„Allerzielen" te 's-Gravenhage. De redactie van het „Hbl." heeft naar aanleiding \an het verbid tot opvc ring van „Allerzielen" in Den Haag, (Zater dagavond door ons gemeld) zich om inlich ting gewend tot den heer Hcyermans zei ven en van den schrijver de volgenuc ruede- deelicg ontvangen: „Dinsdag j.l. verzocht- de heer Bijlcveld, concessionaris van den schouwburg te J8-Hage, per telegram het manuscript van „Allerzielen daar dc burgemeester er in zag© van erlangde. Onmiddellijk werd aan het telegrafisch verzoek voldaan. Donder dag kwam een nadere depêche van den heer Bijleveld, zeggende: ,,de burgemees Ier kan nog niet dadelijk beslissen, wilt voorstel ling uitstellen." Daar de goheelo nouding van den conces sionaris mij verdacht voorkwam, omdat a. geen burgemeester in Holland het manus cript van een werk, dat nog niet aange plakt of geannonceerd is, ter lezing vraagt; b. elk burgemeester na lezing spoedig be scheid geeft, daar bet al of niet doorgaan eener opvoering van zijn antwoord afhangt verzocht ik het bestuur der „Ncderland- sehe Tooneelvereeniging" direct aan den burgemeester van Den Haag te seinen. Het telegrafisch antwoord van den Ilaag- schen burgemeester was zeer duidelijk. „Daar te Amsterdam geen orde verstoord is, heb ik geen bezwaar tegen de opvoering te 's-Gravenhagc. Om te weten welke zon derlinge zaken in Den Haag gaande waren, seinde de „Tooneelvereeniging" nog eens aan den heer Bijleveld „of do burgemeester 't stuk gelezen had?"En thans kwam finaal de aap uit den mouw: de heer Bijleveld, namens zijn machtgevers, verbood do voor stelling zelf. Don burgemeester had hij voor boeman gebruikt. Een zeer loyale daad, die den burgemeester niet zeer prettig zal stemmen en een vreemd licht werpt op menschen, dio „Op Hoop van Zegen", „Heb Pantser", etc. wél voor den Koninklijkeschouwburg geschikt vonden, maar „Allerzielen" niet. Ik beb hierover geen opinio te geven." De directie van den Kon. Schouwburg te 's-Gravonhago deelt in verband hiermede het .volgende medo aan „Het Vad.": „Vergun on6 met een enkel woord te rcfu- teeren het met veel drukte opgezette „relle tje" betreffende onze weigering tot het op voering in den Stedelijken Schouwburg van Heyerman's „Allerzielen." „De zaak is eenvoudig deze: „Gedachtig aan hetgeen onlangs is voor gevallen met het tooneelstuk „Ces Mes sieurs", achtten -wij het geraden alvorens dc opvoering aan te kondigen, het manus cript van „Allerzielen" den burg»" ïeester, als bevoegde autoriteit, tor lezing toe te zenden en te vragen of bij tegen de vertoo ning bezwaar had. „Het antwoord luidde: dat Z.Edelachtb. re geen termen vond om de vertooning te ver bieden omdat zij naar zijn oordcel geon ge- gevaar kon opleveren voor verstoring der openbare orde." „Voor ons is dit echter niet voldoende. Wij wenschen ook zekerheid te hebben, dat de voorstelling aan niemands godsdienstige en zedelijke gevoelens aanstoot zal geven en meenen die zekerheid alleen te kunnen ver krijgen door elders een vertooning van dat tooneelstuk te gaan bijwonen en alzoo een eigen oordeel te vormen. „Daartoe ontbrak ditmaal tijd en gele genheid, zoodat wij voorzichtigheidshalve de vertooning voor a.s. Woensdag geweigerd ^hebben, een daad waartoe wij uit kracht van onze overeenkomst met de Ned. Tooneelver eeniging ten volle gerechtigd zijn. „De „uit de mouw gekropen aap" is dus niet zoo leelijk als hij wordt afgeschilderd. Ingezonden. Mijnheer co Redacteur! Als naar gewoonte lat- ik ook den 81stcn Brief van een Lcklenaar in het Leidsch Dagblad van 7 Januari en ik moest er tot mijn spijt in ontwaren," dat do schrijver con weinig gaat overhellen, om onze oude 'gebouwen to willen vernietigen, of wel mo- derniseoren, wat bij mij hetzelfde is. Het spijt mij, dhar ik meen, dat de geaohto schrijver het afbreken van den molen „do Oranjeboom" destijds beschreven heeft en wel in afkourcfiden zin. Do Briefschrijver zou namelijk onze stact- klokken van eon tweeden wijzer willen voorzien en zijn kennissen dachten ook nog aan eon derden (secondewijzer). Nu, als me"- dan toch aan het opzetten is, dan ook nog maar een wijzer voor den Greenwich- tijd; maar tooh geloof ik, dat dan het go al met die Duitsoko familie niet opgelost Vordt, daar ik meen, dat die familie wel zeker het gebouw bewondert' heeft, maar misschien met den tijd in verlegenheid zat omdat zij verzuimd hadden hun horlogo naar on zo tijdrekening te stellen, immers het zal den Briefschrijver wel bekend zijn, dat men in Duittchland M. E. tijd heeft, welke met ons land 40 minuten verschilt. Ook zou al dio wijzer-opzetting niets ba ton als een Belg hier komt, zou deze ver langen de wijzerplaat in 24 uren verdeeld to zien, daar het den schrijver eveneens wel bekend is, dat men daar spreekt van dertien uur en een kwartier, veertien uur, enz. Doch laat ons hopen, dat tot die ver andering nimmer wordt overgegaan, wamt heusch, een nieuwe klok past op geen o u d o n toren. Het volgen-do in dien Briof om op meer goueolten der stad klokken to plaatsen, ver dient wèl eonige aanbeveling, maar can zou ik in overweging geven, dat de „Ver- eeniging tot bevordering van het Vreemde lingenverkeer" het op zicih nam om enkele klokken to plaatsen, die ook 't avonds goed to zien zijn, tevens dienende alt lantaarn. Ik twijfol niet of ons gemeentebestuur zou dan de verlichting daarvan wel op zich willen nemen. U beleefd dankzeggend voor co geplaatste rogelen, teeken ik achtend, Uw dienstwillige W. A., Lid der „V. t. b. v. V." Koloniën. BATAVJA, 8 18 Decsmber. Do controleur W. J. Ketjen, is belast met de waarneming der betrekking van assistent resident van Bangil. Die controleur H. F. N. Roskott is be last met het bestuui over 'd)c ondorafdeeling Ba tang Alai en LaJ>ooan Arnas afdeeling Kendangan (Borneo.) Dc kapitein F. H. Vroom, in garnizoen te Magelang, heeft eervol ontslag uit den militairen dienst gevraagd. De militaire architect H. P. N. Hoo- gervorst te Magelang, heeft wegens ziekte twee jaren verlof naar Europa gevraagd. De onderwijzer 2do klasse H. J. Vro lijk gaat wegens langdurigen dienst met een jaar verlof naar Europa. De opzichter 1ste klasse bij den water staat G. Rapp heeft wegens volbrachten diensttijd eervol ontslag uit 's lands dienst aangevrangd, ingaande den 7den Januari 1905. („J--B.") DJ AM BI. Van het gewestelijk bestuur van Palem- bang is door de regeering onder dagteeke- ning van den lsten December het volgend telegram ontvangen: „Assistent-resident Djambi seint mij het volgende: 20 November enkele overblijfse len lijk controleur Kroesen nabij Nalo, woonplaats hoofd federatie Tantan, gevon den. Hoofd van romp gescheiden, begra ven op talang dier doesoen nabij woning van een der moordenaars. Op twee voort- vluchtigen na, alle moordenaars en mede plichtigen, meest uit doesoen Nalo gear resteerd. Bericht, moord gepleegd op last pangerans hadji Oemar en Seman, nader bevestigdhoofden en geestelijken van fe deratie in zaak betrokken. Bende plusminus twee maanden in die streek asyl verleend. Van komst Abdoellah Joesoef en versprei de berichten omtrent te verleenen hulp door sultan Turkije moet gobruik gemaakt zijn door genoemde grooten om hoofden en bevolking tot verzet te bewegen. Onbc- tiomvbare depatio van Tanah Renah, voornaamste hoofden van federatie Tiga laj Kain (waartoe ook Tantan behoort) mede 'gearresteerd. Ik vond houding hoof den twijfelend. Patrouilles, waarbij de- mang Aripin, in terrein tot vervolging bende." („Java-Ct.") Het „Bat. Nbld." meldt: De Regeering heeft den resident van Palembang gemachtigd om naar Tandjong Pinang te gaan, ten einde met den resi dent van Riouw overleg te plegen omtrent de beste wj'jzo van ageeren in het gebied van Riouw tegen de uit Djambi naar die residentio uitgeweken vijandige benden. Aangezien die benden uit het gebied van Riouw telkens invallen doen in Djambi, zullen zij ook in het lliouwsche rusteloos vexvolgcl worden. Van don resident van Palemhavg is onder dagteekening van den Ssten December het volgend telegram ontvangen: Hoofd van doesoen Doerian Icljo leverdo Pangeran Tjokro uit aan bestuur. Raden Mat Tahir is uitgeweken naar Tocngkal. Bij herregistratie docsoons bcnedenLanden tusschen Boelian cn Bcrembang bloken nog slechts dertien personen afwezig. („Java-Ct.") De ramp op de Nanocsa-eilanden Naar dc „Java-Ct." mededeelt, is van den resident van Mcnado ondor dagteekening van 6 December het volgend telegram ont vangen ten vervolge van zijn in Je „J.-Ct-" van 22 November j.l. opgenomen bericht van 'den 19den November to voren: Ben cergistermiddag per, op 27 November van hier vertrokken „Van Richeeck" terug gekeerd van geteisterde eilanden. Ramp blijkt van grooteren omvang dan oorspron kelijk word vermoed, 'daar ook eiland Mi- angas (Palmas) on noordelijk gedeelte van eiland Harakelang door orkaan en hoogen waterstand van 20 October zwaar geteisterd, waaadoor dat gedeelte een allertreurigst aanzien heeft, terwijl daai op meerdere plaatsen groot gebrek aan voedingsmiddo- len heerschte en vole aioktcgevallen onder de bevolking voorkwamen. Van den resident van Palembang zijn onder dagteekening van den 8sten en 9den December do volgende telegrammen ont vangen. Hoofd van doesoen Doerian Icjo leverdo Pangeran Tjokro uit aan het be stuur. Raden Mat Tahir is uitgeweken naar Toengkal. Bij herregistratie docsoens bene- lenlanden tustchen Boelian en Berembang bleken nog slechts dertien personen afwe zig* Assistont-rcsident seint: Patrouille on der luitenant Glagliarde kreeg 2 dezer voe ling met bende Raden Mat Tahir in Boven Toenkal nabij Loebocq Kambing. Niet leventgevaarlijk gowond Europeesch fuselier Rotwil, als stamboek No. 37341 en twee inlandsche fuseliers. Buit eenige blanko wapenen on munitie. Loeboeq Kam bing on Poolan Langgat verlaten, bevol king Loeboeq Lesoeng vluchtte naar Ran- tan Benar. AT J Elf. Het „B. N." ontving van 8—12 December de volgende telegrammen uit Kotta-Radja: Bij een patrouille in Gampong Bireuém, Peusangan, werd licht gewond door coa kJewanghouw do sergeant Loon, No. 8062. Een patrouille in Boven Soumanjan, Ta- patoean, verraste do schuilplaats van Toe- koo Itara. Dit hoofd en tien volgelingen werden neorgelegd. Dc buit bestaat uit vijf voorladcrs met munitie en blanke wapens. Allo bij den overval van het bivak Simeu- loe verloren geraakte geweren zijn weder in onze handen. Bij zijn werkzaamheden is door een onge val licht gewond de korporaal goniewerk- man Van den Berg No. 51138. Hij zaagde zijn rechterduim door. De Boveii-Doesocn. Een van den resident der Zuider- ©n Ooe- terafdeeling van Borneo op 9 Dcoember ontvangen telegram meldt, dat bij een ex cursie, ondernomen om den pretendenfe- flultan in handen te krijgen, onzerzijds sneuvelde een dwangarbeider en werden ge wond inlandsche fuseliers, dwangarbei ders en pradjoerits. Volgens n dooeer den legercomman dant uit B and j erm as sin ontvangen tele grafisch bericht is de Europecschc fuse lier Van der Wal, stamboek No. 48658, 'b nachts uit een transportprauw gespron gen en vermoedelijk verdronkon. Do Rnsslselie Oosizecvlcot. De „Java-Bode" van 8 December be richt: Het pantserdekschip „Utrecht" is den öden dezer van Socrabaia naar Amboina vertrokken, vermoedelijk om een oogje te houden op do Russische Oostzee-vloot, die tegen den lSden dezer maand in dezen ar- chipei verwacht wordt en waarschijnlijk zijn weg zal zoeken door een der zeestra ten tusschen de kleine Soenda-eilanden- Aan een doorvaren van Straat Malakka wordt niet meer gedacht. Mogelijk zou een deel van het eskader door Straat Soenda kunnen komen, waar het dan vermoedelijk begroet zal worden door een ander pantserschip. Baad tad fudië. „Het Nieuws van den Dag" verneemt, dat do heer De Bruyn Prince in Augustus naar Europa gaat en in verband daaimede de heer De Meester zijn verlof zal bekor ten en zijn zetel komt innemen. „Socrabaia Courant". Naar het „N. v. d. D." vori.^emt, is door aandeelhouders van de naamlooze „Socra baia Courant" het blad dat door mi dr. W. F. Schimmel wordt geredigeerd in be ginsel besloten tot liquidatie der Vennoot schap. Clilncesclie zakeu. De heer A. G. do Bruin, ambtenaar voor Ohincesohe zaken te Medan, heeft ons verla ten. Sinds November 1898, du>j nes jaren, was hij op Sumatra's Oostkust werkzaam. In de vaoahuie, door zijn overplaatsing naar Pontianak, wordt niet voorzien. De instelling eener arbeidsinspectie heeft an dere verhoudingen geschapen, waardoor de ambtenaar voor Chineosche zaken, voorloo- pig althans gemist kan worden. Men weet, dat een nieuwe regeling in do pon is, waarbij een Booit Chineozen-protoctoraat wordt in gesteld, naar het voorbeeld van de Straits* („Dcli-Ct.") Opleiding van jongelieden tooi* den tuinbouw. Ten vervolg© van het besluit, van 12 Sep tember 1901 is bepaald, dat de daarbij be doelde proef met de opleiding bij 's lands Plantentuin te Buitenzorg van hoogstens vijftien Europeesche jongelieden voor do agricultuur op deze.fde voorwaarden gedu rende een nador tijdvak van drie jaren zal worden voortgezet. („Bat. Nbld.") CIVIEL DEPARTEMENT. Ver leend: wegens gowichtigo redenen drio maanden verlof naar Europa buiten be zwaar van den lande, aan den controleur bij het Binnenlandsch Bestuur op Java en Madoera C. H. Douwes Dekker, met bepa ling, dat hij zijn betrekking zal nederleggen op 6 December. wegens gewichtige redenen zes maanden verlof naar Europa buiten bezwaar van den lande aan den ingenieur 3de kl. bij den dienst van het mijnwezen P. M. van Botse, met bepaling, dat hij zijn betrokking don 4dcn December zal nederleggeD. Benoemd: tot opziener 1ste kla*so bij de Ornbilinmijnen, dc tijdelijke opzionter der gebouwen bij dio mijnen W. van der Valk; tot commies op hot residentiekantoor te Eandjerrnaam (Zuider- en Ooster afdeel mg van Borneo) do eerste klerk op genoemd bureau L. M. Patiwaelj tot boormeester -lfcte klasse bij den dienst van het grondpeilwezen, de boormeestcji" 2de klasse J J. A. Bronsgeest; tot commies op het residentiekantoor te Semarang de ambtenaar op non-activiteit J. A. van der Zijl, laatstelijk commies op het residentiekantoor te Soerakarta. Ontslagen: op verzoek met ingang van 5 December 1904 eervol uit 's lands dienst, do eertte klerk bij het departement van financiën L. E. van Minos; op verzoek eervol uit 's lands dionst, de leerling-opziener bij het boschwezen in Ne- derlandsch-Indie W. P. M. van Dam. Bovorderd :tot eersten klerk ter al- gemceno secretarie, dc klerken op dat bu reau S. E. L. Jansz en J. C. de Groot. Bij het Binnenlandsch Bestuur op Java en Madoera. Geplaatst: in de residlentie Pasoe- roean, de bnrgeil. ambtenaar J. J. M. A. Popel ior. Bij het Binnenl. Bestuur op de bez. buiten Java en Madoera. Geplaatst: in het gouvernement Su matra's Westkust de burgerlijke ambtenaar E. F. Faeeo Schaeffer, met intrekking van de plaatsing aldaar van den burgerlijken ambtenaar A. J. G. M. Gaill'ard. Benoemd: tot hulpprediker ten dienste der inlandsche christengemeente te Tara- tara (Menado), de zendeling-leeraar in de Minahassa J. G. de Haan. Bij het Boschwezen in Nederl-Indië. Benoemd: tot tijdelijk leerling-opzie ner: D de Vries Reilingh, H. G. Hamar de la Brethoniere met bepaling dat zij worden geplaatst in het bosclidistrict: Semarang- West-Soerakarta en Ngawi Oost-Soera- karta. Overgeplaatst: van het boschdistrict Toeban naar het boschdistrict Zuid-Soera- baia^Pasoeroean, de adjunct-houtvester 2do klasse W. van Harencarspel; van het boschdistrict Zuid-Soerabaia- Pasoerocan naar het boschdistrict Toeban, de opziener J. H. Buijten Jr.; van het boschdistrict Ngawi-Oost-Soera- karta naar het boschdistrict Pekalongan- Kendal, de opziener E. Landman. Bij de in- en uitvoerrechten en accijnzen. Werkzaam gesteld: als verifica teur, de tot ambtenaar benoemde opziener en geplaatst te Semarang P. A. Boijer; als commies ter controle, de tot ambte naar benoemde opziener en geplaatst te Se marang H. J„ Egter van Wissekerke; als ontvanger, de tot ambtenaar benoemde hoofdopziener geplaatst te Soengei Goen- toeng (Riouw) W. F. Dracht. Benoemd: tot hoofdopziener de klerk bij den ontvanger van voormelde middelen te Belawan, geplaatst te Poeloe Kidjang (Riouw) W. Winter; tot tijdelijk opziener en geplaatst te Lom bok J. O. Celosse, thans belast met de waarneming der betrekking van klerk bij het departemont van Financiën. Bij den watersbaat en 's Lands B. O. W. Overgeplaatst: van de directie naar do res. Zuider- en Oosterafdeeling van Bor neo, ten einde als eerstaanwezend water- staatsambtenaar op te treden, de architect K. Burm. Benoemd: bij het openbaar Europeesch lager onderwijs tot onderwijzer 3de kl., H. S Sterkcnburg, thans tijdelijk als zoodanig werkzaam; tot hulponderwijzeres, mej. M. S. G. Ver loop, van verlof uit Europa teruggekeerd, laatstelijk dio betrekking bekleed hebbende. Overgeplaatst; van de school te Amoerang (Menado) naar die te Ternate, als lste onderwijzer, de onderwijzer 2de kl. J. W. Croes. Geplaatst: aan de school te Amoe rang (Menado), als hoofd der school, de herbenoemde onderwijzer 2do kl. R. Smelt, on zulks met intrekking van zijn plaatsing aan de school te Ternate; aan de school te Pontianak, de herbe- noemdo hul ponder wij zeree M, S. G. Verloop. Bij den Oost- en telegraafdienst. Belast: met de waarneming der betrek king van commies eerste klasse en ge plaatst te Weltevreden, de ambtenaar op ncn-activiteit F. A. Kommer, laatstelijk kantoorchef tweede klasse. MILITAIR DEPARTEMENT. Inge trokken: zijn overplaatsing bij het sub- sistentenkader te Batavia, de eertte luite nant bij het garnizoonsbat. van Celebes Me nado en Timor H. F. Krol bij het subsistentenkader te Batavia, de eert te luitenant bij het 20stebat. G. P. Groenhof; bij het garnizoensbat. der Zuider- en Oosterafdeeling van Borneo, de eerste lui tenant bij het derde depotbat. G. J. Bode; bij do garnizoenscompagnie der Lam- pongscke districten, de tweede luitenant bij het vijfde bataljon L. J. Saron. Ingot rokken: de overplaatsing bij hot garnizoens-bat. der Westerafdeelïng van Borneo van den tweeden luit. bij het löcle bat. H Meihuizen. Overgeplaatst: bij het garnizoens bat. der Westerafdeeling van Borneo, de tweeden luit. bij het 20ste bat. A. J. dc Bank Langenhorst. Verleend: wegens ziekte een jaar ver lof naar Europa aan den luit.-kol. der inf. J N. C. baron van Heerdt. Gemengd Nieuws. Het lijk van den Urker vis- seher W. Nentjes, schipper van den in derf Btorrn van 6 October verongelukten botter U K 79, is bij Castricum gevonden en wordt naar Urk vervoerd. Te Ve 1 p (G.) had Zondagavond het volgend ongeluk plaats. Het dienstmeisje van den heer T., met de tram van tienen uil> Arnhem komende, sprong, daar de tram reeds een eindje voorbij haar woning was gereden, van het voorbalkon, voordat vol komen gestopt was. Het meisje viel langs de tram en werd opgenomen met een ont zettende wonde over het aangezicht van het voorhoofd tot aan de kin, waarschijn lijk veroorzaakt door de treeplank. Boven dien was een schouderblad gebroken. De toestand van het meisje is zorgelija. Te Winschoten werd giste- ren gevankelijk binnengebracht mej. F-., van Nieuwepekela, verdacht van verduiste ring van effecten. De aanhouding geschied de op aanklacht van een familielid. Mej. F. zou nl. weder in het huwelijk treden en moet nu ten nadeele der erfgenamen eenige effecten verduisterd hebben. „Het Vad." meldt, dat de voor eenige maanden aangekondigde nieuwe Haagsche politie-kleedij voorloopig aan den kapstok is gehangen. Er was dan ook nog niet t-oo besloten, zegt het blad. Alleen bestond het voornemen de kleeding te ver anderen. Naar wij vernemen, wordt ook het weekblad „De Amsterdammer", de Groene, niet meer op de leestafel der can- tine in de kazerne te Middelburg toegela ten. („M. Ct." Ongelukken. In de Choor- straat te Utrecht werd gistermiddag een meisje uit de Dorstige Hartsteeg, C. R. ge* naamd, door de tram overreden, waardoor lisar de beide beenen verbrijzeld worden. Zij bleef onder de raderen bekneld, zoodat men haar niet dan na heel veel moeite be vrijden kon. De kleine had bovendien een trap van het paard bekomen. Per brancard had het vervoer naar het ziekenhuis plaats. Zij zal wel voor haar leven verminkt zijn; indien zij in het leven gehouden kan worden („U D.") Aangaande de arrestatie van een 36-jarigen coupeur F. te Leeuwarden moldt de „Leeuw. Ct.": Do man, die gedurende 7 jaren tegen hoog salaris in betrekking was bij den heer Sij- bouts, genoot het volste vertrouwen, en ontving daarvan bij verschillende gelegen heden de bewijzen. Tot October van het vorige jaar koesterde zijn patroon tegen' hem niet de minste verdenking. Toen kwa men er van de politie te Amsterdam bij die te Leeuwarden mededeelingen, waardoor laatstgenoemde bij den heer S. informaties insctlde Er zouden nl. te Amsterdam goederen (voering en zijce) te koop aange boden zijn aan iemand, die op het aanbod niet inging, omdat hij vermoedde, dat do zaak niet zuiver was en van dit vermoeden kennis gaf aan do politie van zijn stad. De goederen te Amsterdam zouden aange boden zijn door familieleden van den thans gearresteerden ooupeur. De heer S. achtto de verdenking tegen, dezen ongegrond do zaak zelf was bovendien moeilijk te con- stateeren, zoo kwam er destijds niets meer van. Voor eonigen tijd meldde de politie to Amsterdam opnieuw eenzelfde vermoe den. Er werd een nauwkeurig onderzoek ingesteld, met het gevolg, dat de coupeur, werd gevangengenomen. Hij bekende on middellijk aan het bureel van politie. Het is den heer S. thans gebleken, dat de hem door zijn ontrouwen employé toe gebrachte schade over de laatste twee ja ren een vrij aanzienlijk bedrag beloopt. De deelnoming in het lot van het onge lukkige huisgezin van den schuldige vrouw met zes jonge kinderen is groot. Gisteravond vond mon te Bor ne een alleenwonende stokoude vrouw met brandwonden overdekt in haar huisje. Do kleoron der ongelukkige, die den laatstea tijd sukkelende was, schijnen door het vuur eener stoof in brand geraakt te zijn; ze brandden nog, toen de buren het ongeval bemerkten. Do ter hulp geroepen dokter constateerde den dood. De Oost-en de Zuidkust van" Engeland hobben bij d©n jongsten storm veel geleden van de hooge zee. Te Dover zijn. de huizen aan de kade ondergeloop :n en wa ren enkele straten overstroomd. Te Rama- gate zijn dc visckmarkt en de promenade onder water gezet. To Yarmouth is de scha de zeer groot. Aan de zeezijde wao de geheeld stad overstroomdin sommige huizon steeg het water zoo hoog, dat do bewoners zich op de hoogtere verdiepingen in veiligheid moes ten biengen. Ee i der voorn a >te kerken' is mede ondergoloopen. Er is alweer cenr.oordaanslag gepleegd in Rusland. Naar de „Noyoma Vremya" verhaalt 'avam bij den -'olitiecom- missaris van Jekaterionslaw, den heer Ta- ger, een zekere I vanity om een baantje vra gen. Toen hij werd binnengelaten, loste hij een revolverschot op den commissaris. Het ochot miste. Ivanitzy werd gegrepenhij wil zich over de beweegredenen tot zijn daad niet uitlaten. Te Gibraltar is Zaterdagoch tend vroeg een lichte aardbeving waargeno- nomen. Te Linea zijn twee schokken gevoeld.. Enkele huizen zijn uit het lood gezakt. Ook to Algeciras, Combamento en San- Roque zijn de schokken waargenomen. Zij gingen daar gepaard met een dof gerommel. In een huis aan den Schiff- graben te Hannover werd op den Eersten Kerstdag een partij gegeven. Een Bulgaar die tot de gasten behoorde, maakte zich bij een gesprek over den Russisch-Japanschen oorlog zoo driftig, dat hij zijn revolver uithaalde en op den gastheer een schot loste. Met een ernstige wond in ce kcci werd de gekwetste naar een kliniek ge bracht. Nadat do woeste Slaviër nog een schot op de gastvrouw gelost had, dat er.h- tor mit' was, pleegde hij zelfmoord, doof zich een steek in de long toe te brengen. Burgerlijke Stand. KATWIJK. Geboren: Krijntje, D. van P. J. Minno» en K. Sourerjjn. Jan, Z. van A. Ouwe- hacd en M. Boek. Cornelia Adriana, D van P. van Rijn en W. Paardekooper. Leendert, Z. van J. de Vreugd en M. van Duivenvoorden. Jacob, Z. van J. Jonker en J. van Rgn. Arie, Z. van A. Haeenoot en J. Klok. Cornelia Eli«abeth, D. van C. van Doijn en G. Rem mei zwaai. Wijntje, D. van D. van Duijn en L. v. d. Plas. Willem Martinus, Z. van D. Koelewjjn en D. van Beelen. Overleden: D. van Duijn, 83 j., ochtg. van M. Bruin. A. van der Plas, 81 j., ecütg. van J. de Jong. Gehuwd: J. Plug jm. en L. van Duijn. Ondertrouwd: A. van der Plas jm. en P. van der Wal jd. D. Kujjt jm. en A. van der Plas )d. LEIDERDORP. Ondertrouwd: C. Kroon 31 j., te Hoogeveen, en L. H. Nierstrasz 22 j.# alhier. G o h u w dM. Weijers, gescheiden man, alhier, en J. Stoute, geschei en vrouw, alhier. A. van den Brink en M. L. Janssen, beiden alhier. Geboren: Klaas, Z. van W. Kranenburg en J. Schelliogerbont. Augustinus, Z. van H. Kijk in de Vegte en A. )V. Mitns. Overleden: Egberta Groenendijk 2 j. 0EGSTGEEST. Geboren: Louisa Carolina, D. van J. A. Peeman en A. A. van de Ven. Maria. D. van W. van der Pjjl en M. TieDboven. Cornelia Gernt, Z. van G. Sirag en C. D. Mechelse Bastiaan, Z. van A. Hoogstraten en J. van der Vlies. Anthonius, Z. van C. P. Kriek en M. Juffermans. Gerrit, Z. van J. van der Vijver en P. Prins. Overleden: Marinus Johannes Uais 4 j. Apolonia Tboen 46 j. WASSENAAR. Ondertrouwd: W. F. Knjjoenburg en M. A. van der Kr oft. Overleden: A. Kokshoorn M. 85 j. H. Remmerswaal V. 75 Levenloos aangegeven één. Geboren: Dirk, Z. van L. Nell en tl. van den Berg. Gijbhertha Anthonia Johanna, D. ven C. S. van der Pins en A. Weu6veeu. Herman us, Z. van H. L Borsboom en J. v. Hengelaar. Z01CTERW0UDE. Geboren: Cornelia Jozina, D. van H- J- v- d. Maat en M. v. d. Meer. Johannes Cornells Joseph, Z. van J. H. C. v. d. Hurk en P. C. Terneuse. Johan Simon, Z. van A. v. d. Werff en W. Lnk. Overleden: M. Helsloot V. 65 j., gehuwd met W. Spek. C. Hekker V. 56 j., gehuwd met J. A. Reuther. ZEGWAARD. Geboren: Wouter. Z. van VV. de Ridder en N. v. Dnijn. Sara Elisabeth, D. van J. Havenaar en A. v. Slaveren. Engel Johannes, Z. van C. Ooms en M. J. Uitdenbogert. Overleden: Cornelia Lengkeek 3 w. J. J. M. Wensveen 9 w. L. Segers, 59 j.. echtg. van A. v. Voorst. C. Koot 67 j., ecbtg. van G. Reijnen. J. Huibers, 76 j., wed. A. Pellanders. Gehuwd: M. de Graaf 25 j., van BJeiswijk, en J. v. Ruitenburg '25 j. ZOKTERMEER. Geboren: Teunis, Z. van G. Klos en J. Immerieel. Nicolnas, Z. van N. Kramer en G. Erdtman. Johanna, D. van G. y. Wieringen en A. Kreft. Overleden: G. Erdtman, 41 j^ echtg. van N. Kramer.

Leidsch Dagblad | 1905 | | pagina 6