NIEUWJAARWENSCHEN. rT POSTKOF. Stedelijke Gasfabriek. Kost en Inwoning. Eerste Aankondiging. levr. RUUSEBÜÜM, GELO a 5 pCt. Uitzending van KOUDE en üfARIE Schotels. CONCERT K. Havengeld. J. SDZERDA mr Verstrekt tevens achrifte- lyk advies. 12602 8 Dienstbode, P. Déjeuners, Oïaiers, Soupers. Koloniën. BATAVIA, 16-28 November. Do verplaatsing van den liaad van Indiê naar Buitenzorg z«al coist in Juni van hot volgend jaar plaats hebben. Althans tegen dien tijd zijn door loden van den raad ge schikte woningen to Buitenzorg besproken. („Bat. Nbld.") De resident der Proangeivregentoehap pen deelt mede, dat door zware regens in den nacht van 30 op 31 October jl. bolang- lijke schade werd toegebracht aan den ouden cn nieuwon heerenoiienstweg in het district T] idamar, van af de gr eng van Djampangwetan tot de disbiictshoofc-plaats Sindangbarang der afdeeling Tjiandjoer. Door "aarcstoitingen werd do nieuwe weg medo op een tiental plaatsen zoodanig be dolven, dat de communicatie verbroken werd. Vwrts werden in bedoelde wegen bij die gelegenheid 9 bruggen door bandjirs weggeslagen, teiwijl ook in dien nacht twee per/Sbnen van de ucssa Tjisalak in ge noemd district, die zich in de -.jioedjoeng waagden, coor den stroom werden mede gevoerd en daarbij den dood vonden. („JavarCt.") De dirigcerend officier van gezond heid eerste klasse J. H. H. van Dorsten, in garnizoen te Scmarang, heeft wegens Lang- viurigen dienst, ce«n jaar verlof naar Euro pa gevraagd. De onderluitenant J. M. J. van Eijck, bij het tweede depót-bataljon, heeft eervol ontslag uit Hr. Me. militairen dienst ge vraagd. Do referendaris bij het 'departement van binnenlandfcoh bestuur J. A. M. Boke, heeft het verzoek gedaan om eervol ontslag uit 's lande «dienst wegens volbrachten diensttijd De ingenieur eerste klasse bij den war terstaat K. F. H. Boot, heeft wegens lang- durigen dienst oen jaar verlof naar Euro pa aangevraagd, ingaarido 11 Januari 1905. De gouver nemen toveoarte te Pal'em- bang J. D. van den Bergh, heeft wegens lnngdurigen dienst een jaar verlof naar Europa aangevraagd. (,,Bat. Nbld.") DJ AMBI. Voor het gewestelijk bestuur van Palexn- bang is onder aagteekening van 24 No vember het volgend telegram ontvangen: Pangeran Socrio, zoon van wijlen Soe- Boehocnan, door bevolking Doerian Idjo uitgeleverd aan contioleur Beneden Tem- bcsi. Pangeran Ra toe drong met vijfden ge- weerdragenden in doesocn Remadji, schoot zonder resultaat op hoofd dier doesocn cn week uit in bovcnstroomscho lichting, waar hij door patrouille wordt opgespoord. Raden Mat Tahir moet zich thans ophouden tusschen Soengci Danau Bangko en Kaos en wordt door demang Arbain met tien pradjoerits opge«spoord. Raden Pomock, naar Boven Pidjoean opgejaagd door pa trouille Tersteege, wordt thans vervolgd door patrouille ondei sergeant Wols. Yele door laatstgenoemde Radens uit doeseen langs Beneden Batang Hari gerecruteerde pereonen, w. o. hoeloe! Iang3 Doget, peng- hoeloo Koewab en bilal Said meldden zich bij bestuur blijkbaar uit gebrek aan voeös ecl. („JavarCt.") OIYIEL PARTEMENT Ontslagen: mot ingang van den dag volgende op dien waarop hij het beheer van het post- en te legraafkantoor te Pontianak aan zijn op volger zal hebben overgegeven, op verzoek eervol uit *8 lands dienst, do kantoorchef derde klasse (commies eerste klasse) bij den post- en tegraafdienst A. Willemse. Belast: met ingang van 1 December 1904 met de waarneming der betrekking van tijdelijk administrateur van het gou- vernements-pandhuis te Soemedang, de tij delijke adjunct-administrateur van het gouvernemente-pandhuis to Tjiandjoer F. J. C. Siegers. Bij het openbaar Europeesch lagor onderwijs. Benoemd: tot 1 ponder wij zeres mej. M. M. Gaymans, mej. F. A. H. Smits, mej. M. S. Quast, allen thans tijdelijk als zoodanig werkzaam. Benoemd: tot tijdelijk leerling-opzie ner cn geplaatst in het boschdistriot Pe- kalongan-Kendal, P. S. Glignett thans maandgclder in het genoemd boschdistrict. Benoemd: tot tijdelijk adjunct-hout vester der tweede klasse bij het boschwezen in Nederlandsóh-Indië de eerste klerk bij exploitatie van staatsspoorwegen op Java F. M. Ohdenroth; T. E. Bischoff thans particulier en F. Meester than6 zonder be roep. Bij den post- en telegraafdienst. Tot commies derde klasse de tijdelijke commiezen derde klasse mejuffrouwen M. D. P. E. Warden ^ar, A. P. Jansen, C. A. van der P aardt en H. L. Persijn; tot tijdelijk commies derde klasse W. E. Samson, thans belast met de waarneming der betrekking van commies derde klasse en 'de adjusct-commiezen H. H. A. J. Kransz, L. M. Brantz en A. A. J. Jansen. Belast: mot do waarneming der be trekking van commies derde klasse de ad junct-commies J. M. Polak. Bij don waterstaat en 's lands B. O. W. Gesteld: ter beschikking van den resi dent van Kedoe voor de uitvoering van het werk: Verbetering van den hcerendienst weg E XXII van Wadaslint. .0 naar Nga- lian" do opzichter tweede klasse F. K. J. Burchartz, thans in -do residentie Oostkust van Sumatra geplaatst. Ovor'i?ftplaatst: van de residentie Rembang naar de res. Oostkust van Suma tra do opzichter tweede klasse Ch. L. B reedt. MILITAIR DEPARTEMENT. Ge plaatst: bij aankomst uit Nederland, de tweede luitenant der cav. jbr. W. J. E. van Riemsdijk tij het derde eskadron to Ba tavia en de tweede luitenant P. 0. Colt- hoff bij de eskadrons to Salatiga. Bevorderd: tot kapitein, de eerste luitenant der genie F. F. T. Jannette» Wa Ion, g-odcfcaclieord van hot lcgor in NnSor- land bij dat in Nederlandsch-Indiö. Geplaatst: bij aankomst in Indië to Scmarang, 'de dirigeerend officier van ge zondheid eerste klasse dr. J. Kleinenham- mans. Overgeplaatst: van Scmarang naar Djambi d© tijdelijke officier van gezond heid tweede klasse G. A. Holler. Bij den artillerie-constructiewinkel to Soeraba.i-1 met ingang van 3 Deo. 1904. Ontslagen: op verzoek eervol uit 's lands dienst, de onderopzicner over de plaat- cn bankwerkers H. Houweling. Belast: met de waarneming der be trekking van onderopziener over de plaat- en bankwerkers de gegageerde artillerie werkman eerste klasss H. A. Giile (alge meen stamboek No. 17299). Gemeenleraad van Oudshoarn. Voorzitter: de Burgemeester. Aanwezig alle leden, uitgezonderd de heer Den Hertog. Mededeeling goschlodt van een adres van den heer Asman, te Woubrugge, om te wor den benoemd als gemeente-geneesheer belast met de kostelooze vaccinatie. De Voorzitter stolt voor dit adres te renroyeeron naar B. en Ws. om advies. Do heer Van der Kloot Meybrug wonscht echter een uilzondering op den regel te maken, on stelt veor het adres onmiddellijk in be handeling te nomon. Do Voorzitter oppert de vraag of do Raad thans reeds bekwaam is deze aangelegenheid to regelen, waar het zoo'n ingewikkelde quaestie betreft, waarop de heer v. d. Kloot Moybrug opmerkt dat do Raad in deze zal hebben te beslissen. De Voorzitter brengt hierna den heer Den Hertog, die thans ter vergadering komt, op de hoogte met het ter tafel gebrachte onder werp en wijst er op, dat het niet aangaat, thans juist de gevolgen van een dusdanig besluit vast te stollen; en zegt niet to willen doelen in de verantwoordelijkheid die de Raad b(J het aannemen van het voorstel op zich laadt. Do hoor Den Hertog vindt de zaak nogal eenvoudig. Zoo de zaken thans staan, moet dr. v. Waasbergen, om zitting te kunnen nemen als raadslid, ontslag vragen als ge meente-geneesheer belast met de vaccinatie. Waar nu een collega, de heer Asman, zich daarvoor aanmeldt, vindt by hot goed, dat hem die werkzaamheden worden opgedragen. Mocht het niet blyken te bevallen, dan kan men altyd nog op andere wyze hierin voorzien. De heer Clant maakt do opmerking dat toen het adres van den heer Asman ter tafel werd gebracht, van een adres van dr. van Waasbergon niets bekend was. Nu dit ook inkwam vindt hy hot makkeiyker dit eerst in behandeling te nemen. De Voorzitter merkt echter op, dat de beide adressen toevalligerwys in deze volgorde ter tafel waren gekomen, omdat hy van beide zou voorgesteld hebben zo te renvoyeeren aan B. en Ws. om advies. De volgorde waarin zy ter tafel kwamen doet echter aan de zaak zelf niets toe of af. De heer Clant merkt op, dat in andere ge meenten een dusdauige regeling geen bezwaar oplovort en wanneer thans reeds beschikt wordt op de ingokomon adressen, dan gelooft hy niet, dat dat overhaastig geschiedt, vooral waar men zulks reeds «enigen tyd van te voren heeft zien aankomen. Hy zou wenachen voor te stollen eerst het adres van dr. Van Waasbergen te behandelen. Hiertegen beeft de heer Van der Kloot Meyburg geen bezwaar. Alsnu geeft de Voorzitter, den heer Clant beantwoordende, aan waarom de zaak ver haast wordt. De bestaande toestand is dat men 1 ge meente-geneesheer heeft. Men wenscht de hem opgedragen werkzaamheden te verdoelen over twee titularissen en nu is het voor de goede behandeling noodig, dat voor de be noeming do werkzaamheden geregeld zyn. Het voorstel van den heer Clant: lo. Het verleenen van ontslag aan dr. Waasbergen als gemeente geneesheer, en 2o. het benoemen van dr. Van Waasbergen tot geneesheer met de armenpraktyk belast, terwyi de daaraan verbonden wedde nader zal worden bepaald en de instructie nader zal wordon vastgesteld. wordt zonder lioofdeiyke stemming aan genomen. Daarna wordt overeenkomstig het voorstel van den heer Van der Kloot Meyburg besloten nu den heer Asman voor het jaar 1905 te benoemen tot gemeente-geneesheer belast met de kostelooze vaccinatie, op nador vast te stellen jaarwedde en instructie. Ingekomen is van het Algemeen Armbestuur een voordracht voor het stemmen van een lid van dat bestuur en waarop zijn geplaatst de heeren 0. Pannevla Jr. en L. Swart. Eerstgenoemde wordt met algemeone stommen als zoodanig herbenoemd. Alsnu deelt de Voorzitter mede, dat naar aanleiding van art. 72 der Drankwet het noodig is de verordeningen op de heifing en invordering van vergunningsrecht opnieuw vast te Btellen. Na artikelsgewyze behandeling worden beide verordeningen ongewyzigd vastgesteld. Naar aanleiding van eene opmerking van Ged. Staten, omtrent den leeftyd waarop de kindoren de O. L. school mogen bezoeken, wordt besloten hieraan te gemoet te komen en den leeftyd op vaat te stellen, waarna de betrokkeiyko verordening aldus gewyzigd weder wordt vastgesteld. Daarna komt aan de orde de definitieve vaststelling van de algemeene politieverorde ning. De heer Van Vliet merkt op, dat wordt art. S3 ongewyzigd aangenomen, hy togen do verordening zal stemmen, omdat hy niet goed vindt dat B. en Ws. het planten van boomeu op iemands eigendom zouden kunnen weigeren. Dit, vindt hy, maakt inbreuk op het eigendomsrecht. De Voorzitter zegt echter dat het publiek belang boven dat van particulioren gaat. Na nog eenige discussie vraagt de heer Van Vliet do gelieele verordoning in stemming te willen brongen. De verordening wordt daarna vastgesteld met 5 tegen 1 stem die vau den heer Van VJiot. Daarna wordt op voorstel van B. en Ws. besloten aan de Holl. Electr. St.-My. onder daarvoor te stellen voorwaarden te veileenen een doorloopende rente garantie van 4 pet. van een kapitaal, groot f 5000. Naar aanleiding van het adres van den gemoento-aocietaris om verhooging zynor jaarwedde, stelt do voorzitter namens B. en Ws. voor, aan heeren Gedeputeerde ötaten voor to Btellen de jaarwedde met f 100 te ver- hoogen en zulks met ingang van 1 Jan. a. s. ■De Havenmeester te Leiden brengt te£ kennis van belangstellenden, dat te zg- nen kantore, Rijnkade 6 bij de Utrechtsoho Veer, van ai Dinsdag 27 December a.s. op alle werkdagen van des morgens 11 tot 1 uur weder gelegenheid zal bestaan om zich' op het havengeld te abonnee ren. Ter voor koming van hoogero schatting is vertoon van geldigen meetbrief noodzakelijk. De Havenmeester, ROMANES KO. Leiden, 24 December 1904. Overstroomingeu op Mldtleu-Java. De oorrespondent van ,,De N. C." te Ba tavia seint: Geweldige regens hebben overstroomingen op Midden-Java veroorzaakt. Solo is geheel overstroomd. Tal van mensoben te Wono- giri hebben op daken moeten vluchten. Do Solo-rivier is 40 c.M. gewassen. Sigi. Naar aanleiding van hot regeeriagstele gram over Sigi, enz. toekent de ,,N 11. Ct\ nog het volgende aan: Do naam Benawa is juist overgeseiud: daaronder wordt hetzelfde verstaan als Donggola, een landschap liggende aan cl»> Oostzijde van de Paloebaai en behoorende tot'«ie afdeeling van dien naam (afdeeling Paloebaai) en een onderdeel vormende van hot bondgenootschappelijke land Ka- iïli. De vorst van Benawa of Donggola heeft blijkbaar de afwezigheid van den resi dent Brugman en de militaire macht be nut om zijn bezwaren tegen twee van zijn talrijke onderhebbende rijksgenooten (Donggola telt niet minder dan 15 distric ten met een totale gescli- tte bevolking van 3000 zielen) in te brengen. Aan do uitnoo- diging om voor dien lm- iambtenaar te verschijnen, zullen de schuldig onder die «omntanddgheden niet hebben willen vol doen, waarop de militaire nacht ze zal zijn gaan halen, wat aan hun getrouwen aanleiding gaf zich met de daad daartegen'" te verzetten, z.g. amok te maken. Do standplaats van onzen posthouder van de afdooling Palocboai, Donggola, is tevens de hoofdplaat:, van het hier bespro- kon landschap. De correspondent van ,,Dc N. C." te Batavia seint nader: De expeditionnaire tioepen uit Makas sar, onder kapitein Engelen, die met den resident Brugman nair Donggola waren vertrokken, tot tuchtiging van Sigi, zijn to Makassar teruggekeerd. Het stoomschip „Java", van Batavia naar Amsterdam, is 22 Dec. Finistorrc ge passeerd; de „Kanzier" (uitreis) arriveer de 22 Dec. te Aden; de „König" (thuisreis) vertrok 21 Deo. van Mozambique; de „Ko ning Willem III" arriveerde 23 Dee. van Amsterdam te Singapore; de „Prins Mau- rits", van Amsterdam naar Paramaribo, passeerde 21 Dec. St.-Micaels; de „Prinses Sophie", v«an Batavia, naar Amsterdam, ia £3 Dcc. Perim gepasseerd; do „Tolcmachus'' vertrok 19 Dec. van Penang naar Amster dam. Is nlwezlg van December tot en niet 30 December. Praktik waargenomen door Heeron Dr., VAN ItllIJN, DE JONG, TIMMEItHIANS on VAN EM- DEN. li'606 8 Er kunnen COMMENSALEN geplaatst worden, tegen biliyken prys. Wed. VAN RICHTEREN-Smit. 6500 7 Oude Singel 228a. Door een Indische Familie wordt tegen 1 Mol lo buur gevraagd; Een Huis met Tuin of Nloesgrond, liefst by Leiden, bevattende: 7 a 8 Kamers; den buurprys van f 400.— niet te boven gaande. 12610 12 Aanbiedingen in te zenden by EKED. A. WEMPE, Stukadoor, Nteuwsteeg 33, LEIDEN. Muziekuitvoering te ïtijusburg, to geven door de Chr. Harm. Vereen. „EUPHORIA", Directie: de Heer W. SCHONEVELD, op Maandag 20 Dcc. a. s., dos avonds te 7 uren, in de zaal n Concordia" to Rynsburg. Programma's, tevens bewys van Toegang, 25 Cis. 's avonds vor- krygbaar, ingang Zaal. 12603 15 TE UI)IJK GEVKAAGDtegon halt Februari: een HUIS. Benoden Suite met Serre, Keuken, Gang en Kolder. Boven 4 Slaapkamers en Zol der, voorzien van Gas en Waterleiding. Huurprys 250 a i 300 'sjaars. Br. Bur. v. d. Blad onder No. 12612 7. .jlnkoopvan Goud, Zilver, enz. tegen de Hoogste Waarde bij 4912 12 F. WESSEL, Haarlemmerstraat 120, recht over de Donkersteeg. I Allen, die Iets te vorderen hebben van, verschuldigd zyn aan, of onder hun berusting hebben van nu wyien den heer A. Th. P. VOGELPOEL, vroeger Wyn handelaar, laatst gewoond heb bende aan de Ryklof van Goenstraat No. 8, te '8-Qravenhage, en aldaar overleden deu 14den October 1904, wordt verzocht daarvan opgave, betaling of afgllle te doen vóór don lOtleu Januari a. s., ten Kantore van Notaris A. KIST, te 's-Qravenhage, De Riemerstraat 38. 12593 16 By vonnis der Arrondissemonts- Rechtbank te Rotterdam, dato 28 No vember 1904, is het huweiyk tusschen ANNA ELISABETH OLDIGS, vroeger wonende te Rotterdam, thans wonende t# Amersfoort, en CLAUS HENDKIKUS KNUT MA II- LEK, Tandarts, wonende te Rotier- dam, ten verzoeke van eerstgenoemde door echtscheiding ontbonden verklaard. 12621 17 Do Procureur der eiscberes, Mr. JOB. VAN RAALTE. Rotterdam, 23 December 1904. Gedipl. Deskuutllge, Nassau- kade ÜS6, Amsterdam. Cons. 1 3 en 79 uren. Wordt gevraagd, om met 1 Februari a. s. In dienst te treden een goed kunnende werken en koken. Br. Bur. van di BI. onder No. 12622 6. Hypotheek 4 pCt., ook zon der borg. Brieven franco onder lett., L. M., Algem. Adv.-Bur. A. DE LA MAR Azn., Amsterdam. 12613 6 giiiuim ui uiniiii aan nette Burgerlieden, die een vrjie Kamer en een net en degeiyk Kosthuis verlangen. 6173 6 Adres: Papenstraat 4. De DIRECTIE der Stedelijke Gasfabriek maakt bekend, dat het aan het Fersoneel der Fabriek, waaronder de Lantaarn opstekers, streng verboden is bij de inge zetenen NIEUWJAAR te wenschen. ,a»7!B MAANDAG 26 DECEMBER: 1262680 12835 134 SüQperatieve Vereeniging van Blelk- veehouders voor hel verkoopen van Melk Ie 's-Gravenhage. In verband met het feit, dat door koopers, nu reeds pogingen worden aangewend, om Melkveehouders te bewegen contracten te sluiten voor den verkoop van hun melk, voor het volgend seizoen, moent het Bestuur den Melkveehouders in 't algemeen ton sterkste te moeton ontraden eenigo verbintenis aan te gaan, vóór dat de minimum-vorkoopprys door de Al- gomeene Vergadering, is vastgesteld. De Vereeuigiug waarborgt aau de leden dcu vastgestel de» verkoopprijs. Voor hen, die nog als lid wenschen toe te treden, zal gelegenheid geboden worden de ledonlyst te teekenen op de Alge meene Vergadering, die zal gehouden worden vóór 15 Januari 1905, op nader aan te geven tyd en plaats. Tot aangifte van het lidmaatschap kan men zich wenden tot don Heer S. v. d. STOEL, te Wassenaar, Voorzit ter, of den Hoer C. VAN DEN DOOL, te Voorbuig, Secretaris, by wie alle gewenschte inlichtingen te bekomen zyn. 12614 83 HET BESTUUR. FA!LL!jSE(HEMT M. VIS, te Boskoop. Ondergetoekende, Curator in boven genoemd faillissement, heeft de eer te berichten, dat de ljjsten dor door hem voorloopig orkende schuldvorde ringen ter Griffie der Rechtbank te 's Gravenhago en van het Kanton gerecht te Alfen zyn nodergelegd, om aldaar gedurende de zeven aan de Verificatie Vergadering voorafgaande dagen kosteloos voor oen ieder ter inzage to liggen. De Curator voornoemd, Mr. F. A. BARGE. Kantoor: Breestraut 4. 12017 16 hieihta. BEROESHG KHDDEL. 15 ië uit a is het beroemde middel ter voorkoming on genezing van winterhanden en -vosten. Voortreffe- ïyk middel ter conserveering van een gpzonde huid. Verkrijgbaar in do Apotheken en Drogeryenzaken, in metalen doosjes h 12'/, cent. lader doosje moet voorzien zyn van den naam lliëmtn, 12619 14

Leidsch Dagblad | 1904 | | pagina 14