13749 Zaterdag W December. A". 1904. <§eze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit VIER Bladen. Eerste Blad. Jung Heidelberg, Donderdag 22 December STADSZAAJL. Officieel© Kennisgeving. B' l/oor liet onderwijs in den voormaligen Oranje-Vrijstaat. LEIDSCH M&BLAD TRIJS DEZER COURANTi Voor leiden por week 9 Gents; per 8 maanden I 2 l f L10. Buiten Leiden, per iooper en waar agenten gevestigd atyn B 1.80. Franco per post1.65. PRIJS DER AJJVERTKNTlfiNi Van l6 regels ƒ1.05. Iedere regel meer f 0.17$. Grooter» lettert t*sr plaatsruimte. Eleine advertentiSn ran 80 woorden 40 Oents contant i «Ik tiental woorden meer 20 Oenta. Voor hot tnoasseoron wordt/0.05 Wakend. =5 Operette in 3 bedrijven, met Koor exi Orlkest, OP LN DIS Yoor de bezoekers dezer opecrefcte geven ikij hierbij in het kort den inhoud weder: Prins Erich studeert te Heidelberg en krijgt van papa de niededeeling, dat een huwelijk met de Erb-Prinzessin Irene voor hem in voorbereiding is; te dien einde moet hij den volgentien dag zijn kameraden verlaten, om op ongezochte wijze konnis te iuakon mot de voor hom bestemde keuze. Hat treft ongelukkig, want Erich heeft juist dien dag een ontmoeting met een sobooao jongedame, wier naam hem even onbekend is, als de zijne voor haar. Met zijn vrienden, waarvan von Vogel zijn „Leibfuchs" de intiemste is, wordt overleg gepleegd en afscheid geno men; vergezeld door zijn bediende Strumpf, diens meisje LioGe, als postiljon verkleed, omdat ze tegen haar zin met Gaspar, een onnoozelen boerenjongen, moet- trouwen en aldus vermomd ontvluch ten wil, en von Vogel, wordt de reis naar jde manoeuvres, waar de ontmoeting zal plaats hebben, ondernomen. Nu volgen verschillende verwikkelingen, die aanlei ding geven tot koddige tooneelen, waarbij do lachspieren soms geweldig aangedaan worden, vooral als ..Zijne Exoellentie ge neral von Basedow mede in het toonoel- vuur wordt gebracht. Moppige gezegden, maar zóó, dat men gerust kinderen kan medenemen, wisselen met aardige couplet- ten en bizarre toestanden af om do toe- sohouwers in een aangename stemming te brengen on te houden. Het eind is natuur lijk voor alle deelgenooten zoo ^bevredi gend" mogelijk want Irene blijkt do onbe kende dame te zijn, die Erich's hart ver- pverd had, en Liese krijgt haar Strumpf, Itüo veel aanleg heeft om een echte pantof felheld te worden. Wat de uitvoering betreft, zijn de hoofd personen Licse on von Vogel; zij wotcn al ler aandacht te trekken. Do dames Poldi Augustin en Honni Wildner zijn volkomen berekend om door uiterlijk, spel en zang veel genoegen te geven. Van de heeren treden door do te vervullen lollen of door <?.e wijze, waarop zij dat doen, het meest op den voovgronoEduard Stemberger, alu generaal kostelijk om te zien en te hoo- 4 ren, zijn „monoloog" in het laatsto be- „rijf zal niet licht verbeterd worden; Ferdinand Pagin, als Prinz Erich aardig spelende; Edmund Binder, die een Strumpf van oe goede soort is; Lu-dwig Bendicner en Jacques Wald, den „Müller" Höfel- mann ©n zijn zoon Caspar, wie zonder lachen den laatste n zin kan hoo- ren zeggen ,,I bin der Ivasparlo", die zegge hefcl En dan zijn er nog eon groot aantal personen, studenten, soldaten, enz., te veel om op te noemen. Fürst Heinrick mag niet worden verzwegenhij wordt voorgesteld door den heer Wilhelm Ungar; ook moet nog genoomd worden een der studenten, die in het stuk Möbius en daar- buiten Franz Petri heet; hij zingt in III met hee-1 aangenaam tenorgeluid een lied, waa-rvooi hij verdient afzonderlijk genoemd te worden. Een paar zangnummers, die meer' dan do andere opvielen, kunnen ook genoemd worden. Bijv. in het eerste bedrijf het koor: „Was kommt da von dsir Höhe?", waarin een studentenlied je; dan Licse's: ,,Bin Bohon da, meine Herren"; haar duet met Strumpf ,,Liebe, selig zu geniessen"; la ter komt von Vogel met hot lied, waarvan het koorrefrein luidt: „Wir drchen ihr' eine Nose" met het aardige slotkoor. In het tweede bedrijf do coupletten 'der vijf militairen; Lieae's lied: „Wenn sich zwei von Herzen lieben" met het aar dige slot: „Beien Tischel, im Nisckel" Alleen een Nurks kan zoo'n aardig, flohalksoh lijdje met een strak gelaat aan- 'hooren. maar genoeg I Die er meer' van weten wil, aio kome maar zelf! "nog Maandagavond vindt men in het .Leidsch Dagblad" het Eewys, waarop al 1 één toegangskaarten worden afgegeven. KENNISGEVING. Inschrijving voor de Militie. Burgemeester en Wethouders van Leiden, Gelet op art. 17 der Militiewet 1901 (Staatsblad no. 212) en op art. 9 van het Koninklijk besluit van 2 December 1901 (Staatsblad no. 230); Herinneren belanghebbenden tij deze voor de eerste maal hun verplichting tot het doen van aangifte ter inschrijving voor do mjlitie, in de maand Januari 1905. De bepalingen der bovengenoemd© wet, wie wel en wie niet voor de militie worden ingeschreven, waar de inschrijving moot ge- eohieden, wanneer de aangifte ter inschrij ving behoort te worden gedaan en op wien de verplichting tot het doen van do aangif te rust, komen voor in de artt. 13, 14, 15, 16 en 18 dier wet. Voorts worden belanghebbenden verwit tigd, dat tot de bovenbedoelde inschrijving meer bepaald zitting gehouden zal wordea op het Raadhuis (kamer no. 9) alhier, van des voormiddags tien uren tot des namid dags drie uren, op Maandag 2 Januari, voor hen, wiei familienaam aanvangt met do letter A of op Woensdag 4 Januari, voor hen, wier familienaam aanvangt mot de letter O, D, E of F; op Vrijdag 6 Januari, voor' hen, wier familienaam aanvangt met do letter G of H; op Maandag 9 Januari, voor hen, wier familienaam aanvangt met de letter I, J of K; op Woensdag 11 Januari, voor hen, wier familienaam aanvangt met do letter L of M; op Vrijdag 13 Januari, voor hen, wier familienaam aanvangt met de letter N, O, P, Q of R; op Maandag: 16 Januari, voor' hon, wier familienaam aanvangt mot de letter S, T of U; on op Woensdag 18 Januari, voor hen, wier familienaam aanvangt met de letter V, W, X, Y of Z zullende van elkeen, die tot de aangifte verplicht is, een uittreksel *uit het geboor te-register betreffende den in te schrijven persoon worden gevorderd. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE RIDDER, Burgemeester VAN HEYST, Secretaris. Leiden, 17 December 190-1. Leiden, 17 December. Den gemeenteraad doelen B. en Wa. mede, dat de dlstricts-schoolopziener do volgende voordracht, opgemaakt na gehouden verge lijkend onderzoek, heeft ingezonden voor de benoeming van een hoofd der Meisjesschool 2o. klasse, alhier: 1°. mej. E. Laan, onder wijzeres to Arnhem; 2°. mej. A. van Slooten, hoofd eener school te Meppel; 3°. mej. M. A. G-. Steffelaar, hoofd eener school te Tie]4°. mej. C. B. Renaud, onderwyzores te Leiden. Het door den districts-scboolopziener aan den gemeenteraad gericht schrijven met bij gevoegde ranglijst en inlichtingen, zijn in de Leeskamer voor de leden ter inzage neder- golegd. Ter vervulling van de vacature van leoraar(es) in natuur- en ecbolkunde aan de Hoogoro Burgerschool voor meisjes alhier, bioden B. en Ws. den gemeenteraad, na ver hoor van den inspecteur van het Middelbaar Onderwijs, de volgende aanbevelingslijst van benoembaren aan1°. mej. J. A. Kits van Heyningen, te 'a-Gravenhage; 2°. dr. E. Collins, te Utrecht. Aangezien B. en Ws. zich voorts geheel vereenigen met de adviezen van do Commis sie van Toozickt en van den Inspecteur om de bonoeming voorloopig slechts voor óón jaar te doen plaats hebbeo, geven zy tevens in overweging te besluiten dat do benoeming zal geschieden voor het jaar 1905, met ingang van 1 Januari van dat jaar. De ter zake betrekkeiyke stukken liggen in de Leeskamer ter inzago. Gisteravond hield de afdceling Leiden van den Nederlandschen Protestantenbond een goed bezochte vergadeiing in het Nuts- gebouw. Nadat de bijeenkomst was geopend door don voorzitter, prof. dr. B. D. Eerdmans, bracht do heer S. P. Peidijk, mede namens zijn mede-afgevaardigde naar do Algcmeene Vergadering te Dordrecht uitvoerig verslag uit van hetgeen daar verhandeld en be sproken is. Hij eindigde zijn verslag met de opwekking om over deze dingen na te den ken en andere vrijzinnig godsdienstigen tot aansluiting bij den Bond aan te spo ren. Hierna nam de heer Eerdmans zelf het woord om te spreken over ,,De ondergang van de Orthodoxie". Spr. begon met op te merken, dat er vooral thans, nu de kerkelijke orthodoxie in bond met Rome op staatkundig terrein haar triumfen viert, er moed toe behoort om een steliing als door hem genoemd, te ontwikkelen en te verdedigen. In do eerste 25 jaren zal do orthodoxie als zoodanig ook nog wel niet verdwenen zijn, maar zeker is het, dat zij de kiemen van haar ondergang met zich omdraagt». Hij trachtte dit ver volgens uitvoerig aan te toonen. Als iets niet behouden kan en verliest wat tot haar wezen behoort, dan moet het sterven. En nu is de orthodoxie bezig zich meer en meer te verwijderen van den breoden grondslag, waarop zij eenmaal stond en behoort to et»a n. Hij noemde als twee grondstellingen der orthodoxie: 1. dat God staat boven de we reld en onmiddellijk alles bestuurt; 2. dat God zich op bijzondere wijze heeft geopenbaard, nl. door middel van do L.. Schrift. Uit verschillende geschriften en voornamelijk uit: „Encyclopaedic van den Godsdienst" van dr. A. Kuyper, „Do Gere formeerde Dogmatiek" van dr. Bavïnok, „Evolutie en Revelatie" van prof. Kuyper Jr, trachtte de hoogleeraar zijn gehoor dui delijk te maken dat men niet aan grond slagen om een leekenachtig voord te ge bruiken is gaan „morrelen". Mon komt ei wel niet rond voor uit; men praat er om heen, en do eenvoudige bolijdors in den lande maken het nog niet, dat de leiders een struisvogelpolitiek, volgen, doch die waarheid zal ook tot het volk zelf door dringen en waar eindelijk deze grondslagen niet meer bestand blijken te zijn tegen de historische critick en in het licht der we tenschap, dan moet de orhodoxie als zoo danig ten ondergaan. Dat ook de orthodoxio zich niet in do practijk heeft kunnen handhaven, trachtte spreker in de tweede plaats aan te toonon door verschillende maatregelen met het iui- nistoiio-Kuyper voorgesteld genomen of nagelaten, te toetsen aan dc Gereformeerde boginsolen, zooals zo in de belijdenisge schriften zijn neergelegd, Zoo oonclüdeerdo spr. ten slotte, dat de toekomst niot is aan do orthodoxie, maar aan do vrijzinnig godsdienstigen. Van do gelegenheid tot debat werd ge bruik gemaakt door den heer Oberman Jr., dio het met prof. Eerdmans ecrns was, dat de orthodoxie zooals deze wa$ geschetst door den spreker, geen toekomst heeft, en tot ondergang is gedoemd, maar daar komt het volgens hem niet op aan. De vraag is: kunnen wij in den ristus gc- loovon en zijn leer volgen? Nadat deze debater vrij uitvoerig door den inleider was beantwoord, die daarbij aantoonde, dat die oithodoxio niet dc or thodoxio der belijdenisgeschriften was, sloot de voorzitter do vergadering. Wij vestigen de aandacht onzer lezers op de in de zaal der „Leidsche Kunstvei- eeniging" gehouden tentoonstelling der af- bee-dingen van heb Broviarum Gri- mani, van welk handschrift nu de eerste en tweede aflevering dcor do fiima A. W. Sijbhoff onder leiding van don directeur der univcrsitcits-bibliotlieek dr. S. G. de Vries, zijn uitgegeven. Di. G. J. Boekenoogen schrijft er o. a. als volgt over in de Oetoberaflevering van „Onzo Eeuw": „Onder do kostelijkste kunstschatten, die hot aan kunstwerken zoo rijke Venetic be zit, behoort ook het beroemde brevier van den kardinaal Grimani in de bibliotheek van San Marco. Het is een dor rijkst vcr- sieido handschriften ter wereld. Op het blanke fijne perkament prijken do koste lijke teekeningen in ongorepte kleuren pracht, zoo schoon, alsof zij pas door den kunstenaar werden geschilderd". En vera der: „Nederlandsche kunstenaars waren het, die vier eeuwen geledon deze minia turen schildeiden." Het werk is zonder twijfel in Vlaanderen ontstaan. ,,A1 dadelijk de eerste bladzijdon van het handschrift behoor en tot het schoonste, wat de miniatuurschilders kon den geven. Het bievier begint natuurlijk met een kalender, ter aanwijzing van do Heiligen der verschillende dagen on den rang hunner feesten. In vele getijdenboe ken is die kalender alleen getooid met kloine afbeeldingen der teokenen van den diereniiem en der bezigheden in de maand. In het brevier van kardinaal Grimani is echter aan den kalender buitengewone zorg besteed. Voor iedeie maand vindt men twee plateneerst een groote, zeer fraaie minia tuur, die de geheele bladzijde vult en een tafereel biedt uit het leven in de maand; vorwolgens een blad, dat den eigenlijken kalender bevat, omlijst door een aichiteo- tonische versiering, verlevendigd met to<*- passeJijko voorstellingen. „De heldere, sprekende, maar fraai gekozen kleuren, do geestige en levendige voorstelling, do vele curieuze bijzonderheden omtrent oude zeden en gebruiken, die er uit blijken, de ver wonderlijk fijne uitvoering der teekenin gen, maken deze 24 kalen dorp laten tot een rockj van tafereelen, die men niet moede wordt te bekijken"Op den kalender volgt de tekst, verlucht met voorstellingen uit do Bijbelsche Geschiedenis en afbeel dingen van de voornaamste Heiligen. Ook bij deze miniaturen zijn er verscheidene, dio do gelieelo bladzijde vullen on alleen door een smalle bies omlijst zijn; zij be hoor en tot de schoonste van het bievier en men vindt or ware prachtstukken onder, zooals do van homclech licht stralende Ge- boorto van Christus en een Maria met het kindekon Jezus, gezeten in een heoilijk landschap." De Frieticho voreoniging „Fior fen Hüs" heeft een horer winterbijeenkom- ston in de zaal van het hotel „Du Nord" gehouden. De voorzitter, do heer Koster, opende met een gepaste toespraak in de Fricsche taal do vergadering, waarna de talrijke aanwezigen staande het Friescho volkslied zongen. Na afdoening van enkele huishoudelijke zaken ging men over tot de opvoering van twee Friceahe tooncelstukjes. Hot eerste „Kristjoun" (Kerstavond) getiteld, was van ernstige strekking, heb behelst de ge schiedenis van een jong huishouden, waar de man, blootgesteld aaa de verleiding van don drank en kwade vrienden, nog ju iet bijtijds door een welmeencnd vriend op den reohton weg wordt teruggebracht. Do ademloozo stilte, waarmee het verloop der handeling gevolgd word, bewees, dat do opvoering in den smaak der vergadering viel. Doch ook liet tweodo stukje „In oe frouljuo fortiisd" werd verdienstelijk ten tooneelc gevoerd. Hot boliolst do koddige tooneelen, die voortspruiten uit een grap, wolke men zioli veroorlooft tegenover een weduwnaar, door buiten zijn weten een huwelijksadvertentie in clo courant te schrijven, waarvan het gevolg is, dat eeni- go trouwlustige dames hem ietwat lastigo oogonblikken bezorgen. Na afloop bleef men nog langen tijd in de meest vroolijkc stemming bijeen, waar toe niet weinig bijdroeg het dansen van den Frieschen Nationaal-dans, de zooge naamde „Skots." Do talrijke aanwezigon zullen zonder twijfel allen van mccning zijn, da-fc do Friascho vereonigxng met groo te voldoening op dezen avond kan terug zien, waarvoor aan allen, dio tob het wel slagen hebben medegewerkt, dank ver schuldigd is. Blijkens in dit nummer voorkomende advertentie zal het „Leidsch Kruisvor- bond", R.-K. vereoniging tot bestrijding van het drankmisbruik, a.s. Dinsdagavond een openbaro vergadering houden, waarin als spreker zal optreden de heer G. Bru- na, van Utrecht. Lijst van de brieven en briefkaarten, aan het postkantoor alhier en de daaronder behoo- rende hulpkantoren ter post bezorgd, In de eorsto helft dor maand Dec., wolko wegens onbekendheid van do geadresseerden niet zijn kunnen worden uitgereikt: Brieven: Mej. O. A. Hendrikscn, Mej. Berker, Amsterdam; Jansen, Breda; wed. Taal, J. E. v. Witzenburg, 's-Gra- venhago; Lett. S., Groningen; Moj. v. Zanten, Hillcgor. P. Logeer, H. Noor den, Leidon; Treur, Leimuiden; G. de Ridder, Oudshoorn; G. A. Haarsma, Oudo- wetoringN, F. Roozen, OvermecrMej. M. do Rijke, Rotterdam; Mej. M. Jonker, Sloten; D. D. Reimcr, Werleman Reincko, Sinterklaas, niet vormeld; Ja. v. Zijpe Haarlem. Briefkaarten: P. Sohrouwen, Am sterdam; Jo. Cohen, Hoogeveèn; Marie v. Leeuwen, 's-GravenhageJ. E. Crommelin, Laren; P. do Vries, Leiden; F. Henning, Maastricht. Uit het buitonland terugontvangen. Brieven: Sibold Jaarsen, Spekendorff; W. M. v. d. Hoo ven, PetersburgF. J. Evans, Londen S. E.Mr. O. L. von Marck, Boston (Mass). Do wintervergadering der Vereoniging van hoofden van R.-K. byz. scholen in hot bisdom van Haarlem zal gehouden worden op Dinsdag 27 December en wel In den foyer van do tooneelzial „De Kroon" te Haarlem. Als punt van bespreking komt op de agenda voor: „Het onderwys ln dekennis der natuur", in te lolden door den heer P. C. A. Hendrikson, van Zwaag. Het is den Minister van Oorlog gebleken, dat door do met reserveplicht gopensionneords onderofficieren van de korpsen der Landmacht, die door hem worden overgeplaatst by de Land weer, voor wat betreft de afteekening van hun verlofpas, niet volgens de voorschriften ge handeld wordt. In verband daarmede heeft do Minister ter kennis van de Landmacht gebraoht, dat door de zorg voor het korps, waartoe de betrokken persoon laatstoiyk behoorde, aan dezen moet worden medegodeeld, dat h(j, van den dag v&n zyn ovorgang naar de Landweer, onderwor pen is o. a. aan alle verplichtingen, welke op den verlofganger van de Landweer rusten, en dat by mitsdien o. m. gehouden is, zich binnen dertig dagen n& den dag van dien overgang te melden by den burgemeester zyner woon plaats, tot het voor gezien doen teekenen van den verlofpas, hem by de Landweer uitgereikt. Ter benoeming van een leeraar in de oude talen en oude geschiedenis aan het gym nasium to Middelburg worden aanbevolende heeren dr. H. C. Wagner, te Utrecht, on dr. L. A, J. Burgersdyk, to Loouwardon. De „Aruh. Ct." verneemt, dat mr. dr. R. J. do Visser, leeraar in de staatsinrichting, staathuishoudkunde en handelswetenschappon aan de H. B.-School met 5 jarigen cursus te Arnhem, die zyn ontslag als zoodanig hoeft' ingediend, dat gedaan heeft In vorband mot do in zyne vergadering van Maandag door den gemeenteraad aangenomen jaarwedden-regoling voor do leeraren aan die school. Gisteren is aan de universiteit to Bern bevorderd tot doctor in do schoikuude do heer S. Cohen, van Rotterdam, op proefschrift. Wy ontvangen afschrift van eenlgê adressen aan B. en Ws, van Amsterdam en den directeur van den telefoondienst, In de zaak der vier telefoonjuffrouwen te Amsterdam, die na deelneming aan een diner mot eonigo heeren en eonige damos (niot aan den telefoon dienst verbonden) in haar betrekking waron geschorst. Het blykt daaruit, dat de ongo dames met medewoten en toestemming van haar ouders aan het diner aanzaten. Zy verzoeken daarom, dat het B. en Ws. mogo behagen de uitgesprokon schorsing op te heffen, of mochton B. en Ws. meonen dat hiertoe vooralsnog gcon termon aanwezig zyn dis schorsing voorloopig to handhaven en alvorens een definitieve beslissing to nemen, een onderzoek te gelaston. Beroe en Is by de Nod.-Herv. Gem. te Lent, by Nb'm gen, ds. C B. Mouiyn, te Hoog. Ter gelegenheid van het 10 jarig bestaan is door do zaugveroenlglng „St. Caecilla", te Breda, een internationale zangwedstryd voor mannen- en gemengde koren uitgeschroven, die zal plaats hebbon in de eerste helft van Juli 1905. In een byeenkomst te houden op 20 Dec. a. b., dos avonds to acht uren, in den foyor dor Stadezaal zullen de heoron ds. P. S. van Heordon on generaal P. H. Kritzingor als sprokor8 optreden. Deze heoron zyn door do synodale com missie van de Noderlandsche Gereformeerde Kerk in de Oranje Rivier Kolonie naar Europa afgovaardigd om hulp en steun to zoeken voor hot nationaal onderwys ln hun land. Leiden's ingozetenon, die reeds zoovele malen getoond hebben een warm hart toe to dragon aan al wat Zuld-Afrika betreft, zullen ongetwyfold gaarne de gelegenheid aangrypen om met genoemde hoeren kennis te maken en uit hun mond to vernemen hoe dringend hulp noodig is voor het nationaal onderwys in den voormaligen Oranjo-Vrystaat en welke groote belangen daarby op hot spel staan. De besturen der Afdoellng Loidon en O. der Nederlandsche Zuld-Afrikaansche Vereeniging en der Leidsche Colloctanten-Voroenlging en Zuid-Afrika wekken voor zooveel noodig allen op, dio belang stellen In Zuid-Afrika en die mot hen oveituigd zlin van het gtooto nut en de dringende noodzakeiykhoid dor hand having van het Uollandscho element ln Zuid- Afrika, om bovengemelde byeonkomst by Ie wonen en door groote opkomst en door hot offeren eener extra-by di age aan de heeren Van Hoerden en Kritzingor biyk te geven van die belangstelling en hun te tronen, dat hun komst naar Lolden door Leiden's burgerjj op hoogon prys gestold wordt. Diegenen, welke verhinderd zyn do bUeen- komst by te wonen of zich daar to laten ver tegenwoordigen, kunnen hetgeen zy voor het doel der heoron Van Hoorden en Kritzingor wonschon by te dragen toezonden aan de penningmeesters (do heoron Dr. D. C. Hesso- Jlng, Zoeterw. Bingel No. 41 en S. de Boer, Doezastraat No. 14) of aan eon der andore leden van bovengenoemde besturon of aan het bureel van het „Leidsch Dagblad." Do besturon voornoemd. Leidon, 17 December 1904. Nationaal-lilslorisclic partij. Naar de „N. R. Ct." vernoemt, kan de openbaarmaking van hot program van bogln- selen der onlangs nieuw opgerichte Natio naal-historische party binnen enkele dagot worden verwacht. Als orgaan dier party zal een blad worden uitgegeven, genaamd „Nederlandsche Stom men." Het eerste nummor daarvan zal waar- schyniyk nog vóór het einde van dit jaar verschijnen. HospilaalscbepcD. De conferentie te 's Gravenhage heeft gieter ochtend eene algemeono vergadering gehou den onder voorzitterschap van den heer ds Monbel. Na eeno gedachtonwissoling van alge- meenen aard is een commissie benoemd, dio' belast is met het samenstellen van een ont- werp-vordrag op den grondslag van het Fran- sche voorstel en met inachtneming van het-; geen by de algemeeno discussie was in het midden gebracht. Deze commiesio heeft daar op tot voorzitter benoemd mr. Asser on tot rapporteur Baron Guillaume, gezant van Belglö, te 's-Gravenhags. Zy is van 3 uren tot half zes vergaderd geweest en zou heden haar arbeid voortzetten.

Leidsch Dagblad | 1904 | | pagina 1