W. PJIILIÉ,Tandarts, SlÜGILILj 7853 Ï6 Oe Haam!. Venn. Steenfabriek „Canton", Fijne Delftsche Tafelboter ff 1.40. 2de qual. Roomboterff 1.30. Hoogewoerd 2. Hooigracht, Leiden, „Denkt om Reisbelastmg!" NBr. WERLORE3S, Uitzending vanDiners te LEIDERDORP, Filiaal „Nufricia" Korenbrugst. 3 Fijne Goudsche Kaas 40 ets. p. K.G. KEUKENMEID, Gemeenteraad Tan Sanseiiheim. De burgemeester, de heer S. baron van Heemafcra, voorzitter. Afwezig do heer L. B. Roozon. De notulen der vorige vergade ring worden gelezen en onveranderd goed gekeurd. Ingekomen stukken: lo. Eenige reclames tegen aanslag in don hoofdelijken omslag, welke op voorstel van den voorzitter in handen dor reclame-com missie worden gestold. 2o. Een missive van Qed. Staten, waarbij goedkeuring wordt verleend aan het Raadsbesluit der vorige vergadering be treffende comptabiliteit 19031904. 3o. Een idem, houdende goedkeuring ver hooging begrooting 1904; in ontvang en uitgaai met 6200. Beide stukken worden* voor kennisgeving aangenomen. 4o. Een request van het bestuur dor feestcommissie alhier, oon haar eenige sub sidie te verleenen voor do te houden festivi teiten ter gelegenheid van don verjaardag van H. M. do Koningin op 31 Augustus a.s. Het voorloopig opgemaakt programma houdt in kinderfeest on bij genoegzame gelden gokostumeorde optocht en volksspe len. Do voorzitter wensoht over genoemd re quest eerst de gevoelens van den Raad to ventremen. De he eer Kruyff zou er zeer vóór zijn, maar vindt, dat het gold dor gemeente op betere manier besteed kan worden. Do finanoicele toestand ziet er tooh reeds zoo rooskleurig niet uit. Do heer Rbjjmsburgor zou een kleine bij drage goed achten, daar het toch ter eero van Koningins verjaardag is. De heer v. d, Bruggen geeft Ic kcuneo, dat er reeds gecollecteerd is bij tic iogezete- aien en als nu de gemeente ook nog geeft, dan zou de burgerij er dubbel voor opko men. Do heer Bader zegt, dat uit de giften dor ingezetenen blijkt, dab er sympathie voor dit feest bestaat en stelt dus voor een bij drage van 26 te verleonem. De heer Marbus kan zich met het voor stel van den heer Bader verconigen. De voorzitter kan er do noodzakelijkheid niet van inzien. Zijne inziens is bij het col- jeoteeren gonoeg opgehaald voor een kinder feest, terwijl een gekostumeerde optocht stellig niet. zal voldoen. Do heer Roest verklaart zich wel degelijk vóór do kinder- on volksfeesten on zou, zoo er geen gekostumeerde optocht plaats had. is w«Mier te consulteeren. 7813 6 11 ii Dezer dagen werd mbn hulp gevraagd voor een Man (long lijder), vader van 4 kinderen, dlo naar een inrichting moet gaan, waar min stens f 2 per dag moot betaald wor den, behalve reiskosten. Hoewel hfl solve van z(Jn weokgeld een kleinig heid kan btJdrag-n zal er voel noo- dig zUn. Voor een Meisje uit eon groot gezin, dat wegens baar Moedors dood, jven haar krachten gewerkt had, werd hulp gevraagd; z(J is reeds enkele weken bulton, doch zou door leta langer verbluf wellicht geheel kunnen herstellen. De aanvragen voor zieke of hor stellende Kinderen *tJn dit jaar bij zonder talrijk. 6 Kinderen kon ik reeds naar bulten zenden en voor 2 anderen een godeelte in de kosten bedragen. De Vereenlglng „Reu-bo- lasting" kon in geen van dezo ge vallen te hulp komen, kinderen onoer 18 jaar worden nooit aangenomen. Wie onzer Stadgenooton wil zoo goed zijn, mij eenigo geldeliJko bi)- dragen toe te zonden, ten einde aan die aanvragen te kunnen voldoen. Mevrouw VAN DE SANDE bakhuyzen. Storrewacht. 7822 83 FEUILLETON, De erfgename van Desmond. 112) O, dat geaicht zal ik nooit vergeten 1 En boven haar, aan 'den uitersten rand der klip, knielde Black Desmond on keek me>t van hartstocht schitterende oogen op haar neder. Bij een volgend hemellicht zag ik hom wegsnellen, hij droeg iets in de ar men: een vrouw, met bloedend gelaat, het fraaie, zijden kleed aan flarden gescheurd. Den volgendon morgen ging ik weer naar diezelfde plek en vond op de klippen een touw en ijzeren haak, waarmee bij haar ze ker uit haar gevaarlijke positie gered moet hebben. Weken daarna spoelde do zee 't lijk eener vrouw aan, hoogstwaarschijnlijk een of an dore ongelukkige schipbreukeling©, maar Blackwell Desmond zwoor, bij hoog on bij laag, dat het de sohoone Eiconora was. Hij liet het lijk naar het kasteel brengen en in het familiegraf bijzetten. Ik bezweer u ech ter allen, zoo eindigde zij, dat ikzelf ook dacht, dat zij dood was. Ik dacht, dat hij haar lijk in do armen had Waar hij haar al dezo jaren verborgen gehouden heeft, dat zult gij beter weten dan ik. Op deze wijze word hij heer on meester van de geheele Dcsmoiidscho bezitting; daarenboven bad hij een wrok tegen haar, want hij had haar eens ten huwelijk gevraagd en zij had hem bedankt-. Ik ben dood," mompelde de krankzin nige, de magere vingers door de zwarte lok ken halend, „ik ben dood." gaarne f 50 uit de gemeentekas willen toe staan. Er moet op Koninginnedag toch iets zijn. De hear Kruyff zegt, dat de verjaardag van de Koningin er mot de haren bij wordt gesleept en dat het nergens anders om te doen is, dan pret te maken waar toch waar lijk zoo'n behoefte niet aan is. De heer Bader antwoordt den heer Kruyff, dat het volk tooh op dien dag iets moet hebben en de nationale feestdagen hoog moeten gehouden worden. Nadat de voorzitter nog eens te kennen heeft gegeven, dat de kinderen van het ge collecteerde bedrag best een aardig feest kunnen hebben, wordt het voorstel' van den heer Bader in stemming gebracht en met twee tegen vier stommen aangenomen. Tégen stemden do he eer Kruyff en v. d. Bruggen. Op voorsted van B. en Ws. wondt, nu be sloten voor de BIoemisten-telephoon-direc tie bij eventueel gebrek aan een teJephoon- kantoor voor 60 een vertrek van het Raad huis disponibel te stellen. Vervolgens wordt het schoolgeldenkohier over hot 3de kwar taal 1904 op een bedrag van f 44.85 vastge steld. Aan do orde is nn het opmaken van een voordracht voor twee te benoemen leden van het college van zettere. Hierop worden gebracht de heeren A. Frylink en J. W. Marbus (aftredenden) en W. J. van der Bruggen en L B. Roozon. Voorts bieden B. en Wa de gemeente reke ning over 1903 aan, welke tor inzage zal worden gelegd. De geaneefflte-^veldwachter C. Posthumus wordt nu tot concierge van hot Raadhuis en tot gemeentebode bonoemd cn wordt be sloten den nachtwaker Mulder 50 en den Rijksveldwachter Van der Vijver 16 toe te kennen wegens extra diensten, bewezen bij de ontstentenis van den vorigen veldwach ter. De nieuwbenoemde veldwachter zal f 10 ontvangen als tegemoetkoming in zijn verhuiskosten. De voorzitter deelt vorder mede, dat voor bet opmaken van eon plan voor eventueelo bouwterreinen door den heer Paul, inge nieur te Leiden, een maximum-bedrag van f 400 zal worden gerekend. Wordt voor kennisgeving aangenomen. Ten laatste besluit de Raad tot hot doen van eenige af- en overschrijvingen op den dienst 1904, in verband met <le uitvoering van vorige Raadsbesluiten. Verder wiete to behandelen zijnde en geen der leden meer het woord verlangende, Gypsy haalde het beschadigde medaillon te voorschijn. „Wie is dit?" vroeg zij, op grootje Dar- ko toetredend. „Dit portret word mij door mijn moeder om don hals gebonden en gij hebt het medaillon zelf, hier in deoe her berg, aan Desmnod gegeven." „Het is het portret van Craven," ant woordde grootje. „Desmoncd heeft alles van het begin af aan geweten. Dien avond, toen hij u voor het corst in de boot gezien heeft vermoedde hij reeds de Wciarhoid. Kort daarna heeft hij de meid gevonden, di|e met Eleonora Desmond hier in de herberg kwam, toen gij geboren werd en die haar arme meesteres altijd gesluierd hield. Zij heeft hem verklapt wat er van dat kind geworden ia O, wanneer ik slechts gewe ten had, dat het kind, dat onder dit 'dak het levenslicht zag, uit een wettig huwe lijk was, dan had ik heel anders gehan deld." „OI" riep Gypsy eensklaps uit, „ol wo staan hier don tijd te verpraten en hij, hij wacht te Hampton op de eerste morgen schemering, die hem 'den dood brengt Mijn vader 1 Ik moet er heen, ik zal hem redden of met hem sterven." „Wacht 1" riep Raymond, ,,we moeten bewijzen hebbon. Eleonora Desmond moet met ons medegaan 1" „Met ons!" antwoordde Gypsy, „neen, neen, gij blijft hier en trouwt Coralio, zoo als uw voornemen was, dat is uw eerste en voornaamste plicht. Ik ga alleen. Ik moet hem redden niet gij hij is mijn vader 1" „Zooals ge wilt," antwoordde hij, aarze lend. „Het rijtuig is te uwer beschikking, Vamey zaj u naar Hampton rijden. Wees verzekerd, dat wij u dadelijk zullen volgen, wordt de vergadering door den voorzitter gesloten. Onderlinge schietwedstrijd te Katwijk. Stand vcm Zondag 14 Augustus, lste dag. Vrijo Baan. 150 M. No. 1. B. Cramer 95 pumten. No. 2. P. J. Teetmans 94. No. 3. B. Meijn 94. No. 4. J. L. Boer 93. No. 5. F. F. Frai- kin 91. No. 6. J. v. Veen 91. No. 7. Jobs. Dekker 91. No. 8. O. H. J. Romijn 89. No. 9. W. Woud 88. r No. 10. Ver kalk 88. No. 11. Ooetveen 88. No. 12. H. Brouwer 87 Personeel© Baa'n. 150 H. No. 1. F. F. Fraikin 89 punten. No. 2. B. Meijn 89 No. 3. H. J. Soholte 87. No. 4. J. v. Veen 86. No. 5. H. Brouwer 70. Kampioenschap Katwijk. 10 schoten, 150 M. F. F. Fraikin 180 punten. Zilveren Dagmedaillo weid behaald door Zilveren Dagmodaill'e werd behaald door den beer B. Cramer met 95 punten. Admiraal Roschdjestwenshy, commandant dor uitgevaren Russische Oostzeevloot. zoodra Coralio mijn vrouwtje zal wezen." „Durft gij waarlijk alleen gaan?" vroeg Coralio, „Dapper, moedig schepseltje, dat gc zijtl Gypsy, lieve Gypsy, zeg slechts één woord on Raymond zal u vergezellen. Ja, zelfs al stond Blackwell Desmond hier voor de deur." „Hij mag niet meegaan, hij blijft hier en zorgt eerst voor uw veiligheid. Gij hebt genoeg geleden. Ik ben niet bang, ik bon gehard en sterk." „God geve, dat gij niet te laat komt 1'' mompelde Coralie Grootje Darkc plaatste zich voor Gypsy. „Vergeef mij, Gypsy," stotterde zij, „ver geef mij, kind." „Als ik hem nog kan redden, jtu Kom ik te laat, dan nooit, nooit! Noch hier, noch hiernamaals 1" Zij kleedden de arme krankzinnge warm aan en hielpen haar in het rijtuig. Gypsy nam naast haar plaats. Met tranen in de oogen kuste Coralio haar vaarwel. „Arme, arme lieveling! God geve, dat ge hom nog redden kunt. Wees verzekord, dat wo u spoedig zullen volgen." Het rijtuig rolde weg. De arme krankzin nige, die nooit scheen te slapen, herhaalde telkens op doffen toon dezelfde woorden: „Ik ben dood, ik ben dood 1" Snikkend nam Gypsy eon dor koude han den en drukte deze aan de lippen. „Moeder Hoe vreemd en Dieuw klonk dit woord haar in de ooren. „Dit is nu de moeder, die ik zoo hard veroordeeld, zoo bitter beschuldigd heb. Ik heb geleden, dat is waar, maar gij veel, o, veel meer!" „Moeder?" mompelde de krankzinnige, „wie noemt mij moeder? Ik «heb een kind gehad, maar ik verstootte het. Ik, ellendi Gemengd Nieuws. Men meldt aan „De Tel.": Don derdagmiddag zagen wij te Giethoorn den 92-jarigen T. Doze als een jonge man met de zeis aan het grasmaaien. Ook werd door hem de zeia gestreken, dat het een lust was om te zien. Vrijdag werd per spoor naar Groningen verzonden een boormachine met bijbehoorende locomobiel, toebehoorend aan de firma Do Waal Malefijt en Zn., te Oven-een. Reden waarom dit werktuig van zóó ver moet worden aangevoerd, is, dat het het eenige van zoo groote capaciteit in ons land is. Doze boormachine, van Amerikaansch fabrikaat, is bestemd om harde grondla gen te boren en kan tot 300 meter diepte door rots en verder door andere grond soorten tot onbepaalde diepte doordringen. Daar nu in Groningen hard© grond moet worden doorboord is daartoe de machine van de firma De Waal Malefijt gerequi- reerd. Men meldt ons uit Deventer: Door de gemeente zijn veel putten, die ■drinkwater verschaffen aan de bewoners der voorstad, afgekeurd, na een streng on derzoek, dat plaats had ten gevolge van typhusgovallen in die wijk. Van gemeente wege zal n.u drinkwater worden verschaft. (N. Ii. Ct.) Men schrijft ons uit Tessel: Door het omslaan der visschersschuit T X 38 (men zie ons vorig nommer) zijn drie gezinnen in rouw gedompeld. De schipper Kuiter laat een weduwe met twee jeugdige kinderen zoo goed als onver zorgd achter. Het lijk van den knecht werd uit het zeegat opgevischt en hier aange bracht. Naar beweerd wordt, zou het lijk van den schipper achter Den Hoorn aan het strand zijn gevonden. De verongelukten waren 0. P. Kuiter, schipper; R. Kuiter, knecht, en J. Brouwer'! een 14-jarige knaap, z. g. dorde man, allen van Tessel. Tegen den avond is de schuit vol water en masteloos in de haven gebracht door schippers, geholpen door tal van vis- schers. De verslagenheid onder de visscher- bevolking is groot. (N. R. C Ongeluk te Hamburg. De cor respondent van het „Hbld." te Hamburg meldt, dat daar gisteren te ruim 12 uren op het Steinhöft door den hevigen wind de steiger van een huis in aanbouw is ingestort waarbij twee mon6ohen gedood cn vier zwaar en acht licht gewond werden. Kassiei' en C( ge I Welke rechten heb ik er nu nog op Moeder? Neen, 'dat woord is niet voor mij; ik ben dood." Vamey zette de paarden voortdurend door zweepslagen tot meerderen spoed aan. De dieren vlogen over den weg. Toch scheen het Gypsy toe, als vorderden zij slechts langzaam. „De dag breekt reeds aan," mompeldo zij met bleek bestorven lippen. „Vamey, het is om een menschenleven te doen, snel, nog sneller. Weet ge op welke hoogte wij ongeveer zijn?" riep zij den man op den bok toe. „Heol precies weet ik het niet, juf frouw," antwoordde Varncy, aarzelend; „ik zou zoo zoggen, dat we aJ een aardig eindje gevorderd zijn. Als ik 'de paarden nog meer aanzet, vallen ze onder mijn handen dood. Hier dichtbij i6 een herberg, daar zullen wij van paarden verwisselen, deze hier kunnen waarlijk haast niet meer." Plotseling hoorde mon een hevig ge kraak, de paarden stonden stil. „Wat is dat?" riep Gypsy. „Er moet iets gebroken zijn," was het antwoord, „cn het is waarlijk geen won der. Ja, de as van 't voorste wiel is stuk!" XLIV. „Wat moeten we nu beginnen?" riep Gypsy in de grootste wanhoop uit. „Wel juffrouw, als u wilt, zal ik eens gaan zien of we geen hulp kunnen krijgen. We kunnen onmogelijk verder, eer het zoo goed mogelijk gemaakt is. Ik denk wel, dat ik de herberg gauw zal vinden." „Ga dan, maar haast u 1" riep zij buiten zichzelf van wanhoop. „Denk er aan, dat ge F ie t e-d rama. Plaats van han deling: Gang in deftige woning, stille straat. Datum: gisteren. Uur: negen n.m. Personen: Zoon des huizee; Stem van binnen; Weldoener, die onbekend wenscht te blijven. lste bedrijf. Zoon komt thuis op een nikkel stralende Vierkleur. Wil voertuig oppoetsen. Stem van binnen: Kom je nu eerst thee drinken? Zoon gehoorzaamt stem van binnen. Zet volgzaam splinter nieuw voertuig ongepoetst tegen wand. Hangt splinternieuwer hoed over stuur stang. Af. Schaduw van weldoener, die onbekend wenscht te blijven, valt 'door het openstaand raampje der voordeur. Ach ter het tooncel geluid als van het inschen ken van thee. 2de bedrijf. Weldoener, <lie onbekend wenscht te blijven, kijkt door het raampje voordeur. Beziet Vierkleur-rijwiel. Beziet oude fiets daarneven. Kijkt naar beide tegelijk. Zucht I Steekt hand door openstaand raampje. Draait van binnen de deurknop om. Treedt handig binnen. Kijkt nog eens naar Vierkleur- Kijkt nog eens naar oude fiets. Kijkt naar beide tegelijk. Zucht! Fluistert teeder tegen Vierkleur: „Ja, ik zal je voor hem oppoetsen, hoorNeemt pet vaa zijn hoofd. Drukt haar aan zijn lippen. Neemt van splinternieuw rijwiel splinter nieuwer hoed. Drukt hem op de slapen. Geleidt nikkelfonkelende Vierkleur naar buiten. Werpt langen blik op oud rij wiel. Weifelt nog even. Trekt voordeur zachtjes aan. 3de bedrijf. Sterk licht valt uit de ka mer. Zoon des huizes komt in de gang. Trapt plotseling met één voet hard op don grond. Trekt den anderen op en blijft zoo met handen open voor de borst eenige seconden staan als op één voet aan den grond genageld. Stem van binnen: „Wil je nog thee?" (Res.bode.) De Fransche academie voor wetenschappen heeft don prijs Lecomte van 50,000 fr. toegewezen aan dr. Blondiot van Nancy voor zijn onderzoekingen op het ge bied der X-stralen. Uit Queenstown wordt gemeld, dat de Engelsche slagschepen „Barfleur" en „Canopus" op elkaar zijn ingevaren, waarbij de laatste zwaar beschadigd is. Ook do kanonneerboot „Ciroe" en de torpedo jager „Vigilant" zijn in botsing geweest en alle twee beschadigd de haven binnengelco- pcn. Do „Ciroe" had 80 ton water in het voorschip. üssionnair in Effecten, mij hier op de pijnbank achterlaat. Als ge niet gauw terugkomt, bestijg ik een van de paarden cn rijd daarop, zonder u, verder." „God zegen me, juffrouw, dat zou nooit gaan Het dier zou onder u doodvallen, eer u nog vijf mijlen vorder waart. En daö, die andere dame, wat zou er van haar moe-1 ten worden Ik zal mij haasten zooveel ik kan, meer kan ik niest doen." Gypsy Darke staarde hem in de grijze morgenschemering na. Eleonora zat, als' een standbeeld, onbeweeglijk in het rijtuig, niet gevoelende, niets begrijpende van 'den vreeselijken doodsangst, dien het meisje uitstond. Niets was verschrikkelijker voor Gypsy dan dit aanbreken van den nieuwen, dag, do rose wolkjes, die zich door niets' lieten verduisteren, de steeds breeder wordende luchtstreep daarginds, in liet Oosten, boven de grijsgrauwe velden. Lang zaam-aan rees do zon. Langzaam, doch on verbiddelijk. Steeds purperder kleurde zich de hemel en nog steeds liet Varney op zich wachten. Radeloos keek zij naar het gebroken rij tuig. Het was haar duidelijk, dat een voort gaan daarmee onmogelijk was; de paarden waren geheel uitgeput en met de krankzin nige bij zich was een voortgaan te voet eveneens buiten quaestie» Zij durfde er niet alleen op uitgaan om Varney te zoeken, uit vrees, dat zij hoen zou misloopen. En de zon steeg steeds hooger en hooger. „O," snikte Gypsy luide. „O! hij is ver« larenGod heeft hem on mij verlaten Wat zal ik doen? Wat moet ik beginnen?" (Wordt vervolgd.) Zondag tusschon 2 en 4 uren: een gouden ARMBAND. Tegen goede belooning terug te bezorgon Bureel van dit Blad No. 7872. 6 van af 80 «JoiUm, I.— hooger. Beleefd aanbovelend, Wed. A. IIAtïRK, fl'npciigraclil t. 796 7 Vereeniging voor Christelijk Onderwijs ten behoeve van On- en Min vermogenden Ie Leiden. INSCHRIJVING van nieuwe Leerlingen voor de School aan de Middelstcgraclit op Dinsdag 16 on WoenBdag 17 Augustus, van 1—4 uren. 7791 14 HET BESTUUR. Mon wordt verzocht het Qeboorte- boekjo modo te brengen, vervaardigtverglaasde Baksteen cn Pannen, Bouw- Ornamenteu, Vazen, Perkrauden, enz., enz. In Terra-cotta. 7830 20 EIGEN MODELEEEK-AT ELI ER. Bekroond op do Tuinbouw Tentoonstelling te Bussum met de Zilveren on Bronzen Medaille. Vraagt prijsopgaaf en Monsters. NOTEERTi 7800 24 Mevrouw VAN SILLEVOLDT, Leidsche Buurt C 26, Oegstgeest, vraagt met November: een die tevens huiswerk kan verrlchton en een TWEEDE MEID, kun nende streken en verstellen, beidon van den P. G. 7867 9 Namens de Ver eeniging voor den Leidschcn Geld- en Effectenhandel wordt bericht, dat op de Beiirsvacanticdageii van 6, 12, 20 en 27 Augustus, als mede op den verjaardag van H. 91. de Koningin, 31 Angns- tos, zullen worden gesloten de Kantoren van C. H. G. VAN DEN BERGH. DUYNSTEE v. d VELDEN. Mr A. ENGEL LEIDSCHE BANKVEREENIG1NG (H. F. C. Gbrlings.) LEZWIJN EIGEMAN. P. MUTS VAN DE MOER. A L. REIMERINGER ZONEN. J. LA RIViÉRE. -H. F. SCHLETTE ZOON. J. P. VERGOUWEN. F. H. WACKERLIN. VAN WENSEN A Co. Het Bestuur der Vereeniging voornoemd, M. J. EIGEMAN, Voorzitter. AUQ. L. REIMERINGER, 7481 27 Secretarie. to van fl. naai A. BOAS, Kon. Chip. Pédicure, Frin8engracht No. 1125, Amsterdam, zal a. s. Woensdag z(jn geachte Abonués te Leidcu bezoekon. 7298 10 Brlevon uitsluitend aan bovenstaand adres. Antiseptische en p^nloozc behandeling.

Leidsch Dagblad | 1904 | | pagina 6