DË WARE HAARHE&STELlHj Gemengd Nieuws. ijaiffl HM'EH-BüBLElf De tegenwoordige stellingen der vijandelijke legers aan de Schaho. Uit de Rechtzaal. niet thuis behoort en daarin zelfs zeer ge vaarlijk kan zijn. Want aan do onderschei dene hoofden van het departement van wa terstaat, handel en nijverheid zou het vrij staan oen do stukken, waarvan zij den in houd volgens hun subjectief oordeel in strijd met de openbare orde achten, to doen aanhouden. Mochten nu al in tijden van rust aan een dei-gelijke macht van de Regeering geen be zwaren zijn verbonden, wanneer de partij strijd hevig is, zal zulk een macht een ge vaarlijk wapen zijn. Daarom zouden wij ook deze reden van aanhouding van stukken door don rechter, niet door de Regeering willen laten beoordeelen. Mocht ai zoo in de practijk een leemte zijn aangetoond, dan zal in het Wetboek van Strafrecht de aanvulling moeten worden gezocht, terwijl do beoordeel ing of een stuk een inhoud heeft in strijd met de goede ze den of de openbare orde, in ieder geval aan den rechter behoort te worden opge dragen. Lettende op do beteekenis van de ver spreiding der post is deze zaak. een van het allergrootste gowiaht; zaj betreft de wijze, waarop de hoofdader van het gedachten- verkeor zal worden gecontroleerd. Het is inderdaad van veel belang wie deze con trole zal' uitoefenen: de rechter of de ad ministratie." „Do Residentiebode" schrijft o.zn.: Men moet van do veronderstelling uit gaan, dat hij, aan wien men macht geeft, er naar streeft van die macht goed gebruik, te maken. Zoo men aan den Staat geen an dere macht zou willen geven, dan hij niet zou kunnen misbruiken, dan kon men bem er geen enkele toestaan. Alleen is voor zichtigheid geboden. En nu moeten wij wel bekennen, dat het ons niet geheel zonder h...leaking voorkomt, aan een oc ander meer of minder hooggeplaatst, ambtenaar, zender beroep de beslissing te laten, wat in strijd wordt geacht met de veiligheid van den Staat, de openbare orde of de goe de zeden. Wij zien echter niet woT in, wat daarte gen te doen is, omdat het oponthoud van do stukken ze reeds in vele gevallen hun doel zal doen missen. We kunnen alleen er pp aandringen, dat zooveel mogelijk naar vaste regelen zal worden gehandeld en do uitvoering van de bepalingen zoo weinig mogelijk afhankelijk wordt gemaakt van indiridueele inzichten. Een meer bepaalde toezegging van den Minister omtrent do wettelijk© voorschriften, door hem te ge ven, lijkt ons daarom onontbeerlijk. Indien er zich ten slotte dan een soort, wij zouden het willen noemen administrar tieve jurisprudentie, heeft gevormd, 'dan vreezen wij van den maatregel zeker geen (meerder nadeel voor wien dan ook dan van het recht, dat den belasting-ambtenaar aan da grens is gegeven. Do koopman, üie zijn goed aan de grens ziet opgehouden, omdat men zijn aangifte verdenkt, zal daardoor meer schade lijden dan de druk ker die ten onrechte de verzending van ^enkele circulaires of briefkaarten ziet ge stuit. Waar deze schade geen beletsel wa3, om een zekere macht aan den douane-and) hermar te geven, daar behoeft zij dio ook niet te zijn voor het geven van een zekere macht aan den postambtenaar, mits deze macht vooral niet grooter zij dan voor het dool absoluut onontbeerlijk is. Onder het opschrift „Gegronde klacht'' leest men in „D e Nederlander": In „De Zeeuw" treft xqoel het volgen de aan: „Bij al heb goedé, dat wo op politiek terrein dankbaar waardeeren, kunnen we toch moeilijk de oogen sluiten vooi den toenemendere partijstrijd in ©ns lieve vaderland. In dat opzicht gaan We achteruit. Met deze bewering spreken we, daar zijn we zeker van, de meening uit van de be- ladigden en ernstigen onder onze lezers*. Do stemmingen in onze Regeeringsool- legcs worden al meer zuiver paitijstem mingen. Men kan te voren bepalen, met hoeveel stemmen dit of dat ontwerp zal aangeno men of verworpen worden en wie vóór- of tegenstemmen zal. Het meest onbeduidende voorstel, waar bij alle omringende landen ons zijn voorge gaan, getuige de Postwet, wordt, gelijk al le andere, een middel tot venijnzuigeiij. Zelfs in onze meer bescheiden kringen dringt de partijstrijd bij benoemingen door op een wijze, die bedenkelijk schijnt. Tref fende staaltjes zouden we daarvan kunnen vertellen. Maar waartoe zou liet dienen? De een zou do schuld op den ander schuiven. W ij doen niob half zoo erg als gij inder tijd gedaan hebt, zegt de anti-revolution- nair, en de vrijzinnige meent, dat onge veer alle benoemingen, waarbij geen partij genoot benoemd wordt, aan partijgeest zijn toe te schrijven. Bij iedere wet, bij iedere beoordeel in g vragen de politiek opgevocden zich af: Wat zit daar achter? Zoo wordt de partijstrijd, die in een constitutioneel geregeerd land onmisbaar is en zoowel opvoedende als opbouwende kracht heeft, een verderf. Zoo woidt alle Vertrouwen ondermijnd en alle ontwikkeling belemmerd, alle bo- ©ordeeling vergiftigd cn alle toepassing 1 gebroken. Wo zijn overtuigd, dat tegen dien ver keerden stroom geen dam op te werpen is. Tal van omstandigheden brengen ons al «dieper in die ellendetot andere om standigheden, op Gods tijd te verschijnen, ^andere toestanden brengen." Deze klacht van d ie zijde trof ons. Wij stemmen er van harte mee in Steeds wordt het moeilijker, in politieke Vergaderingen anders te stemmen dan het partijbelang het vordert. Het spreken in de openbare vergaderin gen is niet veel anders dan het verdedigen van zijn stem voor het buitenstaand pu bliek. Waartoe te pogen elkander te over tuigen, waar vooraf door het partijver band de stem is vastgelegd Achter de schermen wordt overleg ge pleegd bij het publiek debat staat de uit komst vast-, In staatkundige vergaderin gen staat het debat niet veel hooger dan het dehatteeren in meetings. Zoo wij nog niet allen zóó ver zijn, dien weg gaan wij op. Ook de rechterzijde, sinds op de par tij-organisatie, het partijverband, meer dan op den beginselstiijd alle gewicht is gelegd. Onze strijd daartegen wij erkennen het is vruchteloos geweest. Majoriteit heeft het op autoriteit ge wonnen. Helaas! RECLAMES, k 40 Cents per regel. 10541 74 Toen het goede nieuws voor de eerste maal te Amster dam vernomen werd, bracht t een belangrijke opschudding teweeg maar toen van week tot week een groot aantal bekende en geachte personen te Amsterdam de eenvoudige waaiheid ver klaarden in de publieke bladen, bestond niet meer de minste twijfel. De lieden van deze stad zeggen, dat moet waar zijn. Welnu, hieronder volgt weer een bericht, afkomstig van deze stad. De heer W. J. van Rooijcn, sehilder, wonende Kinkerstraat 68, to Amsterdam, meldt ons: Sinds 23 jaren heb ik onophou delijk aan de nieren geleden. Ik had vreese- lijke pijnen in de lenden, den rug, onder de schouders en in de boenenen veel ste ken in de zij. Bukken kon ik heelemaal niet meer. Ik had benauwdheden en sche meringen voor de' oogen. Soms moest ik me vasthouden om niet neer te vallen van de duizelingenmijn eetlust was verdwenen. De pijnen, die ik had te doorstaan, waren verstohiikkclijk, menigmaal liep ik des nachts als een razende door de kamer, daar ik het in bed niet meer kon uithouden. Meermalen heb ik het water in zoo hevige mate gehad, dat mijn geheele lichaam opge zwollen was', vooral mijn beencn en armen. Yijf jaren heb ik in het hospitaal doorge bracht zonder noemenswaardig succes en de medicijnen, dio ik geslikt heb, zijn ver bazend, doch ik werd niet beter. Ik was de wanhoop nabij, en had mijn laatste hoop gevestigd op Fosters Rugpijn Niorenpil- len, die zoo gunstig besproken werden. Ik nam ze zorgvuldig volgens do gebruiks aanwijzing in en was zeer gelukkig, toen ik na zes dagen reeds een beduidende ver lichting bemerkte, de pijn werd veel min der, bet water uit mijn ledematen ver dween, ik kreeg meer eetlust en kleur en mijn geheele gestel werd met den dag be ter. Thans nu ik bijna drie doosjes ge bruikt heb, ben ik zoover hersteld, dat ik mijn werk weer kan opvatten. In jaren ben ik niet zoo wèl geweest, en ik hoop binnen eenige dagen geheel vam mijn ellen de af tc zijn. Ik, ondergeteekende verklaar, dat het bovenstaande waar is en machtig u het pu bliek te maken op elke wijze die u goed dunkt. Het gevaar, dat een nierziekte na zich slepen kan. De nierziekte korat zachtjes aan en men kan haar jaren onder de leden hebben zonder dat de lijder de ware oor zaak zijner kwaal kent. Misschien heeft hij hoofdpijn, pijn in. de leden, zenuwpijn, heuppijn, rheumatiek, een gevoel van over spanning en buitengewone prikkelbaarheid of vermoeidheid en neerslachtigheid, hartzwakte, waterzucht, onZL Verzeker u, dat men u de echter Fosters Rugpijn Nic- renpillen geeft, dezelfde, die de heer Van Rooijcn gehad heeft. Zij zijn te Leioen ver krijgbaar bij de heeren D. W. E. F. DE WAAL, Mare 56, D. M. KRUISTNGA Ezn., Nieuwe Rijn 33 en REIJST KRAK, Steenstraat 41. Toezending geschiedt fran co na ontvangst van postwissel ƒ1.75 voor één of 10 voor zes doozen. -ja- -l£ ,i-' Toen ik kaalhoofdig was, ocnL ik in het bezit gekomen van F con Ware Haarhcrsteller. Mij-* ne haren groeiden tot op deft tegenwoordige lengte in on-D gevccr 40 dogen. Duizenden gelijke gevallen. Ik vorkoops deze wondervolle boreicling.^ Om dezelve bekend te makeajj zal ik u per post een proef-H doosje zenden in een gesloteng enveloppe zonder cenig uit v.cndig kenteckcn. Neemt eri den pro et mede, fjelifk ik I»of 0 (jedaan heb cii uU zult orer-fj nij om zoo'n gratis pr"efdoos.ie.Bj H, 255, rue 8t-Horcré( 7 Parijsg 6307 16 COGS 63AT1S 3 fu/fld 7.IJD. Schrijft Aangezien het reeda als bewe- zen rrtAg worden aangenomen, dat door het borduren op de Singernaaimachine als het ware een nieuw veld voor vrouwelijke be zigheid geopend is, zullen vooi zeker velen onder onze lezeressen met groote belang stelling uit een in dit nummer voorkomen de adveitentie vernemen, dat de Singer-Maatechappij binnenkort in onze stad weder een volledigen cuisus in het moderne borduren zal doen houden. Zij, die van dezen cursus wenachen te pro- fiteeren, di aen zich aan te melden aan het kantoor van de Singer-Maatachappij, Mare 84 alhier. W aar deer in g der ouders. Aan zekere Amsterdamscho school' weaxlen 'de of ficieel© kaartjes van goed gedrag nooit uitgereikt. Op een kwaden dag echter be sloot do Schoolvergadering daartoe en den eersten der volgende maand had de „kaartjes* egen" plaats. Don dag daaropvolgende gaf een der ou de rwijzeresK .1 een dochtertje van een ap- pelenventbtcr, een dubbeltje, met het ver zoek bij haar moeder voor ecu stuiver ap pels to koopen. Eenigo oogenblikken later overhandigt de kleine do verlangde waar met het dub beltje. De juffrouw: „Wat is 't Mien, had je moeder g«een centen terug?" Mien: ,,0, ja wel, juffrouw, maar die andere stuiver is voor den najaarsgroet, dien u me gisteren meegaf Het bewaren van fruit. Wordt er nogal eens gezondigd tegen het oogsten van het ooft ook het bewaren gaat niet altijd volgens de regelen der kunst. Do fruitkamer, waarin onze heer lijke peren en sappige appels bewaard wor den, moet zijn: donker, droog en kool. Het donker maken van een kamer is ge makkelijk genoeg en ook do overtollige vochten zijn gemakkelijk weg te krijgen, als men het middeltje maar kent, dat daartoe gebezigd wordt. Bemerkt men dat de fruitkamer vochtig is, dan zet men in de fruitkamer eenigo schoteltjes met on- gebluschto kalk, die spoedig do waterdam pen tot zich trekken. Natuurlijk moet de kalk nu cn dan door versche vervangen worden. Het luchten van' de fruitkamer is ook een nuttig werk, vooral wanneer men het doet bij helder, droog weer. Do vruchten moeten herhaaldelijk nage keken worden en wanneer men een aange stoken© ontdekt, wordt zij onmiddellijk uit de gemeenschap verwijderd. Druiven, dio ci dit jaar zoo overvloedig veel zijn, be waart men als volgt: Voor het bewaren zoekt men de volmaaktste en gaafste trossen uit; zijn er gekneusde bessen bij, dan wor den dio dadelijk uitgeknipt, om zo daarna in tonnetjes of vaatjes- van niet te dik hout vervaardigd, op een laag van fijn gemalen kurk te leggenelke laag druiven wordt vervolgens met kurkstof overdekt en zoo blijft mep inmaken" tot het vaatje vol is en alle tusschenruimten zijn gevuld. Men zorgt er voor, dat de druiven elkaar niet raken. De laatste laag bestaat uit kurk en daarna wordt het vaatje dichtge maakt. Men berekent zóó'n vaatje op 20 25 kilogram druiven. Op deze wijze verpakt, blijven de drui ven een klein jaar lang in goeden staat; bij het gebruik neemt men de verlangde hoeveelheid, doopt de druiven even in het water, om zo van de kurkstof te zuiveren, laat ze opdrogen cn men eet in bet hartje van den winter goedkoope en versche di ui- ven („U. D.") Uit P ar ijs wordt aan het-„Hbld." geschreven, dat er weder oplichting schijnt te zijn gepleegd met een tentoonstelling aldaar. Een fabrikant hier te lande die werktuigen cn gereedschappen naar Parije had gezonden voor „een intern, bakkcrij- tentoonsbeUing" aldaar, kreog eenigo da gen geleden van 'den tussohenpersoon be richt, dat hem een gouden medaille en kruis was toegekend en hij ten spoedigste 30 franken moest overmaken. Dit wekte achterdocht en bij onderzoek bleek, dat zulk een tentoonstelling thans te Parijs niet wordt gehouden, wèl een voor hygiëne (in het Grand-Palais), waar de genoemde inzending echter niet te vinden was. De inzender was, naar het schijnt, misleid, evenals nog een achttal fabrikanten uit ons land. Do Nederlandsohe consul te Pa- hijs houdt zich met het geval beaig en als het ver dei* verloop'er aanleiding toe geeft, zal de tuisschehkomst der Fransoho justitie worden ingeroepen. Professor Udel, de leider van het Weener humoristisch Quartet, ie van zijn ernstige oogziekte, die hem met blind heid bedreigde, in zooverre hersteld, dat hij weer een nieuwe gr00to concertreis (reeds do vijf-en-twintigste) gaat onder nemen. D© Italiaansohe bark Geor ges Valentine", kapitein Mortola, 19 Sept. van Pensacola naar Buenos-Ayr ee vertrok ken, is bij Stuart gestrand en totaal wrak Slechts een deel der bemanning ie gerc-J Onlange is aan dekatoenbeurs t© New-York een zitplaats verkocht voor 8G00 dollare. Vijf jaren geleden bracht zulk oen plaats slechte 800 dollars op. Het groote "verschil vindt zijn verklaring in de enormo uitbreiding, welke do katoenmarkt van Now-York in -do laatste jaren heeft gekregen, doordat do gTootete speculanten zich aldaar hebben gevestigd. Uit Eredcrikstad, in Noorwe gen, wordt gemeld, dat or gistermorgen om 6 u. 27 min. in het zuidelijk deel van het 'district Smal-Enone een 6tcrke aardbeving heeft plaats gehad. Eergisteravond om 6 u. 10 min. word bij den vuurtoren Sfcröm tangen een aardschok waargenomen. p verscheidene plaatsen iö het bronwater ou bruikbaar geworden. To Hamburg hebben do gebou wen 'der „Deutsohen Vacuum Oil Compa ny" in lichterlaaie gestaan. Oiroa 3000 var ten olie moeten daar opgeslagen zijn. On middellijk stond het geheele „lager" in brand. D© brandende olie liep in stroomen in het langs do achterzijde der gebouwen loopende kanaal. Door den hevigen wind greep het vuur ook de aan den anderen kant van het kanaal liggende voorraad schuren van den „Consumverein Produk- tion" aan. Eén dezer pas gebouwdo schu ren brandde totaal af. Bovendien stonden nog tweo woonhuizen in vlammen en twee etage-woningen bevonden zich in groot ge vaar. De brandweer was dra ter plaatse met acht afdeelingen (bijna do geheele Ham- burgsche brandweer), het gelukte haar een aangrenzend woonhuis, dat groot, gevaar liep, te redden. De schade moet twee nrillioen mark be dragen cn niets moet verzekerd zijn. Op de V1cdesconferentic te Boston blijkt een der leden, de heer Bur rows, o-a. te hebben gezegd: „De vrouwen meenen, dat zij, wat de oorlogen betreft, niet verantwoordelijk zijn. Maar haar verantwoordelijkheid is grooter dan die dei mannen. De vrouwen zijn te zeer verzot op uniformen, op schit terende epauletten en sporen. En de ver eering van de uniformen drijft tot mili tarisme en blocdigen strijd." Eon Eiffeltorcn van Anjers. Op een blcenienMcoiso te Los Angelos in Californië gehouden, weid een Eiffcl- toren van bloemen vertoond van 14 meter hoog. Het geraamte was van bamboes ge maakt en met 20,000 anjelieren bestoken. Bij den hofjuwelier Michel- sen to Kopenhagen, zijn des nachts dieven binnengedrongen. Zij hebben 2 sterke deu ren opengebroken, waarvan de ecne uit dik ijze«- bestond Voor zoover men leods heeft ku'.neu vaststellen is er voor een waarde «va:*. 200),000 kronen gestolen. De dieven hebben hun werktuigen in den winkel achtergelaten- Volgens do politie werd de daad gepleegd door behendige buitcniund- scho inbrekers Een doodvonnis is geveld door het crimincele gerechtehof te Londen over den 27-jarigen smid George Thirkettle, beklaagd van moord op zijn beminde, Flo rence Collins. Hcfc meisjo woonde bij haar oudere in Ridley Road Dalston cn was verloofd met den beklaagde, maar deze verloving werd afgebroken ten gevolge van een twist tusschen hem on haar broeder. Den 17den Juli kwam Thirkettle, ondanks den tegenstand van haar moeder, in haar huis en had een onderhoud met Florenoe, waarin hij haar smeekte zich weer met hem te verloven, doch zij weigerde en in wanhopigen toestand verliet hij haai'. Den 246ten Juli brak hij bij naoht in ten hui zo van het gezin Collins, drong 'de slaap kamer van het meisje binnen, en sneed haai* den hals af. Hij deed vervolgens een poging tot zelfmoord, dfie verijdeld werd. Do geneesheeren verklaarden hem toere kenbaar, de jury sprak bet schuldig over hem uit cn de rechtbank veroordeelde hem thans ter 'dood. Een sterke aardbeving is op 23 dezei tegen halftwaalf in den ochtend over geheel Scandinavië waargenomen van Denemarken tot nabij Solleftea in het noorden van Zweden. Voor Zweden is dit een hoogst zeldzaam natuurverschijn sel. To Stockholm en Omstreken waren de sitooton in eenige wijken zoo hevig, dat vrij zware meubels verschoven werden, sohoor- bcheenen omvielen, daken veiniold werdeö en scheuren in kerktorens ontstonden. In do meeste plaateen was er juist kerkdienst, zoodat allerlei schriktooneelen plaats hadden. In sommige plaateen werden twee of drie, in andere (Kalmar) 10 schokken gevoeld. De kortste duurde 3 seconden, da langste rijf minuten. Colportage in Don Haag. Men zal ziuh herinneren dat, eenigon tijd nacLat in de politieverordening der ge meente 's-Gravcnhage bepalingen werden opgenomen tegen de colportage, de beken de colporteur Samson op do Markt z.g» geen gedrukte stukken to koop aanbood, doch een onhodiukt vel papier k 10 cents verkocht, waarbij dan een brochure cadeau word gegeven. Gisteren stond hij voor den Haagse-hen kantonrechter tereoht ter zake dat hij op den openbaren weg met luider stem tot het om hem staande publiek geroepen heeft, daarbij te kennen gevende, dat hij voor tien centen te koop aanbood een blan co stuk papier, zijnde de achterzijde van den omslag van, een gedruktte brochure, terwijl op do vooi zijde van den omslag de woorden: „Humaniteit, artikelen beer be spreking van do beginselen der vrijheid van T. Luitje®, dr. Louis A. Bahlor o.a." in drukletters voorkwamen on dat hij hot in dat omslag zich bevindende gedrukte etuk er bij cadeau gaf. Samson trachtte te doen uitkomen, dat zijn aanbeveling alleen sloeg op het onge drukte stuk. (Vermeld zij intus6dhen, dat ter teiechtstelling bleek, dat eenige bro chures waren vastgeplakt ih den' omslag en dus met deze één geheel uitmaak ten). Het Openbaar Ministerie betoogde, dat de aanhef van art. 12 der bovenbedoelde verordening luidt: Het is verboden op of aan de openbare straat: lo. bij het om niet of te koop aanbieden van gediukto of geschreven stukken te roepen of te schreeuwen. Waar nu vaststaat, dat be klaagde heeft geroepen of geschreeuwd tot een hein omringende menigte, door deze menigte kenbaar te maken, dat hij voor 10 oent te koop aanbood het stuk papier, maar daaibij tevens cadeau gaf do bix>- ohure, valt beklaagde wel degelijk onder do verbodsbepaling van art. 12, dat door do woorden „om niet'" immers ook voor ziet in het geval van gratis aanbieden. Maar afgescheiden daarvan vatto het Openbaar Ministerie het geheele gedoe van beklaagde slechts op als een al te door zichtige sohijnvertooning van Samson, die in waarheid niet anders deed dan een ge drukt stuk verkoopen voor 10 cents. En daarom maakte mr. Van Harcncar- spel zijn vordering goheol los van de sohijnvertooning en eischte, voor het eeni ge ware feit, voor het te koop aanbiedon van bet stuk in strijd met het bij dc Ver ordening voorgeschreven verbod, bek) nag- des verooi deeling tot 3. Samson zette uiteen, dat de geest van het artikel (cn dat kon vooral blijken uit de vorige, sedert voraderdo redactie) in dc verordening slechts ademde do zucht tot het voorkomen van het vor etoren van de openbare orde, dat preventieve bedoelingen had in het open baar belang en niet gericht kon wezen op de propaganda van eenigo partij. Maar zijn hoofdgrond van verdediging was, dat het Openbaar Ministerie ter te rechtzitting slechts straf mocht eischen op do bestaando dagvaarding en dus niet het recht haqf staande de zitting tot een andore, meer positieve conclusie tc komen, nl. dat het nu zou vaststaan dat de be klaagde een gedrukt stuk verkocht. Dat feit wordt niet ten lasto gelegd in dc dag vaarding. Hij eindigde met vrijspraak te vra- g-.i, en dat er recht gedaan zou worden op de tegen hem uitgebrachte dagvaarding niet op de nieuwe in het proces gebrachte nadere conclusie van het O. M. Do uitspraak zal later plaats hebben. AARLANDKRVEEN. Overleden: A. van der Staay, wedn. van S. do Vries, 85 j. ALFEN. Bevallen: S. Visser geb. Kraan D. J. M. Alofe geb. Van Lierop Z. S. Vis geb. Vergunst Z. NIEUWKOOP. Bevallen: M. Hoogendjjlc geb. Klasen D. A. Eys geb. Zimmerman Z. Overleden: D. Pauülsen 87 j. NOORDWIJK. Geboren: Pietje, D. van 0. Paescbier en J. Hoek. Floris, Z. van D. A. Lüschon en M. Hazenoot. Maartje, D. van N. van der Niet eu M. Hazenoot. Cornell*, Z. van G. Duindam en P. Klomp. Jacoba, D. van J. Duindam en T. van der Meulen. Ondertrouwd: Hendrik Banck 22 j. en Johanna Hendrika tieijting 22 j., wonende te Volp. Getrouwd: Gerard Anne Elise Duijsler 24 j. en Hendrika Jeannote Dersjant 21 j., wonende te Amsterdam. Overleden: Gerardus Petrus van Eoden 27 j., overleden te Leiden. OUDSHOORN. Bevallen: M. J. de Jeu geb. Hus Z. RTJNZATERWOÜDE. Overleden: A. H. Compeor 2 m. SASSENHEIM". Geboren: Arendje, D. van A. de Vreugd en A. Meijvogel. Gerarda Agatha, D. van A- h'otteveel en C. P. Hartveld. Antouia, D. van J. Waasdorp en A. Kortekaas. Johannes, Z. van J. Waasdorp en A. Kortekaas. Loonardus Adrianus, Z. van C. Tb. Noordermeer en H. Boekamp. Overleden: Josiua Martina van Rijn D. 5 m. Joanna Cornelia Maria Rotteveel D. 4 j. TER-AAR. Bevallen: A Zevenhoven geb. Kok Z. G. M. J. van den Boogaard geb. Hansen Z« Overleden: Levenloos aangegeven Z. van H. van Smoorenbug en A. Hartveld. Gehuwd: G- Morgenrood jm. 81 i. met P. Oudenaarden jd. 30 i. J. C. Wtuaenburg wedr, 89 j. met M. Snabel jd. 27 j. J. Valentyn jm. 82 j. met M. Hoogervorst jd. 27 j. WOUBRUGGE. Bevallen: J. den Hertog geb. Kwakernaak D. M. Borst geb. Van deD Nouland levenl. D. Overleden: L. van der Willik, 80 j., ocbtge- noot van J. Maurits. Gehuwd: G. Verploegb, weduwnaar, 70 j., en G. Schuuring jd. 44 j. ZOETERWOUDE. Geboren: Marinue,Z.van G. v. d. Poet en M. Pieterse. Maarten, Z. van G. Kraau en E. do Jong. Overleden: Levenlooze Z. van H. v. d. Lely on M, v. Diemen. Joh. Adr. Pieterse, 81 U metJ* JJolie.

Leidsch Dagblad | 1904 | | pagina 10