LEIDSCH DAGBLAD, ZATERDAG 13 AUGUSTUS. - VIERDE BLAD. Anno 11)0-1 v. FEUILLETON. De erfgename van Desmond. Gemengd Nieuws. No. 13642 De toestand der gemeente Lelden over 1903. Wij komen thans tot den kourings-Jienst. Het toezicht van visch en ooft is opgedra^ gen aan een keurmeester op een jaarwedde van f 500 en aan keurloon werd ontvangen f 156.06. De opbrengst van het kourloon van vee en vleesch bedroeg in het jaar 1903 f 4422.95. Voor den keuringsdienst van eet- en drink waren werd, zooals tot dusverre het ge val was, gebruik gemaakt van de door het Kijk beschikbaar gestelde lokalen van het Pharmaceutisch Laboratorium, terwijl do dienst werd uitgeoefend door dein directeur- echeikundige en een keurmeester. In de raadszitting van 30 Deoember werd beslo ten aan den keuringsdienst alsnog een ad junct-keurmeester te verbinden, op een jaar wedde van 800 om 'den directeur behulp zaam te zijn bij het doen van onderzoekin- gen. Uit het verslag van den directeur-schei kundige ontleenen wij het volgende: Zooveel mogelijk werden alle winkels en verkooplokalen, alsmede openbare markten door den keurmeester bezocht en voedings middelen, welke minder 'deugdelijk schenen, ter keuring medegenomen. Trad bij een dergelijke inspectie de ondeugdelijkheid hel der aan den dag, zoo werden oogenblikkcf lijk maatregelen genomen, welke den ver deren verkoop verhinderden, terwijl boven dien een monster ter onderzoek op het La boratorium werd gebracht. Over het alge meen viel in vele winkels een merkbare verbetering waar te nemen, vooral wat de hoedanigheid der uitgestalde voedingsmid delen betreft. Steeds werd getracht langs minnelijken weg het gewenschte resultaat te verkrijgen waar dit. niet kon of indien meermalen hij ecnzelfden winkelier waren vorvalscht wer den aangotroffen, werd tot vorbaliseeren overgegaan. Oppositie, wat in het begin van het jaar nog meermalen voorkwam, schijnt, behoudens enkele uitzonderingen, bijna geheel opgeheven. Vele winkeliers, waaronder vroeger besliste tegenstanders van den dienst, hebben den directeur zelfs verklaard, de goede strekking van dit toe zicht in te zien. Meermalen wordt dan ook door hen de hulp van dienst ingeroepen, ten einde zich tegen bedrog en den aard der koopwaar te kunnen vrijwaren. De ambtenaren van den keuringsdienst werden dit jaar benoemd tot onbezoldigd rijksveldwachter, door welke benoeming de dienst ten zeerste gc-baat is: Vooral in hot begin van het jaar ondervond de keurmees ter vaak minder aangename bejegeningen van enkele winkeliers en melkverkoopers, terwijl van anderen steeds de grootsto hulp vaardigheid werd ondervonden. Het totaal onderzochte monsters bedroeg 3102 en was als volgt verdeeld329 contröLe- monsters, 2703 gekeurde monsters, 58 mon sters van gemeentewege gezonden en 12 op verzoek van particulieren genomen. Gedurende do eerste zeven maanden van dit jaar werd het water uit 'de drinkwateif leiding wekelijks tweemaal onderzocht. De laatste vijf maanden kon dit niet meer zoo regelmatig plaats hebben. Ammoniak en ni traten werden nimmer aangetroffen, terwijl het water steeds helder en kleurloos was. Er werden 19 watermonsters uit putten cu regenwater door de politie genomen, ter onderzoek aangebodon Sleohte één monster kon voorloopig goedgekourd worden, allo overige moesten worden beschouwd te zijn ongeschikt als drinkwater. Uit do onderzoe kingen van dit jaar, zoowel als uit die van vorige jaren, blijkt 'duidelijk, dat het Loid- schc bodemwater als drinkwater onbruik baar is. De overgrooto meerderheid der monsters vertoonde een te hoog gehalte aan organische stof, hetgeen gepaard ging met do aanwezigheid van groote hoeveelheden ammoniak en nitraten, terwijl ook het chloorgehalte gewoonlijk ver boven dat van goed drinkwater steeg. Do controle op den verkoop van volle melk had geregeld plaats, waarvoor do monsters zoowel op straat als in den winkel werden gonomen. Het aantal gekeurde inoa sters bedroeg 731, terwijl bovendien nog 68 monsters op heb oogenblik van levering nu ,,OI Zóó I Weet ge het dus eindelijk!" 6chreouwdo grootje Darko. „Heeft Des- mond het u eindelijk verteld? Wat zal hij nu vorder mot haar doen? Waar zal hij haar nu opsluiten. Ik heb een hart in mijn lichaam, kind, en ik heb alles gedaan, wat ik kon om haar voor hem te verbergen." „Het is Desmond niet, die haar zoekt," zeide Gypsy; „ik ben het. Ja, kijk me maar niet zoo aan. Ik zoek haar, zeg ik uHoe lang is Eleonora Desmond hier bij u in de herberg geweest?" „Weken lang!" antwoordde grootje, noraoh. „Kapitein Raymond zal' wel weten hoe lang. Zij is hier al dien tijd geweest, sedert hij haar achterna gezeten heeft." „En weet gij", riep Gypsy driftig uit, terwijl zij grootje letterlijk heen en weer schudde, „weet gij, dat er morgenochtend, zoodra de dag aanbreekt, te Hampton, een man als haar moordenaar wordt opgehan gen Grootje keek versuft. „Gehangen I Een man 1 Welke man?" „Caspor Craven 1" „Groote Hemel 1" „Ja, terwijl gij haar hier verborgen bieldt, is hij verhoord en veroordeeld. Hij het kan me niet schelen, ik wil en zal het iedereen zeggen hij, haar eigen wet tigen man Raymond schrikte. Coral ie sprong uit haar knielende houding op. Alleen de ongeluk moesten genomen worden, omdat in vele gevallen de ondeugdelijkheid aan den leve rancier wordt toegeschreven. Bij onderzoek blijkt gewoonlijk de slijter de bereider van het ondeugdelijk product te zijn. Veel moei te, tijd en arbeid zou gespaard worden, zoo dc slijter direct zijn schuld bekende. Do groote oppositie van de zijde der melksLij- tere schijnt volgens den directeur greoten- deela opgeheven. Zolfs hebben sommigen hunner ingenomenheid, tenminste wat het toezicht op den verkoop van volle melk betreft, te kennen gegeven. Do resultaten waren bevredigend. Van de 731 mornster8 waren 63 of 8.6 pCt. van min der deugdelijk gehalte en 31 of 4.2 pCt. van bepaald onvoldoende samenstelling. Het aantal opgemaakte proceesf t-verbaal be droeg 16, het aantal waarschuwingen 14. Het gemiddelde vetgehalte dor gekeurde monsters over hot geheele jaar bedroeg 3.08. Een monster flesschenmolk, voorzien van de woorden „z i ek tek i e m v r ij e, zoe te melk, vetgehalte 0.9 pCt" bleek bij onderzoek gesteriliseerde ont- roomde melk te zijn. Toen eindelijk dit artikel door invloed van den keurings dienst onder zijn waren naam, als bacte- fiënvrije ontroomde melk ten ver koop werd aangeboden, weigerden dc con sumenten het te ontvangen, zoodat thans bij gebrek aan afnemers deze molk hier niet meer ton verkoop wordt aangebodon. De uitkomsten van het bacteriologisch onderzoek van monsters gesteriliseerde en gopasteuriseerde melk waren niet zeer be vredigend. Werkelijk steriel waren slechts monsters van één fabrikant, terwijl in vele monsters gepasteuriseerde molk bacteriën werden aangetroffen. Bijzonder in tijden van epidemieën schuilt volgons het verslag van den directeur-schei kundige in den verkoop van dergelijke melk een niet te on dei-schatten gevaar, aangezien over het algemeen de meening heerscht, dat deze melk voor het gebruik niet behoeft te wordon gekookt. De controle op afgeroomde melk werd nog niet streng doorgevoerd, wat echtei wel inoodig blijkt. De noodzakelijkheid eener controle op dit artikel vindt hierin haar grond, dat door melk ver koop eis zoowel volle als tapte melk wordt verkocht. Do tapte melk bestaat dan gewoonlijk uit eon mengsel van melk cn water. Het zou om bo- driogerij te voorkomen zoowol in het belang van den consument als in dat van den eer lijken handelaar zijn, dat ook de veikoop van de afgeroomde melk onder toezicht komt. Van karnemelk werden 126 monsters ge nomen, waarvan 285, d.i. 67 pCt., van on voldoende samenstelling. Het verslag noemt de karnemelk, hier ter stedo ten vei koop aangeboden, over het algemeen bepaald slecht. Do oi8ch dit artikel af te leveren met 7 pCt. vetvrijo stof, is alleszins billijk, want hij Iaat nog toevoeging van 10 20 pCt. water door do verwerkte molk toe, waarme de aan de oischon dei' techniek gcheol kan worden voldaan. Eindelijk wordt er op gewezen, dat het zuringsproces, hetwelk do melk voor het karnen moet ondergaan, bij vele slijters zeer veel te wenschen overlaat. Het kamsol moet een frissohen, zuren, aangenamen en niet-, zooals meermalen is aangetroffen, een walgingwekkenden reuk afgeven. Do meeste slijters hebben ook van het proces, dat zich hierbij afspeelt, geen flauw begrip. Dergelijke minder frisch riekende karne melk moet het publiek weren, daar zij aan leiding kan geven tot acute vergiftigings verschijnselen. Ton slotte wordt medegedeeld, dat dc vet vrije vaste 8tof der karnemelk schommelde tusschen 3.7 en 9.2 pCt. Toevoeging van 80125 pCt. water aan de verwerkte melk was geen zeldzaamheid. Detn volgenden keer deelen wij een en an der uit dit belangrijk verslag mee, omtrent het onderzoek van do eetwaren. Gemeeuteraud van Zoelcrwoade. Tegenwoordig alle leden. Voorzitter de burgemeester. De Voorzitter opent de vergade ring, waarna de notulen der vorige zitting worden geleien en goedgekeurd. kigo vrouw, bij het vuur, bleef onbeweeg lijk zitten. Grootje Darko lachte schamper. „Haar manl... Ge zijt gek, meidl" „Francis Deemond was haar wettige man en niemand andere. Ha, ha... En toen hij hier op den trouwdag zoo vroolijk voorbij reed mest zijn schoone, jonge vrouw en een talrijk gevolg achter zioh, toen stond ik daarginds zij weea met haar kruk in de richting van het kasteel voor het raam. Ja... erfgename van Desmond, dat is waar... en ik hield het kind van haar en van Craven in mijn armen. Ja... ja, dat is waar." „Raymond 1" kreet Coralie, „zij spreekt van mijn moeder, van een Desmond l Wat kan zij bedoelen?" „Ze is krankzinnig 1" riep Raymond, ge heel buiten zichzelf. Maar Gypsy Darke greep de oude vrouw nog steviger bij de schouders en gilde: „Haar kind, van haar en Graven? Hadt gij dat kind dan in bewaring? Grootje 1 grootje 1 Wie ia dat kind? Waar is dat kind Eonigo oogenblikken keck Gypsy haar doordringend aan. „Dat kind zijt gij 1" zeide zij ten laatste. Doodsohe stilte. Sprakeloos zagen zij aJ- Iod elkander aan. „O 1" riep Coralie eensklaps uit. „O, Ray mond, zie die twee eens aan I Het moet waar zijn Kijk de gelijkenis eens. Den eer sten keer, dat ik Gypsy zag, kwam mij haar gezichtje reeds zoo bekend voor. Zij is de sprekende gelijkenis van Eleonora Des mond's portret in de vestibule op het kas teel. Daarom wilde de kolonel mij nooit vertellen, dat zij mijn moeder was!" Het trotsche hoofdje boog zich; zij baret- Ingekomen zijn: Missive van Ged. Staten ten geleide van het goedgekeurde kohier van den hoofdei, omslag dezer gemeente over 1902. Proces verbaal van kasopname op 21 Juli jl., waarbij de ontvangsten waren f 14,803 84 en do uitgaven f 11,609.09, zoodat in kas was f 3294.25, die in ordo was bevonden. Toestemmingen van Rijnland en van Ged. Staten tot het vernieuwen van eenlge kunst- weiken binnen de gemeente. Adres van de HarddravorU-Verosniglng om subsidie ln de kosten der volksfeesten op 7 Sept. e. k. Toegestaan werd f 50. Adres van W. v. d. Drift tot aanleg van een stratenplan aan den Haagweg. Toegestaan onder nalering der opgelegde voorwaarden. Adres van A. Vonk om onderhands aau to nemen de verlichting van het Dorp van Sept. 1904 Mei 1905. Niet ingewilligd. De begrooting der rustendo Schutter!) voor 1905 wordt vervolgons vastgesteld zooals die door den Schuttersraad Is ontworpen. Voordracht van 2 leden iu het Collogo van Zetters dezer gemeente. Voor do vacature J. Pieterse worden be noemd de heoren J. v. Konijnenburg en M. Th. Kompier; voor de vacature J. v. Teylingen do heeron J. v. Teylingen en A. RlJnsburger. Aau de orde komt: Vaststelling der Ver ordening tot heffing van schoolgeld voor her- halingsonderwljs. Doze verordening was goed gekeurd bij Kon. besluit tot 1 Nov. 1904. Aangezien er geen aanleiding bestaat in de beslaande verordening wijziging te brengen, wordt deze op vooretel des Voorzitters opniouw als zoodanig vastgesteld. Behandeliug van ingediende reclames tegen den aanslag op het kohier van den hoofdei, omslag 1904. Na besprekking in comité wordt besloten den aanslag van J. Simons to brengen op f 0.50, dien van D. de Brufin op f 1, van E. van Arkel op ƒ0.50; af te wijzen do bezwaren ingediend door W. A. Wouter- loo on C. van Tol en do reclame van P. Paardekooper aan te houden tot nader ondor- zoek. In bohandoling wordt daarna gebrachtdo gemeentorekoning over 1903, zooals die door den ontvanger bij B. en Ws. is ingediend. De Raad besluit tot de dadelijke behandeling er van. De verschillende posten worden voor gelezen en voor zoovool noodig door den Voor zitter toegelicht. De Raad besluit ten slotte de gewone ontvangsten vaBt to stellen op f 28,132.9öVi, do gewone uitgaven op f33.532.961/,, do buitengewone ontvangsten op f 14,804.88, de buitengewone uilgavon op f 6500 on mitsdien het nadeelig saldo der gewone Inkomsten f 5400.01 en het batig saldo der buitengewone ontvangsten 8364.88. Do Voorzitter sluit hierna do vergadoring. IIct eclilpaar Coïiii. Mevrouw ColniFranclsca en do heer Jacq. Colnl, die gerulmen lijd als zangeres en regis seur nan de Nederlandscho opora te Amster dam waren verbondon, verlaten heden mot do BPotsdam" Nederland om een tournee door de Vereenigdo Staten te maken. Do heer Coïnl is voorloopig voor den managor, die een concort-tournéo organiseerde, do improsario zijnor echtgenoote en zal later rogiaseur wordon als men opera's gaat geven. De tournée zal beginnen te San Frasclsco, van waar mevr. Coïnl geboortig is. Begin Januari hoopt men mede te werken in opera's ln de ^Metropolitan Opera Hous" te Nieuw- York, waar mevr. Colni zal optreden in „Lucio", „Hamlet", „Faust" en .Rigoletto." (übl.) Men meldt aan het „Vad." om trent den moord in do Haarlemmermeer: Gisteren ia in deze zaak door den rechter van instructie gohoord de bloomenhandolaar G., te Haarlem, met wien de verdachte, Blonk, zaken placht te doen. Hem werd gevraagd of hij het mogelijk achtte, dat Blonk door den verkoop van potbloemen in het bezit van een gulden of vijftien kon zijn op den dag, dat de moord gepleegd ia. Daarop was zijn antwoord, dat z.i. heel wel mogelijk was, dat beklaagde in het bezit was van een gulden of 12, daar hij al zijn bloemen vorkooht had. Bovendien zal, meende hij, de verdachte, die met zijn meis- te in hartstochtelijk snikken los. „En ik zeg u," riep Gypsy Darke, met een stem als een jachthoorn, „dat erop Ele onora's naam niet de minste smet kleeft. Ik zeg u, dat zij Craven's wettig getrouwde vrouw isen hier, hier heb ik het bewijs er van 1" „Lees," vervolgde zij, het papier.dat Cra- von haar had toevertrouwd, te voorschijn halende. „Als ik hun kind ben, dan ben ik evengoed een wettig kind als een van u!" Raymond nikte haar hot papier uit de hand en begon hardop te leze®. Sprakeloos luisterde Coralie; teen zonk zij bijna bewusteloos in Rolfe's armen. „Alg dat eerste huwelijk wettig was, wat wae dan het tweede? Als Oasper Oroven'e kind recht had op haar vaders naam, dan had het kind van Frianois Desmond dit niet 1" „Ooralie!" fluisterde Raymond, haar teeder aan zijn hart drukkend. „Lieveling, ik bemin u op dit '-enblik meer nog dan ooit te voren Dankbaar keek zij hem in de oogon, en toen, zioh uit zijn omarming leemakend, snelde zij op Gypsy toe. „Mijn zuster l" zeide zij zacht en innig. „Mijn eigen, lieve, lieve zuster 1" Met een triomphantolijken lach bleef grootje Darke allen aanstaren. „Gypsy!" riep zij, Gypsy 1 dus gij zijt ten slotte de erfgename van Desmond, en niet die bleekneuzige jongedame daar I Gij, Steefs vrouwO, dat ik dit uur heb mogen belevenMijn jongen heer en mees ter van het kasteel DesmondMijn jongen de plaatsvervanger van Black Desmond Gij zijt zijn vrouw, hoor vergeet dat niet je kennis wilde houdn, wel zuinig geweest zijn. Een en ander schijnt er op te duiden, dat do verdachte, de knecht van den vcrslagene, wel eetns onschuldig zou kunuen zijn. Op het gisteren tc Amsterdam voortgezette Congres van dc „IntcrnatioJ nale Transportwerkersfedcratie" is na langdurige discussie besloten tot benoeming eener commissie tot reorganisatie van do Internationale Federatie; tot leden in die commissie zijn gekozen: Toledo, uit Neder land; Sauvage, uit Frankrijk; Doering, Mulder en Schuman, uit Duitschland, Jac- son on Orbel, uit Engeland. Zekero L., uit A in f, te d m, 3 6 jaar oud, znch uitgevende voor agent van een maatschappij tot verzekering tegen diefstal en inbraak ,die sedert een paar dagen logeerde in het logement van Y. aan de Meent te Rotterdam, werd daar heden betrapt op hot openen mot een stuk ijzer van een kist van een andoren logeergast. De politie werd gewaarschuwd en bracht hem over naar het bureau in de Lange To renstraat, waar hij is opgesloten. TeVlaardiagen is gisternacht ingebroken in hot kantoor van den heer Warneeke. De dief heeft zich toegang ver sohaft door eon ruit uit te bleken en heeft ongeveer 10 en conigo sigaren meegeno men. Gisternaoht verbrandde, door broeiing, do hooischelven en de aangrenzen de arbeidorewoningen met schuur, toebehoo- ïende aan den heer P. Sligohor in de Mon. nikmeor bij Monnikendam. Op last van den minister van binuenlandsche zaken zal aan hot kader dor d.d. schuttorlJ te Tiel, dat bfi do staking in April 1903 geen bolooning voor bewezen diensten ontving, f 20 per persoon worden uitbetaald. Do kostgelden der rijksveldwachters zyn nog steeds niet voldaan. (N. ff. 0.) Gisterenmiddag is te Ochten opgevi8cht het Hjk van den dekknecht H. V., van de stoomboot Weltovredon", die ver leden Maandagnacht in de rivier de Waal verdronk. Te Renkum is A. v. d. L. plotse ling overloden, waarschijnlijk door het over matig gebruik van bier. Nadat hfi In eon café 9 halve floschjes bier gedronko had, werd hfi benauwd, eenige oogeublikken later vond men hem dood. Gisternacht to één uur brak to Woen8el (N.-Br.) een hovlgo brand uit in het huis bewoond door den heer W. en toebo- hoorende aan J. de L., staande aan den over weg op Tellenoord. Met moeite kondon de bewoners zich redden. De Woenselache brand spuit was onmiddellijk aanw6zig, doch hot buis met stalling brandde tot den grond af, met inboedel en al. Alles was verzekerd. Do heor W.t die daar pas is komen wonen, had oerst Donderdag zijn aasarantio-polis ontvangen. Weer zijn oonige Duitsohe o n- dcrofficicren wegens soldatonmiahandeling veroordeeld. De eerste zaak. betreft een booteman van do marine, dac zioh voor don opporkrijgBraad to Wilbo]nishaven had te verantwoorden wegens mishandeling in 297 gevallen. Do bootsman was belast met dc opleiding dei- jonge matrozen op eon torpedo-op] ei- dingsboot. In drio weken tijd moest de man zijn rooruton zóó vor hebben, dat ze konden worden geïnspecteerd en om dit te kunnen bereikon, regende hot oorvegen cn schoppen en slagen. Do booteman verontschuldigde zich met zonuwaohtigheid, ten gevolge van dienst in de tropen on mei de buitengewone onge schiktheid vaji zijn manschappen. De krijgsraad in do eerste instantie ver oordeelde hem tot drio maanden gevange nisstraf, do opperkrijgsraad eohtor wijzig de deze straf in zes weken middel-arrest; men achtte de mishandelingen van minder ornsfcigen aard en geen der slachtoffers had blijvende nadcolen gehad. Do man is onderofficier gebleven Een ernstiger geval werd door den krijgsraad te Glogau behandeld. Hier stonden terecht een onderofficier en een korporaal, die zich aan de ergerlijkste mishandelingen van hun manschappon sohuldig maakten. Voqral een der soldaten, zijn vrouw, zijn eigen vrouw I Hai ha Gypsy verborg het gelaat op den sohou- der van Coralie. „Wat ratelt die oude vrouw toch?" vroeg Coralio. „Stephen's vrouw? Kom, zeg haar gauw, dat zij liegt!" „Hij heeft me tot eeo soort huwelijk ge dwongen", antwoordde Gypsy, met schitte rende oogen; „het was op een nacht, een vrecöelijken nacht! En dat wijf stond er bij on keek lachend toe. Maar zijn vrouw ben ik niet! En ik zal het nooit, nooit wezen l" Hierop vertelde zij hun hoe alles zich had toegedragen. „Weea maar gerust", zeide Raymond, toon zij haar verhaal geëindigd had. „Zulk een huwelijk kan nooit geldig zijn. Mijn lie ve Ooralie, die nieuwe, pas gevonden zus ter vaar u, is een moedig, dapper meisje, een echte heldin J" „Gypsy", voegde Coralie er bij, hot meisje teeder omhelzend, „uw lijdon overtreft nog verre het mijne. Desmond heeft natuurlijk het geheim uwer geboorte geweten, anders zou hij u trooit zoo wreed vervolgd hebben. Gij moet, gij zult van dien Darko, dien echurk, bevrijd worden. Gij zult vrienden hebben, die u daarin helpen." „Tuut! tuut!" grinnikte grootje. „Dat ataat nog te boeien. Een huwelijk is een hu welijk; dat laat zich zoo gauw niet onge daan maken. Mijn jongen zal heer en mees ter van het kasteel zijn, daar kan niemand iets aan veranderen! Coralie Desmond, ik heb u ook nog iete te vertellen. Ik zal u eene zeggen, wat ik met mijn eigen oogen gezien heb, dien nacht, toen Eleonora Des- mond, zooals iedereen dacht, vermoord is geworden. Het was al laat, en mijn jongen een goedig, maar niet al to best ontwikkeld man, had dagelijks mishandelingen te ver duren en ton slotte werden deze zóó erg, dat de ongelukkige door zelfmoord een ein de aau zijn loven maakte. Toen kwamen do ergerlijke feiten eerst nan hot licht. De on derofficier, die door vele getuigon een mo del-soldaat werd genoemd, werd ten slotte veroordeeld tot degradatie on l jaar en zea maanden gevangenisstraf; do korporaal kreeg een jaar gevangenisstraf. Hot geluk komt nooit in den droom, maar toch wel eens .in den slaap. Dat heeft een dienstmeisje te Keulen onder vonden, dat iu één nacht millionaire is go- worden. Sinds eenigen tijd werd het meisje vervolgd door een mooie gekleode dame, vlio liaar ten laatste vertelde, dat zij haar moe der was en dat zij sinds jaren, na het ovcr.- lijden van den vader, hot spoor vnn»hot kind zocht. Zij had het spoedig na de ge boorte in een vondelingenhuis gedaan, doch na haar hortrouwen begon zij haar naspo ringen. Zij zette 100,000 M. op het kind vast, terwijl de vader reeds een inillioen had uitgezet. Maar en nu komt het mooie van hot geval de aldus bcgenadigdo wil van al dit goud niets weten. Zij verlangt in haar dienst te blijven en bedankt voor alle aan biedingen der moeder. Raadselachtig zegt „De N. Ct." blijven dc grillen der fortuin Op het landgoed van graaf George Almassy nabij Debreczin (in Honga rije) verschenen Dinsdag 500 gewapende vcldarbeidors cn verklaarden, dat het land goed verbeurd was. Een groot deel der be ambten vluohtte Onmiddellijk zijn gendar men eu soldaten, naar het landgoed gezon den. Op het Pruisisch o koninklijk domein Dahlem bij Borlijn hoeft een gewel dige brand gewoed, waarbij meer dan l; a duizend centenaren graan zijn verloren ge gaan. Daar dc brand tegelijkertijd uitbrak in drio schuren, vermoedt men, dat er mis dadig opzet in het spel is. To Newport, de zoobndplaats van de New-Yorkers, hebben in de laatste dagen talrijke diefstallen van juwcelcu grooton schrik en ontsteltenis onder do da- mee teweeggebracht. Mevr. Robert Hatb werd bestolen voor een waarde van SO a 00 duizend gulden aan juweelon, mevr. Van- derbilt en andere dames voor bedragen van 50 tot 150,000 gulden. Uit de villa van mevr. Goelet werd even eens een cassette met juwcolen gestolen, maar deze zijn thans de daders zijn wel licht bang geworden te New-York in do woning van genoemde dame teruggevon den. De meeste dames der groote wereld te Newport laten zich thans door eigen de- toctievcs bewaken. Eon hevige brand heeft te j Londcsn gewoed op een der werven op den rechteroever van de Theems nabij Tooley- strcet, namelijk op do Cotton Wharf f, waarvan een der groote magazijnen ge vuld met sohcepspro visie, grootendcols word verwoest. Drijvende stoomsjiuiten cu spuiten op do landzijde bestreden hot ge weldige vuur, dat conige oogenblikken voor de werf dc bij laagwater weerloos liggendo sboombooten bedreigde. De brand, die to acht uren door onbekende oorzaak uitbrak on to middernacht was gcbl'usoht, leverde van af do London Bridge een grootsoh schouwspel op. De aangerichte schade be loopt ruim 1,200,000 gulden. Een eigenaardig erfenispro- oea begint dezer dagen te Napels. Het be treft do erfenis, die in 1403 is nagelaten door prins Giovanelli. Deze liet zijn for tuin na aan zijn reohtstreokscbo afstamme lingen, maar voegde bij het testament een codicil, dat geopend moest worden ojv den dag, <lat do rechte lijn zou zijn uitgestor ven. Dit is nu na vijf eeuwen dezer dagen geschied. Hot codicil ia geopend en daar uit bleek, dat hot fortuin nu op ander half raillioen lire geschat aan de St- Marou9kork te Venetië komt. Een ambte naar van de post te Napels, ook Giovanel li gohceton, meent eohtor aanspraak op do erfenis te bobben en zal daarom proccdee- ren. was nog niet thuis gekomen, ik maak mij altijd gauw ongerust over mijn jongen en ik ging naar hot strand, om te kijken waar hij bleef. Craven hij was toen kapitein van de „Havik" had hot grootste dcol van don dag in do herberg doorgebracht, zijn zakken vol Spaanscho dol la re, on zijn gezicht zoo zwart als dat van den duivel. Heb was rcods donker, do regen viol in stroomen neer, ik zat op don grond tegen de rotsen aan, door ca door nat, toon hij Graven mij als eon bezetene voorbij- rende, oven later hoorde ik hem lx>vcn mij, op do klippen, razen en vloeken en toen hoorde - de stem van mijn arme meesteres hior, angstig, half schreiend en smcekend. Do bliksemstralen doorkliefden dc lucht en als ik, achter mij, omhoog keek, kon ik beiden duidelijk zien aan don uitersten rajDd dor klippen. Duidelijk zag ik, dat hij eon mes in zijn hand hield. Ik was doode- lijk vorschrikt, want ik wist, dat hij ge huwd was en ik wist, dat het kind, dat op ditzelfdo oogenblik in de herberg lag te sla- pon, hun kind was. Toon hoorde ik een ont- zottenden gil en zag ik Craven naar bene den kijken, handenwringond en schreeu wend, dat hij haar vermoord had. Juist op dat oogenblik liep iemand rakelings langs raij heen; ik herkende hem nis Blackwe-11 Dosmond. Hij liep het smalh paadje op, dat naar boven voert, en greep Graven Ij ij den arm, maar de smokkelaar wist zich los te wringen on ontvluchtte. Ik was half ver stijfd van angst en schrik. Toon kwam or weder eon bliksemstraal en wat denkt ge, dat ik bij dat licht zag? Halverwege de stei le klip, aan een scherp vooruitstekend stuk rots, hing Eleonora Pesmond, tusschen ho med en aarde. (Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1904 | | pagina 13