AFBRAAK HOUTHANDEL COMPANIA- HOLANDESA rijw.llige Moopiiig De Nederlaudsclie Effectenloterij Iflin J. H. Sundermeijer, Photograpmo BONGENAAR, Pianino. De erfgename van Desmond. „PORTO SANITARIÖ" GRACIEUSE. Hooyen Rijndijk, Terstond te huur: Nieuwe Raadsels. Zand Geld! 27 A.pothekersdijR 27. WIELRIJDERS PROFITEERT. FEUILLETON. «en Zwitscraohe legende van 1346 vindt men ran dat spel nog melding gemaakt. Het wond toen bijgewoond door graaf Peter van Groijors. Zeven personen speelden het voor zijn slot. Zij trokken zingend en dansend het gansche land der Saanen door en on derweg sloot zich jong en oud bij hen aan, zoodat zij ten laatste zeven hondord man sterk waren. Aan het Arnonmeer sloegen zij boen hun kamp op en hielden er tweo dagen feest. Bij Lausanne vormden nog vóór zestig ja ren do boeren des avonds onder de kastan jeboom en zulke rijen, en nog slechte voor veertig jaar moet men het in Poppelsdorf bij Bonn gespeeld hebben. (Lnges. door A. H. Goldberg Jr., to Hazorswoude.) I. Ons neefje 1. 2. 3. 4. 5. Is een rechte 2. 3. 4. 5. Kijk, daar bijt hij weer In een sappigo 1. 2. 4. 6. Wie kan nu weten, Hoe ons neefje mag he eten. (Ingezonden door Johannes Boeboom, to Wassenaar.) II. In do vruoht bon ik te vinden, Toch ben ik geen pit of steen. In de peren, in do kersen, Toch in appel niet, o, neenl (Ingez. door Jan de Vrind, te Leidon.) III. Met r behoor ik aan een huis. Met br ben ik een vrucht. Met v ben ik een lengtemaat. Met kr vindt men mij op kermissen. Met pr ben ik een schuit. (Ingez. door Abr. v. d. Waals, to Leiden.) IV. Maak uit de volgende lettere een vrucht, die 's zomers veel' gegeten wordt: e, o, o, k, k, m, m, m, r. (Ingez. door G. Marks, to Leiden.) V. Mijn geheel is een stad in Overijsel, mijn eerste deel fa eon kleurnaam, mijn tweede deel vindt men in kanalen. Ra, ra 1 Wie ben ik? (Ingez. door F. Lowensteyn, to Leiden.) VI. Waarom droegen de zakkendragers te Am- etordam voorheen witte kousen? Correspondentie. Charly van Ophuijzen, te Leiden. Uw keu- rig geschreven briefjes kwamen in mijn be zit; maar ik moet u doen opmerken, dat het bij de vele brieven, die ik ontvang, on mogelijk is van onvolledige opgaven notitie te nemen. Wanneer ik raadsels zonder op lossingen ontvang, gaan die direct in de anippormamd. Ik verzoek u c. j uw raadsel opnieuw in te zendon en er de oplossing onmiddellijk aan toe te voegen. Klazina de Jong te Zoeterwoude. Uw anekdoten in dank ontvangen; met de plaat sing moet ge echter tot een vol goud num mer geduld hebben. O. Konvngs, te Raamsdonkveer. Zeker, moogt ge de oplossingen inzonden, wanneer er van u eenige raadsels geplaatst zijn; an dera zou uw ijver slecht beloond worden. Ik ban van plan de volgende week eens een prije uit te loven voor degene, dio de meeste goede raadsels heeft ingezonden. E. Frank. Jammer, dat ge vergeten hebt do oplossingen in te zonden. Dat is vergeef- 8che moeite, waar men niets aan heeft. J. van Eek. Uw bijdrage in dank ontvan gen, doch wilt ge er voortaan om denken uw papier slechte aan één zijde to beschrij ven, daardoor bespaart ge mij véél moeite? H. Gijsman. Wanneer ge uw raadsels tot nog toe niet geplaatst zaagt, waren ze waar schijnlijk niet geschikt; wil jo het nog eens probeeren Gretta de Gooyerte Leiden. Zeker, moogt ge meedoen met hot oplossen der raadsels, en zelfs wel héél gaarne; wat uw ingezonden anekdoten, enz., betreft, daar mede moet ge wachten tot ge aan de beurt zijt. Piet Ouwerkerlc, te Leiden-. Met genoegen verneem ik, dat ge van plan zijt aan onzo rubriek mede te doen. Wat echter de prijzen betreft, d aromtrent kan ik je niets belo ven, want die gaan bij loting, dus heeft iedereeen evenveel kans. Piet de "Wekkerte Leiden. Hoor eens, vriendje, wanneer de raadsels geschikt zijn, worden ze geplaatst, maar de beperkte plaatsruimte in do courant laat niet toe, dat Ik uitleg geef waarom ik een of ander niet plaatsbegrepen Charles Boom-te Leiden. Héél gaarne zal ik uw naar onder do goede oplossers ver melden, en hoop, dat ge een trouwe kame raad zult zijn. O. Beerstecher, te Leiden. Ja, beste kind, het onduidelijk onderteek enen van briefjes geeft menigmaal aanleiding tot vergissin gen doch nu hoop ik, dat het goed zijn zal ik heb althans goed opgelet, bovendien is uw naam mij bekend. Lina Noll, te Leiden. Nu, meisje, ge hebt niets te klagen, zou ik denken, ik vind, dat je een prettige vacantia hebt. Jo. JCohente Leiden. Wanneer ik meer kinderen een genoegen doe door in onze ru briek af en toe natuurkundige proeven te geven, wil ik daaraan gaarne te gemoet ko- mon; doch daar veel kinderen het boek van „Tom Tibt" of de natuurkunde in de huis kamer bezitten, ben ik bang, dat de belang stelling daarom niet algemeen is; dit is ook mijn idee omtrent uw eerste vraag. Cor en Jo Schouten, te Leiden. Ik moet zeggen, dat jullie deze week flink je best hebt gedaan, maar je kunt wel begrijpen, da je maar niet dadelijk een prijs wint; want die worden verloot. Bovendien moet men ook wel eens iets voor pleizier doen. Agatha v .d. Mey. Voor toezending uwer anekdoten houd ik mij gaarne aanbevolen-, gij behoeft er niet mee te wachten tot de vorige geplaatst zijn, want hoe eer ge ze inziendt, des te eer ge aan de beurt zijt voor plaatsing. B. J. Duetz, te Wassenaar. Waarschijnlijk hadt ge uw naam te onduidelijk geschreven. Inzending van raadsels, enz., moet op apar te stukjes papier gebeuren en op ieder pa pier den naam van den inzender vermelden. G. G. van Buttingha Wicherste Zeist. Uw schrijven kwam in mijn bezit en met genoegen vernam ik, dat ge de courant te Zeist ontvangt on van d. aruit aan onze rubriek medewerkt. Bevalt het gewonnen boek van Gordes u good? Zijt gc voor ge zondheid te Zeist? Wilt go mij de volgende week uw voornaam voluit melden? Bet je van Winsen, te Warmond. Het is overbodig de opgaven der raadsels uit te schrijven, alléén de antwoorden met de num mers er voor, is reeds voldoende en op die manier bespaart ge uzelvc overbodig werk. A. van Konijnenburg, te Zoeterwoude. Uw bijdrage in dank ontvangen. Nienke Wieringa, te Oldenhove. Ik zal den voorraad eens nazien, en indien uw bij drage geschikt is, zal ik het een en ander plaatsen. Vriendelijke groeten 1 Clasina, Eggink, te Rotterdam. Uw vrien delijk schrijven was mij recht aangenaam.' Ik vind het aardig, dat ge, terwijl ge uit loge oren zijt, toch aan onze rubriek mee doet. Uw vraag betreffende de stad Rotter dam, kan ik bevestigend beantwoorden, daar ik er goed bekend ben; de stad vind ik beslist mooi, maar ik zou er bij verkie zing nooit willen wonen, omdat het er rom melig en druk is, en er geen mooie omstre ken zijn noch mooie wandelwegen; zoo als men bij voorbeeld te VGravenhage heeft. Annie van Waveren, te Leiden. Uit je briefje maak ik op, dat ge je te ScheveninF gooi best geamuseerd hebt; je zult wel on dervinden, dat het een groot verschil is met Katwijk. Ina Donkers. Ik twijfel niet of je het ge-i wonnen boek zal je goed bevallen; je dank' komt echter den heer Uitgever toe. G. Ltyenaar. Alléén, wanneer gij zoowel als uw zusje uw voornamen voluit schrijft kan ik hiorop letten, daar er te veel kinr deren meedoen om de namen to onthouden; wilt ge daar voorbaan om deaken? Jacobus S jar dijn, te Zoeterwoude. Het spijt me u to moeten melden, dat ik uw ver haaltje dan niet mag opnemen, en dank jo intusschoD voor de ee»rlijke bekentenis. A. de Moor. Vriendelijk dank voor do mooie ansicht. Ckristiaan Sirag. Ik vind het héél pret tig, dat je zoo met onze rubriek zijt inge nomen en zal mijn best doen deze zoo aan" trekkelijk mogelijk to doen zijn. Ik hoop. dat ge spoedig voor do plaatsing aan de beurt zult zijn. Vriendelijke groeten. MARIE VAN AMSTEL. VRAAGT UWEN WIJNHANDELAAR VAN DB Groothandel in Spaanselic en Porlugeesclic Wijnen *e ARNE4EK2, die de zuiver heid van dezen wyn garandeert. -,m 16 in het Notnrishuls aan den Burcht to Leiden, bU opbod Zaterdag 13 Angns- ÖÜL lus, by afslag Znter Jng 30 Augustus 1004, beide dagen des avonds te liulfncht. uren, ten overstaan van Mr. U. II. P. KLAVERWIJDEN, Notaris te Lei den, van: No. 1. Hot HUIS en ERF, te Lei den, aan de Oude Vest, No. 09, groot 47 centloren, bevattende beneden: Voorkamer, Binnenkamer, Keuken, Kelder en Plaats; boven: Voorka- kamer, Achterkamer en Zolder. De Kamors zyn behangen, voorzien van Kasten, Stookplaatsen, Slaap plaatsen en verdere gemakken. Verhuurd: beneden voor f 2.26 en boven voor f 2.10 per week. No. 2. Het HUIS en ERF, te Lel den, aan de Lammermarkt, vroeger gonaamd Korte Langegracht, No. 41, groot 48 centiaren, bevattende be neden: Voorkamer, Binnonkamer, Keukon en Plaats; bovon: Voorka mer, Achterkamer, Keuken en be schoten Zolder. De Kamers zyn behangen, voorzien van Kasten, Stookplaatsen, Slaap plaatsen en verdore gemakken- Verhuurd: benedon voor f 2.35 en boven voor f 2.10 per week. No. 8. Het HUIS, to Leiden, aan de Boerhaave8traat, aan den hoek van en strekkende langs de Narm- atraat, No. 28, groot 46 centlaren, bevattende bon eden: Vooi kamer en Binnenkamer, en boven: Voorkamer en Zolder. De Kauiers tyn bohangen, voorzien van Kaston, Stookplaats, Slaapplaats en verdere gemakken. Verhuurd voor f '2.60 per week. No. 4. Het HUIS en ERF, te Lel den, ln de Narmstraat, No. 44, groot 42 centiaren, bevattende: Voorkamer, Binnenkamer, Kouken, Plaats en Zol der mot Kamertje. De Kamers zyn behangen, voorzlon van Kasten, Stookplaats, Slaapplaats on vordero gemakken. Verhuurd voor f 2.— per week. No. 6. Het HUIS en ERF, te Lei don, in de Narmatraat, No. 34, groot 44 centiaron, bevattende, beneden: Voorkamer, Binnenkamer, Keuken on Plaats enboven: Voorkamer, Achter kamer en Zolder. De Kamers zyn behangen voorzien van Kasten, Stookplaatsen, Slaap plaatsen en verdere gemakkon Verhuurd: beneden voor f 1 .00 en boven voor f 1.50 por week. No. 0. Het HUIS sn ERF, te Leiden, in de Narmstraat, No. 88, naast en Ingericht als het vorige perceelgroot 48 centiaren. Verhuurd: beneden voor f 1.80 on boven voor f 1 60 per weok. No. 7. Het HUIS, te Leiden, lu de Vincentiuspoort aan de Langegracht, No. 1, groot 21 centlaren, bevattende Voorkamer, Binnenkamer en Zolder. Verhuurd voor f 1.26 per week. No. 8. Het HUIS, te Leiden, in de Vincentiuspoort, No. 2, naast en inge richt als het vorige perceel, groot 21, centiaren. Verhuurd voor f 1.10 per week. No. 9. Het HUIS en ERF, to Lelden ln de Vincentiuspoort, No. 8, naast en Ingericht als het voilge perceel, groot 64 centlaren. Verhuurd voor f 1.26 per week. De perceelen zyn alle voorzien van Duinwaterleiding. 7422 102 De perceelen zyn to bezichtigen daags vóór on op de dagen van vei ling en afslag van 10 2 uren. To aanvaarden by de betaling der kooppenningen op 20 Soptember 1904. Meerdere inlichtingen zyn te be komen ten kantore van genoemden Nolans KLAVERWIJDEN, Plantsoen 45, alwaar op ioderen weikdag tus- schen de veiling en don afslag van 10 2 uren, verhoogingen kunnen worden gedaan tegen gonot van één vijfde gedeelte van elke verhoogsom wenscht in ALLE plaatsen van Nederland Hoofdcollec teurs en Collecteurs aan te stellen tegen voorloopige storting van zeker bedrag (waarborg) naar gelang van de in commissie te ontvangeD loten. Trekkingsplan aanmerkelijk gewijzigd. Hoofdprijs f 100,000, indeeling klassikale loten, terwijl aan de num mers uitkomende met O, een amortisatie-lot wordt afgegeven, recht gevende op het terug ontvangen van het betaalde bedrag. Reflecteerenden wenden zich tot de Frma VAN DUYSEN Co., Den Haag. 7774 80 Kalkziuidsteen- Fabriokon worden door ons zeer biliyk ingericht, onder waarborg van goed werk en goed ver vaardigde waar. Doorgaans vinden door ons ingerichte fabrie ken goeden byval. Beste getuigschriften. Om verdere inlichtingen wonde men zich tot Stalil- u. Eison-action-Gesollschaft, vorm. JUL. S0ED1NQ v. d. HhYDE, Ketolsmodery, Machinefabriek, Aplerbeck in Westfalcn. Fransche en Ned. correspondentie. 4078 48 Uit gewoou zand met toevoeging van een gering procent kalk kan men met kleine onkosten DEGELIJKE BOUWSTEE- NEN vervaardigen, welke voor de in do open lucht verharde steenen niet onderdoen en veel boter zyn dan gewone klelsteenen, voor wat vastheid en ultbrokkelen betreft. Kalkzandsteenon worden door velo over heden gebruikt; zy leveren gezoöde, droge woningen, zy zyn do bouwstof dor toekomst. Oude en Nieuwe tegen zéér scherp con- curreerende prijzen. Alle soorten van in ruime sorteering voorhanden. Dagelijks aan mijn terrein Villa „Cornelia", te be zichtigen. 7766 40 Aanbevelend: Aannemer van Sloopwerken. ||j Telepliooun. 308. 8047 20 ATELIER VAM DEN EERSTEN RANG. ArtlsUque werk. |W HillUke prijzen. Specialiteit in Vergrootingen. een geschikt WINKELHUIS op goeden stand, tegen zeer biliyken prys, hetwelk desnoods in tweëon kan bewoond worden. To bevragen by J. J. HASSELBACH, Oude Sin gel 36. 7731 9 Ter overneming aangebo den: een keurig onderhouden PIANINO, prachtig van toon, in zeer nette kast, voor f 100, met garantie. Te bevragenRapenburg 75. 7701 7 Wegens algeheele opheffing van bekende Eng. Ryw.-Fabr. 142 Rfiw., voorzien van de echte Dunlop- of Contin. draad Banden, Lamp, Bel, Spatb., 6dz. Model 1904, 12 m. garantie te koop. Spotpr. 54. Facluurprfis 110. Dames Rfiw. mot pracht, doorsch. Keitingkast f50. Nikkelen Velgen, Freewh. en Rem f O extra. Overtuigt U en vraagt vrybl. franco een Rywiel op zicht. Br. fr. lett. E T aan bet Advertentie-Bureau, Rokin 74 76, Amsterdam. 7719 18 108) „Dus zijt ge _ior bij Desmond, hè? Mis- >chien zijt ge wel al 'deze maanden bij hem geweest? Hij heeft u zeker, uit het leeuwe- riksnost, regelrecht hierheen gebracht hij heeft u zoowel van zijn. diorbaren zoon als van mij verwijderd gehouden-? Ik mag het besterven, als ik er iets van begrijp 1" „Dat is ook volstrekt niet noodig, zou ik denken," antwoordde zij uitdagend; „stel U maar niet voor, dat. ik u tekst en uitleg geven zaldaar donk ik niet over 1 Hm 1 Dus Desmond heeft u duizend dollars be loofd, sla ge mot mij zoudt trouwen, en nu krijgt ge ze achteraf toch niet. Erg ondank baar van Desmond. En dan dreigt hij u nog bovendien u heb hek uit te zullen schoppen? Wel, alles good beschouwd, zou ik zeggon, clab go beter deedt met te maken, dat ge wegkwaamt, mijnheer Darke. Ik ge loof, 'dat het tijd wordt om afscheid van elkaar te nemen." „Ik zeg u, dat go mijn vrouw zijtl" herhaalde hij, haar nog steviger vasthou dende. „Ik bon er ellendig aan toe geweest, Gyp, sedert ik u verloren had; nu ontkomt ge mij niet meer. Gij zijt de mijnel 't Kan toe ook zooveel niet schelen, waar ge al 'dien tijd gezeten hebt. Ik heb u, en dè.t is mij genoeg. Kom lief j e, vergeet oude grieven en ga met mij mede." Hij kuste haar hartstochtelijk. „Ik haat u," riep zij, zich loswringend. „Ik haat u, nu nog honderdmaal meer dan toen ik het leeuweriksnest verliet. Ga heen 1 Ik donk er niet over om u te volgen. Eén kreet van mij en aJ de bewoners van het kasteel zitten u achterna." „Dan, dan zal ik u verhinderen eenig ge luid te geven 1" fluisterde hij, zijn hand zwaar op haar mond drukkende. „Ik heb u en meen u nu te houden ook Met dezo woorden tilde hij haar van 'den grond op en rende, met haar in do armon, naar het hek. Geluid to geven was Gypsy onmogelijk, maar nog steeds hield haar hand het mes omkneld, dat haar geholpen had uit het tuinhuisje te ontsnappen. Op goed geluk af stak zij naar hem. Het was niet de eereto maal, 'dat zij zulk een wapen tegen hom gebruikte, maar thans was hij er volstrekt niet op voorbereid. Hij nam do hand van voor haar mond weg en nauwelijks deed hij dit, of een gil, die door het gansche park weerklonk, deed hem haar loslaten. Snol als een wervelwind vloog zij door do strui ken naar het kasteel terug. „Moord 1" sohreeuwdo Joe. „De sohurk is teruggekomen 1 Help I Houd hem I Houd hem 1" Met do lantaarn in de hand snelde hij voorwaarts, terwijl kolonel Desmond van den andoren kant kwam aansnellen. „Wat is er? Waar is hij?" vroeg de laat ste, „wie heeft daar zoo gosohreeuwd „Het scheen een vrouw te zijn 1' ant woordde Joe, „het was hior dicht bij het hek, ik dacht, dat Darke missohien iemand to pakken had." „Nonsens I Wie du hij hier ontmoet heb ben?" „Kom meo, we zullen in ieder geval eens poolshoogte neman. Hola, wat hebben we hier Kolonel Desmond had het goopende zak mes ontdokt. Hij raapte hot op, er kleefde bloed aan. Men onderzocht do gansche plaats, geen hoekje bleef onbetreden, doch behalve het mes word niets ontdekt. XLII. De nacht was zeer duister. De maan, in het laatste kwartier, was nog niet zicht baar. Juffrouw Roberts had hot gordijn voor het venster haror gezellige zitkamer tor zijde geschoven, en keek naar buiten. „De lucht is vrij heldor," zeide zij, „maar natuurlijk is er morgen storm. De zon schijnt nooit als er een moordenaar gehan gen wordt. Toch is er iets in do luoht, dat mij onaangenaam aandoet, en de poes is ook zoo onrustig. Ik zal blij zijn als alles goed en wel achter den rug is." Het sloeg negen uur. „Nancy," riep de huishoudster, „ge kunt mij de thee brengen". Heb kamermeisje bracht hot gevraagde binnen. Roberts keek haar doordringend aan. „Zijt ge ook al onder den indruk?" vroeg zij. „Uw oogon staan zoo raar in uw hoofd. Wat scheelt er aan, kindl" „Niets, juffrouw," antwoordde Nancy, „ik vind het hier dikwijls zoo akelig somber, juffrouw, een mensoh worclt er soms zenuw achtig van. Als men weet, dat er daar buiten altijd iemand op sohildwacht staat, terwijl er binnen over niets andera gesp ro ken wondt dan over geesten, spoken, moor denaars eau galgen, dan is dat genoeg om iemands oogon raar in zijn hoofd te doen staan. Hier is de room, juffrouw. Is do ko lonel thuis vanavond?" „Neen," antwoordde Roberts, „mijnheer is naar Hampton. De terechtstelling zal morgenochtend vroeg plaats hebben en na tuurlijk wil hij er bij tegenwoordig zijn, of schoon, wat mij betreft, geen wilde paar den er mij heen zouden kunnen trekken." „Ik heb medelijden met den man," zei Nancy; „maar, natuurlijk, als men zulkt goddelooze dingen doet, moet men er voor gestraft worden. „Doe de deur'diolit," vervolgde juffrouw Roberts, „neem een sto^l en houd mij wat gezolsohap, kind; ik voel me zoo gedrukt. Ik weet niet, wat me bezielt, maar :-k heb een voorgevoel van allerlei ellende." „Kom, juffrouw," zeide Nancy, aan het verzoek der huishoudster gehoor gevend, „drink eens een kopje thee, dat zal u goed doen 1" „Ik hoop het," antwoordde Roberts. „Ge hebt do thee akelig sterk gemaakt, van avond, Nancy 1" Hot meisje wondde geen oog van het kop je af, waaruit juffrouw Roberts, tot haar blijdschap, groote teugen nam. Een vol uur verliep. Een doodelijko angst bekroop liet meisje. „Ik heb er missohien niet genoeg in ge daan," dacht zij, „en ik zie geen kans er nu nog meer in te krijgen. „Wat moet ik be ginnen als de poeder niet werkt?" Juist op dat oogemblik klonk de stem der oude huishoudster doffer en slaperiger. Het breiwerk viel haar uit de handen, haar hoofd viel achterover tegen de leuning van den stoel. Zij sliep. Gedurende enkele oogon blikken waagde Gypey heet niet, zich te verroeren, uit vreoe van haar weer te doen ontwaken. Maar donken aan alles, wat haar thans te doen stond, zette zij zachtjes haar stoel achter uit cn schoof dc gordijnen van voor het venster ter zijde. Als Raymond buiten was, zou hij hieraan zien, dat, tot zoover, alles in orde was. Toen knielde zij bij juffrouw Roberts neor en maakte voorzichtig 'den sleutelring les, nam do lamp op, sloot de deur der kamer achter zich dioht ©n snelde de trap pen op. De dienstboden waren allen in de keuken, Roberts in diepen slaap, kolonel Desmond van huis. Tbans was alles betrekkelijk vei- lig. Voort, door de lange, sombere, spook achtige gangen, snelde zij naar den weste lijken vleugel, regelrecht naar do kamer van freule Desmond. Daar zette zij de lamp op den grond, paste de sleutels in het slot tot zij den rechten gevonden had, cn trad toen de kamer binnen. In een laag schommelstoeltje zat Conalie Desmond, eenzaam en verlaten bij het vuur, bleek als de dood. Een witte sjaal was over haar schouders geslagen, de handen lagen lusteloos in den schoot. Zij geleek meer op een prachtig beeld dan op een levende vrouw. Toen Gypsy de deur opende en met van vreugde stralende, gitzwarte oogen op haar toetrad, sprong do ongelukkige verschrikt op. „Ssstl" fluisterde Gypsy, den vinger op den mond leggende. „Haast u, en kom met mij medel Kapitein Raymond wacht u in de oude gang „Eleonora'e Wandeling 1" "Wordt vtrtolgf

Leidsch Dagblad | 1904 | | pagina 6