H\ 13649 A0 1904. (Beze fëourant wordt dagelijks, met uitzondering van <§onen (feestdagen, uitgegeven. Het hoogste Lot. Maandag 33 Augustus. DSCH PRIJS DEZER COD RANT t Voot Leiden per week 9 Oentsi pet 8 maanden 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd rijn t 1.30. Franco per postL65. PUIJ8 DKR Al>\ KKTKNT1KN: Van 10 regels ƒ1.06. Iedere regel meer 0.17$. - Qrootere lettere aaar plaatsruimte. - Kleine advertentiëD van 80 woorden 40 Osnts nootao! j elk tiental woorden meer 10 Oents. Voor het InoasseereD wordt 0.05 berekend. Offieieele Kennisgeving. Viriiiirlnj van den Gemeenteraad van Leiden. •t Donderdag 25 Aug. 1904. d«a namiddags te twee uren. Te behandelen onderwerpen: lo. Benoeming van leden od plaatsvervan gend© loden in het stembureau tor verkiezing van loden van de Kamer van Arbeid voor Voeding-s- on Genotmiddelen. So. .benoeming van leden en plaatsver vangende leden in het stembureau ter ver kiezing van leden van de Kamer van Ar beid voor de Textielnijverheid. 3o. Vaststelling eemer opgave van perso nen ter benoeming tot zetter van 's Rijks directe belastingen. (173) 4o. Voorstel tot verhooging van volgnum mer 149 der begrooting van 1904, „Kosten van examens en proeflessen der onderwij zers." (171 en 186) 6o. Voorstel tot overbrenging van het dienstjaar 1903 op dat van 1904 van de niet verwerkte golden voor den bouw van het Sanatorium „Rhyngeest", het Openbaar Slachthuis, don nieuwen gashouder, het per- oeel Brecotraat No. 94, de brug over de Zoe- terwoudficho Singelgracht en de loods voor groenten veilingen en tot voldoening uit den post: „Onvoorziene Uitgaven" op de begroo ting van 1904 van in 1903 onbetaald geble ven vorderingen. (176 en 186) 6o. Voorstel tot beschikbaarstelling van gelden voor de uitvooring van de Woning wet. (174 en 186) 7o. Voorstel tot onbowoonbaarverklaring van de per ceel on Brugmanpoort 1, 3 en 4. (184) 8o. Verzoek van C. Lonterman en C. M. Basart om vergunning tot het dempen van het gedeelte sloot langs den Haarlemmer- trekvaartweg vóór het poroeel, kadastraal bekend onder Sectie K No. 27, gemeent? Leiden. (178) 9o. Verzoek van H. van Oootorum Jr. om vergunning tot het dempen van hot gedeelte sloot langs don Haarlemmcrtrekvaartwi g vóór de peroeelen, kadastraal bekend onder Sectie K No. 28 en 31, gemeente Leiden. (179) 10o. Voorstel tot aankoop van het perorel Lammermarkt 20. (186) llo. Praeadvie8 op het schrijven van Ge deputeerde Staten betreffende een wijziging van de indceling van het kiesdistrict Le den in stomdistrioten voor de verkiezing van Le den van do Tweede Kamer der Staten-Ge- neraal. (183) 12o. Verzoek van Gebrs. Van Ulden om teruggave van door hen betaalde preroiën aan de Rijksverzekeringsbank. (180 en 186) 13o. Verzoek van J. de Lange, te Ouds hoorn, om het trottoir, gelogen vóór de per oeelen aan den Witten Siugel Nis. 17, 18, 41, 42 en 43 in eigendom en onderhoud bij de gemeente over te nemen. (181) 14o. Verzoek van J. Arnoldy e. a. om ver- breoding van don toegang tot de Rijn- en Schiekade. (182) 15o. Verzoek van A. van Leeuwen cn 0_ van der Poel, te Zoeterwoude, om oprichting van een vette-varkensmarkt. (177) 16o. Rekening van de ontvangsten en uit gaven der gemeente over het jaar 1903. (176) Leiden, 22 Augustus. In do voortgezette gemeenteraadsver gadering van Vrijdag 8 Juli li', werd de be slissing omtrent de al- dan niet-bewoon baarheid van do peroeelen Brugmanapoort Noe. 1, 3 en 4 aangehouden, totdat de Ge zondheidscommissie omtrent een inmiddels door don eigenaar bij het ooilege van B. en Ws. ingediend bezwaarschrift haar advies zou hebben uitgobraoht. Do eigenaar had nl. in dat schrijven me degedeeld bereid te zijn het perceel No. 1 ai te breken, ten einde op deze wijze in den toestand der peroeelen 3 en 4 zoodanige verbeteringen te kunnen aanbrengen, dat deze niet langer in on bewoon baron staat zouden verkeeien. De gezondheidscommissie deelde B. en Ws. evenwel in haar rapport van 20 Juli mede, dat alleen door afbraak van de bei de peroeelen Brugnnanspoort 1 cn 2 zooda nige toestand zou kunnen worden gescha pen, dat de peroeelen 3 en 4 voldoende zou den kunnen worden verbetend; en voorts dat den eigenaar Teeuwen de gelegenheid was goboden zich door aankoop voor genn- gen prijs den eigendom van het poroeel No. 2 te verzekeren Do inspecteur dor Bouwpolibie sluit zich in zijn rapport van 30 Juli bij de uieening van do Gezondheidscommissie aan, dat langs den-door haar aangegeven weg de ver- ei soht© verbeteringen kunnen worden aan gebracht, maar verklaart tevens, dat do eigenaar, naar heoi gebleken was, niet be reid was dien wog in te slaan. Het kwam B. en We. voor, dat het thans op hun weg lag zich officieel te verzekeren, dat inderdaad in deze niet op de vereisohte medewerking van den eigenaar kon gore- j kend worden en inderdaad ontvingen B. en J We. op hun verzoek om inlichtingen den I llden Augustus hot in de Leeakimor voor j de loden ter inzage liggend schrijven van j Teeuwen, waaruit blijkt, dat deze den koop prijs van hot perceel Brugmanspoort No. 2 to hoog acht on mi tod ion niet tot den aan koop eu daaropvolgende afbraak van dat poroeel wil overgaan. Onder deze omstandigheden kunnen B. en Ws. geen vrijheid vinden op hun voorstel van 29 Juni 1.1., terug te komen en geven zij den gemeenteraad dus overeen komst», g hot advies der GezondheidBcomipissio an dermaal in overweging de perccelen Brug manepoort Noö 1, 3 en 4 onbewoonbaar te verklaren en te gelasten, dat die peroeelen moeten zijn ontruimd binnen 2 maanden te rekenen van den dag, waarop de tijd tot voorziening is veretreken of hot besluit tot onbewoonbaarverklaring is gehandhaafd. Den gemeenteraad deolen B. en Ws. mode, dat de gemeente wederom in do gele genheid gesteld is zich den eigendom te verzekeren van o«i der in het plan tot uit breiding van do veemarkt begrepen peroee len tegen een prijs, iets beneden dien, wel ken dit door den deskundige van de ge meente onder do gegeven omstandigheden wordt waard goacht. Mitadien geven zij in overweging te be sluiten tot den aankoop van hot poroeel Lammermarkt No. 20 voor de som van 2t50 en tot vaststelling van d n ovorgeleg- don suppletoiren begrootingastaat, groot, roet inbegrip van de overdrachtskosten, f 2518. Het Rijks Ethnographisoh Museum heeft van den heer G. W .W. 0. baron van Hoevell, oud-gouverneur van Celebes, die reeds herhaaldelijk blijk van zijn belang stelling in '6 Rijks Ethnographisoh Mu seum heeft gegeven, de hieronder vermel de voorwerpen, ten geschenke ontvangen: lo. Drie werphouten, door jongens bij de vogelvangst gebruikt, alle met vogelkop vorming vooreinde en ronden steel; bij heb eene is do bek plat, ec aan weerskan ten van het uiteinde van inkepingen voor zien, afkomstig van Pangkadjene, bij de andere is de bek lang, rond en gebogen, afkomstig van Maros, beide plaatsen in de Noorder-districten van Zuid-Celebea. 2o. Een grijsbruin aarden kom, groen achtig verglaasd, en een grijsbruin aarden ondiepe schotel, geelbruin verglaasd, bei de z. g. craquclé-aardewcrk, oud-Chinoesch import. Beido opgegraven op het eiland Saleyer 3o. Twee bruin houten voor-ouderbcelden in staande houding, het eene van do man lijke eu het andero van do vrouwelijke sek se, afkomstig van het eiland Bonarato. 4o. Groen glazen armring op doorsnede dakvorming, inlandsche naam „manna- kur", zooals reeds door Rumphius bcechre- ven werd; waarschijnlijk oud-Chineesch import. Afkomstig van het eiland Coram. Aan den schenker is de dank der Regee ring betuigd. (Sts.-Ct.) Het personeel van de boidc ataljons van het 4de regiment infanterie alhier, dat heeft deelgenomen "in de schietoefeningen iin de legerplaats bij Harskamp, keert mor genmiddag om 3 u. 62 m. onder bevel van don majoor P. A Spaan in het garnizoen terug. By de heden g u en openbare ver- kooplng van cokes van |.H.i(Jen van 100, 60, 10 en 6 ll.L waren de ijjzen 46, ƒ28.50, 4 60 en 2.30. Voor het examen der hoofdakte zijn geslaagd rn.j. H. W. M. Spiecker, van Loitlen, en do heer J. Kalsbcck, van Hille- gom. Algepioono Synode der Ned. -Her v. Kerk. Prof. Cooszcn stolt als motie voor om voor de verdere behandeling uit te maken of na de reeds aangenomen wij zigingen, het reglement op hot beheer weer aan do consideration der prov. kerkbestu ren cn der olassicale vergaderingen moet worden onderworpen. De behandeling de zer motio wordt uitgesteld on do behande ling dor artikelen voortgezet. De art. 30 37 worden onveranderd goedgekeurd, waarna de vergadering overgaat tot de behandeling van hoofdstuk 6. Ook dit wordt onveranderd aangenomen. Bij hoofdstuk G wordt verworpen een voorstel van den heer Adriani, oin artikel 62 te schrappen, en aangenomen bij art. 63 ccn amendement van prof. Kruyf, brengend een wijziging in do bewoordingen, waar door kerkvoogden worden verplicht reke ning be houden met de aanvrage van den kerkeraad. Daarna worden artt. 6161 aangenomen. Een amendement van don heer Ellens op art. 64 wordt aangenomen. Do vergadering besluit het reglement weer aan het oordeel der kerk te onderwerpen. (Fad.) H. M. de Kondngin-Moeder heeft aan liet bestuur van do tentoonstelling van Kunstnijverheid op „Buitenrust'' te 's- Gravonhage doen weten, dat H. M. eerlang die tentoonstelling hoopt te be zoeken. Nu do grafelijke zaal op het Bin- nonhfo haar voltooiing nadert en 20 Sep tember a.s. als Troonzaal bij do opening der Kaniers zal dienen, zal deze week de in de vergaderzaal der Tweede Kamer overbodig geworden troon met kroonhcmel uit het gebouw worden weggenomen. De daardoor vrijkomende ruimte achter de minisber8tafel zal voorloopig worden be nut om de groene tafel meer achterwaarts te plaatsen, waardoor het midden-gedeelte dor zaal verruimd kan worden. Tot directrice der Qorof. Ziekenver pleging te Amsterdam is benoemd mej. J. H. Kuyper, te 'a-Gravenhage, oud-hoofd- vorpleegster aan het Petronella-Hospitaal to Djokjakarta, Java, dochter van den mi nister van binnenlandsoho zaken. (Stond.) De 'datum van het bozoek van H. M. de Koningin aan het Taal- en Letterkun dig oongres te Deventer is, naar wij ver nemen, bepaald op 1 September. H. M. moet den wensch to kennen hebben gege ven in do algemccne vergadering de voor dracht bij te wonen van prof. dr. Paul Frédéricq oveir „De liederavondon van heb Willemsfond! te Gent." (Zw. Ct.) Het stoomschip „Elbing", van Java naar Amsterdam, passeerdo 20 Aug. Gibral tar; de „Koning Willem III", van ?*mster- dam naar Batavia, passeerde 20 Aug. Pe- rimde „Madura" arriveerde 20 Aug. van Batavia te IJmuiden; de „Tantalus" arri veerde 18 Aug. van Amsterdam on Liverpool te Batavia; de Ambon", v. i Batavia naar Amsterdam, passeerde 21 Augustus Kaap dol Armi; de Amstellan J", vertrok 21 Aug. van Amsterdam via Duinkerken naar Bue nos-Ay res; de „Anchiseö" arriveerde 21 Aug. van Java to Rotterdam; de „Bielo- fc vertrok 20 Aug. van Padang i Am sterdam; de „Kediri", van Java naar Rot terdam, vertrok 20 Aug. van Padang; de „Koning Willem II", van Batavia naar Amsterdam, passeerde 91 Au#. Ouess&nt; do „Ocngaran", van otterda naar Java, passeerde 30 Aug. Kaap del Armi; de „Prins d Nederlandenarriveerde 21 Aug. van West-Indië to Amsterdam; do „Zeeburg", van Rotterdam naar Savanna»*, is 19 Aug. Wight gepasseerd. llillegom. Door de politie alhier is tegen het 11-jarig dochtertje van den ar beider J. H. L., wegens diefstal van een boozclaar cn tegen den arbeider P. W., wegens mishandeling on gcwoldadig verzet tegen do politie, p rooos-verbaal opge maakt. Het achtjarig zoontje van den arbei der H. Schniedcwind alhier is Zaterdag namiddag omstreeks 4 uren, nabij de re mise door een goederenwagen der tram overreden, aan do gevolgen waarvan het is overleden. Het ongeluk moet aan onvoor zichtigheid van het kind tc wijten zijn. De heer J. C. van Bommel, onderwij zer aan de R.-K. Parochiale jongensschool alhier, is, met October als zoodanig be noemd aan do R.-K. jongensschool te Arn hem. Koudekerk. J.l. Zaterdagmiddag was er wederom een met hooi beladen schip zoodanig in 'de brug klem gevaren dat do stoomboot „De Volharding" het er door moest sleepen, die hierdoor een bolangijko vertraging ondervond. oorhout. Zaterdagavond had in het Sbationukoffichuis het aangokonuigde prijs- biljarten plaats, waaraan ó0 personen aeeJ- muuen. De eerste prijs, 1 kof lick an met komfoor, werd gew mneu door A. van Dijk; de tweede prijs, 1 paar trommeltjos, door P. van der Geur, eu de derde prijs, 1 Por- temonnaio, door J. van SStcjjn Niez. Er werden prachtige partijon gespeeld. Wassenaar. Dezer dagen meldde zich ioinand, die cr wol wat schipporsnchtig uitzag, bij sommige ingezetenen aan en bood grind te koop aan. Zijn vaartuig lag nog in Don Haag on door omstandigheden moest hij het op omliggende plaatsen zien te verkoopeu. Voor tuinen en tuuitj.o» werden aankoopen gedaan, maarot uo koopera niet wol in voorschot konden ge ven, want er was geld noodig voor jager tjes of slecpbooten. Een klein voorschot werd gegeven. Buiten 't dorp word dezelf de persoon in gesprok gezien mot ccn jonge daiue, die per rijwiel ccn toertje „om" maakte. Bij het zien van dc politic werd spoedig een eind gemankt aan het onder houd. Dit verwekte achterdocht. De jon go dame, door do politie ondervraagd, deelde medo, dab die persoon modelijden trachtte op te wekken door te verhalen, dat hij broodeloos was door werkstaking. H-ijzclf zou zoo iets niet doen, maar gedwongen door de anderen, onz. Met do wetenschap van het eorst verhaal de meende de politie, dat zo met een op lichter te doen had. Er werd terstond naar den persoon in «quaestic gezocht, doch deze was niet meer te vindon. Later werd vernomen, dat hij behoorde bij andere per sonen, die met een wagen met bezems had don gevent. Wellicht wil hij ziin praktijken ook op andero plaatsen voortzetten. Zaterdagmiddag geraakte een „auto" op den Katwijkschen weg in boteing met een wagen, die zeer zwaar roet bloemkool geladen was. Bij onderzoek bleek, dat er geon noemenswaardige schade aan beide voortuigon was aangebracht. Na ecnigo verwijten van beido zijden over het uit halen" werd de tocht weor voortgezet.. Er is vroeger nogmaals zoo'n covvll op den zelfden weg voorgekomen mot minder gun- stiqcn afoop. Bestuurders van automobie len mogen op dien smallen wog heusch wel eenig respect hebben voor rijfuigen, dio niet zeer gemakkelijk kunnen „uithalen. Uit de „Staatseourant." Bij Kon. besluit van 15 dezer zijn: la benoemd tot ridder in de orde van den Nodcrlandacho Leeuw: jhr. mr. A. F. O. van Sasso van Yssolt, lid van de Tweed© Kamer der Staten-Goneraal'; H. W. J. Mol, lid van Ged. Staten van Noord-Brabant; is 2o. bevorderd tot groot-offioier in de orde van Oranje-Na»au mr. A. E. J. baron van Voorst tot Voorst, Commissaris dor Koningin in Noord-Brabant; zijn 3o. benoemd in de orde van Oranje- Nossau: a. tot commandeur: jhr. mr. P. M. F. van Meeuwen, voorzitter van do oommissie voor de restauratie van het uitwendig ge deelte van de St.-Janakerk te 's-Hertogen- bosoh; FEUILLETON. 2) „Ik meende, dat gij alles wist," ant woordde het meisje spottend. „Het meeste althans. Terwijl gij nl. mot Al'oe in de slaapkamer in gesprek waait, schijnt de kleine Daisy, dde naar poppen wagen uit de kleedkamer kaalde een wei nig geluisterd te hebben. Jelui spraakt zeer luid, zoodat zij iets van uw vcorgsaornen vertrek hoorde; haar angst ©n nieuwsgie righeid onderdrukten haar kinderlijke bo xwaren, en zij luisterde het overige van uw ge-sprek af." „O, dab stoute kind! Ik had gehoopt, dat het mij gelukt was haar van die afschu welijk© gewoonte t© genezenriep do gouvernante verontwaardigd uit. „Gelukkigerwijze zijt. gij daarin nietgc- slaagd," hernam Dennyson glimlachend. Ale naar gewoonte, wanneer ik van een reis terugkeer, begaf ik mij hel* morgen het eerst naar de kinderkamer en vond daar, in plaats van de mij steeds met gejuich begroetende wildzangen, twee bitter snikken de, ongelukkige kinderen. Gij waart een uur geleden vertrokken. Ik vroeg, waarom zij weenden, waar gij waart, een gevoel van on beschrijflijke angst greep mij aan; ik vrees de ik weet zelf niet wat. Ik kreeg in lang geen antwoord; op mijn herhaalde vragen en verzoeken kwamen rij er eohter eindelijk toe snikkend te stamelen: „Zij is weg 1" Daarop begonnen zij nog harder te huilen. „Weg?" vroeg ik verbluft. „Wat moet dat beteekenen? Antwoord, Daisy, hoor je"? En ik schudde heb arme kind driftig heen en weer. „Ja, zij is weg, ver weg, naar Parijs; door uw schuld, leelijke oom Eduard I" siste de kleine als een wilde kat mij in het gezicht, terwijl ze mij woedende blikken toewierp. „Ik houd heelemaal niet meer van u. oom, omdat het uw schuld is," snikte nu Emile op een toon, waarvan de steen en zouden gaan sohreien. „Neen, geen ziertje meer. Als ik maar eerst groot ben en genoeg geld in mijn spaarpot heb, ga ik naar Isa in Parijs. Ja, dat doe ik," dreigde de dreumes. „Ik was buiten mijzelven, want ik be greep niet, wat u tot dat vertrek aanlei ding kon hebben gegeven. Ik nam Daisy op mijn knie, en door liefkoozingen en de belofte u achterna te reizen on terug te ha len, gelukte het mij van haar te vernemen, wat- zij wist. Maar ik moest haar te voron plechtig beloven niet aan mama te verraden dat zij geluisterd had. Ik had, zooals ge ziet, juist nog zooveel tijd, om niet te laat te komen." „Gij hebt dus lady Maitland heelemaal niet gesproken?" „Neen, daarvoor was de tijd te kort. Ik wilde haar trouwens in het geheel niet zien, want ik was bang, haar in mijn toorn diugon te zeggen, waarover ik later berouw zou kunnen hebben. Gij weet, dat in mijn zuster van harte liefheb, want zij is wijs en goed; zij heeft enkel het gebrek een beetje moedertje over mij te willen spelen. Zij ver geet altijd, dat ik geen kind meer ben, doch mijn eigen meester. Wat wilt gij De laatste woorden golden den dienst man, die kwam melden, dat de trein naar Dover juist was binnengeloopen. „Hoe naar 1 Wat nu te 'doen? Neen, zoo laat ik je niet weggaan... Daar, goede vriend, bezorg mij spoedig een kaartje tweede klasse naar Dover do rest is voor u 1" No. zestien kwam kort daarop met het kaartje aanloopen cn een halvo minuut later 8toomde de trein het station uit. Het ge lukte Dennyson den conducteur te bewegen hem met zijn vluchteling tot Dover in een coupé aLleen te laten. Isabella maakte het z/ich gomakkelijk en wachtte op de verdere verklaringen van haar reisgezel. Deze keek een poos nadenkend uit do raampjes van den waggoneerst toen zij 'de laatste sporen der wereldstad achter zich hadden, nam hij naast het bekoorlijke meisje plaats. „Ga met uw verhaal voort," sprak Isa. „Thans is het aan u te verhalen, wat er na mijn plotseling vertrek is voorgevallen. Slechts wederkeorige openhartigheid kan, ons tot het dool brengen." Ik heb niet veel te verhalen. Eergisteren kwam uw zuster van een bezoek bij een vrien din thuis en liet mij bij zich verzoeken. Ik be merkte dadelijk, dat zij het een of ander ge hoord moest hebben, wat haar zeer opgewon den maakte. Zij was zeer onvriendelijk tegen mij, maakte allerlei zinspelingen, en einde lijk zei ze mij vlak in het gezicht, dat... dat zij vernomen had, dat gij..." Een bloed stroom steeg naar Isabella's wangen, en zij kon van louter verlegenheid geen woord meer uitbrengen. „Welnu, wat had zij vernomen, kleine stotteraarster? Zal ik je eens helpen? Mice had onderweg gehoord, dat ik op je verliefd was. 't Is fabelachtig, hoe snel dergelijke dingen zich verspreiden." „Ja," lispelde Isa met neergeslagen oogen. Voor geen geld ter wereld had zij hom nu kunnen aanzien. „En wat hobt ge daarop geantwoord, mijn schat?" „Ik heb naturlijk de waarheid gezegd." „Dat wil zeggen: ge hebt haar verdenking bevestigd i, Ja. „Dus gij gelooft aan mijn liefde?" Isa keek hem verwonderd aan en ant woordde eenvoudig: „Zeker, geloof ik aan uw verzekeringen. Gij hebt ze mij immers vaak genoeg herhaald." „O, gij mijn lief kind 1 En óf ik je lief heb Het zal mij naar ik hoop, vergund zijn, het door een leven van gemeenschappe lijk geluk te bewijzen." Hij wilde haar omhelzen, dooh zij onttrok zich aan rijn liefkoozing. „Ik heb uw zuster bijna woord voor woord oververteld, wat er tusschen ons verhandeld is, en er bij gevoegd, dat gij slechts door uw plotseling vertrek verhinderd waart geworden hot haar zolvc te zeggen. Zij ver viel bepaald in een soort van wconkramp bekende mij, dat de geheele wereld en ook de goheele familie u voor zoo goed als ver loofd met miss Northbury beschouwden en dat het meisje het hart breken zou, als de partij niet doorging l" „Hoe beminnelijk van mijn familie en do wereld zich met mijn aangelegenheden bozig te houden 1" riep de jonge man kregel. „Wat miss Northbury betreft, zoo zweer ik je, dat er tusschen ons nooit van een verloving sprake is geweest. De jongedamo vervolgde mij met oplettendheden, zoodat ik mij genoodzaakt zag mijn eigen huis te ver laten en mij voor onbepaalden tijd bij mijn zuster in te kwartieren. Ik spreek niet gaar ne kwaad van bet vrouwelijk geslacht; doch dewijl mijn toekomst van dit ons gesprek afhangt, inoet ik je de volle waarheid zeg gen. Mijn zuster behoeft zich volstrekt niet er over te verontrusten, dat de bewuste jongedame het hart zal broken; dit li chaamsdeel is bij haar zeer rekbaar en neemt o zoo gemakkelijk den vorm der om standigheden aan. Ik bon overtuigd, dat liet reeds elders vergoeding voor het geleden vorlies gevonden heeft." „Gij geeft dus toe, dat gij haar het hof gemaakt hebbl" vroeg Isabella. Voor de eerste maal in haar leven vertoonde zich zoo iets als jaloerechhoid in haar hart. „Mijn lieve kind, het hof maken is, he laas! een zwakheid van hot mannelijk ge- slaoht. Vooral wanneer geen diepe genegen heid in het hart aanwezig is, is het bestrij den van die zwakheid, vooral tegenover be haagzieke jongedames, niet precies gemak kelijk tc noemen." „Gij wilt dus daarmee zeggen, dat miss Northbury tegenover u do behaagzieke heeft gespeeld?" „Zekor. Zij heeft mij bepaald vervolgd. Ik mocht gaan, waarheen ik wilde, ik was zeker haar te treffen op bals, concerten, bij roei wedstrijden, op mijn wandelingen cn nitstapjes te voet of te paard, overal en dan kan het wel eens zoo zijn voorgekomen, dat ik eon enkel woord gezegd heb, waaruit dat gerucht van onze verloving ontstaan is." „Gij hebt dus nooit van haar gehouden?" (Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1904 | | pagina 1