Geïllustreerde Aglaja, Vrijwillige Monping Zilveren Aspergescharen. sS DIENSTBODE, P. G., EVANG.-LUTH. KERK. LAN9VERKOOPING Pillen. In het nieuwe kwartaal worden 2 eztra-ISinderniimmers aan alle abonnees gratis aangeboden. Uit de Reehtzaal. TE iïïJïJBS: NOUVEAUTÉS NOUVEAUTÉ! f FÊrma J. OR3ESSEKU, J Botermarkt 2. Gevestigd, Noordeinde 55 PIANINO. Van L.J.GRÖÖTESOÖRST,Utrecht. «fcknipte patronen van alle in „Ge Gracieuss" voorkomende kledingstukken zijn voor abonnees voor slechts 29 Gents franco verkrijgbaar, zoomede uitgewerkte teekeningen voor de fraaie handwerken. MODE-ALBUM, bevattende 80 nieuwe modellen voor Reformdracht, zoowel Boven- als Onderkleeding, voor verschillende leeftijden, waarvan de gewone prijs 1.5U bedraagt. FEUILLETON. Het hoogste Lot. Een ongelukkige stumperd, venter in postpapier, verscheen gisteren voor de Vijf- ,do Kamer der Rechtbank te Amsterdam, een grijsaard met een restje van eerbied waardigheid. Hoestend en klagend komt hij binnen en in het beklaagdenbankje zit hij onophoudelijk te kreunen en te steunen. Huilend geeft liij antwoord op de vragen, di tot hem gericht worden. Zijn verschij ning hier vindt zijn oorzaak in de omstan digheid, dat hij in den laatsten tijd te 'Amsterdam zonder middel van bestaan heeft rondgezworven. In Augustus jl. bracht hij vier nachten op politiebureelen door. Het O. M., mr. Van Dam, schetste den man, die alleen nog maar tot licht zit tend werk in staat is, als een ongelukkig mensch, dat zijn kost in de maatschappij niet meer kan verdienen, en sprak het ver trouwen uit, dat de Rechtbank zich tegen over hem niet zou betoonen als een streng, maar als een zachtmoedig geneesheer, die voor zijn patiënt nog al het mogelijke doet. Het beste is den man zoolang mogelijk een onderdak te verschaffen. Eisch: één dag Hechtenis en drie jaar plaatsing in een Rijkswerkinrichting 16 September a.s. uitspraak. (A. TL.) Verduistering van- rijwielen. Voor dezelfde rechtbank had zich te ver antwoorden de 26-jarige stoffeerder Jo hannes Verspuij, zonder vaste woonplaats, thans gedetineerd. Hij huurde op 22 Ju ni, te Amsterdam, nadat hij door zijn pa troon was ontslagen, een rijwiel en beleen de dit voor f 30. Op 2 Juli huurde hij weer een rijwiel, hetwelk hij voor f 20 be leende. Beklaagde droeg bij deze verrich tingen en ook ter terechtzitting een blauw laken jekker met verzilverde knoopen. We gens verduistering tweemaal gepleegd, on der de verzwarende omstandigheid van re cidive (in November 1902 werd liij door de Amsterdamsche rechtbank ter zake van op lichting van gordijnen tot een jaar gevan genisstraf veroordeeld), eischte het O, M., mr. Van Dam, zijn veroor deel in g voor den tijd van li jaar. Namens en ook door den beklaagdo zelf werd gewezen op zijn moeilijke levensom standigheden. De beklaagdo vertelde ook, dat hij door de Robfcerdamsche rechtbank voor dezelfde feiten, waarvoor hij thans te rechtstond, vrijgesproken is geworden. 16 September a-s. ook in deze zaak uit spraak. Leiderdorp. BUjkens het gesloten register hebben zich voor de nationale militie, dienst 1905, 21 jongelieden doen inschrijven. In de gemeente komen verschillende ge vallen van roodvonk voor, waarvan één met doodelyken afloop. Noordwykerliout. Er is oorzaak, dat ik ditmaal een kort overzicht geef vair do heolo week. Heb was er een \cjl emot J j Reeds de matinéo door onze ,,Echo der Dui nen" op het terras van het kasteel Leeu wenhorst", van mevrouw douairière Gevers van Kothei en Spaland trok veel belang stelling cji mogen we oordeelcn naar de wijze, waarop liet muziickkorps is gereoe- piëervl, den in de hooge gastvrouw tevre den geweest. Als tweede cardinale punt vermelden we do plechtige raadszitting voor de in ge bruikneming van het nieuwe raadhuis. Toen we van hier weer naar buiten geko men waren, Eoheen heb een oogonblik of do gemeente uitgestorven was. Mijn meor- malcn genoemde vriend zei, dat allee naar Noordwijk was om Jaooba van Beieren te zien, die zoo dichtbij en zoo weinig heeft gêvangegozetcn, dat zij zich een dergelijk uitstapjo ook kon veroorloven. En weer was het ,,Onze Echo", vlio leven en een prettige stemming bracht, want onder de opwekkende tonen van het mu ziekkorps, trokken de leerlingen der open bare school in het- Dorp, de muziek door zang afwisselend in optocht door de ge meente. Dat ook op do andere scholen de leerlingen zijn onthaald, spreekt vanzelf en op de Zustersschool heeft daarenboven de zeereerwaarde heer Pastoor genotvolle oogenblikkcn verschaft met de toovcrlan- taarn. Verder heeft de week zich onder scheiden door vclo vergaderingen en bijeen komsten. Zoo hield do „Echo der Duinen" in haar repetitie-lokaal ,,Het Wapen van Noordwij kerhout" haar jaarvergadering. Allo bestuursleden zijn herkozen en heb Don hun benoeming aangenomen met uitzonde ring van den penningmeester, iie eenig beraad wenschte. Do lust der loden, de staat der finan ciën, kortom, geheel de algemcenc toestand gaf reden tot tevredenheid. Noordwijkor- hout zal het streven van dit muziekkorps en zijn wakkeren directeur, den lieer M. Bolderdijk, uit Leiden, waardoor het reeds zoo menige opwekking genoot, dan ook zeer zeker op prijs weten to stellen. Do afdeeling van de Alg. Vor. voor Bloembollencultuur vergaderde in het hotel „Het Rechthuis". En als wo nu nog hebben vermeld, dat de drogo bloembollen on wat verder op dc vailing van do afdeeliing van hot Hol* lands Kweekers-Genootschap goodo prijzen besomden, zouden we dit door omstandighe den korte overzicht kunnen besluiten, waro het niet, dat ik ook nog vernam, dat aan ons oudsto raadslid, den heer G. Warmer dam, op zijn zilveren huwelijksfeest gister avond door ons muziekkorps een serenade is gebracht. Een blik te werpen in de toekomst, in do vette kermisweek, die ons spoedig wacht, mogen we nog niet. Voorhout. In do kas der Raiffeisenbank alhier, is sedert do oprichting (Maart l.L) ingelegd 19,092. Uitgegeven werden 40 spaarboekjes. Naar wij uit goede bron vernemen, zal alhier aan do lialto van den H.-IJ.-Spoor- weg een aanmcrkelijko verandering en te vens verbetering plaats hebben. De Seiupost n.l. tusschcn do halte on hot station PietGijzonbrug bij blok K. A. zal naar bedoeldo halte verplaatst worden on daardoor zal niet alleen direct© vor- binding tusschcn de halte cu vordero sta tions worden verkragen, maar ook meer veiligheid ontstaan voor dc passage, om dat bij dezen drukken overweg 'do bedie ning alsdan niot meer door vrouwen, zoo als het dusver het geval was, maar uitslui tend door manspersonen zal kunnen wor den verricht. Tn het Notarishuis aan Den Burcht to Leiden, bü opbod Zaterdag 21 Septem ber 1901, by afslag Zaterdag 1 October 1901, des avonds to lialfaclit, ten overstaan van Mr. J. A. F. C0EBERGH, Notaris te Lelden, van 1. Hot W&NKELIIUIS, op een der beste standen van Lcldcu, aan d® Maarsmanssiceg No.19, groot 79 centlaren, waarin sedert vole jaren met het beste gevolg de Handel In Handschoenen, Dames- en Heeren-Hodeartihelen, onder dc Firma G. I. VAN DEK BVRGR, is en nog wordt uitge oefend, bevattende ruimen Winkel met Zijkamer, mede als Wiokel ingericht; daarachter grooto Kamer, bevloerde Gang met rtïïme Kasten, toegang gevende tot Keuken en Binnenplaats; le Etage: tweo fraaie Vooikamers, Achterkamer met Alkoof en een kleinere Kamer, Magazfln, grooten Zolder met twee afgeschoten Kamers en eon Vlioring. Do Kamers zjjn behangen en voor- fcien van Kasten, Stookplaatsen en vele gemakken. Het perceel heeft Gas en Duin waterleiding. To zion: in do weken van veiling Bn afslag, op Dinsdag en Donderdag van 1 8 uren. Aanvaarding en betaling, 2 Novem ber 1904. Inmiddels uit de hand te koop. 2. Het WINKELHUIS, waarin Handel iu Drogerijen enz., naast het voorgaande, No. 21, groot 50 centiaren, bevattende: rui men Winkel, overdekte PlaalB, inge richt als Kantoor, daarachter Borg- plaats en voorts drogen ruimen Kol der; lo Verdieping: Voorkamer, Keuken, en op de Gang twee Kas ten; 2e Verdieping: Voorkamer, twee Achterkamers en Zolder. Do Kamers z'Jn behangen en voorzien van Kasten, Stookplaatsen en vele gemak kon. Verhuurd voor /"650.— per jaar tot 80 April 1906, mot liet recht aan den huurder het gehuurde gedurende den huurtyd aan to koopen voor 12,000.- Het perceel heeft gas- en duin waterleiding. Te zien: in de weken van veiling en afslag op Dinsdag en Donderdag van 1 8 uren. Aanvaarding en betaling 2 Novem ber 1904. Meerdere inlichtingen zijn te boko- men ten kantore van voornoemden Notaris, alwaar tusechen de veiling en don afslag op alle wsrkdagen van 10 2 uren verhoogingen kunnen worden gedaan tegen genot van '/c der vorhoogsom. 8487 74 H EER EN 13 U IS met grooici» Tniu, bev. 7 Kamers, ruime, dichto Serre, huur ƒ550 per jaar. Te bevr. Stationsweg No. IS en NoordeindeNo. 8. 8481 6 J VOORRADIG: i- 8483 40 Zich aanbevelend: Mot 1 November a. s. wordt gevraagd een fatsoenlijke voor Tweede Meisje. Stoppen, mazen en striken vereischten. Zich lo vorvoegen Dinsdagavond tusschen 7 en 8 uren Hoogewoerd 151. 8480 9 Br. K. S. DE GRAAG, Arts. Spreekuur uitsluitend voor Kinder ziekten: Maandag, Woensdag, Vrijdag 1 3 uur. 8459 8 Zondag 4 Sept., v.m. 10 uren, treedt in plaats van Ds. VAN KLEEFF op Ds. VAN DEK WISSEL. 848G 6 Te koop of te liirnr, wegens plaatsgebrekeen zoo goed als nieuwe PIANINO, prachtig van toon, togen billeken prijs. Brieven aan het bureel van dit Blad ondor No. 8478. 8 te Voorburg. G. I>. l)fl BIEU, Notaris ts Voorburg, zal b(| opbod op Woensdag 14 September 1904 on bU afslag op Woensdag 21 September 1904, telkens des middags te 12 uren, te Voorburg, in het Koffio- hul3 „De Zwaau", in hot oponbaar Verkoopen 1. Hot perceel uitmuntend WEI- of HOOILAND en WEG te Voorburg, in den Noord-Boezem aan den Straat weg naar Veur, groot 1 H.A., 77 A., 87 c.A. Verhuurd tot Korstmia 1905 voor f 260.— per jaar. 2. Het perceel uitmuntend WEI- of HOOILAND in den Noord-Boez®m to Voorburg, ten N.-W. van het vorige perceel, groot 68 A., G1 c.A. Verhuurd tot Kerstmis 1904 voor f 75. por jaar. 3. Het perceel uitmuntend WEI- of HOOILAND ou WEG to Voorburg, in don Noord-Boezom aan den Straat weg naar Veur, groot 2 H.A 24 A., 29 c.A. Verhuurd tot Kerstmis 1906 voor f 800. - per jaar. 4. Het porcoel uitmuntend WEI- of HOOILAND on beplanto WEG to Vour, aan den Veurschen straatweg in den Plaspoelpolder, groot 1 H.A., 51 A., 52 c.A. Verhuurd tot Kerstmis 1905 voor f 220 por jaar. 5. Het perceol uitmuntend WEI- of HOOILAND, te Stompwflk over do Watering iu den Todingerbrook- polder, groot 2 H.A 97 A., 10 c.A. Verhuurd tot Kerstmis 1905 voor ƒ280 per jaar. O. Het porcoel uitmuntend WEI- of HOOILAND en WATERING, t® StompwUk In don Tedingerbroek- poldor, groot 1 H.A., 20 A., 50 c.A. Vorhuurd tot Kerstmie 1906 voor 160 por jaar. 8464 64 Te betalen en In eigendom te aan vaarden op 1 Novomber 1904. Kisch du Maagyerstcrkcndo Slijmafdrijvende fabrieksmerk Dozo vermaarde Pillen hobbon de eigenschap, do Maagpijn on Slijm te nemon en don aanwas Yan gaU® voorkomende bijzonder gunstigo werking, die e(J op de maag uitoefenen, doet de spijsvertering bevorderen en don eetlust opwekkon. Als zuiverinps- en purgeermiddel kunnen die PilLu niet genoog aanbevolen worden, daar zij door hun zachte werking vol strekt geen onaangenaam gevoel ver oorzaken en men in staat bljjft zijn gewone bezigheden te verrichten. Verkrijgbaar A 271/, Ct. het ver- zegeldo doosjo met gebruiksaanwijzing te Lelden bi) den Heer D. W. E. F. DE WAAL, Mare 56 en bfl de voorn. Drogisten. 8477 27 is liet beste en meest practischo Damcs-Mode-Tijdselirift. Prijs per 3 maanden (6 nummers) ƒ1.37%. Gij alle Boekhandelaren zijn proefnummers verkrijgbaar. De Uitgever: A. W. SIJTHOFF, te Leiden. No. 1 (eerste nummer van den nieuwen jaargang) met wele Herfst, en Winterkostumes is ter perse. Elk nummer bevat 16 pagina's, met een groot Supplement vol knippatronen. De Gracieuse geeft geregeld fraaie afbeeldingen van smaakvolle reiormkostumes voor DAMES ep KINDEREN. Ook op het gebied van onderkleeding en handwerken is er geen tijdschrift, dat zulk een rijken inhoud heeft. De Grracieuse is tegenwoordig het eenige tijdschrift in groot formaat, dat 2-maal per maand verschijnt. Geen ander modejournaal geeft zulk een overvloed van patronen en allerlei practische hulpmiddelen, zulk een dui- delijken en voor ieder bevattelijken tekst eo heeft zulk een uitgebreiden kring van geabonneerden. "rrmPM Alle Abonnées hebben het recht, zoolang de voorraad strekt, voor öo Cts. te bestellen het onlangs verschenen rijk geïllustreerde TWEEDE Ktr UKlWl" 20) Graaf Teodor Potinoff, zijn vador, had een hoog en post in Tobolsk bokleod, waarheen hij verplaatst was, toen Wladimir vier jaar tolde. De grootoudors hadden meest in St.-Petersburg gewoond, dooh waren, weinige jaren na de overplaatsing van hun eenigen zoon naai Siberië, naar Parijs ver huisd, waar zij zich een palois lieten bou wen. Do oudo graaf Ladislaus was vóór twee jaar gestorven. Zijn zoon Too dor overleefde hem niet lang; hij werd bij een oproer ge dood. Gravin Teodor, die sinds geruimen tijd aan een hartkwaal leed, stieif van schrik, toen zij dit hoorde. Wladimir, alsnu de laatste van zijn stam, begaf zich op beval zijner grootmoeder in begeleiding van zijn lijfarts en een oudcr- loozon neef, zijn bestendigen reismakker, op weg naar Frankrijk. Geduiende de reis door Siberië werden beide jonge mannen door de pokken aangetast, Wladimir genas, doh zijn neef bezweak voor de geduchte zriekte en word in een klein Siberisch plaatsje begraven. Gravin Ladislaus hield haar belofte. Zij kwam op den bepaalden dag naar Parijs en stapte in de Rue St.-Dominique af, waarheen Wladimir reeds was cxvergekuisd om persoonlijk de veranderingen te lijden, die in hot paleis Potinoff ter eere van den intocht der nieuwe meesteres aangebracht Bouden worden. Reeds den volgenden dag bezocht Isabella in gezelschap haier ouders do oude gravin, die dit bezoek in het „Hó- tel Continental" beantwoordde. Er ont- ikond een druk verkeer tusschen de dames. Isabella werd door dc oude gravin met ge schenken en oplettendheden overladen en zij zou zich gemakkelijker in haar lot ge schikt hebben, als zij niet bestendig door do vrees gekweld was geworden. Eduaxd plot seling te zien verschijnenOverdag wist zij zidh nog te beheerschen maar die nachten, die bittere, siapelooze nachten En als zij eens geweten had, dat eon hevige zenuw koorts hem ten gevolge barer weigering op liet ziekbed geworpen hadWekenlang zweefde de engel des doods om zijn lijdens sponde, en toen deze eindelijk weck, raad den de geneesheeren den herstellende een langdurige zeereis aan, die hij dan ook on dernam. Nog een andere zaak verontrustte do van alle kanten vertroetelde bruid. Doctor Koakawitoh, WLadimirs lijfarts, stond haar in de hoogste mate tegen, en zij vreesde, dat zij genoodzaakt zou zijn hem steeds in haar nabijheid te moeten dulden. Toen zij op zekeren dag met gravin Ladislaus alleen uitging, trok zij de stoute schoenen aan, deze or naar te viagen. Grootmama scheen zeer verlegen en antwoordde, dat Koska- witch haar kleinzoon sodert diens jeugd behandelde. Hij had, zeido zij, een zeer goed middel tegen een ziekte in het zenuwstelsel uitgevonden, waarmee de graaf behept was en het zou ondankbaar zijn liem zijn af scheid te geven. Overigens had hij ook thans nog meermalen zijn diensten ncodig „Gij zult u wel herinneren, mijn kind, dat Wladimir ook tijdens uw verblijf in Bretagne dikwijls genoodzaakt was verschei dene dagen achtereen do kamer to houden. Hij lijdt nog altijd aan de zenuwziekte, die hij van zijn moeder geërfd heeft, en in zulke tijden kan hij Koskawiteh niet ont beren. Go zult uw echtgenoot toch om een kleine gril niot aan cenig gevaar willen blootstellen, nietwaar?" „Mijn Hemel, er zijn toch in Parijs ook nog wel flinke dokters?" waagde Isa schuch ter in het midden te brengen. „Dat wel, maar uw aanstaande heeft ei een ziekelijkcn afkeer van zioh aan een anderen geneesheer to© te vertrouwen. Hij schaamt zich over zijn gebrek." „Dan zal dus Koskawiteh verder met... met ons moeten leven?" Het vdel haar zoo moeilijk het meervoud te gebruiken. „Daarin zult ge u wel moeten schikken; wees ochter maar' niet bang, dat hij jelui storen zal. Ik zal hem wel aan het verstand brengen, dat lrij jelui slechts dan opzoekt, wanneer hij geroepen wordt." Korten tijd na dit vertrouwelijk gesprok, dat Isabella veel to denken gaf, had do hu welijksvoltrekking plaats, dio met grootc praal gevierd weid. Geheel Parijs sprak er nog drie dagen lang van. Het jonge echt paar vertrok terstond na de inzegening naar Italië. Eenige dagen later verliet de familie Fel- dau Parijs en begaf zich eerst naar Ber- b'jn, waai Walter zijn studiën zou voort zetten. „Wanneer wij den jongen hier eerst be hoorlijk onder dak gebracht hebben, zullen wij ons in Tkuringcn een stil nestje uitzoe ken en daar na al de beroeringen van den laatsten tijd een bespiegelend lerven leidon, gjj, ik en ons lackduifje," zei Feldau op zekeren dag tot zijn Lisa, die hem gelukza lig tool'aohte en met het plan zeer was in genomen. XI. Isabella en Wladimir waren uit Italië teruggekeerd on woonden in do ruo St.- Dominiquo. Gravin Ladislaus had zich weer op haar slot in Bretagne teruggetrok ken, om, zooals zij zeidc, het werkelijk jon ge geluk haror lievolingen niet to storen. Had zijn voorspelling zich zoo spoedig vervuld? Was het aan zijn stille, zachte liefde gelukt haar hart te treffen Drie maanden waren zij nu vereen igcL Potinoff had het middel gevonden om van iederen wensoh zijner vrouw ala het ware een voor gevoel te krijgenzijn teederheid, zijn on vermoeide toewijding en zijn innomendo aard, zijn gevoelig, dichterlijk gemoed, overvloeiend van kleine oplettendheden hadden niot nagelaten op do hartelijke Isa bella indruk te maken. Zij had innig me delijden met haar ziekelijken echtgenoot, en dit medelijden verkeer do langzamerhand in toegenegenheid. Zij had immers geen vrouw moeten zijn, om zooveel teederheid, liefde cn stille hulde gevoelloos te aanvaar den Wol is waai koesterde zij voor Wla dimir niet dat gelukkig makende, warme gevoel, dat zij Eduard had toegedragen, maar het was er niet minder echt en waar om. Zoo haar genegenheid voor haar ge maal hoofdzakelijk uit medelijden scheen voort te spruiten, zijn liefde voor haar was met innige dankbaarheid vermengd. Had zij niet zijn innigsten wensoh vervuld door zijn gade te worden? Nooit kon hij haar daarvoor voldoende belooncn 1 Nu was hot hem zelfs gelukt zich haar genegenheid te verworven, en toch zag Isa bella nooit een glimlach om zijn lippen; zijn schoono oogen zagen steeds zwaarmoe dig vóór zioh uit; een diepe molanbhoiie scheen hom to bohoersohen. Isa schreef dat aan zijn lijdenden toestand toe. Rced6 twee maal sinds hun huwelijksinzegening had hij' zioh in zijn vertrekken opgesloten en di'. Koskawiteh had ton strengste verboden hem te storen. Wanneer hij dan weder in hot gemeenschappelijke salon verscheen, be speurde Isa tot haar ontsteltenis, welke ver woestingen de ziekte op zijn gelaatstrekken had aangericht, en hear goed hart voelde zich dan meor' dan vroeger tot hem aange trokken. Den laatsten keer had zij teeder haar armen om zijn hals ges Lagen cn hem gesmeekt een der Parijfoho beroemde pro fessoren te raadplegen. „Ik dank je duizendmaal voor je deelne ming, geliefde. Koskawiteh kent mij van mijn prilste jeugd, en ik stel volledig ver trouwen in hem. Over twee of drie dagen ben ik weer heel wel," antwoordde hij; maar opeens viel hij vóór haar op de knie- en, verborg zijn hoofd in haar schoot en mompelde: „O, Isa^ Isa, ik verdien zooveel geluk niot. Menigmaal grijpt mij do angst aan, en ik kan dc gedaohte niet van mij afzetten, dat go u slechte nit medelijden dwingt mot mij, armen gebrekkige, te le ven. VoiJaat mij niet, mijn beschermen gel, want dan bon ik verloren." „Spreek niet zoo, Wladimir, ik wil zulke twijfelingen niet meer hooren," suste zij hom en 3treek daarbij licfkoozond over zijn lvaar lokkon. (Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1904 | | pagina 15