N* 13631 Maandag 1 Augustus. A". 1904. §eze <§ourant wordt dagelijks, met uitzondering van <Zon- en fèeest&agen, uitgegeven. FEUILLETON. De erfgename van Desmond. LEIDSCH DAG-BIA PRIJS DEZER COURANT I Voor Leidan par week 9 Oentai par 8 maanden Buiten Leiden, per looper en waar agenten gevestigd tijn Franco per post f 1.10. 1.30. 1.65. PRIJS DER AD VERTENTIEN r Van 16 regels 1.06. Iedere regel meer f 0.174. Grootere lettere naai plaatsruimte. - Kleine advertentiën ran 30 woorden 40 Oents contant elk tiental woorden meer 10 Oonts. - Voor het inoasseeren wordt/"0.05 berekend. Leiden, fi Augustus. Ds. H. Janssen, van. A-r.cterdam, heeft het beaoep aangenomen naar do Chr.-Goref. Gemeente, alhier. Yan het Woordenboek der Nederland- ncho Taal" is verschenen de tweede afleve ring van het negende deel '(Maluwe-Mat sen), bewerkt door dr. A. Kluyver en dr. A. Lodcwijckx. De kolonel jhr. W. G. van der Wijck, commandant van het 4do rog. inf. te Lei den, heeft zijn voornemen te kennen gege ven in November a.s. den dienst met pen sioen tc verlaten. De 1ste luit. C. Webb, van het 4de re giment infanterie alhier, werkzaam bij de Koninklijke Militaire Academie, wordt 16 September as. overgeplaatst bij den staf der infanterie, Den 3den Aug. as komen bij do ba taljons van het 4de reg. inf. alhier, do mi- lioions der lichting 1S98 voor herhalings oefeningen onder de wapenen. Dc lsto luit. C. C. Pels Rijcken, van hot 4de reg. vesting-art., wordt 1 Oct. a.s. overgeplaatst bij het 3de rog. vold-art. te Leiden. Hc-den, 1 Augustus, mag do heei H. La bord us herdenken het feit, dat hij een kwart-eeuw geleden in functie trad als bode van do Leidscho Spaarbank. Dit feit ging niet onopgemerkt voor hem voorbij, zooals men uit het volgende zal zien. Tegen halfelf hedenochtend was hij uitge- odigd te verschijnen met zijn echtgenoote, een door commissarissen dei Spaarbank l ilegde vergadering. De voorzitter dier commissarissen, de heer J. A. van Hamel, hak hem, na den jubilaris on diens vrouw •fltelkom geheeten te hebben, hartelijk toe; '.✓gaf zich even op het teriein der horinne- i-Mgen, dio na een tijdperk van vijf en twintig jaren zoovele zijn, en overhandigdo Am ook namens zijn medc-commissarissen, gesloten enveloppe, met iets zeer bruik ers er in natuurlijk. Daarna richtte tot hem het woord do boekhoudei der Spaarbank, de heer P. v. d. Brander, die hem, ale bewijs van zijn sympathio cn die vaji twee lioga's, aan bood een mooion fauteuil. De jubilaris dankte dogenen, die hem toegesproken hadden en bewijs van hun toe genegenheid tO zijnen opzichte hadden ge geven. Aan het postkantoor LoldeD en de daar onder ressorteerende hulpkantoren werd ge durende de maand Juli 1904 in de Rijkspost spaarbank ingelegd f 97,446 50 en terug betaald 65,058.39 j. JSet laatste door dat kantoor uitgegeven boekje, draagt het nummer 23,767. BU de heden gehouden openbare ver- kooplng van cokes van partijen van 100, 50, 10 en 5 H.L waren de prjzon f 44, f 23.50, 4.60 en f2.80. Do door de bouwkundigen A. Bonten bal, to Schipluiden, en G. van der Kaadeai, to Hof-van-Delft, gehouden aanbesteding van het bouwen cener villa voor don heer P. van Beveren, to Loosduinon, had tot uit slag, dat inkwamen 26 biljetten, loopende van f 11,500 tot f 17,300 (begrooting 13,073). Do laagste insohrijvers waren do heeron W. v. d. Hoogt, to Leiden, voor f 11,560, en J. F. Bik, te Leiden voor f 11,500. De gunning is voorloopig aan gehouden. Tweetal bij de Chr.-Ger. Kerk to Lis- se: J. de Bruin, candidaat tot den H. D. te 's-Hagc, en ds. J. van dor Yegt, te Doesburg. De orfprins von Wied is Zaterdag per Staatsspoor in Den Haag aangeko men. Aan het station werd hij verwelkomd door zijn gemalin, die te Soheveningen ver blijft, en den heer Dietz, administrateur der goederen van de Vorstin von Wied, ge boren prinses Maria der Nederlanden. De erfprins en -prinses begaven zich naar Schoveningen. De minister van oorlog heeft tor voor loop ige kennis van belanghebbenden ge bracht, dat ten gevolge van den uitslag van het toelatingsexamen aan de Cadetten school, voor een plaatsing als cadet in aan merk i ng komen voor den dionst hier te lande: J. Ter- kuhle, A. Dubois, jhr. D. W. Siokinghc, F. H. Wanninhhof, J. van Rooy, A. L. de Bruyne, M. R. A. Bisohof van Heomskerck, A .0. E. Brosius, J. C. van Apeldoorn, A. Eekhoff, E. Twiss, W. A. M. Wcstorouoii van Meotern, A. D. A. Tilanus, W. H. G. Palm, J. A. J. Sybrandi, W. J. Van der Sbaay, H. van Rooy, W. F. H. Zcgers, W. A. van Tienhoven, H. G. van Everdingen, P. M. R. Versteegh, F. H. van Moorsel, J. P. van Pelt, R. Zahn, A. A. van Oorschot. Voor den dienst in Nedorlandsoh-Indie: H. van Galen Last, C. W. Geer lings, J. P. H. van Aalst, M. Th. van Staveren, L. J. C. Bakker, P. H. E. M. Schumacher, L. C. M. van Eendenburg, E. A. Steinmefcz, H, J. W. Verniers van dor Looff, K. J. Evenwel, G. Pape, G. P. Cheriex, jhr. O. van der Wijck, J. H. Cool haas, J. -A. van Staveren, A. van Pelt, G. J. Tijmstra, K. de Jongh, W. L. A. du Celliée Muller, D. K. Schrok, J. J. Akkersdijk, F. A. Yree- ling. Op de provinciale kiesrecht-meeting te Botterdam op 21 Augustus zullen waar schijnlijk spreken Troelstra, Nolting, mevr. Tilma Schaaf en Bimmel. Als terrein Ls aangovTaagd hot exercitieveld. Het plaat selijk comité heeft besloten des avonds op hetzelfde terrein een buitenfeest tc organi- seeren. Troelstra heeft zich bereid ver klaard op te treden. Er zal muziek van „Excelsior", zang van ,,De Stem des Volks" zijn en bengaalsohe verlichting met vuur werk. (Het Volk.) Naar aan de „Leeuw. Ot." uit ver trouwbare bron wordt bericht, zal het vaandel voor het 9de reg. inf. te Leeuwar den op 6 September as., tijdens hot ver blijf van dat regiment in do legerplaats bij Mill'ingcn, worden uitgereikt. Hoogstwaarschijnlijk zal H. M. de Ko ningin deee plechtigheid met haar tegen woordigheid vereoren. Te 's-Gravenhage is het stoffelijk over schot van den heer Boersma, in loven di recteur der H&agscho Ambachtsschool, Za terdag ten gravo gebracht. Talloos velen, vrienden en vereorders, leerlingen en oud- lcorlingen, waren op Nieuw-Eik-en-Duinen, om een laatste hulde aan den overledene te brengen Minister Kuyper is, naar „De Rott." verneemt, naar Arolsen verbrokkon, en denkt gedurende de maand Augustus in het buitenland te verboeven. Vrijdag dineerde op Het Loo dr. E. Laurillard, emeritus-predikant uit Am sterdam. Na hot diner werd met het gevolg een rijtoer gemaakt. Dr. Laurillard was gezeten in het rijtuig bij de Koningin en don Prins. Do luit.-kol. J. Bruce, van den gene- ral'en staf te 's-Gravenhage, is aangewezen om in September a.s. de groote najaare- manoouvres van het Fransohe leger bij te wonen. Men meldt ons: Door den heer Louis Bouwmeester, directeur van het „Haar lemsok Tooneel", is ter opvoering aange nomen „Desastros", treurspel in verzen, in vijf bedrijven van Johan Vorrink, opge dragen aan den heer Bouwmeester, waarin deze de hoofd- en titelrol zal vervullen. (Sbl.) Er wordt meegedeeld, dat deze week te Rotterdam een sub-oomité voor hot Gene raal-Van Heutaz-fonds govormd zal wor den. De algemceno vergaderingen van de „Vereeniging van leeraren van inrichtin gen van M. O." wordt 25 en 26 Augustus e. k., gehouden te Groningen. Den 27sten zullen de lcdon een tram- en wandeltocht maken, hun aan te bieden door het Noorder-Dopartcment dor Ver eeniging. Het lid der Eerste Kamer, de lieer Van der Wijck, deelt mee, dat hij geen kor- beaooming wenscht. Voor de benoeming van leeraar in de wiskunde aan het gymnasium te Sneok worden aanbevolen de heeren dr. C. H, Brinkman, te Amsterdam, dr. J. G. Rut gers, te Utrecht, en H. Offerhaus Ez., te Pieterburen Het bcstuui van Pensioenvereeniging van burgerlijke rijksambtenaren heeft aan de Tweede Kamer een adres gericht naar aanleiding van de Memorie van Antwoord der Regeering op het verslag der Tweede Kamer, waarin het door de Pensioenveree niging aangevoerdo bestreden wordt. Hot hoofdbestuur van den Nedorland- schen Bond van Gemeente-ambtenaren heeft besloten den Bond door drie leden van hot hoofdbestuur te doen vertegenwoordigen op 't negende jaarlijksclio oongres van den na- tionalen bond der gemeen te-beambten van België, den 13, 14, 15 en 16 Augustus a.8. te Elseno (Ixelles) te houdon. In de vergadering van Zaterdag van de Alg. Synode der Ned.-Hervormde Kerk diende do heer Gooszen het voorstel in om art. 4 d. van het reglement op de generale kas na: kerkelijke doeleinden toe te voegen: en Christelijke werken van recht, barmhar tigheid en trouw. Wordt gesteld in handen der oommissio voor nieuwe wetsvoorstellen. De vergadering hecht vorder haar zegel aan 'do handelingen der Synodale commissie ten opzichte van verzoeken om tusschen- komst, waarbij enkele een ige samensp rekin gen uitlokken. De vergadering benoemt op voordracht van het prov. kerkbestuur van Zuid-Hol land in plaats van wijlen J. G. Verhoeff, den heer ds. G. J. van der Flier tot lid van de oommissie op 'den druk en do uitgave der Evangelische gezangen. Modedeoling ge. schicdt van het vorslag omtrent den toe stand van hot hooger onderwijs vanwege dc Ned.-Horv. Kerk aan de Rijksuniversitei ten. Heden is het 40 jaar geleden, dat de tegenwoordige adjunct-directeur bij de Rijkstelegraphie to Amsterdam, do heer J. C. Teretceg, als leerling-tologiaphist tc Utrecht in dienst trad. Zes maanden bleef hij daar, werd toen overgeplaatst naar Am sterdam en heeft 9cdert steeds hier gewerkt. Het jubilee werd gisteion herdacht in den huize Boor, waar do jubilaris met zijn fa milie werd ontvangen door een groot aan tal mannelijke on vrouwelijko ambtenaren, onder wie ook de direoteur van het tele graafkantoor, de heer H. W. L. Leur. Uit naam van allo aanwezigen en van velen, die niet daar kondon zijn, sprak de voorzitter dor feestcommissie, do heer Van Aken, een kort woord. Als herinnering cn blijk van sympathie van de ambtenaren bood do heer Van Aken den jubilaris eon keurig mahoniohouten oylinderburoau aan met smaakvol gebonden album, bovattende de namen der gevors. Do heer Hoffman, chot van het aanneem- kantoor, sprak als oud vriend. De directeur van het telegraafkantoor, de heer H. W. L. Leur, sprak een woord van hulde aan den adjunct-directeur. Hij sprak ook ccoi woord van vriendschap. Het was een prettig feest, waar bleek welk een uitstekende vorstandhouding tus- eclion hoog en laag aan het Amsbordamsoh telegraafkantoor bestaat. De jubilaris dankte getroffen voor de be wijzen van sympathie, hem op dezon dag bewezen. Van verschillende zijdon, ook van buiten de stad, ontving de heer Tersteeg kaartjes, brieven cn telegrammen van go- luk we nschen. Naar ,,De N. Ct." verneemt, hooft de commiasio voor den Stenograph ischen dienst bij de Kamers der Staton-Gcneraal bepaald, dat bij hot examen in September o. k van gegadigden voor één plaats als leerling bij dien dionst, waarvoor de op roeping in do „Staatscourant" van Zater dagavond j.l. voorkomt, niot uitsluitend gelet zaJ worden op technische vaardigheid in het gebruik van stenographischo tcekena volgens hot sedert jaren en thans nog bij Kamers in gebruik zijnde stolsel-Stegor, maar ook op vaardigheid in het gebruik van andere stolsels, zoodat bijv. beoefenaars van het stelsel-G oudsohaal- B ussm an n on van het-Bbelsel-Stolzc-Wery ook zullen kun nen mededingen. Er is reeds meermalen op vrijheid in deze aangedrongen, op grond vooral, dat het stolsel-Steger niet hot eenvoudigste is, zoodat de voorstanders van andere stcno- graphisohe systemen het breken met het tot dusver bestaande monopolio zeker met ingenomenheid zullen begroeten. In een Zaterdag te Naarden gehouden vergadering van de „Voreeniging tot be vordering van het Vreemdelingenverkeer in heit Gooi", werd besloten den aangekon- digden fietstocht met verlichting, vuur- werd, verlichting van do boesolion en do fontein op Oraailoo op Dinsdag a.s. niet to laten doorgaan, doch tot nader aan kondiging uit te stellen. De roden hiervan ie, dat de vele feesteri, welko in don om trek, vooral te Baarn, ter gelegenheid van don verjaardag van H. M. do Koningin- Moeder zullen gegeven worden, vermoede lijk het publiek daarheen zullen trokken. In de te Koovorden gehouden Raads vergadering decldo do voorzitter mode, dat om verschillende redenen zeer waarschijn lijk zal worden afgezien van het plan der negen Eerato-Kamerleden uit de Noorde lijkc provinciën, om con gedenksteen to plaatsen in het geboortehuis van gouver neur-generaal Van Heutsz, doch dat me dewerking zal worden toegezegd tot het ebiohtcn van een Van-Heutsz-villapark, wanneer de Raad kon bosluiton den noodi- gon grond van hot Rijk aan tc koopen. De Raad was daartoe bereid. Do „F. N. C." deelt thans mede, dat uu vastgesteld is, dat do fakkeloptocht te 's-Hortogcnbosch ter gelegenheid van het Koninklijk bezoek te houden, op Vrijdag 19 Aug. zal plaats hebben. Het Koninklijk Echtpaar zal van het stadhuis den stoet zien dcfileeren. Te Amsterdam is opgericht een „Chris- telijko Arbeids-Raad", volgens art. 2 van zijn statuten, bestaande uit: werklieden en zelfstandigo vakbonden, verecnigingcn of secretariaten, mits zij koninklijk goedge keurd zijn, dio volgens do bepalingen hun- nor statuten staan op den grondslag van het goloof in den levenden God naar do aposto lische geloofsbelijdenis, en op dien grond erkennen, dat de eerbiediging van gezag, huisgezin en recht van c.gendom, de onmis bare grondslagen zijn voor de gezonde ont wikkeling onzei samenleving. Het doel van den Rand is door samen werking van de bondon en vcrcenigingon bo venbedoeld, den arbeid dier lichamen te b<x. vorderen, wolk doel de Raad tracht te be reiken a. door bestudcoriog der arbeidswetgou ving cn arbeidsvraa- tukkon ei. het uitbren gen van advies dienaangaande aan dc aan gesloten bonden on verecnigingcn; b. door het bijeenroepen van do besturen der aangesloten bondon cn vereonigingon, ter bespreking van punten, rakondo den gemcenscnappclijken arbeid; c. door bet verspreid-n van g. schriften; dio krachtons het sub a genoemde kunnen worden uitgegeven 1door hot vormen van c«.n bibliotheek on archief, waarin geschriften op sociaal cn staathuishoudkundig gebied en gegevens betreffende dc arbcidsbcweging worden ver zameld. Naar wij vernemen, is onlangs een ver eeniging opgericht, die zich de verdediging van hot beginsel van het ontwevp-tariefwot van den minister Harte ten doel stelt. (N. Ii. Ct.) Naar wij met zekerheid vernemen, zijn de voorstellen der Commissie voor do her denking "an het 500-jarig bestaan van het doorluchtig „Huis van Nassau-Oranjo als Heeren van Breda", door het Dage]ijksch Bestuur dezer gemeente goedgekeurd. 24 Augustus a.s. is do dag, waarop vóór 500 jaren do eerste Nassau ia de Ne derlanden als Heer van Breda zijn blijde in- komste deed in onze stad en plechtig werd ingehuldigd. Dio dag ga dan ook niet on opgemerkt voorbij, doch zij eon feestelijke hoi innoringsdag. Op het programma komt o.a, voor een plechtige Raadszitting on tevens reunio van de fccstoommissie en burgemeester dor 22 gemeenten van do voormalige Baronie. 39) Verraden l" riep hij uit. „Verraden 1" „Zog liever, dat ge aardig in de val ge- loopen zijt, mannetje 1 Hier heb ik een paar aardige braceletten voor u. Verzet u maar niet, \rij weten, dat gij tot alles in staat zijt, maar we zijn dan nu ook op alles voorboreid, ge zijt in onze macht." Craven keek zijn aanvaller in de oogen. Eensklaps verschenen er, als uit den grond verrezen, eon half dozijn tot aan 'de tanden toe gewapende mannen, die hem van alle kanton omringden. „Wie heeft dien brief geschreven?" brul de Craven. „Wie heeft mij verraden? Waar is dio lage verrader, waar is Desmond Kolonel Desmond trad uit de manschap pen te vooschijn. Spottend nam hij den hoed af. „Hier ben ik, waarde Craven, zeer vor- hengd u hier in ons midden to zien. Ik heb 'dien brief geschreven. Juist zooals ik jcihreef, is or iets, dat met den dood van Eleonora Desmond in verband staat, aan clen dag gekomen en wel dit, dat wij den moordenaar eindelijk gegrepen hebben en als hij 'dezen keer ontsnapt, dan moet hij meer dan een leven hebben." Als gebroken viel Craven tegon de deur der hut aanzonder den minsten weerstand te bieden, liet hij zich de boeien aandoen sn wegvoeren. Geduldig wachtte Gypsy op den terug keer von haar metgezel. Zij kon de lichten van het kasteel Desmond niot zien, maar haar oog werd als door een magneet voort durend in die richting getrokken. Ecai hartstochtelijk verlangen straalde uit haar oogen. „Ik heb wel eens gehoord," mompelde zij, „dat mannen spoedig vergeten. Zou hij mij reeds vergeten hebben? Heeft hij do schoonc doohter van Eleonora Desmond ge trouwd? Steef Darko heeft eerst een schei ding tusschon ons teweeggebracht, zijn wreede, slechte vader voltooide het werk. O, zou hij nog wel eens aan mij denkon?" Het hartje onder het ka j u i ts j on gon sb u i s - je klopto luide en onrustig. Dikko tranen hingen aan haar wimpers, haar gedachten waren bij het oogenblik, toen zij hem, op do- zelfdo plaats, waar zij thans stond, haar le ven to danken had. Zij vergat Craven en al les rondom haar, zij dacht alleen aan hem. O, hoe innig beminde zij hem ook nu nog 1 Het geluid van naderende voetstappen bracht haar eensklaps tot de werkelijkheid terug. Iemand kwam hijgend, geheel buiten adem, als een achtervolgd hert, aanrennen. Gypsy keek op en zag in het maanlicht een vrouw langs het strand snellen. Nauwkeu riger toeziende, herkende zij de slordige ge stalte en het ongekamde hoofd van Nancy Dom. Moedig trad zij uit de schaduw dor rotsen te voorschijn. Met enkele sprongen was Nancy bij haar. „Zijt gij de jongen, die vannacht met Craven mee zijt gekomen?" riep zij Gypsy reeds van verre tegemoet, daar zij deze in haar vermomming niet herkende. ,,Ja," antwoordde Gypsy met diepe ba- rytonstem, „wat is er gaande?" „Hij is gevangengenomen, de politie heeft hem opgepakt. Hij gaf mij een goud stuk, als ik naar u wilde gaan om het u te vertellen." Een kreet ontsnapte Gypsy's lippen. „Ga!" riep de dochter van Dom mot de hand wuivend. „Maak dat go wegkomt I Hij zeide mij u te zeggen, dat ge moest vluch ten als uw leven u lief was, vluchten, totdat go de gansche aarde tusschen u en kolonel Desmond hadt. Hij zeide, dat ge vóór alles zorgen moest, dat hij u niet te zien kreeg Gypsy stond als een steen ,eij 'drukte de hand op het hart. Daar voelde zij het kloi- ne pakje, Craven's grootsten schat, dien hij aan haar had toevertrouwd. „Hebben... ze... hem... gevangongeno- mon?" hijgde zij. „Heeft Desmond hem ge vangengenomen? Hij was het dus, die dien brief geschreven had? Waar is uw vader? Nancy Dom, zeg me, waar is uw vader?" „Dood, de smokkelaars hebben hom ver moord, maar wie zijt gij, zou ik wel eens willen weten, dat gij mij zoo familiaar bij mijn naam noemt?" „Is uw vader dood?" stamoldc Gypsy. „Waar is Stephen Darke, wee>t ge dat ook?" „Steef is gevlucht, hij moert zich schuil houden als zijn leven hem lief is. Er is een gevecht geweest met 'de douanen, alle smok kelaars zijn gevangengenomen, maak dat ge wegkomt ,zeg ik u 1" Gypsy snelde langs de rotsen naar bene den en vlood langs het strand weg. XXXV. Coralie sliep op haar bed van geurige, frissche dennetakken rustig voort tot aan den volgen don morgen. Toen do erfgename van Desmond eindelijk de oogen opende, stond buiten reeds lang de zon aan dan he mel, maar in de hut was het, door het ste vig dichtgespijkerde venster, nog duister, behalve het licht, dat een laatste hoog op flikkerende dennetak in don haard door do kleine ruimte verspreidde. Onwillekeurig zochten haar oogen den stoel bij het vuur, waar, ec* zij sliep, do krankzinnige had ge zeten. De stoel stond or nog, de krankzinni ge was verdwenen. Verdwenen was de elegante, slanke ge stalte met het gitzwarte haar rondom het fijn besneden gelaat hangend. In plaats daarvan zag zij tot haar ontzetting een man op diezelfde plaats zitten, met zijn rug naar haar gekeerd, de handen in de zak ken en een kort stompje pijp in zijn mond. Mot één sprong had Ooralio haar leger stede verlaten en keek doodelijk verschrikt den haar onbekenden man aan. Deze wend de zioh langzaam op zijn stoel om en staar- do haar eveneons aan. „Welzoo 1" zoide hij; „zijt ge eindelijk wakker? Ge schijnt u hier vrij wel op uw gemak "te gevoelen, in mijn hut, op mijn bed en bij mijn vuur, jongedame. Ik zou wel eens willen weten hoe gc hier in waart gekomen, nadat ik de deur zoo goed geslo ten had? Freule Desmond van Desmond, ik geloof, dat ik reeds vroeger bet genoegen heb gehad u tc ontmoeten." „Ik herinner mij niet u ooit gezien te hebben," antwoordde Coralie, half be vreesd en half verontwaardigd. „Natuur lijk moet ik u excuus vragen, dat ik hier zoo vrijpostig binnen ben gekomen. Wij wa ren gisteravond te laat op weg gegaan en zagen ons (mijn vriendin en ik) tegen wil en dank genoodzaakt een onderkomen te zoeken, waar en hoe dan ook. Mijn vrien din heeft de dour geopend; hoe Kaar dit gelukt is, weet ik niet." Onwillekeurig stak zij haar hand in don zak, maar herinnerdo zioh op hctzelfdo oogenblik, dat juffrouw Vann haar alles wat zij bezat, r tnomen had. Steef Daiko wendde geen oog van haar af. „O, go hebt zeker niets van waarde bij u," zcido hij koeltjes, toen dc hand wcor le dig uit don zak te voorschijn kwam. „Ik had me dit reeds afgevraagd, toen go daar lag tc slapen. Het komt me toch wel wat vreemd voor, dat de erfgename van Des- mond zoo arm als een bedelaar op reis gaat nog vreemder en verdachter 6chijnt hot mij, dat gij, doorregend cn alleen in zuLk een plaats, als deze spookhut is, een schuil plaats hebt moeten zoeken, want dat gc u schuilhoudt, dat is duidelijk genoeg, al mag ik het besterven, indien ik or ieti van begrijp." „Ik bon niet alleen," zeide Coralie rond ziende. „Ik heb een dame bij mij. Gistera vond, toon ik in slaap viel, zat zij hier bij hot vuur. Waar is zij? Wat hebt gij met haar gedaan?" „Aha!" riep Darke spottend. „Een da me? Ik heb niets van haar gezien. Ik bon hier al heel vroeg gekomen, nog cor het dag waa, nadat ik eerst een joligen nacht heb gehad mot eenige vrienden van u. En toen ik hier kwam, vond ik dc deur open en gij laagt daar te slapen als een betco verde aohoone slaapster; maar er was nie mand anders, hoor, ik heb geen dame ge zien em er is ook niemand gekomen, ter wijl ik hier zat." (Wordt vervolgd.)

Leidsch Dagblad | 1904 | | pagina 1