Woensdag IS JTaimai-i. A°. 1905. §eze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van §on- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Aeademienieuws. N*. 13775 LEIBSCH DA&BLAD PRIJS DEZER COURANT: Vooi Leiden per week 9 Gents; per 8 maanden n. 1 f 1.10. Buiten Lelden, per looper en waar agenten gevestigd zjjn 1 1.30. Franco per post B 1.65. PRIJS DER ADVERTENTIËN: Van 16 regels ƒ1.05. Iedere regel meer 0.174. Grootere letters naar plaatsruimte. Kleine advertentiën van 30 woorden 40 Gents contantelk tiental woorden meer 10 Gents.Voor het incasseeren wordt/0.05 berekend. Leiden, 08 Januas^i. Bij Gemeenteraadsbesluit van G April 1889 werd besloten tot ontbinding van de dd. 15 Maart 1652, 1 October 1660 en 5 No vember 1662 met de gemeente Zoeterwoude gesloten contracten betreffende het onder houd der „banwerken" aan den Hoogen •Rijndijk. Dientengevolge vervielen de jaar- lijksche uitkeeringen van do gemeente Zoe terwoude aan de gemeento Leiden tot een gezamenlijk bedrag van f 87.50, terwijl om gekeerd de gemeente Leiden werd ontslagen Ivan het onderhoud der banwerken, voor zoover op Zoeterwoudsch grondgebied gele gen. Slechts Leidens onderhoudsplicht kwam 'dus door bovengenoemd raadsbesluit te ver- yallen; in het eigendomsrecht op den berm kon dit besluit geenerlei wijzi ging brengen. Indien Leiden tevens eigenaar van den berm was, bleef het dit, en in de kadastrale te-naam-stelling werd dan ook geenerlei wijziging gebracht. Eon gevolg hiervan was, dat Ged. Staten bij liet verleenen van vergunningen tot dem ping en overbrugging van de s'oot langs den Hoogen Rijndijk, de belanghebbenden er steeds opmerkzaam op bleven maken, dat fvoor die werken ook vergunning van de ge meente Leiden noodig was, terwijl deze ge meente, als ontslagen van den onderhouds plicht der banwerken, bij het all of niet ver leenen dier vergunning geenerlei belang meer had en do belanghebbenden op hun beurt verwees na-ar bet gemeentebestuur van Zoeterwoude. Ook kwam het nog wel voor, dat Leiden, aangezien het op het ka daster als eigenaar te boek staat cn dus als onderhoudsplichtige wordt beschouwd, ten onrechte wegens gebrekkig onderhoud der banwerken werd aangesproken. Eindelijk merken B. en Ws. in hun advies aan den Raad nog op, dat de gemeente Lei den na genoemd raadsbesluit ook de be schikking over de beplanting op de bermen, wolke ze tot dusver als een sequeel van haar onderhoudsplicht had beschouwd, aan Zoe terwoude heeft overgelaten. Alles te zamen genomen komt het B. en Ws. daarom wenschelijk voor, ten einde verder misverstand uit den weg te mimen, dat thans ook do kadastrale tc-naam-stel- ling van de banwerken worde gewijzigd in dien zin, dat die werken, voor zoover in Zoe- 'terwoudo gelegen, ten name worden gesteld van dc gemeente Zoeterwoude. En. ten einde daartoe te kunnen geraken zal het noodig zijn, dat de eigendom dier werken aan Zoeterwoude wordt overgedra gen, welke afstand, naar het B. en Ws Voorkomt, kosteloos zal kunnen geschieden, aangezien de gemeente Leiden bij het be houd van dien eigendom geenerloi belang .meer heeft. Mitsdien geven B. en Ws. den Raad in overweging te besluiten: de werken, behoo rende tot dc zoogenaamde „banwerken", voor zoover onder Zoeterwoude gelegen, kosteloos aan de gemeente Zoeterwoude in 'eigendom af te staan, onder bepaling, dat 'de overdrachtskosten door beido partijen gel ij kol ijk zullen worden gedragen. Door de architecten Jesse en Fontein is heden namens het collegium van hot Leidsoh Studentenkoips op do Collegiumka^ mcr der Sociëteit Minerva" aanbesteed: het bouwen van het Feestgebouw voor de Maskerade, to plaatsen in het Van-der- Werf-park. Ingekomen waren 10 inschrijvingsbiljet ten, allen van Leidschc aannemers. Zo vol gen hieronder: N. A. Zekvel'd voer f 18,343; J. Zitman voor f 17,569; Jac. Bink voor 17,553; Iz. van der Kamp voor f 16,983; N. Kloots voor f 10,950; J. Christiaanse voor f 16,900; J. J. Lolkes de Beer, J. F. Breedc- veld en M. de Tombe voor f 16.660; P. J. O. Christiaanso voor f 16,630; J. N. Botcr- maj^ voor f 16,598; J. Boter mans voor 16^00. Op het Van de Wall-concert in het ge bouw „Diligentia" te 's-Gravenhago zal de heer S. van Groningen, uit Leiden, de drie Oostersche dansen uit het muziekdrama Antima" en do Javaansche Rhapsodic op het klavier voordragen. Vanwego den Noderlandsohcn Bond van Jongelings-vereenigingcn op Gcref. grondslag, Bondsring Leiden en Omstre ken", zal de 20ste algemeene vergadering gehouden worden op Donderdagavond, 19 Januari a, s. in het kerkgebouw der Gercf. Gemeento to Leiderdorp. Do agenda luidt: 1. Opening door den Bing-voorzitter W. F. van der Meer, uit Leiden. 2. Notulen van do vorige ver gadering, gehouden 6 Dcoember 1901 tc Hillegom. 3. Referaat van J. öffringa, te Leiderdorp: „De werkzaamheden der Gcref. Jongelings-verecnigingen." 4, Een bijdrage van een der leden der Geref. Jongelings-vereeniging „Obadja", to Lei den. 5. Opstel: „Ekchen voor do goede ontwikkeling der Jongelings-voreenigin- gen", door D. van Egmond G.zn., van Katwijk aan den Rijn. De toegang is vrij. Ondanks het niet zeer gunstige weder waren, gelijk wo gisteren reedt meldden, n vrij groot aantal belangstellenden near do Nieuwe Oostorbcgraafplaats te Amster dam gegaan om aan 't stoffelijk overschot van den te 's-Gravcnhage overleden dr. G. v. Gorkum, emeritus predikant bij do Rcmon- strantsche Gemeente te Amsterdam, do laatsto eer te bewijzen. Bohalvo verscheidene gemeenteleden wer den opgemerkt de professoren dr. S. Cra mer cn dr. A. Bruining, ds- P. H. Hugen- holtz, voorganger der Vrije Gemeento, co heer Dan. de Lange, indertijd directeur van hot, thans niet meer bestaando, koor der Gcr.-Remon. Gemeente, jhr. B. W. F. van Riemsdijk, hoofd-dirocteur van het Rijksmuseum, de heer Verrijn Stuart uit Baarn c.a» Bovendien kwamen met den stoet mede, als bestuurtlodcn van de Remonstrantscho Gemeente, ds. A. M. A. Reynders en de heeren W. R. Blankenberg en H. Kruimel. Meer can twintig kransen dokten dc baar, waaronder een zeer fraaie van het Bestuur der Remonst-rantscho Gemeente. Toen allen zich, in de rouwkapel der be graafplaats, om de haar hadden ge schaard, trad dt. A. M. A. Reynders naar voren. Aangezien velen te Leiden zioh nog do mineo Van Gorkom zullen herinnoren var den tijd, toen hij hier een geliefd predi kant der Ned.-Herv. Gem. wat, zal het hun zoker aangenaam zijn, als wij hier het warme, door es- Reynders gesproken woord laten volgen. Hij zeide: „Nu wc hier staan bij het oveischot van een man, die in onze gemeente zoo innig werd bemind, ons zulke ooisoha/tbaro dien sten bewees, ia het ons een dringende be hoefte een woord te spreken. Wie onzer denkt in dit stille oogenblik niet aan den rijkdom vaai zijn talenten? Wie hem dikwijls heeft gehoord als predikant, zal zich nog le vendig kunnen herinneren, hoe hij ons wist te grijpen in de ziel, met een enkel woord wist op to voeren van het alledaagsche naar het hoogere. Hoo menigmaal heeft Van Gor- kun in onzen jongelingstijd, als we op nuch- teien toon spraken over dingen dezer we reld, ons door zijn hoogo cn heerlijke geest drift gebracht tot heiliger gedachte, ons iets gebracht dat we nimmer, neen nimmer zul len vergoten. „We denken terug aan dion diep ontroe renden Oudejaarsavond to Leiden, toen Van Gorkum voor de gemeente optrad op don laaston -dag van het jaar, waai in de cholera- epidemie zoo talloos velen ten grave sleep te; hoe weldadig was ons toen zijn woord van innigen, rijken fcroovt I We denken terug aan den dag, waarop hij te Amsterdam zijn 25-jarig ambtsfeest herdacht, en ons sprak van zware verliezen die in het leven moeten worden gedragen. Wel mocht ccn man als hij daarover spreken, want zwaie stormen heeft zijn leven helaas zeer veel gekend. En onzo gedachten gaan terug naar zijn afscheids woord hier ter sfode gesproken, toen daar trilde een toon van weemoed, die meeging met een ieder, die naar hem luisterde ZijD we hem dankbaar vok-t de gave van den geest, bovenal dankon wc hem voor do gavon van zijn hait, dat warme, krachtige, teedere hart. Hij was een man des gevoels! Hoe menig maal sprak hij ons over de zware taak, om hui/3 in buis uit te gaan cn te spreken met de leden van zijn gemeente; een taak zoo zwaar, als hij bespeurde dat cr geen liefde was voor de zaak van den godsdienst, die hem zoo heilig, zoo na aan het harte ging. Maar hoe heerlijk was dan weer zijn stem, als hij was in het huis der zieke, daar neer zat aan de sponde en sprak, wooiden van ontroering, maar woorden van moed en kracht tevens. Hoe bleef hij met liefde bezield, toen hij emeritaat namwat schreef hij vaak brie ven aan vrienden cn kennissen, brieven die men bewaart als iets heiligs tot den dood toe Zooveel sohoons en goeds is ons door hem gegeven. Ook danken we hem voor zijii machtig woord, dat indruk maakte cn stem de waar hij kwam. Ik herinner me, dat we Bier tien jaar gele den stonden op dit zelfde kerkhof, hij bracht toen zijn lieve vrouw ter laatste rustplaats En hij moest toen spreken, zijn hart iwong hem te zeggen, wat er in hem omging nun het graf van haar, die hij zoo innig had lief gehad in het leven. Hij zei oru Pase'ica te vieren op deze plaats, daartoe genoopt door zijn onwankelbaar geloof in de onsterfelijk heid van iedere menschenziel. Het is mij be kend dat velen in die stonde, van twijfel weiden teruggebracht tot kracht cn geloof, tot een nieuw tijdperk in hun bestaan. Machtig groot was zijn geloof. En voor zijn kinderen moet het een heerlijke gedachte zijn, te weten dat in -den vader is heenge gaan een man, die met zijn gaven woekerde; dio gedaan heeft wat hij kon, waarvoor hem honderdon en honderden innig dankbaar zullen blijven, lang na zijn dood. Geeft u aan anderen, met uw gansche zied en uw gansche hart, dan kunt ge veel goeds en veel edels doen, geen beteie hulde brengen aan do nagedachtenis van den man, wiens leven was: geloof on weldoen." Hierna werd door dr. K. W. van Gor kom, een broeder van don overledene, ge sproken- Dezo gedaoht den overledene als vader en broeder on, als pater-familiaa, want dat wat' hij gedurende meer dan 40 jaar. Hij is steeds gebleven do ziel, die allon en allies vereende. Dio naklank, die indrukken, zeide spr., zullon blijven. Namens do gehcelo familio bracht hij zichtbaar aangedaan den overledene dank voor alles wat hij geweest is, eindigende met de woorden: „Rust in vrede." Toen hot stoffelijk overschot grafwaarts was gedragen on het vergankelijk hulsel van den overledene naast dat van zijn tien jaar to voron ontslapen echtgcnooto was ge plaatst, nam mr. W. P. J. Bok, een schoon zoon van den overledene, het woord. Hij bracht dank voor de bewijzen van deel neming cn belangstelling. Laten wij too- nen, zeide spreker, dat wij zijn geest ver staan hebben, laten wij medeleven, dat vor- stond dit menschenpaar in zoo hooge mate. Wij gaan van hier, besloot de spreker, met diepe droefenis, doch niet onvervaard, overtuigd, dat hij is heengegaan, maar niet verloren is, dat komen zal do heer lijke dag van een geestelijk voortleven. Ten slotte werd door ds. P. H. Hugen- holtz Jr. nog een enkel woord getproken, namens die velen uit ruimer kring, die hem eveneens hebben hooggeschat en lief gehad. Spreker herdacht den tijd, waarin hij met den overledene, cn anderen, streed en leed in de Nederduitsch-Hervormde Ge meente en hun beider scheiding van dio Kerk. Wel ging zij toen niet dezelfdo richting, maar zij bleven elkaar liefhebbon eir- waar- deeron. Met te betuigen, dat hij den ontslapene vooral gewaardeerd heeft om zijn trouw >n warm gemoed, besloot dc spreker. Hiermede was de plechtigheid, die niet naliet indruk te maken op do aanwezi gen, geëindigd- Het stoffelijk overschot van wijlen prof. dr. Th. H. Bchrens, hoogleeraar in de mi- crochemio aan do Polytechnische School te Delft werd gisteren, onder groote belang stelling, op de algemeene begraafplaats „Jaffa" ter aarde besteld. To elf uren verzamelden zich het docee- rend personeel, benevens tal van studenten, in het hoofdgebouw der P. 8. en nadat de kist uit het sterfhuis was gedragen en tal van kransen daarop waren gelegd, zette de stoet zich in beweging, gevolgd door hoog- leerarcn, leeraren, assistenten en studenten. Toen op do begraafplaats do kist in het graf was neergelaten, schetste prof. J. Krause, namens de Polytechnische School sprekende, den overledene als geleerde en docent en bracht een laatste weemoedigen groet. Prof. dr. S. Hoogcwerff, schetste Beh- rens als collega, mensch en vriend, en deed uitkomen, van hoeveel gewicht het weten schappelijk ondorzock van Behrens was, waardoor geleerden uit allo oorden van Europa naar Delft kwamen om zich van Behrens micro-chomische analyse op de hoogte te stellen. De voorzitter van den Senaat van het Deltsch Studentenkorps en die. van den Studentenbond huldigden de nagedachtenis van den overleden leermeester en de heeren F A. Unger en N. L. Swart, respectieve lijk namens do Mijnbouwkundigo Vereeni- ging fen namens de Technologische Verceni- ging sprekende, brachten woorden van hul de aan al wat Behrens deed in het belang van do vorming van de mijningenieurs. Een zwager van den overledene dankte uit naam der weduwo en van de familie voor de bewijzen van innige deelneming. De plechtigheid was daarmede ten einde. Ten teeken van rouw waren de gebouwen der P. S. gesloten. In den ouderdom van 68 jaar is to 's-Gravenhago overleden ds. J. J. Eigcman, emiritus-predikant bij de Nod.-Herv. Ge meente te De Meern. Den lsten Juli 1860 aanvaardde wijlen ds. Eigeman de Evan geliebediening te Bergsohenhoek en voorts stond hij nog te Hcngeloo, to Loosdui- n: te Buren, te Wilp, te Mijdrecht, tc Prinsenhage en tc Hongeloo (2dcn keer). In de gisteren gehouden gemeente raadszitting te 's-Gravcnhage werd do be kende motie-Bodaan c-.s. inzake de arohi- varis-quaestie, door do voorstellers gewij zigd in dien zin, dat de quacstie losge maakt wordt van het directeurschap van het gemeente-museum en thans wordt voor gesteld, den heer Scrvaas van Rooijen, als u.ijk van waardeering voor do diensten, door hem ala gemeente-archivaris bewezen, een jaarlijkscho toelage van 600 te ver- leeinen. Na langdurige discussie werd be sloten, ook dit nieuwe voorstel naar B. en Wa om praeadvies te zonden. Door de tooneelvereeniging „Ou3 Ge noegen'' te Amsterdam was Zaterdag j.l. een wedstrijd in het voordragen uitgeschre ven, waaraan ook door onzen vroegeren stadgenoot den heer S. R. Perrin, ccrelid van de vereeniging „Litteris Sacrum" al hier, in de afdeeling luim werd deelgeno men. (In de afdeeling ernst kon door hom niet worden meegedongen, omdat hij door omstandigheden te laat in Amsterdam aan kwam). Het zal velen een genoegen doen te ver nemen, dat hij in eerstgenoemde afdeeling den eerste prijs behaalde met hot gedicht van Laurillard: „Twee tafereolcn van een trouwdag", en in den eere-wedstrijd tus- schen de eerste prijswinners in de afdeelin- gen dames en heeren, eveneens den eersten prijs met het verplichte stuk: „Do bedrukte hengelaar", van A. Belinfante. Het program is vorscheuen van het XlVe Internationale oricntalistencongres dat den 19don April to Algiers bijeenkomt. De afdeelingcn omvatten: 1. Arische en In dische talen; 2l Semietische talen; 3. Mu- zelmansche talen (Arabisch, Turksch, Per zisch); 4. Afrikaanschc talen; 5. Talen van het Verre Oosten; 6. Grieksch en Levan- tijnsch; 7. Afrikaanschc en muzolmansehc oudhoidkundo. Tot de „libraires correspon- dants" van het Congres behoort de heer De Stoppelaar te Leiden. De heer K. G. Alberdingk, industrieel te Amsterdam, is in den ouderdom van 51 jaren te Weesp overleden. Hij was vroeger lid van de firma F. Alberdingk en Zonen, oliefabrikanten te Amsterdam. Wegens hot overlijden van den groot hertogin Carolino van Saksen-Weimar, nicht van Koningin Wilhelmina, deden Hare Majesteiten do Koninginnen en Z. K. H. de Prins der Nederlanden gisteren in den loop van den dag aan het bestuur van do Sociëteit „Casino" te 's-Gravenhagc de me- dedoeling toekomen, dat Zij er van afzagen, gevolg te geven aan Hun voornemen om gisteravond een bezoek to brengen aan het eerste Casino-bal. Door den heer O. L. J. Palmer van den Broek, controleur te Moeara Laboct, Solok, Sumatra, zijn aan 's Rijks museum van Natuurlijke Historie te Leiden, ten ge schenke aangebodentwee vrij zeldzaam voorkomende zoogdieren, n.l. een exemplaar van den binturong en een linsang. Don schenker is daarvoor dc dank der regccring betuigd. Do heer L. M. Barnet Lyon, te Haar lem, is benoemd tot ingenieur bij den aan leg der Zuidhollandsche Electrischc Spoor weg-Maatschappij. Wegens hoogen ouderdom heeft de heer H van Steeni8 ontslag govraagd als ge meente-ontvanger van Geldermalsen. Hot stoomschip „Anchises", van Am sterdam naar Batavia, arriveerde 15 Jan. to Liverpool; de „Besoeki" vertrok 15 Jan. van Batavia naar Rotterdam; de „Deuca lion" vertrok 15 Jan. van Penang naar Am sterdam; do „Memnon", van Amsterdam en Liverpool naar Batavia, passeerde 15 Jan. Port-Said; do „Sindoro" arriveerde 16 Jan. van Rotterdam te Batavia; do „Tole- machus", van Singapore naar Amsterdam passeerde 16 Jan. Gibraltar; do „Feld- marschall" (uitreis) arriveerde 15 Jan. te Lissabon; de „König" (thuisnjis) arriveer de 16 Jan. te Marseille; de „Koning Willem II", van Amsterdam naar Batavia, arri veerde 16 Jan. te Port-Said; de „Laeisz", van Java naar Amsterdam, arrivoerde 15 Jan. te Havre; de „Markgraf' (uitreis) vertrok 15 Jan. van Dar-ea-Salaam; do „Merapi", van Batavia naar Rotterdam, arriveerde 16 Jan. to Suez; de „Prinz Eitcl Friedrich", van Japan en Singapore naar Arasterdam, arriveerde 15 Jan. te Napels; de „Sloterdijk", van Nieuw-York naar Rot terdam, is 16 Jan. Prawlepoint gepasseerd. Alkemade. Aan de lotclingen dezer ge meente N. P. Bakker, J. P. van Berkel, A. van Hameren, W. J. Straathof, N. Koek, J. A. van Yelzcn, Th. v. d. Meer, J. van Ruiten, H. N. B'oem en J. v. d. Meer, al len van de lichting 1905, zijn bewijzen van militaire bekwaamheid en lichamelijke geoefendheid uitgereikt. Het aantal der tot beden ingeschrovcneu voor de lichting der nationale militie 1906, bedraagt 37. Door den Burgemeester is gepubliceerd dat de bewijzen van voorgeocfendheid welke bij het in deze maand gehouden onderzoek zijn verworven, na den 20stcn en vóór 24 Januari a.s. ter Secretarie kunnen worden afgehsrald. Uodoeravcn. Dc afdeeling „Bodegraven en Omstreken" van de Hofandsehc Maat schappij van Landbouw zal op Donderdag 19 Januari, a s. des avonds te halfacht Lu het hotel „Van Haaften" alhier een open bare vergadering houden, waarop dr. Rcm- mels, Rijks-veearts te Hoek-van-Holland» zal spreken over: Abattoirs, bestrijding der| sterfte onder de pas geboren kalveren, vee- verloskunde. Haarlemmermeer. Bij Halfweg is mot den inboedel verbrand de grootcndeels hou ten bchuiziug van A Snijder, bewoond v door den arbeider Picterso. Do brandspuit kon bij den feilen wind niets behouden. Do kinderen werden met moeite gered; het huis is wel, dc inboedel niet verzekerd. lllUegom. Vrijdagavond zal als spreker voor de afdeeling Hillegom van den Bond voor Staatspensionneering optreden de heer O. F. J. Verbeek, secretaris van de afdee ling Haarlem van dien Bond. Katwijk aan den Itü». Het fanfarekorps „Katwijk" alhier zal Donderdagavond m het hotel „De Roskam" een uitvoering geven 1 onder IcidiDg van zijn directeur den heer Hupkens. Het programma bevat een 0-tal muzikale nummers, waaronder volo nieuw ingestudeerde, benovens 2 toonoelstukjes. Katwijk. Dok in dezo gemeento worden po gingen aangewend tot oprichting oencr af deeling van den „Volksbond, Vereeniging tegen Drankmisbruik". Eonigcn ingezetenen is verzocht hun namen to oven voor een daartoe strekkende circulaire. Lisse. Een begin van brand ontstond Maandagavond tusschcn de pannen en het gewelf boven de concertzaal van den heei Van Ruiten te Lisse, tijdens een concert dat daar gegeven werd. De zaal was spoedig in de beste orde ontruimd. Het vuur was ontstaan daar waar de schoorsteen door het dak loopt; het houtwerk had, zoo het schijnt, vlam gevat door vonken. De brandweer was spoedig ter plaatse en of schoon er een sterke wind woei, was het vuur spoedig geblusoht. De schade was niet groot. („H.") Hoordw\Jk-aan-Zee. Maandagavond hield dc Yissohersverecniging „Helpt el kaar" in „Ons Huis" haar jaarvergadering dh door het bestuur en 40 leden werd bij gewoond. Uit het verslag van den secre taris bleok o. m., dat één nieuw lid wa* toegetreden on dat aan ziekengeld slechts 9 bohoofdc uitgekeerd te worden. Do re kening van den penningmeester bleek in ordo mot ccn saldo van omstreeks /580, bijna geheel in dc Noordwijksche spaarbank belegd. De twee volgent roostor aftredendo be stuursleden werden bij acclamatie herkozen, terwijl in dc vaoature-J. van oer Poorten vertrokken) voorzien werd door dc ver kiezing, met bijna algemeene stemmen, van den heer A. Verloop. Omtrent een verzoek van het oudste lid om eerder dam het reglement toelaat, een toelage te ontvangen, werd door het be stuur een voorstel ingediend, dat zulks go- sohiodon kan binnen do 10 jaren, in het re glement bepaald, onder voorwaarde, dat hot bedrag over 10 jaren gCBtort is. Dit voorstel werd mot algemeene stommen aan genomen. Baaaonholm, Do Christclijk-Historischo Kiesvcrccniging alhier heeft tot candidaat voor de Tweedo Kamer gotteld den heer, O. Baron van Wassenacr van Catwijck, to 's-Gravcnhage- In 1904 waren alhier in fabrieken cn werkplaatsen 17 personen beneden do 10 jaar werkzaam. Uitgereikt werden 11 ar beidskaarten; 14 inspecties hadden er plaats, geen enkel proces-verbaal werd op gemaakt. In verband met art. 34 van do niouwo Drankwet zijn voor 1 Januari 1905 bij B. en Ws. ingekomen 10 verzockfcchrfiten ter bekoming van verlof tot verkoop van bier, limonade on molk per glas, beginnende 1 Jan. 1906. Do goedgekeurde gemeenterokening 1903 bevat: gewone ontvangsten f 15,516.21$, ge wone uitgaven 14,393.64i; voordcelig sal do dus /1122,57. Buitengewone ontvangsten, 7475 en buitengewone uitgaven 7661,21, xlat hier con nadcelig saldo is vam f 186,21. Do rekening sluit alzoo met een voordeelig saldo van f 936,36. Gisternamiddag vroeg een landloopcr alhier om nachtverblijf. Dit werd hem ge weigerd, omdat het nog te vroeg was. Een paar uren later zwierf hij nog steeds in het dorp, wat hem zeker begon te vcrvolem Althans bij dem eersten wethouder 8loeg hij twee ruiten in en bij den gemeente veldwachter één, waarna hij direct wend ingerekend en in den toren opgeborgen. Na hedenmorgen door den burgemeester, te zijn gehoord, is proces-verbaal opge maakt. Do naam van den landloopcr ia Dirk Hansenhij woont te Gicsendam. Voorhout Donderdag, 10 Januari, za! alhiei een openbare Raadsvergadering wor den gehouden, des voormiddags te 10 uren. Leiden. Gctlaagd zijn: voor het theo retisch geneeskundig examen dc heeren P* J. Mulder Jr. en J. H. L. van Ree.

Leidsch Dagblad | 1905 | | pagina 1