N\ 13867 Maandag 8 Mei. A0. 1905. §eze Courant wordt dagelijks, met uitzondering van <§pn- en feestdagen, uitgegeven. Uit de „Staatscourant." FEUILLETON. X>e Baiuieling. LEIDSCH DAG-BLAD PRIJS DEZER COURANT i Voor Leiden per week 9 Cents per 8 maanden I I T S 5 f 1.10. Bulten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd rijn I 1.30. Franco per post 1»05. PRIJS DER ADTERTENTIËN» Van 16 regels f 1.05. Iedere regel meer f 0.171. Grootere lotters naar plaatsruimte. Kleine advertontiën van 30 woorden 40 Oentsoontant; elk tiental woorden meer 10 Cents. Voor het Inoasseeren wordt/"0.05 berekend, Spoorwegboekjes. De kleine Spoorwegboekjes van het „Leidsch Dagblad" zijn tegen twee en een halven cent te verkrijgen aan ons bureel. Wij kunnen onmogelijk voldoen aan alle aanvra gen om dezo kosteloos te bekomen. Alle 'Abonné's hebben er een ontvangen. Leiden, 3 SViei. Van af April wordt in het Leidsche Volkshuis evenals vorige jaren, iedere week bloemententoonstelling gehouden. Het doel van deze tentoonstellingen is, de menschen vertrouwd te maken met wat zij om zich heen zien zonder het op te merken. Bloeiwijzen van iep, populier, esch, esch- doorn, els, wilg, van onze vruchtboomen, in het wild groeiende planten, ook de meest .voorkomende gekweekte gewassen, vindt men er alle op hun tijd. Ter verduidelijking zijn er platen en is er steeds iemand, die van alles vertelt. Verreweg de meeste jongens en meisjes uit het volk beginnen met onverschillig, zelfs onwillig, er heen te gaan en eindigen met groote belangstelling. Voor velen wordt op deze eenvoudige wijze een bron ontsloten van zuiver genot. Alle geregelde Volkshuisbezoekers komen er; voor werklieden worden voor alle ten toonstellingen tegelijk, jaarkaarten uitgege ven, terwijl het verdere publiek telkens toe gang heeft eveneens voor een luttel bedrag. Door het Provinciaal Kerkbestuur van Noord-Hol land is tot de Evangeliebedie ning toegelaten de heer J. P. Scholte, oan- didaat te Leiden. Evenzoo de heer P. L. L. Post, candidaat te Hoorn, woonachtig te Leiden. Door het Prov. Kerkbestuur van Noord- Brabant met Limburg is toegelaten de heer E. M. Q. van Walsem, ook candidaat te Leiden. De kapitein P. A. Scrnée, van het lsto. reg. iuf. te Assen, wordt op verzoek met 1 Jul overgeplaatst naar het 4de rcg. inf. en komt te Leiden in garnizoen. Men verneemt, dat H. Mde Koning in-Moeder op een dezer dagen door de be middeling van een der hofdames verschil lende aankoopen op de in den Dierentuin'' te 's-Gravenhage gehouden fancy-fair ten bate van den Nederlandschen Blindenbond, heeft laten doen. Het doel der aanwezigheid van den Minister van Marine heden te Hellevoet- sluis was het brengen van een bezoek aan de opleidingsinrichtingen voor machinis ten, matrozen, enz. Do ledon van de Eerste Kamer dor Staten-Gcneraal zijn tot hervatting der werkzaamheden bijeengeroepen tegen Woensdag 10 Mei a.s., des avonds te half- negen. Men meldt uit 's-Gravenhage: Het be richt in „Het Vaderland", dat mevrouw de gravin Van Lynden van San denburg haar functie als grootmeesteresse van H. M. de Koningin-Moeder zou hebben neergelegd, is van al Ion grond ontbloot. Evenmin is er aan mevrouw Van Lynden een andere titel verleend. Het Koninklijk Echtpaar woonde gis teren te Apeldoorn de godsdienstoefening in de Ned.-Hervormde Kerk bij. Voorganger was ds. Hattink. Des middags maakte het Koninklijk Echtpaar een rijtoer in den om trek. De heer J. M. Elvé, te Rotterdam, heeft bedankt voor de benoeming tot hoofd der school te Valk (gem. Ede.) Het hoofdbestuur der schippersverce- niging ,,Sohuttevaer" verzond een adres aan het bestuur van den Haarlemmermeer- polder, waarin wordt ver.zooht, dat op de bruggen over de ringvaart van genoem den polder een verlichting worde ingevoerd zooals bij de bruggen over het Merwede- kanaal in gebruik is. De jaarvergadering van 'den „Volks bond, Vereeniging tegen Drankmisbruik", zal dit jaar niet te Haarlem, gelijk eerst bepaald was, maar in het nabij Haarlem gelegen Blocmendaal, in hotel „Duin en Daal" worden gehouden, en wel op 1 Sep tember. In de te Deventer gehouden verga dering van aandeelhouders van de Eerste Nederlandsche Rijwiel- en Machinefabriek v/h. H. Burgers, werden de balans en do winst- en verliesrekening goedgekeurd. Het dividend werd, evenals over 1803, vastge steld op 5 pCt. In do vergadering van aandeelhouders van Nationaal Soheepsverbond, to houden op 15 Mei a. s., zal worden voorgesteld over 1904 (eersto boekjaar) na ruime afschrij ving een dividend uit to koeren van 5 pCt. cn 1.66 per op richter sbewijs. Den 3den Juni a. s. vertrekt met het stoomschip „Koningin Wilhclmina" naar Oost-Indië met bestemming Batavia, een detachement suppletietroepen, sterk drie onderofficieren en 30 minderen, onder bevel van den lsten luit. der inf. O.-I. leger W. A. Ie Roy en met medegeleido van de 2do luit©, der inf. A. van Zu-uon en L. O. A. Aornout, beiden herkomstig van de Kon. Mil. Academie. Do voor den dienst in Indië bestemdo 2de luit. der inf. Ph. W. M. Weber moet 20 Mei a. s. met het stoomschip „Prinses Sophie" zijn bestemming volgen. Van de 213 candidaten, die zich voor het examen als adspirant-gcmeentosecreta- ris, enz. hadden aangemeld, waren den 3den Mei jl. opgekomen 196 om het schrif telijk gedeelte af te leggen. Slechts 87 konden tot het mondelinge gedeelte, dat 22 Mei a.s. te 's-Gravenhage aanvangt, worden toegelaten. Te Utrecht werd gisteren de algemeene vergadering gehouden van den Bond van Rijkstelefonisten. Volgens het goedgekeurde jaarverslag heeft de Bond thans 153 leden. De reke ning en verantwoording sluit met een batig saldo van f 217.97^. Verschillende voorstellen van het bestuur en van de leden kwamen in behandeling. De luitenant-kolonel O. J. A. Schwarz, van het 10de reg. inf. te Haarlem, zal binnenkort den actieven 'dienst verlaten. Mr. J. A. Levy, to Amsterdam, heeft de candidatuur, hem aangeboden door do centrale Vrijzinnige kiesveiieoniging ,,A1- meloo" aanvaard. Binnenkort zal de heer Levy aldaar in een openbare vergadering als spreker op treden. Mr. P. J. M. Aalberse, te Leiden, die, zooals wij meldden, werd gecandideerd door de Roomsch-Katholieke Kiesvereeni- ging „Ons Recht", zal spreekbeurten ver vullen te Almeloo, Tubbergen en Borne, terwijl in do overige gemeenten van het district vanwege de Roomsch-Katholieke partij andere sprekers zullen optreden. - De heer O. F. W. Hellmund, ingevolge Koninklijke machtiging benoemd tot vioe- oonsul der Nederlanden te Puerto-Oabello, is in die hoedanigheid door de Venezolaan- sohe regeering erkend. Aan den heer Hellmund, Nederlander, kan in do Nederlandsohe taal geschreven worden. Stack") Het stoomschip „Easen" vertrok 5 Mei van Samarang naar Amsterdam; de „Flo- res", van Amsterdam naar Batavia, arri veerde 7 Mei te La Pallice; de „Kiel", van Java naar Amsterdam, vertrok 5 Mei van Penang; de „Koningin Wilhelmina,'' van Batavia naar Amsterdam, arriveerde 7 Mei te Genua; de „Koning Willem I", van Am sterdam naar Batavia, arriveerde 7 Mei te Southampton; de „Pak Ling" arriveerde 7 Mei van Java to Amsterdam; de „Pots dam", van Rotterdam naar New-York, ver trok 6 Mei van Boulogne; de „Prins Willem I" arriv. 7 Mei van West-Indië te New- York; de „Rhipeus", van Java naar Amster dam, arriveerde 5 Mei te Suez; de „Oranje", van Amsterdam naar Batavia, passeerde 6 Mei Point de Gallc; de „Rijnland" vertrok 6 Mei van Para via Duinkerken naar Am sterdam; de „Kronprinz" (uitreis) passeer de 5 Mei Finisterre; de „Oopack" van Java naar Amsterdam, passeerde 5 Mei Suez; de „Prinz-Rcgent" (thuisreis) vertrok 5 Mei van Kaapstad. Gouda. Het percentage der plaatselijke directe belasting naar het inkomen in de gemeente Gouda is bepaald op 3.85. H&zerswovde. Gisteravond kwart voor achten liepen een vijftal meisjes over het graskampje van den heer C. de Bruin, waarop drie jonge koeien graasden. De dartele beesten, door do witte schortjes aangetrokken, kregen lust om een spelletje mee te spelen in het sohemerdonker en een dor koeien liep vlug op de U-jarige A. v. d. B. af, die gillend beonon maakto en telkens achtoromziende, ten slotte een minder geschikte schuilplaat© bekwam in de aangrenzend© sloot. Door do vaart, die zij had, kwam ze aan do overzijde bij het riet terecht en riep benauwd om hulp, die echter niemand kon verleenen. Haar zusje Johanna, een flinke meid, liep aanstonds naar de woning van den eige naar van het kampje en schreeuwde, dat Annigje in het water lag. Nu kwam de heele familie naar buiten on aan den heer D. B., dio onderweg den overhaalsknuppel opvatte, gelukte het, door het toesteken van dien stok de drenkeling van een anders wissen dood te redden. Intusschen zij men gewaarschuwd voor die vroolijke jonge beestjes. Do gemeenteraad zal vergaderen op Woensdag 10 Mei a.s., des voormiddags te 10 uren. Agenda: lo. Ingekomen stukkon; 2o. Aanbieding gemeenteverslag; 3o. Vast stelling kohier schoolgeld 1905; 4o, Beslis sing inzake waterleiding; 5o. Vaststelling bouw- en woningverordening. Katwijk. Uit overweging, dat de zeemi licien W. van Rijn, behoorende tot de ge meente Katwijk, geacht wordt onmisbaar te zijn voor zijn gezin, is hem bij Kon. be sluit voor do tweede maal ontheffing ver leend van den werkelijkcn dienst bij de zee militie, thans tot 2 Mei 1807. Leiderdorp. Do Burgemeester maakt be kend dat do Commissaris der Koningin in deze provincie voornemens ia de gemeente te bozoeken op Donderdag 11 Mei a, 6., des namiddags te omstreeks 1 uur en 45 minuten en dat zij, die Z.HEd.G. wenschen te spre ken, zich vooraf ter secretarie behooren aan te melden om op de daarvoor bestemde lijst te worden ingeschreven. WfcddingsTeen. Bij de Zaterdag gehouden aanbesteding van het bouwen van een vil la voor den heer F. A. v. d. Torren alhier, was hoogste inschrijver de heer P. Sterken- burg, te Oegstgeest, voor f 12,366; laagste de heer G. Alblas, te Waddingsveen, voor 5400. Het werk is nog niet gegund. Zcgwaurd-Zoetermcer. Het onderzoek van do verlofgangers dozer gemeenten zal gehouden worden aan den Leidschendam op Dinsdag 13 Juli a.s., des morgens te halfelf. Zegwaard. hd van het Ooilege van ZetterB alhier is benoemd do heer Joh. Vollebregt Ozn. en zulks in do plaats van den heer P. M. Lammens, die wegens zijn vertrek uit de gemeente voor deze betrek king had bedankt. De Raad dezer gemeente is in openbare vergadering bijeengeroepen tegen Dinsdag 9 Mei a.s., des namiddags halfzes, tot het houden van een gecombineerde vergadering mot den Raad van Zootermeer. Gistermorgen reed de landbouwer J. R. uit den Bergschonhock met paard en wagen .waarin ook zijn vrouw en twee doch ters over den Schinkelwcg alhier. Doordat het paard schrikte, geraakte alles te water. De vrouw sloeg de ruit van het portier Btuk, waardoor zij zich met haar beide kinderen uit haar benarden ioo6tand kon redden. Door een groot aantal ter hulp ge snelde personen werden paard en wagen spoe dig op het droge gebracht, zoodat allen er mot den schrik en een nat pak afkwamen. dor posterijen 3de klasso C. O. M. Ligtoo- berg, als zoodanig, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend. Met afwijking in zoover van art. 4 van het Kon besluit van 10 Mei 1860, do lsto luitenant der infanterie van hot leger in Ncderlandsch-Indie E. (J. Brusso, thans met verlof hier to lande, voor den tijd van' drie jaren de heen- en terugreis daar onder niet begrepen gedetacheerd bij do landmacht in West-Indië. Bij Koninklijk besluit is: lo. op non- aotivitsit gesteld de majoor J. O. Camor- ling Holmont, van bet 2de regiment huza ren 2o. bcmoemd bij het wapen dor cava- lorio, bij het 2do regimont hunaren: tot ma joor do ritmeester J. T. H. Mingols, ren hot korps; tot ritmeester, do eersto luit. jbr. W. H. J. van de Poll, van het lsto regiment huzaren. Krachtens de aangehaalde artikelen der burgerlijke pensioenwet, de volgende pen- 6ioonen verleend: K. Speyer, /304, L. van Balkum 422, J. P. HaveLaar /066, J. Bouwens f 261, J. Buyson 139, JB. Wolfswinkel 270, J. H. Blinde 257, J. Borra 177. Met ingang van 1 Juni, benoemd tot directeur van het poet- cn telegraafkantoor to Voorburg, W. G. Pagenkamp, thans in gelijke betrekking te Helmond; tot direo- teur van het poot- en telegraafkantoor te Oudenbosdh, D. J. Buisman, thans in ge lijke betrekking te Modomblik; tot direc teur van het post- en telegraafkantoor te Assen, F. Smningho, thans in gelijke be trekking te Roermond. Met ingang van 7 Mei aan den commies De protcstmeetiiig te 'a-Giravenhate. Do gisteren te 's-Gravenhago in hot Ge bouw voor Kunsten en Wetenschappen ge houden protcstmccting tegen de aanhangigo ondorwijs-novelle, uitgeschreven door do Vereeniging „Volksonderwijs' in samen- werking met onderscheidene onderwijzers- corporatiën, werd bijgewoond door honder den ledon en afgevaardigden dezor veroeni* gingen uit alle oorden des lands. Ook waren aanwezig vele Kamerleden, behoorende tot' do linkerzijde. Na een inleidend woord van den presii dent van „Volksonderwijs" den hoor Zol- volder, traden achtereenvolgens als spre kers op mr. Van Gilse cn do voorzitter van het Nederlandscb Onderwijzersgenootschap, de hoor Bigot. Op de bekondo gronden cri- tiseerdon zij don aanval der Regcering op do openbare school, betoogende, dat de on- derwijs-novelle verlaging van het peil det volksontwikkeling ten gevolge zal hebben. Mr. Van Gilse uitte nog do verwachting, dat dc Koningin in het gezicht der verkies zingen do wot niot zal teokencn, maar eerst do natio uitspraak zal laten doen. Onder daverend applaus word een motie aangenomen waarin ter willo van do alge meene volksontwikkeling van godsdienstvre de en van verdraagzaamheid geprotesteerd wordt tegen de aanneming van de onder< wijs-novelle door de Tweede Kamer en vor- klaard wordt, dat bij dio aanneming door do voorstanders van de oponbaro school do aan hen opgedrongen heropening van den schoolstrijd, hoewol noode, wordt aan vaard in hot besef van hun goed recht cn bovenal ter wille van de algemeene volks ontwikkeling, den godsdienstvrocie on do na tionale eenheid. Van vele Kamerleden, enz. waren ndhae- Bie-betuigingen ingekomen. FnilliftMemeiit-Gebr. Grntainn. Naar wij vernemen kan binnen enkcla maanden een tweedo uitkeering voor credi teuren in het faillissemcnt-Gebr. Gratama te Leeuwarden worden te gcraoet gezien cn wol van 10 pCt. Met dc eerste uitkeering van 20 pCt. zul len deze beide uitkeeringen tc zamen dus 30 pCt. der vorderingen op do firma vor men. De dorde of slotuitdoeling, die slechts enkele percenten zal bedragen, zal, zooals in de verificatievergadering werd medegts deedl, in geen geval vóór het midden van 1907 plaat© vinden. („Leeuw. Ot.") Celebes. De Tel. schrijft: Naar aanleiding van het bericht, overge nomen uit de Indische bladen, dat over een groot deel van Celebes een opstand zou zijn uitgebroken, hebben wij ons gericht tot verschillende mijnbouwmaatschappijen to Amsterdam, die op Celebes mijnen exploi- teeren, doch deze konden het onrustbarend bericht niet bevestigen. 81) Daaronder bemerkte hij boven alles zijn kleine lederen reistasoh de beurs en de sieraden, die Elli Strömliolt hem twee da gen vroeger gegeven had. Dit gezicht sloot hem den mond en zijn gelaat nam een rus- tigo uitdrukking aan. Hij was vast besloten zich nooh te laten overbluffen, noch te lak ten overrompelen, en trapsgewijze slechts datgene te bekennen, wat onwederleghaar bewezen werd. ,ifiij zijt Gregor Dimitrijewitsch Koloff, do svorige secretaris van Zijne Excellentie VogBt Leo Nicolajewitsch Murawin. Tot vocar korten tijd waart go te St.-Petersburg zonder raiddel van bestaan tot op het oogen'olik, dat uw kameraden u van geld voorzien hebben, om aan heb verfoeilijk werk deel to nemen, dat Gode zij dank I ge lukkig mislukt is." Nu luisterde Olfers goed toe. Ware zijn liohaam niet zoo erg verzwakt geweest dan zou hij misschien een beweging gemaakt hebben die aan den Ispravnik rijn buiten gewone verbaring over deze onverwachte aanklacht zou verraden hebben. Nu was hij nog te verward om op verstandige wijze bver de zaak te spreken. „Nog meer 1" ging de beambte met luider Btem voort, triomfeerende over de houding yan don gevangene, die hij voor stomme on derwerping hield. „Bovendien gaat gij mot het plan rond, om uw weldoenor deD Vorst te overvallon, on aan hem uw wraak te koelen, omdat hij bijtijds uw verraderlijke gezindheid doorzien en u uit zijn huis ge jaagd heeft. Ge ziet, dat ik alles weet." Olfers was werkelijk verbaasd, toen hij hoorde, dat Koloff nihilist was en, zioh vervolgd achtende, hem als plaatsvervanger in de handen van het gc-rccht overgeleverd had. Nu viel het hem weder in, dat de man zioh verdacht genoeg had voorgedaan, juist alsof ook hij had willen vluchten, cn zich op geheime wegen bevond. Natuurlijk was hem de bokentenis van den vluchtenden moordenaar toen welkom geweest; hij had van do gelegenheid uitstekend gebruik ge maakt, door zioh van dozen ongelukkige te bedienen, en ziohzelf te redden. Nu was alles hem duidelijk. Weder lag het hem op de toDg om uit to roepen: „Ik ben Koloff nietl" dooh andermaal bedwong hij zioh met do overweging, dat het voorloopig het beste was eerst te hooren, waarvan men den wajen Koloff beschuldigde. Daarbij keek hij wee.1 naar do g eschenken van Elli, begeerig om to weten, in welke verhouding do beambte voor het onderzoek deze voor werpen zou bren^on tot Gregor Kololi en diens plannen van hoogverraad. De Irpra- nik ving dezen blik op cn ging dadelijk voort: „Die juweel en hebt ge natuurlijk in het huis van Murawin gestolen, nietwaar, hondsvot; zij behooren aan de Vorstin?" Nu speelde een modelijdend lachje om de bleoko lippen van den jongen man. Hij her kende de tactiek van zijn ondervrager, die tegen "oloff slechts zware verdenking, doch in geen geval bewijzen in handen had. De Ispravnik meende daarentegen op den rech ten weg te zijn en bleef niet in gebreke zich- zelven om rijn groote slimheid to bewonde ren en den ©ogenschijnlijk zoo flink aange legde® hefboom verder to gebruiken. „Té St.-Petorsburg 'durfdet gij het niet wagen de kostbaarheden te verkoopen en daarom bowaardet gij ze tot uw aankomst in Duitschland, nadat het andere, grootere werk zou volbracht zijn. Om dit laatste echter is het vooreerst te doen. Noem mij uw medeplichtigen." Doze plotselinge wending zou naar zijn meening den gevangene volkomen van zijn stuk brengen en hem doen bekennen. Olfers was ook een oogenblik in verlegenheid. Hij wist niet wat hij zeggen zou. Tot eiken prijs moest .hij de waarheid verzwijgen tor wille van Elli. Stelde hij zich ovenwei op hot standpunt van Koloff, die, schuldig of niet, voor den rechter van instructie toch in elk geval ontkend zou hebben, dan liep hij gevaar, dat men hem naar St.-Petors burg bracht, om hom daar de bewijzen van rijn sohuld voor te leggen. Dooh 'daar zou men hem als den doodgewaanden Oscar Olfers herkend hebben cn zijn volhouden van de eenmaal overgenomen rol van Koloff nutteloos geweest zijn. Het was een pijnlijk geval. „Ik weet van geen medeplichtigen", ant woordde hij. „Dat wil zeggen, dat ge ze sparen wilt. Hoe echtor, als ik j j zeg, dat we reeds het grootste deel van je kameraden kennen?" „Dan behoef ik ze u niet meer te noemen mijnheer. Maar ik heb volstrekt niets to bekennen; ik ben onschuldig; ik weet niets van hoogverraad en van dergelijke dingen en sta met niemand in verstandhouding." De beambte lachto spottend en drukto op den knop eener electriscbo bel naast hem. Dadelijk i^.scheen de politie-agent op den drempel, 'die O.iore binnengebracht had. Hij kreog een wenk, die vooraf afgespro ken moest zijn, en ging weder terug. Do Is pravnik wendde zich opnieuw tot den ge vangene, alsof hij het onderzoek nog op éón punt wilde voortzetten. „Gij wildot naar Duitsohland „Ja," „Waarom?" „Om daar mijn brood te zoeken, wijl het mij in mijn vaderland niet gelukken wilde, een andere betrekking to vinden." „Hoe kwaamt ge aan het geld, dat u deze reis zoo eensklaps mogelijk maakt?" „Het werd mij cjegeven", stamelde 01- fere." „Door wien?" „Ik weet het niet. Ik kan slcohts gisson, dat het cenige academievrienden waren, die van mijn dringenden toestand hoorden en mij op kieeche wijzo wilden helpen." Do Ispravnik deed alsof hij hot geloofde. Hij keek naar de deur cn klepte met een liniaal op de tafel. Op dit teekon ging de deur open en vier gendarmen duwden twee jonge mannen van een zeer ongunstig uiterlijk naar binnen, die evenals Olfers geboeid waren. „Daar zijn twee van uw goede vrienden," riep de Ispravnik, terwijl hij opstond en iodcrcn trek in de geziohten 'der nu tegen over elkander staan die gevangenen waar nam. Hij moest zich evenwel vergist hebben in do hoop, dat het plotseling wederzien der saamgezworenen oen vernietigende uit werking op hen zou hebben. Olfers zag die twee met belangstelling aan en ondervond hetzelfde van hun kant, maar van een ver rassing of een teek'en van verstandhouding was geen sprake. „Gij hebt er verstand van u te behcer- sohen, gespuis," zeido do beambte na een poosje mot klimmenden toorn. „Maar uw stroken zullen u weinig helpen. Hij, Gre gor Dimitrijewitsch Koloff, is evengoed van schuld overtuigd, als gij beiden Hij neeft zooovcn moeten toegeven, dat hij eveneens tot do Narodnaja Wol ja (volks partij) behoort." Olfers wilde tegen dezo nieuwe list van den onderzoeker protestecrcn, maar vond het 'betor te zwijgendo beide anderen, moesten naar rijn mecning ook weten dat hij zulk een bekentenis niet kon hebben ajfgelegd. Óp dit oogonblifc vouwde een van die twee do handen, alsof hij wilde bidden, en mompelde eentonig en in zich- zelven evenals een boorin in de kerk met ter neer geslagen «>lik cenige woorden. Het scliijnbaar schietgebed van den wanho pige was echter een verborgen toespraak tot Olfers in dj Engelscho taal, zooals de ze na de eerste woorden met verrassing opmerkte. „Ais gij van het centraal-comité zijt, zwijg dan standvastig, zooale wij. Het zal ons wel is waar niets helpen, omdat wij als verdachten van Siberië zeker zijn, maar die in St.-Petersburg zijn veilig." „Houd je mond met jouw geteem, jij huichelaar," \ocgde do altijd woedender wordende beambte den bidder toe, „Jullie sohurkon weet immers toch niets van Gad of Zijn gobod I Vooruit nu met je allen 1 Maar wij sproken elkander nader, en dan zult ge zoo week worden als boter, dati bezweer ik jullie 1" y (Wordt Verbotffd.)

Leidsch Dagblad | 1905 | | pagina 1