N«. 13636 Zaterdag O Augustus. feze £ourant wordt dagelijks, met uitzondering van gon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit VIER Bladen. Eerste Blad. Offieieele Kennisgeving. FEUILLETON. De erfgename van Desmond. LEIDSCH DAG PRIJS DEZER COURANTS Vooi Leiden per week 9 Oents; per 8 maanden I I f 1.10. Buiten Leiden, per looper ob waar agenten gevestigd zijn L30. Franco per post1.65. PRIJS DER ADVKRTENTIËNI Van 16 regels /1.06. Iedere regel meer /0.17J. - Grootere letters naar plaatsruimte. - Kleine advertentiëB ran 30 woorden 40 Gents contantel^ tiental woorden meer 10 Gents.- Voor het incasseeron wordt/"0.05 berokp n(j. Burgouicester en Wethouders van Lelden, gezien het adres van P. J. VAN DER WAALS, 1 houdende verzoek om vergunning tot oprichting van een houtzager!) en schavery, gedreven door een gasmotor van 8 p. k., inhetperceol Utrecbtscho Voer No. 27, Kal. bekend Sectie No. 847, en zulks met intrekking der ver- i gunning hem verleend by beschikking van 4 Juli; Gelet op de artt. 6 on 7 der Hinderwet; Geven by deze kennis aan het publiek, dat genoemd verzoek met de bijlagen op de Secielarie dezer gemeente ter visie geleed le; alsmede, dat op Zaterdag 20 Augustus aanat voormiddags te elf uren, op het Raadhuis, gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen dat verzoek in te breDgen. Burgemeester on Wethouders voornoemd, H. 0. JUTA, Weth., loco-Burg. VAN HEYöT, Secretaris. L-.don, 6 Augustus 1904. Burgomeester en Wethouders der go- trie on te Leiden brengen ter algemeen© ken nis, dat de passage over de Janvossen- b r u g, wegens herstelling, voor den tijd van aoht dagen, aanvangende op Maan- 3ag 8 Auguetusa. 8., zal zijn afgeslo ten en dat de passage gedurende dien tijd fcxver de groot© Marebrug zal" moeten p laaie ih ^ben. Burg «meester en Wethouders voornoemd, 11. C. JUTA, Weth. loco-Burg. VAN HEYST, Secretaris. Leiden, 6 Augustus, 1904. Directe Belastingen. De Burgemeestor van Lelden brengt ter slgemeene kennis, dat aan den Ontvanger der 1 Directe Belastingen is ter hand gesteld het kohier der Belasting op bedryfs- en andere Inkomsten No. 8 van den dienst 1904/5, oxecu- 1 toir verklaard den öden Aug. jl., en herinnert voorts den belanghebbenden aan hun ver plichting om den aanslag op den by de Wet Bepaalden yoot te voldoen. De Burgemeester voornoer d, H. C. JUTA, Weth. loco Burgemeestor. Leiden, 6 Augustus 1904. JACHT. Do Commissaris der Koningin, in do pro vincie Zuid-Holland. Gezien het besluit van 'do Gedeputeerde Btaten dier provincie van den 26sten Juli 1001, No. 57; Golet op ao-t. 11 der wet vaji den 13den Juni 1857 (Staatsblad No. 87); Brongt ter kennis van belanghebbenden, dat, ingevolge bovengenoemd besluit: lo. de opening der jacht op klein wild, vermeld in de 2de zinsnede van art. 17 der wet van den 13dcn Juni 1857 (Staatsblad No. 87), voor dit jaar in de provincie Zuid- Holland is vastgesteld op Zaterdag den 27- sien Augustus aanstaande met zonsopgang; met uitzondering van de jacht op fazanten en hazen, waarvan de opening is vastge steld op Zaterdag den lsten October aan staande, mede met zonsopgang 2o. van die opening voorts is uitgezonderd de uitoefening van het jachtbedrijf, vermeld in art. 15, lett. e, der aangehaalde wet; 3o. de korte jacht dagelijks em de lange jacht slechts driemalen 's weeks, en wel des Woensdags, Vrijdags en Zaterdags, mag worden uitgeoefend. En zal deze kennisgeving, in plano ge drukt, worden afgekondigd en aangeplakt, waar zulks te doen gebruikelijk is, alsmede in het Provinciaal Blad en in de Neder- landsche Staatscourant worden geplaatst. 's-Gravenhage, den 3den Augustus 1904. De Commissaris der Koaringïn voornoemd, PATIJN. Leiden, 6 Augustus. Zooals bekend is, bestaat hier sedeit ongeveer een jaar „De Leidsche Mode-Aoa- demie", waarvan diiectrioe is mej. Marie G. B. Konings. De inrichting is gevestigd Rijn- en Schiekade 110 en heeft ten doel dames op te leiden tot oostumière, eerst© coupeuse en leerares in het kostuum vak. Deze ini ichting heeft sedert den betrekke lijk korten tijd van haar bestaan reeds zeer nuttig gewerkt. Dat zij goede resultaten afwerpt, is ons gebleken uit eenige attesten van dames te dezer stede, die zeer tevreden zijn over de vi uchten van het onderwijs de Mode-Academie. Die attesten luiden on verdeeld gunstig. De beete aanbeveling voorzeker 1 In e?-n advertentie in dit nummer van ons blad vindt men eenige bijzonderheden aangaande deze Leidsche inrichting. De „Leidsche Tuiniers- en Bloemisten- Vereeniging" en de de af deeling „Leiden en Omstreken" van de „Ned. Maatsohappij voor Tuinbouw en Plantkunde" hebben be sloten met 1 October a. s. alhier een winter- tuinbouwoursus te openen voor aanstaande kweekers en telers. Het bestuur denkt den Minister ter be noeming als leeraren voor to dragen: voor het vak bloemisterij den heer Ballego, te Leiden; voor vruchtboomteelt den heer Hoi- tingh, te Warmonden voor plant- en dier kunde, natuur- en scheikunde den heer 81- derius, gediplomeerd leeraar in land- en tuinbouwkunde te Leiden. Verder worden pogingen c°daan om in het West]and een specialiteit te vinden, die de lessen in de gToententeelt zal geven. Om aan dezen cursus, welke twee jaren zal duren, deel te nemen, moet men den leeftijd van 15 jaar bereikt hebben. Wie den geheel en cursus met vrucht volgt, ont vangt een eind-diploma. Het onderwijs is geheel kosteloos. Onder de bekroningen, toegekend op de tentoonstelling te Bussum, door de afd. Naar- den Bu8sum en Omstreken van de Ned. Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde, vinden vry vermeld: zilv. med. voor de vol ledigste collectie geneeskrachtige krulden, F. J. Struykenkamp, te Lelden; verg. zilv. med. voor uitgebreide en fraaiste collectie bloem- en tuinzaden aan de dames J. Hingst en 0. Pompe, te Leiden; eervolle vermelding voor inzending buiten het programma, H. BuurmaD, te Leiden; zilv. med. voor het beste herbarium, F. J. 8truykenkamp, te Leiden. Mej. 3. H. Kok, te 's Gravenhage, be noemd onderwijzeres aan de Ned. Herv. School (hoofd de heer J. G. Vreeswijk) te Rijns burg, is geslaagd voor de akte Fransche taal (1. o.) By het hoofdbestuur der schippersver- eeniglng „Schuttevaer" is ingekomen een schryven van het hoogheemraadschap van Rynland, waarin wordt gemeld, dat er voor dit hoogheemraadschap geen termen bestaan, om een licht op den hook van Roelof-Aronds- veen (Braassemermeor) ts plaatsen; het be hartigen van scheepvaartbelang ligt niet op Rynlands weg. In overweging wordt gegeven zich tot do provincie Zuid Holland te wenden. Aan den heer H. A. Rookmaaker, oud-aas.-resident in Den Haag, is de gou den medaille toegekend voor de beantwoor ding dor prijsvraag, uitgeechreven door do oommissie voor het Koloniaal Museum, te Haarlem voor: „de beste bijdrage tot do kennis van het gebruik der sirih in N.-O. Indüë"; waarop 19 antwoorden waren in gekomen. (Avondp.) De rekening der gemeente Gouda over 1903 toont de volgende eindcijfers: ont vangsten (gewone) f 42-4,207.54$, id. (bui tengewone) 157,600.03. Totaal ontvang sten f 581,807.57$. Uitgaven (gewone) 403,624.39$. id. (buitengewone/155,985.29. Totaal uitgaven 559,609.67$. Het batig saldo bedraagt derhalve 22,197.90. Beroepen is bij de Ned.-Herv. Gem. te BarneveM de. Van Griethuyzen, te Delft. Verschenen is het verslag van den toe stand der gemeente 's-Gravenhage over 1903. Daaruit blijkt o. m., dat de bevolking op 81 December 1903 bestond uit 104,149 man nen, 125,691 vrouwen, totaal 229,8-10. De werkelijke bevolking op 31 December 1902 bedroeg totaal 222,477. Het bevolkingscij fer steeg dus met- 7303. Het cijfer dor ge boorten overtrof dat der sterf ten met 3377. Do verhouding der sterfte, berekend naar het middoncijferder bevolking, was in 1903 bijna 14 per 1000; in 1902 bijna 14.3 per 1000. De verhouding der sterfte is alzoo wederom gunstiger. Ht aantal genummerde peroeelen is in 1903 goklomon tot 38,240 tegen 37,455 in 1902 en alzoo toegenomen met 791; 938 per- oeelen werden bijgebouwd, terwijl 147 per- oeclon werdeu afgebroken of door verbou wing vervielen. Op 31 December bleek het aantal onbe woonde peroeelen te bedragen totaal 659. Op 31 Dec. 1903 werd in 5-4 openbare scholen lager onderwijs gegeven. Het getal leerlingen op de openbare scho len bedroeg op 15 October 1903 totaal 20,038, waarvan op dien datum kosteloos werden onderwezen 7247. De kosten voor het open baar lager onderwijs hebben, voor zoover zij thans reeds zijn te bepalen, in 1903 be dragen in totaal f 1,105,264.90. Hot getal leerlingen op de bijzondere scholen bedroeg op 15 October 1903 totaal 13,006, van wie op dien datum kosteloos onderwezen werden 4250. Gisteren was het 25 jaar gel oden, dat de heer C. Bogcrs, thans adjunct-stations chef aan het station D. P. te Rotterdam, bij de Staatsspoorwegen in dienst kwam. Tal van oollega's, ambtenaren en beambten zoowel aan het Hollandscho Spoor als van het Staatsspoor kwamen hem in zijn wo ning gelukwonschen en hem werd namens het personeel van het station D.P. behalvo vorschillendo andere blijken van belangstel ling een fraaie pendule met coupe6 aange boden. Men schrijft uit Haarlem aan de „N. R. O.": Naar wij vornemen, zal heb comité, dat zioh voorstelde hier een nieuwen schouw burg te stichten op e~n deel dor terreinen van de oude gasfabriek, dat B. en We. den Raad voorstelden daartoe gratie of te staan, mot de heeren, die den nu afgekeurden schouwburg exploiteerden, trachten dien laatsten te koopen, hem dan doen verbou wen volgen3 het reeds goedgekeurde plan en dan gezamenlijk de exploitatio op zich te ncmon. Onderhandelingen daaromtrent zijn reeds met den eigenaar aangeknoopt. De minister van waterstaat heeft als nog benoemd in de commissie, belast met heb afnemen van examen tot verkrijging van een diploma als machinist aan boord van koopvaardijschepen en voor de slcop- vaart, tot lid den heer J. N. Kooy, inge nieur eerste klasse voor het stoomwezen te Rotterdam, thans plaatsvervangend liden tot plaatsvervangend lid den heer A. 0. van de Stadt, ingenieur 2de klasse voor het stoomwecen te Amsterdam. Sts.-Ct Het hoofdbestuur van den „Bond van Nederl. Onuerwijzere" heeft een boekje uit gegeven met gegevens omtrent de jaarwed den bij het openbaar lager onderwijs in Nederland, en met enkele opgaven betref fende verplichte schoolvergaderingen, am bulante hoofden, schoolartsen en kindervoe ding en -kleeding. De oommissio van beheer van het Her stellingsoord te Lunteren heeft besloten, aan het hoofdbestuur van den Bond te verzoeken, aan de algemeene vergadering voorstellen te doen tot vergrooting van het gebouw. ZooalB bekend is, zal op 18 Augustus plaats hebben de opening van don Maas mond, Lij Houaden, en de plechtige onthul ling van den gedenksteen op den afsluitdijk to Andol door H, M. do Koningin in te genwoordigheid van Z. K. H. den Prins der Nederlanden, ter gedachtenis aan deze gewichtige gebeurtenis. Door den minister van waterstaat zijn tor bijwoning van deze plechtigheid een 1000-tal personen (500 heeren en 500 dames) uitgonoodigd en daarvoor zijn afgehuurd drio salonbooten der reedcrij Fop Smit Co., te Rotterdam, nl. do „W. F. Lee mans", de „President Kruger" en do „President Stoyn." Per extrfu-trein zullen H. M. do Koning in en Z. K. H. de Prins der Nederlandon, de ministers on verdere autoriteiten zich van 'e-Gravenhagï naar Gorkum begeven, alwaar de „W. F. Leemans" ter ontvangst van dit hooge gezelschap zal gereed liggen. De „President Krager" en de „President Stcyn" zullen van 'o-Hertogenbosch ver trekken. (Vad.) Het oontraal bestuur van het „Algemeen Ncdorlandsch Werklieden-Verbond" heeft tot den minister van binnenlandsche zaken een adres gericht, houdende het ver zoek, het daarheen te leiden, dat een voordracht van wet betreffende verplichte verzekering tegen ongevallen in landbouw, veehouderij, tuinbouw en bos^'hbouw spoo- dig bij do Tweede Kamer der Statcn-Go- neraal worde ingediend. Men meldt uit Dolft aan de ,N.ll O."; Door M Boekholt on 27 anderen, allen gehuwde onderwijzers, werkzaam bij het openbaar onderwijs hier ter stede, is tot den Raad een adres gerioht, verzoekende de vergoeding voor huishuur, thans bedra gend© 50 per jaar, te brougon op l'X). Adressanten herinneren or aan, dat er door den minister van binnenlandscho za ken, bij do behandeling der wet, mot na druk op is gewezen, dat hot cijfer van 50 een minimum was, geldig voor do kleinste gemeenten van ons land. Ten slotte bron- gen adressanten bij, dat Ged. Staten 28 Januari 1902 aan B cn Ws. van Delft be richt hebben, „dat voor tegemoetkoming in huishuur voor gehuwde onderwijzers tij een bedrag van f 50 voor oen gemeente te laag achtten." In het „Grand-Hótol" te Zandvoort ia aangekomen Prinses Zu Solm Braunaol» mot gevolg. Mr. Van Bcyma zal, naar do „Haag- ficho Crt." verneemt, zijn benoeming tot lid der Eerste Kamer aannemen en niet zooals dc heer Havelaar, verlof aanvragen, maar zijn ontslag als seoretaris-generaaJ van justitie indienen. Do 1ste luitenants G. F. v. Dam en H. K. Koster, van de artillerie-inrichtingen, R. F. Kutsch Loijonga en H. A. van An- deï, van het 2do regiment veld-artillorie, jhr. W. Röoil, van het korps rijdende ar tillerie, H. J. J. A. Koromans, van het 3de, 0. 0. Pels Rijoko, van het 4de regiment vesting-artillerie, on H. J. van Veen, van de Instructie-oompagnie, worden 15 Aug. a.a van hun dotachcering bij dc artillerie- sohieteohool in de legorplaats bij Oldobrock ontheven en kcoren op dien datum naar hun respectievelijke garnizoenen terug. Do kapiteins jhr. E. J. M. Wittort, H. W. For bee en H. 0. Fortanier, zoomede do lsto luitenante H. J. Inden en A. 8. Vorst man, allen leerlingen van do hoog ere krijgsschool te 's-Gravenhage, worden 10 September gedetacheerd in de legerplaats bij Oldebroek, tot hot volgen dor schiet oefeningen der 4de serie vesting-artillerie, Prof. Treub, directeur van 's Land» Plantentuin te Buitenzorg, en de heer Wig man, zijn assistent, zijn door do Fransoho regeering benoemd onderscheidenlijk toé groot-officier en oommandour in de orde van de Ster van Ann am. De luita. ter zee lsto kl. E. de Haan en H. M. van Straaten, dio dezer dagen uit Oost-Indië terugkeeren, worden op non-acbiviteit gestold. Tot klinisch assistent aan de af dee ling van den hooglcoraar dir. P. K. Pel, in het Bi nnen-G asthuis to Amsterdam, i» voor het studiejaar 1964/5 benoemd d© heer dr. J. V. Muller, aldaar. Met ingang van 1 Juli jl. is aan don heer A. Kritzler, arts, uit rijn betrekking van klinisch-asBistent aan do afd. van den hoogleeraar dr. J. Rotgans in hot Binncn- G os thuis te Amsterdam, een eervol ontslag verleend. Gisteren herdacht do heer J. F .van Duuron den dag, waarop hij vóór zestig jaar bij do firma E. H. K rel age en Zoon te Haarlem in dienst trad, alwaar hij de 101) „Hm! brutaal ook, merk ikl Ik heb het haast nog minder op u begrepen dan toen ik aan tafol zat. Kom, haast u dan wat, zet d© lamp neer en maak, dat ge weg komt. Zeg aan Roberts, dat ik een ander maal wel bollen zal als ik licht wil hebben. Go rijt nog niet lang genoog op het kasteel om te weten hoe ik de mensohen, die mij hinderlijk rijn, behandel. Ik verpletter en [vernietig ze 1" Nancy zette do lamp neer, en bneido de Öeur uit. Buiten gekomen balde rij ce Lhu- rue vuist. „Zoo, wilt ge mij verpletteren, zwart bartl Gij hebt dit eens geprobeerd en rijt jniet geslaagd! Ik zou u nu aanraclcu voor k tozelf te zorgen, dat zou ik Het kamermeisje kwam niet in de keu- 1 ken terug. Roberts schelde om haar, meer Idan eens maar tevergeefs. „Ze is zeker stilletjes uitgegaan," zeide Üe oude huishoudster knorrig. „Het kleine •nest houdt er zeker een vrijer op na, ik moot een oogje op haar houden. Harris, eoodra ze thuiskomt, moet ge haar bij mij kenden." Roberts nam een keurig theeblaadje op, Welvoorzien van allerlei lekkernijen, en ge wapend met een boa rinkelende sleutels, ging zij de breede trap op naar den wes telijken vleugel van het kasteeL De gangen waren donker en somber. Het kleine lampje, dat rij in de hand had, was niet meer dan een dwaallichtje in de duis ternis, en zelfs het hart van de overigens zoo weinig zenuwachtige huishoudster klopte hier vaak angstig en onrustig. Snel liep zij daarom ook dezen keer voorwaarts, tot zij de deur aan het einde bereikt had. Het Lampje 'dreigde door den tocht uit te gaan, en terwijl rij aan den sleutelring naar een der sleutels zocht, struikelde zij over iets, dat in eengehurkt vlak voor haar voe ten, op den grond zat en een paar donkere oogen keken naar haar op. Met een kreet, die door do muren weer kaatst werd, liet juffrouw Roberts het thee blaadje, met al wat er op was, uit de han den vallen. „Mevrouw Eleonoral" gilde rij. „Mijn God, het is mijn meesteres mevrouw Eleo noral" Het bleoke gelaat, met de zwarte oogen, sprong uit de knielende houding, van voor het sleutelgat op. „Goede Hemel I" riep Nancy Dom, nog juist bijtijds hot lampje grijpende, „wat be zielt u, juffrouw? Ik ben hetl Grooto He mel, wat hebt u mij doen schrikken 1 Ik had u niet hooren aankomen „Leelijk, brutaal nest!" riep juffrouw Roberts, thans bleek van drift. „Wat hebt gij hier te doen? Waarom ligt ge hier door dat sleutelgat te kijken? Maak dat ge weg komt, dat zeg ik u 1" „Ik hoorde leven," zeide Nancy kalm, „ik hoorde iemand Bnikken en schreien en ik keek even wat het zijn kon." „Gij hebt hier niets te maken. Hoe weet ge, dat dese gang hier is Wie heeft u hier heen gestuurd? Hoe weet ge dat hier eoa kamer i»? Als ik het den kolonel vertel, wordt ge op steanden voet weggejaagd" „O, juffrouw, dat ge zult u niet doen," zeide Nancy, „denk eens aan mijn arme moedor en de kleintjesê Ik had nooit iets van deze kamer gehoord, ik verdwaalde in de gangen, waarlijk, al ben ik hier twaalf jaar, dan zal ik er nog den weg niet in weten te vinden. Hot kasteel is zoo groot, juffrouw, en toen hoorde ik dat vreemde leven en ik ging kijken, wat het was. Dat is alles, juffrouw, en daar heb ik toch niete mee misdaan." „Er woont hier een arme zieke dame", zei Roberts. „Ge moet hier nooit, nooit weer komen. Zij is te zwak om iemand te zien, zij heeft de grootste rust en stilte noodig. Ik mag u graag lijden, Nancy, bijzonder graag zelfs; maar den eerstvol- gendon keer, dat ik u weer hier zie rond sluipen en snuffelen, moeder of geen moe der, kleintjes of geen kleintjes, dan kunt go uw bundeltje bij elkaar pakken ©n weg gaan." „Ja, juffrouw, ik zal er aan denken," zei Nancy deemoedig en' onderworp en, tor- wijl zij hielp om de scherven op te rapen. „Er is heel wat Japansch porselein ge bróken; het spijt mij verschrikkelijk, want het is eigenlijk mijn schuld en de zieke da me moet nu nog langer wachten eer rij vanavond haar thee krijgt. Als u do lamp wilt dragen, juffrouw, dan breng ik vie rest naar beneden." „Zeg er maar niete van aan do aDdero dienstboden. Haast u wat en denk er aan, geen gebabbel." „Neen juffrouw," antwoordde Nancy, en hiermede gingen beiden naar beneden. Roberts ging even later met een ander welvoorzien theeblaadje weer de trappen op een Nanoy Dom bleef, met de handen om haar knieën geslagon, in een hoekje bij het vuur zitten. Zij sprak nooit veel mot haar kameraden, die haar daarom stuursoh en onaardig noemden. „Zit ge over uw vrijer te donken, Nancy?" zei de keukenmeid sarrend. „U moest eens weton wie haar vrijer is," antwoordde de werkmeid. „Het ia mijnheer Arthurs portret in het salon; ik betrap haar haast iedoren dag als ze er in aanbid ding vóór staat. Met klein wild houdt Nans zich niet op." „Het moet een visschersmeid geweest zijn, die oorzaak is, dat hij met zijn vader in vijandschap leeft," zei een derde. „Ik heb hooren vertellen, dat het een aap van een meid moet zijn, die niet eens weet, wie haar eigen moedor is, een kind zonder naam. En hij, do knapste en fijnste mijnheer uit het heele land." Nog steeds bleef Nanoy zwijgen; einde lijk begon het den anderen te vervelen, één voor één gingen zij weg en lieten haar al leen. Onbeweeglijk zat zij daar, de bitter heid, die haar laffe plagerijen bij haar had den wakker gemaakt, verdween eD liaar ge dachten vertoefden weder bij die kamer, in den westelijken vleugel, en de bewoonster daarvan. Hoe kon zij daar binnenkomen Reeds sedert lang had zij bemerkt, dat Ro berts den sleutel van dat vertrek nacht ea dag bij zich had. Als men haar weder in dis gang ontdekte, zou zij onverbiddelijk weg ge j aagd worden. Zij moest er iets anders op verzinnen. Langzaam stond rij op, opende de keu kendeur en trad naar buiten. De nacht was koud em helder. Zachtjes sloot zij ds deur achter zich dicht, en begaf zich regelrecht naar de wildernis, die rondom door den westelijken vleugel was. Do struiken waren wit van den rijp. Het gras kraakte onder haar voeten. Tutschoa hulst, klimop on pijnboomen bleef zij stil staan cn keek omhoog naar den grijzen muur vóór haar. Daar, achter de gesloten blinden van een dor vensters, branddo een lamp. „Daar is hetl" mompelde het kamer meisje. „Dat is haar kamer. Misschien kan zij het raam wel openen, dat moet ik cc rat eens zien uit te vinden." De muur was voor een groot gedeelte met sterke Engclschc klimop begroeid. Bij nader onderzoek bleek hot haar, dat de tak ken hier en dar losgerukt waren en op don grond lagen. Klaarblijkelijk had reeds een ander tevergeefs beproefd daarlangs om hoog te klimmen. Nancy greep een stevi- gen tak, rukte en trok er aan, maar be vond hora onwrikbaar. Hier had zij dui een ladder gevonden, waarlangs zij tot aan het venster omhoog zou kunnen klimmen. Zij zette haar voet er tegen aan cn be gon zich, ale een geboren zeeman, omhoog te werken. „Aha," dacht zij bij zichzelf, „degene, die hier vóór mij getracht heeft naar boven te klimmen moet zwaarder geweest zijn dan ik; het was stellig eon man I" Steeds hooger on hooger klom zij. Hier was een stevig uitspruitsel ginds een uit stekend steentje, waarop zij haar voetje even kon laten rusten. Reeds meer dan de helft van haar weg had zij afgelegd, tooa eensklaps een nachtuil, met een schor ge schreeuw, vlak naast haar omhoog vloog. (Wordt vc.-volffd

Leidsch Dagblad | 1904 | | pagina 1