bekwame SCHILDERS, Wordt grezccht, 5 Boompjes Jams. A. P. MARTENS Co., KARPETTEN Klëedies. Brieven van een Leldenaar. Tweede Kamer. Scheepmakers, GEVRAAGD: Leest dit vooral! Bericht aan zuinige Huismoeders. LAATSTE DAGEN -s--:- G-rooten Tijdelijk en Uitverkoop NIEUWE BIJN 57 (tusschen Hartesteeg en Hooigracht). Heerlijk! Delicieus! Gael Katoen en Franje, Koorden en Embrassen. [tatoond Constant vu de Wall lx behoort zeker mood too voor een nog Kokend componist, om eon heelen avond uitsluitend voor eigen werken de adacht to vragen. Allicht zal men over Enigheid klagon. Nu was hier wel or voldoende afwisseling gezorgd: achter eenvolgens kregen wij een vrouwenkoor, pgsolo's, een pianist en een violist te oren. Maar ook overigens moeten wij en, dat het zelfvertrouwen van den £r Van de Wall gerechtvaardigd was. Wat to zegge had, was belangrijk genoeg, ons te boeion. laar wij vernamen, had deze in Indië «uren musicus eerst de militaire loop- gekozen, maar toen de liefde voor do ïziok hem te sterk werd, wijdde hij zioh heel aan 'deze kunst en studeerde te Ber- n onder Gernsheim. Intussohcn al moge van Buitschers zijn opleiding genoten b'ben, hij schijnt toch in zijn composities ■ornamelijk cloor de jongere Fransdien jhspireord te zijn. Niet alleen componeert bij voorkeur Fransohc teksten van een paalde soort, maar men vindt in zijn rken diezelfde vage, wazige, telkens te- igkcerende melancholie; dezelfde afkeer het gewone; c zelfde vreemde ,ma gezochte) modulaties en harmonieën bij hen. Zulk een lied als ,,le Nil" van ïioux zou do heer Yan do Wall ook kun- gemaakt hebben. Er is stemming in wat hij schrijft, alles verraadt den ïaakvollen intcJligunten musicus; het is teres3ant en goedklinkend, nooit verve- (al is hot soms ook, zooals 'de Ballade >or viool, te lang uitgesponnen), en nooit maal. Maar ue melodieën-vinding is niet jn sterkste zijde (evenmin als bij do jon- ;ro Fransohen, met wij wij hem vergele- ;n) en zelden zijn wij diep aangegrepen en froerd. '.trouwens bij 'n eerste hooren kan el ook niet zijn volle uitwerking hebben. Met veel lof moeten wij spreken over liet imeskoor, dat met beschaafden, mooicn ank (vooral do alten trokken in dit op- oht <"o aandacht) vier koren voordroeg, e tot het mooiste van den avond behoor- i. Vooral Chant Bralime is een prachtige ppositic. Minder bekoorde ons de vrecm- Légende arabo" aan het slot; zij lijkt ds weinig belangwekkend. Wat mej. Nicoline van Eyken betreft, hebben zooveel goeds van deze zangeres ihoord, dat wij nu aan een weinig godis- oneerd-zijn -.enken. Alles zong zij met even aar on dik geluid. t het Sonnet k la eigo" en d „Valse dos feuilles" was niets b de voreischte lichthc 'J en gratie. Daar- was de uitspraak niet mooi en duidelijk liet ook do vastheid van toon wel eens wenschon over. Met bijzonder groot ge- jnoegen luisterden wij naar het spel van heer John Chits uit Ben Haag, een og jong pasbeginnend violist, die eerst au het oonservatorium aldaar en daarna België bij Thom on studeerde. Wij be- xmdor'clen zijn mooien, warmen toon en toaa-kvolle voordracht vooral in de viool- onate, waarvan het eorsto deel, het Alle gro giocoso ons weinig beviel, maar de eido volgende deelen, het weemoedige an- ante en het pétillante, origineele rondo ns veel genot schonken. Onze stadgenoot, de heer Van Groningen, peelde dezelfde nummers uit het muzick- rama „Attima" (waarin door den com. loniBt Javaansohe motieven verwerkt zijn) ;e wij ook reeds op zijn piano-avond hoor- Itm Onnoodig is het te zeggen, dat hij iet deed zoo meesterlijk als wij dat van icm gewoon zijn. Ook zijn begeleiden van angeres en violist was prachtig. Bo piano tukken zelf vielen ons nu niet mee. Wij ►evondorden weer het verbazende geheugen 'an den heer Van Groningen, die deze lomposities, waaraan hij toch wel niet sooveel tijd zal besteed hebben, en die, iunkt ons veel lastiger te onthouden zijn l&n bijv. werken van Chopin, weer met het Tootste gemak en onfeilbare zekerheid uit iet hoofd voordroeg. Bo belangstelling in dezen interessanten ïuziekavond was, hetzij door het warme reeT, hetzij door de vele reeds voorafgegane Jonoerten, niet heel groot. Be kleine zaal tfas slechts half gevuld. Maar d'e aanwezi gen toonden zich zeer voldaan en huldigden lomponist en uitvoerenden door luide toe- uichingon. O. XCII. In heb begin van deze maand kreeg ik ►ezoek van een paar huismoeders, die Jaagden ovtr den prijs van de melk. Sedert aren was het gewoonte, dat in de winter. naanden de melk duurder was dan gedu- -endo do zomermaanden. Van 1 October tot 11 Maart bctaa-lde men 8 ots. voor de kan, van l April tot 30 September 7 ets. Daardoor werd in vele arbeidersgezinnen, *aar men ook op de 'eintjes let, steeds uitgezien naar 1 April, wanneer de poet „melk" weer een beetje lager kon worden uitgetrokken, wat t-an den aDderen kant een kleine verruiming gaf. Mon moet ook eens met een guldentjo of zeven, acht per week voor een gezin li iagehouden hebben om daar te kunnen inkomen en te begrijpen, dat de arbeiders vrouwen, die bij mij kwamen, cr zich warm over maakten, dat ze voortaan altijd 8 ets. voor de kan zouden me 2 ten betalen. „Wel man" zei een van'haar, „ik dacht nieti anders of mijn melkboer hield mij op 1 April voor den mal, toen hij zei: vrouw, je geeft mij een cent te weinig. „Zijn cir geen zeven -rocg ze verwonderd, want zij had goed geteld. En toen hoorde ze meteen, dat voor dezen keer de prijs niet verlaagd zou worden. Het kan met het oog op de hoogo prijzen, die de melkver- koopera zeiven moeten besteden, onmoge lijk mind r, had 'de man gezegd. Hij had het haar voorgerekend en als die bereke ning juist was nu dan moesten ze toege ven. Elk mensch wil graag behoorlijk rondkomen, een melkboer ook. En zij wil den den man 'b vel niet over 'den neus har len", zooals zij het uitdrukten. Maar als de melkverkoopers nu plan hadden om zich te verrijken mot haar geld, dan wilden ze er niet in berusten En zoo kwamen ze dan eens bij mij om raad. Zij wilden wel eens hooren, hoe ik er over 'dacht. Ik kon daarop moeilijk on middellijk antwoord geven. Dit kon ik er aJ dadelijk van zeggen, dat het bedrijf van den melkvorkooper ten gevolge der door den gemeenteraad ingevoerdo verordening meer kosten meebrengt dan vroeger. Hij mag on dat is stellig toe te juichen maar niet het eerste het beste putwater in zijn bedrijf gebruiken en daardoor heeft hij meer duinwater noodig dan vroeger en dat kost Lom dan toch wear meer geld. Bat hij daartegenover ook wel eens wat meer wil verdienen, wio zal het hem kwa lijk nemen? Ik beloofde daarom eerst een onderzoek in to stellen en als dat gebeurd wae, er iets van mede te deelen. En daar wellicht meer menschen er belang in zullen stel len, hol ik gemeend er maar eens een brief aan te moeten wijden, te meer, om dat ik in verband daarmede nog een en ander te zeggen heb aan do mclkverkoo- peTB zei ven. En du wil al dadelijk zeggen, dat, om bij een behoorlijken omzet een redelijke verdienste te hebben, het mij gebleken is, dat de melkboer dien oent wel mag heb ben. Ik heb mijn zegslui beloofd geen cij fers te noemen, maar de inkoopsprijzen van do melk zijn zóó, dat, zullen de slijter en venter wat verdienen, acht cent voor do kan niet te hoog is. Ik zou daarom niet graag mij er voor spannen om weer tot de gewone verlaging te komen en den ouden zomer prijs hersteld te zien. „leven en laten leven", zei mijn oude leermeester altijd en willen we den melk verkoopers een behoorlijk leven gunnen, dan mogen we er ons niet tegen verzetten. „Maar weet je wat ze nu zullen doen V' zei con van do vrouwtjes, „als straks 'de herfst weer in het land komt, zullen ze zeggenzie je wel, des zomers is de melk goedkooper, liet venten gemakkelijker, als wij 'dus des zomers acht oent voor de kan ontvangen, ia negen in den winter niet te Veel. Ik weet natuurlijk niet of er onder de melkverkoopers velen zijn, 'die met dat denkbeeld rc.ndloopen, maar mochten zo dat willen doen, dan zijn do verbruikers er ook nog. Waar het een billijke zaak geldt, willen die in h.t algemeen daaraan wel toegeven, maar als men te veel wildo eischën, 'dan zou het weieens niet gaan. En ik moest beloven, dat ik mij er ook tegen verzetten zou, als in het volgend najaar de prijs in derdaad op negen cents werd gebracht. Ik heb het beloofd en van haar kant beloof den te twee vrouwen, dat ze zioh bij 'deze prijsverhooging dan ook zouden neerleg gen. En ik heb er ook niet van gehoord, dat er hier en daar ernstig verzet tegen gekomen is. Zoo kunnen d'e melkverkoopers nu wel rekenen, dat ze dit jaar cr aardig op vooruitgaan. Stel, dat iemand 200 liter per dag verkoopt, dan geeft hem dat reeds f 2 meer, dat is f 12 of f 14 in de week. Daartegenover en ik hoop, dat de melkverkoopers dit zullen beseffen en van dit besef wel zullen doordrongen zijn daartegenover staan nu ook plichten aan hun kant. Het publiek kan nu voortaan nog meer aanspraak maken op zuivere melk en op oen zindelijke behandeling. Men zij nu meer nog dan vroeger niet al te zuinig op wat zuiver leidingwater. Do vorige week was ik op de zitting van het kantongerecht. Daar moest ook een melkboer voorkomen, die er een zakput op na hield, dien hij voor zijn bedrijf ge bruiken mocht, ate cr maar mcthylviolet in gemengd word. De man was bekeurd, omdat het er zich niet in bevond, toen de ambtenaar, met het toezicht op de wel en zakputten en pompen belast, inspectie hield. Nu, dat zou ik nog kunnen verge ven, maar er was uit 'den put ook een monster water op de zitting aanwezig en dat de man voor zijn bedrijf zulk water durft te go-buiken, dat kan ik mij niet begrijpen. Hét zag er uit als grondsop. Ik wil hopen, dat deze melkverkooper gelijk heeft gehad, toen hij zeide, 'dat het water er niet altijzoo troebel uitzag, maar zou hot toch niet beter zijn, dat zulk water in het geheel niet werd gebruikt? Eén grijze kraai maakt nog geen win ter en ik wil niet graag aannemen, dat onder onze melkverkoopers er velen zijn, die er toe zouden kunnen komen zulk vuil en vies water te gebruiken, zelfs voor het reinigen ~n vaatwerk, waarin melk moet staan of vervoerd worden. Maar voor hen, die nog wel zulke putten on pom pen hebben en deze nog gebruiken, heb ik dit te zeggen: Nu het publiek zoo redelijk tegen dj melkverkoopers is, dat het goed schiks en zonder eenig verzet met een tar melijik gxoote prijsverhooging vrede heeft, moet gij van uwen kant ook alles in het werk stellen om goede waar op een goede wijze te leveren. Laat cle ondervinding dit leeren. Zorgen de melkslijters, groot on klein, eT voor, dat er geen „melkzaakjee" meer voor het Kantongerooht komen die het publiek doen wantrouwen in de eerlijkheid en dé goede trouw der melkverkoopers. Voor wat, hoort wat! En op die wijze kunnen allebei er wel bij varende melk verkoopers en de melkgebruikere. Leiden, 15 April. Tot het volgen van den cursus in de rijkunst wordt de 1ste luitenant jhr K F. Quarks van Uffordt, van het 2ds regiment veld-art. te Leiden, 16 Mei gedetacheerd bij cle rijschool te Amersfoort Door de vergadering van Chr.-Hist. kiezers uit het district Katwijk, gister avond te Leiden gehouden, is unaniem als candidaat gesteld voor de as. verkiezing voor do Tweede Kamer, het aftredend lid mr. O. I. E. baron van Wassenaer Cat- wijck, te 's-Gravenhago. Don 15 den Juli van het volgend jaar zal het 300 jaar geleden zijn, dat Rembrandt te Leiden het levenslicht aanschouwde. Er zal dien dag, men weeft het reeds, feest gevierd worden tot huldiging van Neder lands meest beroemden schilder en een uit gebreide commissie vaü kunstenaars heeft zich gevormd om de leiding van de feesten op zich te nemen. Ec-n speciaal Amsterdamsche commissie heeft hans een beroep gedaan op de mede werking van haar stadgenooten. Wil men inderdaad Rembrandt op waardige wijze huldigen, dan is het noodig dat de commis sie kan beschikken over een ruime kas en deze is slechte bijeen te brengen door bijdra gen van velen. In een circulaire, gesierd met het por tret van den meester, wordt dat beroep op do beurzen der Amsterdammers welspre kend toegelicht, gewezen op de beteekenis van Rembrandts kunst voor onzen roem, op haar invloed op onze nationaliteit. „De aard der herdenking, die wij voorbe reiden", aldus vervolgt do circulaire, ,,zal naar onze opvatting beide een uiterlijk en als wij ons zoo mogen uitdrukken, een innorlijk karakter moeten dragen. Naast een zoo wij hopen, luisterrijke inwijding der zaal van „de Nachtwacht" (in hot Rijksmuseum), een artistiek feest in den schouwburg, het aanbrengen van een ge- denkteeken op het graf van Rembrandt in de Westerkerk en op do plek, waar hij ge storven is, het verspreiden van een medaille ter gedachtenis, enz. koesteren wij ook het voornemen om Rembrandt nader en na der tot het hart van het volk te brengen, wenschen wij een goede Hollardsche bio- graphie van Rembrandt uit te doen geven, willen wij zoo mogelijk bevorderen en steu nen een uitgave van den Bijbel geïllustreerd door Rembrandts teekenpen, etsnaald en penseel. Nog andero punten staan op ons programma, stippels, die heenwijzen naar het huis op do Joden-Breestraat, naar een tentoonstelling te Amsterdam van enkele zijner in het binnen- en buitenland vertoe vende schilderijen, naar een in schets ont worpen plan, om de geheele stadsbevolking te Amsterdam op don avond van den dag te laten voelen, dat inderdaad ter eer© van Rembrandt een verheffend volksfeest wordt gevierd; maar het volvoeren van dit alles zal geheel en al afhangen van de geldelijke bijdragen, die wij zullen ontvangen". Bedankt is voor het beroep naar do Ned.-Herv. gemeente te Randwijk (bij Ren- kum,) door die. Th. G. O. Rappard, pred. te Berg-Ambaoht. Oaisaonarbeid. Voortzetting der behandeling van het wetsontwerp houdende bepalingen tot be veiliging bij het uitvoeren van bouwwerken onder grooteren dan atmosferischen lucht druk. Op art. 1 (bepalingen bij algemcenen maat. regel vaet te stellen) is door den heer Van Kol een amendement voorgesteld, strek kende om voor te schrijven den tijd van verblijven in plaats van werken on der hoogeren atmosferischen druk. Do Minister ontraadt dit amendement in het belang van de arbeiders- ze]f. Deze zaak moet geregeld worden bij het arbeids contract. Hij kan door zijn amendement niet bereiken, dat de duur van het uitschutten ook als loon-arbeid wordt beschouwd. Do Minister adviseert den heer Van Kol dan ook zijn amendement terug te nemen en an ders de Kamers om het te verwerpen. De heer Van Kdl houdt vol, dat de ar beiders in betere conditie zullen komen en wijst er nog op, dat dezelfde maatregel wordt toegepast bij den mijn-arbeid. Do heer Druoker ontraadt namens de Commissie van Rapporteurs de aanneming van het amendement. Be vergelijking met mijn-arbeid gaat niet op en de loonquaestie moet hier buiten beschouwing blijven Be heer Van Kol trekt zijn amendement in. Artt. 1 tot en met 14 worden goedge keurd. Bij art. 15 betoogt de heer V a n K o 1 de wen schel ij khe id om de nieuwe maatregelen reeds dadelijk voor te schrijven voor het Wcsteb'jk viaduct te Amsterdam. Do heer Druoker aoht liet in 't belang van de werklieden, dat art. 15 behouden blijft, dooh geeft een redactie-wijziging in overweging, waarvan dan het gevolg zoude rijn, dat de Minister geheel of gedeeltelijke ontheffing kan verleenen. Be Minister aoht dit onnoodig. Art. 5 en de overige artikelen worden goedgekeurd en het wetsontwerp zonder hoofdelijke stemming aangenomen. De Kamer gaat daarna over tot het op nieuw tarnen stellen der afdëelingen en is vervolgens uiteengegaan tot Woensdag 26 April des morgens te 11 uren. Arbeidsbeurs. aal tot het J mden "»*an besprekingen ea het opnemen van plaatselijke toestanden. Uit Weltevreden wordt dato 11 MaarC. aan ,,De Suma -i-Post" geeeind: Do resident van Banka en de hoofdinga» nieur bij uo tin-ontginning rijn opgeroepen, tot een conferentie met den landvoogd om-, trent Banka-zaken. Hetzelfde blad ontving uit Weltevreden het volgend bericht: Voorbereid wordt een vervorming van het patentrecht tot inkomstenbelasting, welko progreasief wordt voor industrieels ondernemingen. Aan de „Deli-Ct." wordt uit Batavia' geseind De resident van Soerabaia heeft de bo-, schikking over f 2650 jaarlijks, geduienda vijf jaar, gekregen ten einde de haven te d'oen verbeteren. Do regent van Bodjonegoro is doori/ den resident van Rembang aangeklaagd. Be halte-chef van Randoeagoeng is geschorst wegens een tekort van f 1154 in zijn kas. Aan 'de spoorhalte Soekodono is een brandkast weggesleept, en een bedrag van f 150 daaruit gestolen. Aan de Arbeidsbeurs hebben zich als weikzoekenden aangemeld: 1 stukadoor, 2 metselaars, 2 koek bakkers, 7 textielarbeiders, 3 gas fitter, 1 loop- of stalknecht, 1 koet sier cd dekkneebt, 9 losse werklieden, 2 sto kers, die ook loopwerk willen verrich ten, 1 machinebankwerker, 1 zandschip- per, 1 stoker eD macbinedrijver, 1 broodbak- kersknecht, 3 loopknechts of portiers, 5 loop knechts, of fondsboden of iets dergelijks, 2 koetsier, 1 behanger, 1 schipper, 2 blik slager en bussenmaker, 4 opperlieden, 1 steenhouwer, 2 scheepmakers, 1 warmoezier, magazijnknecht of portier, 1 huisbewaar der, 1 Lode-loopknecht, 1 broodbakker of loopknecht, 1 wijnkoopersknecht of portier, 1 smid, ook geschikt voor fabriekswerk, 1 portier of magazijnknecht, 1 boekdrukker of loswerk 1 timmerman, 1 loodgieter en 1 bleekersknecht, 1 machinebankwerker (halfwas) en 1 metaaldraaier (halfwas). EiervaD verkregen er 43 werk. To Haarlem kunnen wij pkaatsen 1 bekwa men vuurwerker, die gewend is bij de stoom hamer te werken; fijn?, wagenmakers (trams); metaal draaiers Cvolw. knechts), 1 bekwame n rijwielhersteller en e©D lom pensorteerder voor de Gemeentereiniging. Dengenen, die reeds werk verkregen, zonder ons daarmede in kennis te stellen, wordt beleefd verzocht, dit alsnog te doen. Beleefd verzoeken wij H.H. patroons om hun aanvragen om arbeiders in te willen zenden aan de „Leidache Arbeidsbeurs". Ook liggen voor H-H. patroons eiken werkdag van des morgens 91 uur de registers van werkzoekenden ter inzage Gebouw „Patri monium", Hooglandsche Kerkgracht. Het Bestuur: H. J. v. KERKHOFF, Voorz. O. LATERVEER, Seor. Koloniën. BATAVIA, 10-16 Maart. Hot „Adv.blad van Atjeh" meldt: Bij gouvernementsbesluit van 18 Februari j.l. is do kapitein H. Colijn met den resi dent van Tapanoeli L. C. Welsink in com missie gesteld ten einde gezamenlijk voor stellen te 'doen omtrent do bestuui simrich- ting en de legering der troepen in de re sidentie Tapanoeli. De kapitein Colijn gaat ter voorbereiding dezer opdracht in April naai Buitenzorg, en begeeft zich daarna naar Padang en Padang Sidempoean, van welke laatste plaats U:t de bedoelde com missie liet gewest vermoedelijk bereizen CIVIEL DEPARTEMENT. Ontslagen:, u.- 's lands dienst de klerk bij het post- en telegraafkantoor te Tjiandjoer J. M. Dar- ricarrère met bepaling, dat dit ontslag wordt gerekend te zijn ingegaan op 10 Fe bruari 1905. Benoemd: bij do exploitatie van staats spoorwegen op Java tot opzichter-machi nist l8te klasse, de opzichter-machinist 2de klasse F. A. van Haasen; tot opzichter-machinist 1ste klasse, dC machinist 2de klasse J. W. Bloys van Treslong; met ingang van 12 Maart 1905 tot on derwijzer 1ste klasse bij het openb. Europ. lager onderw. do onderw. 2de klasse 8. A* Ba-ristra; tot vierden onderwijzer bij de opleidings school voor inlandsche ambtenaren, te Ma- gelang, de onderwijzer der derde klasse bij het openb. Europ. lager onderwijs R.; Rappard; tot lid van do commissie lot ondersteu ning van behoeftige Christenen te Batavia) C. C. M. Verbunt, chef der firma Verbunt en Co. aldaar. Benoemd: tot loods bij het loodswezen te Soerabaia op een bezoldiging van f 160 J. Ritman, thans belast met genoemde betrek- king. MILITAIR DEPARTEMENT. Overgé- plaatst: bij het eerste depotbat., de kap bij het tweede garnizoensbat. van Atjeh P. A. Peereboom. Geplaatst: bij het korps marechaussee té, voet in Atjeh, de eerste luit. bij het derdé bat. jhr. J. J. Boreel. Ontslagen: op verzoek wegens ongeschikt heid voor alle militaire diensten, eervol érfc. met behoud van recht op pensioen uit Hrij' Ms. militairen dienst, de kapitein der ikti* fanterie D H. W. O. Mecke. Overgeplaatst: de eerste luit. der art. Jj) H. L. de Koningh, van de 18de oompagnid art. (eerste bergbatterij) te BanjoebiroC' naar de 14de compagnie art. (sectie berg-', compagnie van Sumatra's Westkust) te Paj- dang Verleend: wegens langdungen dienst eeïi jaar verlof naar Europa, aan de 1st© luita.- der infanterie A. Hoorweg en J. Swartjes aan den dirigeerenden off. van gez. 1ste?'' klasse dr. H. Groothoff en aan den ofr.V van gez 1ste klasse V. Gravestein. MARINE DEPARTEMENT. Benoemdt tot eersten stuurman bij de gouvernements marine, de tweede stuurman bij voormeldeiï' diensttak J. Molenaar. Overgeplaatst: van Hr. Ms. „Koning der Nederlanden" naar Hr. Mr. „Bor neo", de luit. ter zee der tweede klasse «JV C. Tollenaar van Hr. Ms. „Borneo'' naar Hr. Ma* „Koning der Nederlanden", de luit. tet zee der tweede klasse D. Scalongne; van Hr. Ms. „Koning der Nederlanden'V naar Hr. Ms. „Zeeland", de luit. ter zee tweede klasse G. 0. M. Kolff; vergund te repatrieeren wegens langdu rig verblijf in deze gewesten, de luit. ter zee tweede klasse D. Scalongne. Tijdelijk belast: met ingang van 13 April 1905 met do waarneming der betrekking van hoofdinspecteur van scheepvaart, chef van den dienst, de inspecteur van scheep vaart A. J. M. A. Ridder van der Doe# de Rye; met ingang van 13 April 1905 met d® waarneming der betrekking van inspecteur van scheepvaart de waarnemende tijdelijk; adjunct-inspecteur van scheepvaart M. J van Alphen de Veer; met ingang van den dag volgende ofc, dien n aankomst te Batavia niet de waarneming der betrekking van adjunct- inspecteur van scheepvaart do van buiten- landsch verlof terugverwacht wordende ambtenaar W. C. B. Wintgens, laatetelijk havenmeester te Belawan Deli. bekend mot Hout- en IJzorwork terstond GEVRAAGD, bU MIJS Co., Alfen n/d. Byn. 4019 6 bU li. ZIJP, te Noordwyk- Binneii. 4022 6 te Oegstgeeet, liefst omtrek Pen, voor tweo Damee: een ruime gomenbl. leerde ZIT. en dito SLAAP KAMER met Kabinet of klein Kamertje, tegen Augustus of eordor. Brie v on mot opgaaf van pr(Js, «nder No. 8995 Bur. t. d. Bid. 9 VAN DEN van Dames- en Kindermaniels, Regenmantels, Kostuumrokken, Kanten en Zijden Pelerines, alle de nieuwste Zomer-Modellen, Van af Maandag 17 April nog een belangrijke Prijsvermindering op de reeds zoo laag gestelde Frijzen, wegens de laatste dagen. 4041 60 py* Komt spoadlg, daar er geen nleowe zending meer bomt VRAAGT Vraagt prijsopgave aan Uw Winkelier, of direct san de Jamfabriek te Prinsenbage, by Breda. Agentessen door geheel Neder land gevraagd. 4020 12 Rasseneer. De afslag van het HUIS aan de Langestraat 61 en van do Perceelon WEI- of HOOILAND in den Omme- dljkschen Polder, 11. Dinsdag geveild, blQft bepaald op Dinsdag 18 April, 'a morgens om elf uren, in het Kolflehuii van L. OUDSHOORN, te Wassenaar. 4018 12 BROERSMIT, Notaris. NIEUWE BIJN 58. ONTVANGEN: een groote sorteering Créme en Witte Vitrage. ROLGORDIJNEN, in iedere breedte. VLOERZEILEN en LOOPERS. Jaloezieband, Gordijnkoord, Spiegel- en ScliilderfJ- koord, Zeemlappen, Sponsen, Dweilen, enz. Kleedjes. ZIE ÉTALAGE. 4042 60

Leidsch Dagblad | 1905 | | pagina 12