Vrijdag 5 Augustus. (Beze Bourant wordt dagelijks, met uitzondering van (Zon- en feestdagen, uitgegeven. Dit nommer bestaat uit TWEE Bladen. Eerste Blad. Officieels Kennisgeving. FEUILLETON. De erfgename van Desmond. flo 13635 A". 1904. PRIJS DEZER COURANT J Voor Lelden pei week 9 Gentsper 8 maandeDf 1.10. Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd rijn L30. Franco per post1.65. PlUJS DER ADVERTENTIEN i Van 16 regels f 1.05. Iedere regel meei f0.17£. - Grootore lettere oaar plaatsruimte. - Kleine advertentiën van 30 woorden 40 Gents oontantelk tiental woorden meer 10 Oonta, - Voor het inc-asseeren wordt/"0.05 berekend. Bargemeester en Wethouder# van Leiden; Gezien art. 8, late alinea, der Hinderwet; Brengon ter algemeene konnis, dat door hen vergunning is verleend aan de firma H. M. BIESIOT en rechtverkrijgenden tot het uitbreiden van de Koek- en Banketbakkerij aan de Haarlemmerstraat No. 164, kad. bekend Sectie H No. 3184, door vervanging van den bsstaanden gasmotor van 7 p.-k. door een van 11 p.-k. En geschiedt hiervan openbare kennisgeving door plaatsing in het sLeldsch Dagblad". Burgemeester en Wethouders voornoemd, H. O. JUTA, Weth., loco Burg. VAN HEYST, Secrolaris. Leidon, 5 Aug. 1904. Directe Belasliiigen. De Burgemeester van Leiden brengt ter algemeene kennis, dat aan den Ontvanger der Directe Belastingen is ter hand gesteld het kohior der Belasting op bodrijfs- en andere Inkomsten No. 2 van den dienst 1904/5, execu toir verklaard den 4den Aug. jl., en herinnert 1 Dorts den belanghebbenden aan hun ver plichting om den aanslag op den by de Wet bepaalden voet lo voldoen. De Burgemeester voornoer d, H. C. J UTA, Weth. loco Buigemeestor. Leidon, 5 Augustus 1904. Leiden, 5 Augustus. Bij beschikking van don minister van ninnonlandscl..1! zaken is, voor het tijdvak van 1 September tot en met 31 December 1901, benoemd tot assistent voo» de heel kunde aan do Rijks-universiteit fee Leiden, buiten bezwaar van 's Rijks schatkist, A. Se rot, modicinae doctorandus en arta al daar. (Sts.-Ct.) Bij Kon. besluit van 1 dezer ia, met in gang van den dag, waarop hij zijn betrek king zal aanvaarden, tot 1 Augustus 1905, benoemd tot bediende aan het Rijkazuivel- Station fee Leiden, P. F. O. Mertz, te 's-Gra- V'onhage. Bij het oxamen van de Ned. Toon kunstenaars-vereen iging te 'o-Gravenhage rijn van de 5 oandidaten geslaagd: voot piano (L. O.) de dames E. P. van der Scbaaif, uit Apeldoorn; M. E. van Ebben- Lorab Tengbergea, uit Leidon.en R- Mes sias, uit Amsterdam. Voor het examon ter verkrijging der hoof akte slaagde te Amsterdam mej. Th. 4- van Wijk, te Leimuiden; te Groningen do he ei H. Brands te Aalsmeer. Op 8 Augustus a s. hoopt de heer Abram van der Haist, te Sclieveningcn, den dag te herdenkon, waarop hij 50 jaar geleden in dienst trad bij de permanente oom miss 0 uit de reederij. Do g me en ter a ad van Rotterdam be noemde tot leoraar in Hoogduitsch aan de handelsschool den lieer M. Eikelenboom, to Gorkum, en tot hoofd eenor openbare lagere school den heei D. van der Gicssen, te Am sterdam. Alvorens het stoffelijk overschot van wijlen Hr. Ms. kamerheer en particulier secretaris jhr. J. A. G. va® der Staal ter begrafenis naar Den Haag werd vervooid, had gisterochtend halftien in de tot rouwkamer ingerichte hofkapel ten palcizc Het Loo in tegenwoordigheid van H. M. de Koningin en Z. K. H. den Prins dor Nederlanden, den brocdov van den overle dene, jhr. Van der Staal van Piershil, Hr. Ms. gezant te Brussel, en mevr. Van der Staal, benevens de dames en heerem van Hr. Ms. gevolg en het geheelo dienstpersoneel, een plechtige lijkdienst plaats. In gevoelvolle woorden schetste de hof prediker dr. Van der Flier de grooto eigenschappen van den overledene en het zeer zware verlies, dat H. M. lijdt door het heengaan van dezen, trouwen dienaar en raadsman. Vervolgens plaatsten H. M. en Z. K. H. persoonlijk een krans van palmtakken en witte bloemen op do lijkbaar. In plcchtigen stoet werd nu de kist, die het stoffelijk overschot van den overledene bevatte en welke door lakeien werd gedrar- gen, naar den gereedstaan den extra-trein ge bracht, waarbij Z. K. H. de Prins der Ne derlanden, in admiraals-uniform, onmiddel lijk uchtei de kist ging, gevolgd door do dienstdoende leden van het militaire en ci viele Huis. Hr. Ms. adjudant jhr. Van Geen, die H. M. de Koningx bij de l^grafenis vertegen woordigde, nam ook in dezen sto.l plaats. Bij aankomst aan het S.-S.-station in. Den Haag, alwaar vele vrienden van don overledene vereenigd waren om bij de aan komst van het stoffeL overschot aanwezig te rijn, vormde zich de stoet, waarin plaats namen de vertegenwoordigers van H. M. de Koningin, H. M. dc Koningin-Moeder en Z. K. H. don Prins. De vertegenwoordiger van H. M. de Ko ningin-Moeder voegde een krans van H. M. bij de andere bloemstukken. Dc tropische hitte trotseeremJo, waren zeer velen naar „Eik-cn-Duinen" opgegaan om do laatste eer te bewijzen aan het stof felijk overschot. Toen tegen halfdric de lijkstatie met de drie galarijtuigen van de vertegenwoordi gers dor Kon. Familie op den doodenakkor was aangekomen en 'de talrijke kransen op de lijkbaar waren geplaatst, werd deze grafwaarts gevolgd door een langen stoet van autoriteiten, vrienden en bekenden van don ontslapene. Aan het graf werd niet gesproken, zoo dat, toen de kist, belegd met den bloemen- schat, in de groeve was neergelaten, de broeder des overledenen, do gezant jhr. Van der Staal van Piershil, wiens gade aan zijn zijde stond, zich richtte tot de af gevaardigden van H. M., jhr. Van Geen, van H. M. do Koningin-Moedor, jhr. Van Tets, on Z. K. H. den Prins, jhr. Hooft Graafland, met verzoek rijn eerbiedigen dank over te brengen aan Hare Majestei ten en Z. K. H. voor dit bewijs van vor stelijke belangstelling jegens zijn dierba ren broeder en verder aan allen, die om de groeve stonden geschaard, dank betuig de voor hun tegenwoordigheid. Voor de a. 8. viering van don verjaar dag van H. M. de Koningin wordon to Haarlem grootsche plannen voorbereid op initiatief van do Vareoniging „Koninginne dag'' aldaar. Do feestelijkheden worden geopend mot een kinderfeest in don Hertenkamp voor ongeveer 4000 leerlingen der openbare scholen. Vervolgens koraalmuziek van den toi on der St.-Bavokerk, een kerkoonoert en tot slot des middags vertooning van een tooneel uit hot Beleg van Haarlem. Een groot aantal personen werken hier toe mede on allo moeite wordt besteed om dit origineele dankbeeld to doen slagen. Het zal plaats hebben op een afgeschoten deel van den Hertenkamp waar zullen wor den geïmiteerd do wallen tussohen Kruis en Janspoort, een aanval der Spaansche troopen en een uitval der bezetting. Des avonds wordt in „De Voreeniging" door 2000 kinderen de cantate „Do Wereld in" van Benoit uitgevoerd, zullen do ver schillende muziekkorpsen op dc pleinen con certen geven on een wandeling door de ebad maken on tot slot op de Grooto Markt, waar buitengewone electrischo vorlichting wordt aangebracht, een zanguitvoering van gemc-ngdc zangvereonigingen. Verder den geheelen dag étalage-wedstrijd. Onder zeer vele blijken van belangstel ling vierde gisteren do heer J. H. J. van Schalkwijk zijn 40-jarig jubileum als ambte naar bij de Mij. tot Exploratie van Staats spoorwegen te Amsterdam, Centi aalstation. Ook velen zijner mede-ambtonaren hebben den dag niet onopgemerkt laten voorbijgaan en hem werd onder een hartelijke toespraak van den agent, den heer NagtegaaJ, een keurig geschenk aangeboden Uit Groningen wordt gemeld: Terwijl hij voor particuliere zaken heden middag op hot kantoor van de hceren Mul der on Sibinga, effectenhandelaren alhier, vertoefde, werd de oud-hoogleeraar prof. dr. H. A. Kooyker plotseling onwel en overleed conige oogenMikken daarna. Met prof. Kooyker is een der meest bekende en vod-be toeken en de- figuren, uit de medi sche wereld heengegaan. Prof Kooyker word den 8sten Mei 1832 te Amsterdam ge boren en was dus 72 jaar oud. Voor enkele jaren heeft prof. Kooyker rust genomen, waartoe ongesteldheid hem dwong. Hoezeer de overledene aan de Groningsohe Hooge- school bemind was, heeft men kunnen zien, toen hij den 19den Sept. 1898 zijn 25-ja- rig jubilee als hoogleeraar vierde. Van allo kanton, zoowel door leerlingen, oollega's als door oud-patiënten, werden hem blijken van hoogachting gegeven. Prof. Kooyker was ridder in de Ordo van den Nederlandsohen. Leeuw, hem geschon ken ter gelegenheid van dc verwezenlijking van het plan tot oprichting van sanatoria voor minvermogende longlijdors; hot ideaal, waarvoor prof Kooyker jarenlang heeft gewerkt en dat verwezenlijkt werd toen H. M. de Koningin-Moeder bij de be ëindiging van Haar regentschap een vor stelijke gift daarvoor beschikbaar stelde. Uit het leven van den overledene deelt do ,,Prov. Gr. Ct." nog de volgende bijzon derheden mede: Dr. Hendrik Albert Kooyker werd 8 Mei 1832 t» Amsterdam geboren, waar zijn va- derd leeraar was. Na or het gymnasium to hebben bezocht, word hij student aan de medische school to Utrecht en werd na vier jaren officier van gezondheid, als hoedanig hij langen tijd werkzaam was. In 1861 pro moveerde hij tot doctor n de geneeskunde op een proefschrift: „Beschrijving van do gierstuitslagkoorto in het algemeen." Kort daarop werd hem het onderwijs in de physisehe en chemische diagnostiek en de gerechtelijke geneeskunde aan de militaire school to Utrecht, later to Amsterdam, op gedragen den 19den Sept. 1873 werd hij benoemd tot hoogleeraar in de kliniek en diagnostiek aan onze Hoogeschool. Algemeeno Synode der Ned.-Herv Kerk. Zitting van gisteren. De heer Ellens brengt rapport uit over een verzoek van de heeren M. A. Adriani o. s., om hun positie zoo te regelen, dat zij als dienstdoende predikanten worden be schouwd. Het rapport concludeert dit voor stel niet in behandeling to nemen, aange zien is gebleken, dat van de Rcgcering in deze geen medewerking is te verwachten. Conform besloten. De heer Campen rapporteort over con voor stel der olassicale vergadering van IJzen- dijke, tot toevoeging van een alinea aan art. 2 van het reglement op de diaconieën, dat voor een gift van f 25 aan eon andere diaconie dc toestemming niet noodig is. Het rapport strekt tot aanneming. De vcr- gaderng verwerpt deze conclusie. Do heer De Grient Deux brengt rapport uit over do invoeging in art. 17 algemeen reglement (wijkgemeenten). Do commissie blijkt niet eenparig in haar oordeel Twco leden adviseeroa tot aanneming met veran dering tot gemeenten met twee predikan ten; twee tot verwerping. Het wordt tor inzage gelegd. Prof. Gooszon rapporteert ovor een brief van do classicaio vergadering to Amster dam, waarin wordt verklaard, dat de Sy node van 1902 niet do gcwenschte aandacht aan het voorstel tot reorganisatie heeft ge geven on do uitnoodiging tot do feestviering in 1903 heeft afgewezen. Het rapport stelt voor over te gaan tot de ordo van den dag, terwijl in do commissie een minderheid den wensch uitspreekt, dat het voorstel Amster dam nog ter sprake zal komen bij do bij deze vergadering nog aanhangige reorgani satievoorstellen. Do vergadering neemt ken nis van het verslag ovor het hooger onder wijs vanwege de Ned.-Herv. Kerk on het programma der lessctn. Wegens oommissicn- vergadering wordt do vergadering geslo ten. Bedankt is voor hot beroep naar do Nod.-HoTv. Gom. to Jutfaas door ds. T. Lokkerkerker, to Montfoort. Ook uit het verslag van de „Staten vergadering in de „Zwolscho Courant" blijkt, dat do Commissaris der Koningin do vergadering gesloten en niet ver daagd heeft. Het slot luidt als volgt: „De Voorzitter constateert, dat het aantal leden tor vergadering thans niet meer dan 23 bedraagt. Daar art. 75 der Prov. wet zegt, dat do vergadering niet mag beraad slagen of besluiten zoo niet meer dan do helft dor leden tegenwoordig is, kunnen de werkzaamheden geen voortgang hebben. Hij zal van hetgeen hier is voorgevallen kennis geven en nieuwe machtiging tot sa menroeping der Staten vragen. Daarop wordt de vergadering gesloten" Dr. Kuypcr zal zioh dus, zegt „Do N. Ct.", in den vreemde met deze aangelegen heid moeten bezighouden en H. M. do Ko uingin zal den Commissaris vcrvolgona machtigen de Staten opnieuw in buitenge wone vergadering bijeen te roepen. De da tum, waarop dit zal geschieden, is nog on zeker, maar zal nu toch moeilijk met fat soen meer gesteld kunnen worden op eou dag, vallende vóór de vervulling der Mar- kclooscho vacature. Dat de vacaturo in dat district door een liberaal vervuld zal worden, is waarschijn lijk. Bij do Statenverkiezing in Juni jl. kwamen daar van de 2568 kiezers 2082 op 51 stemmen waren van onwaarde, 1092 werden uitgebracht op den heer G. J. Jannink (lib.), 751 op mr. Sybrandy en 190 op den heer Lobstoin, zoodat do hoer Jannink reeds bij eerste stemming do vol strekte meerderheid verkreeg. Naai „De Avondpost" meldt, is hot vertrok van gouverneur generaal Van Heutsz uit Genua thans definitief vastge steld op 8 September per s.s. „Oranje." Z.Exc. zal dan den 30sten dier maand mot gonoiaal Van dor Wijck een conferentie heb ban tc Sabang, cn op den Idea October to Batavia aankomen. Dat ia preoice 5 jaar nadat generaal Roo seboom op 3 October 1899 het bestuur dor Koloniën heeft aanvaard. Mr. G. A. van Berckel, oud-piosi- dent van den Raad van Justitio to Bata via, is bonoomd tot lid der bcuiteoommissie tot herziening der Indische wetgeving op privaatrechtelijk gebied. (De Tijd) Men moldt aan „De N. O." uit Arn hem, dat dc heer J. Werner baron van Pal- landt van Oud-Beierland, opperjagermees ter van i M. do Koningin, tc Mavicnbad ernstig ziek is geworden, maar i u toch wcor in beterschap toeneemt. Zondag 7 Augustus a. s. zal het vijftig jaar gelede® zijn, dat mr. N. H. de Lango, advocanb-procurcur te Alkmaar, benoemd werd tot rechtcr-plnatsvcrvanger in gc- noonido rechtbank. Do minister van waterstaat brengt ter kennis ,dat voor liet tijdvak van I October tot an met 31 December aan het Rijksland- bouwproefstation to Maastricht te vcivullon is do betrokking van assistent, tegen een be looning, berokend naar een jaarwedde van f 1000. Zij, dio voor deize betrekking wcnschon in aanmerking to komen, geliovcn daarvan, met overi ;ging hunner 8ollicito.ti'.stnkkon on opgave van hun leeftijd, schriftelijk te doen blijken in con I t voornoemden Minis ter gericht en bij den directeur van gonoomd Rijkslandbouwproefstation vóór 16 Aug. a. s. portvrij in te zenden gozogold verzoek schrift. (Sts.-Ct.) In een heden tc Holton gehouden ver gadering van do oentralo liberale kiesver- coniglng in het kiesdistrict Markoloo ie tot oandidoab voor dc Provinciale Staten van Overijsel gesteld dc heer G. H. Heilor- sig, gemeento-onfcvangar, enz. te Mnrkeloo. (Zw. Ct.) Het vooi8tcl om f 10,000 beschikbaar te stellen om hot gebouw „Leeuwenbcrgh" tijdelijk tot schildcrijcnmuacum in te rich- ton, werd aangehouden met liet oog op do onvoltallighoid van don Utrechbehen Raad- De heer Serbon betoogdo co wcnschclijk- heid om één groot museum in te richten, waarop Utrecht met fciots dc wcemdclin- gen zou kunnen wijzen, waarop de heer Do 97) „Grooto goden 1" riep zij, in do grootste verbazing. „Waak ik of droom ik? Hoe heb ik 't nu? Freule Desmond zelf 1 En Nans heeft mij gezegd, Jat dc freule te New-York wasl Freule Desmond 1 on met zoo'n treurig gezichtje 1 Wat kan er aan schelen? Zou zij ziek goweest zijn? Kijkt men dan zoo radeloos wanhopig en be droefd l Ik begrijp er niets van 1" Zij bleef nog eonigo oogenblikken staan wachten, maar het bleeko goziohbje vcr- i toonde zich niet wedor, zoodat Gypsy ein- del ijk besloot niet langor to blijvev eta-an, maar liever nogmaals te trachten het hok .l te vinden. Dezen keer gelukte neb haar uit het doolhof van struiken en kreupolhout to gcrak..ü en bijna had zij den uiigaug van het park bereikt, toon een ruiter in wildon galop het hek binnonreed. Kolonol Dea- mond reed gewoonlijk zoo woest en alles onder den voet, wat hein in den weg f kwam, als hij ontstemd of driftig was. Op het onverwachte geriohrt van haar vij and, die haar naar het leven had gestaan eu haar in zulk een namolooze ellende ge bracht had, kon Gypsy zich niet bedwin gen. Zonder lia-ar te zion, reed hij in woce- ten galop recht op haar aan. Zij deed een paar schreden zijwaarts, ten einde niet on der Je pooten van het paard te goraken, toen hief zij haar mand op en sloeg daarme- !de, zoo hard zij kon, het dier vlak op den kop. De sohok was te onverwacht. Het paard steigerde, richtte zich op de ach- terpooten, wierp rijn berijder op den grond en holde toen briesend en snuivend naar de stallen. Gypsy snelde op den kolonel toe. Bewus teloos lag hij op het kiezelzand. „Goede Hemel, ik geloof waarlijk, dat ik hem gedood hebzeido zij, doodlijk ver schrikt. Roberts en enkelen dor dienstboden, die alles van uit het venster gezien hadden, snelden toe. „Kindl" riep de huishoudster, „wat be zielde u om het paard zoo te slaan?" „Hij reed mij bijkans omver," antwoord de Gypsy mokkend, „men behoeft zioh niet door een paard te laten vertrappen, zou ik denken, zelfs niet al draagt het dier ko lonel Deemond op den rug." „Wat is die kleine garnaal brutaal 1" zei een der meiden. „Ssst!" zei juffrouw Roberts, „hij komt tot bewustzijn, ik geloof, dat ge beter doet te maken, dat ge wegkomt eer hij u ziet, Nancy. Hij ia vreeselïjk driftig. Maak u maar niet bezorgd over uw dienst, kind, ik zal u er niet om wegsturen, ge hadt heb ze ker zoo erg niet bedoeld, wel Gauw, maak nu dat ge wegkomt." Gypsy wierp nog een laafcsten blik op haar vijand. Do bedienden namen hem op om hem naar het kasteed te dragen. Juist op dit oogonblik opende hij de oogen en keek haar aan. Zij nam haastig het mandje op en verschool zich achter Roberts, waar na zij zich haastte om weg te komen Zou hij mij herkend hebben vroeg rij zichzelf angstig af. XXXVIII. Den avond, volgend op dien, waarop 8teef Darke op het kasteel Deemond was geweest, kwam de kolonel met de duizend dollars in den &ak, do som, die hem voor altijd van zijn medeplichtige zou ontslaan, bij de hut in het boech aan. Het papier was van voor het venster weggenomen en een helder haardvuurtje wierp rijn vroolijk schijnsel naar buiten. „Die schurk is eeuwig brutaal I" mom pelde hij, van zijn paard springend en met geweld op de deur beukend, dio sedert de ochtend weer gemaakt was; „een ge vaarlijke, brutale schurk, om zoo het licht naar buiten te doen sohijnen. Ik dank den Hemel, dat ik nog vanavond met hem zal afgerekend hebben." Hij hoorde f luistere® de stemmen en toen de deur geopend werd, was het niet. Steef Darke, maar een hem geheel onbe kend persoon, die op den drempel ver scheen en een vreemde stom verzocht hem binnen te komen. Tot rijn verbazing ontwaarde de kolonel vier of vijf mannen in drruk gesprek rond om het vuur zittend. „Ik aoek den eigonaar van deze hut,"' zei Dcamond. „Is hij hier?" „Ik weet niet, wien u met den eigenaar bedoelt, mijnheer," zeido éón der mannen, „ik denk haast, dat u ons noodig hebt. Er ia wel een kerel geweest, een zokere Dar ke. die hieo- af en toe placht te slapen, maar dit vernamen wij eerst heden, wij heb ben toon dadelijk getracht hem een bezoek te brengen, maar de vogel is ons fee vlug af geweest, hij la ontsnapt." „Ahal" antwoordde Desmond, de man nen fehan3 als politieagenten herkennend. „Hij is dus gevlucht?" „Dat is hij 1 Wij hebben het ganschc bosch doorzocht. Naar wij gehooïd hebben, heeft hij hier weken lang rijn verblijf ge houden, hij heeft het zich zoo gemakkelijk en aangenaam mogelijk gemaakt. Kunt gij ons geen inlichtingen omtrent hem geven, vreemdeling? Ge kwaamt hier zeker om za ken met hem te doen." „Mijnheer, ik vrees, dat u mij niet her kent," zoide de aristooraafc uit do hoogte, Ik ben kolonel Desmond, van het kr 1 1 Desmond. Ik heb geen zaken met schur ken en vogelvrijvorklaardenIk ben een magistraat, zooals gij zeker wel weton zult. Ik had ook juist vernomen, dat die man zich hier schuil hield en ik kwam om hem gevangen te nemen, tot driemaal toe deed hij een aanslag op het leven van mijn zoon" „God zegene mijU had toch niet ge dacht hem heel alleen aan te kunnen?" zei- de een der gerechtsdienaren. Hij staat wel drie man Wij rijn met ons vijven en wij v ren nog bevreesd, dat wij handen te kort zouden komen. Dat noem ik kranig van u, kolonel 1" „Ik ben gewapend," antwoordde de kolo nel koel, „en ik was zeker, hem alleen aan te zullen treffen. Weet gij niet, wanneer hij gevlucht ia?" „Neen, het was ongeveer twaalf uur, toen wij hier kwamen, maar we kwamen to laat. Hij schijnt lont geroken to hebben cn is er van door gogaan. Wij zullen de hut in het oog houden, voor het geval hij nog mocht terugkomen. Er ia nog provisie in de kast hier en een flcsch whiskey onder bot bed. Hij sohijnt haast gehad to hebben om weg to komen." „Dan heb ik niets andere te doen dan terug to keeren," zeido Desmond kortaf. „Hot spijt mij, dat hij mij ontsnapt is, cn van ganschor harte hoop ik, dat 't u nog gelukken mag, hora gevangen to nomen. Goeden avond, hceren.'' Hij boog, terwijl de mannen hem eerbie dig on bewonderend grootten, besteeg zijn paard en verwijderde zich. „God geve, dat ik licm nooit n eer ondor dc oogen krijg I" mompelde hij „Hij zal hot nu wel niet spoedig wagen om terug to komen. Ik kan mijn duitjes in don zak houden, en ben nu toch van hem verlost. 8ohurkon, zooals hij er een is, moeten no lens volens voor hun leven vluchten. Alles zou nu voor mij in orde rijn en ik behoefde voor niets meer te vrecocn, als die krank zinnige vrouw nu maar nieA zoek was. Vier en twintig kostbare uren wordt er nu reeds tevergeefs naar haar gezocht I" Somber en ontstemd reed hij naar hot kasteel terug. Het was middernacht eer hij thuiskwam, maar hij vond juffrouw Roberto hein opwachtende in haar klein, gezellig zitkamertje, mot een kopje tlbee. „Hoe gaat het niet onze patiënte van- a/vond? vroog hij op onverschilligen toon. „Aah, mijnheer 1" antwoordde Robert» zuahtend, „het blijft altijd hetzelfde, zij is zoo diep bedroefd cn meekt mij voort durend toch niet te willen golooven, dat zij krankzinnig is. Zij wierp zich zelfs voor mij op do knieën, denk eens aan, zij, mijn lieve, vriendelijke meestere»! Hot ging mij als een mes door het hart". (Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1904 | | pagina 1