Wekelyksche Kalender. Van alles wat. Stofgoud. Raadgeving. RECEPT. ALLERLEI. Zondag. De natuur is altijd heerlijk, in welk kleed rij zich ook hult Toch snakt menigeen naar, een uitvinding, die ieder in staat stelt zijn eigen weer te maken. Maandag. Eenzaamheid is de moeder der gedachten m de grootmoeder van de daad. BfidAg. De jeugd, die oud doet, is hatelijker dan de ouderdom, die jong doet. YToocüsdag. Geen admiraal kent al zijn schepelingen; wel kennen alle schepelingen hun admi raal Donderdag. Groote werken veifeisohen geen groote kracht, maar .volharding.. Vrydcg, De onmisbaarste levenskunst is: al het kleine als klein en al het groote als groot te beschouwen. Zaterdsg. Zeg niet aan anderen, wat ge verzwegen wilt hebben. Hoe kunt gij van anderen een stilzwijgendheid eischen, die gij zelf met beoefent In Madagascar draagt iedereen zijde, tiaar het goedkooper is dan linnen. Marifekbinleriwijte woaxlt iïSï Japan, veel! door blinden gegeven. Een koebuid geeft 35 pond leder, terwijl nit die van een paard slechts ongeveer 20 pond kan worden bereid. De parel is het eenig edelgesteente, dat niet door den slijper bewerkt wordt. Vogels slapen nooit met den kop onder den vleugel, zooals algemeen gedacht wordt. De kop wordt omgedraaid en op den rug gelegd, waar hij 'dikwijls tusschen de veeren verborgen is. Sneeuw wordt op Sicilië voor ct. per pond verkocht. De verkoop is een monopo lie van de Regeering en de prins van Pa lermo ontleent aan dien handel het groot ste deel van zijn inkomsten. Ze wordt van de bergen gehaakt! en verkocht voor verver- schingsdoeleinden. Een gilde van vrouwelijke schoorsteenve gers ïs te St.-Petersburg en Moskou opge richt. Citroenen, die bijna een pond elk wegen, groeien in Florida. Het ,,kwast"-eiland bij uitnemendheid. D© Chineeeche kalender is zeer gecompli ceerd. Die loopt over zestig jaar en de ja ren, maanden en dagen hebben elk een af zonderlijken naam. Onder de insecten is de mier de verstan digste; 'dan komt de wesp. Bijen staan iets lager op de tiap van ontwikkeling. Kevers zijn aartsdom, maar nog erger ie het ge steld met vlinders en motten. De roos is het symbool van stilzwijgend heid' in Griekenland en werd in vroegere .tijden over 'de tafel gehangen, wat vooi de gasten een waarschuwing was, dat alles wat gesproken werd, niet herhaald mocht wor den. Vandaar de uitdru jking„Onder de roos," Goede Vrijdag. Op den Berg der Janun'ren, Herder zonder lamm'ren, Sprakeloos en kond, Met gebioken oogen 't Heilig hoofd gebogen, Hangt de Heer aan 't hout. Welk een troon Voor 's Vaders Zoon 1 Is dan 't gapend graf een woning Voor den Hemelkoning? Op den Berg der Vreugde, Rijker dan U heugde, Vol der heerschappij, Vol dei zaligheden, Zit Ge, in 't Eeuwig Heden, Aan des Vaders zij I 'e Vaders Zoon 1 Dat is Uw Troon. God's paledzen zijn Uw woning, Groote Hemelkoning I Haar Lange door Ten Ka be. De vrijheid is de gezondheid van den Staat en het despotisme is een hevig ge neesmiddel, dat de kwaal geneest, waarna het den zieke doet bezwijken. Val tou r. De wetenschap gaat daarom niet vol doende vooru.., omdat men zich toelegt op datgene, wat niet wetenswaardig, en dat gene, wat niet weetbaar is. Go© the. Oyer elkander geslagen knieën. Tegen de gewoonte om te zitten met over elkaar geslagen knieën, bij vrouwen vooral zoo uitermate onbevallig, wordt in „Har per's Weekly" gewaarschuwd' op gecag van een geneeskundige autoriteit. Die schijnbaar onschadelijke gewoonte kan, naar het schijnt, beupjioht, verlamming, tij delijke verdooving, krampen en andere kwalen en pijnen veroorzaken. De achterzijde van de knie bevat, evenals de voorkant van den elleboog, het handge wricht on de oksels, zenuwen en bloedvaten, welke minder goed beschermd zijn dan die in andere deden van bet lichaam. De ruimte achter de knie bevat twee groo te zenuwen, een groote slagader en vele ade ren en watervaatklieren. Door de drukking nu op die zenuwen en vaten kunnen do ver schillende kwalen ontstaan, waartegen de geneeskundige thans waarschuwt. Ook in het wetboek van „Mevrouw Etiket- te" is bet zitten met over elkaar geslagen beenen verboden. Maar daaraan storen velen zich niet, zelfs niet anders wèl op gevoede j en ge dames. Hambroodjes. Een Ka i pond ham woidt zeer fijn ge hakt en koud kalfsvleescb of vet-, en ge mengd met twee eieren, wat gestooten be schuit en een weinig peper. Dan neemt men sneden wittebrood, die eerst in melk met ei geweekt zijn, en bestrijkt, die aan beide kanten met de haan. De sneden worden dan in fijne beschuit gewenteld en vervolgens iu boter bruin gebakken. Onder vrienden. ,,'k Heb vreese- lijke kiespijn. Weet je daar ook een mid deltje tegen1?" „Ik gebruik nooit middeltjes; als ik kiespijn heb, dan geeft mijn vrouw mij een paar flinke zoenen en de pijn is over. Waarom probeer je dat ook niet?" „Wel, daar zeg je zoo iets; zou je den ken, dat ik je vrouw nu thuis zal vinden?" „Help, ik verdrink." „Elan je dan niet zwemmen?" )rJawel, dat kan ik wel; maar op dat bord staat: Het is verboden hier te zwemmen." „Yeiwey en Lugards Weekbericht" meldt: Niet lang geleden ontmoetten wij een Engelsche dame, met wie wij een gesprek hadden over automobielen. Zij bleek uit stekend op de hoogte van motoren en bad een helder en juist oordeel over het auto mobilisme. Vóór wij scheidden, maakte zij echter nog de volgende opmerking, die wij om do cunoeiteit weergeven zooals die uit gesproken werd. Zij vroeg dan: ,,The one thing I don't understand is why they oall the map a chauffeur. On the contrary, to my idea, the essential thing he has to do, is to keep things oool, including his head Antwoorden op de Vraag om ©en middel tot wering van mieren. De beantwoording der vraag: ,,Wie kent een middel tot wering van mieren?" is op pervlakkig zeer eenvoudig, zegt een onzer lezers. Het antwoord kan luidendood ma-1 ken, en ge zijt van die plaag verlost. Doch hiermede zal men niet komen waar men zijn wil. iAIlereerst dient men te weten hoe zij voorkomen en waar. Heeft men last van die diertjes in kamers, kasten, kelder of tuin? M. a. w. eerst dient de plaats be grensd te worden, waarin zij zich bewegen. Komen zij niet bij troepen voor, dan dient nauwkeurig nagegaan te worden langs welke paden zij zich bewegen ©n in welke richting zij provisie wegbrengen. De plaats, waar de mieren zich aan het oog dan onttrekken, kan veilig aangenomen worden als de gang, die naar de kolonie leidt. Is de plaats, waar de kolonie ge vestigd is bekend, dan moeten de planken, de steen- of aardlaag, of wat zich ven mocht bevinden, verwijderd worden en kan men zich door uitroeiing van die plaag bevrijden. Het gemakkelijkst geschiedt dit door een kanaaltje om de kolonie te graven, het te vullen met petroleum en dan aan te ste ken. Heeft men last van mieren in kelder en keuken of op tuinmeubelen en wil men verzekerd zijn, dat zij niet bij eet- of drinkwaren koijnen of op de tuinmeubelen buizen, dan moet men onder alles, wat men absoluut buiten het bereik van die kleine indringers houden wil, bakjes met water aanbrengen en deze bakjes geregeld bijvullen. Zonder dan ^een groot verwoestingswerk aan te richten onder deze toch 2500 nijvere diertjes, die voor vele menschen een voor beeld van arbeidzaamheid kunnen zijn, be vrijdt men zich toch van den last ©n zul- len vele miertjes, die dan toch de grenzen der beleefdheid overschrijden, dien over- moed met den dood bekoopen, daar men steeds verscheidene exemplaren in de bak jes verdronken zal vindon, Een ander deelt ons mede: Kosters Scheurkalender 1904 schrijft: Om mieren te verdrijven, doet men kof fiedik op een schotel of bord en zet het ter plaatse, waar de mieren rich vertoonen. Zitten zij in de boom en, dan strooit men het om den voet des booms, zóó maar op den grond. De uitwerking bespeurt men al heel spoedig. Een lezer van ons blad zendt ons uit He- wingsen, Kreis Soest, Duitschland, het vol' gende antwoord De ondervinding is de beste leermeeste res Ik bewoonde een buis in het Noord einde te Leiden. Ik had veel last van mier©'?. Tk nam mijn toevlucht tot de petroleumkan, goot <de gaatjes, waaruit de mieren kwamen, met petroleum vol en na een kort tijd8ver loop van drie dagen waren alle mieren ver dwenen. CORRESPONDENTIE. In het vul gend Zondagsblad nog meer middelen tegen de mieren I

Leidsch Dagblad | 1905 | | pagina 17