N». 13722 Woensdag 16 November. A«. 1904. feze (Courant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en (feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. In onze Vestibule Officieels Kennisgeving. Tweede Kamer. PRIJS DEZER COURANT; Voot Lelden pei week 9 Oentsi per 3 maanden L10. Bniten Leiden, peT looper en waar agenten gevestigd ijjn 1.30. Franco per post 1.65. PRIJS DER .DVKRTKNTIËNi Van l6 regels ƒ1.06. Iedere regel meer f OJ7J. - Qrootor» letter» o**t plaatsruimte. - Kleine advertontiön ran 30 woorden 40 Gents contant i «Ik tiental woorden meer 10 Oenta. - Voor het Inoasseeren wordt/0.06 bernkeod. tullen wy gedurende eenigo dagen eenige Japansche platen laten zien, die wU van be vriende zyden ontvingen. Deze platen stellen gebeurtenissen voor uit den tegen woordigen oorlog, zooala deze in Japan worden gedrukt en verspreid. Ook ztyn daarby een aantal briefkaarten met de portretten der generaals. DRANKWET. Burgemeester en. Wethouders van Loi- •den; Gelet op art. 12 der Drankwet; Brengen ter algemeene kennis, dat door HUBEiiTUS ALiNOLDUS BIE6IOT, wo nende te Leiden, een verzoekschrift is in gediend, om vergunning tot uitoefening van «den kleinhandel in sterken drank, voor gebruik ter plaats3 van verkoop, in het peroeel Goreoht No. 13 aldaar. Burgemeester cn Wethouders voornoemd, DE BIDDER, Burgemeester. H. H. CORNELI88EN, lo.-Socr. Leiden, 16 November 1904. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Lei- n; Gelet op art. 12 der Drankwet; Brengen ter algemeene kennis, dat door HENDRIK KITS VAN HEYNINGEN, wenende te Zoeterwoudo, een verzoekschrift ingediend om voigunning tot uitoefening Vau d-n kleinhandel in sterken drank, voor gebruik elders dan ter plaatse van verkoop, in het perceel Choorlaminorsteeg uxo. 6 te Leiden. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE RIDDER, Burgemeester. H. H. CORNELIS8EN, lo.-Seor. Leiden, 10 November 1904. Verkoop van anderen dan sterken drank. B ugemeeetoi en Wethouders van Leiden 1 'inneren belanghebbenden: -• lo. dat de verkoop van anderen dan Si/erken drank, voor gtehruik ter plaatee van verkoop, zonder verlof kan geschieden tot 1 Januari 1906; 2o. dat voor dien verkoop na genoemd lijd- stip verlof van hun College wordt ver- 'cRikt, wolk verlof moet worden aangevraagd vóór den lsten 'Januari 19 0 5, en 3o. dat die vei koop wordt onderschei den in: a. verkoop van alcoholhoudende a, anderen dan sterken drank, b. verkoop uitsluitend van alcohol vrijen drank, terwijl een verlof voor den verkoop van alcoholhoudonden, andeion dan sterken drank, tevens geldt voor den verxoup van alcoholvrijen drank. Aan belanghebbenden wordt voorts ter keinis gebracht, dat formulieren van aanviage om een vorlof als bovenbedoeld kosteloos tor Ge meente-Secretarie verkrijgbaar z ij n. Burgemeester en Wethouders voornoemd. DE RIDDER, Burgemeester. H. H. CORNELISSEN, lo.-Secretaris. Leiden, 10 November 1904. Burgemeester on Wethouders der gemeen- l ll d.en brengen kennis van belang hebbenden, dat ingevolge art. 10 van het Koninidijk besluit van 4 Mei 1896, tot vaststelling van eon algemeen reglement voor de Kamers van Koophandel en Fa brieken (Staatsblad No. 76) op Vrijdag den tosten November 1904, des namiddags van twee tot vier uren, ten Raadhui ze, een verkiezing zal plaats hebben van 4 leden van de Kamer van Koophandel en Fa brieken in deze gemeente, ter vervulling van de vacatures, die op 1 Januari 1905 zul len ontstaan ten gevolge van do periodieke aftreding van de heeren H. O. JUTA, A. HE KOSTER, H. J. VAN NOUHUYS en W. F. VERHEY VAN WIJK en van één lid tei vervulling van de vacature, ont staan door het overlijden van den heer 0. GOENOOP Az., die mede op 1 Januari .1905 aan de beurt van aftreding zoude ge feest zyn. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE RIDDER, Burgemeester. VAN HEYST, Secretaris, I^i.den, den 24sten October 1904. Leiden, 16 November. De heer A. Klaver, proponent by de Remon- strantsche Broederschap alhier, ls benoemd tot waarnemend predikant by de Remon- strantsch-Goreformeerde Gemeente te Hooge veen. Do correspondent te Groningen van het „Hbld." bevestigt het bericht in het „N. van het N.", dat professor Holleman aan de Am sterdam8cbe Universiteit beroepen zal worden, en wel als opvolger van wyien prof. Lobiy van Troostenburg de BruUn. De hoogleeraar heeft zich n.i. verbonden een eventueele be noeming tot hoogleeraar in de organische scheikunde aan de Amsterdamscho Universi teit aan te nemen, indien de Raad hem be noemt op de voorwaarden, die tusschen B. en Ws. en hem zyn overeengekomen. Professor Hoileinan werd in 1859 geboren, promoveerde In 1887 te Leiden, was daarna aesisient van professor v. 't lioff, leeraar aan de burgerschool, de zuivelschoul, directeur van betryk8landbouwproefstation to Groningen Den 13 Sept. 1893 werd hy tot hoogleeraar benoemd, weik ambt hy 13 October aanvaard de met een redo over /Twee richtingen der scheikunde met elkaar vergeleken". Met den D trein van 8.10, die met 10 minuten vertraging aan het tweede perron aan het alaiion te Apeldoorn aankwam, ar riveerde gisteravond Prins Hendiik met jhr. Hooft Graafland. Z. K. H. werd omvangen door jhr. Van Geen en waudeldo met beide hoeren naar het oersto perron. Daar werd hy haite- lyk verwelkomt door H. M. de Koningin, die met barones Van Hardeubrook in de eerste klasse wachtkamer den Tiins had afgewacht, in go8ioien hofrytuigen vertrok men naar hot paleis luide toegejuichd door het publiek. De burgemoester w. s op het perron. (xV. H. C.) Ds. A. G. H van Hoogenhuyze, predi kant by de Reo-aeiv. Gemeente te Doorn, en beroepen preuiaaut by de Ned.-Herv. Ge meente to Utrecht, (iu de vacutuie ds. Ver koelt), heeft voor dat beioep beoankt. De kapitein L. Op ten Nooit van het lo regiment veldartillerie te Utiocht wordt binnenkort ovei geplaatst naar 'e Gravenhage en belast met het commando over do trein- aidooiing van het 2de regiment veld-artillerle. Do heer E. Vita Israel, te Amsterdam, die gisteren zyn gouden jubilé als makelaar vierde, is benoemd tot ridder in de orde vau Oranje Nassau. De toestand van den kunstschilder Th. de Bock te Haai lem was vooral Zondag zorge- ïyk. De nacht van Zondag op Maandag ver liep kalm, ook de dag van gisteren. To Amsterdam is op betrekkelijk jeug digen leeltyd, na een Jangduiige ongesteld heid overledeu de heer J. Hekkenberg, socie tal is penningmeester van den Nedurl. Voet bal-Bond. Bij de begrafenis gisteren to 's-Graveu- hago van den heer (J. M. Van Vliet, in lo ven president der Algemeene Rekenkamer, waren ondei meer aanwezig de Ministers van Oorlog en Financien leden en secre taris der Rekenkamer en vele belangstel lenden. Gesproken werd door den heer Becking; oudste lid; door den heer Erke- lens, namens het ambtenarenpersoneel, die een krans ncei legde en door J. Gram als vriend. De lieer N. B. Slothouber te Wad dingsveen is benoemd tot onderwijzer aan school No. 6, Boigerstraat 105, van de Ver- eeniging voor lager onderwijs op Geref. grondslag te Amsterdam. De Duitschc kolonie to Amsterdam heeft het verlies te betreuren van den con- sul-geneiaal van het Duitsckc Rijk daar ter stede, den geheimraad D. Gillet, dio gisternacht te Amsterdam u overleden. Do overledene, die sedert eenigo jaren consul- generaal in die stad was, g:noot als zoo danig vooral ondei zijn landgenooten groo- te aohting. („H.") Do olub van anti-liberale Statenleden van Zuid-Holland heeft haar bestuur ten gevolge van de benoeming van jhr. von Fi- senne tot lid der Eerste Kamer, aangevuld r et de verkiezing van jhr. mr. von Fisenne, sedert gekozen tot Statenlid. Dientengevolge bestaat dat bestuur thans uit do leden: jhr. mr. De Geer, jhr. Van Nispon tot Sevenaer, Do Wilde, Vegtel en jhr. mr. von Fisenne. De nieuw benoemde majoors provino. adjudanten J. L. Vogel, G. A. Jong, P. T. Lambert en J. J. E. rancken krijgen resp. tot standplaats: VHartogenboech, Utrecht, Maastricht en Haarlem. Binnenkort zal de Haagsche kunsthan delaar J. J. Biesing een tentoonstelling openen van werken van Thcophiio do Bock. Deze tentoonstelling zal een overzicht geven van de laatste twintig jaar en bestaan uit schilderijen, aquarellen en schetsen in zwart. De 1ste luitenant der inf. K. Spoel- stra, sedeit Januari jl. op non-activiteit, heeft eervol ontslag gevraagd Ter vervanging van den eersten luite nant H. C. J. M. Berkeljon is do eerste luitenant H. Ritsma, bij het 6de reg. inf. te Ameisfoort, benoemd tot off. voor specialen dienst. Bij Kon. besluit zijn do voorzitters en burgerlijko leden van do onderscheideno militieraden en plaatsvervangers voor de lichting der nationale militie van 1905 be noemd o-a. voor do provincie Zuid-Hol land: in het 1ste militiodistrict: tot voor zitter, J. L. van der Toorn, lid der Pro vinciale Staten; tot zijn plaatsvervanger, mr. J. Limburg, l d der Provinciale fata- ten; tot lid, P. J. van der Burgh, lid van den gemeenteraad van 'a-Gravonhage; tot zijn plaatsvervanger A. G. BocLaan, lid van den gemeenteraad van 's-Gravanhago iu het 2de militiiödistrict: tot voorzitter, mr. P. D. Kley, lid der Provinciale Staten; tot zijn plaatsvervanger, P. R. Mees, lid dor Provinciale Staten; tot lid, G. J. Vaillant, lid van den gemeenteraad van Rotterdam; tot zijn plaatsvervanger, J. A. ltocst van Limburg A.E.zn., lid van den gemeente raad van Rotterdam; in het 3de militie- dis tract: tot voorzitter, W. Pera, lid der Provinciale Staten; tot zijn plaatsvervan ger, H. Paul, lid der Prov. Staten; tot lid, A. J. van Hoeken J.J.zn., lid van den gemeenteraad van Leiden; tot zijn plaats vervanger, J. A. Bots, lid van den gemeen teraad van Leiden; in het 4de militie- district: bot voorzitter, E. van der Gijp Barendregt, lid der ProvinciaJe Staten; tot zijn plaatsvervanger, N. P. Jongkiindt, lid der Provinciale Staten; bot lid, J. Hordijk J.za., lid van den gemeenteraad van Dordrecht; tot zijn plaatsvervanger, H. Veth U.H.zn., lid van den gemeenteraad van Dordrecht. Dr. J. O. O. Lemon, leeraar in de na tuurlijke historie en scheikunde aan hot gymnasium te Amsterdam, heeft gisteren onder veie blijken van sympathie zijner col lega's en leerlingen, den dag gevierd, waar op hij 25 jaar geleden zijn betrekking bij het ondorwys aanvaardde Men meldt aan ;,Hefc Volk" uit Bre da, dat het ,,Huis ten Bosch", be Prinsen- hago, gelegen vlak bij het Liesbosoh, is aangekocht door Frans oho nonnen om het, na een verbouwing van 30,000, als on derwijsinrichting of pensionaat bo behee- ron, terwijl het prachtige buiten Wolflaar, te Ginniken, laatstelijk bewoond door me vrouw Baijena en gelegen aan hot Ulvon- houtscho Bosch is aangekocht door Frae- eche paters. Het stoomschip „Beooeki" passeerde 14 November Bovazier; de „Bali", van Batavia naar Amsterdam, is 15 Nov. Knap Roca gepasseerd; de „Florcs", van Ba tavia naar Amsterdam, arriveerde 14 Nov. te Marseille; do ,,Gedó", van Rotterdam naar Batavia, arriveerde 23 Nov. te South ampton; de „Goentoer", van Rotterdam naar Batavia, is 13 Nov. Point do Gallo gepasseerd; do Kaiser" (thuisreis) passeer de 12 Nov. Gibraltar; do ,,Kediri", van Rotterdam naar Java, vertrok 13 Nov. van Suez; de „Koningin Wilholmina", van Am sterdam naar Batavia, is 13 Nov. Perim ge passeerd; do „Oranje", van Batavia naar Amsterdam, vertrok 15 Nov. van Port-Said de „Prinses Sophie" arriveerde 14 Nov. van Amsterdam te Batavia; de „Sindoro", van Batavia naar Rotterdam, is 13 Nov. Gibral tar gepasseerd; de „Varzin", van Java naar Amsterdam, arriveerde 11 Nov. te Co lombo; do „Anchisos" vertrok 13 Nov, van Batavia naar Amsterdam; de „General" (uitreis) vertrok 14 Nov. van Kaapstad; de „Kanzier" (uitreis) vertrok 14 November van Genua; de „Ping Suey", van Penamg naar Amsterdam, vertrok 14 Now. van Co lombo; do „Praesident" (thuisreis) ver trok 11 November van Zanzibar; de „Am- stoldijk", van Rotterdam naar New-York, passeerde 15 Nov. Dover; do „ELanzlor" (uitreis) arriveerde 12 Nov. te Genua; de „Koning Willem II" arriveerde 14 Nov. van Amsterdam te Sabang; de „Prins Hendrik" ariveerde 15 Nov. van Batavia te Amsterdam; de „Soembawa", van Am. sterdam naar Batavia", arriveerde 16 Nov. te Port-Said; de „Tydeus", van Penang naar Amsterdam, arriveerde 15 Nov. te Londen; dp „Zaanland" vertrek 14 Nov. van Montevideo naar Amsterdamde „Bergerdorf", van Java naar Amsterdam, arriveerde 15 Nov. te Suez. Alkoraado. De Burgemeester heeft een Raadsvergadering beltgd tegen Donderdag 17 November a.s. 's voormlddaga te 10 uren. De agenda luidt: 1. Ingekomen stukken en mede- deelingen. 2. Benoeming personeel Herhalinge- onderwys. 8. Af- en Overschrijving en Onvoor ziene uitgaven. 4. Reclames Hoofdeiyken Omslag. Bodegraven. Toen Dinsdagmorgen drie boeren, gezeten op een brik, van onze markt huiswaarts keerden, schrikte het paard ln de Meye en geraakte met het rytuig te water, waarin de boeren alle drie kopje onder gingen. Zy wisten zich gelukkig zelf te redden en haalden den viervoeter en de brik uit het water, waarna zy do reis vervolgden. Het ziekenhuis alhier, biykt wel in oen noodz^kelyke behoefte te voorzion. Nauwelyks was de knaap, die verleden week overreden word, daaruit naar zyn ouders vervoerd, of een typhusiyder is or in gebracht om ver pleegd te worden. ilazerswoude. Het is de politie mogen gelukken, een paar jeugdige kippondloven machtig te worden. In h«t Westeindo werden de laaiste dagen kippen en duiven vermist en nu scbynen do gestolen dieren aan de eigenaars zeiven te koop te zyn aangeboden. Hoe het ook zy, gisteren hielden de jeugdige boosdoeners verbiyf in het cachot, 't Is te hopen, dat de droevige les heilzaam moge wezen. Leiderdorp. De verkiezing van één kerk voogd en twee notabolon der Nederd. Her vormde Gemeente zal worden geboudon Don derdag den 17den dezer, des avonds van 7 tot 9 uur, in de kerkekamer. Rtynxaterwoude. Donderdag 17 November, 's avonds om 7 uien, zal het Nulsdopartement alhier een openbare vergadering houden, waarin als spreker zal optreden Mr. L. J. Huber, van Veendam, mot het onderworp „Neerlands gouden eeuw en Neerlanda pruikeutyd." Zooals alt yd is deze lezing voor Iedereen toegankelyk. Ter-Aar- Dezer dagen herdacht de heer W. k'. Visser alhier, den dag waarop hy 26 jaren geleden door Ingelanden van den Noord elnd8chen en Geerpolder als bestuurslid werd gekozen, waarvan hy de laatsto 12 jaren fungeert als Voorzitter. Zyn medebestuurs leden meenden dien dag niet onopgemerkt te mogen laten voorbygaan en vereerden hem uit erkenteiykbeid een lraai lnktstel, tevens hun wenschen daaraan toevoegende dat het den jubilaris gegeven mocht worden nog lang zyn krachten ln het belang des poldei s te mogen besteden. Woubrugg*. Maandagavond had ln de zaal van den hour J. Guldoinond alhier de leden vergadering plaats der afdeeling Woubrugge van „Het Groene Kruis". Gelezen werd een uitvoerig verslag vaa den afgevaardigde naar de op 17 Mei jl. te Rot terdam gehouden algemeene vergadering. Gekozen werden: de beer A. van der Boon, aftredend lid van het bealuur, en de heer C. Kammeraat, ln de plaats van het aftredend lid, den hoor A. D. H. Heenk. Mededeeling werd gedaan dat de voordracht door dr. Vau der Tak, uit Boskoop, niet lean gehouden worden, dewyi genoomde heer onge steld was. Do vergadering ging mos met do punten genoemd in den boschiyvingaürief van de algomeene vergadering ln Don Haag op 22 Nov. a. s., ook met do pryavraag voor pogin gen tot uitgave van een book over do gozond- heidsleor ou ook ten opzichte van de oydrago der afdeeliDgen aau het hoofdbestuur. Benoemd werden tot afgevaardigde naar voormelde vergadering, de hser W. A. Asman, ea tot plaatsvei vanger de heer T. F. Kloyn; hot honorarium weid bepaald op f 10. Vooite deed de magazynmooaler verslag van het voorhanden veiplegingemaleriaal. In 24 gezinnen werden 49 verplegingsartikelen in bruikleen verstrekt. Het beuoodigd ys was welwillend verstrekt door den heer Offers te Oudahuorn. Vastgesteld werd de begrooting voor 1905 ln ontvang op pl m. f 395 en in uitgaaf op pl.m. f 362.60. Het waren vage cyiers, daar de voreoniging nog jeugdig ie en due te dien opzichte weinig ervanng had opgedaan. Tot leden dor commissie tot inspectie van het verploging8matoriaai zyn benoemd de heoren T. P. Kieyn, J. P. Bochovo on A. Kroon. Wegens periodieke aftreding, als niet her kiesbaar lid van het hooldbestuur, van den heer fachrouder, werd door do vergadering goen candid aat aangowezon. Middeleiwyl was do agenda afgeloopen, en sloot mitsdien de heer W. A. Asman, als voorzitter, de vergadering. 80 ledon waren opgekomen. Lisse. By de gl6ter alhier gehouden stom- ming van 2 loden patroons van de Kamer van Aroeid voor bloembollencultuur te Hdle- gom zyn Ingeloverd 6 biljetten uitgebracht zyn op de heeren; 8. P. ten Gate 4, G. Veldhuyzen van Zanten Gzn. 8 P. van der Schoot 2 en J. L. Veluh. Zanten 1 Stem. Zooterwoude. De leden on donateurs dor „Jonge Garde" waren gisteravo-id op geroepen in het lokaal dor Voreoniging tot bijwoning van een feestavond. Hot bestuur had voor dat dool uitgonoodigd do heoren Nioo v. Leeuwen on U. Booms, beiden van 's-Onavenhago, dóe door het houden van voordrachten onder begeleiding van piano muziek do feestelijke stemming zouden trachten te verhoogen. De aanwezig on wer den door den voorzitter, den heer 0. H. de Boor, welkom goheeten en hun word een genoeglijke avond toegewenaoht. Een 6-bal voordrachten werden door don heer v. Leeuwen voor de pauac on evenveel daarna ton gehooro gebracht. En tot lof van den voordrager moet dan ook volmondig wor den getuigd, dat hij zich op verdienstelijke wij zo van zijn taak kweet en hem telken male een welverdiend applaus ton deol vieL Toen dan ook de pianist het bekende lied „O, wat een sohandc" aangaf, steeg do vroolijkheid ten top en door alle aan wezigen word het Hod meegetzongen. Veel feestavonden worden in ons dorp niet bereid, zoodat het niet te verwonderen ia, dat menigeen daarvan profiteert. Ha zaal was dan ook goed bezet, maar is klein. Wanneer zullen wij hier cons een ruime iooalibeit krijgen 1 Dat zal wol tot do vrome wenschen blijven behooren. Vervolg der vergadrnng van gUterna- muldag. Notariaat. Aan do ordo is het voortgezet debat over het wetsontwerp tot wijziging van ae wet op het notarisambt. Algemeene beschouwingen. Terugkomende op hot talariceren van Staatswege wijst 'do heer Troub er op, dat de goed vordienende notarissen er niet aan willen, maar dat do meerderheid er zokor voor ia. De argumenten er togen worden verro overtroffen door die er voor. Waar het publick genoodzaakt wordt door den Staat om do hulp van con notaris ia te roepen, daar moet de Staat ook zorgen voor waarborgen en voor ge lijkmatige behandelinj. Dait het notaris tarief in verschillende gemeenten zeer uit een loopt, toont Spr. aan met eenige oij- forf. Voor het sluiten van een hypotheek bijv, van 5 ton to Groningen on Rotter dam, is het verschil in taric. voor bet- zelfco werk 3000. Zulko abnormalitei ten zou men ondervangen, door van hot Notariaat een Staatsambt te maken en ook zou n an daardoor voorkomen slordig heid. Spr, betrourd^- het, dat door oit ontwerp niet hot m' iste voranderd wordt in don wcttolijken werkkring van den no taris. Van ceze Regeering vooral had hij dat verwacht. In het ontwerp van 1870 vond men reeds een omschrijving van do werkzaamheden van den notarif. In de praktijk voorziet Spr. daarvan geen be zwaar. Zoolang do werkzaamheden niet omschrevon zijn, zullen or een massa extra legale werkzaamheden aan de contrölo ont trokken zijn. Ganrno had Spr. in dit ont werp duidelijk aanjogevcn gezien, waar voor de notaris verantwoordelijk ia, maar waar een omschrijving van den werkkring ontbreekt, moet natuurlijk ook ontbreken een omschrijving der verantwoordelijk heid. Spr. geeft toe, dat wanneer men een vorplichto boekhouding voor do notariaten invoert, ook eon oontrólo daarop moet wotrden ingevoerd. Speciwle limspecteura zouden daarvoor moeten worden aange steld. Dat zou vee] practischer zijn dan Kamers vr Toezicht en zeker niet meer kosten. Hoowol onvoldaan is* Spr. toch dank baar voor hot ontwerp, dat ecnigazins te gomoct komt aan bestaande bezwaren. Do heer Hols dingen spreekt er zijn leedwezen over uit, dat het publiek niet beter beveiligd wordt tegen do lango vin- gors van sommige notarissen, dio in som- migo plaatson nic# ten onrechte grijpvo gels genoemd worden. Ook Spr. wijst op do vorschillende tarieven, die in verschil- lendo dcelcn des lands bestaan. Dit doet hem denken aan dc visclimarkt, waar men kan afdingen. Maar waar men kan afdin gen loopt men oc\ gevaar overvraagd te worden. Spr. betuigt zijn leedwezen, dab daarvoor in hot wetsontwerp niet meer gewaakt is. De Minister van Justitie aan vaardt don lof, het ontwerp gebracht, maar brengt dien over op zijn ambtsvoor ganger, d hem hot ontwerp n liet. Wat qo détail-opmerkingen aangaat, antwoordt vie Minister in do c-rtte plaats, dat er geen aanleiding bestond om de Kamers van Toezicht te vervormen in Kamers van Arbitrago. Do Minister zou er in dit stfu dium niet gaarre toe overgaan. Hetzelf de gelat voor het toekennen van schade loosstellingen aan cliënten dor notarissen. Do vijf hoofdwijzigingen zijn voorgceteld in het belang der cliënten. Omtrent do regeling van hefc examen kan de Minister nog geen medcdeclingcn doen Bevoegden zullen omtrent do ex ar men-eisohen geraadpleegd worden. Op do vraag of einddiploma's van bij zondere inrichtingen van middelbaar en hooger onoerwijs vrij zullen stellen van hot voorbereidend examen, wijst -de Mi nuter op de wot van 1900. Do eisclien dor practijk vtrzetten zich tegen do benoe ming van een notxris-plaatsvervangor bij Kon. beeluit. Lid van een Kamer van Toozioht k aH zijn een ontvanger der ï'egisfcratio. Do Ro- geering zal natuurlijk voorzichtig zijn in "haar keuze. Do Minister zal nagaan of er geen beswaar bestaat tegen het toelaten van fohrijfmachines. Bij de kounc van con oandi'dxat-notaria tot zijn plaatsvervanger zal een notaris wel voorzichtig zijn, en' wanneer idie plaatsvervanger ern fout maakt, zaJ de notaris zieh mede aanspra kelijk gevoelen, daar zijn privaat beling dit medebrengt. Den heer Treub beantwoordende, zegt dé Minister de voorkeur te geven aan candi-

Leidsch Dagblad | 1904 | | pagina 1