H\ 13801 A». 1905. t§eze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van <§pn- en feestdagen, uitgegeven. FEUILLETON. (Wordi Wérioiffd.) "Vrijdag U7 Februai'L LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DEZER COURANT: Vooi Leiden pei week 9 Gents; per 3 maanden f 1.10. BniteD Leiden, per looper en waar agenten gevestigd zjjn I B 1.30. Franco per post1-65. PRIJS DER ADVERTENTIES Van 16 regels /"1.05. Iedere regel meer f 0.17A. Grootere letters naar plaatsruimte. Kleine advertentiën van 30 woorden 40 Oents contantelk tiental woordon meer 10 0ent3.- Voor het inoassoeren wordt/" 0.05 berekend. Officieels Kennisgeving. Burgemeester eD Wethouders van Leiden, Gezien het adres van A. KLOOTWIJK [Lzn., houdende verzoek om vergunning tot .uitbreiding van zijn Machinefabriek aan 'den Overrijn No. 5a, kad. bekend Sectie K No. 1316, door plaatsing en in-werking- stelling van een 2de stoommachine van 5 pk. met dynamo, ten behoeve van een elec- trische lichtinstallatie; Gelet op de artt. 6 en 7 der Hinderwet; Geven bij deze kennis aan liet publiek "dat genoemd verzoek, met de bijlagen op de Secretarie dezer gemeente ter visie gelegd is; alsmede dat op Vrijdag 3 Maart a.s. 's voormiddags te elf uren, op het Raadhuis, gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen dat verzoek in te bren gen Burgemeester cn Wethouders voornoemd, DE RIDDER, Burgemeester. VAN HEYST, Secretaris. Leiden, 17 Februari 1905. Leaden, 87 Februari. Wie geen vreemdeling is in onze hoden- daagschc literatuur kent „Ooötloorn" van don Rotte rd amsotoon Nod.-Her v. predi kant S. Ulfers; do op weinig uitzondei in gen na gunstig beoordeelde en gaarne ge lezen dorpssehetsendien bundel, uitgave van de firma D. van Sijn cn Zoon, te Rot terdam, bevattende: Wiegen, de droomer; Doleering; Harders; De Dominccsviouw; Do groote droogte; Ake; Ilting, de klok- keluidcr; Goesting, de diaken; Twijfel; welke eenvoudige verhalen worden aange diend door den schrijver aldus: ,,Ik heb de schoonheid gezien van het leven dei landbouwers tussohen hun akkers en korenvelden onder den wolkenhemel. Ook heb ik de schoonheid gezien van het lecraarsambt onder die lieden. En van dio schoonheid ga ik hier ver tollen. Als er moraal ligt in dc vertelling, wel nu... V' Wie geen vreemdeling is in eigen omge ving kent da Ulfeis, hetzij men het voor- reaht mocht smaken den begaafden ver tolier rechtstreeks in een Leidschc Win- terlezing te hooren, hetzij men middellijk van hem heoft vernomen. Een paar zijner iiieivóór genoemde schetsen toch droeg Eljneerwaarde hior voor toen zijn bundel nog niet verschenen was en wij deelden toen daaromtrent iets meo. En die kennis making was een aangename, die mededee- lingen waren er op gericht om hun, die don sprckei niet gehoord hadden, dezen voor te stellen aJs een gezellig, onderhou dend, crnstig-bedoelend, en fijn-teekenend verteller. Geen wondor dan ook, dat velen zich gisteravond hadden opgemaakt om weer, nu in de vijfde der Winterlezingen, tc Juisteicn naar den begaafden spreker, die hen zou onthalen op een nieuwe schets, waarin optraden, sprekend en handelend, oude bekenden uit hot Aahterhodkschie dorpje Oostloorn, en waarbij kennis ge maakt werd met anderen uit het goede, rij het dan eigenaardige, Oostloornsohc Volk. ,,Edo" heeft ds. Ulfeis dit verhaal go- üoemd en het nader aangeduid als: een onuitgegeven hoofdstuk uit „Oostloorn". Terecht, want hoewel geheel nieuw, past het volkomen aan de andere, uitgegeven schetsen, 't Is weer een flink opgezet vei- haal, goed gedacht, mooi gestyleerd, rijk van inhoud, niet zonder moraal. Die Edo is een Oostloorneihij is uit zijn dorp cn uit zijn maagschap getrokken, met de vrouw zijner keuze, naar het verre heidenlami, om daar onder dc bewoners te biengen beschaving niet alleen, maar al lereerst en allermeest als de grondslag voor alles goeds: het Evangelie van Jezus Christus. En tc midden van ontberingen, verricht hij zijn werk met blijmoedigheid en de zegen uit de Hoogte blijft er niet op uit Hij wei kt tot hij niet meer kan, tot de koortsen hem te machig worden en hij sterft, nalatende daar, in die verre streken, zijn vrouw en zijn kinderen. En die Edo, die zendeling, hij wordt niet vergeten door de Oostloorners; im mers hij is hunner één. En in hem, van wie telkens berichten komen, eer en zij alle zen delingen, houden zij hoog het zendelingen ambt en vcrdeaigen het waar zij kunnen te gen aanrandingen en ruwe, spottende aanranders; en prijzen zij het werk en de arbeidors daar in de verte; de beide pre dikanten ook. Aardig ia geteekend de ontmoeting in den trein en het debat tusschen den eenen dominee en een reiziger in gedistilleerd, die het niet op heeft met zendelingen, en die menigen, ook voor anderen beharti- gonswaardigen wenk heeft in ontvangst te nemen. Treffend is het vei haal van het over brengen door een der predikanten van do tijding des doods van Edo aan den ouden Ubbo, den veerman, en diens vrouw; leer rijk hetgeen verhaald wordt van do gods dienstoefeningen in de tweo kerke waarin Edo's dood wordt herdacht en dat aan toont: het Koninkrijk gaat boven de Ker ken. Meer kunnen we hier niet weergeven, en we willen het ook niet, omdat méér hier hot vei haal, dat men geheel moet hooren of lozen om hot naar waarde to schatten, gcon goed zou doen, en ook, wijl wij h<> pen on verwachten, dat hot wel niet in portefeuille zal blijven. ,,Edo" komt een plaats in onze litera tuur toe. Voor de „Vereeniging tot Bevordering van de Studie der Wijsbegeerte" zal waar schijnlijk in April een lezing worden ge houden door Lodewijk van Deyssel. Verder zal deze cursus nog lezingen brengen van dr. Herman Gorter en dr. G. A. van den Bergh van Eysinga. Gisteravond had in het Wijkgebouw op het Lovendaal de tweede winterbijeen- komst plaats van de Christelijke Jonge- lings-Vereeniging „Dient den Heer". Te ruim acht uren opende de voorzitter, de heer Joh. Kok, do vergadering met gebed en na een kort woord van wolkom tot het zeer talrijk opgekomen publiek gaf hij hot woord aan de dames on hoeren, di'o een deel van het uitgebreide programma, piano- en vioolmuziek (de dames H. M. en M. Ch. d. 1. S., en do heer H. W. W. M.), zang, (de heer J. S.), voor hun rekening hadden genomen, terwijl de loden en een oud-lid der Vereeniging ernstige en luimige voor drachten op verdienstelijke wijze ten ge- hoore brachten. Met een woord van dank aan de mede werkers en gebed sloot de voorzitter om halfelf de goed geslaagde bijeenkomst. Wij vestigen de aandacht onzer lezers op de in dit blad voorkomende adverten tie, waarin de adressen worden genoemd, waar de internationale petitie voor den vrede in bet oosten tér teekening ligt. Zoo als men weet, gaat deno adresbeweging uit van het. Internationaal Vrede s- b u r o a u, te Bern, en heeft de Algemeene Nederlan'dsche Bond „Vrede door Recht", waarvan ook een afdceling in ons land is gevestigd, zich voor ons land belast met de inzameling der adressen. De petitie luidt in Nederlan'dsche verta ling aldus: „Do coidergeteekenden, bowogon door de afschuwelijkbeid van den togenwoordigen oorlog en door de ellende, dio er het go- volg van is, s mee ken den Regeeringen van Rusland en Japan om een wapenstil stand te duiten, ten einde tot een vrede to kunnen geraken, dio voor beide staten even eorvol zal zijn." Wien er mede instemmen wordt verzocht op elk der! drie lijsten hun naam te zetten, waarvan één den Tsaar, één aan don Mi kado en één aan het Vredesbureau te Bern wordt gebonden Ton bate van de vereeniging „School- kindervocding" alhier, zal een liefdadig- heidsuitvoering gogoven worden in de Lu- therscho Kerk op Vrijdagavond 10 Maart. Medewerkenden zijn mej. C. Riedel (so praan), mej. Bortha Col tof (violoncel), uit Den Haag, de heer Van Leeuwen (orga nist) en mej. Jeanne Ziock (zang). Behal ve duetten van mej. Riedel en mej. Zieck, worden uitgevoerd werken van Baoh, Han del, Haydn, Dvorak, Franofc, Goltermann e.a. V.an het „Woordenboek dor Ncderland- ache Taal" is heden van het negende deel verschenen de derde aflevering, behande lende de woorden MatsenMelden, be werkt door dr. A. Kluyver en dr'. A. Lo- dewïjckx. De uitvoeringen van hot nïeuwo ora torium „Ave Maris etella", met lovende beelden in 12 groepen, voorafgegaan door „Toto pulchra es" van Philip Loots!, en „Aan de Onbevlekte", muziek van Corns. A. Bonten, zullen in het Gebouw voor' Kunsten en Wetenschappen te 'fc'-G raven- hage plaats bobben op Donderdag 23 Fobr., Maandag 27 Febr. en Donderdag 2 Maart. Het muzikale gedeelte staat onder leiding van don beer J- G. van Mebl, do lovende beelden onder die van don heer Ludwig Markwitz, uit Duisburg. Er wordt aan herinnerd, dat zij, die kiezor willen worden en over hot laatstver- loopen dienstjaar in een of meer rijks di recte bolastingen zijn aangeslagen, maar het te dier zake verschuldigde nog niet hebben voldaan, daartoe alsnog gelegen heid hebben tot of op 1 Maart. Indien zij op dien dag Kun belasting niet geheel heb ben voldaan, wordt hun naam niet op do kiezerslijst gebracht en kunnen zij dus niet aan de verkiezing voor de Tweede Kamer dezen zomer deelnemen. Zij, die kiezer voor don gemeenteraad willen worden en niet behooron tot do kie zers op grond van betaalde rijks directe belasting, moeten uiterlijk op 1 Maart hun plaatselijke directe belasting over het laatstverloopen dienstjaar hebben betaald. Anders wordt hun naam niet op de lijst/ der kiezers voor den gemeenteraad ge bracht. De kapitein der inf. van het Oost-In- dische leger J. H. Daam, leerling van de Hoogero Krijgsschool, wordt van 1 Mei tot 30 Sept. gedetacheerd bij het 2do reg- veldartillerie tc Leiden. Beroepen is bij de Ned.-Herv. Gem. tc Zeist dr. A. J. Th. Jonker, te Heemstede. Aangenomen is het beroep naar do Ned.- Herv. Gom. te Zunderdorp door den heer W. J. Kolkert, cand. te Leiden. Voor het examen nuttige handwerken is gisteren te 's-Gravenhage geslaagd mej. M. van der Helm, te Wassenaar Nader meldt men, dat de staatsraad mr, Hoydenrijck door een ernstige ziqkte van rijn echtgenootc verhinderd was deel te nemen aan het diner, dat door de leden van don Raad van State aan den vice-pre sident van dat hooge staatscollege werd aangeboden, docb door een aan tafel ont vangen telegram van zijn bijzondere be langstelling beeft doen blijken. In Zuid-Holland beeft zich een pro vinciaal comité der Nationaal-Historischc partij gevormd, voorloopig bestaande uit. do heeren: N. Mac Leod, gop. vioe-admiraal, voorzitter, Rijswijk; mr. J. F. Lisman, ad- vocaab-procurour, secretaris-penningmees ter, Briclle; H. van Bergen Henegouwen, bouwkundige, 's-Gravenhagc; mr. J. JE. A. Lisman, lid van den gemeenteraad, 's-Gro- venhago, voorzitter der kie-svoreeniging „Vaderland en Koning"; H. Meinesz, rent meester van Rijnland, Loiden; W. C. Seyl, arrondissemente-schoolopziener, Oud- Beierland; on H. W. J. E. baron Taets van Amerongen, gop. majoor dor cavalerie, kamerheer-ceremoniomeester van H. M. de Koningin, 's-Gravcnhage. („Ned- Stemmen.") Naar aanleiding van hot bericht van „De Noordbrabanter", als zou bij sommigen hot voornemen bestaan in Den Bosch „Al lerzielen" tc doen opvoeren, deelt de direc tie der „Nod. Toonoelvereoniging" medo, dat zij geen plan heeft te 's-Hertogen- bosch het stuk te govon. Behalve Utrecht en Don Haag zijn vooreerst de noordelijke provincies aan do beurt. Naar dc betrokking van orkest-direc teur van do „Harmonie" te Groningen heb ben gesolliciteerd 29 Nederlanders en 35 Duitsohors, te zamen dus frl hooren. („Prov. Gr. Ct.") Het stoomschip „Besocki", van Bata via naar Rotterdam, vertrok 16 Febr. van Marseille; de arriveerde 16 Febr. van Rotterdam te Batavia; do „Goen- toer", van Rotterdam naar Batavia, vertrok 16 Fobr. van Marseille; de „Amsteldijk" arriveerdo 16 Febr. van NowporUNews, L v. Amsterdam, te Rotterdam; de „Flons- burg", van Batavia naar Amsterdam, ver trok 15 Febr van Singapore; de „Herzog" (thuisreis) vertrok 15 Febr. van Marseille; de „König" (uitreis) passeerde 15 Fob. Gi braltar; „Koningin „Wilhelmina", van Am sterdam naar Batavia, passeerde 16 Feb. Kaap Finisterre; de „Prins Willem V", van Paramaribo naar Amsterdam, arri veerdo 16 Feb. te Havre; de „Roon", van Singapore naar Amsterdam, vertrok 15 Febr. van Genua; de „Flensburg", van Batavia naar Amsterdam, arriveerde 13 Fo- bruari te Singapore; d„ „Offenbach," va* Javo naar Amsterdam, vertrok 16 Februari Van Marseille; de „Prinses Sophie," vau Amsterdam naar Batavia, vertrok lê Fe bruari van Suez; de „Prins Willom II" ar riveerde 10 Februari van Amsterdam to Paramaribo; do „Prins Willem I" ver trok 13 Februari van Paramaribo naar Amsterdam. Goudu. In een te Krimpen a/d Lek go houden vergadering van do bcsturon dor vr(jzinnig-dcmocrabische kiesvereenigingen tto Krimpen a/d IJsol, Gouda cn Krimpen n/d Lek rijn als candidatcn voor do Tweede Kamer in het district Gouda genoemd do t heeren J. E. v. d. Wielen, mr. H. Pb. do ICantcr en C. Lely, die allen ook op do voorloopige groslijst der centrale liberale kiesvereenigingen in dit district voorko men Op de aanbevelingslijst voor gemeente ontvanger zijn geplaatst do hoeren C. J- M. Kroon, ontvanger te Ylaardingen; P. v. d. Grijp, ontvanger to Hoorn. Haarlemmermeer. Alhier zijn tor se- orctarie niet mindor dan ruim 900 aangif te-biljetten ontvangen van personen, dio op dc kiecerslijfct wcnsclien geplaatst te worden. Voor do betrekkingen van onderwij zeres aan de scholen No 5. en 9 in dozo go- meonte, hebben zioh 23 sollicitanten aange meld, waavan 5 alleen naar school 9 cn do overigen naa-r beide scholon sollioitcoron, Dc landbouwer J. 0. G alhier, hoeft zijn varkens tegen do vlekziekte doon in enten. Dat deze inenting doeltreffend werkt blijkt wel uit do omstandigheid, dat or sedert baar toepassing ook in dozo gom eon to, onder do ruim 5000 alhier aan wezige varkens, geen of althans heel woi- nig gevallen van vlekziekte werden ge constateerd. Hot Polderbestuur heeft vergunning gevraagd tot vervanging A an do houten brug in den Slotorwe^over den Vijfhuizor- tocht in deze gemeente, door een aandon dam mot bctonbuis, ter middellijn van 1.25 M. Voor elk 'dor 11 openbare scholen on voor liet Raadhuis, alhier, zullen Thco- fakkol8 worden aangeschaft, mot do leve ring van welk brandbluichmiddcl de lieer Labrijn, te Hoofddorp, werd begunstigd. Op A rijviag 17 Maart a. s. zullen in „Den Dooien", te Haarlem, 44 lotelingon dezer gemeente van dc lichting van dut jaar tor vollcdigo oefening worden ingo- lijfd, torwijl dan tovens do indcoling zal plaatn hebben van 8 lotelingon dezer ge meente van do lichting 100-1. Kalwyk-nan-Zce. Gisteren werden door do gomeentc-politio alhier gearresteerd on naar het Huis van Bewaring to 's-Graven hagc overgebracht B. van R., L. v. d. B., J. H. v. L„ P. Sch. cn A. v. D., allen tot het ondergaan van één of meer dagon v hechtenis wegens verschillende overtredin gen. Noordw(jk. Do Woensdagavond in café „Het Fortuin" gehouden vergadoring dor R.-K. kiesvereeniging „Kicsiecht ia Kieo- plioht" was vrij goed bezocht. Na goedkeu - ring der notulen werd mcdedecling gedaan ZIJN NOVELLE. 17) XVI. „Castel Ventirone, 21 Aug. „Waaide Mijnheer March'Jalel „Het zou mij een groot genoegen doon, wanneer u Dinsdag om 8 uren bij ons kon komen dineoren om mijn Oom, Kardinaal iU^eschini, t£ ontmoeten, die voor eenige 3agen hier vertoeft. Ik ben „een man van w ooi'den" aan het «overlezen U moet mij Dog veel meer over uw vriend vertellen. „Uw toegenegen „Beatrice di Santangiolo." 't Is merkwaaidig, waar menschon soms prijs op stellen. Peter Marchdale, bijvoor beeld, bewaart als een schat (en de ikt, dat nij het altijd als zoodanig bewaren zal) het zeer conventioneel©, zeer gewone document, waarvan het voorgaande het afschrift is. Het origineel was met kleine, opeenge- kriebeldc letters geschreven, juist geen erg leesbare hand, maar die wij „karakteivol" noemen, op liohtblauw papier, met in een hoek oe dooreengeslingerde letters „B. S." en een klein hertogskroontje er boven. Toen Peter het ontving en (moet ik het er wel bijvoegen) dicht bij zijn gezicht bracht, dacht hij er een heel lichten par fum aan to bespeuren. Het maakte hem nu juist niet kalmer; bet deed hem wel aan heel lieve, heel intieme dingen denken. Ik weet niet hoe dikwijls bij er aan gorokon beeft, maar toen ik, een paar maanden later, het als een groote gunst mocht be schouwen, rook het alleen maar heel sterk naar tabak. Ik weet ook niet hoeveel malen bij hot overlas en iedere letter bekeek of er tus schen de regels een of andere geheimzinni ge mcdodeeling mocht staan, alsof zijn blik een onziohtbaren inkt zichtbaar kon maken of uit den tekst zelf een bijbedoeling opvisschen. Wel, do tekst had een bijbedoeling, maar boe kon Petei die gissen Hoe kon hij raden, dat do brief een instrument was voor proselietenmakerij en hij zelf het slachtoffer? Hoe kon hij raden, dat de schrijfster zoo goed als hij zelf wist, wie die auteur was van „een man van woor den" Toen, opeens, word zijn gemoed bezwaard door gansch andere overdenkingen. Hij staarde in somber stilzwijgen voor zich uit en sprak eindelijk Marietta aan. „Heb je wel eens met een kaïdinaal ge dineerd?" vroeg hij. „Neen, Signorino", antwoordde dio ge duldige lijderee. „Wel, ik zit in een lastig parket. Ik heb niets beters in mijn koffer dan een „smo king" ,,Co6a 1) vroeg Mariette. „Dat komt er niet op aan, wat het is." In alle geval is bet geen rok. „Non e un abito nero", 2) zeide Mariette, ziende, dat zij iets moest zeggen. „Je begint me waarlijk te begrijpen. Zou 1) Waarvoor. 2) U liebt geen zwart pak. je geen kans zien or een voor mij te ma ken?" zeide Peter. „Ik? O neen, Signorino I" En Mariette schudde het hoofd. „Dat dacht ik wel," zeide hij. „Ie er een goede kleermaker in het dorp „Neen, Signorino." „Wel, feitelijk is or geen op dit gansohe schiereiland te vinden. Maar wat moet ik doen? Zou jo denken, dat een kardinaal wild zou worden, als hij met een man moet eten, die geen rok aan heeft?" „AVaarom zou hij wild worden?" Mariet- tos tanden glinsterden. „Zou hij den man iote doen?" Zou hij den ban over hem uitsproken, bijvoor beeld?" „Mache, Signorino I" En Mariette maak te een zeer sterk ontkennend gebaar. „Jo denkt dus, d;f er geen gevaar ia? Da/t ik hem met do smoking" braveeron kan.?" „Ik begrijp u niet,, Signorino." „Allet- begrijpen ia alles vergeven", zeide bij. „En toch kon je met Engolsche 'dienst boden zoo niet praten, ofschoon zij wel moeten begrijpen, nietwaar? In alle geval, houd ik me aan je oordeel. Ik zal m'jn smoking dragen, maar ik zal het doo waar dig dragen, alsof het ©©n hofkleed was. I* dat een tuinman, die daar werkt?" Mariette keek in de aangeduide richting „Ja" Signorino, het is dezelde tuinman, die hier driemaal in de week werkt". „Zoo waarlijk? Hij ziet er uit als een zee- roover", zeide Peter. „Als een zeeroover? Luigi?" riep zij uit. „Ja zeker," zeide de meester. „Hij draagt een blauw buis, een groene broek en een rood vest; dat is de uniform der zeeroovers. Hij heeft een verbrand gezicht, doordrin gende oogen en haren zoa zwart als kapi tein Kidd. Daaraan herkent men een zee roover, als is hij ook vermond. Zeide je niet, dat hij Luigi heet?" „Ja, Signorino; Luigi Maroni. Wij noc- mon hom Gigi." „Is Gigi nogal gedwee?" „Gedwee, Signorino?" vroeg Mariette, het woord niet begrijpende. „O neen, Sig- nor, bij is van buiten." „Zoo, is hij van buiten? Nu des te beter. Dan zal hij den weg naar Castel Ventirone wel weten." „Maar natuurlijk, Signorino," knikte Ma riette. „En donk je, dat hij, ofschoon hij niet ge dwee is, voor een enkele maal, in plaats van tuinman, bode zou willen zijn?" „Bod©, Signorino?" „Ja, postbode. Zou hij een brief naar het kasteel kunnen brengen?" „Maar natuurlijk, Signorino. Hij ia hier om de bevelen van den Signorino to ge hoorzamen. Mariette trok haar schouders op en wuifde met haar handen. „Nu, zeg hem dan maar, dat hij toilet maakt. Intusschen zal ik mijn brief schrij ven." Toen hij den brief geschreven had, vond hij den zeorooverachtigcn Luigi gereed staan en gaf hem den brief mot vele aanwijzin gen. Daarop stak Luigi (met dien verstandi- gen sympathieken glimlach van den Ita liaan) den brief in zijn hoed, zette den hoed op zijn hoofd en ging met hom, maar niet in de juiste richting: niet in de richting van den weg, dio naar Let dorp leidde, over de brug liep en zoo eindelijk het kasteel bereikte. Hij liep snel naar Poters eigen tuinhuis, eon schuurtje met rood dak, vlak over Mariette's kouken. Peter was op het punt hem terug te roe pen. Maar toen bedacht hij zich en wachtte. Hij wachtte en zag toe; en ziedaar wat hij zag. Gigi ging het tuinhuis binnen en kwam dadelijk terug met een ladder, die i ij naar den rivierkant bracht cn daar riodor leg de. Toon ging hij weer naar het tuinhuis en kwam met eon arm vol plaükon terug, ieder zoowat een voet broed cn vijf of zes voet lang. Nu hief hij de ladder op, recht standig, en liet dio vóór hom zakken zoo dat het eind den ovotkant raakte, en nu was de rivier overbrugd. Nu logde hij een plank over de sporten, toen een tweedo plank, toen een dorde; on hij' stond in het park van Ventirosc. Peter zag toe, en bewonderde. „En ik vroeg of hij godwee waal" mom pelde hij. „Niemand beter dan eon Ita liaan om zich werk te besparen. Hot heerft wel iets van een plotselinge overrompeling eener bevriende mogendheid, maar het id toch goed om het te onthouden." Hij trok nog eens den brief van de Dn- ohessa uit rijn zak om dien te bezien. „Dinsdag I Dinsdag 1" zeide hij; t,böo houd ik het uit tot Dinsdag I"

Leidsch Dagblad | 1905 | | pagina 1