Gemengd Nieuws. kerkelijk gdklcuïd staatsbestuur, dat wij rijn ingetreden, is aangebroken volgens de logioa der feiten, al was het alleen, omdat de mijn van 6tcmrechtuitbreiding, die door do „verlichte" aan leggers bedoeld was als middel om vooruit to komen, door los mar king van de krachten der duisternis in „ver keerde" richting springen moest, al was het alleen, omdat hij, dio het rechte verwacht van den grootcn hoop, reeds daar om heeft to ondervinden, dat in aangelegen heden van voel omvattenden aard het ver- Btand van Jan Alleman het verkéérdo ver stand is." Hot eerste artikel is verder aan het betoog gewijd, dat de Calvinist voor een Vrijo Universiteit op Gercformeerden grondslag niets meer of minder dan den redelijken grondslag mist, omdat reeds do meest voor de hand liggende en onweersprekelijke uit komsten dor nieuwere textonderzoekingen, reeds de resultaten dor „lagere" Bijbel- critiek anders gezegd, door mannen als A. Kuyper en Woltjer on Bavinck voor de Gereformeerde Gemeente braaf en eerlijk worden„verdonkeremaand." Do Arnh. Courant behandelt do oplei ding dor onderwijzers. Het blad is het met den minister ééns, dat do kweek school do best© vorm vam opleiding is. Ook aobt hot do voorwaarden, waaraan gemeen - tolijko of bijzondere kweekscholen moeten voldoen om aanspraak op hot rijkssubsidie to kunnen doon gelden, op ziohzolve on La onderling verband, alleszins voldoende. Aarzelt hot blad dus niet liot toekennen van het diplomcoringsrecht aan volledige kweekscholen op zichzelf con verbetering to noemen, dc zaak krijgt echter in zijn oog een zeer bedonlkel ijken kant door db voor gestelde regeling van hot subsidie. „Gaarne beamen wij" aldus de Atti/i. Ct." „wat in par. 2 dor Memorie van Toelichting gezegd wordt, dat bij toeken ning yam hot diplomeeringsrocht „de ©ischen scherper beboeren te zijn dan die, welke thans als voorwaarden voor rijkssub sidie gel dein, doch daarmede dan ook ge paard moet gaan de mogelijkheid, om een daaraan gcövonrcdigdo vorhooging van sub sidie t© erlangen", zoodat een verhooging het tliairj6 toegekende subsidie van 30 p©r wokolijksch lesuur tot 70 dan ook, in ver band daarmede, wel gerechtvaardigd is. Maar het stellen van een premie op het uitroiken van zooveel mogelijk akten tot een maximum va/n 12 dunkt ons een zeer groot gevaar. De leeraren, die aan dc kweekschool verbonden zijn, hebben groot belang'hij het slagen dor kweokelingon voor het examen, niet slechts ter wille van don naam der ïnnchting en van hun eigen naam als onderwijzers, maar ook ter wille van den finoncieelcm bloei dor kweekschool en, zelfs onwillekeurig, moeten deze over wegingen van invloed' zijn op hun beoordee- Ling dor oandidaten. Wel is waar schrijft het ontwerp -\oor de aanwezigheid van Rijks-gecomm.il/tcerden, aam wie bij verschil van meening tussehon hen en do leeraren een beslissende slem wordt toegekend; maar het examen wordt afgenomen door de leera ren immers geschiedde dit door do ge committeerden, dan zou men weder verval len ito het grooto ©uvol der thans geldende staatsexamens ©n waar zij uatuurlijk bun leerlingen door en door kennao, is niets ge makkelijker dan de vragen, zoowel schrifte lijk aJs mondeling, zóó t© stollen, dat men vooraf nagenoeg zeker kan zijn, dat de can did aten een goed figuur zullen maken. ,,'t Is daarom gemakkelijk te voorspellen, dat in den regel 12 akten zullen worden uitgereikt, dus het maximum van het subsidie zal worden uitgekeerd, nl. 9600, welk bedrag gevoegd bij hot maxi mum dor bijdragen wegens do minima- lesuren per weck een som wordt van 19,400. Het subsidie voor de leerschool hangt af van hot aantal leerlingen en van de bevoegdheden en d© anciënniteit der on derwijzers, maar kan voor een talrijk be rookt© school do wettelijke grens van 600 leerlingen geldt niet voor do bijzondere school allicht oploopcn tot een bedrag van 5000 a f 6000, zoodat volgens bet oiat- werp het aan een bijzondere kweekschool met daaraan verbonden leerschool uit te keoron rijkssubsidie, althans in volkrijke ge. meenten, bedragen zal pl.m. 25,000 'a jaars. Voor de behoefte aan onderwijzend personeel dor leerschool is eon toevoer van 12 gediplomeerde onderwijzers per jaar na tuurlijk veel lo groot, zoodat daarvoor plaatsing gevonden moet worden aan een aantal andere scholen, waarvoor echter tel ken jaro por school ook eenige duizenden guldens subsidie plus do rente der geraam de bouwkosten worden uitgekeerd." Ton slotte waarschuwt het. blad tegen hot bevorderen van de ontwikkeling en uitbrei ding van het kloosterwezen, wat hiorvan hot gevolg zal zijn. Het Weekblad voor de Burgerlijke Ad ministratie schrijft: „Uit staatsrechtelijk oogpunt beschouwd vau politiek houdt ons blad zich verre is hetgeen op 3 Augustus in de Staten van O v e r ij s o 1 is voorgevallen, dunkt ons, kwalijk te voidedigon. „Als kicscolloge voor de Eer ste Kamer zijn de Provinoiale Staten geen verzorgers van autome belangen, maar mcdewoi kers san de verzorging van een algemeen Rijksbelang on ontbreekt, hun dus ook uit don aard der zaak die vrijheid van beweging, welke aan haar eerste qualiteit eigen is. Dit schijnen zij, dio het voorstel tot ven daging der vergadering deden, ver ward te hebben. „Met name fungeerden Provinciale Sta ten op 3 Augustus ter uitvoering van „den last tot het verkiezen eener nieuwe Eerste llamoi", hun bij het ontbindingsbesluii krachtens art. 73 der Grondwet, gegeven. „Zich aan dien last in een vergadering, die volgens art. 75 Prov. wet tot besluiten bevoegd was, onttrekken, is nalatigheid in de uitvoering van grondwet en wet. „Art. 67 Provinciale wot, do bevoegdheid gevende tot verdaging dor vergadering voor uiterlijk veertien dagen, kan, dit ifl duide lijk, hier niet worden ingeroepen, omdat geen reden tot verdaging, aan do zaak zelf ontleend, hier aanwezig was; dio bevoegd, heid dient, ook blijkens de Memorie van Toelichting, alleen „ter regelmatige bchan. deling der zaken dio niet aanstonds kunnen worden afgedaan." „Daarom zou een besluit tot verdaging, waro het genomen, in dit goval onwettig geweest zijn. „Wat daarna is gebeurd mot het verlaten der vergadering door 23 Statenleden, is geen daad van iocht, maar van feitelijke politiek, die buiten ons terrein ligt. De Arnhemsche Courant zegt naar aanlei ding van bovenstaande beschouwing van het Weekblad voor de Burgerlijke Administra tie: „Hier heeft men nn oogensehijnlijk een beoordeoling van het voorgevallene uit het oogpunt van zuiver formeel recht; de ro_ dactio voegt er nog wel uitdrukkelijk bij, dat haar blad zich verre houdt van politiek. Maar zou dit wel volkomen waar zijn 1 Zou zij werkolijk meenen, dat zij zóó volstrekt neutraal op politiek gebied zou wezen, dat haar staatkundige richting en denkbeelden zelfs niet van invloed zoulen kunnen zijn op haar wetsinterpretatie'? Ons dunkt dat deze uiteenzetting dan duidelijk aantoont dat zij dwaalt. „Haar interpretatie van art. 67 der Prov. Wet zou namelijk baar logisch eer tot een. rechtvaardiging, dan tot een afkeuring van het verdagingsvoorstel hebben mooten doen ooncludeoren. Reeds is 't zeer betwistbaar te ontkennen, dat „hier een reden tot ver daging, aan de zaak zelve ontleend, aanwe_ zig was"; immers juist do onmogelijkheid om, waar toevallig de vergadering op het doode punt stond, leden der Eerste Kamer te kiezen, omdat in dit geval het. lot be slissen moest, was toch inderdaad wel een rcdon aam de zaak zelve ontleend, terwijl nA vei daging die reden zou zijn vervallen in gevolge de inmiddels vervulde vacature voor Markeloo. Dientengevolge kon de ver kiezing „niet aanstonds worden afgedaan ter regelmatige behandeling" dei zaak, waarvoor de vergadering was opgeroepen. Niemand zal de wettigheid van een besluit tot verdaging in twijfel trekken, indien b.v. een onderwerp aan de ordo is gesteld, waar van do voorsteller of de ïfcppoiteur door toeval afwezig is; dit geschiedde herhaal, delijk in een vergadering dio toch ook vol. gens do wet „tot besluiten gevoe_d was." En waarom zou nu een verdaging wel on wettig zijn, als door een toeval het lid ont breekt, dat door zijn aanwezigheid mogelijk zal maken dat. de vergadering den last uit voeren kan tot het verkiezen van loden der Ecrsto Kamer. „Wij v or ons betwisten beslist de juist heid dor wetsinterpretatie van het IF. v. d. B. Aen achten dc wettigheid van hot voorstel-Hoven boven eiken twijfel vorhe- von. Dat hot niet werd aangenomen, be treuren wij echter - iet; dan toch zou, daar art. 67 dor Prov. Wet slechts ee>n verda ging van ton hoogste 14 dagen toelaat, reeds uiterlijk Woensdag do verdaagde vergade ling hebbon mooton worden voortgezet, en 't is do vraag of dan reecis dc geloofsbrie ven van den nieuwen afgevaardigde voor Markeloo zoudon ingekomen zijn, zoo al do eerste stemming (op heden) een beslissing geeft. En een onmiddellijk volgende tweede verdaging om dezelfde leden zou, als over schrijding van den maximum-termijn van 14 dagen ,ook o.i. als klaarblijkelijke wets ontduiking onwettig zijn." Gistermorgen bad te Haarlem voor het Paleis van Justitie op de gebruike lijke wijze, merfc militair vertoon en trom melslag do indaging plaats van den 2den luitenant van het 4de rog. vest. -artil lor ie, Andries Mooy, in garnizoen te Den Hel dor, dio op 20 Juli aldaar zijn standplaat-a heeft verlaten, na zich een bedrag van 815 uit de onder zijn berusting zijnde conti ae- kas te hebben toegeëindigd. Hij is nu ge dagvaard om zich deswege te verantwoor den voor den krijgsraad op 29 Sopt. e.k., des middags te halftwee. Do weinige personen, die gisterochtend aan hot Huis van Bewaring waren, zagen vreemd op daar don ban te hoorem slaan en een roffel. Een 86-j arige, gehoel alleen in eon huis aan de Havenstraat te Rotter dam wonende dame, de weduwe H. Lcng- keek, word gisternacht omstreeks drie uren gewekt door het geraas, dat inbrekers maakten, toen rij bcesig waren zaeh toegang tot haar huis te versohaf fen. Ongeveer 11/2 jaar geledon werd bij dezelfdo dame even eons getnacht in te breken, on sedert bar- ricadeerdo zij ioderon avond, voor zich ter ruste te begeven, de verschillende deuren van haar hui3 met stukken hout als anders zins. Het vallen van deze stukken hout en het gerucht, dat daarbij gemaakt werd, waarschuwde haar gisternacht, dat ar on raad was en deed tevens de inbrekers do vlucht nemen, toen de oude vrouw alarm ging maken. De onbekend gebleven inbrekers hebben zich aan do achterzijde toegang vensehaft naar den tuin, van mesvrouw Lengkeek, door eou sloot van het wei laad gescheiden. Over die sloot werd een plank gelegd era zoo kwam men in den tuin. Van do daarop uitkomende keukendeur, van binnen ver sperd, werd een paneel ingetrapt, waar door de inbrekers binnenshuis kropen. Om in het eonigszins hooger gelijk met do Har venstraat gelogen gedeelte to komen, moes ten de inbekers eau trapje op, dook ook daar kwamen zij wederom voor een versper- do deur, waarin tevergeefs met mesoen ge sneden word om een opening to krijgen. Hierbij werd het gerucht gemaakt, dat de bewoonster wekte. Blijkbaar hebben do in brekers het gemunt gohad op de brandkast, die in deta kelder is geplaatst to midden van stapels bloempotten en waarin zij dach ten een goeden buit to zullen vindon. Dit maal is de alleen wonende er mot den schrik afgekomen, want er wordt niets ver mist. NR. Ct.) Dozwevendo dame. In de War- moesstraat to Amsterdam is te zien Aga., „dio schwebende Jungfrau". Aga is uit Berlijn gekomen, waar zij, vol gons de convocatie, „2 jaar achter elkander duizenden en duizenden menschen heen trok" naar haai seances. En het is waar, Aga zweeft, en omdat, ondanks alle geniale ontdekkingen en uitvindingen, de mensch er nog niet in geslaagd is zich de zweefeigen- schap toe te kennen, daarom is het zoo ver wonderlijk dat Aga wèl zweeft. Aga, een kleine, met bruine glansoogjes lachende jonge dame wordt in hypnotischen slaap gebracht, in een kist gelegd, waaruit zo op commaudo langzaam, langzaam begint to stijgen, als zaten aan haar lichaam duizenden touwtjes, die haar optrekken. Mot de armen gekruist over de borst, on- bowceglijk, ligt ze clan midden in de lucht te slapen, kalm, als op eon bed. En op com mando draait ze haai hoofd uaar het pn. bliek. En als ze zoo lang gedroomd heeft, komt Aga weer naar den vasten wal terug, wil ze weer grond onder de voeten of, lievor onder het lijf hebben. Zo daalt in haar kist-, „Aga, ontwaken." En Aga springt op, lenig en lachend, on komt mot bevallige boweginkjes den bezoe ker een prentbriefkaart aanbieden: „Gruss von Aga, die schwebende Jungfrau" Wie dus ccn mcnsoli in de lucht wil /ion liggen droomen, hij ga naar Aga kijken, 't zweef-my6terio. En hij kome terug en zal het toegeven: „in raadselen wandelt de mensch op aai cl." Te Noordbroek is de woning van H. Meijer, voorman en winkelier, afge brand. Een paard kwam in do vlammen om. Huis on inboedel waren verzekord. Oor zaak onbekend. Zondagnacht omstreeks 12 uren is te Ber- gum (Fr.) afgebrand de woning van den landbouwer S. Veenstra. Mot moeite ont kwamen de bewoners aan de vlammen. Niets word gored. Eon paard, een koe, 12 varkens en 50 kippen zijn in de vlammen orogeko- mon. Do oorzaak van den brand is niet bekend. Alles was verzekerd. Voor een paar jaar is dezelfde woning ook afgebrand. Bij den burgemeester van Ame land is bericht ontvangen, dat do Koning van Zweden en Noorwegen een belooning heeft toegekend aan do bemanning van do reddingsboot te Hollura voor betoonden moed en menschlievendheid op 6 December 1902 bij het redden van de opvarenden van het Zweedsche schoenerschip „Elisabeth." Aan 'de roeiers werd ieder 15, aan den bootsman f 20 toegewezen. (A. H.) Nabij Busao in het Fransoho departement Dot is Zaterdag een trein ont spoord. De locomotief en twee kolenwagens violen in de rivier. De stoker is gedood; de maohinist en een beambte zijn zwaar ge jond. De passagiers zijn er allen goed af gekomen. Men meldt aan de „Leeuw. Ot." uit Sneek, d.d 14 Aug. Qisternamiddog ongeveer 3 uren arriveerde alhier onder veel belangstelling Joliann Georg Elsenhaus, de wandelaar met het vat naar de tentoonstelling te St.-Louis. Vrij. dagavond bevorens bad men hior al naar hem, uitgezien. In het café „Onder do Lin. den", waar hij door de Vereeniging tot be vordering van het Vreemdelingenverkeer, bij monde van den heer P. Abbinga, werd ontvangen on verwelkomd, was hij den ge heel en namiddag en avond het middelpunt van onderhoudende gezelligheid on verkeer. Overzichtskaartje betreffende het doorbreken van de Port-Arthur vloot en der jongste zeegevechten in Oost-Aziö. Over zijn ontvangst hier ter plaatse was hij hoogst voldaan. Do firma J. Veen en Co. maakte van de zeldzame gelegenhei gebruik om reclame te maken voor ha-ar fabrikaat. Hedenmorgen toch bij zijn vertrek prijkte op eon deT bodems van zijn rollend vat „Veens-Cacao, Sneek-Hol land". Te halfne- gen vertrokken hoopte deze stevige wande laar via Woudeend, Elahuize-n, Nijega, Oudega, Kolderwolde, Hemelum en Warns Stavoren te bereiken om vandaar to 1 uur 27 minuten, zijn reis verder te vervol gen over Enkhuizen, de Streek, Hoorn, Purmeaend en Zaandam naar Amsterdam, welke stad voor hem weer een rustpunt van zijn wandeling van Enkhuizen zal zijn en waar hij nog hedenavond dacht aan te ko men. Zaterdag 20 dezer hoopt hij zich to Rotterdam in te schepen voor zijn reis naar Amerika. ToDelfzijl ari iveordc Donder dagavond van Borkum een zeilboot met schipper, stuurman on tweo heeren, do laatsten uit Berlijn. Vrijdagmoigen in -do vroegte vertrok het vaartuig weer met het doel op de Eems in het z.g. lobbengat zee- honden te schieten. Sedort dien tijd heeft mon omtrent boot noch bemanning iets ver nomen, zoodat een ongeluk wordt vermoed Uit Borkum rijn telegraphisclic inlichtingen gevi aagd. Als een staaltje van de goede gezindheid voor onze beminde Koningin onder de Nooi;dbrabanters, kan dienon, dat een man, die te Heusdon met een. min soort liedeien liep to venten, direct de verkoop onmogelijk werd gemaakt. Een groot aantal mensohen, meest opgeschoten jongens, be gonnen eeret met den man don hoed over do ooren te slaan en werd daarna ondei het zingen van vaderlandsche liederen en hot roepen van Oranje boven, naai het loge ment „De reizende Man" gc-bnacht. Politie wan niet aanwezig, maar zou wel licht niet in staat zijn geweest, den man in bescherming te nemen. Als men zich ongunstig over de Koningin zou duiven uitlaten, zou men grooto kans loopon, een pak slaag te krijgen. {Tel.) De te Den Helder thuisbehoo- rende botter H. D. 23 wordt sedert hot laatst van de vorige week vermist. Daar de schuit tijdens don- storm in zee was, wordt het ergste gevreesd. Ook do vereeniging „Handel en Nijverheid" te Amersfoort nam gister avond in eon druk bezochte vergadering een motie aan, waarbij besloten werd zoo min mogelijk goederen to ontvangen of tc verzenden per H. IJ.-S.-M., dook dit per N. C.-S. of andere gelegonkeid to volbren gen, behoudens de gevallen., waarin door andere vervoermiddelen daarin niet kan worden voorzien, en droeg aan het bestuur op te trachton de uitvoering vaa dit be sluit zoo algemeen mogelijk te doen zijn. In Gr. Hottingen in don Elzas hebben ernstige ongeregeldheden plaats gehad tussehon Elzassisohe arbeiders en uit Wostfalen ovorgokomen werklieden, voor eon groot deel Italianen. De gendarmes kwamen tusschcnbeide, maar zij werden duchtig in hot nauw gebracht, zoodat zij van do wapens gebruik maakten. Een groot aanbal personen kreeg kwetsuren. Troepen uit Thicinjville kwamen de politie te hulp; 64 belhamels werden gearresteerd. Men vreest voor een staking onder de mijnwerkers. Een lage doktersrekening. Bij het nazien van oude papieren kwam dezer dagen aan een der ingezetenen van Westbrock in handen een doktersrekening van het jaar 1836. De heer K. Kroon, go ne ce_ on heelkundigo, had daarop geschre ven, ö7 visites 20 cent» met gedane dien sten, verbanden, enz. 11.40. Men seint uit Queonstown, dd. 15 Augustus: De viormaster „Loid Garron" en do Engelsch© bark „Inverkip", kapt. Jones, van Melbourne naar hier v. o., zijn mot elkaar in aanvaring geweest. De „In- veikip" is gezonken. Slechts 2 dor beman ning rijn gered, 20 rijn omgekomen. De passagier» aan boord van de „Lord Carron", dio ook ernstige schade opliep, beschrijven hef vreesolijke tooneel en het zinken van de bark. Omider de kreten van de verdrinkende zeelieden, hoorde men do stem van een vrouw, dio bad. Het was do vrouw van don gezagvoerder, die mede omkwam. Een pianofabriek afgebrand. In Schwerin is voor eenige dagon een grooto pianofabriek, die der Gebroeders Perzna, afgebrand. Het vuur, dat in een der magazijnkamers ontstond, verspreidde zich over do fabriek. 20 piano'8 konden uit 'de magazijnen gered worden. In de fabriek zelf zijn 200 piano's, die gedeeltelijk afgewerkt, gedeeltelijk in aanbouw waren, een prooi der vlammen goworden. Het bedrijf moet nu voor eenigen tijd gestremd worden, wat meer dan honderd gezinnen broodeloos maakt. Dc fabriek zal echter zoo spoedig mogelijk en wel in groo teren omvang weder opgebouwd worden. De werkstaking van de bakkers te Bordeaux dreigt een ernstige wending te nemen. De bakkerspatroons hebben zich tot den burgemeester gewend om meer bescher ming van hun bakkerijen en hun broodwa gons. De burgemeester antwoordde, dat zij met hun verzoek moesten zijn bij den pre fect van politie, doch deze gaf den verzoe kers to kennen, dat de burgemeester het hoofd der stedelijke politie is. De patroons hebben toen maar niet vordor gevraagd, maar besloten de aan het werk gebleven gezellen en de broodombrengers met re volvers te wapenen ter zelfverdediging. Uit Kiel woidt gemeld, dat op de langdurige droogte een omkeer van het weer is gevolgd, welke gepaard ging met storm, onweer en hagelslag. Er is groot© schade aangelicht onder de to veld staande gewassen, naar schatting voor ettelijke hon derdduizenden mark. Eon ontzettende hagelstorm hcoft de wijn gaarden in de Bencdcm-Charente voor een groot deel verwoest. De Russische revolutionnai ren. De Wcener correspondent van den „Berl. LokaJ Anzeigcr" meldt, dat de Tsaar, toen hij van de begrafenis van von Plehwe in zijn werkkamer in het paleis te St.-Peteisburg terugkeerde, daar een mani fest van de Russische revolutionnairen vond waarin de oorzaken, welke tot den moord hadden geleid, waren uiteengezet en tege lijkertijd verklaard werd, dat de terrori»- ten-partij voort zou gaan niet de uitvoering dei besluiten, genomen door hun oomité's van uitvoering, en het uit den weg ruimen van allo hindernissen, dio do be\ rijding van het Russische volk v^n de overheorsching in den weg staan. De Tsaar overhandigde het document aan den minister van justitie en dioeg dezen op, hot onderzoek zelf te leiden. Do legercommandant, generaal Hesse, zal uit zijn ambt ontslagen worden. Onderlinge schietwedstrijd Ie Katwijk. Stand van Dinsdag 16 Aug. 2de dag. Y r ij o B a a n. 150 M. No. 1. B. Cramer 95 p., No. 2. dr. De Ruytor Zijlker 9ö p., No. 3. Joh. Dckkecr 94 p., No. 4. P. J. Teemans 94 p., No. 5. A. Ooetveon 93 p., No. 6. A. v. d. Kooij 93 p., No. 7. J. L. Boer 93 p„ No. 8. W. Woud 93 p., No. 9. H. Vooijs 92 p., No. 10. G'. T. Strattmann 92 p., No. 11. F. F. Fraikin 91 p., No. 12. J. van Veen 91 p. Zilveren dagraedaille werd behaald met 95 punten door don heer dr. De Ruyter Zijlker. Personeel© baan. 160 M. 1. C. Wassenaar 90 p 2. P. J. Teemans 90 p., 3. F, F. Fraikin 89 p., 4. B. Meijn 89 p., 5. H. J. Schol te 87 p., 6. F. N. Schaap 87 p., 7. J. van Veen 86 p., 8. G. C. v. d. Kuyff S5p., 9. H. Vooijs P-» 10. A. v. d. Kooy 84 p., 11. D. v. Beelen 83 p., 12 A. v. d. Oaver 83 p., 13 N. Ver- kiak 82 p., 14. W. Witeem Etias 82 p., 15. C. v. Tongenen 81 p., 16. N. Roe 81 p., 17. J. C. Brandt 80 p., 18. H. G. Lammere 80 p., 19. H. do Boer 77 p., 20 H. Brouwer 70 p. Kampioen-Katwijk. 10 schoten. 150 M. F. N. Schaap 181 punten. Programma van Muziekuitvoeringen. MUSIS SACRUM. Donderdag 18 Aug., te acht uren, door het Stafmuziekkorps der d.d. SchatterH. Directeur- de heer Joh. C. Geyp. Eerste ai- deeling: No. 1. „The Crusader Marsoh, J. Ph. S'ousa; 2. Jubel-Ouverture, Chr. Bach; 3. „Am Golf van Neapel", Wals, R. la Guardis; 4. „Hiawatha", Indian Intermezzo, Neil Morel; 5. Fantasie uit „De Herborgprinses", J. Blookx. Tweede afdeeling: No. 6. „Tiroler Holzhacker- Buab'n", Mursch, J. F. Wagner; 7. „Vals* Intenompue", Legende, L. Moutague; 8. „Glüh- würmchon Idyll aus der Operette Lysis t rata", P. Lincke; 9. Potpourri nit „Der Feldprediger", C. Millücker; 10. Prins-tlendrik-Mcrscb, Joh. C. Geyp. Nos. 1, 4, 6, 7, 8 en 10 eerste uitvoering. HILLEGOM. Ondertrouwd: G. J. Jansen en J. Kuigrok. J. Kasteel en J. M. A. Gunter. Getrouwd: C. v. Kosteron on J. H oogenes. J. Walter eu Th. C. Smit. Beval Ion: L. v. d. Schrier gob. ImanaeZ. E. Duinoveld geb. Verrijk D. G Korver geb. Borsjos Z. J. Brinkman geb. Do Best D. J. W. Kroon geb. Kruidenberg Z. Overleden: H. Mijnders 83 j. K. v. <L Vossen 7 m. A. Verhoeven 17 m. D. Verslui!» 68 j. T. Wagemans 6 w. HAARLEMMERMEER. Ondertrouwd: A. Teouwen en C. ÜaurmaD. 0. Na9veld en G. Treur. J. P. W. den Dekkeren B. H.NagtegaaL Gehuwd: D. J. Kroezen ou J. M. deFeber. J. Zomer en G. Beljaars. Bevuilen: A. van Schajik gob. Oskam Z. J. van Rooijon geb. Van Duren Z. A. v. i Tilburg geb. Kombee D. A. Blokker geb. Eveleens D. C. A. Teseelaar geb. Dekker Z. D. van Aalst geb. Vroonland Z. W. Meijer £eb. Romers Z. J. P. Nederveld geb. Van der Voet Z. G. Krnger geb. Spaargaren Z. G. Hobo geb. Verhoeven Z. T. Clement geb. Van der Beek D. J. Greebe geb. Fekke Z. M. A.* Faas geb. Van der Vis Z. K. Blokker geb. Van Kalmptbout D. Overleden: M. Grootenboer 9 m. J. Uouwe- ling 2 m. M. C. Krgger geb. Slootweg 31 j. VALKENBURG. Geboren: Aaltje, D. van G. van Bruggen en II. van Bruggen. Tennis, Z. van B- Britsemer en G. Schaap. Nicolaos, Z. van H. Ouweraloot en J. M. Noppen. Ariaantje, D. van J. Imthorn en A. Peet. Catbarina Johnnna Maria, D. van W. C. Maarlc veld en M. Varkevisser. ZEGWAARD. Geboren: Pieter Jacobus, Z. van J. C. v. d. Boon eD G. Kerkhoven. Johannef Nicolaa9, Z. van G. v. Wijk on M. v. Bohemen. Z0E1ERMEER. Geboren: Arie, Z. van J. Ziere en H. Korevaar. Overleden: Adrianns van Stijn 63 j.f echtg van P. de Kaale. SASSENHEIM. Geboren: Jan, Z. van Jacobui Slootweg en Elisabeth Verhoog. Nicolaas Willem, Z. van Adrianns Bloemendnal en Grietje Piers. Evertje, D. vnn Willem Zijerveld en Lijsje Vellekoop. UITLOTINGEN. Brusselsche loten van 1902 a fr. 100. Trekking van 13 Aug. 1904. Betaalbaar 1 Juh 1905. Getrokken serieën 4352, 4881, 13582. 16386, 16421, 25678, 29472. PremieënS. 4352 N. 22 fr. 200,000, S. 29472 N. 11 fr. 2500, S. 16386 N. 16 fr. 1000, S. 4881 N. 5. S. 29472 N. 22 elk fr. 500, S. 4352 N. 8, S. 4881 Ns. 6, 18, 19, 23, S. 13582 Ns. 8, 15, S. 16386 Ns. 1, 14, 22, 24, S. 16421 Ns 8, 10, 19, 21, 23, S. 25678 Na 3, 4, 10, 15, 19, 20, N. 29472 Ns. 4, 17, 19 elk fr. 200, S. 4352 Na 7, 20, S. 4881 N. 16, 8. 13582 Na 2,10. 16386 Ne. 5, 6. 7, 9, 11, 15, S. 16421 Ns. 2, 6,12, 15, 20, S. 25678 Na 8, li, 18, S. 29472 N. 1 elk fr. 150. De overige nummers in bovenstaande serieën vervat zyn botaalbaar met fr. 110. Pnrinerend, 16 Aug. Aangev. 246 stapels Kaas, Z22.a f 28.50 de 60 KG. Boter. Aangev. 16ïl KG. f\.\0 a f 1.20 bet KG. Vee. 823 Runderen, vet vee f 0.62 a f 0.70 bet KG., SI Paa den; 178 vett# Kalveren ƒ0.60 a f 0.80 per KG., 236 nuchtere id. f 10 a f 22 per stuk; 254 vette Varkens ƒ0.89 a ƒ0.44 per KG. 72 magere id. ƒ12 a 20 per stuk; 198 Biggen ƒ4 a 8 per stuk; 2307 Schspen en Lammeren. Eieren 8.76 a ƒ4.per 100 stuks. 6854 HL. Appelen ƒ2.a ƒ3.4104 HL. Peren ƒ2 a 2.76. Handel matig. Sneek, 16 Aug. Boter. Aanvoer 62/4 en 6/8 v. Prjjs 1st keur ƒ49.60. Bij de vereeniging 1st* keur ƒ49.50 a ƒ60.—, 2de kour ƒ49.— a 3de keur 48.— a 4de keur 44.— a Fabrieksboter: Aanvoer 33/3 on 26/6 vn. Pr§» 60 a Kaas. Nagel-. Aanvoer 446 KG. 43. Vee. Aangevoerd: 169 Koeien, 142 Kalveren, 111 Schapen, 89 LammereD, 371 Varkens en 40 Big gen. Prijzen van vet vee per KG.: Runderen Kat veren Varkens 19 a 20 o., voor export 16 a 17 o., Biggen Londen a c., Schapen Londea a c. Melke en Kalvekoeien alsmede vette dito prijs houdend. Overige soorten gewild

Leidsch Dagblad | 1904 | | pagina 6