestand weder te willen ver bergen, troffen haar nog meer dan do wanhoop, waaraan hij straks ten prooi was. Zij had een gevoel alsof zij voor het groot ste deel schuldig was aan dit ongeluk; als of hot door de gedachtenloosbeid, waarme de zij het leven van eon rijke koopmans dochter geleid had, vermeerderd was. Maar spoedig droogde zij weder haar oogen af, om nvït verdubbelde kracht naar een of an der reddingsmiddel te zoeken; zij bemerkte zeer goed, dat haar vader bij het zien van haar medelijden zijn tegenwoordigheid van geest dreigde te verliezen. „Dertig duizend roebels 1" riep zij. „Wat zeidot gij, Papa? Ontbroken er nog twintig duizend aan dezo som? Is on9 huis daD niet zooveel waard Stromholt was al van plan haar zuchtend to bekennen, dat hij het huis reeds sedert don herfst met een zware hypotheek belast had, maar hij bedacht zich en slikte het woord, dat hem reeds op de tong lag, wo- dcr in. „Nu ja, het zou kunnen zijn, wij zullen zien" zeide hij toen, alsof hij in gedachten iets narekende. Elli keek hem onderzoekend aan; hij keerde zich om, ten einde haar scherpen blik to ontwijken, maar tevergeefs; zij raaddo maar al to wel, dat zijn op .erking slechts ten doel had, haar gerust te stel- len. Zij gaf zich den schijn, alsof zij werke lijk bevredigd was door zijn woorden. „Zoo ziet gij, dat men don moed nieb moet laten zinken. Nietwaar, Papa, alles zal nog Avel terecht komen?" „Zeker, zeker 1" mompelde hij tusschen do tanden cn streelde verstrooid haar wangen. „Wees maar goedsmoeds. Hot zal zich alles wel redden." Vader en dochter, die elkander wederkee- rig met holle klanken dachten tc troosten, waren beiden verheugd, toen in dit oogenblik een beambte van het kantoor verscheen om den chef le roepen. Zij gevoelden zich ver lost van den druk cencr armzalige comedie, die zij voor elkander gedwongen waren to spelen. Stromholt verwijderde zich met do gedach te aan een wanhopig plan; het huis was avcI met hypotheek bezwaard, maar hij bad nog equipage, luxe-paarden, kostbare schilderij en en meubelen. Doch het was hard, dat «ri les te moeten verkoopen, en do handels wereld moest daardoor volkomen tot kennis van zijn ondergang komen. Het viel hem heb zwaarst, zijn lieve kind van do gewone schit- teronde omgeving te moeten bcrooven, Zou er dan werkelijk geen andere uitweg zijnt Toen hij op het einde van Januari den wis sel van Beljuscheff met drio maanden had laten prolongeeren, toen was zijn vriend Opinsky nog aanwezig geweest, tot wien hij zich om vriendclijko hulp had kunnen wen den. (Wordt vervolQd.)

Leidsch Dagblad | 1905 | | pagina 1