Uonderdag 35 Ausjustus. A0. 1904. iCourani wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Offlcieele Kennisgeving. Uit de „Staatscourant." FEUILLETON. Het hoog'ste Lot. flo. i<300£ LEIDSCH MfrBIAD PRIJS DEZER COURANTS Voot Leiden pei week 9 Oents j per 8 maanden I f 1.10. Bniten Leiden* per looper en waar agenten gevestigd «ijn L30. Franco per post1-86. PRIJS DER ADYERTEJiTlËNt Van 16 regels ƒ1.06. Iedere regel meer 0.17J. - Qrootere letters naar plaatsruimte. - Kleine advertentiSn ran' 80 woorden 40 Oents contant elk tiental woorden meer 10 Oents. - Voor het incassoeren wordt 0.06 berekend. Burgemeester en Wethouders van Leiden, Gezien het adrea van W. J. VOORHAM, houdende verzoek om vergunniDg tot op richting van een RookerU en Zouter^ ln het berceel Turfmarkt No. 10, kad. bekond Sectie H No. 869; Gelet op de artt. 6 en 7 der Hinderwet; Geven bty deze kennis aan het publiek, dat genoemd verzoek met de bijlagen op de Secretarie dezer gemeente ter visie gelegd Is; alsmede, dat op Donderdag 8 Sept. aanst., voormiddags te elf uren, op het Raadhuis, gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen dat verzoek in te brengen. Burgemeester en Wethouders voornoemd, H. O. JUTA, Weth., loco-Burg. VAN HEYST, Secretaris. Leiden, 26 Augustus 1904. Directe Belastingen. De Burgemeester van Lelden brengt ter algemeene kennis, dat aan den Ontvanger der Directe Belastingen is ter hand gesteld het kohier der Belasting op bedryfe- en andere Inkomsten No. 6 van den dienst 1904/6, execu toir verklaard den 24sten Aug. jl., en herinnert voorts den belanghebbenden aan hun ver plichting om don aanslag op den by de Wet bepaalden voet te voldoen. De Burgemeester voornoem d, H. C. j UTa, VVeth. loco Burgemeester. Leiden, 25 Augustus 1904. Leiden, 25 Augustus. Door de examen-commissie van de Vetreeniging tot bevordering van de oplei ding tot instrumentmaker te Leiden is he- 'den het diploma van natuurkundig in strumentmaker toegekend aan C. Grassou en A. J. Stuivenberg, dat van werktuig kundig instrumentmaker aan P. G. Jense, 'dat van chirurgisch en orfchopaedisch in strumentmaker aan F. van Bennekom, dat van eerstbegumend instrumentmaker aan J. P. de Bléco-urt, J. F. H. Castricum, W. Forwerda, F. Igesz, J. Laterveer, W. H. Marks, J. G. Ruijter, M. H. Teeuwen, O. Van Venetië, en dat van eerstbeginnend glasblazer aan O. Bol en O. H. Stuiven- De bij deze examens vervaardgde werk stukken zijn gedurende eenigen tijd in het Natuurkundig Laboratorium te Leiden voor belangstellenden ter bezichtiging ge steld. Vooi' bet examen Hoogduitsch lager onderwijs is te 'e-Gravenhage geslaagd de heer W. H. van Leeuwen, te Nieuw veen. De heer G. W. van Ditmars, leeraar in de Staathuishoudkunde en do Staatsweten schappen aan de Hoogero Burgerscholen te Delft en te Rotterdam, is te Hazerswou do, waar hij zijn vacantia doorbracht, over leden. Algemeene Synode der Ned.-Herv. Kerk. De agenda wordt aangevuld. In gekomen is een brief van dankbetuiging namens de nagelaten betrokkingen van den heer P. Kruger voor betoonde deelneming. De heer De Groot brengt rapport uit over een eindbeslissing in Friesland, de heer Do Grient Dreux brengt de eindredactie ter tafel over art. 65 reglement op de vacatu ren en de heer Adriani over het reglement op de pastoriegoederen. Deze worden vast gesteld. De door den ring Hoogezand ge vraagde dispensatie van art. 23 reglement op de vaoaturen voor de gemeente Krops- wolde wordt niet verleend, maar do zaak aan de Synodale oom missie overgebracht. De vioe-preeident brengt rapport uit. 62 stukken zijn ingekomen en 322 uitgegaan. Met dank aan den secretaris wordt een en ander vernomen. De heer Loeff neemt als lid der vergadering afscheid, zoo ook prol Kruijff. De heeren v. Heusden, Campen, Okken en Van Meurs sluiten zich daarbij aan. De vioe-president brengt den presi dent dank voor zijn voortreffelijke leiding, prof. Kruijff dankt den secretaris, dien hij sinds jaren hoog heeft gewaardeerd, hem zegen toewenschend op zijn verderen ar beid, waarop de vergadering met dankzeg ging aan God wordt besloten. Vod De onderwijzer A. T. Keen, te 'e-Gra- venhage, is bestemd voor den Indischon dienst. Naar men uit Haarlem mededeelt, is voor 1905 aldaar geen verhooging te ver wachten van het percentage voor de plaat selijke directe belastingen. De heer J. J. F. Beynes, lid van den raad to Haarlem, ligt hoogst bedenkelijk ziek. Benoemd is te Haarlem tot leeraar in de kunstgeschiedenis aan de school voor middelbaar onderwijs voor meisjes, dr. W. Vogelsang, te Amsterdam, en tot eecraar aan de burgeravondschool in de wis- en natuurkunde dr. H. J. Cal koen. Op de aanbeveling voor rector aan het stedelijk gymnasium te Kampen zijn geplaatst: dra. J. Niemeijer to Kampen, P. Groeneboom to Ufcreohfc; voor conrector dra. V. Hofstee te Winschoten on H. N. Veldhuis te Kampen. Naar ,,De N. O." van betrouwbare zij de verneemt, is do Regeering voornemens eenige wijzigingen in de Ongevallenwet voor te stellen, waardoor onder andoren de bevoegdheid van bui ten landsohe maat schappijen tot overneming van het risioo van workgevere geheel onbetwistbaar zal worden, Naar ,,Het Centrum" verneemt, is hoofdstuk V der Staatsbegrootang gewijzigd en verhoogd met 60,000 voor subsidie aan gemeenten in de kosten van de in 1903, ten gevolge der staking, genomen buitengewone politiemaatregelen. De minister van justitie brengt, krach tens machtiging van Hare Majesteit de Ko ningin, ter kennis van belanghebbenden, dat bij de Regeering het voornemen bestaat nieuwe notarieale standplaatsen te vesti gen te 's-Gravenhage (een 3-tal) en te Haarlem een (2-tal). Solicitanten, die voor een benoeming op een van gemelde standplaatsen wenschen in aanmerking te komen, worden uitgenoo- digd hun adressen, voor iedere standplaats afzonderlijk, vóór 15 September aanstaan de aan Hare Majesteit in fe te zenden. "Adressen nk gameiden datum inkomende, worden ter zijde gelegd. (Ste.-Ct.) De heer W. N. Wolterink HJzn., pre dikant bij de Ned.-Herv. gemeente te Wee- tervoort, heeft, na 44-jarigen dienst, tegen Oct. a. s. eervol emeritaat aangeviaagd. Dr. K. H. M. van der Zande, diroo- teur van het rijkslandbouwproofstation te Hoorn, is benoemd tot ridder in de oide van de „Mérite Agrioole" van Frankrijk. Naar aanleiding van de berichten over het gereed maken van een wetsontwerp be treffende de staatsambten en -betrekkingen, die onvereenigbaar zijn met het lidmaat schap van een der beide Kamers der Sto ten-Generaalherinnert de „Standaaid" aan bet wetsontwerp betreffende do uit voering van art. 96, 2de lid, der Grondwet, dat reeds den 6den Juni 1903 bij de Tweede Kamer is ingediend. Gisteren was het 600 jaar geleden, dat het Doorluchtige Huis van Oranje te Bre da gehuldigd werd als baronnen en hee ren van Breda. Dank zij het initiatief van don heer J. R. baron van Keppel, lid van den gemeen teraad, is deze dag niet alleen tot feest dag gemaakt, maar zal ook een blijvende herinnering geplaatst worden in het Val kenberg, vlak tegenover den uitgang van de van 't station l'oopendo Willemstraat. De gemeenteraad stond een subsidie van 1000 toe en door ingekomen bijdragen zal een waardig monument kunnen verrijzon. H. M. do Koningin zal bij haar bezoek aan 't Taal- en Letberk. oen gres te Dovcntcfr niet in de stad komen, doch alleen Donder dag 1 September gedurende ongeveer een halfuur een zitting van het congres bij wonen. De Belgische regeering heeft naar het congres afgevaardigd mr. J. v. d. Linden, advocaat te Brussel en lid van de Kamer van Volksvertegenwoordiging. Namens den minister van binnenland- sclie zaken is aan directeuren van hoogero burgerscholen het verzoek gericht aan het onderwijs in do gymnastiek allo aandacht te schenken, opdat ook dit onderwijs steeds meer aan zijn doel beantwoorde; 'dat geen vrijstelling van dit onderwijs behoort gege ven te worden dan na overlegging van een verkaring van een geneeskundige, in welke ver karing zou behooren vermeld te worden, of den leerling voor alle oefeningen, dan wol voor enkele, vrijstelling wordt gegeven, en in gevallen, die 'daartoe aanleiding ge ven, herhaling van deze verklaring in den loop van den cursus te verzoeken. Alfen. Hert» gebouw der Vereeniging was wol ontdaan van zijn tooi op 17 Aug., maar nog geurden groen en bloemen na, toen op Zondag en Maandag 20 ©n 21 Aug. het slotstuk werd gegeven van 'e herders zilveren feest. De ZeerEerw. heer pastoor, die in de 'dagen van zijn jubilé-viering zooveel blijken van boLanstelling had on dervonden, won8chto zijn parochianen, daaronder ook in hot bijzonder de leerlin gen dor Parochiale School, te onthalen op een vroolijken avond Daarom werd de heer Emile Bamberg uibgenoodigd 3 voor stellingen te geven in de goochelkunst. llillegom. Naar wij vernemen zijn de arbeiders P. J. v. d. A. on P. W., alhier in den afgeloopen nacht door do gemeontepoli- tio te Vogelenzang op heeterdaad betrapt op diefstal van bloembollen ton nadeel e van den bloemist R. Verdigaal, te Vogelenzang, gemeente Bloemendaal. Door de ingelanden van den Ooeteinder- polder is tot voorzitter van dien polder benoemd de heer F. Lemmeree Pz., in de plaata van. den heer H. H. van Waveren, die als zoodanig heeft bedankt. Sassenheim. De Burgemeester heeft een raadsvergadering uitgeschreven togen Vrijdag 26 Augustus, a.s. des avonds le kwart voor achten. De agenda luidt: lo. In gekomen Stukken. 2o. Bonoeming gemeen te-aanplakker en omroeper. 3o. Benoe ming ambtenaar belast met het toezicht op do honden. 4o. Idem met de beschrijving van den hoofdelijken omslag. 6o. Vast stelling gemeenberekening. 8a. Bouw- en V oningverordening. Voorschoten. Het bestuur van de „Ko ningin-Wilhelmiaxo-Vereoniging" heeft be kend gemaakt, dat do aanmelding van be langhebbenden voor de ringrijderij moet plaats hebben van 7 tot 9 uren 's nam. bij Deurloo en voor de volksspelen van 4 tot 6 uren 's namiddags in het Ambaohtshuis, een en ander op Maandag 29 Augustus a. a Wassenaar. Het was gisteren voor den heer Th. van der Kley een groot genoegen te mogen vernemen, dat zijn dochter, de Eerw. zuster Borgia in de wereld mej. Joh. van der Kley geslaagd was voor de akte Duitsch. Te grooter was de vreugde, wijl haar door haar superieuren was toege staan na afloop van het examen haar oudors te mogen bezoeken. Bij gelegenheid van den verjaardag van mevr. de baronesse van Pallandt word gistermiddag aan het personeel van het buiten „Duinrell" een diner aangeboden. Des avonds werd op den fraai verlichten vijver een vuurwerk afgestoken. Het buiten was voor iedereen toegankelijk. Hot spreekt dus vanzelf, dat het rondom don vijver we melde van menschen, die ook van het vuur werk wilden genieten. Bij Koninklijk besluit zijn benoemd tot notaris: binnen hot arrondissement Haar lem, ter standplaats N i e u w-Y e n n c p (gemeente Haarlemmermeer), J. A. Ovor- mee»r, candidaat-notaris te Leeuwarden binnen hot arr. 's-Gravenhage, ter stand plaats de gemeente Sassenheim, G. ten Bruggenoate, candidaat-notaris te Prinsenhago; binnen het arr. Rotterdam, ter standplaats Rotterdam, G. 0. Hoos, A. Snoodijk, G. Metz, P. J. J. Tackoen, allen candidaat-notaris te Rotterdambinnen het arr. Rotterdam, ter BtanJp laats de ge meente Vlaardingen, A G. Mulió, thans notaris te Kaatsheuvel (gemeente Loon-op- Zand)binnen het arr. Zieriksce, tor standplaats de gemeente St.-Annaland, B. J. Timmerman, candidaat-notaris te Wie- ringerwaard; binnen het arr. Assen, ter standplaats Nieuw-Amsterdam (gemeente Emmon), P. H. Hcerma van Vo6s, candi daat-notaris te Assen; binnen het arr. Arnhem, ter standplaats Beek (gemeente Ubbergen), W. O. M. van Waijenburg, oandidaat-notaris te Nijmegenbinnen het arr. Zwolle, ter standplaats de gemeen te Zwolle, mr. P. A. van der Biesen, ad vocaat, procureur en oandidaat-notaris al daar. Mot ingang van 10 September, benoemd tot kantonrechter-plaotevervanger in hoé kanton Oosterhout, mr. A. K. M. G. baroo' van Oldeneel tot Oldenzoel, advocaat ca procureur aldaar. Do officier van gezondheid 1ste klasse O. H. tor Laag, van hert. porsoneol van vied geneeskundigen dienst der landmacht, op non-activiteit gesteld. Aan G. J. do Graaff Az., te Oud-Voosc meer, op zijn verzoek, eervol ontslag veav leend als dijkgraaf van don van HaaftoO* polder, provinoio Zeoland. Benoemd tot ridder in 'do orde van óotf, Nederlandschon Leeuw, Raden Adipoti Aria Prawira di Redja, regent vad Tj iandjoer. Predikanten in Indiê. De „St.-Ot." No. 198 bovat een Koning lijk besluit, ter aanvulling van do bopalixfr- gen, houdende regoling van do finanoieeld positie der predikanten bij do Protestant- floho Kerk in Nod.-Indië, bepalende: lo. Do van buitonlandsch verlof teruggo- keerde predikant bij de Protestantsohe Kerk in NocL-Indiö heeft bij hervatting van den aotiovon dienst aanspraak op do laatstelijk door hem genoten bezoldiging^ gerekend van on met den 1bton der maand, volgende op die, waarin hij weer voor den actieven dienst ie aangewezen; 2o. Vóór dien tijd zal hem het 1/3 deel van die bezoldiging worden tocgokend, ge rekend van en met don leten dor maand, volgende op die, waarin hij is ontscheept t 8o. Het sub lo. en 2o. bepaalde is niet van toepassing op do thans reeds bij d* Protestantsohe Kerk in Nod.-Indië ia dienst zijndo predikanten. Bekroningen tentoonstelling te Alfen. Op de tentoonstelling van paarden, rundvee, schapen, geiten, varkona, pluim vee en konijnen, zuivelproducten, werktui gen voor veehouderij, landbouw en zuivel bereiding, bonovoDs bloemen, hoestere ea vruchten welke 23, 24 en 26 Augustus ge houden wordt vanwege do afd. Alfen, Oudshoorn en Aarlandorvcen, zijn heden do volgende prijzen toegekend: Tet Vee. Ter opluistering: Bostuursprijs Gobm Dorr op aal, to Koudekerk, 1 rood-bonte ko^ gemest op stal. Vetgowoido sohotton: 2do prijs A. O. van don Akker, to Hazerswoudo, late prijs Gebrs. Dorropaal, vaal bonfc. Vetgemeste kalveren: lste prijs J. J. Wolmerstctt, te Alfon, zwart bont. 2de pr. J. W. Clant, te Alfon, zwart-bot te witkop. Eén-jarigo vette schapon: zuiver Tessclsoh ras. 2de prijs Anth. van Egmond, te Koo- dekork, 4 stuks, lste pr. A. Vcrkloij, te Al fen, 4 stuks. Af elk- en Drachtig Vee, Schoonste en beste verzameling melkgeven de kooien. Minstens 3 stuks, tocbohoorende aan één eigenaar: 4do pr. A. C. van den Akker, te Hazerswoudo: zwart witkop, zwart witkop, blauw witkop, lste pr. J. W. Olaait, to Alfen. 3do pr. T. Vcrgunst Dzn. te Aarlandorvcen, 3 stuks, allo zwart blaar. 2de pr. E. van der Vring, te Oudshoorn. De beste en schoonste melkkoe: lste prijs Johs. van Dijk, te Barwoutswaardcr, „Cor nelia", zwart blaar. 3do prijs 0, O. Brcü- 6) Baron Gondaoar von Feldau, aristocr \at» van top tot teen, was niet alleen een fijn proever, maar hij was ook zeer op zijn uiterlijk gesteld, legde zich op een keurige, fijne wijze van spreken toe en nam zelfs tegenover zijn vrouw en kinderen streng alle regelen der etiketto in acht. Men hoor de nooit een ruw woord van hom, hij was iegens iedereen beleefd en voorkomend. )aarbij zag hij er veel jonger uit dan hij was, en niemand zou in den slanken, ole- ganten man, wiens zijdeachtige blonde baard algemeene bewondering wekte, den vader van Isa vermoed hebben. Na tafel bespeurde hij, dat de armluch ters ontbraken. „Ha, ik zie, dat ge weer dien vreeselijken tocht naar een van dio hatelijke pandhuizen bebt moeten verrichten," zoo wendde hij och tot zijn stiefdochter. „Een ware lijdensweg 1 Maar wat zal men er aan doen? Wat gebeuren moet, moet ge beuren," antwoordde zij kalm. „Mijn arm kind I Het spijt mij vreese- Hjk..." „Dat wij geen geld hebben? Mij ook, va der!" viel zij hem glimlachend in de rede. „Onze nood zal weldra een einde nemen, kinderen," ging het hoofd des gezina, f'ens luim onder het eten merkbaar ver- ïerd was, levendig voort, „vandaag heeft trekking der Nizzasche loterij plaats, en tLeb een voorgevoel, dat ik den hoofd prijs moet trekken. Morgen verschijnen de officieele trekkingslijsten..." „Ik zou reeds met een minderen pi ijn var harte tevreden zijn," meende zijn vn^iw, hem in zijn vuur stuitend. „Zelfs twee- of driehonderd francs zouden in onzen togeu- woordigen toestand een waro zegen wczdu. „Dat gevoelen deel ik volstrekt niet, mijn schat, óf de hoofdprijs, of cctsl Een kleine som zou mij meer ergeren dan verblijden." Thans vond Nelly het oogenb ik g.jchikt om aan het gesprek een andere wendiog te geven. „A propos, papa, wij hebben heelemaal vergeten u mede te deelen, dat wij morgen een gast krijgen." „Geen schuldeischer toch, hoop ik?" luidde het antwoord. „Gelijk men het neemtHet is een per soon, wie wij grooten dank versohuldigd zijn..." „En die uit Engeland komt," voegde Wal ter er bij. „Uit Engeland?" „Uit Engeland, mijn waarde," herhaalde de vrouw des huizes, die, nu door Nelly het ijs eenmaal gebroken was, den moed vond haar man de gewichtige gebeurtenis mede te deelen. „Isa heeft geseind, dat zij morgen vroeg hier denkt aan te komen." „Dat is doml" mompelde Feldau, die niet juist zeer verheugd scheen te zijn. „Ik had gehoopt mijn dochter bij haar eerst volgend bezoek heel anders te kunnen ont vangen. Weet jelui, wat haar naar Parijs voert „Geen ideel" klonk het in koor. „Zij zal toch haar schitterende betrekking niert opgegeven hebben Of steekt er ten laatste weer de een oi andere verliefde dwaas achter V' „Zij zal ons het geheim zelve wel ophel deren, lieve Gondy. In elk geval zullen wij Isa heb verblijf in het ouderlijk huis zoo aangenaam mogelijk trachten te maken. Nelly heeft op de derde verdieping een ge meubileerde kamer voor haar gehuurd." „Gij zijt een model van een vrouwtje on denkt aan alles. Ja, mijn Isa zal ons onder alle omstandigheden hartelijk welkom zijn." III. De Feldau's bevonden zich eerst sedert eenige jaren in deze benarde positie. Beide eohtgonooten hadden een aanzienlijk vermo gen bezeten. Gondacars vader leefde als een rijk grondbezitter in het Hannoversche. Hij stierf vroeg en liet zijn eenig, minderjarig kind een jaarlijksch inkomen van ongeveer honderd duizend mark na. Zijn in Oost- Pruisen levende broeder, de majoraatsheer George von Feldau, werd voogd. Gonda oar, een knappe, begaafde en beminnelijke jongen, die aller harten tot zich trok, be zat slechts één hoofdgebrek, dat hem echter zeer noodlottig zou wordenhij was een hartstochtelijk kaartspeler en liefhebber van wedrennen. Reeds in Jena, waar hij de reohterlijke colleges bijwfoondo, moest oom George herhaaldelijk ontzaglijke schul den voor zijn neef betalen, hetgeen dan steeds tot heftige tooneelen aanleiding gaf. De levenslustige student beloofde telkens hoog eai heilig, geen kaart meer te zullen aanraken; maar zijn hartstocht voor do groene tafel was sterker dan zijn wil, en bij de eerstvolgende gelegenheid bezweek hij wieer voor de verleiding. Toen hij meerder jarig word, kwam hij in het bezit viQji-OJQ: cies een millioen mark. De majoraatsheer hard nl. op zijn verlangen de goederen in het Hannoversche verkocht, daar Gondacar geenerlei neiging voor het landleven be- 8peurdo en zich aan de diplomatie wilde wijden. Hij wenschto het leven in volle teu gen te genieten, en daar hij voldoende mid delen bezat, gelukte hem dit ook. Hij had tot do voornaamste familiën 'dor hoofdstad toegang en werd ook daar weldra de ver troetelde lieveling in alle kringen. Berlijn echter is voor levenslustige lieden een glooiende bodem. Er was veel te veel gelegenheid voor een spelletje, en als er geen was, dan zocht hij ze. Zijn vacantiën besteedde hij om badplaateen en speelban ken te bezoeken of aan de wedrennon deel te nomen allebei kostbare genoegens, des te kostbaarder, daar hij steeds ongeluk had. Op deze wijze word zijn vermogen hoe lan ger hoe kleiner. Oom George waarschuwde hem van tijd tot tijd, wanneer hij het al te erg maakte; hij preekte evenwel voor doove oor en, want do speelduivel liet zijn slachtoffer niet meer los. Te Wiesbaden, waar Gondacar met tr o n- te-et-quarante een mooi sommetje ver loor, maakte hij kennis met een beeldschoon meisje. Hij word tot over de ooren verliefd, on deed aanzoek om haar hand. Heleno Gru- ter, de dochter van een arme ambtenaars weduwe, voelde zich door het voorstel van den knappen, voornamen heer zeer vereerd, en daar ook haar kart bij zijn aanblik hoo- ger sloeg, werden zij spoedig een paar. Do moeder 6tierf kort na het voltrekken van het huwelijk en het jonge paar bracht de wittebroodsweken in Italië door. Verscheidene maanden lang wijdde de ver liefde echtoonoot zich nifglnitonH QpftJi _*ü- jongo vrouw en bleef de speeltafel uit den weg, maar daarna kreeg do harlsttooht hem des to heviger te pakken, en hij werd een geregeld bezoeker van Monto-Carlo. Een millioen mark aan de speeltafel ver liezen, vooral als men bepaald een ongeluks vogel is, vcrcischt volstrekt geen al te lan gen tijd. Slechts drie of vier jaar golukte het Feldau zich boven water te houden. HU sleepte vrouw en kind mee naar allo Ea- ropeescho badplaatsen, waar nog speelban ken waren, totdat do volslagen ruïno van zijn geldmiddelen aan dit waanzinnig be drijf een oindo maakte. Dit geschiedde te Wiesbaden. In zijn wanhoop wendde hij znh tot oom Georgo om hulp. In hoé begin weigerde de rechtschapen, maar strengo man de lichtzinnigheid van zijn' neef in do hand te werken. Doch t.u-n He- lone met het kind naar hem toe reisde, gaf hij aan het smceken der onschuldige, zwaar beproefde vrouw toe en zetto een jaarlijksch inkomen van zee duizend mark op hen vast. onder voorwaarde, dat zij zich torstona naar het kleine landgoed, dat baron George in Zwitserland bezat, zouden begeven. In Thun, dit verrukkelijke plokje gronde, waar Gondacar niet in de bekoring ge bracht word aan zijn hartstocht to voldoen, veranderde hij in een model-eohtgcnoot en -vador. Zijn ln den grond goed en edel harl gebood hem, aan vrouw en kinderen weef goed te maken, wat hij in al de jaren zijnes dwaze verblinding aan hen misdaan had. Tot zijn grenzenlooze smart duurde dit idyl-' lisohc leven, dat hij aan de oevers van h<A heerlijke meer leidde, sleohta twee jaren. (Wordt vervolgd.Jl

Leidsch Dagblad | 1904 | | pagina 1