u». 13766 A°. 1905. (Beze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (§pn- en feestdagen, uitgegeven. Zaterdag 7 Januari. LEIDSCH M&BIAD PRIJS DEZER COURANT; Voor Leiden per week 9 Gents; per 3 maanden 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd zyn 1 f 1.30. Pranco per post 1-65. PRIJS DER ADVERTENTIEN: Van 16 regels /T.05. Iedere regel meer /"0.17|. Grootere letters naar plaatsruimte, Kleine advertentiën van 30 woorden 40 Oenta contantelk tiental woorden meer 10 Gents.Voor het incasseeren wordt/"0.05 borekend. Dit nommer bestaat uit VIER Bladen, Eerste Blad. Voor de Brievenbestellers ie door ons ontvangen van: D. F. M. f 1; J. R. /2.50; mevrouw Van E. 1N. N. f 10; N. N. /0.50; mevrouw H 11Dr. van S. 0.25; wed. J. J. de H. /0.25; J. AI. Th. de H. /0.25; G. H. B. 0.25A. W. S. 15; movrouw de V. 0.50F. R. f 2; J. A. H. /0.25. To zamon 24.85. V- Offieieele Kennisgeving. Burgemeester en W \oudors van Leiden; Gerien art. 8, 1st» alinea, der Hinderwet; Brengen ter algemeeno konnis, dat door hen vergunning is verleend aan J. DING JAN en de firma TIELEMAN en DROS en aeehtvorkrijgenden, respectievelijk tot we deroprichting van de door brand vernielde Btoomwassokerij en -drogerij, gedreven door een stoommachine van 7$ p.k-, aan den Hoogon Rijndijk No. 1, kad. bekend Sectie AI No. 844 en tot uitbreiding van de fa briek van verduurzaamde levensmiddelen aan de Middelstegracht, kad. bekend Sectie I No. 2397, door het bijbouwen van een Werkplaats, kokerij en koelhuis. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE RIDDER, Burgemeester. VAN HEYST, Secretaris. Leiden, den 7den Januari 1905, DRANKWET. I Burgemeester en Wethouders van Leidon; Gelet op art. 12 der Drank wc.; Brengen ter algomeene kennis, dat door BARTHOLOMEUS ARNOLDUS VAN UL DEN eu ANDRIES LAMi^RTUS VAN DEN BERG, beiden wonende te Leiden, .verzoekschriften zijn ingediend, om vergun ning tot uitoefening van den kleinhandel in 8torken drank, voor gebruik ter plaatse .van verkoop, respectievelijk in do percee- len Groenesteog No. 79 en Nieuwe Rijn No. 72 aldaar 1 Burgomecster en Wethouders voornoemd, DE RIDDER, Burgemeester. VAN HEYST, Secretaris. Leiden, 7 Januari 1905. Leiden, 7 Januari. Het Stedelijk Museum „De Lakenhal" werd gedurende het ja~r 1904 bezocht door 14,648 personen, nl. door 3433 Nederlanders, 765 buitenlanders en 10,460 personen op de dagen, waarop het Museum kosteloos te be zichtigen is. Do student in de geneeskunde J. W. do Steppelaar, te Leiden, wordt toegelaten tot id-? verbintenis als adspirant-reservc-officicr .van gezondhoid. Gedurende het 4de kwartaal 1901 hebben Zich ter dienstneming bij c&i Kweekschool voor Zeevaart alhier aangemeld 141 jongens, waarvan 90 wegens lichaamsgebreken wer- iden afgekeurd en de overigen, zijnde 51 jon gens, tot een verbintenis in Hr. Ms. zee dienst worden toegelaten. De Nederlandische mail uit Ooshlndió wordt hedenavond alhior verwacht. Gisteren dineerden bij H. M. de Ko- fcingin: de gep. luit.-kolonel baron Schirn- melpenninck van der Oyo van Hoevelaken, kamerheer en adjudant i. b. d. van H. M. ©n voorzitter van dc Eerste Kamer dor Staten-Generaal, met mevrouw; jhr. Van Swinderen, voorzitter van den Raad van State; Graaf van Randwijck, ceremonie meester en mevrouw; en H. W. J. E. ba-ca Taets van Amerongen, kamerheer-ceremo niemeester. Do Koningin-Moeder vereerde gister avond de laatste voorstelling van ,,D© brui loft van Kloris en Roosje" door de Konink lijke Vereeniging ,,Het Nedcrlandsch Too- neel" in den Haagschen schouwburg gege ven, met Haar tegenwoordigheid. H. M. kwam tijdens de 1ste acte van het blijspel Mijnheer de Senator", eerbiedig begroet door het publiek (de zaal was uit verkocht), dat van de zetels oprees. Met zichtbaar genoegen volgdo H. M., die van e«n talrijk gevolg vergezeld was, het oud Hollaudsch zang- en dansspel on lachte meermalen hartelijk om de actualiteiten uit den Niouwjaarswensch van „Nardus". Een zeer geestdriftige ovatie werd Haar door het publiek gebracht toen Pieternel in dien .wensch het feest herdacht van de huldiging ,van Koningin Emma, toen het een kwart eeuw geleden was, dat zij als Koningin in 'Holland kwam. Zeer gevoelvol werd dit ge doe, te, vooral ook de herinnering aan het feit, dat H. M. toen begeerde dat het hul defeest aan Oranje-Nassau-oord ten goede zou komen, voorgedragen door mevrouw Van Korlaar—Van Dam, die zich daarbij tot H. M. richtte. Toen Pieternel gereed Was, barstte een lang aangehouden handge klap los, dat niet ophield voor H. M. aller vriendelijkst met hoofdbuiging had bedankt. Niet minder werden stormachtig toege juicht de wenschen van Pieternel en Tho- masvaer (de heer Kreeft) voor de Koningin en voor Koningin Emma en den Prins in den eigenlijken hoilgroet. De wensch op de Koningin was in den rhytmus en den vorm van het „Wien Neerlandsch Bloed" en ein digde met den kreet: „Lang teev' de Ko ningin Toen werd onder daverend applaus 'luide „hoezee" geroepen. Na het uitspreken van den wensch verliet H. M. den schouw burg, onder betuiging aan den heer De Wijs, president van den Raad van Beheer, dat H. M. zeer veel genoegen had gesmaakt. Do referendaris H. F. Bordewyk, langen tyd chef der afdeellng comptabiliteit van het Departement van Waterstaat, Handel en Nijverheid, zal in dit jaar den dienst mot pensioen verlaten. De Commissaris 'der Koningin in de provincie Zuid-Holland heeft bonoemdtot lid van de Gezondheidscommissie te Gouda, den heer J. de Bruyne, opzichter van Rijn land te Gouda, en tot lid van de Gezond heidscommissie te Zoetermeer, den heer A. Meerburg, arts te Zoetermeer. Door den Koning van België is de heer D. Harmens, consul van dat land te Leeuwarden, benoemd tot ridder der Leo poldsorde. Het „Christelijk Schoolblad" deelt mode, dat de 7000, die een onbekende voor het nationale onderwijs in Transoran je gegeven heeft, berusten bij het School fonds, „dat naar vermogen de organisatie steunt, die alle Christelijk-nationale scho len in die kolonie wil helpen." Men meldt uit Groningen aan hot „Hbld.", dat het berioht van „Het Vader land", als zouden ~-o oud-liberalen bij de a»s. Kamerverkiezingen tegenover prof. Drucker mr. S. van Houten stollen, beslist onjuist is. Door wijlen den heer Jacob van der Vlugt, te Overschio, is vrij van successie rechten vermaakt, aan de Ned.-Herv. Ge meente f 1000, aan de diaconie der Ncd. Herv. Gemeente 300 en aan de school voor Chr.-Nat. Schoolonderwijs f 250, alle to Overschio. De heer H. H. Barger, predikant te Utrecht, hoopt den 23eten Februari a.s. zijn 25-jarige evangeliebediening te herden ken. Den löden Januari a.s. hoopt de heer P. J. D. van Slooten zijn 40-jarige ambts bediening als predikant te Terband (Eng- wirden) te hordenken. Van 11 Januari 1863 tot 15 Januari 1865 waB hij daar hulppro- diker. Wijlen de heer E. Kooi, lidmaat der Ned.-Herv. Gemeente te Vclzen, had aan de diaconie der Gerof. Kerk aldaar, f 2000 vermaakt. Beido kerkbesturen maakten nu aanspraak op deze som. Nadat deze zaak langen tijd hangende is geweest, heeft thans de Geref. Kerk van haar aanspraken afstand gedaan. („N. v. d. D.") De GorkumBche liberalen hebben met 54 stemmen gekozen tot candidaat -voor de a^8. Kamerverkiezing den oud-minister mr. N. G. Pierson. Mr. H. Goeman Borgesius kreeg 19 stemmen. Binnen 14 degen vergadert het vrijzin nig centraal-comité in het kiesdistrict, om dan tot een definitieve candidaatetelling over te gaan. Evang.-Luth. Kerk. Tweetal te Doetinchem: ds. A. P. do Groot, te Woerden on de heer EL J. Lenderink, proponent te Amsterdam. Verschenen is het eerste nummer van „De Koerier", weekblad gowijd aan handel en industrie, uitgave van het Nederlandsche Handels-Informatie-Bureau Van der Sluys en Co., te Amsterdam en Groningen. De 2de luit. T. Beets, van het 10de reg. infanterie, heeft verzocht bij de koloniale reserve te worden gedetacheerd. In zake de kwieotie, of de sociaal-demo- oratisclio gemeenteraadsleden te Amsterdam verantwoording aan de Federatievergade ring schuldig zijn over hun houding in den Raad, is door de Federatievergadering Am sterdam Woensdagavond een besluit geno men, dat in strijd is met de meening van die p ar tij genooton-r aad slode n Aangenomen wterd do motie: „De verga- doring verzoekt den partijgonooten Polak, en Tak, zoolang de kwestie van het uitbrengen van verslag door do gemeenteraads leden voor de Federatio niet door het congres is uitgemaakt, ziek bereid te verklaren voor de Federatievergadering ver antwoording af te leggen." Daarna werd, blijkens een verslag in „Het Volk", ook de volgende motie aange nomen: „De vergadering der Federatie spreekt do wenschelijkheid uit, dat aan het congres de beslissing worde gevraagd of de Federatie al dan niet de gemeenteraadsleden tor verantwoording kan roepen." Naar wij vernamen, verwacht de Re geering, dat binnenkort het voorloopig verslag der Tweede Kamer over het wets ontwerp tot wijziging der onderwijswet het licht zal zien. Het zou dan haar voorno men zijn dit vers-lag zoo spoedig mogelijk te beantwoorden, zoodat de Kamer, als zij in Februari weder bijeenkomt, onmiddellijk het ontwerp in openbare behandeling zou kunnen nemen. („N. v. N.") Het weekblad „Floralia" geeft bij gde genhoid van zijn 2ö-jarig bestaan als bij voegsel de portretten van den eersten hoofdredacteur en den eersten uitgever, de heeren A. G. G. Sutherland Roijaards en W. van Gorcum Sr., en die van den tegen- woordigen hoofdredacteur den heer A. Frét en den hoofdredacteur van het met „Flora lia" verbonden bijblad „Avioultura", den heer J. H. Beekman Bzn., benevens die van de tegenwoordige uitgevers, de heeren J. H. van Gorcum, C. van Gorcum Wzn. en W. van Gorcum Jr. In een redactioneel ar tikel wordt het 25-jarig bestaan van hot weekbad herdacht. Het aantal leerlingen der fabrieksschool te Enschcdee bedroeg 31 Dec. j.l. 1061. Het stoomschip „Koningin-Regentes" vertrok 6 Jan. van Batavia naar Amster dam; de „Rijnland" vertrok 5 Jan. van Montevideo naar Amsterdam via Duinker ken; de ,,Tciomachu3", van Singapore naar Amsterdam, arriveerde 6 uan. te Suez; de „Amsteldijk", van Rotterdam naar New port-News, passeerdo 6 Jan. Wight; de „Chingo Wo", van Batavia naar Amster dam, passeerde 5 Jan. Perim; de „Diomed", van Penang naar Amsterdam, vertrok 5 Jan. Colombo; de „Flores", van Amster dam naar Batavia, vertrok 6 Jan. van Suez; de „Gocntoer", van Batavia naar Rotter dam, vertrok 6 Jan. van Marseille; de „Prinses Sophie", van Batavia naar Am sterdam, passeerde 6 Jan. Kaap Roca; de „Socstdijk", van Newport-News naar Am sterdam en Rotterdam, passeerdo 6 Jan. Bevezier; de „Rhipeus", van Batavia naar Amsterdam, passeerde 5 Jan. Prawlepoint. Alkemade. Do loteling dtezor gemeente J. M. Hogonboom, die tegen do uitspraak van den Militieraad bij Ged. Staten herkou- ring verzocht, is voor den dienst bij de mv litie afgekeurd. Bodegraven. De bevolking dezer gemeen te bcatond op 31 December 1903 uit 2233 mannen en 2343 vrouwen, te zamon 4579 per sonen. In 1904 werden geboren 185 kinde ren, als: 92 jongens en 93 meisjes. Er vestig den zich 203 mannen on 231 vrouwen, to taal 434 personen. Overleden zijn 34 mannen en 35 vrouwen, totaal 69 personen. Naar elders vertrokken 217 mannen en 209 vrouwen, totaal 426 personen. De bevol king bedroeg op 31 December 1904: 2277 mannen en 2-426 vrouwen, te zomen 4703 zielen. Levenloos werden aangegeven 6 kin deren, als 4 van het manlijk on 2 van hot vrouwelijk geslacht Er werden 30 huwelij- kon gosloten. Donderdag, 6 Januari, hield de Schict- vcreeniging „Willem TeJl", alhier, haar jaarlijksche algemeene vergadering ten hui- 1X3 van den heer C. Rijkaart. Bij afwezigheid van den voorzitter leidde de viae-voorzitter, de heer H. de Graaf, de vergadering. Do secretaris las de notulen dor vorige vergadering en bracht het jaar verslag uit, waanroor hom drnk werd ge zegd. Hierna deed de penningmeester like ning en verantwoording. Do rekening sloot met een nadeelig sald^ van f 28.25, welk te kort onvermijdelijk was, aangezien de Ver eeniging in het vorige jaar verschillende bosohuttingon in het sohietlokaal heeft moe ten laten maken en door het aanschaffen van een eerste-klasse-'uks. Do Vereeniging was ook nog bezwaard met 41 aandeden, groot /0.50 ieder, welk bedrag bereidwil lig door den pennir\-mec6ter werd voorge schoten om ze dit jaar toch uit te loten. Do uitbetaling dier uitgelote aandeden zal door den penningmeester geschieden tot 31 Jan. a.s. Tot bestuursleden werden herkozen do heeren S. D. Boonzaaycr en J. C. de Vet en gekozen in de plaats van de heeren W. Bos en J. Zwijnenburg, die beiden bedankt hadden, de eerste wegens ziekte, de heeren A van Noord en C. Teeken. De Zangvoieeniging „Harmonie", al hier, cal Dondterdag L Jan. a.B. haar tien jarig bestaan vierfcn met het geven van een zanguitvoering, die met meer luister zal ge geven worden dan men gewoon is te doen. Drie bekwame solisten, buiten do Vereeni ging staande, van elders, zullen zich laten hoomn, terwijl de zang niet alleen door een piano, maar tevens dooi een flink strijkor kest begeleid zal worden. De leerlingen 'der zangschool, een instelling van „Harmonie", zullen dien avond ook blijken van hun vor deringen in den zang geven. Het program ma belooft een genotvollen avond. Den 11 den dezer maand zal in deze ge meente door dc branc-meesters schouw wor den gehouden over s:hoorstcenen, stook plaatsen of stookinrichtingen. Ratw(jk. Naar aanleiding van een be- rioht uit Jïatwijk-oan-Zee, kunnen we mo- dedeelon, dat zich voor de openbaro lagoro sohool aldaar werkelijk hebben aangemeld 131 leerlingen, terwijl tlechts 42 zijn toe gelaten. Wat do plannen van het gemeen tebestuur zijn, is nog niet bekend, ten minste, zijn wij wel ingelicht, dan hebben B. on We. nog geen besluit genomen en evenmin een rapport vastgesteld voor den Raas, die gewoonlijk in Januari vergadert. Wel is bekend dat aan ouders, wier kin deren nog niot zijn toegelaten en dio zich ter aeoretario aanmelden, in overweging wordt gegeven hun kinderen te zenden naar de openbaro lagere school to Katwijk-aan- den-Rijn, waar plaats beschikbaar is. Voor den bouw van een nieuwen gas houder aan do gasfabriek alhier zijn inge komen 8 aanbiedingen, als van: Noord- Nederl. Machinefabriek to Winschoten 13,520; G.oncmeyer on Banck, to Brack- wodo 13,600; Jonker en Stans, te Hcn- drik-Ico-Ambacht f 14,900; Aug. Klönnc, to Dortmund 14,910; F. A. Neurnan, to Eschwciler 15,300; M. van dor Kuyl, to Slikkerveen 16,300 en 20,320; H. Jon ker on Zn., to Amsterdam 10,550; Jo- hannesfeldor Machinefabriek to Erfurt 17,180. De gunning is voorloopig aange houden. De bevolking dezer gemeente, dio op 31 December 1903 bostond uit 4549 mannen cn 4368 vrouwen, totaal 8915 inwoners, is in 1904 vermeerderd door geboorte met 180 m. en 158 v., door vestiging met 170 m. en 118 v.in hetzelfdo jaar verminderd door over lijden met 49 m- en 60 v. ;door vertrek m3t 144 m. en 120 v.waardoor do toestand op 31 Dec. 1904 was 4706 m. en 4462 v., totaal 9168. Het aantal voltrokken huwelijken be droeg 87levenloos aangegeven worden 9 kinderen. Sedert de opening van hot telefoonkan toor alhier in October des vorigen jaar6 werden tot 31 December daar gevoerd 803 interlooale en internationale gesprekken't aantal locale gesprokken bodroeg in dcnzclf- den tijd 3215. Voorzeker wel een bewijs, dat door de 2"2 aangeslotenen eon ijvorig gebruik van de telefoon wordt gomaakt. Do gele roeiboot, de vorige week albie- vormisb, is teiuggevondon in Rijnlands uit- watoringskanaal. Door het stormweder los geraakt is zij vormoodelijk met het spuien weggedreven. Do petroloumwagen eencr bekende fir ma in Leiden, kwam gistermorgen in aan raking mot een karretje van een petroleum- ventei D. Z. alhier- Bohoc.t het betoog, 'dat dit laatste voertuig togen een aanrijding met eerstgenoomden colossus niet bestand was? Toch liep alles betrckke'ijk goed af en zal do schade ongevce- f 5 bedragon, die do voorman gaarna bereid is te vergoeden. In het afgoloopc jaar werden door do poiitae alhior opgemaakt 685 proocssen-vor- baal togen 363 in het vorige ja een niet onbelangrijke sprong voorwaarts Koudekerk. Door J. Heersma, 0. de Wit, D. Boecaard, H. van Leeuwen, C. do Groot, M. do Graaf, P. Batolaan, wed. H. Muideren A. Vermaas, wed. L. Rijnsburgcr, allen alhier, is aan B. en Ws. verlof ge vraagd voor den verkoop van alooholhou- denden drank, anderen dan stciken 'drank. Het aantal beha. del de telcgrammon bodroeg bet vorige jaar 1368, t.w. 572 ver zonden en 796 ontvangen. In het jaar 1902 bedroeg dit getal 1335 cd in 1903, 1407. Gedurende het afgeloopen jaar word op het hulpkantoor in do Rijkspostspaarbank ingelegd 13,417.98 en terugbetaald 14,507.12, terwijl 13 nieuwo boekjes worden uitgegeven. Dozo cijfers bcdioegen in 1903 respectieve lijk 12,387.14, 8816.01 en 21. Leiderdorp. Gedeputeerde Staton hebben het kohier van het sohoolgold, over het 4de kwaï taal 1903, goedgekeurd tot eeD bedrag van f 36.84$. Gedurendo bet jaar 1904 werden bij den burgemeester 136 kennisgevingn ingele verd van in bedrijven overkomen ongevallen. Den 12den dezer zal het 25 jaren golo- den zijn, dat moj. P- Kooreman word aange steld tot gemeente-vroedvrouw. Noordwijkerhout. Aan do inschrijving voor do straatverlichting werd deelgenomen dooi Joh. Schouten on P. de Road Jr., res pectievelijk voor 162.50 en 147.50. Het werk is aan den laagsten inschrijver gegund. Oudado. De uitslag van Wet prijsbil- jarton ton huize van den kastelein Van cfer Hulst alhior op 4 Januari j.l. was als volgt: lste prijs, J. C. van Rijn te Rijpwetering, 2de prijs, G. van Rijn te Viouwenakker, 3de prijs, W. Mastenbroek te Lisse, 4de prijs, J. van Diemen to Rijpwetering. Er waren 16 deelnemers, benevens nogal veel belang stel lenden. üudewetering. Wederom komt alhier een geval van febris typhoïdea voor en wel ten huize van A. Kcijzer. Oudshoorn. Het nieuwe kerkgebouw der Geref. Kerk te öudshoorn is in g biuik ge nomen. Ds. v. d. Heyden trad als feestre denaar op en nam tot tekst Gen. 26 22. Verder werd nog gesproken d or prof- A., Honig, van Kampen, den burgemeester J. do Lange, don heer A. verduin (ouderling), ds. Van Dijk (Zwammoidam), ds. Breukelaar (Bodegraven) cn eindelijk door ds. Schoenma kers van Alfen aan den Rijn, wolkc ook mot gebed sloot. De kerk is zeer mooi ingericht, en cr waa geen plaatsjo meer open. Van naburige Kerken waron deputaties ge zonden om dozo feesture bij to wonen. ltjjusburg. Do verordening op het heffen van haven- on kadcgold is goedgekeurd van Gedep. Staten teiugontvangen. Sassenlioim. Alleen voor do maand Janu ari zal do Rijksontvangei den 2dcn Dinsdag in plaats van don 3den alhier zitting hou den. Ter-Aar. Glodurondo het afgeloopen jaar zijn er in deze gemeente geboren 36 j. en 41 m., totaal 77; gevestigd hebben zioh 51 m. en 75 vr., totaal 129. Hot go tal overlo- denen bedraagt 19 m. cn 26 v., totaal 45, terwijl de gemeente hebben verlaten 47 m. en 60 v., totaal 107. Vermeerdering 90 m. en 116 v., is 206. Vormindering 66 m. en 86 v., is 152. Bevolking op 1 Januari 1905 1351 m. en 1315 v., totaal 2696. Qotal hu welijken 25. Aantal loven loos aangegevenen 4. In deze gemeente hebben zioh con 13- tal personen aangegeven voor een verlof tot verkoop van alooholhoudenden anderen dan sterken drank, waaronder 11, dio het bedrijf op 1 Januari 1904 uitoefenden. Lotclingon voor dc lichting 1905, dio verlangen bij do zeemilitie te dienen, moe ten, voor zoover zij krachtens hun boroep daarvoor in aanmerking kunnen komen, zioh vóór 1 Februari a. a tor gcmcento-so- crotario aanmelden, waarvoor do gclcgen- heud zal worden gegeven meer in hot bij zonder op Vrijdag den 27sten Januari a k., dos voormiddags to 11 uren. De ohristolijkc naaivcreeniging „Ar beid adelt" hield alhior aan tal van be- hoeftigen een uitdceling van do door haar vervaardigde klcodingslukken. Door daar toe uitgenoodigden afgehaald, worden deze in de golegonhcid gestold onder het ge bruik van een kop koffie het hunno in ontvangst te nemen. Dit liefdework, onder leidumg van mevrouw Wautcrt sedert ccni- ge jaren begonnen cn door tal van dames gesteund, mag waarlijk wel door minder bedeelden op prijs worden gesteld cn do dankbaarheid van dezen mag clan ook een spoorslag zijn voor do Vereeniging om op den ingeslagen weg voort to gaan. Valkenburg. Do heer J. Vnrkovissoi Sr. sodort vele jaren notabel der Ned.-Herv. Gemeente, is 'door stemgerechtigde leden, opnieuw als zoodanig benoemd. Ter aanvulling van een bestaande on- dorw ijzers vacature aan de gemeenteschool alhier hebben zich slechts vijf sollicitanten aangemeld. Voorbout. Tot tijdelijke onderwijzeres aan de O. L. school alhier, is bonoemd inej. G. H. do Jong, te Oegetgceet. oor aanmelding ter indeeling bij de zeemilitie zal tor gemeentesecretarie tob 1 Fcbr. a.s gelegenheid zijn cn meer be paald op Vijrdag 27 Januari a> f. des voormiddags te 11 uren. WaddlngsYoen. Tot secretaris der Com missie tot wering van schoolverzuim is hor- kozen de heer Van Drimmeicn en tot voor zitter de heer C. Jongenburger. Wegens ongesteldheid beeft mej. Gren del, onderwijzeres aan do openb. school D, een verloftijd aangevraagd. In het afgeloopen jaar 1904 waren in dezo gemeente 686 schoolgaande leerlingen, verdeeld over 5 scholen, nl. Openbaro School (Brug) met 240, Opcnb. School (Dorp) 173, School met den Bijbel (Brug) 121, School met den Bijbei (Dorp) 65 en R.-K. School 87. Warmond. Reeds gedurende 35 jaren gaf de „Harmonie van Warmond" een uitvoe ring op Koppermaandag. Door sterfgeval moest echter dit jaar van deze traditie worden afgeweken cn is vieze uitvoering nu vastgesteld op Maandag 16 Januari. Er zij echter op gewezen, dat deze uitvoo- ring veel belooft, want behalve een viertal nieuwo stukken, te geven door do Kapel der „Harmonie", zal daarna door de afJeo- ling Tooneel een blijspel opgevoerd wor den, waaraan dc bekonde goede krachten zul len mcdewciken. Woubrugg©. Brand meesters der brand- schouwerij alhier, zijn voornemens op Woensdag 18 Januari a. b. schoorsteen- schouw te drijven en zullen alsdan letten of de stookplaatsen voldoen aan art. 147 dc. algemeene plaatselijke politic-verordo- ning. Do houder van lotingsnommcr 8 1» door Gedeputeerde Staten dezer provincie voor den dienst der nationale militie af gekeurd. Het aandeel dezer gemeente der in 1905 te leveren manschappen bedraagt 8, dientengevolge zullen lotingsnommerB 2, 5, 6, 10, 12, 13, 14 en 16 tor inlijving wol* den opgeroepen.

Leidsch Dagblad | 1905 | | pagina 1