N«. 13778 Zaterdag; 31 Januari. A0. 1905. feze €ourant wordt dagelijks, met uitzondering van (§pn- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit VIER Bladen. Eerste Blad. Offieieele- Kennisgeving. Gemengd Nieuws. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DEZElt COURANT: Voor LeideD per week 9 Gents; per 8 maanden f 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd rijn 1.30. Franco per post1.65. PRIJS DER ADVERTENTIE?): Van 10 regels /T.05. Iedere regel meer f 0.17$. Grootere letters naar plaatsruimte. Kleine advertentiën van 30 woorden 40 Oenta contantelk tiental woorden meer 10 Gents,-Voor het inoasseeren wordt/"0.05 berekend. RaadszUUugen met gesloten deuren. Van meor dan ééne zijde werd er onze ib&ndacht op gevestigd, dat onze Raad zoo dikwijls in geheime zitting vergadert en da vraag daarbij gesteld of dat mag en of het noodig is. Men redeneerde zoo: wat er door den Raad, samengesteld uit afge vaardigden van de burgerij, uit en door de gemeentenaren gekozen, wordt bespro ken en besloten, de geheele gemeente heeft recht het te weten. Ter voorkoming van misverstand en een Verkeerde beoordeeling van den Raad, achten wij het niet onnoodig hier een en- kol woord over te zeggen. In do eerste plaats: mag de Raad met gesloten deuren vergaderen? in het algemeen geldt, dat de verga deringen openbaar zijn. De burgemeester moot «heb bolegglen daajroan tor oponbare kennis brengen. In liet belang der gemeente kunnen even- Wel zittingen ract gesloten deuren, z.g. ge heime zittingen wordon gehouden. De wet gever heelt daarvoor gelegenheid gegeven. Vorderen in gemeenten beneden de 20,000 lielen drie, en in do overige gemeenten een vijfde der aanwezige loden, dat er een geheiuio zitting gehouden moet worden of keurt de voorzitter alleen dit noodig, daD worden de deuren gesloten, zonder dat over een voorstel tor zake debat wordt ge houden. Eerst daarna kunnen do redenen, die voor een geheime zitting bestaan, wor- l den ontvouwd, waarna de vergadering moet beslissen, of in een geheime zitting zal worden beraadslaagd en besloten. Men ziet het, do Raad heeft volkomen het recht de deuren dor Raadszaal te sluiten. Evenwel er zijn zaken, waarover in een vergadering met gesloten deuren niet mag worden beraadslaagd of besloten, welke za ken door de wet met narno zijn genoemd. Daarover zegt evenwel inr. Oppenhcim, die in dezen als autoriteit mag gelden „Gelijk bij iedere andere bepaling is het in deze zaak in te dringen in den ^>est van den wetgever. Deze geest was ai. kan niet geweest zijn, dat als het gemeentebelang, de eorate en dc laatste fac tor voor beoordoeÜDg, het gebiedend vor- 'dert niet ook over die onderworpen voor loop i ge besprekingen, discussièn „onder go voos" zouden mogen worden gehouden. Wat •Ie wetgever heeft willen voorkomen is, lat nimmer de genoemde zakon zouden .omgaan buiten de ingezetenen". Men ziet du3, bet mag wel; over schier elke zaak kunnen onze Raadsleden in gc- hoimc zitting beraadslagen als zij maar zorgen, dat straks in openbare zitting bet besluit wordt mmomen en het publiek er kennis van rijgt. En of het noodig en nuttig is, somtijds Hierop aarzelen wij niet volmondig ,,ja" te zeggen. Laat ons een paar voorbeelden noemen Wanneer hot geldt een benoeming van een gemeente ambtenaar, waaromtrent men iets wenscht mede to deelen of te weten. Hierbij kunnen vragen to beide gebracht wouden, dio het private leven het karakter van den persoon raken en die men niet in het openbaar kan zeggen. Of ook wanneer men beeft te beoordeelon Üe draagkracht van iemands vermogen tot bepaling van het aandeel in de plaatselijke directe belasting. Stel, om nog ..ets te noemen, do gemeente wil voor haar bcnoodigdc panden of zaken aankoopen dan zou het zeker niet in liaar belang zijn,, dat dit- in hot openbaar behan- I dcld werd. Speculanten of bij die waarden betrokkenen, zouden dan wel zorgen, dat de gemeente daarvoor do hoogst mogelijke uitgaaf hadde te doen. Want, en dit is de waarde van eon ver- gade ring met gesloten deuren, de Raad kan allen, die daarbij tegenwoordig zijn, gc- i hcimhouding opleggen en hij, die deze ge heimhouding niet in acht neemt is straf- baar volgens art. 272 van het Wetboek van Strafrecht. Onze vragers en allen die er nog meer Oplang in mogen stellen zien het: geheime zittingen kunnen en mogen gehouden wor- rigen te sluiten allerminst misbruik wordt gemaakt. Men kan daaromtrent volkomen gerust gaan. den cn ze zijn soms nuttig en noodig. Burgomeester on Wethouders van Leiden; Gezien art. 8, 1st© alinea, der Hinderwet; Brengen ter algemeene kennis, dat door hen vergunning is verleend aan J. PRINS en rechtverkrijgenden tot het uitbreiden van de Zuivelinrichting aan de Hooigracht No. 41, kad. bekend Sectie I No. 2148, door plaatsing en in-werking-stelling van een stoomketel van 4.65 atm. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE KIDDER, Burgemeester. VAN DEÏST, Secretaris. Leiden, den 21sten Januari 1905. Ook hier zijn grenzen. Het zou sterk zijn ()sf te keureu, wanneer de Raad bijna alles i jooraf achter gesloten deuren bedisselde en bet publiek steeds voor voldongen feiten fetclde. 'Maar in at stadium verkeeren wij in Leiden gelukkig niet. Hier wordt do openbare zaak inderdaad (In het openbaar behandold. Wie de han- dolingen van onzeu gemeenteraad nauwkeu rig nagaat zooals wij, weot dat van het 11recht om de deuren der Raadzaal voor de Agogen van belanghebbenden of niouwsgie- Leiden, 21 Januari. Op 25, 26 en 27 Jan. as. viert de Ver- eeniging voor Vrouwelijke Studenten te Lelden haar eerste lustrum. Den avond van den eersten dag wordt in bet clublokaal rocepile gehouden voor de zuslervereenigingen uit de overige universiteitssteden, dio do feestvierende club komen golukwenachen. Donderdag reünie in Den Raag, waar des middags tea wordt gegeven in „De Witte Brug" en des avonds een voorstelling in de Fransche opera woidt bUgewoond. Des namiddags vereenigt de pre sidente der V. V. S. L., mej. Van Boaso, de besturen aan den maaltijd. Viydag vergadeien de besturen ter be spreking van onderlinge belangen, terwtjl de feestelijkheden worden besloten met een ge meenschappeiyken maaltijd. Gisteravond trad voor een volle Nutszaal als spreker der Vrijzinnige Propaganda Club op prof. mr. W. van der Vlugt, met een rede naar aanleiding der Begrootingsdobatten in de Tweede Kamer. De spreker vond eon dankbaar gehoor voor zijn scüoon en boeiend betoog. Mej. A. van C'ittert, ondorwijzeres aan de op on b. lagere school 4de kl. No. 2 In do BrandewiJnstoeg alüier, is benoomd tot ondor wijzeres aan een dag- en kostschool te Baai n. In de alhier gehouden vergadering der Kamer van Koophandel, door den heer H. C Juta gepresideerd, werden allereerst do nieuw gekozen leden, dc hceren H. G. Juta, W. F. Verhoy van Wijk, A. do Kos ter, H. J. van Nouhuys en A. (Jouvéo P.Azn geïnstalleerd en de laatste, die voor de eerste maal zitting nam, hartelijk welkom geheeten. Vervolgens werdon met eenparige stom men tot voorzitter on onder-voorzitter res pecti8velijk benoemd de hoeren H. O. Juta en W. F. Verhey van Wijk. Uit do rekening en verantwoording van den penningmeester bleek, dat het batig saldo heeft bedragen de som van 20.58$. Naar aanleiding van een schrijven van de Kamer van Koophandel te Hull in zake advies omtrent de in Engeland voorgestelde wijziging het remboursstelsel van postpak ketten werd besloten, dat het stelsel zooals men hot daar wil invoeren, hior to lando geenerlei bezwaren oplevert. Omtrent een misbieve van de Kamer van Koophandel tc Londen betreffende de wij zigingswet op het Nederlanderschap, besloot men het adres dor Londensche Kamer aan de Staten-Generaal te ondersteunen. Naar aanleiding van het adres uit Lei den aan don Minister van Binncnlandsohe Zaken gericht om hier ter stede op te rich ten een Kamer van Arbeid voor den klein handel, was door den Minister advies der Kamer gevraagd. De heeren Verhey van Wijk en Hartevclt, daartoe uitgenoodigd, hadden over deze zaak rapport uitge bracht, dat in de vergadering ter tafel kw am en tot leiddraad zal dienen voor het advies, dat hierover aan den Minister zal worden uitgebracht. De behandeling dor missive van den Mi nister van Waterstaat, Handel on Nijver heid om advies voor de wettelijke regeling van naamlooze vennootschappen werd aan gehouden en intusschen een commissie be noemd, bestaande uit de heeren Hartevelt, De Koster, Van Nouhuys en Couvée, om hierover in een volgende vergadering rap port uit te breügcn. Tot de Kamer was gericht een schrijven van den secretaris der postconferentie, in houdende mededcclingen der aanvankelijke resultaten, waaruit bleek, dat het voor nemen bestaat in zake de grieven omtrent buitenlandsche postverzendingen een con ferentie te houden zooals ten vorigen jare gehouden is over de posterijen en het bin nenland. Besloten werd tot het zenden van een drietal afgevaardigdab, nl. den voor zitter, den vice-voorzitter en den secreta ris. Voor kennisgeving werd aangenomen een missive der Kamer van Koophandel te Arasterdam, houdende mededeeling van handelsstatistieken over 1904 over de Rijn vaart in verband met het tolvcrkeer. Ten slotte hadden eenige voorloopigc be sprekingen plaats aangaande de samenstel ling van het jaarverslag. Daarna werd do vergadering door den voorzitter gesloten. De heeren U. Fagginger Auer, W. D. B. H. Mulder, F. W. M. de Ryk, allen te 's-Gravenhage, en D. J. Duursma, te Amster dam, zjjn bestemd om ter beschikking van den Gouverneur Generaal van Nederlandsch- Indiö te worden gesteld, ten einde te worden benoemd in administratieve betrekkingen daar te lande. Hr. Ms. gezant te Berjjjn, Jhr. Van Tets van Goudriaan, tevens geaccrediteerd by het Hof van Saksen Weimar, ^vertegenwoordigt heden de Regeering by de begrafenis van do Groothertogin aldaar. De minister van binnenlandscbe zaken, dr. Kuyper, wordt hedenavond uit Beriyn in do Residentie terugverwacht. Zestal te Zeist (alpbab.), da. C. L. van den Broek, te Schiedam, dr. A, J. van 't Hooft, te Meppel; dr. A. J. Th. Jonker, te Heem stede; J. P. v. MeUe, te Kralingen; H. J, E. Westerman HoJstyn, Waaidenburg; en 0. J. Warners, te Nieuw-Vennep. De opper-ceromoniemeester maakt be kend, dat bet Hof, ingovolgo de bevelen van H, M. de Koningin, den lichten rouwT zal aannemen voor den tyd van voertlon dagen, ingaande op Zaterdag 21 Januari 1905, we- geL6 het overiyden van de groot hertogin van Saksen Wei raar. Bij de te Waddingsveen gehouden aan besteding voor het bouwen van een graan- pakhuis, machinekamer en molenaarswo- ning voor de coöperatieve vereeniging „De Eendracht" te Gouda, waren 16 biljetten in geleverd. Het hoogst was ingeschreven door A. P. J. Leuze te Gouda voor 12.840 voor Waal- en Rijnstecn; het laagst door A. ae Oudo te Moerkapello voor 10.147 voor Waalsteen en 10.272 voor Rijn steen. Het werk is nog niet gegund. Bij de gisteren to Gouda gehouden af slag en toewijzing van de hofstede en lan derijen enz., samen ter grootte van ruim 205 H. A., behoorendo aau de landbouwmaat- schappij Van der Brogge te Waddingsveen, brachten de 45 porceelen gezamenlijk op f 426,825. Het nieerendeel der perceelen is aan de hoogste bieders toegewezen. Van de combinatiën zijn er maar eonigen ge slaagd. Heb geheel ij dus vrij wol verbrok keld. Zeer waarschijnlijk zal de bisschoppe lijke kweekschool voor onderwijzers te Oudenbosch met Mei a.s. geopend worden. liet bestuur heeft het plan, om aan gc- slaagdo kweekelingc-n f 100 terug te betalen, bijwijze van uitzet, laten varen. („Centr.") Te Ambt-Delden is op 75-jarigen leef tijd overleden do heer W. A. Scholten, 22 jaar wethouder dier gemeente. De 2de luitenant M. de Jong van het 4de reg. inf., keert 1 Fbruari a. 8. van zijn dctaeheeriLg bij het lete reg. vcsting-ait. te Utrecht naar zijn garnizoen Gouda terug. In den ouderdom van 63 jaren is te 's-Gravenhage overleden de gep. majoor der art. van het O.-I. leger W. F. Schcnok, rid der der Militaire Willemsorde 4de klasöe. Dei© ondeitscheiding werd hem toegekend voor zijn moedig en beleidvol gedrag tijdens de 2de Atjeh-expeditie in het jaar 1874. In het jaar 1863 tot 2den luitenant benoemd, verliet majoor Sehenck in het jaar 1888 vien Inditchen dienst. De begrafenis is bepaald op Maandag op Oud-Eik-en-Duinen. Men meldt ons: Het groote concours der Ned. Militaire Muziekkorpsen, to houden te Tilburg den 17don Juni, onder eero voorzitters schap van mr. E. J. baron van Voorst tot Voorst, Commissaris der Koningin in de pro vincie Noord-Brabant, belooft zeer belangryk te worden, daar reeds do meeste korpsen tot deelneming hobben ingeschreven. Niet alleen de beste Infanterie-korpsen, doch ook die der cavalerie en artillerie zullen aan dit concours deelnemen. De wedstryd wordt gehouden met toestemming en goedkeuring van den Minister van Oorlog en verdere logerbe6tuurders, ter- wyi H. M. Koningin Wilhelmina, H. M. de Koningin-Moeder, Z. K. H. Prins Hendrik en Z. M. de Koning van Belgiö prachtige gouden en zilveren prysmedailles schonken. Naar de „Leouw. Ct." verneemt, is by den minister van binnenl. zaken oen klacht ingediend door ds. v. d. Helde, te Engelum, tegen den burgomeester van Menaldumadeel voor het feit, dat deze geen formulieren voor adsplrantkiezers wil afgeven, anders dan op vertoon van de namen der adspiranten. Ds. v. d. Heide betoogt, dat deze houding ingaat tegen de uitdrukkeiyke bedoelingen van den Minister, door dezen by de laatsto begrooting kenbaar gemaakt. Het stoomschip „Ambon", van Bata via naar Amsterdam, vertrok 20 Jan, van Duinkerken; de „Koningin-Regentes", van Batavia naar Amsterdam, vertrok 20 Jan. van Perim; de „Koning Willem III" ver trok 19 Jan. van Batavia naar Amsterdam; de „Oranje", van Amsterdam naar Batavia, arriveerde 20 Jan. te Singapore; de „Solo" vertrok 20 Jan. van Rotterdam naar Java; de „Statendam", van Nieuw-York naar Rotterdam, passeerde 20 Jan. Lizard; de Kaiser" (thuisreis) vertrok 19 Jan. van Aden. Katwyk aan den Ryn. De antirevolutio naire kiesvereeniging „Nederland en Oranje" alhier houdt a s. Maandagavond in bet Hotel „De Roskam" een algemetne vergadei mg met introductie. In deze samenkomst zal ds. H. Meyering spreken over „Godsdienstig en poli tiek leven". Katwyk. Een der landbouwers dezer ge meente, ue hoer C. J. Meyor, heeft, gebruik makende van do nieuwe bepalingen, zich tot het Departement van Waterstaat, Handel en Nyverheid gewend, om overname van een zyner runderen, welke op tuborculoso dul djnde verschynselen vertoont. Leiderdorp. In hot nieuwe gebouw „lróno" hield Donderdagavond do lionds- ring „Leiden" van Gerof. JongeL-Vcr. zijn 29st© vergadering. Na het ringen van Psalm 97: 1 en lezen van Matthous 16: 118 open de de voorzitter, de heer W. F. van der Meer, uit Leiden, de vergadering mot gebed, cn hield daarna een koite toespraak. De notulen worden na lezing onveranderd goedgekeurd. Daarna bekwam de heer R. P. Offringa, van Leiderdorp, het woord, cn leverde eeu breed opstel met verschil lende wenken over „do werkzaamheden der Gei. Jongel.-Ver." De spreker besloot met het stellen van acht hoofdpunten zijn rede, waarna een debat volgde, waaraan vorschoi- dene personen deelnamen. Vervolgens werd door den heer Lambooy, uit Leiden, het derde artikel van „Ons Program" behandeld. Ook dit staatkundig opstel vond een goede plaats op do verga dering, daar hior een pioeve werd geleverd op welke wijzo men do artikelen van „Ons Program", toegelicht door dr. Kuyper, be handelde. Als laatsto spreker trad op do heer Van Egmond, uit Katwijk, die zich op het ter rein der Jangel.-Ver. bewoog, en een viertal oischcn noemde voor hun goede ontwikke ling. Als zoodanig werden aangegeven: lo. dat op de vergadering geen zwijgende getui- gon zijn; 2o. dat rekening worde gehouden met do minder ontwil lden3o. dat ge- ix>rgd worde ook een kleine, degelijke biblio theek voor de Vereeniging zelve cn ten 4o. dat men verzekerd zij van een opwekking tot en een steunen bij het werk vier Vereeni ging door ouderen. Bij dc IvcRpreking, die hieiop volgde, en zich hoofdzakelijk bepaalde tot het ftellon van vragen en het beantwoorden hiervan, meende sprekor niet to moeten ingaan op vragen over oudorlijk en geen kerkelijk toe- richt, althans werdon deze niet beantwoord, als zijnde builen het onderwerp. Dezo goed geslaagde vergadering werd met dankgebed door den hcei W. Samson, van Leiderdorp, gesloten, na het zingen van Psalm 13?: 1. Lisso. De uitslag van den biljartwed strijd, gehouden bij P. Duivovoorde, oafó „Het Yvapon van Amsterdam" alhier was als volgt: Eerst© prijs B. Mastenbroek, te Lisse; tweode prijs J. v. d. Hulst, te Oud- ade; derde prijs D. Straathof, te Rijp we tering. Er werd uitstekend geapeold cn het concours door veel toosoliouwcrs bijge woond. De loop der bevolking in 1094 was als volgt: Zjj bedroog op 1 Jan. 1904 2324 m., 2250 vr., totaal 4574 personen. Zij vermeerderde door vestig? g met 123 m.139 vr., totaal 262; door geboorte met 98 ïl, 86 d., totaal 194. Zij verminderde daarentegen door vei trek met 148 m. 181 vr., totaal 329; door over lijden met 47 m., 40 vt., totaal 87. Mitsdien vermeerderde de bevolking met 26 m., 14 vr., totaal 40 en bodrocg op 31 Dec. 1904 2350 m., 2264 vr., tarnen 4614. De Commissie tot Wering van School verzuim heeft de heeren O. L. F. do Moul der on J. C. Zanevold opnieuw benoomd ïe&poctievelijk tot voorzitter en secretaris. Aan do lotelingon W. van der Peet, W. Vrijburg cn H. J. van Tongeren zijn be wijzen van militaire bekwaamheid en licha- molijke geoefendheid uitgereikt en aan de lotelingen A. Smink on H. van der Laan alleen voor militaire bekwaamheid. In 1904 waren alhier in fabrieken en werkplaatsen 20 personen benedon de 16 jaar werkzaam. Uitgereikt werden 13 ar beidskaarten. Het aantal kinderen in deze gemeente, dat onder het bereik dor Leerplichtwet valt, bedraagt 340 jongen3 en 346 meisjes, te zo men 686 kinderen. Rynsburg. In zake de afschaffing van toetal en potgeld by den tulpenhandel hebben in deze gemeente zich 103 personen, ver tegenwoordigende 80670 Rynl. roeden tulpen, schrifteiyk verbonden mede te werken om tot die afschaffing te geraken. Sossenlieiin. Een prachtige collectie enkele en dubbele tulpen, vooral voor dezen tyd van 't jaar, staat by de firma Van Waveren Kruyff in bloei. talkenburg. Voor de nationale militie, lichting lüUö, nebben zich gisteren doen ia- schryren negen jongelingen. Bond van TeehnicL ftfd. Leiden en Omstreken. Eerste veorgadoring in 1905 op hoor go- wone vergaderplaats, oen der bovcnzalon van het café-restaurant „In don Vergulden Turk". Do voorzitter, do heer Van Oeilo, opende deze verga.cring en heetto do aanwezige le den welkom in dezo eerste bijeenkomst van het derde levensjaar der Afdeeling. Na hun een gelukkig jaar toegewenscht te hebben, sprak hij do hoop uit, dat ieder rijn beste krachten zou wijden aan den bloei van den Bond in het algomecn cn van de Afdeeling Leiden en Omstreken i hot bijzonder. Do notulen werdon daarna voorgelezen en onveranderd goedgekeurd. Do verschillende ingekomen stukkon lok ben wein' discussie uit en werden voor ken nisgeving aangenomen. Punt 3 dor agenda bevatte hot verslag van den lsten secretaris over het jaar 1904. In een kort en net vorslag zetto doze don gang van zakon van de Afdeeling uiteen, zoomede dion van de Bibliotheek en den Leeskring, waartoe hij doox den bibliothooa- ris wa6 aangezocht. Om den geheelen indruk, in dit verslag vervat, weer te geven, diono ec van do loat-ste zinnen, luidende „Beschouwen wij over het geheel genomen het jaar, dat ach ter ons «igt, dan hebben wij ook nu weder voldoende reden tot dankbaarheid en gaan wij vol vcrtiouwen het nieuwe jaar in!" De voorzitter bracht namens dc vergade ring dank uit aan den lsten secretaris voor rijn duidelijk en correct verslag, waarmedo do lcdon door applaus beekenen van instem ming gaven. Ook uit hot daaiop volgende verslag van den penningmeester bleek, dat er niet an ders dan roden tot tevredenheid was. Na eenige disnwsies word do begrooting over 1905, zooals deze door hot bestuur was voorgesteld, goedgekeurd. Do heer? i Van der Vet en Van Nooit worden jokozon tot leden van de oom missie voor oontrole van boeken cn kas van don penningmeeeetr over hot laatste kwartaal 1904. Daarna had er bestuursverkiezing plaats wegenis periodieke aftreding van drie bo stuursledon, nl. de heeren Kraan, Van Heusden en Kanteheen, welke beide laatston zich wegens drukke bezichoden, niet weer herkozen wi .schten te zien. De uitslag van stemming en horstemming waff, dat cio heer Kraan werd hor kozen, tor- wijl gekozen weiden do heeren Rijks en Vos. Doce laatste, ter vergadering aanwe zig, liet zich do benoeming welgevallen. Do heer Rijks zou daartoe door den lsten cretaris worden aangeschreven. Na zeer lnn~o dirousries over de in do vorige vergadering ingekomen vragen, sloot do voorzitter even voor middernacht dezo eerste vergadering in 1905. M. Zondagnamiddag zal bot Ilde elf tal der nog zoo kort geleden opgerichte nieuwe Leldsche vootbalvoreeniging „E. D. O." een eersten match spelen tegen het 11de elftal dor Leldsche voetbalvoroeniging „D. 0. 3." op laatstgenoemd terrein. De intercommunale lelefoonge- meenschap tusschen Loidon en Don Haag ls weer verbroken. Do dioveu van telefoondraad in het Haag8che Bosch zyn andermaal aan den gang goweost. Dat het ys in don Zoetorwoudschoo Singel nog niet betrouwbaar is, blykt wol hieruit dat er In den loop van dort dag onge veer twaalf joDgens zyn doorgezakt. Gistermiddag is op het politieburool alhier oen valsch kwartje gedeponeerd. Ter gelegenheid van de kans- markt alhier reed een buitenman met zijn kaasbrik, waarin nog twee personen zaten, van de Vischbrug in de richting naar do Viechmarkt. Daar hot paard schichtig word, was de bestuurder bevreesd dat hot dier op hol zou slaan, waarom hij het „omtrok", met het gevolg dat do wagen omsloeg. De bestuurder bekwam een hoofdwonde, welke bij dr- M. J. aan de Breestraat werd ver bonden. De andere twee personen kwamen met den schrik vrij. Op de intern, tentoonstelling te 'e-Qravenhage van pluimvee, enz., uitge schreven door de Nedorl. Voreen. Avicullura", werden behaald door den hoer P. J. Helder, te Leiden, twee lste pryzen, een 2de pry« en een zeer esrvolle vermelding. De zaak tegen den metselaar,' verdacht den kastelein E. In diens woning san de Groote Markt te 's Gravenhage, ver moord te hebben, komt Donderdag 2 Februari- a.s. voor de Haagscbe rechtbank. Als verdedigster is aan den beklaagde toe gevoegd mej. mr. £L 0. van Dorp.

Leidsch Dagblad | 1905 | | pagina 1